,Nacht om Holten" gezellig m geslaagd evenement Belangrijk verlies voor Blauw Wit tegen Daarlerveen HELP Programma Sporthal 't Monk Blauw Wit pupillen opgelet! Resultaten Blauw Wit Programma Blauw Wit Resultaten Blauw Wit Bijna honderddertig deelnemers hietwedstrijden Ie Eendracht" JUNIOREN SENIOREN HOLTENS NIEUWSBLAD - 24 NOVEMBER 1978 - PAG. 13 negende nachtpuzzelrit „Nacht om Holten" die in de cht van zaterdag op zondag werd georganiseerd door de )tor- en Automobielclub „De Holterberg" was dankzij perfecte organisatie en het gunstige weer voor de 128 elnemers weer een sportief en gezellig evenement. In de ortklasse startten 19 deelnemers en in de tourklasse 109. totale lengte van het binnen de neentegrenzen door de MAC-ers en Henk Paalman uitgezette htgeweer groep A: H. Paalman p., 2 B. Arfman 162, 3 GA. Ha- ;lag 161, 4 G. Koopman 152. :pB:l D.J. Nijendijk 169 p., 2 Geels 156, 3 E.J. Grooten- >t 150, 4 A. Paalman 137. •p C: 1 G. J. Sluiter 152 p., 2 H. J. kernens 132,3 G.J.H. van Aefst 4 A.J. Bieleman 121,5 B. Paal- 77. htpistool groep A: 1 H.J. Nek- 176 p., 2 H. Paalman 168, 3 A. uppert 155,4 G. Koopman 141. :p C: 1 D.J. Nijendijk 151 p., 2 Bieleman 145, 3 D.W. Geels 4 G.J. Sluiter 137. parcours, bedroeg 90 kilometer waarvan 60 kilometer voor en 30 ki lometer na de verplichte rustpauze. Tijdens de rit werd op een bepaald punt vanuit een directiewagen van Aannemings- en Wegenbouwbe drijf Krekel door dames van clu bleden aan alle deelnemers en hun assistenten een kop koffie aange boden en gedurende de plm. 2,5 uur die verstreken tussen de aankomst van de eerste deelnemer en de prij suitreiking bestond er de kans om aan het „rad van avontuur" waar devolle prijzen te winnen. Prijsuitreiking Rond vier uur werden deprijzen, na vele uren rekenwerk, in de bom volle feestzaal „Vosman" uitge reikt door MAC-voorzitter Dirk J. Schooien, die tevens een woord van dank sprak tot de uitzetters, de mensen van de rekenkamer, de controleurs en verder tot allen die hun medewerking verleenden aan het welslagen van de „Nacht om Holten". De uitslag: Tourklasse: 1 G.G. Reekers, Alme- Week 25-ll-'78 t.m. l-12-'78 Zaterdag: Reünie Scholengemeenschap Zondag: 08.00 - 12.00 uur vrijhouden reünie; 12.00 - 18.00 uur Handbalcompetitie Maandag: 8.10 -15.30 uur div. scholen; 16.00 - 18 00 oo 18-°° 2230 uur Badmintonclub; 22.30 - 23.30 uur hr. Kempis (tennis) Dinsdag: 8.10 - 16.10 uur div. scholen; 16.45 - 22.45 uur Mintonette; 16.00 18.40 uur instructielokaal - Stichting Sociaal Cultureel Werk Woensdag: 8.10 - 16.30 uur scholengemeenschap- 16.30 - 18.30 uur Blauw - Wit; 19.00 - 23.00 uur Bad mintonclub Donderdag: 8.10-15.30 div. scholen; 16.00-18 00 uur S.V. Holten; 18.00 - 21.00 uur S.V. Holten afd. hand- bal; 21.00 - 23.00 uur Zaalvoetbalcompetitie 16.00- 22.00 instuctielokaal - Sticht. Soc. Cult. Werk Vrijdag: 8.10 -16.10 div. scholen; 16.30 - 19.00 - Hoc keyclub; 19.00 - 22.00 uur Mintonette; 22.00 - 24 00 uur Tennisclub Voor reservering van nog vrije uren in het bovenge noemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdag middag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de be heerder (sporthal, tel. 3180). Alle overige reserve ringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sport zaken (tel. 1666). lo, 185 strafp 2 A. Lichtenberg, Holten, 235 strafp.; 3 Q.W. Schoo ien, Holten, 236 strafp.; 4 J. Sluiter, Holten, 242 strafp; 5 G.J. Schooien, Epe, 266 strafp.; 6 C. Mulder, Alme lo, 270 strafp.; 7 J Tuller, Holten, 284 strafp.; 8 J.G. Huls, Zwolle. 