Consnltatiebnreiii Holten RAADSVERGADERING DE KERSTWEDSTRIJD Sint bij gehandicapten in manege Beldman Mintonette-volleybal CONCOURS fie mist er z'b fiets oog Waar gaan we heen? Werkgroep maaltijdvoorziening geïnstalleerd Autosportvereen. Markelo organiseert tazaar KERSTMIDDAG BEJAARDEN SOCIËTEIT Kinderverhaal LEEMREIZE MEUBELEN BEJAARDENZORG (DAMES) Zaterdag 16 en zondag 17 december: Ir S. BAKKER HOLTENS NIEUWSBLAD - 15 DECEMBER 1978 - PAG. 9 p 9 december werd de goedhei- {man met zyn trouwe Piet ver acht in manege T. Beldman. He ruiters van de Stichting lardryden Gehandicapten zaten larom vol spanning te wachten. )en de Sint eindelek binnenk ant klonk luidkeels het welkomst- id. Zwarte Piet droeg een zware k vol pakjes; wat zou daar alle- aal inzitten? wee aan twee riep Sint Nicolaas ruiters by zich en maakte een aellig praatje met ze. Sommigen in hen zongen daarna een lied K>r Sint en Plet; allen kregen ze n geschenk van blijvende waarde us een zakje met lekkers. Ook lorde „helpersen helpertjes" was wat lekkers en natuurlijk was er n kado voor de instructrice, me- ouw Dleperink en voor de gast- «r Teun Beldman. Na nog wat zingen en gezellig babbelen ver telde Sinterklaas dat hij helaas weg moest; anders zouden Piet en hij op Schiphol het vliegtuig naar Sparye missen. BI) het vertrek werd Sint nagewuifd en toegezongen „Dag Sinterklaasje". Al met al een ge weldige middag en iedereen was erg biy dat Sint en Plet even kwa men aanwippen. Komt tt ook even kijken door de Kerstshow bij in 't hertje von Enter tot 9 uur JCHTGEWEER: Groep A: 1. G. 1 Schuppert 171 p; 2. H. Paalman 1 8p; 3. G. A. Haverslag 162 p.; 4. G. i jopman 159 p.; 5. B. Arfman 157 roepB: I.E. J.Grootentraast 171 - 2. D. J. Nfiendyk 143 p.; 3. A. 3 talman 122 p. - roep C: 1. A. J. Bieleman 126 p. V ïlO); 2. A. Pekkeriet 126 (0x10); 3. 1 J. H. van Aefst 124 p.; 4. B. Paal- - an67p. TCHTPISTOOL: Groep A: 1. A. huppert 170 p.; 2. H. Paalman 165 - 'oepB: l.A. J. Bieleman 159 p.; 2. - J. NüencUjk 155 p. SSLAAGD n An de Twentse Academie voor 13 'zondheidszorg te Hengelo is n or het diploma „Verpleegkun- - je in de maatschappelijke ge- s ndheidszorg" geslaagd zuster J. Duncan te Holten. Holyoke - Mintonette domes I Zaterdag 9 december vertrokken de dames zonder de aanvalsters Anke Meerman en Linda Kam perman naar Enter. Gerida Hols en Jantje Hesse vulden de lege plaat sen op. In de eerste set stond Min tonette al vlot achter met 6-0. Het team van Holyoke had twee lange en erg goede aanvalsters die vele ballen onhoudbaar bij Mintonette in het speelveld sloegen. De wein ige aanvallen die er bij Mintonette nog uitkwamen werden veelal af- geblokt, zodat.er weinig punten ge scoord werden. De eerste set was dan ook al gauw met 15-4 beslist. Ook de tweede set vertoonde het zelfde spelbeeld. Slordige passes, weinig goede set-ups, dus geen aanval. Coach Geels wees in de time-outs nadrukkelijk op de tacti sche mogelijkheden. Dat was de enige mogelijkheid om punten te scoren. Maar deze mogelijkheid werd te weinig benut. Holyoke won deze set met 15-5. In de derde set kwam Mintonette zowaar voor te staan. Het zag er nog hoopvol uit. De score liep gelijk op maar toch wist Holyoke door hun keiharde smashes deze set in voordeel te be slissen. 