Afscheid W. Beijers Bruidspaar van de week Het oudejaar ten afscheid, het nieuwe jaar ten welkom AFSCHEID HOLTENS NIEUWSBLAD wÈm Hi HHP H HI H H HP V V VPHflP r' ,'i .sV'7 holten s Holtens Nieuwsblad dertig jaar! Diefstal van lampen 27 april afscheid VEILING BOUWLAND! EN BOS Mr. Enklaar neemt Gemeente Holten NIEUWSBLAD HOITENS NIEUWSBLAD Si «Sn Hg «xJH Q&m «H Hg H wH ^JBÊ Bra H M HHj SBH n r mg |»B Jfag HB verzetstraat- Abonnementsprijsf21 .-per jaar. Losse nummers 40 cent. 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Geachte lezers en lezeressen, U hebt het in het laatste nummer van de 30ste jaar gang van ons blad kunnen lezen dat onze zeer geachte medewerker de heer W. Beijers er per 1 januari 1979 definitief een punt achter gaat zetten. Wij als stich tingsbestuur waren hiervan al geruime tijd op de hoogte, doch de mogelijkheid om een opvolger te vin den was gezien de omvangrijkheid van het geheel een moeilijke zaak. Wij mogen hierbij misschien van een gelukkig toeval spreken, dat per 1 januari 1977 tegelijk met het sa mengaan met de Uitgeversmaatschappij Van der Loeff BV te Enschede, ook de abonnementsadmini stratie en de advertentie-aquisitie bijna geheel kon worden overgedragen. Wij zijn er van overtuigd dat door deze samenwerking Holtens Nieuwsblad voor de toekomst op een nog steviger fundament is komen te staan. Door het besluit van de heer Beijers om er mee op te houden ontstonden twee vacatures nl. die van plaatsvervangend hoofdredacteur en secretaris van het stichtingsbestuur. In beide vacatures is inmiddels voorzien door het benoemen van een redactioneel me dewerker en het benoemen van de heer Henk Beijers las lid/secretaris van het stichtingsbestuur Wij prijzen ons gelukkig dat hierdoor de naam Beijers en de fami lie Beijers in onze stichting vertegenwoordigd blijft. Dan nu een woord van afscheid tot de heer Willem Beijers. Wim, ik kan gerust zeggen dat we je node uit onze stichting zien vertrekken doch we hebben vol komen begrip voor het besluit datje eigenlijk vijfjaar geleden al hebt genomen. Wij als stichtingsbestuur zijn je bijzonder dankbaar datje ons de laatste 5 jaar van dienst hebt willen zijn in 't bijzonder om te komen tot overeenstemming met de fa. Van der Loeff te Enschede. Datje met enige weem oed afscheid neemt is zeer begrijpelijk. .Holtens Nieuwsblad" waaraan je dertig jaar je beste krachten hebt gegeven is een stuk van je leven geworden, een stuk waarop je met grote voldoening mag terug zien. Dertig jaar dienst verlenen aan de Holtense gemee nschap, een veelomvattende taak die je steeds in grote trouw hebt vervuld. Hoe je werk werd gewaardeerd is bij je afscheid als hoofdredacteur, (dec. 1973) tevens je zilveren jubileum, door diverse sprekers uit de gemee nschap en afgevaardigden van tal van verenigingen duidelijk onder woorden gebracht. Willem Beijers je hebt met je vriend Jan Wiggers, (25 jaar 2e redacteur en sinds 1973 hoofdredacteur) prach tig werk gedaan in het belang van onze goede gemee nte Holten en de Holtenaren. Onze stichting zegt je hiervoor hartelijk dank en wenst U samen met uw vrouw nog vele goede en gelukkige jaren. Wij feliciteren onze zeer gewaardeerde hoofdredacteur met zijn 30-jarig jubileum, waaraan wij t.z.t. in kleine kring nog aandacht zullen schenken. Namens de Stichting „Holtens Nieuwsblad" J. WIGGERS 30 jaar redaktie Holtens Nieuwsblad Graag gedaan. H. Klein Veld er man j? m. Él Op het stadhuis van Lochem