Sint Nicolaasfeest Ifenterhoek' Sinterklaasfeest Openbare kleuterschool Tuinstraat Derde trekking winkelweek De Sint dacht aan zieken en eenzamen AGENDA Weekenddienst KERKDIENSTEN W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-27 50. Spreek uur 11.00 en 16.00 uur. Bij spoedgevallen bellen: 27 50. WIJKVERPLEGING Zr. R. Kleverkamp, Ravens- weerdweg 4, Gorssel, tel 05759- 31 52 bgg 05700-2 27 00. Spreek uur wijkverpleegkundigen en uitlenen verpleegartikelen 13.30-14.00 uur Groene Kruis- gebouw, Ga ardenstraat. ZIEKENVERVOER/AMBULANCE J. Aanstoot, tel 29 80 en 13 39 b.g.g. gar. Muller tel. 17 45. ZIEKENFONDS Spreekuur donderdags van 18.30-20.00 uur, Dorpsstraat 16. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in het Groene Krulsgebouw. TANDARTS HF Steunenberg, Pastorie- straat 42, tel. 05483-14 33. Spreekuur spoedgevallen 5.00- 5.30 uur namiddag FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruls gebouw G.J. Kraaij, tel, 22 99. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-15 15. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden-Overijssel", Dorps straat 16, tel. 27 84. Spreekuur ma te m. vrij van 8.30-9.30 uur. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, teL 27 84. Spreekuur ma te.m. vr. 8.30-9.30 uur. Tijdens de week ends zijn Maatsch. Werk en Ge zinsver. bereikbaar onder nr. 05486-1 64 65. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 10 dec. C. Dijkstra, Schoutenstr. 35, tel. 18 33. Maandag 11 te.m. zondag 17 dec. H.J. Moleman, Lageweg 13, tel. 19 74. Aangifte van ge storven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis tel. 05483-13 18. STORINGSDIENST Zaterdag9 te.m. vrijdag lSdec.: Electra: J. Kolkman, G aardens traat 13, tel. 13 68. Gas: J. Bos- schers, Liezenweg 26, tel. 19 45. POUTï! Telefoon: 13 52-26 65 en 26 55. "s Avonds na OOO u. bellen 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon 22 22 (Dag en nacht). Om half 9 zaten plm. 25 peuters met hun moeder gespannen te wachten op Sint Nicolaas en z'n knecht. De Sint praatte gezellig wat met de peuters, die langzamerhand wat minder bang werden en tenslotte wel bij Sinterklaas op schoot wil den zitten. Ze kregen van Zwarte Piet allemaal een kadootje en een zakje lekkers. Om 9 uur ging Sinterklaas naar de kleuters, die in het andere lokaal zaten te wachten. Hij werd met luid gezang begroet, terwijl Zwarte Piet een grote, door de ouders gemaak te, stoomboot vol kadootjes en zwarte pieten binnenreed. Alle kleuters mochten om de beurt bij Sinterklaas komen en kregen een mooi kadootje en wat te snoepen. Enkele kleuters zelden een gedich tje op of zongen een lied. Om kwart over 10 werd Sinterklaas door mee ster Driemer opgehaald voor een bezoek aan de Dorpsschool. De kleuters bedankten Sinterklaas heel hartelijk en zongen een leuk afscheidsliedje. Vrijdag 8 december 20.00 uur Potstoten Biljartclub „Jansen" Zaterdag 9 december 21.00 uur Llve-muziek „Lady Lake" in „de Schure" (zie ber Zondag 10 december 14.00 uur Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv.) Maandag 11 december 20.00 uur Ruilavond Holtease Postzegelclub in hotel „Vosman" Dinsdag 12 december 14.00 uur Opening uitgebreid en gemoderniseerd gebouw „Tref punt" in Espelo 14.00 uur Kerstmiddag Bejaar densociëteit .Holten" in gebouw „Irene" (zie ber.) 20.00 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in „Betha- nië" Onderwerp „Handwerken" te behandelen door mevr. Klein Lankhorst. Donderdag 14 december 19 45 uur Bijeenkomst Herv Vrou wengroep Holten in school „De Schakel" Spr. Ds. W. Vons, herv. pred. 20.00 uur Kerstviering afd. Holten N B. van Plattelandsvrouwen in .Irene" In hotel Vosman bad woensdag avond door de voorzitter van de Holfe a e H andeisvereniging, de heer J. A. v.d. Maat, de derde en tevens laatste trekking plaats van een groot aantal waardevolle prijzen die door de HHV beschik baar zijn gesteld in het kader van de Sint Nicolaasactie „Piet strooit met prijzen". Vrijdag 15 december 19.30 uur Potstoten in café „Kalf- sterman" (zie adv. 20.00 uur Tweede wedstrijd Klaver- jascompetitie „Blauw Wit" in clubhuis „Meermanskamp". Zaterdag 16 december 20.00 uur Jubileum toneeluitvoe ring „C O C." in „Rehoboth" (zie adv Maandag 18 december 19.45 uur Kerstavond afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in „Trefpunt". Dinsdag 19 december 19.30 uur Openbare vergadering Sportcommissie ten gemeente huize (zie ber.) 20.00 uur Kerstavond afd. Dfjker- hoek N.B. van Plattelandsvrouwen in „Bonte Paard" Donderdag 21 december 20.00 uur Kerstavond Herv. Vrou wenvereniging Holten en Dijker- hoek en afd. Holten Chr. Platte landsvrouwen Bond in gebouw .