iH. J. Oolbekkink nam afscheid als directeur Holtense RABO-bank Sint Nicolaas arriveert per trein HOLTENS NIEUWSBLAD Overhedenoverleg \Na een en dertig jaar Permanent MOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 10 november 1978 30e jaargang - no. 45 Hoofdredacteur J. Wlggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Plv.v hoofdred./secr. W Befjers Enkweg 5. tel. 05483-1234 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertientles Schouwburgplein 7 Almelo, tel 05490-16666 1 Abonnementsprijs f 10.— per half jaar, f 20.— per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" De heer Hendrik Jan Oolbekkink heeft dinsdagmiddag in de grote zzal van café-restaurant „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek in een zeer druk I bezochte bijeenkomst van genodigden en leden van de bank afscheid genomen als directeur van de rabo-bank, Holten. De voorzitter van de bank de heer H.J. Robers sprak een welkomstwoord in 't bijzonder tot het I college van B en W de h.h. Peters Weem, Hazen en Leyte die namens de I Centrale Bank en het districtskantoor Almelo aanwezig waren, de heer H.C. van Dijk, voorzitter kring Salland Rabo-banken de nieuwe direc teur van de bank de heer G. van Wingerden en zijn echtgenote, de nota rissen Westmaase Markelo, van Schooten te Rijssen en oud-notaris Pluimers te Goor en een groot aantal afgevaardigden van diverse ver- enigingen, coöperaties, organisaties en bestuursleden en directeuren van buurtbanken en de kring Salland. Oud-bestuursleden en oud-leden van de Raad van Toezicht en de medewerkers van de bank. Toespreek voonitter Robers. Wij zijn hier allen samengekomen om u. Mevr. en meneer Oolbekkink de hand te drukken nu de heer Ool bekkink zijn werkzaamheden voor de Rabobank gaat beëindigen. Ik kan mij voorstellen, dat u met ge mengde gevoelens hier bent, aan de ene kant is het fijn om tussen vrienden en bekenden deze middag te beleven, maar aan de andere kant is er misschien wat weemoed bij u zelf, nu er verandering gaat komen in datgene, wat u als uw le vensopdracht zag. De functie van directeur van de Rabobank Holten is 31 Jaren door u vervuld en dat is zeker aanleiding om eens in het ver leden te duiken. De heer H.J. Ool bekkink werd op 15 juli 1947 be noemd tot directeur van de voor malige Coöperatieve Boerenleen bank Holten. Als ik goed ben inge licht, bent u begonnen in een ka mer van de particuliere woning, Dorpsstraat 39, alwaar u de werk zaamheden alleen verrichtte. In 551 is de bank en de familie Ool bekkink verhuisd naar Dorps straat 47, waar u, toen met mede werkers, gehuisvest was in een bankgebouw, dat zeer zeker vol deed aan de eisen van die tijd. Dit bankgebouw, het welk toch met een vooruitziende blik was ge bouwd, bleek na 11 Jaar te klein te zijn en uitbreiding was op die plek niet mogelijk. Er werd uitgekeken naar een nieuw bouwterrein, en na enig speuren werd de huidige plek gevonden, centraal gelegen in het dorp, met later het Postkantoor en het Groene Kruisgebouw als bu ren. Verhuizing Zo vond in 1962 de verhuizing plaats naar de Gaardenstraat 32, waar een riant bankgebouw was verrezen met een keurige woning voor de directeur. Hier was het, dat ik u leerde kennen in de kamer van de directeur aan de voorkant, uit ziend op de Gaardenstraat. Goede zaken. De zaken gingen goed. de bank groeide en het aantal medewerkers werd steeds groter. Zo bleek in 1971 al weer een