stap ten dezer dagen Johan Aaltink en Marion Dengerink in het huwe lijksbootje. Toen het jonge paar uit het gemeentehuis kwam vormde een groep dansers van de Holtense Boerendansgroep „De Hoölter Daansers" een erehaag. Een complete verrassing die door spölleman Johan en zijn bruid Ma rion (actief lid van de groep) zeer werd gewaardeerd. Ophalen huisvuil Het huisvuil dat maandag 1 januari 1979 (Nieuwjaarsdag) zou worden opgehaald, wordt dinsdag 2 januari 1979 opgehaald Holten, december 1978 Zondagavond laat of in de nacht van zondag op maandag zijn uit kerstbomen bij de winkels van „In tervisie" en garage Schuppert in de Oranjestraat een aantal lampen uit de kerstbomen gestolen Er is van de diefstal aangifte gedaan bij' de rijkspolitie. U ontvangt een fraaie///- Parker-Jotter ballpoint als u een nieuwe abonnee opgeeft. Gebruik deze Naam: Adres: B» H Woonplaats: IgpgS II. H SiAgl Geeft op als abonnee PT |Pf jslll °P het Holtens Nieuwsblad voor het opgeven Dhr./mevr.. van een Adres: I nieuwe abonnee. Inzenden aan: WoonplaatsIW Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaait het abonnementsgeld per half V Antwoordnummer 97 jaar/per jaar. -|L Enschede. W j Burgemeester Enklaar heeft de j raad schriftelijk medegedeeld, dat hij het op prijs zal stellen, wanneer hij tijdens een raads vergadering op vrijdagmiddag, j 27 april e.k. afscheid zou kun nen nemen als burgemeester onzer gemeente, i In dezelfde brief zyn de volge nde data genoemd waarop de raad in het komende jaar zal vergaderen: 22 januari. 19 fe bruari, 19 maart, 17 april. 21 mei, 18 juni, 7 augustus, 3 september. 1 oktober, 29 oktober, 26 no vember en 17 december. Voorde behandeling van de begrotin gen 1980 zullen de data nog na-, der worden bepaald Behalve voor april en augustus zijn de eerstgenoemde vergaderingen steeds op maandag. Toen d' eerste krant klaar was, bedacht ik - later Is er in Holten voor 'n blad wel „brood en water"? 't; Ging niet vanzelf, dat kan men denken. maar durf en vlijt hielpen voldoening schenken. Dus voorwaarts maar, en niet versagen: In ieder huis een goed onthaal, tezamen heeft men niet te klagen. Met de beste wensen voor 1979 en voor Holtens Nieuwsblad een zonnige toekomst. L. Krommendijk, oud-dir. Nijverdalse Drukkerij en oud-medewerker Holtens Nieuwsblad Nijverdal, december 1978 ïen overstaan van notaris A.J. H vestmaas te Markelo had in hotel Vosman" ten verzoeke van mevr. J. aan de Stegge-Peterman te i== lelden de veilige plaats van een erceel bouwland en bos gelegen s=j p de hoek van de rijksweg naar j== iarkelo en de Kwintenweg, groot '57.32 ha. (waarvan plm. 75 are Hf buwland en pin. 82 are bos/. Ko- j== Cr werd de heer H. Pley te Wierden por f 47.500,- (bedrag van inzet was 10.000,-). Advertentie-ajviseur: w. frederks Prins HendriksVaat 18 Nijverdal telefoon 05486-S264 Advertentie:? en abonn-menten kunt u in Holten opgven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3. tel. 124 tot 's woensdags 15.00 ur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - te 166, tot s woensdags 12.00 uui Dertig jaren lang is mij door de redactie van dit blad de gelegenheid geschonken om bij de overgang van oud naar nieuwjaar mijn beste wensen aan te bieden voor de nieuwe jaarkring, die op ons wacht. Dit maal zal ik als burgemeester van uw gemeente voor de laatste maal met een enkel woord met u mogen stilstaan bij de gedachten, die ons bij de jaarwende kunnen bezig houden. Henriêtte Roland