Elektron slaat bij een groot publiek aan Dankzij subsidie (71.1. a 888.500 binnenkort aanleg riolering Hoiterberg VV V-NIEUWS Jaarverslag 1977 Rijksdienst Oudheidkundig Bodemonderzoek AGENDA Barre winter kan stroomtoevoer in gevaar brengen Weekenddienst Ruimere openstelling want Film- en showavond Maandag 15 januari: PvdA afd. Holten organiseert gezellige avond t.g.v. nieuwjaar Poppen tejater Otto van der Meden in ,de Schure' S. BAKKER KIJK- EN KOOPAVOND LEEMREIZE MEUBELEN Uit het plaatselijk parlement 15 april a.s. KERKDIENSTEN aanvang werkzaamheden BURGERLIJKE STAND IJ!M. HOLTENS NIEUWSBLAD - 5 JANUARI 1979 - PAG. 3 Het informatiecentrum Elektrum te Arnhem doet met ingang van 1 januari a.s. haar poorten iedere middag (m.u.v. de zon- en feestda gen) van 14.00 tot 17.00 uur open voor al degenen die belangstelling hebben voor de energieproblema- tiek. Momenteel is dat nog alleen op de zaterdag. Zoals mogelijk bekend is, geeft het Elektrum sinds 18 oktober 1977 in formatie over de maatschappelijke rol van de elektriciteitstvoorzie- ning tegen de achtergrond van de huidige energiesituatie. Door middel van diaseries, films, fotomateriaal, druk-op-de-knop- dingen e.d., wordt een beeld gege ven van de verschillende aspecten van de elektriciteitsvoorziening.4 Aan de orde komen de eindigheid van olie en gas, het zuinig omsprin gen met energie, de voor- en nade len van nieuw te ontwikkelen (of te gebruiken) grondstoffen en alter natieve energiebronnen, de milieu- en afvalproblemen, het transporte ren van elektriciteit boven- of on dergronds, stadsverwarming e.d. De bovenvermelde openingstijden gelden voor al degenen, die zonder voorafgaande afspraak het Elek trum willen bezoeken. Overigens blijft de huidige mogelijkheid voor groepen bestaan. Dat wil zeggen dat groepen van te voren een af spraak kunnen maken voor een be zoek op de door-de-weekse dagen. Omdat het aantal aanmeldingen erg groot is, moet die afspraak wel tijdig gemaakt worden, wil men ze ker zijn van een plaatsje. Zoals wel licht bekend is, duurt een groeps- ontvangst een hele morgen of een hele middag en bestaat uit een ont vangst met koffie, inleiding en een rondleiding in kleinere groepjes. De kleinere groepjes worden ge vormd om het mogelijk te maken dat iedereen die vragen heeft, deze ook direkt kan stellen. Na afloop van de rondleiding bestaat nog de mogelijkheid om met elkaar te dis cussiëren over de gegeven informa tie. Het Elektrum is nu iets meer dan een jaar geopend en het aantal be zoekers neemt hand over hand toe. Momenteel zijn er bijna 19.000 be zoekers geweest. Bezoekers'komen meestal in groepsverband - uit het gehele land. Daarbij zijn erg veel middelbare scholieren en studen- NED. HERV. KERK 9 00 u. en 10.30 uur (Bevestiging ambtsdrager) ds. C.C. Addink. Oppasdienst: mevr. van Bruggen-Meesterberend en Perta van Iperen Uitgangscoll. Kerkinterieur. 10.00 uur Jonge- rendienst in gebouw „Irene" GEREF. KERK 9.30 en 15.00 uur ds. W.A. Krijger van Wierden. In beide diensten is de le coll. voor de Theol. Ho geschool in Kampen, De V U. in Amsterdam en het Ned. Bijb. Gen. en de 2e voor rente en af lossing. Kindernevendienst (kl. 1 en 2) mej. H. Landeweerd (res. mevr. N. Kuiper). Oppasdienst: Willy Brinks en Johanna Faber. Jenny Kruidhof, Tjitske Span (rés. Marianne Har ting) R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. DIJKERH0EK 10.00 uur ds. A.W. Berkhof. Uit gangscollecte voor kerkinte rieur. 0KKENBR0EK 10.00 uur Ds. A H. van Pijpen van Wijhe. Uitgangscoll. Nood lijdende gemeenten en perso nen. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, zondag 8 Q0 en 11.00 uur. menteel via pers en publiciteit elke dag de huizen worden bin nengedragen en die deel uitmaken van een toenemende discussie. Wanneer straks de maatschappe lijke discussie in heel het land wordt gevoerd, kan het Elektrum Op zaterdag 6 januari 's avonds vanaf half negen een poppentejater is J.S. De Schure. Het is getiteld „Apelpan, meneertje dan", het wonderlijke verhaal van de man die zichzelf weggaf. Het is een bewer king van het door Gordon Shep- pard geschreven verhaal „de man die zichzelf weggaf' Van dit spel is een televisiebewerking gemaakt die in 1975 door de IKOR t.v. is uit