15-11 Op 15 decembef a.s. speelt Mintonette een thuisweds trijd om 20-15 u. tegen Tornado. Supporters zyn van harte welkom. Programma Volleybalcompetitie Vrydag 15-12 (20.15) dames I - Tor nado, (20.15) heren 1 - Krekkers 3, (21.30) Flash - heren recr. (Henge velde), (22.15) ATC - heren recr. (Hengevelde) Zaterdag 16-12 (10.00) jongens ads. Flash (Holten), (10.00) meisjes ads. A - Flash (Holten), (11.00) meisjes ads. A -Katers (Holten), (14.30) Zwaluwen C - jongens jun. (Almelo) Maandag 18-12 (20.00) Eversberg 2 dames 4 (Nyverdal) Recreanten - toernooi Gezien de teamopgavg tot op dit ogenblik, waarschyniyk vanwege de St. Nicolaasbesognes, heeft de volleybalvereniging Mintonette besloten om de opgave termynen te verlengen tot en met zaterdag 16- 12-'78. Kosten van deelname f 15.- per team. Tel. of mondeling opgave bij R. Dijkgraaf (29 67). „Het uitgangspunt van het over heidsbeleid op het terrein van be jaarden is, dat zij zolang mogelijk hun zelfstandige levenswijze kun nen behouden. Vanuit die achter grond moet gezien worden de sinds 1970 sterk gegroeide extra murale hulpverlening, de toename van het aantal dienstencentra en projecten gecoördineerd bejaar- denwerk, maar ook de verscherpte indicatie-criteria voor een op name in een bejaardenoord. Het ligt mijns inziens dan ook voor de hand te veronderstellen, dat de maaltijdvoorziening bij zelfstan dig wonende bejaarden er ook toe kan bijdragen deze zelfstandige woonwijze voort te zetten". Dit zei dr. G. Hendriks, directeur- generaal Maatschappeiyke Ont wikkeling van het ministerie van CRM, toen hy 29 november in Rys- wyk de Werkgroep Maaltydvoor- ziening voor Bejaarden installeer de. De taak van deze werkgroep zal z«n om door middel van een glo bale inventarisatie na te gaan of er thans nog behoefte bestaat aan maaltiidvoorziening voor zelfstan- In deze tyd van vele en snelle veranderingen zal er ook een verande- e ring komen in de werkwyze van het consultatiebureau voor zuige- e Jingen. Er bestaat nameiyk een landeiyk streven naar een betere h ^werkwyze op de consultatiebureaus. Men hoopt dit o.a. te bereiken s door het instellen van zgn. verpleegkundige bureaus. Deze verpleegkundige bureaus zyn consultatiebureauzittingen waar de wyk verpleegkundige u adviezen zal geven over o.a.: de Bvoeding, de kleding en de verzorging van uw baby en vanzelfspre kend zal zy ook het kind wegen en meten. Rlerdoor wordt bereikt, dat op een artsenbureau, een bureau waar 'de arts zitting houdt, meer aandacht aan de gezondheid van uw ibaby in medische en medisch-opvoedkundige zin kan worden be- 'steed. ^Regelmatig zal er overleg zyn tussen de consultatiebureau-arts en de wijkverpleegkundige over het wel en wee van uw baby, die het ^consultatiebureau bezoekt. ijwy hopen door deze wyze van werken een zo goed mogeiyke bege- 'elding te bieden aan alle moeders en zuigelingen. Wij zullen het erg jp prys stellen als u op de afgesproken tyd komt en by verhindering it tydig aan ons bericht. JWy vertrouwen op uw medewerking en zeggen u hiervoor by voor at dank. Hoogachtend, Mw. N. Brummelkamp-Wei, c.b. arts. R. Bos-Kamphuis r. C. Bleyenberg G. Honig-v. 