Amnesty International in actie voor Roemenië Fotowedstrijd voor jongeren zonder camera Holten in winterslaap? Kom non! ondejaarsbijeenkomst MINI-VOLLEYBAL Programma Sporthal 't Mossink Schrijfactie plaatselijke Werkgroep Vader van 3000 kinderen Nationale wedstrijd vrijetijd besteders Groeten en wensen via Radio Oost HET ACHTERHOEK I VOLLEYBALTOERNOOI Roemenië VOOR VROUWEN Moeder praat mee Handhal Verloren en gevonden Ook familie buiten Nederland HOLTENS NIEUWSBLAD - 22 DECEMBER 1978 - PAG. 13 De schrijfactie van de plaatselijke werkgroep van Am nesty International, maandagavond jl, heeft geresulteerd in de verzending van ongeveer honderd brieven voor de bevrijding van politieke gevangenen. De opkomst was minder groot dan vorig jaar, wat waarschijnlijk aan de weersomstandigheden moet worden toegeschreven, maar behalve in Bethanië en Hotel Vosman werd ook elders aan de actie deelgenomen. De Werkgroep zet haar arbeid voort. Morgen begint de Nederlandse af deling van Amnesty International een actie tegen schendingen van mensenrechten in Roemenië. Op 20 november J.l. had het Internatio naal Secretariaat in Londen al een beroep gedaan op de Roemeense president Ceausescu om alle personen die in stryd met de mens enrechten gevangen zitten, vrij te laten. Het gaat daarbij met name om activisten voor de mensenrech ten, vakbondsleden, politieke dis sidenten, en mensen die tot gods dienstige en etnische minderheden behoren, en die om hun overtuiging in gevangenissen, werkkampen en psychiatrische inrichtingen zijn opgesloten. Tijdens de actie zullen een rapport, en materiaal gericht op de Neder landse vakbonden en kerken wor den verspreid. Amnesty zal op deze twee groeperingen een beroep doen om te komen voor Roemeense col lega's die onderdrukt worden in stryd met de mensenrechten. Ook zal op landeiyke schaal een hand tekeningenactie worden gevoerd. Ruim 125 Nederlandse Al-groepen nemen aan deze campagne deel. Amnesty International heeft na een onderzoek van 1,5 jaar, duide- ïyke aanwyzigingen dat anderden- Ook in de oplichterij zyn er mensen die geen gebrek hebben aan lef en orginaliteit. Iemand die daar goed over kan meepraten is de zigeuner Antonio Moreno. Het slachtoffer van zyn zwendel was de Franse So ciale Zekerheid te Marseilles. Mo reno vervalste geboortecertificaten en schoolinschryvingsformulieren. Daarmee was hy de gelukkige va der van 197 fictieve families en 3000 kinderen. Voor dit kroost genoot hy uitkering van 1960 tot 1968. Enige tyd geleden heeft men nieuws ver nomen over Antonio. De arme zi geuner leeft nu zorgeloos, met alle mogeiyke luxe in zijn geboorteland Spanje. Enkele miljoenen guldens zorgen ervoor dat hy op zyn oude dag niet van honger zal omkomen. Dit keer moesten de mini-meisjes B hun tweede wedstryd spelen te gen Eversberg van wie ze de vorige keer hadden verloren. De meisjes Annet, Evelien, Ingrid, Nicole en Willeke waren mooi op tyd by de Sporthal zodat we in Ny verdal nog tyd hadden om in te spelen. Deze wedstryd zou erg moeiiyk voor ze worden, want de scheidsrechter had beslist dat alleen de opslag ge- vangenmpcnx women en rat ervan acnter de Dlau weTy n moest worden geserveerd. Erg vreemd was het dus ook niet. dat verlies van die eerste set. Die set werd trouwens nog helemaal niet slecht gespeeld, want de eindstand was 8-15. De tweede set verliep echter heel an ders. Door goed geserveerde ballen en door het goed opvangen werden Van 27 t.m. 20 december a.s. orga niseert de Holtense amateurfoto- grafenclub „Profoto" een foto wedstrijd voor niet-camera- bezltters. Deze activiteit vindt plaats in het'kader van de vakan- tiespelweken welke door „het Paalhuus" worden georganiseerd. In samenwerking met „fotografie-Henk Mulder" en Kodak-Nederland is Profoto er in geslaagd een groot aantal pocket- camera's ter beschikking te kry- gen. De fotowedstrijd is bedoeld voor jongeren tussen 11 en 15 Jaar. Te gen een uiterst geringe vergoeding kunnen de deelnemers in de ge noemde week beschikken over een camera. De kosten van het filmpje, als ook de kosten van ontwikkelen en afdrukken zyn dankzy de me dewerking van „fotografie-Henk Mulder" by de vergoeding inbegre- Week van 23-12-'78 t/m 29-12-'78 Zaterdag 10.00-12.00 S.V.V.N. Nyverdal; 12.00-13.00 S.V. Heeten; 13.00-14.00 S.V.V.N. Nyverdal; 14.00-16.30 Blauw-Wit; 16.30-17.30 hr. Kemper (zaalvoetbal). Zondag 09.30-11.00 hr. Kemper (zaalvoetbal; 11.00-12.00 hr. Van Beek (zaalvoetbal); 12.00-13.30 hr. Kemper (zaalvoetbal Maandag 8.10-15.30 dlv. scholen le kerstdag. Dinsdag 8.10-16.10 dlv. scholen 2e Kerstdag. 09.00-14.00 S.V. Holten (zaalvoetbal toernooi) Woensdag 8.10-16.30 scholengemeenschap; 14.00-16.00 Hockeybond mevr. Dieben; 19.00-23.00 Badmintonclub. Donderdag 08.30-17.30 O.P.C. kersttoernooi; 18.00-21.00 S.V. Holten, afd. handbal; 21.00-22.00 S.V. Holten; 22.00-23.00 Hockeyclub; 16.00-22.00 Instructielokaal - Sticht. 8oc. Cult. Werk. VrUdag 08.30-17.30 O.P.C. kersttoernooi; 19 00-23,30 Mintonette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 31 80). Alle overige reserve ringenuitsluitend vla het gemeentehuls, afd. sportzaken (tel. 16 66) kenden onder dwang worden opge sloten in psychiatrische inrichtin gen. In die inrichtingen is van ver schillende soorten „behandeling" sprake, maar volgens Amnesty staat vast dat er misbruik gemaakt wordt van sterke verdovende mid delen die worden gebruikt op gees- teiyk gezonde mensen. Sinds 1976 worden vermeende tegenstanders van de regering ook in dwangar- beidskampen opgesloten, onder omstandigheden die weinig van gevangenisstraf verschillen, zo zegt Amnesty International De Roe meense autoriteiten rechtvaardi gen dit „werk" om haar „heropvoe dende" waarde. In Roemenië vindt ook mishandeling van politieke ar restanten plaats. Amnesty Inter national zegt dat hierbij de Securi- tate (veiligheidsdienst) en boksers van de sportclub „Dynamo" be trokken zyn. „Dynamo" staat on der auspiciën van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Een aantal winkeliers in de Oran- jestraat/Noordenbarg heeft aan de „buurt" een gezellige kerstsfeer gegeven door het plaatsen van een aantal kerstbomen voor hun win kels of op het platte dak. er puntjes gemaakt en kreeg Ever sberg haast geen kans om in te lo pen. Zo werd deze set tot ieders verbazing gewonnen door de Min- to-meisjes en wel met 15-6. De derde set ging het minder goed, maar toch werd deze set voor de Eversberg-melsjes toch niet zo'n makkie als ze hadden gehoopt. De Holtense meisjes waren nameiyk niet van plan zich zo maar uit te laten schakelen. Maar ondanks dit verloren de Minto-meisjes deze set en wel met 9-15 Nadat iedereen zich had omgekleed gingen we weer naar huis in de auto die nu nog vol ler zat want ook de ene gewonnen set moest mee naar Holten. Moppert u wel eens? Of bent u dik tevreden met al les in huis en in de wereld om u heen? 't Lijkt ons on mogelijk! Misschien wilt u 't niet we ten, maar zou 't wel beter zijn uw mening over be paalde problemen eens uit te spreken en te horen hoe andere vrouwen daarover denken. Hoe woont u in Holten? Mooi na tuurlijk. Maar waar staat uw auto en waar spelen buiten de kinderen? Kent u woonerven? Op de politieke scholingscursus kunt u er binnenkort over praten. Er zullen o.a. gemeenteraadsleden in het forum zitten om met u van gedachten te wisselen over het „recht op wonen". Op 5 februari a.s. wordt gestart met het onderwerp „rechten van min