gezonden. Het spel werd door de NOT herhaald in het seizoen 1977/1978 Het spel speelt zich af voor, achter en in een levensgroot „prentenpoëziefotofantasieboek". In dit zogenaamde „ppffsboek" heeft Appelpan alles van vroeger bewaard. Hij voelt zijn einde nade ren en al zingend en zichzelf bege leidend op een orgeltje beleeft hij opnieuw zijn leven, waarbij zijn „ppffsboek" hem vertelt wat hij moet gaan doen. Als hij dan inder daad op sterven ligt geeft hij zich zelf weg door middel van een le vensgrote legpuzzle. Otto speelt in dit spel „Appelpan". die als een soort Nikkelen Nelis door het leven gaat Het kleine me neertje Appelpan, een pop die erg veel op Otto lijkt, is een hand een belangrijke rol spelen in de in formatieverschaffing. Op basis daarvan is het dat de openstelling voor iedere belangstellende ge wijzigd is. Verdere informatie zal u door de medewerkers van het Elektrum Deze mededeling deed burgemees ter mr. W. H. Enklaar vorige week donderdagmiddag (28 december) tijdens een korte openbare raads vergadering, welke vooraf ging aan de traditionele oudejaarsreceptie, gehouden in de Scholengemeen schap Namens het college verklaarde mr. Enklaar blij verrast te zijn op de drempel van het oude jaar de raad sleden nogin kennis te kunnen stel len van dit prettige bericht Het ligt in de bedoeling dat op 15 april a.s. de werkzaamheden zullen begin nen. Wethouder Warrink deelde de raad nog mee dat aanvankelijk twee af zonderlijke subsidie-aanvragen werden ingediend, namelijk voor de Hoiterberg en voor genoemde camping, maar dat thans beide plannen als één gecombineerd plan zullen worden uitgevoerd Hier door zal een kleine wijziging wor den aangebracht in het te volgen tracé, hetwelk een ondergeschikt /stokpop; verder wordt er ook met maskers gespeeld Het is een kleur rijke voorstelling die er soms ker misachtig uitziet, een voorstelling die u beslist niet mag missen op za terdag 6 januari in J S. De Schure. Tot ziens. Evenals voorgaande jaren zal de MAC „De Hoiterberg" ook deze winter weer een motor-filmavond organiseren en wel op vrijdag 12 ja nuari in gebouw Irene, aanvang 20 uur (zaal open vanaf 19 uur). Het motorfilmteam uit St Anthoniszal ook ditmaal weer de avond verzor gen met films van het afgelopen seizoen. Een mooie gelegenheid om uw favorieten nog eens aan het „werk" te zien. Ook de traditiegetrouwe show van motoren en alles wat daar mee verwant is zal ditmaal niet ontbre ken. enkele bekende motorzaken uit de omgeving hebben hun me dewerking reeds toegezegd. gaarne gegeven worden, wanneer u even belt naar: 085-452997. Het adres is: Klingelbeekseweg 45 6812 DE Arnhem. Bezoekers worden in het Elektrum desgewenst rondgeleid. onderdeel vormt van het geheel. Overigens kwam de raad bijeen ter behandeling van voorstellen van B. en W. tot wijziging van de gas- en elektriciteitstarieven en de geiser- en boilerhuur, welke zonder hoof delijke stemming werden aan vaard De wijziging van de elektri citeitstarieven houden met name verband met de per 1 januari jl. door de IJsselcentrale genomen ta riefmaatregelen i.v.m. landelijke tariefharmonisatie (zie pag. 9 van ons blad d d 29 dec. jl.). Tijdens de raadsvergadering werd omtrent de aard en achtergronden van de nieuwe tariefvoorstellen een deskundige toelichting gegeven door de heer A. S. van de Berg, di recteur van het G.E.B. ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-41 13 IEDERE DONDERDAG tot 9 uur bij in 't hartje van Enter „Een tekort aan arbeidsplaatsen in ons vak". Zo beschrijft de direc teur van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek (ROB), te Amersfoort, prof. dr. W.A. van Es één van de onoverko- Ondertrouwd: J ten Dam, 39 jaar, Holten en J A Weijers, 32 jaar, Almelo - H Lange- ler, 23 jaar, Arnhem en J H Mees- terberends, 20 jaar, Holten. Gehuwd: G Groteboer, 23 jaar, Heino en H G Paalman, 23 jaar, Holten. Overleden: P Klaver-Koens, 73 jaar, Holten. Vrijdag 5 januari t.e.m. maandag 8 januari: Schildersbedrijf Meijerink, Oranje straat gesloten. 20 00 uur Nieuw jaarsreceptie Sportvereniging „Holten" in Ontmoetingscentrum. 