204 strafp.; 9 T. Koldenhof, Bathmen, 323 strafp.; 10 J. Kok. Eefde, 331 strafp. Sportklasse: 1 M.A. Veldhuis, Wij- he. 164 strafp.; 2 G. Nijenhuis, Colmschate, 171 strafp.; 3 Wim Klein Velderman, Holten 242 strafp.; 4 A. Vloedgraven, Nij verdal, 317 straft).; 5 T. Bijma, Holten 345 strafp.; 6 W.J. Eeninkwinkel, Warnsveld, 382 strafp.; 7 H.J.M. Slinkman, Zuthphen, 425 strafp.; 8 H.H. Leunk, Markelo, 537 straft).; 9 E. van Lenthe, Raai te, 600 strafp.; 10 J. Vincent, Holten, 935 strafp.; 11 H. Aanstoot, Holten 966 strafp. De eerste prijswinnaars ontvingen honderd gulden en een grote beker en verder bestonden de prijzen uit bekers en waardebonnen. KLEDINGHUI3 voor SPORT en MOOE HOLTEN, IN T CENTRUM TELEFOON 1397 Op woensdagmiddag 29 november a.s. begint het inmiddels traditio neel geworden zaalvoetbal voorde pupillen. De pupillen zijn ingedeeld in een eerste divisie van 6 teams en een eredivisie van 6 teams. Ge speeld worden per wedstrijd 20 mi nuten. Voor teamindeling, weds trijdprogramma e.d. Zie de Blauw-Witter van november en ook het publikatiebord in de sporthal. De speeldagen zijn de woensdagen 29 nov., 6 dec., 13 dec., 3 jan., 10 jan., 17 jan., 24 jan.. 31 jan., 7 febr. en 14 febr. Jongens, blijf niet zo maar weg maar zorg voor een goede en trouwe opkomst. Voor 29 nov. staan de volgende wedstrijden op het programma: ERDIVISIE: Ajax-PSV 17.30 uur, Roda JC-Twenthe 17.50 uur, Feijenoord-Eagles 18.10 uur. EERSTE DIVISIE: Fortuna SC- Excelsior 16.30 uur, Heracles- Telstar 16.50 uur. Graafschap- Cam buur 17.10 uur. In een aantrekkelijk duel heeft Blauw Wit afgelopen zater dag tegen een fanatiek maar fair spelend Daarlerveen met een 1-2 nederlaag genoegen moeten nemen. Reeds bij de rust hadden de gasten een 1-0 voorsprong, die zij ook in de tweede helft niet meer uit handen gaven. Vanaf het begin was het duidelijk dat er voor beide ploegen in deze inhaalwedstrijd veel op het spel stond. De Holtenaren waren alleen gebaat bij een overwinning en ze trachtten meteen het initiatief te nemen. Dit leidde bijna meteen tot succes toen Richard Beldman een Iten A2-S0S A2 ilten speelde voor rust met de ld tegen. Beide partijen wogen >r rust goed tegen elkaar op. Na klein half uur kwam Holten wat ;r in de aanval. Uit een vrije trap 1 Stevens was het Bruggeman fraai scoorde. Deze stand bleef aan de rust gehandhaafd. Di- :t na rust was het Markvoort die mmer twee in de touwen Joeg. Iten wisselde twee maal en zo •d de wedstrijd uitgespeeld ar wel soms met grote spanning. scoorde 15 minuten voor het de door een keihard schot in de ising welke voor doelman Bel- onhoudbaar was. Het bleef een verdiende overwinning voor Item De helft van de competitie er op. A2 staat op de tweede ats. Wie had dat verwacht. ten 61-GFC Dl leze wedstrijd tegen het onder staande GFC heeft BI weer punten bij het totaal gevoegd, •r de rust werd er met goede tblnaües driemaal gescoord