„Irene" Vrijdag 29 december 19.30 uur Grote verwerping schiet vereniging „De Zaagmolen" in „Het Bonte Paard". baltas B2auw Wit; Schippers, Gaardenstraat; D. Pieffers, La- renseweg; G. Gervedink Nijhuis, Molenbelterweg; M. Schneider, Looikolkstraat en M. Wolf, Verzets- traat 53; allen een drankenpakket; B. Tempelman, Manenscbijnweg; J. Tuitert, Sangeisijk en F. J. van de Graaf, Reusebergerweg; allen een bloembak. In de kleuterschool aan de Tuin straat deelde Sint kadootjesuit uit de stoomboot. KOLTENS NIEUWSBLAD - 8 DECEMBER 1978 - PAG. 3 Evenals voorgaande jaren heeft de afdeling van het Ned. Rode Kruis op 5 december zo'n 250 pakjes, fruit- bakjes en andere presentjes bezorgd bij zieken, ge handicapten, thuis of in zieken- en verpleeghuizen, door het goede werk van de secretaresse der afdeling, mevrouw J.H, Nekkers-Wolterink en haar man. Dankzij de jaarlijkse giften van de meeste Holtenaren konden zy zieke plaatsgenoten weer een beetje geluk brengen- De reacties bleven, zoals hieronder blijkt, dan ook niet uit. He» Rode Kruis ols de Goede Sint... Daar wordt aan de deur geklopt, hard geklopt zacht geklopt, Daar wordt aan de deur geklopt, wie zou dat zijn? Als je dan de deur open doet, staat daar mevr. Nekkers, in de functie van secretaresse van het Rode Kruis in Holten. Zoals zij dat al vele jaren met plezier doet, komtzy de bewoners van de Diessenplas met een presentje verrassen. Onze dank gaat uit naar het Rode Kruis en naar mevr. Nekkers die voor de uitvoering van het plan zorgt. Laten wij daarom waar het enigszins mogelijk is, het Rode Kruis helpen. Helpt ben helpen. Holten, 5 december 1978 Koper. Mijnernig bij de fruitmand Bestek een-en-tachtig. Niemand lacht, Waarheen we ons ook keren. Het is het ei van Dries van Agt En die met hem regeren. Maar Sint Nicolaas, die goede man, Houdt niet van dat soort grappen. Hjj blijft maar geven, al wat hy kan. Geen mens die dat kan sm ppen. Maar *t raadsel is al opgelost: Sint schreef aan t Rode Km is: „Betalen jullie, al wat het kost? Ik breng het franco thuis". Als resultaat van dit verbond, Zit ik 'n noot te pellen. En daarna - dat is ook gezond, Ga ik 'n mandarijn ontvellen. Conclusie: Geef mij maar bisschop Nicolaas, De man zo vol vertrouwen. Dan rooog je schriele Dries, die baas, Met zijn Bestek wel houwen. Met dank aan het Rode Kruis, omdat zij ook dit jaar, de zieken en invaliden in de Sinterklaasvreugde laat delen. H. Nunnink St. Nkofaos 1978 Sint Nicolaas, kwam, ook dit jaar weer, Bij heel veel mensen, deze keer. Voor het Neerlands Rode Kruis, Bracht hij heel veel pakjes thuis. By de ouderen, in de Diessenplas, Kwamen de pakjes goed van pas. Strompelend, van deur naar deur. Bracht hij presentjes, fijn van geur. Stralende gezichten, van medemensen. Iets fijners kon de Sint niet wensen. Ook zieken, in verpleeg- of ziekenhuizen zijn, Verrast, met een presentje, of fruitbakje, o zo fijn. In Almelo, Deventer, Almen, Raalte, Het Dorp in Arnhem, overal, De Sint, bezocht hen, daar vooral! Ook in Holten werden gehandicapten en zieken niet vergeten. Ais Sint hun namen maar kon weten. Bracht hü met de hulp van het Rode Kruis, Ongeveer, 250 pakjes bij hen thuis. Dankbaar, dat hy dit mocht doen, Een groet, van de hulp, van Sinterklaas kapoen! NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur. zondag 8.00 uur en 11.00 uur kindermis. NED. HERV. KERK 9.00 u. en 10.30 uur ds. A W Berk hof. In de 2e dienst viering van de Tafel des Heren met jong en oud. Oppasdienst (10.30 u Mevr. Dor- resteyn