't Spyker sr. J. Duncan Aanstoot. Zaterdag 16 en zondag 17 december a.s. organiseert de Auto Sport Ver eniging Markelo (ASVM) voor de vyfde maal haar jaariy kse bazar die ook nu weer zal worden gehouden in café „De Pot" aan de Potdyk te Markelo en wel zaterdags vanaf 19 00 uur en zondags vanaf 14.00 uur. Ook dit jaar is de ASVM er weer in geslaagd deze bazar te or ganiseren met tal van byzonder leuke attracties met daaraan ver bonden geweldige pryzen, waaron der kalkoenen, allerhande soorten wild, vleesschotels, vleespakketten etc. Met name zyn voor deze bazar twee hoofdprijzen beschikbaar, t.w. een half varken en een driedaagse, ge heel verzorgde reis voor twee personen naar Luxemburg, aange boden door Havi Tours te Ryssen. De gemeenteraad komt maandag, 18 december om 19.30 uur in openbare vergadering ten gemeentehuize byeen ter behandeling van de onder staande AGENDA 1. Gedachtenwisseling in tegenwoordigheid van de Commissaris der Ko ningin, met betrekking tot de voorziening in de vacature van burgemee ster dezer gemeente. 2. Notulen van de vergaderingen van 31 oktober 1978en 13 november 1978. 3. a. Ingekomen stukken b. Mededelingen. 4. Verzoek om medewerking ingevolge artikel 72 der Lager-onderwyswet 1920 t.b.v de aanleg van aansluitmogelijkheden van de schooltandart- sauto op het elektriciteitsnet bij de bijzondere lagere school „De Schakel" en „Het Kompas". 5. Verzoek om medewerking ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 t.b.v, het herstel van schade aan de byzondere lagere school „het Kompas". 6. Voorstel tot plaatsbepaling van een te bouwen gymnastieklokaal hoek Vrijheldslaan/Keizersweg. 7. Aankoop strook grond t.b.v. de bouw van een transformatorhuisje te Nieuw-Heetèn. 8. Voorstel tot wijziging van de begrotingen 1978 en 1979. 9. Beantwoording van eventueel ingekomen schrifteiyke vragen. dig wonende bejaarden en op welke wyze hierin zou kunnen worden voorzien. By deze inventarisatie kunnen aspecten worden betrok ken zoals de maaltyden die thans worden gebruikt, de wyze van ver spreiding, de organisatorische as pecten, de kwaliteitsnormen voor de maaltyden, de normstelling/in dicatie voor verstrekking, de taak en de functie van de vrijwilligers, het vervoer en de financiering. Op grond van deze Inventarisatie wil men komen tot een overzicht op welke wyze in de behoefte kan wor den voorzien en welke procedures gevolgd zullen moeten worden om eventueel tot een aanbeveling voor maaltydverstrekking te kunnen komen. Men denkt hierby aan een zogenaamd toetsingsrapport, dat ten behoeve van plaatseiyke initia tieven op het gebied van maaltyd- voorziening kan worden gehan teerd. Dr. Hendriks zei het op prys te stellen als de werkgroep binnen twee jaar klaar zou zyn met dit toetsingsrapport. Traditiegetrouw gaf woensdag middag een groot aantal Holtense Bejaarden gehoor aan de uitnodi ging van het bestuur van de Be jaardensociëteit „Holten" om de jaarlijkse kerstmiddag by te wonen in gebouw „Irene". De leiding van de bijeenkomst be rustte bij de presidente mevr. C.P.K. Enklaar-van Andel die een kort welkomstwoord sprak. De kerstliturgie die deze middag werd uitgevoerd opende met het geza- meniyk zingen van het bekende adventslied. Hoe zal ik U ontvan gen van Johan Crüger. De samenzang werd deze middag op het orgel begeleid door mevr. Truus Kruk-Aanstoot. Het kerste vangelie