en tegen de wind in. Dat moest na de score opvoeren maar door haast schieten gingen vele bal net naast of over. Uiteindelijk bet toch nog 4-0. Volgende k tegen een van de koplopers het wel niet zo gemakkelijk den. nthe 63-Holten B2 een tamelijk goed gespeelde strijd hebben Holten en nthe de punten gedeeld. De te helft ging wat moeilijk maar 'erloop van tijd begon Holten r te spelen. Voor rust waren er paar doelrijpe kansen die he- fjnlet bekroond konden worden, •ust bleef Holten ook de betere Bg en men trof nog tweemaal de 1. Volgende keer beter. Het bleef ||Q-0. i Dl-Sp. Rijssen Dl ten Dl speelde thuis een in- Bwedstrijd tegen Sp Ryssen belde zijden werd er goed ge ijld waardoor het een leuke Jstrtjd was Holten speelde eerst Ijn de wind ln maar men kon p doelpunt maken. Sp. Rijssen g de kans van haar leven om te Ten maar Rob haalde de bal nog net van de lijn. Na rust kreeg Hol ten meer kansen maar de doelpun ten bleven uit, totdat Rene enkele seconden voor afloop het beslis sende doelpunt forceerde. Holten Cl-PH Cl Holten ging vanaf het beginsignaal met volle overtuiging ln de aanval en drong PH onmiddellijk terug op eigen helft. PH moest ln de verde diging alle zeilen bijzetten om het goed spelende Holten het scoren te beletten. Dat lukte tot de zevende minuut toen echter kon Gert Jan het eerste doelpunt voor Holten aantekenen. Drie minuten later kon PH gelijk maken. De bal werd op links gespeeld en snel meege nomen, hoewel twee Holter verde digers konden Ingrijpen zag de goed spelende linksbuiten van PH zwaar gehinderd kans de bal toch laag voor het doel van Hulleman te krijgen. Voordat deze in kon grijpen werd de bal door een van de mede- voorwaartsen over de doellijn ge- werkten hetwas 1-1. Twee minuten later kon door een blunder ln onze achterhoede - de bal werd onnodig in de voeten van een tegenstander geplaatst - PH tegen de verhouding in een 1-2 voorsprong nemen. Hol ten zette alles op alles om gelijk te komen hetgeen ln de twintigste minuut gelukte door de goed spe lende René die met een mooi schot de stand op 2-2 bracht, waarmee ook de rust aanbrak. Na rust werd er met wisselende kansen om de doelpunten gespeeld. Belde par tijen wisten niet meer te scoren. De linkervleugel van Holten werd te weinig ln het spel betrokken terwijl aan de andere kant totaal van slag was. De einduitslag moet dan ook gezien worden als de Juiste verhou ding. De wedstrijd werd geleid door scheidsrechter Averesch die alles goed beoordeelde. ven. Nadat Haarle de aftrap had gedaan, ging het recht op het doel van Holten af, en het was direct al raak. Door deze tegenslag, kon Holten zijn ritme niet erg vinden. Na 20 min. kwam Holten toch terug en wist door J. Wansink de stand gelijk te maken (1-1). Holten met in de 2e helft de wind in de rug speelde vanuit de achterhoede met hoge lange trappen naar voren wat veel te hard ging, meer schulfwerk zou zeker doelpunten hebben opgele verd. Nu ging het veel te gehaast. De stand bleef 1-1. Vermeldens waard is dat Geert Brands als laat ste man een prachtige party speel de. Holten D4-De Zweef D4 Holten D4 heeft de eerste overwin ning van dit seizoen behaald op de Zweef D4. Voor de rust wogen de partyen goed tegen elkaar op