Vijf en twintig jaar COC Volkskerstzang in Sporthal ,,'t Mossink" Afbraak zuivelfabriek „De Vrijheid" vordert langzaam Uit de raadsportefeiille burgemeester Mr. W. H. Enklaar na BI I i Ft 1 Hlr IIH «lil IE lü HOLTENS NIEUWSBLAD Opvolging Hl Hl mHF 1111 %r V wHF■■■■F Adverue^errs^ i dr i Verloren en gevonden BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente Holten Vrijdag 15 december 1978 UAITEUC ilEMUfCRIAn Si 1 wLJÊ SSms H ra» Li »JsÈ 9 Ui fÊssm nJi Hf Wa Bi BBHUS7 v«»tstnat 10. 05433-2699 Abonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Gevonden: Gymschoenen en zwart gymbroekje in een zak; heren horloge; bos sleutels in een etui; kindermuts; buskaart; etui met ge reedschap; bruine jachthond; zil veren hartje aan een ketting; bruine knipportemonnaie. Verloren: 3. autosleutels, Ford; bruine knip-portemonnaie met f 100.-; 2 pony's, een moeder en een veulen; zilveren armband, „Ria"; gouden broche; zilveren balpen; zwarte vingerhandschoen met rode stikkingen; zilveren hartje aan een ketting; verzekeringsbewijs SXF- 295; gouden armband. Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3. tel 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. VOOGSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur De Chr. Muziekvereniging „Sursum Corda" (met drumband) uit Haarlo bij Borculo heeft zaterdagavond de receptie die de Chr. Ontspannings club „C.O.C." ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan in gebouw „Re- lioboth" hield een extra feestelijk tintje gegeven met een muzikale felici tatie die bestond uit enkele marsen en een pittig nummer in dixieland- stijl waarbij het plafond het maar net hield. „Sursum Corda" loste hiermee de belofte in die bij het 20-jarig bestaan van „C.O.C." werd gedaan nl. te komen met het hele korps op het zilveren jubileum. „C.O.C." werkt al 23 jaar mee aan de jaarlijkse uitvoering van „Sursum Corda" en zo zei korpsvoorzitter Jan Hasselo we hopen dat ze dit nog veel jaren zullen blijven doen. „C.O.C." heeft zich in de kleine Haarlose gemeenschap een vaste plaats verworven en we weten als „C.O.C." na de pauze speelt is de avond bij voorbaat al geslaagd ook al hebben wij bij het musiceren wel es een „slippertje" gemaakt. Hasselo wenste voor de toekomst „C.O.C." veel succes en deed z'n gelukwens vergezeld gaan van een geschenk in couvert. Welkom De plm. 150 genodigden, afgevaar digden van verschillende vereni gingen, Geref. kerkeraad, oud leden, wethouder H. Stegeman etc. werden welkom geheten door de voorzitter van „COC" de heer D. Kruimelaar die in zijn openings woord dank bracht aan de heren J. Aanstoot, G. J. Klein Nagelvoort. W. Beldman en Js. Beldman die in het najaar van '53 het initiatief na men tot oprichting van „C.O.C.". Js. Beldman, thans ere-voorzitter, was" 20 jaar de spil waar alles om draaide; zo was hij vele voorzitter, regisseur en souffleur. Het eerste bestuur bestond uitmej. M. Mulder en de h.h. Js. Beldman en G. J. Klein Nagelvoort. De eerste uitvoering werd gegeven op donderdagavond 10 april '54 en de jonge club oogstte toen veel ap plaus met het blijspel" .De familie Kruif met vakantie". Een der hoog tepunten uit de achterliggende 25 jaar was de opvoering van het spel „Nacht zonder dageraad" waarmee een derde en een aanmoedigings prijs werd behaald in de toneel wedstrijd 1965 uitgeschreven door de Culturele Raad voor Overijssel. Voorzitter Kruimelaar sprak ver der woorden van dank tot grimeur-kapper Wander Drent (hij viert z'n zilveren jubileum als gri meur) tot regisseur Erik Zandvliet, tot de kerkeraad van de Geref. Kerk voor het beschikbaar stellen van het gebouw „Rehoboth" en tot de Geref. Jeugdcentrale voor de prettige samenwerking. De heer D. Beldman Gerh.zn. die namens de kerkeraad der Geref. Kerk gelukwenste zei in een korte toespraak dat men als kerkeraad dankbaar is met een christelijke ontspanningsciub. Het is beslist geen makkelijke opgaaf om als club met een „C" stand te houden en ontspanning te bieden een ,.C" waardig. „C.O.C. is dit tot nog toe gelukt en de kerkeraad hoopt van harte dat dit zo zal blijven