uit Lucas 2 werd gelezen door de dames Span-v.d. Berg, Hoeve-de Graaf en Koopman- Hartsuiker en werden gedichten gelezen door de dames Wiggers- Aanstoot, mevr. Enklaar, mevr. Paalman-Kromdyk en mevr. Langenbarg-Hols. In samenzang werd met orgelbegeleiding gezon gen de bekende kerstliederen „Nu zyn wellecome" en „Ere zy God". Na de pauze werd onder regie van de heer Broere door de dames A. Klein Lasker, A. Vincent-Westerik, F. Vros-Hofman en J. Stoevenbelt-Roelvink, leden van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen het kerst- sperl „Een goede buur" van Beb de Beer opgevoerd. Mevr. Enklaar bracht de dames hiervoor dank en bood een bloemetje aan. De kers tmiddag werd besloten met het ge- zameniyk zingen van Frans Gru- ber's prachtige „Stille nacht, hei lige nacht". DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof 1, tel. 1 15 00, b.g.g. 166 41. Do. 14 december 20.00 u.: Rients Gratama met zyn nieuwste pro gramma Pompend Remmen m.m.v. Lia Oorvers en Reina Boe lens. Vry. 15 december 20.00 u.: Toneel groep Theater met Het Buitenver blijf van Carlo Goldoni deel 1. Ma. 18 december 20.00 u.: Theater groep Perspekt met het pro gramma De Bolhoedmannen. Di. 19 december 20.00 u.: Het Bui- tenverbiyf deel 11. Wo. 20 december 20.00 u.: The Eng lish Theatre Company brengt Ot hello van William Shakespeare. BIOSCOPEN CINEMA, Lange Bisschop straat 69, tel. 111 00. Weekfilm do. 14 t.m. wo. 20 dec.: fist (16 jr.). Matinee za. 16, zo. 17, wo. 20 dec. 14 u.: Winnetou keert terug (a.l.). Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20.30/za. 19 en 21.30/zo. 16, 19 en 21.30 u. EDB 1, Smedenstraat 10, tel. 136 15. Weekfilm do. 14 t.m.wo.20dec.:Bel Ami (16 jr.). Nachtvoorstelling vr. 15, za. 16 u.: Bloedwraak in Milaan (16 jr.). Aanvangstyden weekfilm: werkd. 20 u./za. 18.45 en 21.15/zo. 14:30, 18.45 en 21.15 u. EDB 2, Smedenstraat 10, tel. 136 15. Weekfilm do. 14 t.m. di. 19 dec.The one and only. Nachtvoorstelling vr. 23, za. 24 u.: Onschuldigen met de vuile handen (16 jr.). Filmart wo. 20 dec. 20.15 u.: Guern ica. LUXOR 1, Brink 20, tel. 1 86 62. Weekfilm do. 14 t.m. wo. 20 dec.: What's up doc (a.l.). Nachtvoorstelling vr. 15 dec. 23: Sexamen (16 jr.). Matinee zo. 16, wo. 20 dec. 14 u.: De Schat in het Zilvermeer (a.l.). Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u./za. 18.30 en 21 u./zo. 16, 18.30 en 21 u. LUXOR 2, Roggestraat 3, tel. 186 62. Weekfilm do. 14 t.m. wo. 20 dec. (beh. ma.): Bananas (a.l.). Nachtvoorstelling vr. 15 dec. 23.15 u.: Heavy Traffic (16 jr.). Cyclusvoorstelling ma. 18 dec. 20.15 u.: Elisa Vida Mia (16 jr.). Aanvangstyden weekfilm. werkd. 20.15/za. 18.45 en 21.15/zo. 15, 18.45 en 21.15 uur. EDB 2 Aanvangstyden weekfilm: dageiyks 20.15/zo. ook 15.00 u. EXPOSITIES MUSEUM DE WAAG, Brink 55, tel. 1 45 56. Landelyke Ryverenjging „öergrui- ters" organiseert Zaterdag 16 de cember een „Indoorcoricours" in manege „Snorrewind" aan de Bor- keldweg. De springwedstrijden be ginnen 's middags om 14.00 uur en zyn als alles volgens plan verloopt om plm. 22.30 uur afgelopen. Er wordt gesprongen in de klassen B, L en M/Z. Aan het hippisch evenement ne men amazones en ruiters deel uit Almelo, Ryssen, Wierden, Vriezen- veen, Markelo, Hellendoom en Holten. De