en beide doelen kwamen beurtelings ln gevaar, doch werkeiyk uitge speelde kansen ontstonden er niet. Het bleef dan ook by een 0-0 rust stand. Na de doelwisseling was Hoiten sterker. De ene aanval na de andere rolde op het doel van de Zweef af en er werd goed gecombi neerd. Na 10 minuten was het raak. Alex werd op rechts goed aange speeld, passeerde een tegenstander en schoot toen op doel; zyn schot werd echter door een uitgestoken been van de keeper gekeerd doch ln de rebound wist Gert te doelpun ten (1-0), In de laatste minuten kwam de Zweef nog even terug en moest Holten enkele corners weg geven, doch de achterhoede gaf geen krimp en de 1-0 voorsprong bleef gehandhaafd. Al met al een goed gespeelde wedstryd. Jongens, ga zo door! Haarle C3-Holten C3 In een vriendschappeiyke weds trijd tegen Haarle C3, dat hoog op de rangiyst ln haar poule staat, heeft Holten C3 goed party gege- Holten F2-Hulzense Boys F2 Het was een van Holtenzyde, goed gespeelde wedstryd, waarby de kansen goed benut werden. Rust stand 5-0. Na de rust. hetzelfde spelbeeld. Holten bouwde de stand uit tot 8-0. Het werd een verdiende overwinning voor deze enthou siaste ploeg. Goed gedaanjongens! Blauw Wit BI- Hulzense Boys BI In een vooral voor de rust met de wind tegen goed spelend Blauw Wit was het een aantrekkeiyke stryd. In de 5e min. scoorde Hans Stam na een doorkopbal van hem zelf op sublieme wyze. In de 16e min. was Pim Boog dicht by een tweede tref fer, maar in de 20e min. scoorde Prins toch met een strak afstands schot. In de periode daarna begon het uitstekend begonnen midden veld terug te vallen en was te voor zien dat Hulzen terug zou komen en het werd dan ook in de 30e min. 2-1. Na rust kwamen de hooggespan nen verwachtingen niet uit: wel was BI veel in de aanval en ln de 6e min. ondernam Jansen een lange rush die beter lot had verdiend. Rutgers gaf enkele minuten later een goed schot dat de keeper be kwaam stopte. In de 20e min. kwam Hulzen op 2-2 uit een van haar schaarse uitvallen. In de 30e min. werd Schuppert door de goed lei dende scheidsrechter voor 3 min. naar de kant verwezen. Hans Stam nam z'n plaats over en B kwam de benauwde periode goed door. In de laatste min. waren er nog enkele goede kansen maar het bleef dub bel twee. BI neemt geen riante plaats in op de rangiyst maar spor tief gezien Is iedereen tevreden. De sfeer ln dit team is goed en dat is op zich al een pluspunt. Hector B2-BI. Wit B2 In een sportieve wedstrijd was het Blauw Wit dat direkt na het begin signaal een goede kans op een voorsprong miste. Voor rust zou dit ook de enige kans blijven. Hector nam direkt het initiatief over en dat resulteerde al snel in een doelpunt, dat niet nodig was geweest. Voor rust doelpuntte Hector nog twee keer. Na rust kon Blauw Wit ook gesteund door de wind geen vuist maken. Steeds weer was het mid denveld van de gastheren ln staat de Blauw Wit-aanvallen op te van gen. Het lukte Hector om nog 3 doelpunten te maken, waardoor de overwinning zeker werd gesteld In de volgende twee wedstrijden krygt B2 de kans een trapje hoger te ko men op de competitieladder, maar dan moet er wel hard gewerkt wor den. foutieve terugspeelbal onder schepte, de keeper omspeelde maar