Bazar „Diessenplas geweldig geslaagd VERLOTING HOLTENS MANNENKOOR TIEN JAAR MENGUNIE HOLTEN GEMEENTEWAPEN ALS ST. NICGLAAS-GESÜENK Anto onder trein Afscheid van adviseur D. J. Wansink lazet perceel bouwland HOLTENS NIEUWSBLAD mms '1 Bruto „omzet" f8400 Gemeente Holten Openbare kennisgeving Kerstmiddag Gemeente Holten 99 Verloren en gevonden WMÊffi NIEUWSBLAD BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 8 december' 1978 30e jaargang - no. 49 Hoofdredacteur J. Wlggers Kolweg 14. tel. 05483-1358 Plv.v. hoofdred./secr. W. Beljers Enkweg 5, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers AO cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Op woensdag29 november werd in „Diessenplas" voor de eerste keer een bazar gehouden ten bate van de ontspanning en ontwikkeling van de bewoners. Dit evenement wat plaats vond in de rekreatiezaal van „Diessen plas" werd bezocht door honder den Holtenaren en ook van omlig gende plaatsen kwamen vele be zoekers. Vanaf 10.00 's morgens tot's avonds 10.00 uur stonden zowel bewoners als medewerkers van „Diessen plas" achter de verschillende Toen na sluiting de kas werd op gemaakt bleek de omzet inkl. gif ten liefst ruim 8.400.- te bedragen, welk bedrag voornamelijk bijeen gebracht werd door deelname aan de verschillende spelen, zoals sjoe len, grabbelton, gewicht raden fruitmand, kubus loterij, pop ra den, waterspel, bus-gooien e.d. Vooral het rad van avontuur ge noot grote belangstelling. De verkopers op de rommelmarkt deden goede zaken, terwijl in de keuken ruim 4000 oliebollen wer den gebakken, die grif van de hand gingen. Ook de slaatjes, kroketten, gebak en taarten werden in de „Diessenplas"-keuken door de beide koks en assistentes bereid. De omzet hiervan was van dien aard dat menig snack-bar eigenaar er jaloers om zou worden. De welfare van het Rode Kruis afd. Holten had een bescheiden stand waarvan de opbrengst naar het Rode Kruis ging nadat 10% gestort werd aan de bewonerskas van „Diessenplas". Het merendeel van de prijzen bij de verschillende spelen werd be schikbaar gesteld door de Hol- tense Middenstand en bedrijven. De bazarkommissie dankt hen voor hun vrijgevigheid. Hierdoor werd de bazaar zo'n groot sukses. Voor de kinderen uit Holten was een hoogtepunt de komst van St. Nikolaas. De goedheiligman assis teerde enkele keren met sukses bij het rad van avontuur en kon het niet nalaten om een keertje mee te deen met busgooien. De prijswinnaars van de verschil lende spelen zijn: Kubusspel (hoofdprijzen), beddesprei - H. Meerman, Gaar- denstr. 27. deken - J. Kolkman, Schoolstr. 4. servies - H.G. Beltman, Tuinstr. 12. De naam van de pop NYNKE werd alleen geraden door J. Berghuis, Churchillstr. 27. Het gewicht van de fruitmand was 6600 gram. A. Dikkers-Wegstapel, Houtweg 14 had precies dit gewicht opgegeven en werd de gelukkige eigenares. Betsie Beldman, Kozakkenstr. 28 kreeg de pot met drop omdat zij met 1100 het dichtst bij het juiste aantal 1101 was. Bij het busgooien werd bij 29 kin deren die alle bussen er wisten af te gooien nog drie hoofdprijzen uitge loot t.w. 1. Henk van Zeyts, Kolweg 65. 2. Erika Wolf, Verzetstr. 53. 3. Robert Hek, Churchillstr. Bij de volwassenen waren dat: 1. W H. BuigholtrJansen „Diessen plas". 2. Ronald Kolkman, A.J. Gold- steinstr. 5. 3. E. Vos. Larenseweg 87. Bij het sjoelen werden hoofdprijzen ter beschikking gesteld voor het hoogste aantal punten bij 1 beurt: 1. H. Wijnen, Rijssenstr. 375, 102 punten. 2. M. Rensen, Voorsboerstr. 5, 89 punten. 3. H. Hogenkamp, „Diessenplas", 89 punten. Bij opbod c.q. inschrijving gingen weg het servies voor 55.-; het zand- zeep-soda-bakje en vergiet voor 40.-; leren omslag-boek voor. 27.-; schilderij „Papagaai" voor 50.-; schilderij „bloemen" voor: 10.-. Het spel van de bekende Nederlan ders werd door velen goed opgelost. Na loting werden de hoofdprijzen als volgt toegekend: 1. H. v. 't Holt-Stubbe, Ab Jansens- tr. 32. 2. W.J. Trentelman, Canadastr. 49. 