prestaties van de rui terij zullen worden beoordeeld door de juryleden H. Beldman te Wier- den en J. Vos te Lemele. het groepsbureau van de Rijks- Njitie te Holten staan nog 11 Tiet en een step, die in 1978 binnen gebracht en niet zijn afgehaald, iwarte herenfiets, merk Monta- jasbeschermers ontbreken, lelaarsplaatje Aanstoot Hol- iwarte herenfiets, merk Union id. handelaarsplaatje B. tr. handrem voor voorwiel, de- Ike flets; de zwarte damesfiets, model sfiets", merkloos, zwart ge- fde koplamp; 'jwarte damesfiets, merk Gazelle jlcta, degelijke oude fiets, geen tondere kenmerken; iw|!warte damesfiets, merk Union infyoy, zonder Jasbeschermers. met rilhot zadel, verder degelijke fiets; .arjjroene herenfiets, merk Ascot teibrt. dubbele handrem, zonder an|)eschermers, handelaarsplaatje nsian Holten; azz 7. Zwarte merkloze damesfiets, voorzien van geel plakplaatje „Hengeio's Dagblad" (achterspat bord), zonder Jasbeschermers. ver keert in zeer slechte staat van on derhoud; 8. Groene Union herenfiets, type Arizona, zonder jasbeschermers, degelijke fiets; 9. Rood-blank-zwarte sportfiets, overgeschilderd, plakplaatje van A ■nem, oude fiets zonder Jasbe schermers, 10. Paarse degelijke herenfiets, merk Estor Sport, kapotte jasbe- schermer; 11. Zwarte herenfiets, merk Union, roestige bagagedrager Mocht een van deze fietsen aan het signalement van uw vermiste fiets voldoen, kom deze dan eens aan het bureau bekjjken Verder staat er nog een orapje kin- derstep met zwart geverfde spat- borden en zitje boven achterwiel. ERKEND TANDIECHNKIR Reparaties kunstgebitten, kiaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-41 13 Het zag er naar uit, dat ze toch nog aardig op dreef zouden zyn, voor Kerstmis. Geen leuke tyd om te verhuizen. Zeker voor de kinderen niet. Een andere school en alweer vakantie voor ze zich nog goed thuis voelden. Ach, misschien viel het ook wel mee Haar kinderen waren wel meer verhuisd en ze namen het nog al makkeiyk op. Toch zou het leuk zyn als ze er een paar uit de klas konden „uitnodigen". Terwyi ze druk bezig was met opruimen, kwamen haar Klarie en Dick uit school. „Hallo, hoe was het", begroette moe der. „Best hoor", antwoordde Klarie een beetje onverschillig. „Juf is maf. Er zitten een paar slome grieten in de klas, maar ook wel leuke". ..Ik heb een meneer", riep Dick. „Die zit de hele ochtend over zyn baard te aaien. Hy ïykt wel tof. Je kan een hoop uithalen, zonder dat hy er wat van zegt". Nou, afwachten maar, vond moeder. „Willen Jullie helpen die dozen nog mee uit te pakken. Ik weet eigeniyk niet eens meer wat erin zit". Nou dat was wel een spannend idee. „De kerstboomspullen" Juichte Klarie. „Nou, die hoeven we niet meer op te bergen Wanneer gaan we een boom kopen?" „AÏ'gauw", zuchtte moe der. Ze zag een beetje tegen alle drukte op, „Oh, hemel kyk nu eens", riep Klarie, „de piek is in duizend stukjes en, oh, er is een heleboel kapot. Kyk eens, die slingers! Er is byna niets heel! Wat stom zeg, van die verhuizers. Dan hebben we het zeker zelf vorigjaar niet goed ingepakt, niet met het oog op een verhuizing". Samen zochten ze uit wat er nog te gebruiken was. Niet veel. Alles weer nieuw kopen, dacht moeder. Ze hadden al zoveel kosten. „Weetje wat?, we organiseren een