20 30 uur Poppentheater voor vol wassenen in „de Schure" (zie be richt) Zaterdag 6 januari 20.00 uur Nieuwjaarsreceptie Z.V.V. „Blauw Wit" in clubhuis „Meermanskamp" Zondag 7 januari 14 00 uur Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Dinsdag 9 januari 10 00 uur nieuwjaarsvisite afd. Hol ten Ned Bond van Plattelands vrouwen in hotel „Vosman" ARTS: J F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 18 70. Spreekuur 11.00 en 16 00 uur. Bij spoedgevallen bel len: 05483-18 70. WIJKVERPLEGING Zr. T. Kamphuis-Kenkhuis, Groeneweg 20, Gorssel, tel. 05759-22 85 b.g.g. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen van verpleegar- tikelen. 13.30-14 00 uur Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. ZIEKENVERVOER/ambulanee Gar Muller, tel. 17 45 b g.g J. Aanstoot, tel. 29 80 en 13 38 ZIEKENFONDS Spreekuur donderdag van 18.30-20 00 uur, Dorpsstraat 16. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 u. in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstr. TANDARTS: J T. Schoolenberg. Nic. Beets- str 15, Nijverdal. tel. 05486- 1 25 29. Spreekuur spoedgeval len:. 5.00-5 30 uur nam. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw G.J. Kraaij, Jtel. 22 99. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschapp Dienstverlening „Midden Over- Donderdag 11 januari 19.45 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Holten in „Irene". Lezing met film en dia's over het Lotjes huis in „Suriname" Spr. mevr. De Kleine uit Putten. Vrijdag 12 janu ari. 20.00 uur Jaarlijkse Film., en showavond MAC „De Hoiterberg" in gebouw „Irne" (zie adv. en ber.) Donderdag 18 januari Aanvang cursus „Vermagering door goed te eten" in Groene Kruisgebouw (zie ber.) Maandag 22 januari 19.45 uur Nieuwjaarsbijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrou wen afd. Espelo in „Trefpunt" Donderdag 25 januari 20 00 uur Jaarvergadering afd. Hol ten Chr. Plattelandsvrouwen Bond in gebouw „Rehoboth". ijssel", Dorpsstr. 16, tel. 27 84. Spreekuur ma. t.e.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstr. 16, tel. 27 84. Spreekuur ma. t.m. vrijdag 8.30-9.30 uur. Tijdens de week ends zijn Maatsch. werk en Ge- zinsverz. bereikbaar onder nr. 05486-1 64 65 WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 7 jan. B. Groot Obbink. Kozakkenstr. 2, tel 15 26. Maandag B t.e.m. zondag 14 jan. J. Schut, Koe- koeksl 60, Markelo, tel. 05476- 25 94. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 05483- 13 18. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Dlessen- plasstraat 5, tel. 05483-15 15 STORINGSDIENST Zaterdag 6 t e m. vrijdag 12 ja nuari: Electra: J. Kolkman, Gaardenstraat 13, tel. 13 68. Gas W C v d Weerthof, Voor- sboersstraat 2, tel. 17 93. POLITIE Telefoon 13 52 - 26 65 - 26 55 's Avonds na 6 00 uur bellen 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon 22 22 (dag en nacht). ten van HBO en Universiteit. Ook personeel van bedrijven en huis vrouwenverenigingen hebben zich in het Elektrum willen oriën teren op de energieproblematiek. Vanwege de toenemende discussie over de energie, zijn er ook nogal wat mensen geweest, die in de ei gen regio mee moesten praten over te ondernemen activiteiten op hét terrein van energiebesparing Een nog voorlopig onderzoek heeft uitgewezen, dat men het Elektrum heeft ervaren als een zinvolle bij drage aan het meedenken en mee praten over de energie. Daarmee beantwoordend aan het doel van het Elektrum, namelijk het ver schaffen van informatie en inzicht in de energieproblemen, die mo- „De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk heeft een subsidie beschikbaar gesteld voor de aanleg van riolering in de Hoiterberg. Het toege wezen bedrag, groot f388.500,-, omvat 95% van de totale aanlegkosten. Door de aanleg van deze riolering zullen o.m. de ho telaccommodaties op de Hoiterberg alsmede cam ping „De Hoiterberg" op het rioleringsnet worden aangesloten." melijke problemen waarmee de ROB zit opgescheept. Er werken bij deze dienst 52 mensen, maar tot plm. 1980 zouden daar 22 mede werkers bij moeten komen om de dienst optimaal te laten functio neren. Dit staat te lezen in het jaarverslag 21977 van de ROB. dat zojuist is verschenen. De hulp. die aan alle kanten werd geboden, zoals het opdragen van specialistisch werk aan derden, andere instituten die bereid werden gevonden de ROB te