uitbreiding noodzake lijk te zijn en aan de achterzijde werd een flink stuk bijgebouwd. Het jaar daarop, in 1972, werd de administratie geautomatiseerd en V.l.n.r. J. Lubber sen, lid van de R.v.T., H.J. Oolbekkink met z'n nieuwe Gazelle, G.J.YV. Reilink, mevrouw Oolbekkink-Holterman en voorzitter Robers. directeur en bestuur waren van mening, dat ze nu wel een tiental jaren zo verder zouden kunnen. Niets bleek minder waar, want op dit moment moet er al weer geke ken worden naar uitbreidingsmo gelijkheden, omdat onze accom modatie wederom te klein wordt. Er is in die 31 jaren veel veranderd; ik denk alleen maar eens aan het aantal medewerkers, meneer Ool bekkink: U begon alleen en nu zijn er 18 medewerkers om er voor te zorgen, dat de clientèle zo goed mogelijk kan worden bediend. Graag wil ik de cijfers van het ba lanstotaal noemen: toen u werd benoemd zal dit plm. 4.000.000 zijn geweest, nu in 1978 is het plm. 70.000.000. Vertrouwen Ik weet dat het vervelend is om steeds weer cijfers te noemen, maar het is prachtige weergave van de groei, die mede te danken is aan uw inzet en het in u gestelde vertrou wen. Dit vertrouwen speelde vooral in de periode, toen u begon, een hele grote rol, want u vertegen woordigde als enig persoon de bank. Men zei niet: „Met dit pro bleem ga ik naar de bank", nee, men zei: „daor wil ik es met Oool- bekkink oaver praoten." Dit ver trouwen in uw persoon en daarmee in de bank, hebt u opgebouwd en het resultaat hiervan is in het be toog van mij duidelijk in cijfers uit gedrukt. Driemanschap Maar al te graag denk ik terug aan de periode, toen de heer G.J.'Riet berg nog voorzitter was en wij met ons drieën het Dagelijks Bestuur vormden. Het was iedere week donderdag 's morgens, dat we ver gadering hadden om het wel en wee van de bank te bespreken. Als grap U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint SpOI't ^Gi'flSt(lllB6F(3 als U een nieuwe abonnee opgeeft. Staatssecretaris Wallis de vries van CRM heeft 30 oktober in het immmammam Provinciehuis Zuid-Holland in Den Haag het Permanent Overheden J Overleg Sport geïnstalleerd. Met Gebruik deze Naam g ^it institUUt wordt tegemoet ge- Adres: I komen aan een in de overheldssec- «Qk éÊË&L. gg& H 8 tor reeds lang gevoelde behoefte yg Ég R HA h Woonplaats: g 0m tot een meer gecoördineerd PkB H hM Geeft op als abonnee 2 sportbeleid te geraken voorzover Uil ff? I m op het Ho,tens Nieuwsblad dat relaties heeft met gemeenten, WBwr MfiPr H «D I provincies en rijk. De totstandko- voor het opgeven Dhr /mevr.: ming van dit overleg is uiteraard vaneen Adres: 1 mede van groot belang in het kader nieuwe abonnee. i|l van het eveneens kort geleden tot Inzenden aan: Woonplaats: IBJ stand gekomen Nationaal Sport Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V Overleg. Het Permanent Overhe- Antwoordnummer 97 jaar/per jaar. JgU den Overleg zal worden gepresi- Enschede. deerd door de directeur-generaal van Natuurbehoud, Recreatie en Media van het ministerie van CRM, hebben wij wel eens gezegd: „V/ij kunnen aan het gezicht van de di recteur zien, hoe de zaken staan." V/aren de spaargelden flink toege nomen, dat zagen wij een vrolijk gezicht, maar o wee, als een goed keuring van de Centrale Bank wat erg lang op zich liet wachten, dan was er storm op til. Koffie Mevrouw Oolbekkink, ook u komt zeker een woord van dank toe: U hebt al die jaren naast uw man in direct het wel en wee van zijn