derjarigen" Krijgen niet meerde ren van ons te maken met proble men rond pleegkinderen, weggelo pen kinderen of regelingen bij een echtscheiding? Als we wat licht wil len brengen in hun donker bestaan, moeten we eerst weten welke rech ten deze kinderen en hun eventuele hulpverleners hebben.Bij dit on derwerp zal als deskundige in het forum optreden de jurist Mr. W B. Bacinck, medewerker van de Raad van de Kinderbescherming te Al melo. Het derde onderwerp van deze poli tieke scholingscursis is „Zorg rond de gezondheid". Hierby gaat het o.a. over het recht op informatie over de gezondheid van de patient en inspraak van de patient in me dische beslissingen. Het laatste onderwerp ..buis in ei gen huis" betreft o.a. het omroep bestel. onderwijs en televisie, re clame in het licht van de emancipa tie enz. De cursus zal gehouden worden in Hotel Vosman en de kosten zullen plm. f 16 - bedragen. Doe iets voor uzelf en uw gezin „Moeder moet meepraten"! Opgeven bij: A. M Ladigés - van de Linde. Churchillstraat 149. tel. 17 96. G. O Koelmay - Abspoel. Churchillstraat 25. tel. 29 57, A. Dul de Fockert, Churchillstraat 26, tel. 24 88, Z. Schutte - Jansen, Rijs- senseweg 4a, tel. 17 81, H. van der Meulen-Kolkman. Raalterweg 10, tel. 30 33, F. A. van der Wijk - Oom- kes, Ab Jansenstraat 6, tel. 24 62. In het kader van de evenemntenreeks familie en u zult zich daarby werkelyk rondom kerst, zal op tweede kerstdag tranen lachen. En dan Harm Agte- in de sfeervolle aula van de Scholen- resch, moeten we u van hem nog wat gemeenschap een koffieconcert vertellen? Zonder dat hy nog maar plaatsvinden. Dit concert zal op in- een woord zegt zult u al moeten lac- formele wrijze verlopen en is bedoeld hen, u kent wellicht al wat van zyn voor het hele gezin; kerkgangers die liedjes zoals „achter 't kruus van de na de dienst even komen aanwippen, koo" eh Olé veur de bollé". Misschien muziekliefhebbers die zo'n anderhalf bent u ook al in het bezit van zyn lang- uur willen luisteren naar een werkje speelplaat en dan weet u reeds wat van Chopin of mensen die gewoon voor een geweldige komiek hy is. even langskomen. En om het helemaal af te maken, heeft men liedjeszanger-conferencier Fons Het concert wordt verzorgd door stu- Platenkamp uitgenodigd. Onlangs denten van het conservatorium uit was mor de te]evisle metz,n Arnhem en draagt een klassiek/ro- ,ied over de verte!sels van Opoe vaak pen. Het onderwerp voor de foto wedstrijd ts geheel vrij. en ook zij die wèl zelf over een camera be schikken kunnen in overleg met de organisatie deelnemen. De hoofd prijs voor deze fotowedstrijd is een exclusieve kleurvergroting (30 x 40 cm.) van de winnende foto. Uit eraard zyn er nog een aantal aan- trekkeiyke pryzen. De foto's zullen worden beoordeeld door een des kundige jury onder leiding van Henk Mulder. Voor alle byzonderheden over de wedstryd, zoals data van uitgifte van de camera's, wordt u verwezen naar de inmiddels door „Het Paal huus" (stichting Holten) uitgege ven folder omtrent de vakanties- pel weken. Ook kunt u informatie inwinnen by de secretaris van Pro foto, dhr. G. te Winkel, Churchill straat 44 Holten, tel. 05483-31 02. Gevonden: lichtbruine lederen vingerhandschoen, blauwe knip- portemonnaie, zilveren kettinkje. Quartzhorloge, bankbiljet, rij zweep, bankbiyetten. zwarte vuisthandschoen, paarse hoofd doek, blauwe muts, witte hond Verloren: zwarte knipbeurs met f25,-, rode etui, bruine portemon- naie met een kaart voor dansles, zwarte gymbroek en gymschoenen in een plastic tas, 4 sleutels in een zwart etui, wieldop van een Merce des, kleur gebroken wit, gouden hangertje van een bedelarmband, rechter suède vingerhandschoen, herenhorloge, zwarte wyzerplaat en goudkleurig rekbandje, leesbril, sportspullen in een grijze linnen tas. mantisch karakter. De bezetting zal is hij op de radio te horen en hy heeft bestaan uit Aty Gottschal (dwars- veei succes tot ver in het land. Kortom fluit), Pip van Steen (dwarsfluit), Mi- een gezellige, ouderwetse avond be loofd dat te worden op 29 december. De kaarten f 6.