3. E. Gijsberts-Traanman, „Diess enplas". De prijzen voor zover nog niet di- rekt meegenomen kunnen afge haald worden bij de receptie van „Diessenplas". Ook van de Tombola zijn nog di verse prijzen niet afgehaald VERLOREN Bruin gehaakte pet, 2 sleutels Ley- land, 2 scheppen, geel regenpak, maandkaart OAD, linker zwarte heren vingerhandschoen, betaal- pas RABO-bank, fietssleuteltje, Welsh terrier, teef, blauw gym- broekje, zilveren slavenarmband, bejaardenpas in wit tasje, 100- GEVONDEN Rode want, blauw fietsslot, kin derhorloge, beige wollen das, ket tinkje, leren vuisthandschoen, por- temonnaie met rits, groen rege njack. Bij de trekking van de verloting t.b.v. het Holtens Mannenkoor vie len de prijzen op de volgende nummers: 176, 224,880,876,175,95, 394, 15. 212, 1231, 1400, 921, 1399, 1237, 622, 904, 255, 469, 1127, 1350, 1247, 714, 833, 697, 591, 571, 1232, 1395, 589, 927, 1472 en 942. De grill en het t.v.-spel werden ge wonnen door mevr. Paalman, be jaardencentrum „Diessenplas" en' de wekkerradio was voor de fam. T. Deijk uit de Schepenenstraat. De prijzen zijn of worden thuis be zorgd. V.l.n.r. de scheidende adviseur D. J. Wansink en de Meng Unie- directeuren J. M. Wansink en H. Dikkers. Voor de receptie die de Holtense Mengvoederindustrie, veevoeder- en kunstmesthandel Mengunie Holten B.V. zaterdagmiddag ter gelegen heid van het 10-jarige bestaan en het afscheid van haar adviseur de heer DJ. Wansink, in café-restaurant „De Poppe" hield bestond een zo grote belangstelling dat de meer dan 500 stoelen niet voldoende waren om allen een zitplaats aan te bieden. De directeur de heer H. Dikkers die een woord van welkom sprak zei wel op een zeer groot aantal bezbekers te hebben gerekend maar dat zóvelen zouden komen had men toch niet verwacht. Dat u gekomen bent doet de MU-directie bijzonder veel deugd en maakt deze dag tot een echt feest. Reden Als zo'n lustrum nadert vraagje je af of dit reden is om feestelijk te gedenken. Nu echter de heer Wan sink te kennen gaf op deze dag af scheid te willen nemen als aktief Op de met knipperlichten bevei ligde spoorwegoverrang in de Dik- kesteensweg is zondagmiddag om 1.00 uur een personenauto, die be stuurd werd door de 26 jarige Bar- teld Land, uit de Verzetstraat te i Holten gegrepen door de intercity uit Deventer. De auto werd door de trein die op het moment van de I botsing een snelheid had van plm. I 120 km. meer dan honderd meter meegesleurd. De bestuurder werd zeer zwaar gewond en is enkele uren na aankomst in het zieken huis te Deventer overleden. De mede-inzittende A.N. Gartman (18 jr.) uit Lochem werd met ernstig I letsel in het ziekenhuis opgeno- men De trein, die plm. honderd meter voor de overweg in de Rijs- sensestraat tot stilstand kwam liep 1 een vertraging op van ruim een half uur. Op 14 juli 1975 werd op de overweg in de Dikkesteensweg een auto door de trein gegrepen waar bij een vrouw verongelukte en eind januari 1976 kwam een bromfietser uit Rijssen om het leven. Beveiliging Er is meer dan eens door de fracties in de vergaderingen van de raad aangedrongen op een betere bevei- ling van deze overweg en bij het be handelen van van de begroting 1979 informeerde de VVD naar de plannen betreffende de beveiliging. Het college deelde toen mee dat bij brief van 13 juni 1978 de spoorwe gen lieten weten dat een plan met Ahob-beveiliging (halve bomen) voor de spoorwegovergang nabij het sportveldencomplex „Meer manskamp" tegemoet kon worden gezien en dat eind 1979 de beveili ging zoals die nu is zal worden uit gebreid met iialve overwegbomen. De kosten van verbetering komen cp rekening van de gemeente en hoe groot het bedrag zal zijn is thans nog niet bij benadering te zeggen temeer daar de N.S. eist dat de Dikkesteensweg, nu vier meter breed, wordt verbreed tot 7 meter en dat alleen gaat al heel veel geld kosten. Vele Holtenaren werden door de Sint op 5 december verrast met een „doe het zelf' wapen van Holten dat door de supporters van „H.M.V." „vertaald" is in een kruisjespatroon om er een kussen of iets anders van te maken, want het liep storm bij handwerkhuis Bos zodat we de Sint hebben leren kennen als een fervent aanhanger c.q. bewonderaar van de Holtense Muziek Vereniging. Natuurlijk re kenen we er op dat zijn collega en goede vriend de Kerstman beslist niet onder doet voor de Spaanse Goedheiligman zodat we hem bij deze ook 'n tip geven van „ga gauw eens een H.M.V.