werkzaamheden gevolgd. Hierbij denk ik aan alle kopjes koffie, die u schonk op de gecombineerde ver gaderingen, die 's avonds waren en ook aan al die uren, die u uw man afstond, omdat hij 's avonds of za terdagsmorgens extra voor de bank bezig was, als de telling niet op de cent nauwkeurig klopte. Voor alles onze welgemeende dank. Alle medewerkers van onze bank zijn hier aanwezig om bij de organi satie van deze middag te assiste ren. Daarom is het dan ook de be doeling om op een aparte avond, in kleine kring afscheid van de familie Oolbekkink te nemen, waarbij alle medewerkers onze gasten zullen zijn. Het verheugt ons zeer, dat onze nieuwe direkteur de heer van V/ingerden en zijn vrouw hier aan wezig zijn, zodat een ieder met u kan kennis maken en ik hoop, dat u hier in het oosten spoedig gewend zult zijn en wij wensen u toe, dat u hier een hele goede tijd zult mogen hebben. Cadeaus Bij een afscheid, waarbij sprake is van een zo lange functie-vervulling, behoort zeker een cadeau. En daar ik het voorrecht heb, het u namens de Rabobank Holten te mogen aanbieden, moet mij toch een kleine geschiedenis van het hart: Het bestuur was van mening, dat naast de enveloppe met inhoud er ook een practisch cadeau moest komen. De enige manier om te we ten te komen, waar nog in een be hoefte kan worden voorzien, is in formeren in de omgeving. En wat kwamen wij aan de weet? V/el, de heer Oolbekkink zagen wij de laat ste tijd geregeld fietsen, doch wie schetst onze verbazing, toen wij vernamen, dat hij op een geleende fiets rondreed. Ons besluit om een passend cadeau aan te bieden was toen meteen ge nomen. Mijnheer Oolbekkink hier is uw spiksplinter nieuwe Gazelle met daarbij nog een 4-delige z.g.n. telescoop-hengel. Zijn we goed in gelicht dan hebt u enkele jaren ge leden al es zoveel vis gevangen dat er een briefje aan een boom werd gespijker met de mededeling „za terdagmorgen gratis verse vis afha len bij kassier Oolbekkink". V/ij wensen u met de fiets veel plezier en goede vangst aan de boorden van de Schipbeek. Het Twenteka naal of op de V/adden. Voorzitter Robers die bloemen aanbood aan mevr. Oolbekkink zei tenslotte: „Ik hoop, dat nu wij elkaar zakelijk niet meer zuilen ontmoeten onze goede verstandhouding en vriendschap mag blijven en dat u in goede ge zondheid samen met uw vrouw en uw familie nog vele Jaren mag te rugzien op al het werk dat u voor onze bank hebt gedaan. Toespraken afgevaardigden Burgemeester mr. W.H. Enklaar sprekend namens het gemeentebe stuur. roemde de kwaliteiten van de heer Oolbekkink als bankdirec teur die er oog voor had hoe deze bank zich zou moeten ontwikkelen en groeien. Oolbekkink was de bank en de bank was Oolbekkink, Hij mag met trots in z'n hart tegen zijn opvolger zeggen hier is mijn bank. Naast zijn bankdirecteur schap heeft Oolbekkink nog rijd kunnen vinden om de gemeen schap te dienen als penningmees ter (sinds 1957) van het Groene Kruis te Holten en ook was hij vele Jaren een trouw lid van de Holtense Muziekvereniging „H.M.V.". U mag zo besloot mr. Enklaar met dank baarheid terugzien op een welbe steed leven. De heer A.J.A. Peters V/eem directeur van het districts kantoor te Almelo, die het woord voerde mede namens de collega's en de directie van de Centrale Bank te Utrecht leerde Oolbekkink ken nen als een man, die weloverwogen te werk ging en niet overhaast be slissingen neemt. Zijn betrokken heid bij de bank was