- zyn in voorverkoop verkrijgbaar by de plaatsefljke V.V.V. en by het Paalhuus aan de Beuseber- gerweg. In het laatste competitieweekend voor de „winterstop" kwamen al leen Adspiranten Al en BI nog voor een thuiswedstrijd in het veld. Al speelde tegen Achilles. De Hol tense meisjes verrasten Achilles en namen in de eerste minuten een onverwachte maar verdiende 2-0 voorsprong. Na deze doelpunten liet Holten het initiatief over aan Achilles. Deze kregen door te lang zaam reageren in de Holtense ver dediging kansen Van de vele kan sen werden vier benut, zodat Hol ten by rust tegen een 2-4 achters tand aankeek. Na rustzocht Holten meer de aanval, maar de schoten waren teveel op de keepster ge richt, die daar weinig problemen mee had. Achilles benutte in de laatste minuten enkele kansen goed, die waren ontstaan door te laat terugkomen in de verdediging en liep uit naar een 2-10 overwin ning. De meisjes van BI speelden een veel betere party. In het begin van de eerste helft ging de strijd te gen V. en KuitTwello noggelykop (3-3i Vlak voor rust scoorde Holten uit twee mooie en snel gespeelde aanvallen 5-3. Na rust hield Holten V en K. goed onder druk. Er werd goed verdedigd en met enkele prima uitvallen werd een verdiende 9-4 zege behaald De eerstvolgende wedstrijden zijn in het weekend van 6 en 7 januari 1979. Het toernooi op tweede Kerstdag in Olst - van de dames - gaat niet door." chiel Cransberg (bas), Willie Tiemes- sen (gitaar) en Ameno Alberts (piano). De toegang is gheeel gratis. Op vrydag 29 december zal „Irene" waarschynlyk tot de laatste plaats bezet zyn als daar de beste twentse conferenciers zullen optreden. Helaas kon deze unieke groep slechts één voorstelling verzorgen zodat een grote belangstelling verwacht kan worden. De muzikale omlysting van deze avond is in handen van de Albergse blaaskapel De Bokk'n jagers, een zeer geroutineerd orkest dat onlangs op namen maakte voor een plaat samen Dat vollybal een veelgespeelde met de conferencier Gait oet 't kloos- sport is blykt wel uit het feit, dat ter. Laatstgenoemde mag gerust een zich reeds 12 volleybalteams heb- van de beste Twentse conferenciers ben opgegeven voor het door de genoemd worden, op een uiterst on- „Achterhoek 1 discoshow" georga- nozele wyze zal hy u onder andere ver- niseerde toernooi, dat gespeeld zal tellen over zyn inmiddels beroemde worden op woensdagavond 27 de- Voor enthousiaste knutselaars en kreatievelingen breken boeiende weken aan. Indien zij althans meedoen aan de jaarlijkse Natio nale Wedstrijd Vrijetijdsbeste ding, georganiseerd door de Huis houdbeurs in Amsterdam. Het Is welhaast een traditie dat de Huis houdbeurs ieder jaar veel aan dacht schenkt aan de besteding van de vrije tijd. Dit voorjaar, van 20 t/m 29 april, krijgen alle inzen dingen op dit gebied zelfs een bij- zondereplaats op de beurs, name lijk in het haret van de grote Euro pahal. Daar zullen in een speciale stand ook de werkstukken worden geëxposeerd die voor de wedstrijd Vrijetijdsbesteding zijn ingezon den. Deelname daaraan is mogeiyk in de volgende kategorieèn: haken, breien, kantklossen, borduren; we ven en macramé; wandkleden; poppen maken (mens- en diervor men); houtarbeid; boetseren en ke ramiek; werken met diverse mate rialen; inleg- en mozalkwerk; sny- den, gutsen, beeldhouwen in hout en steen; modelbouw schepan modelbouw (andere