zijn inzet door een verdediger van de lijn zag gehaald. In de 5e minuut kregen de bezoekers een levensgrote kans toen de buitens- pelval niet werkte en twee Daarler- veners op het Blauw Wit-doel mochten afgaan. Gelukkig voor Blauw Wit ging het schot van H. Wolf voorlangs. Het middenveld van de bezoekers gaf de thuisclub weinig ruimte, waardoor een rus tige aanvalsopbouw bijzonder moeilijk was, terwijl de tegenstoten der gasten, fel aangemoedigd door een grote schare supporters, steeds groot gevaar inhielden. De beide vleugelspitsen vergden de voort durende aandacht van Schipper en Paalman, waardoor zij zich niet met aanvallende acties konden be zig houden terwijl centrumspits Wolf geen moment losgelaten mocht worden door voorstopper De trekking van de loterij van s.v. BATO heeft dinsdag 21 november ten overstaan van de Rijkspolitie plaatsgevonden. De prijzen zijn ge vallen op de onderstaande lot nummers: 207,2187.1620,847,1487, 556, 2172, 2327, 785, 500, 178, 656, 2034, 476, 1761, 2156, 601, 589, 169, 241,335,976,170,662,1071,917,677, 464. Beldman. Door dit goede tegenspel der Daarlerveners was het mid denveld der gastheren overbelast en kregen de voorwaartsen te weinig steun. Niettemin kreeg Klein Nagelvoort na ruim 10 minu ten spelen een goede kans nadat hij Senioren: Markvogels 1-Blauw Wit 1 a. 2.30 u., v. 1.15 u. Blauw Wit 2-Excelsior 5, a. 2.30 u., v. 2.00 u. Vroomshoopse Boys 6-Blauw Wit 3, a. 12.30 u.,v. 11.30 u. Hulz. Boys 5-Blauw Wit 5, a. 12.45 u., v. 11.45 u. Blauw Wit 6-Sp. Rijssen 8, a. 10.00 u., a. 9.30 u. Blauw Wit 4 is vrij. Junioren Sportlust Al-Blauw Wit Al, a. 2.30 u., v. 1.30 u. Blauw Wit Bl-Den Ham BI a. 2.30 u. Blauw Wit B2-RKSV B2, a. 1.00 u. Blauw Wit Cl-Haarle Cl, a. 1.00 u. Pupillen: Blauw Wit Dl-Markvogels Dl, a. 10.00 u. Excelsior D5-Blauw Wit D2,a. 10.00 u., v. 9.30 u. Alle andere pupillen elftallen zyn vrij, dus ook de F-jes. Blauw Wit 2 - Enter V 4 Een wedstryd waarin veel fouten werden gemaakt, waarvan de En ternaren doeltreffend profiteerden. In de eerste helft werd een doorge broken Enter V speler neergelegd wat een strafschop betekende, die onhoudbaar werd ingeschoten. Di rekt na de aftrap werd de bal in de achterhoede slecht verwerkt, zodat Enter V binnen 2 minuten op 2-0 stond. Een kwartier na rust werd een te zacht terug gespeelde bal goed onderschept en dat bete kende 3-0. Blauw Wit kon het over wicht wat men in deze wedstryd had, niet uitdrukken in doelpun ten, ook paal en bal stonden tegen treffers ln de weg. Blauw Wit - Enter V 7 In de Inhaalwedstrijd waarin de Blauw Witters het als 2e op de rang iyst staande Enter V 7 te gast had, had het derde op deze tegenstander uit kunnen lopen. Hoewel de kan sen duldeiyk aanwezig waren ver zuimde het derde de zaak af te ron den en werd er duideiyk alleen maar op gespeeld het eigen doel schoon te houden. Vaak bleek ech ter vooral het middenveld geheel zoek en mag Blauw Wit dan ook uiterst tevreden zyn met deze stand waardoor ze de Enterse bela gers 2 punten in de stryd om de titel voor biy ven. Blauw Wit S - SWN 7 Blauw WH 5 dat deze middag thuis speelde tegen SWN 7 wilde een lekker partijtje voetbeden, nmor moest reeds na een kwartier spelen bet eerste tegendoelpunt