en hoopt dat men onder Gods zegen op deze weg nog lang zal doorgaan. De heer Jan Oosterkamp die felici teerde namens de Toneelvereni ging ..O.C.H." noemde 25 jaar een heel eind voor elke vereniging maar in "t bijzonder voor een toneelver eniging. Oprichten is geen kunst maar bestaan blijven is vaak moei lijker, „C.O.C." en „O.C.H." verke ren beide in de gelukkige omstan digheden dat ze veel gevraagd worden om buiten Holten te spelen. Dit is financieel van groot belang maar geeft ook voldoening. Hoe vaker men een stuk speelt hoe vas ter de rol, hoe groter het plezier aan het spel. „C.O.C."' ga door op deze weg van ontspanning en het uitdragen van het amateurtoneel zo besloot Oos terkamp die z'n gelukwens verge- De chr. muziekvereniging „Sur sum Corda" uit Haarlo. Woensdagavond 20 december aanvang 19.30 uur or ganiseert de Open Deurgroep, in samenwerking met de plaatselijke koren en „H.M.V." de tweede Volks- kerstsamenzang in de sporthal 't Mossink. Groot en klein kunnen deze avond bijwonen. Als sprekers ver lenen Burg. Mr. W.H. Enklaar en Ds. W. Vons hun medewerking. Wij, van de Open Deurgroep hopen dan ook dat de belangstelling weer even groot zal zijn als vorig jaar. De zaal gaat open om 18.45 uur. Graag tot ziens! Open Deur-groep Holten zeld deed gaan van een geschenk in couvert. Kapper Wander Drent (in witte jas) verklaarde in een korte toespraak (vol humor) met veel plezier terug te zien op de achterliggende 25 jaar en als grimeur een bijdrage te heb ben mogen leveren in de vele suc cessen die „C.O.C." heeft behaald. Wethouder H. Stegeman, die na mens het gemeentebestuur geluk wenste, prees de activiteit van de vereniging die in het culturele le ven in de gemeente een belangrijke plaats inneemt. Hij wees op de nieuwbouw van de Geref. kerk met bijgebouwen waarin te zijner tijd ook plaatszal zijn voor „C.O.C Hij wenste de C'nr. Ontspanningsclub voor de toekomst Gods zegen toe. Het programma voor de pauze werd besloten met het „spelen" van „De familie Kruif met vacantie" dat in eerste uitvoering van ..C.O.C." op 10 april 1954 over het voetlicht werd gebracht. Dè 12 da- De jubilerende C.O.C.-grimeur kapper Wander Drent kwam in vol „ornaat" feliciteren. V.l.n.r. de be stuursleden Annie Rensen, 2e se cretaresse, Jan Stam, penning meester en Diederik Kruimelaar, voorzitter. mes en heren die toen meespeelden werden door de heer J. Aanstoot aan de bezoekers voorgesteld en vertelden in een rijmpje van 8 re gels iets over de rol die ze toen speelden. De twaalf waren: de da mes Mini Mulder. J Heijerman- Stam (Varsseveld) D. Kleinjan- Beidman (Ommen) A Nauta- Rietman (Enschede), J. Aanstoot-Beldman, en de heren G. J. Klein Nagelvoort. Gerrit Paalman, Egbert Stam Hzn., Al- bert Dykink, G. J. Kruimelaar (Rijssen), W. Beldman en Js. Bel dman. De oud-leden tonelisten bo den een enveloppe met inhoud aan. In de Stationsstraat is van de af braak van de Zuivelfabriek „de Vrijheid" nog nauwelijks iets te bekennen, maar aan de achterzijde wordt door het Rijssense sloopbe drijf Roeterink hard gewerkt aan het opruimen van kelders en fun damenten; een zwaar karwei, dat nog weken in beslag zal nemen. Met een verzwaarde stalen kogel worden de muren in elkaar ge ramd, waarna met een grote laad- schop de brokken op grote trucks worden geladen, die puin en zand afvoeren. Het werk staat onder leiding van „springmeester" G.J. Roeterdink directeur van het sloopbedrijf uit Rijssen. Met span ning wordt uitgezien naar het la ten springen van de plm 30 meter hoge schoorsteenpijp, maar het za! volgens de slopers nog wel enkele weken duren voordat het gevaarte naar beneden zal storten. Hoe dat precies zal gebeuren moet nog be- Een kijkje aan de achterzijde van de fabriek waar de fundamenten stelselmatig worden opgeruimd. beken worden. De pijp zal bij een goede berekening net tussen de beide nog bestaande gebouwen door kunnen vallen. Zoals bekend zal op de plaats waar nu nog de zuivelfabriek staat een nieuwe ge reformeerde Kerk worden ge bouwd, waarvan men bezig is de plannen uit te werken. Omstreeks midden januari zuilen kerkeraad en commissie van beheer van de Gereformeerde Kerk waarschijn lijk een gemeenteavond beleggen waarop de leden uitgebreid zullen worden geïnformeerd over de bouw van de nieuwe kerk. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u een nieuwe abonnee opgeeft. Gebruik deze Naam: Adres: PR I Woonplaats: I 1*1 Geeft op als abonnee I 11 1 I ^ggj op het Holtens Nieuwsblad I voor het opgeven Dhr./mevrj vaneen Adres: I nieuwe abonnee. t*i Inzenden aan: Woonplaats: IM I Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V Antwoordnummer 97 jaar/per jaar. .A* I Enschede. W meente medewerking te willen verlenen voor het treffen van doelmatige en daardoor veilige aansluit mogelijkheden van de schooltandartsauto aan het electriciteitsnet voor haar lagere scholen „De Scha kel" en „Het Kompas", resp. aan de Schoolstraat 1 en de Hoffesstraat 41. Voorts wordt medewerking ge vraagd voor het herstel van vernie lingen, welke zijn aangericht aan laatstgenoemde school. Er is daar aan glasschade en schade aan re genpijpen van meer dan normale omvang ontstaan. Aangezien in beide gevallen door de inwilliging van het verzoek, de normale eisen aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet worden overschre den stellen B. en V/. de raad voor de gevraagde medewerking te verle nen. De Onderwijscommissie kan zich met de voorstellen verenigen. Transformatorhuisje Ten behoeve van de verbetering van de netspanning in de buurt schap Espelo en te Nieuw-Heeten achten B. en W. het noodzakelijk in genoemde plaats onder de gemee nte Raai te een transformatorhuisje te plaatsen. De gemeente Raalte is bereid van een aan haar toebeho rend strookje grond 39 m2 te ver kopen tegen een prijs van f 35,- per m2 De energiecommissie kan zich met deze grondaankoop verenigen. Kredieten Ten behoeve van verschillende ob jecten vragen B. en W. de raad de volgende kredieten: Subsidiëring rieten dak Borkeldsweg 91 f7.220,-, ontsluiting van de service-flat aan de Molenbelterweg f12.500,-, ver bouwing en aanpassing van E-lokalen ten behoeve van het La ger Agrarisch Onderwijs f94.000,- bouw van een gymnastieklokaal f776.978,- en aanleg van een cen trale verwarming in de o.l. school te Espelo f 13.200,-. doch op 2 januari 1979 worden op gehaald. Het huisvuil van maandag 1 ja nuari 1979 zal op dinsdag 2 januari 1979 worden opgehaald. Na de pauze (met een glaasje en een hartige hap) werd door elf van de momenteel 26 leden tellende ver eniging, het spel in drie bedrijven „Kleine kinderen worden groot" van Noël Langley opgevoerd. De tonelisten wisten van begin van einde intens te boeien en kregen na elk bedrijf gul applaus en aan het slot een zeer verdiende staande ovatie. Het stuk zal zaterdagavond weer worden gespeeld ln gebouw „Rehoboth" aanvang: 20.00 uur. Kaarten zijn uitsluitend verkrijg baar bij boekhandel Heusinkveld. De Commissaris der Ko ningin in Overijssel, Mr. J.L.M. Niers, heeft het gemeentebestuur op 1 november j.l. bericht, dat aan Mr. V/.H. Enklaar hij Koninklijk Besluit van 18 oktober 1978, nr. 15, eer vol ontslag is verleend als burgemeester onzer ge meente, met ingang van 1 mei 1979. De Commissa ris heeft het gemeentebe stuur tevens medege deeld, dat hy, in verband met de benoemingspro cedure voor een nieuwe burgemeester, voorne mens is op maandag 18 december 1978 in de openbare vergadering van de raad te versche nen. Deze zal om 19.30 (zie de agenda elders) aan vangen. De Vereniging tot Instand houding van een school met de Bijbel vraagt aan de ge- Geboren: Martijn Albertus Maria zv HJJ Breuker en MV Borst. Gehuwd: WH Veneklaas 23 jr en EW Reilink 21 jr; AJ van Straaten 26 jr Olst en AJ Meuleman 23 jr; H Aanstoot 24 jr en H Rietberg 20 jr. Overleden: G Breukink-Siebeltnk 72 jr, A Rietman-Aanstoot 63 jr. J Meerman-Bekkernens 86 jr; J Den- neman 87 jr; FGJ Falk 64 jr. Ophalen huisvuil i.v.m. Feestdagen 'I.v.m, Kerstdagen zal het huisvuil van maandag 25 december opge haald worden op woensdag 27 de cember. Voor het buitengeied zal het huisvuil niet op 26 december

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1