assisteren, het Zuiver Wetens chappelijk Onderzoek dat enkele gesalarieerde medewerkers be schikbaar stelde en de mogelijk heid tijdelijke werkkrachten aan te trekken via de sociale regelingen, boden wel enig soelaas, maar het wezenlijke probleem werd daarmee niet opgelost. De vaste kern van de ROB is te klein. De voornemens, zoals gesteld in het rapport „Taak en functie van de ROB", dat in 1974 verscheen, konden niet volledig worden vervuld. „Dat is jammer", schrijft van Es. „Dat vinden wij tenminste. Men kan er lang en breed over praten, maar daar wordt het niet veel anders van. Het zou beter zijn het probleem op te los sen. Dat kunnen wij zelf echter niet. Wij kunnen het alleen nog weer eens signaleren". In het jaarverslag, dat 136 pagina's telt, is verder opgenomen een over zicht van het wetenschappelijk ar cheologisch onderzoek, de stand van zaken betreffende de beschrij ving en monumentenzorg, de be vindingen van het technologisch laboratorium en de verslagen van de provinciale archeologen. Geboren: Wietze Pieter Hendrik, zv A Wan- sink en B J Lijster - Jacob Gijsber- tus, zv J G van Lindenberg en G F Konijnenbelt - Gijs Marijn, zv W R van Couwelaar en R M van de Ven - Roddy, zv G Gierman en W H Hen- kes. Nog juist voor de jaarwisseling is de nieuwe gids van de VVV Holten gereed gekomen. Het formaat is gelijk gebleven als in 1978, de op lage is gebracht op plm. 6500 stuks. Het geheel ziet er aantrekkelijk uit. voorin treft U een Welkom in Hol ten aan, van burgemeester W H. Enklaar. Verder zijn er de nieuwe prijzen in opgenomen Bij de bun galow afd. zijn een zestal nieuwe adressen bijgekomen, dit zijn veel particulieren, welke willen verhu ren, wanneer zij zelf de bungalow niet bewonen. Tal van mooie foto's zijn opgeno men, alsmede vele belangrijke adressen van diverse bedrijven en instanties. Eind januari komt een nieuwe plat tegrond van het dorp uit, zodat te zamen met de kaart welke eind juni NlETtSÏKHTlHG Nederland GIRO 38SOOO 1978 gereed kwam, de gasten weer ruimschoots kunnen worden voor zien. Ook diverse nieuwe gidsen van de overige provincies zijn reeds aan het VW-kantoor knatoor ver krijgbaar. Ter gelegenheid van de jaarwisse ling en ter onderbreking van de veelal bijzonder serieuze werkver gaderingen organiseert de afd. Hol ten van de Partij van de Arbeid op maandag 15 januari a.s. een gezel-' lige avond voor leden en echtgeno ten/verloofden welke zal worden gehouden in hotel Vosman. Aan vang 20.00 uur. Tijdens deze bijeenkomst zal het begrip „politiek" ver naar de ach tergrond worden geschoven en zal volop ruimte worden geboden voor persoonlijke kennismaking en on derling gesprek. Het geheel zal worden afgewisseld met een aantal leuke spelletjes zoals een humoris tische quizz en bingo (waarvoor een aantal leuke prijzen beschikbaar zijn), terwijl met een enkel sketchje ook getracht zal worden de lach spieren in beweging te brengen. Kortom een gezellig avondje waarmee de alledaagse politieke sleur eens doorbroken wil zijn! De barre weersomstandigheden hebben tot en met woensdag jl. tot weinig stroomonderbrekingen geleid. Alleen in de noordwesthoek van Overijssel is er een storing van enkele minuten geweest. De kwaliteit van het elektriciteitsnet heeft hierbij ook een rol gespeeld. Genoemde noordwesthoek is echter nog zwak gevoed. Het had weinig gescheeld of Kampen bijvoorbeeld had geruime tijd zonder stroom gezeten. Dit werd meegedeeld tijdens een woensdag in het kan toor van de IJsselcentrale gehouden persconferentie, tijdens welke ook belangrijke aspecten werden be handeld over de tarieven en het verbruik in de toe komst. De toestand zal zeer kritiek worden, indien het IJs- selmeer verder dichtvriest en de olievoorraad opraakt. Die is nu nog voor vijftien dagen voldoende en er is nieuwe voorraad onderweg. Eventueel kan de centrale terugvallen op de Gasunie voor het verkrijgen van meer gas. Een ander groot gevaar ligt in sneeuwstormen die de netten totaal in het ongerede kunnen brengen. Doo? de last als gevolg van ijzel kunnen draden knappen. Thans verbruikt de IJsselcentrale 2000 ton olie per dag; het daggemiddelde kan worden gerekend op der tig procent minder.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3