onderwerpenjjj werkstukken van metaal; schild* ren en aquarel; tekenwerk, hout- af linosnede; fotowerk; jeugdlnzen- dingen beneden 16 jaar. De werk stukken dienen gemaakt te zyn tussen 1 april 1978 en 1 april 1979. Deelname aan ten hoogste drie ka tegorieèn is mogelijk, doch per ka- tegorie kan slechts één werkstuk worden ingezonden. De inschrij vingen dienen zo spoedig mogeiyk te geschieden. Aanmeldingsformu lieren kunnen worden aange vraagd bij de Internationale Huis houdbeurs, Gerrit v.d. Veenstraat 94, 1077 EL Amsterdam, tel. 020- 72 53 76-72 07 98. De gemeenteraad komt voor zyn laatste vergadering in 1978 byeen op donderdag 28 december, om 15.00 uur, in de leraren- kamer van de openbare scholengemeenschap. Deze openbare vergadering wordt om 16.30 uur gevolgd door de traditionele oudejaarsbyeenkomst van het gemeentebestuur in de aula van de school. De hal van het gemeentehuis is te klein geworden voor het nog steeds groeiend gezelschap dat het college van b. en w. aan het einde van het jaar pleegt te ontvangen, vandaar de uitwyk naar de scholengemeenschap met haar prachtige ontr vangstgelegenheid. De raad zal in zyn laatste vergadering nog te beslissen hebben over voorstellen tot wyziging van de electriciteits- en gastarie- ven, die onder andere in verband met de harmonisatietarieven van de IJsselcentrale een kleine verhoging cq verlaging zullen ondergaan zie elders in dit blad). Voorts worden ten behoeve van het G.E.B. een tweetal kredieten gevraagd t.w. f 56.490.- voor verbetering van de stroomvoorziening langs de Kolde- weesweg te Nieuw Heeten en f 69.dl0 - voor de bouw en inrich ting van een transformatorruimte ten behoeve van een te stich ten waterwin-installatie door de Waterleiding My „Overijssel'' cember in het gymnastieklokaal te Laren. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur. Ingeschreven hebben onder andere de volgende teams: Look out stu dio's - Laren; Hard centre disco - Laren; Radio Rode Pimpernel - La ren, Witte Wieve - Holten; Robie Disco - Markelo; Wippert United met meerdere teams - Gorssel; Kors Simco- Lochem; Black Power Laren, en natuuriyk een team van Radio Achterhoek 1 en Katger- shoek. De prijsuitreiking zal plaats hebben in hotel Witkamp tydens een gezellig napraatje met een lek ker stukje muziek. Ieder is van harte welkom. De toegang is vrij- Garagebedrijf Rouwenhorst en Zoon heeft in het afgelopen week end alle types Opeis, en dat waren er wel geteld 16 waaronder de prachtige Commodore getoond. Zeer velen kwamen een kijkje ne men en enkele lieten het niet bij kijken. Alle bezoekers werd een leuk kerststukje met een grote kaars aangeboden. Radio Oost zet de laatste week van het Jaar de mikrofoon open voor uw kerst- en nieuwjaarswensen. Vanaf eerste kerstdag tot en met 1 januari kunt u dageiyks groeten en wensen uit laten zenden aan familie, vrienden en bekenden in Overijssel en Gelderland. U kunt zich hiervoor telefonisch aanmelden tussen 14.00 en 16 00 uur op de telefoonnummers 085-45 47 37 en 053-35 16 35 Als u familie in het buitenland hebt en u wilt ze via Radio Oost opbellen, neemt u dan ook even kontakt op op dezelfde telefoon nummers. Uiteraard kunt u ook zelf naar de studio komen tydens de uitzendingen: tussen vyf en zes aan de Rozendaalseweg 704, Arnhem en aan de Hengelosestraat 40 in Enschede. In het programma rond de feestdagen zal verder iedere dag een vertegen woordiger van de schrijvende pers zyn mening geven over de gebeurtenis sen van het afgelopen jaar En wie zich zorgen maakt over het vele eten en drinken tydens de feestda gen. iedere dag zal Rob Kerkhoven trimtips geven, die u helpen de kondi- tle op i

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 13