-pakket halen bij Handwerkhuis Bos want met de feestdagen voor de deur is er niets gezelliger voor de sfeer dan in huis elijke kring een kussen te borduren met het wapen van Holten" en U helpt H.M.V. in een nieuw pak. Er zijn nog „zij het in beperkte ma te" kalenders van Holten verkrijg baar bfi de volgende adressen: J-A. Schuppert, Markepad 6, tel. 1439; J.L. Farenhorst, Nagelhoutstraat 23, tel. 2682; J.T. Kuindersma, Na gelhoutstraat 27, tel. 2687 en bij de volgende middenstanders; Boek handel Heusinkveld; Kapsalon W.G. v. Geenhuizen, Dorpsstraat 60; Woninginr. Gebr. Schuppert; Schoenhandel H.J. Oolbekking, Oranjestraat 80 en in Okkenbroek bij de fa. Visser. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat met ingang van 11 december 1978 gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt de „Verordening als bedoeld in artikel 9, eerste lid, der Winkelsluitingsweg 1976", vastgesteld bij raadsbesluit van 27 november 1978, nr. 705/IJm. Krachtens deze veror dening zijn wij bevoegd ten hoogste 3 werkdagen aan te wijzen, waarop de verboden, vervat in artikel 2, eerste lid, onder b, 7, eerste lid en 8, eerste lid van de wet, niet gelden ten behoeve van de jaarlijkse middenstandsbeurs. Ingevolge artikel 3 van de verordening is deze verordening in werking getreden op 1 november 1978. Holten, 8 december 1978 Burgemeester en wethouders voornoemd, Mr. W. H. Enklaar, burgemeester J. Vuuregge, loco-secretaris. Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bath men bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Overleden: B. Land, oud 26 jaar, Holten; Gehuwd: W G M Hagen, oud 24 jaar, Epe en: H Luggenhorst, oud 21 jaar, Holten; J J de Wilde, oud 23 jaar, Wierden en J H A Overmeen, oud 24 jaar, Holten. De jaarlijkse kerstmiddag van de Bejaardensocièteit „Holten" zal dinsdagmiddag 12 december wor den gehouden in gebouw Irene. aanvang 2 uur. Alle bejaarden zijn hartelijk welkom. Men wordt vriendelijk verzocht een kaars met kandelaar mee te brengen betrokkene'bij de Meng Unie heb ben wij gemeend dit niet onopge merkt voorbij te moeten laten gaan. Verder zijn onze zakelijke ouders, de firma's gebr. Wansink en gebr. Dikkers als meer dan hond jaar aktief in Holten en sinds de dertiger jaren, toen de mengvoe ders op de markt kwamen, ook als mengvoederbereider wat in die ja ren betekende met de schop men gen van enkelvoudig gemalen grondstoffen. Dit is in de loop der jaren zodanig veranderd dat we nu niet meer praten over de molenaar maar over de mengvoederindustrie Schoalvergroting In deze tien jaar Meng Unie heeft zich een gewéldige schaalvergro ting voorgedaan in de landbouw, zodat deze thans één der meest ka pitaalintensieve bedrijfstakken is, waar, zover ik weet, de investerin gen per werkzame persoon slechts wordt overtroffen door de petro chemische industrie. De omzet van de MengUnie steeg in deze tien jaar tot ruim het drievoudige, groten deels als gevolg van de enorme uit breidingen bij onze klanten en de volledige inzet van allen die bij de Meng Unie Holten betrokken zijn. Gaarne willen wij onze klanten en onze medewerkers dan ook oprecht danken voor de goede en prettige samenwerking die er steeds was en hopelijk ook in de toekomst zal blijven. In deze dank willen wij ook gaarne betrekken onze leveran ciers, collega's waarmee we steeds op plezierige wijze zaken deden al dus directeur Dikkers. Helaas zo zei de heer Dikkers trek ken zich op het moment enige don kere wolken samen boven de Meng Unie vanwege overheidsmaatre gelen die betekenen dat uitbrei dingsplannen zoals wij ons die ge dacht hadden niet gerealiseerd kunnen worden. Hoewel de over heid ons medewerking heeft toe gezegd bij verplaatsing naar het industrieterrein