incasse ren. De Blauw Witters, enigszins aangeslagen moesten er op toezien dat weldra ook de 2e treffer vieL Via Kalkman werd de achterstand verkleind, maar de thee werd ge dronken met een 1-3 achterstond. No de thee speelde Blaow Wit alles of niets maar het was SWN dat 1 -4 liet aantekenen, jan Haekjen maakte er 2-4 ven, maar het SWN overwicht was niet te stuiten en de strijd werd met een 2-6 beëindigd. een dieptepass goed meenam, maar hij schoot naast het doel. Aan de andere kant kwam Blauw Wit goed weg, toen een van de gevaar lijke hoekschoppen via de paal na ast ging. Uit een vrije trap nabij de hoekvlag kwamen de gasten in de 30e minuut aan de leiding. De bal werd strak voor het doel gebracht en door Rudi Ballast hard en onhoudbaar achter Trompetter gekopt (0-1). In dezelfde minuut kwam Blauw Wit bijna op gelijke hoogte toen de Daarlerveen-libero een hoge voor zet rakelings langs zijn eigen goal kopte. In de 39e minuut leed de equipe vam trainer Gee rink een zwaar verlies. Bij een duel op het middenveld kwam Beldsnljder ten val en werd door een tegenstander ongelukkigerwijs tegen het hoofd geraakt. Volkomen groggy moest de spelbepaler van Blauw Wit met een hersenschudding het veld ver laten. Tot aan de rust slaagden geen der belde ploegen er nog in verandering in de stand te brengen In de pauze hadden de gastheren opdracht gekregen nog meer in het offensief te gaan, waardoor Daar lerveen langzaam maar zeker meer onder druk kwam te staan. Het was daarom jammer dat ln de 13e mi nuut een afgeslagen corner doorH. Wolf tussen een woud van benen door langs Trompetter werd ge schoten, waardoor de stand op 0-2 kwam. Dit was voor de thuisclub het sein om alles-of-niets te gaan spelen. Libero ten Wolthuis schoof op naar het middenveld en Ep Bel dman was het merendeel van de tijd in het strafschopgebied van de tegenstander te vinden. Ondanks het grote overwicht, vooral in het laatste kwartier, toen de gasten het tempo niet meer konden volgen, kreeg Blauw Wit weinig dcelrijpe kansen; hoewel C. Schuppert pech had toen in de 35e minuut zftn kop bal via de vuisten van doelman over de lat ging. Toch zou Blauw Wit nog dichterbij komen. In de 42e minuut kende de matig leidende arbiter een strafschop toe wegens hands. Deze buitenkans liet Klein Nagelvoort zich niet ontgaan (1-2). het scheelde een haar of de Blauw Witters waren ln de laatste minuut nog op gelijke hoogte gekomen. Coert Schuppert mocht een solo ondernemen in het vijandelijk strafschopgebied, maar zftn schot belandde ln het zijnet Door deze nederlaag is de achterstand op de koplopers nu 6 resp. 5 punten ge worden en lijkt de rol van Blauw Wit, mede door de langdurige blessure van Beldsnljder, uitge speeld A s. zaterdag staat de derby ln Markelo tegen Markvogels op het programma. Indien de Blauw Witr ters voldoende inzet tonen is hier een overwinning mogelijk. Er zal geen supportersbus rijden vanaf Meermanskamp, maar aanhangers met eigen vervoer zijn van harte welkom. Stand: Daarlerveen 10-18; DVO 10-17; Sp. Daarle 10-16; Blauw Wit 10-11; Eversberg 10-10; Vesos 10-10; Sp. Denekamp 10-9; PSV 10-8; Markvogels 10-6; Buswinkel 10-4; MW 10-4.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 13