kerstknutselmiddag. Vraag elk twee kinderen uit de klas of ze een middag komen. We kopen wat materiaal en ik heb nog voorbeelden, dan maken we de kerstversiering zelf. We kunnen er nog een prysje by uitloven, wie het mooiste of origineelste versiersel maakt". Zo gebeurde. Nou, er werd geknipt, geplakt, getekend, gever fd. dat het een lieve lust was. Sterretjes, klokjes, engeltjes met echt haar, engelenhaar. Eén van de Jongens had zyn figuurzaag meegenomen en zaagde uit dunne plankjes kerstbomen, die een ander weer beschilderde. Maar elk had ook een eigen werkstukje, ter beoordeling van de prys. Hertha, een van de vriendinnetjes, had een erg mooie vogel gemaakt. Helemaal symmetrisch, in het midden een vouw en ongeveer een centi meter hoger vouwde zy aan weerskanten de vleugels uit, die zy lnknipte. Dat gebeurde ook met de staart. De onderkant was helemaal van zilverpapier. Op de bovenkant tekende zy mooie figuurtjes. Toen haalde Hertha een buisje met glittergruis te voorschyn. „Oei", dacht Klarie, toen zy dat zag. „Nou wint zy. als ze dat gebruikt. Daar heb ik niet aan ge dacht". Hertha moest wachten op de fijm. Ter- wyi ze opstond en wat rondliep schoof Klarie ongemerkt het glazen buisje met het glitterpoe der onder een oude krant. „Zo, ik zal even een beetje opruimen", zei ze. Ze frommelde de krant ineen en nam het buisje mee. De krant gooide ze in de vuilnisemmer en het buisje gooide ze zo ver ze kon de tuin in, tussen de bosjes Zo, dacht ze, dat kan ze niet meer gebruiken. Nu heb ik nog een kans. want myn kerstengel met gouden ster retjes in de wattenmantel is erg mooi Even later, ze hadden wat gedronken en grapjes gemaakt, kon Hertha dan de iym gebruiken. „Waar zyn nou myn glitters weer?" Ze rommelde rond en zocht onder de kranten. „Heb jy het mee opge ruimd?", vroeg zy aan Klarie. „Dat geloof ik niet", was het antwoord, „maar laten we maar in de vuilnisemmer kyken". Nou, moeder kwam erby en alles werd afgezocht. Het buisje was weg en bleef weg. Zo langzaam aan werd het tijd op te houden. Er waren veel leuke dingen gemaakt. Hertha had haar vogel filet af. Ze probeerde het nog met korreltjes zilverpapier, maar dat hield niet. Ook de jongens hadden mooie dingen ge maakt. Het was de bedoeling dat er een jury zou komen om te bepalen wie de prys kreeg Maar de stemming was er een beetje uit. Nieuwe glitter kopen, dat werd te laat. En zo was de vogel niet af. Moeder voelde de stemming aan. Zy hakte de knoop door en zei: „Dan maar geen beoordeling. Het gaat niet door, omdat niet alles af is". Klarie hield koppig haar mond. Maar een erg prettige Kerstmis had ze niet! (NADRUK VERBODEN) 15 dec. t.m. 14 jan. tentoonstelling Deventer Foto Kring. Geopend, di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17/zo. 14-17 t.m. 31 dec. 450 Jaar De Waag GALERIE TAMBARAN, Berg straat 34, tel. 1 50 77. Geopend: do. 19-21/vr. t.m. zo. 10-18 u. 16 dec. t.m. 7 jan. Werk van Greet van Amstel en Lou Loeben. GALERIJ LENTEN, Kletterstraat 25-27, Epse, tel. 2 18 15. Geopend: wo. t.m. za. 10-17/zo. 14- 17 u.: 15 dec. t.m. 1 jan. Nieuwe aanwinsten 1978. STADSBIBLIOTHEEK, Klooster 12, tel. 1 65 12. Geopend: ma. t.m. vr. 13-17.30/di. en vr. ook 8.30-12/wo. ook 19-21 u. 