in „De Haar" is deze toezegging tot op dit moment nog niet in geld uitgedrukt en zal dit gezien de zware financiële las ten zeer waarschijnlijk ook in de naaste toekomst ook niet gebeu ren. Hoewel ook wij de huidige si tuatie van ons bedrijf niet als Ideaal ervaren, menen wij, dat, wanneer wij om ons heen kijken in de regio, de beperkingen in de bouwhoogte wc! erg lichtvaardig zijn opgelegd. lieten prevaleren snel glad -gestre ken. Directeur J. Wansink, onze boekhouder-administrateur de heer G. Dikkers en ik hebben het altijd bijzonder op prijs gesteld dat u hebt waargemaakt wat u bij de fusie in 1968 hebt gezegd dat de jonge generatie de uiteindelijke be slissingen moest nemen, zo besloot dinecteur Dikkers. Hij deed zijn woord van afscheid en waardering vergezeld gaan van een geschenk in couvert. Directeur J. Wansink speldde hierna de scheidende advi- seur Derk Jan Wansink het gouden MU embleem op waarna door de aanwezigen staande het glas werd geheven voor een toast op „ome Derk." De heer Wansink herin nerde in zijn afscheidswoord aan de dagen (zomer 1968) dat de geruch ten de ronde deden dat Dikkers en Wansink zouden gaan samenwer ken in een nieuw te stichten bedrijf. Niemand nam die geruchten se rieus en zo zij men wanneer het wel gebeurd dan zal het „nös" binnen een jaar onder de boom liggen. Deze „helderzienden" hebben het gélukkig helemaal mis gehad want de Mengunie heeft tien jaar prima gedraaid en is op deze dag van her denken van het tienjarig bestaan kerngezond. Wansink besloot zijn met humor gelardeerde toespraak met een woord van dank voor me dewerking en vriendschap 45 jaar ondervonden als „Derk Van Wan sink" en tien jaar als adviseur van de Mengunie en hij dankte mede namens.zijn vrouw, die zeer tot haar spijt wegens omstandigheden niet aanwezig kon zijn, voor de on derscheiding, de vele bloemstuk ken, geschenken (w.o. een prach tige barometer van de klanten om geving Roudaalterweg) enveloppes met inhoud en een krentenbrood van 2 meter (voor elke vijf jaar Meng Unie een meter) van de fa Gebr. Dikkers. Tot slot werd nog het woord gevoerd door de heer K.W. ten Velde, Raalterweg. Hij fe liciteerde de Mengunie met het tien jarig bestaan en dankte de heer Wansink voor betoonde medewer king èn vriendschap. Allen die deze middag de jarige „Meng Unie" kwamen feliciteren en afscheid nemen van de heer Wansink ont vingen een etui met 6 onderzetters en een flesopener met opschrift „Tien jaar MU". Ten overstaan van notaris A.J. Westmaas te Markelo had in hotel „Vosman" ten verzoeke van de heer F.J. Pasop, Pasopsweg 1 te Holten dc inzet plaats van een perceel bouwland, gelegen nabij de Post weg, groot 1.25.80 hectare. Het per ceel werd ingezet op f 61.000,- door de heer Boerman te Geesteren (Gld.). SPORTCOMMISSIE De voorzitter van de Sportcommissie maakt bekend dat een openbare vergadering van de Sportcommissie zal worden gehouden op dinsdag 19 december 1978,19.30 uur, in het gemeentehuis. Behandeld zullen worden voorstellen tot: - het aanbrengen van een lichtpunt in de rijwielstalling van sportvelden complex Meermanskamp - advisering aan burgemeester en wethouders met betrekking tot een partiële herziening van het bestemmingsplan „Buitengebied" - het beschikbaar stellen van een deel van het oefenveld van sportvelden- complex Meermanskamp aan touwtrekvereniging O.K.I.A. De voorzitter voornoemd, H. Rustebiel Dynamisch Zich richtend tot de heer Wansink zei de heer Dikkers; In deze tien jaar heb ik en velen met mij u leren kennen als een dynamisch man die met de tijd is mee gegaan, nooit bang om wat te ondernemen en die van zijn hart geen moordkuil maakte. Er waren wel eens was probleempjes maar die werden omdat we de belangen van de zaak Gebruik deze U ontvangt een fraaie, als u een voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft Naam: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woorplaats: |U Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V jaar/per jaar. JfL

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1