en Ineke Wolters. Uitgang- coll. Oecumenische arbeid. GEREF. KERK 8.30 u. en 10.30 u. (Viering Heilig Avondmaal) en 15.00 uur ds G.WE Peddemors. In alle diens ten is de le coll. voor de kerk en de 2e coll. voor rente en aflossing. Kindemevendienst (10.30 u.) mevr. T. Oldenburg (res. mevr. Groot- Enzerink). Kinderoppas <10.30 u.) mevr. van Wilsum-de Boer, mevr. Beldm an-Staman (res. mevr. Stam-Bosschers). mevr Schuppert-Stam - Marga Beldman (res. Ria Potman). RJ. KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur De kinderen uit Dijkerhoek vier den het Sinterklaasfeest in de grote zaal van „Het Bonte Paard". De met vrolijke tekeningen en stoomboten versierde zaal was gevuld met leerlingen en ouders toen Sint en Piet arriveerden. Ge estdriftig zong men de vele oude en nieuwe Sinterklaasliedjes, daarbij begeleid door de blok- fluitgroep en Marjanka van Mau- rik aan de piano. Er tussendoor kwamen kinderen gedichtjes op zeggen, versjes zingen of kunstjes vertonen. Sint en Piet konden zelfs smullen van pepernoten die Chris- tien van Santen had gebakken. Bij het afscheid verzocht de grijze Eminentie de oudercommissie en personeel om de cadeautjes - in de afgelopen nacht door Piet ge bracht - uit te delen aan de kinde ren. Een zingende Zwarte Piet tussen de leerlingen van de school in Dij kerhoek. Dinsdag 5 december bracht de Sint met z'n trouwe knecht Piet een be zoek aan de kleuters van de Chr. kleuterschool „Kleuterhoek". Bulten werden ze verwelkomd door de leerlingen van .Het Kompas" terwyl binnen de kleuters met hun feestmutsen op vol spanning zaten te wachten. Sint en Piet werden begroet met een welkomstlied waarna zwarte Piet met gulle hand snoep uitdeelde. Sint Nicolaas werd gefeliciteerd en nam na het zingen van een veriaardagslled de kado's die door de kleuters zelf wa ren gemaakt in ontvangst. Inmiddels was het tijd geworden voor een paar spelletjes waaraan zwarte Piet enthousiast meedeed. Na het spel gingen de kinderen om weer op adem te komen naar hun plaats en zongen in groepjes of ge zamenlijk de oude en toch altyd weer nieuwe liedjes en ook enkele splinternieuwe versjes voor Sint en Piet. De oudste kleuters hadden een lëuk gedicht geleerd dat ze mochten voordragen voor Sint die het heel kanp en erg mooi vond. DUKERH0EK 10 00 uur ds C C. Addink, Viering Heilig Avondmaal. Uitgangscoll. Oecumenische arbeid 0KKENBR0EK 10.00 uur ds. M de Heer Uitgangs coll. Oecumenische arbeid Na nog een spelletje ging Piet de kado's halen voor de leidsters en de kinderen Na het uitdelen brachten Sint en Piet nog een kort bezoek aan de drie-Jarigen die ook royaal werden onthaald. De prijzen vielen op de prijsbepa- lende formulieren van W. Lam- mers, Aalpolsweg, dames- of heren rijwiel; E. K. Brink. Vixseboxse- straat, draagbarte TV; H J. v.d Bos. Kozakkenstraat, stereo- installatie; J Warrink, Rjjssens- eweg, leren gemakstoel; mevr M. J. Wolters, Verzetstraat, snijmachi ne; J. Tuitert, Vyfhuizenweg. film camera; H Tempelman, Meutge- ertsweg. typemachine; J Stegink, Oudedijk. Bathmen; H Rietberg, Tuinstraat, krulset; G. Hogeslag. Schuttersweg, mistlampen; A. M. Leubien, Diessenplasstraat, klok, J. Traanman, Pastoriestraat, sjoelbak; H Bronsvoort, Waarden- borchstraat, dressboy; W. Leunk, Raalterweg, voetbaltas SV Holten; G J. Hooijer, Oranjestraat, voet- Waardebonnen: f 50,- B. J. Paalman, Schepenens traat; E. Biesters, Haarstraat; G, Wierbos, Sparren weg: L Vincent, Molenbelterweg; D. Wessels, Ver zetstraat; H. Schoortemmer, Schoutenstzaat; G. W. Grote boer, Kwintenweg; J. A. Kolkman, Lie zenweg; J. W. Keizer, Hoffesstraat. f25,- A_ M. Nijkamp, Dij kerb oe- kerweg; Jacobs, Hoffesstraat; G. Meilink, Vijfhuizcnweg; L. Haver slag. Oude Deventerweg; H. Ke velham, Gaardenstraat; A. Brink man, Tromopsweg; G. Stam, Lan- duwerweg; J. W. Beldman, Lang straat; J. C. Vrieman, Ab Jansens- traat; G. Fiet, Haarstraat 21; R. Vixseboxse, Molenbelterweg; T. G. Fiet-Wol thuis, Haarstraat 21. De kinderen luisterden met volle aandacht naar Sinterklaas.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3