Holst schreef eens: ,,'t Is nu de tijd voor de herinneringen; het voorwaarts stormen is voor ons gedaan en het jagen naar toekomstige dingen, maar ook de makkerschap moet stil nu staan. Zij moet stilstaan en tot zich zelf inkeren en zich bezinnen op wat is geschied, om uit het vloeden en ebben te leren." Inderdaad vermenigvuldigen zich in deze dagen onze gedachten, wü zien terug op het afgelopen jaar en rea liseren ons hoe ons leven ook in dat jaar zijn eb en vloed heeft gekend. Wij staan stil bij de voorspoed en het geluk, dat ons leven heeft gekend, wij worden be roerd door het verdriet, dat over ons kwam. Zo gaan wy verder het nieuwe jaar tegemoet, een ieder met zijn eigen herinneringen en zijn eigen verwachtin gen. Wij leven vaak zo vluchtig en zo oppervlakkig - iedere dag heeft immers genoeg aan zijn eigen kwaad- Wij gaan - ik betrek mij zelve zeker daaronder - te vaak voorby aan de wezenlijke dingen van het leven, genie ten te weinig van datgene, wat ons leven waarde en inhoud geeft. Is het daarom niet zinvol, dat wij in de laatste dagen van het oude jaar, waarin de tijd, on danks zijn voortvliedend karakter, toch de adem schijnt in te houden, gelegenheid krijgen, althans moeten nemen, om in te keren bij ons zelf en de balans van ons leven anno 1978 op te maken. Deze bezinning enMeze afweging van onze zorgen en ons verdriet tegen de zegen, die wij toch misschien ongemerkt of zeer nadrukkelijk in ons leven iri het afgelopen jaar hebben mogen ontvangen, zouden ons er toe kunnen leiden, dat wij met de dichter op de Oudejaarsavond tegens ons zelf zeggen „tot d'avond invalt en ik neergebogen, mij op de rijke dag bezin". Thans gaan wij tezamen het nieuwe jaar tegemoet, vol vertrouwen op datgene wat dit ons brengen zal. Wat is dan dit vertrouwen? Laat ik het zeggen zoals ds. Zuur deeg het eens formuleerde; „geloven is vertrouwen, ook. wanneer men niet gemakkelyk een naam weet voor Hem op wie men vertrouwt. Prof. Banning schreef in de donkere najaarsdagen van 1940; ik geloof, dat het leven in diepste zin goed en gewild is". Omdat ik dit geloof, geloof ik ook in de toekomst. Ik heb daarvan geen beeld, ik heb daarin wel vertrouwen. In dit vertrouwen en in dit geloof mogen u en ik het nieuwe jaar onzes Heren 1979 tegemoet treden. Veel heil en zegen in het nieuwe jaar. W.H. Enklaar, burgemeester van Holten Op 15 december 1973 nam ik, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Hol- tens Nieuwsblad, afscheid als hoofdredacteur van onze krant, niet vermoedend, dat ik nog vijf jaar in de redactie werkzaam zou blijven. In middels ben ik de vijf en ze ventig gepasseerd en lijkt het mij nu de tijd om er defi nitief mee op te houden door zowel mijn werk in de Stieh- ting als in de redactie met ingang van het nieuwe jaar te beëindigen en mijn pen aan de wilgen te hangen. Ik doe dat met enige weemoed, want ik wil u niet verhelen, dat ik dit werk altijd met grote liefde heb gedaan. In mijn opvolging is voorzien. Gaarne maak ik van deze gelegenheid gebruik om al len met wie ik in de afgelo pen 30 jaar heb mogen sa menwerken of die ik, ten behoeve van de krant, heb mogen ontmoeten of een gunst heb mogen vragen, hartelijk te danken voor de medewerking, steun en vriendschap die ik in al die jaren heb mogen ontvan gen. Moge het u en het Holtens Nieuwsblad goed gaan tot in een lengte van jaren. Holten, 29 december 1978 W. Beijers.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1