zeer groot, hij beschouwde zijn functie niet als een taak maar als een soort roe ping. Het moet voor u dan ook een hard gelag zijn fcrortijdig het werk wat u lief was te moeten beëindi gen. U kunt er echter van uitgaan, dat het niet de tijd is, die iemands verdienste bepaald, maar de in houd, die men aan de beschikbare tijd heeft gegeven zo besloot de heer Peters V/eem die namens de Centrale bank een gouden vulpen met inscriptie aanbood. Verder werd nog het woord gevoerd door de heer H.C van Dijk te Deventer, voorzitter Kring Salland Rabo- banken, de heer G. Rohaan te Mar kelo namens de buurtbanken en de heer A. v.d. Brink namens afd. Hol ten van de Chr. Boeren- en tuin- dersbond (CBTB) en de afd. Holten van de Overijsselsche Landbouw Maatschappij (O.L.M.). De nieuwe directeur de heer G. van V/ingerden stelde zich aan de leden voor en zei in een kort vlot speechje deze vluchtige kennismaking als aanzet voor echte kennismaking zeer te waarderen. Hij zal zich evenals zijn voorganger ten dienste stellen van de hele Holtense gemeenschap. Dankwoord Je hoort zo begon de scheidende di recteur zijn dankwoord wel es zeg gen afscheidnemen doet pijn, ik moet u eerlijk zeggen dat ik dit tot deze middag niet zo ervaren heb. Diverse malen waren er aanwijzin gen en waarschuwingen en dan prikt er wel eens een enkele keer wat. maar je raakte er langzaam maar zeker op voorbereid. Maar nu vanmiddag toen ik de mensen de zaal binnen zag komen en nader hand, de zaal inkijkende, overal die bekende gezichten zag, toen deed me dat wel wat, heel veel zelfs. Op een dag als deze denk je terug aan het verleden toen de klanten nog op het kantoor werden ontvangen. Dat vonden wij een hoogstbelang- rijke zaak, het bevorderde het con tact met de klant. Dat andere ook deze mening waren toegedaan bleek mij één dezer dagen bij het lezen van een gedicht dat een oude klant mij toestuurde. Er stond o.m. in „En zo bouwden en vergrootten ze steeds maar door, wel jammer dat de bank het intieme verloor". Hoe goed en geruststellend we met het publiek omgingen laat de vol gende illustratie zien: „Een klant komt binnen en vraagt om f50,- klein geld. Nadat hij is voorzien van vooral centen en stuivers en deze aan het wegstouwen is in diverse zakken, verzucht hij op een gege ven moment Nou, 't is mar good da'k bretels an hebbe, ans zol mi'J de bokse nog afzakken. Prompt antwoordde de oudste assistente: Och, dat hindert neet, wi'j bint hier wel wat ewent." Ja, dat was de goede ouwe tijd en die komt niet terug. Dat zou ook niet meer kunnen. Als bank moe ten we met de tijd mee. Nadat de heer Oolbekkink de ver schillende afgevaardigden had be dankt voor de waarderende woor den, de waardevolle cadeaus en de bloemen, richtte hij zich tot het be stuur en de raad van toezicht met de woorden: U hebt mij het werken in Holten wel heel gemakkelijk gemaakt door mij zoveel dit moge lijk was vrij te laten in mijn hande len. En gelooft u mij, die vrijheid is mij altijd veel waard geweest. An derzijds heb ik steeds getracht u zodanig van feiten en materiaal te voorzien dat u werkelijk kon bestu ren. Er is een wisselwerking ont- staan die ik - van mijn kant - niet beter kon wensen. Leden van het bestuur en raad van toezicht, dank u dat ik ruim dertig jaar in zo'n klimaat heb mogen werken, dank u voor alles en al het goede, mede namens mijn vrouw, dat wij tot het laatste moment toe hebben mogen ontvangen. Tenslotte