't Klooster vrogger en noe, orgelli teratuur, tien eeuwen cultuur van het boek. KUNST RONDOM, Openbare Leeszaal, Brink 70, tel. 1 35 06. Geopend: di. t.m. vr. 10-17.30 en 19-21/zo. 10-17 t.m. 30 dec. Terese Reitsma-de Boer, zilveren en gou den sieraden en wandkleden. R. VARINGS KUNSTKABINET, Korte Assenstraat 15. Geopend: vr.enza. 13.30-17 u.: Win tercollectie: grafiek van Riet Schultheiss, Toon Harmsma, Pim de Boer. André de Regt en Louis Spee. DE SPAANSE RUITER, Noorden bergstraat 33. Geopend: di. t.m. vr. 10-18/za. 10-16. T.m. 16 dec. Hein Janning, Naïeve schilder ziet ons land. KASTEEL GROOT HOENLO, Diepenveenseweg 1, Olst, tel. 05708-21 48. Geopend: ma. t.m. za. 10-17/zo. 12- 17 u. T.m. 24 dec. Herman Gorter en Henriëtte Roland Holst in hun tyd. KUNST IN HUIS, Fuut 17 (Groot Douwel). Geopend: dagefijks 14-17/vr. ook 19-21 u. Tekeningen en schilderyen van Riek Schagen. RUIMTEVAARTCENTRUM DE VENTER, Muntengang 1, tel. 1 97 55, b.g.g. 1 88 89. Geopend: op aanvraag. Alles over bemande ruimtevaart. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink 55, tel. 14556. Geopend: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17/zo. 14-17 Oude ganzenborden. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenberg straat 9, tel. 1 97 39. Geopend: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17/zo. 14-17 u. Mechanisch speelgoed. ALBERT SCHWEITZER CEN TRUM, Brink 89, tel. 1 96 75. Geopend: di. t.m. vr. 9-12 en 14- 17/za. 13-16 u. Leven en werk van Albert Schweitzer. KUNSTUITLEEN, Kleine Poot 19, tel. 1 18 48. Geopend: di. t.m. vr. 14-18/do. ook 19-21/za. 10-12.30 en 14-17 u. 'T HOEKHUIS, Brink 38, tel. 1 32 50. Geopenddi. t.m. za. 13-18 u. Foto's van oud Deventer. BERGKERK. Za. 16 december 20 u.: Concertdoor het Nationaal Jeugdorkest (kaar ten by WV). STADSBIBLIOTHEEK, Klooster 12, tel. 1 65 12. Vry. 15 december 20 u.: Barokcon- cert Jan Kleinbussink, orgel; Da vid Collyer, clavecimbel en s*/yk- ensemble (kaarten by VW). GALERIJ LENTEN, Kletterstraat 25-27, Epse, tel. 2 18 15. Zo. 17 december 11 u.Concert door Sylvia v.d. Grinten, viool en Joke van Kregten, piano. AULA MEAO, Nieuwe Markt. Ma. 18 december 19.30 u Halte Onderweg, Concert Deventer Jeugdorkest. NIVON, Grote Kerkhof 10. Ma. 18 december 19.30 u.: Kerst stukjes maken (zelf schaar en bakje meebrengen). DEVENTER SPORTHAL, Rube- nssttraat. Zo. 17 december 8-17 u.: Oostefijke kampioenendag Nederlandse Postduivenbond. WIJKGEBOUW Van Vlotenlaan Ma. 18 december 19-21 u.: Ruil beurs Ned. Ver. v. Postzegelverza melaars. POSTILJON MOTEL DEVENTER, Deventerweg 121, tel. 2 40 22. Za. 16 december 20.00 u.: Skandi- navisch Buffet m.m.v. Delta4. VOLKSSTERRENWACHT BUS- SLOO, Bussloselaan 4, Bussloo, tel. 05717-577. Vry. 15 december vanaf 20.00 u.: Kyk-In-Kyk-Avond. VROUWENCAFÉ, Menstraat 2, tel. 1 16 37. Do. 14 december vanaf 20.30 u.: Kerstkaarten maken. Tevens geopend: vrydag 9-11.30 u. ALMELO PALACE Do., vr., ma., di., wo. 14.30, 20.00 u. Damlen, het 2de Omen. Za. zo. 14.30,18.45,21.15 u.: idem 16 jr- VAROSSIEAU Do., vr., ma., di., wo, 14.30, 20.00 u. Game of Death. Za. 18 45, 21.00 u.: idem. Zo. 14.30, 18.45,21.00: idem (16 jr.). Za. 23.15 u.: Nachtvoowtelling: Meisjes die hem graag vertroetelen (16 jr.).

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 9