nog dit meneer de voor zitter, U hebt een opvolger voor mij benoemd in de persoon van de heer Van V/ingerden. Ik hoop dat hij on der dezelfde omstandigheden met beide collega's mag samenwerken als ik en mij richtend tot de leden en cliënten van de bank zou ik ze willen toeroepen: Geef mijn opvol ger het vertrouwen zoals ik dat van u heb mogen ontvangen. Verder hoop ik dat de heer Van V/ingerden met zijn gezin vele ge- V.l.n.r. mevr. Oolbekkink, de heer Oolbekkink, mevr. Van Wingerden en de nieuwe directeur van de Ra bobank, de heer G. van Wingerden. lukkige jaren in Holten mag mee maken. Tenslotte wens ik hem in Holten veel succes tof tot heil van onze organisatie, maar van de bank Holten in het bijzonder." De voorzitter van het bank bestuur, de heer Robers, bracht in een kort slotwoord dank voor de grote be langstelling bij dit afscheid en dankte tevens de familie Paal man-Kloosterboer van „Het Bonte Paard" voor de vlotte bediening en de adjunct-directeur, de heer G.J.W. Reilink, die als ceremonie meester zorgde voor een vlot ver loop van de afscheidsreceptie, 's Avonds bracht de Holtense Mu ziekvereniging (met de majorettes) de familie Oolbekkink in de Dies- senplasstraat een serenade. Sinterklaas brengt zaterdagmid dag 25 november in het kader van een grandioze Sint Nicolaas-aktie van de Holtense Handelsvereni ging een bezoek aan Holten. De goedheiligman arriveert met zijn zwarte knechten met een spe ciale trein van 14.24 uur aan het station N.S. uit de richting Rijssen. Vanaf 2 uur worden er aan vele honderden kinderen, die ook dit jaar weer - met hun ouders worden verwacht - vlaggetjes uitgereikt om de Sint een hartelijk welkom toe te zwaaien. Een kleurrijk schouwspel waaraan H.M.V. met drumband en majorettes extra fleur zullen geven. Rijtoer Na de officiële ontvangst door een deputatie van de Handelsvereni ging maakt Sint een rijtoer door een deel van het dorp. De route is als volgt: Stationsstraat - Dorps straat- Gaardenstraat - Haarstraat Diessenplasstraat - Kon. V/ilhel- minastraat - Larenseweg - School straat - Rietmolenstraat - Oranje straat tot Rouwenhorst dan terug naar Noordenbergstraat - Kolweg - Dorpsstraat - Staionsstraat - eind punt Stationsplein. Zaterdag 1 dec. brengt Sint 's avonds om 19.30 uur een bezoek aan Dijkerhoek. Tijdens de V/inkelweek van dins dag 14 november tot en met dins dag 7 dec. houden de Holtense win keliers een grandioze Sint Nico laas-aktie onder het motto „Piet strooit met prijzen". Tijdens de aktie wordt bij elke be stede vijf gulden een zegel verstrekt waarvan er vijf op een deelname formulier geplakt moeten worden. Met dit deelnameformulier wordt meegeloot naar de vele prachtige prijzen met in elke trekking als hoofdprijs een dames- of herenrij wiel naar keuze. Verdere prijzen zijn: draagbare tv., diepvrieskist. filmcamera, radio. Polaroid ca mera enz. enz. Tijdens de V/inkelweek zijn op woensdag 29 en donderdag 30 nov., vrijdag 1 en maandag 4 dec. de win kels open tot 21.00 uur en op zater dag 2 en dinsdag 5 dec. om 17.00 uur gesloten. Nieuw gezicht i gro Shell introduceert! verbeterde 2-takt brandstof Dunlop meldt! nieuwe ontwikke- jj ling bij veiligheids- band bescherming voor 8 met kunstleer be-1 klede daken bij Daimler-Benz J kwam de 2 mil joenste diesel van de I band Renault introdu ceert 2 nieuwe uit voeringen; de 30 TX en de 5 Turbo

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1