6. en W.: Middel onteigening gronden lenseierg zo mogelijk niet gebrniken KROAMSCHUDD'N AAN DE AALTINKSWEG RAADSVERGADERING Diessenplas houdt bazaar Grondonderzoek AKTIE VOOR HET NATIONAAL RHEUMAFONDS HOLTENS NIEUWSBLAD Afscheid H. J. Oolbekkink als bankdirecteur Oud-plaatsgenoot promoveert aan T.H. Eindhoven Bejaarden sociëteit BURGERLIJKE STAND Officiële publikatie OPENBARE KENNISGEVING Tijdelijke verkeersmaatregelen HOLTENS NIEUWSBLAD vnjuag ci üKioüer iy 30e jaargang - no. 43 Hoofdredacteur J. Wlggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 Plv v hoofdred./secr. W. Beijers Enkweg 5. tel. 05483-1234 Red. medewerker D J. Mondeel Verzetstraat' 70, tel. 05483-2699 Advertientles Schquwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 10.- per half jaar. f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff 8.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Tegen het uitgewerkte plan tot onteigening en de lijst van de te onteige nen percelen en perceelgedeelten van het bestemmingsplan „de Beus eberg", die vanaf 2 mei 1978 gedurende een maand ter inzage hebben gelegen is door J.Vincent, Liezenweg 14 en W. Vos, Visscherssteeg 3, alhier, een bezwaarschrift ingediend. In hun voorstel om het onteige ningsplan, met 'ongegrondverkla- ring van de ingediende bezwaren, conform een eveneens ter inzage gelegd concept-raadsbesluit, vast te stellen, zeggen B. en V/.: „De heer Vos volstaat er mee in zijn bezwaarschrift mede te delen, dat hij zijn bezwaren tegen verkoop van de grond handhaaft en dat hij in zyn bezwaarschrift aan de Kroon uiteen heeft gezet, dat hij zijn be drijf niet naar behoren kan uitoefe nen bij verlies van grond. Deze uit eenzetting komt er op neer, dat hij bezwaar maakt tegen het afbreken van de bedrijfsgebouwen en opstal len en het laten staan van de wo ning, omdat hierdoor het bedrijfs- inkomen wegvalt en dat hij in dat geval ook de verplichting die hij ten opzichte van zijn schoonouders heeft, niet kan nakomen. De heer Vincent deelt in zijn be zwaarschrift mede, dat hij tegen het ontwerp-onteigeningsplan de zelfde bezwaren heeft als tegen het bestemmingsplan „de Beuseberg". Deze bezwaren houden verband met verlies van rust en vrije omge ving bij realisering van het plan, alsmede met schade als gevolg van opheffing van het agrarische be drijf. Voorts heeft betrokkene bë- zwaar tegen het feit, dat er aan de noord-westelijke zijde van zijn huis een stuk grond zijn eigendom blijft, dat niet groot genoeg is om er een huis op te bouwen Met betrekking tot het bezwaar schrift van de heer Vos zijn wij van mening, dat aan de bezwaren, voor zover deze van financiële aard zijn, in dit stadium van de onteige ningsprocedure kan worden voor bijgegaan. V/at betreft zijn bezwaar tegen de noodzakelijke bedrijfsbeëindiging zijn wij van mening, dat dit onge grond dient te worden verklaard, omdat in verband met de noodza kelijke uitbreiding van de woning bouw niet valt te ontkomen aan een inbreuk op de omgeving waarin het bedrijf van de heer Vos is gele gen. Het algemeen belang dient te prevaleren. Eveneens kan in dit stadium van de onteigeningsprocedure voorbij ge gaan worden aan de bezwaren van de heer Vincent voorzover deze van financiële aard zijn. Ook diens be zwaren tegen de bedrijfsbeëindi ging en het verlies van rust en vrije omgeving dienen om de hiervoor vermelde redenen ongegrond te worden verklaard. Voorts menen wij dat het bezwaar van Vincent, voorzover het betrek king heeft op de bouw van een wo ning naast de boerderij ongegrond dient te worden verklaard, omdat geen zekerheid bestaat dat dit plandeel zijnerzijds zal worden ge realiseerd. Overeenkomstig de daarvoor geldende procedure zijn de be zwaarschriften om advies gezon den aan de Hoofdingenieur- direkteur tevens inspecteur van de Volkshuisvesting. In zijn advies van 13 juli 1978, nr. 2214 komt deze tot de conclusie, dat de bezwaren ongegrond dienen te worden ver klaard." In hun toelichting zeggen B en W nog, dat het in werking stellen van In het artikel over grondonderzoek in ons vorige nummer is de mede deling weggevallen, dat men zich voor grond- en gewasonderzoek kan wenden (ook niet- landbouwers) tot de heer D Aan stoot, Boldersweg 2 (oud' Beus eberg 65) telefoon 16 89. deze onteigeningprocedure geens zins betekent, dat zij niet tot het uiterste zullen proberen de voor de realisering van het plan beno digde gronden en opstallen langs minnelijke weg te verkrijgen en zo mogelijk het middel van de ontei gening niet te gebruiken. Nu het bestemmingsplan onherroepelijk is geworden zal zo spoedig moge lijk met de aankooponderhande lingen een aanvang worden ge maakt. De Bejaardensociëteit „Holten" komt dinsdagmiddag 30 oktober om half drie bijeen in gebouw „IRENE" aan de Boschkamps- straat. In deze bijeenkomst zal de heer B.H. Brouwer (oud-hoofd van o.l. Dorpsschool) te Renkum aan de hand van prachtige dia's op de hem eigen boeiende wijze vertellen over de geschiedenis van Holten. Alle soosleden worden verwacht. Gasten zijn heel hartelijk welkom! Geboren: Gerrit Hendrik, zv J. Wieldraaijer en J Nijen Twilhaar. Ondertrouwd: W. G. M. Hagen, 24 jr. Epe, en H. Luggenhorst, 21 jr, Holten. Gehuwd: A. Koopman, 24 jr, Bunnik.enN. M. A. M. de Jong, 22 jr, Bunnik. Het vierde elftal van de ZVV "Bauw Wit '66" bracht dezer dagen een bezoek aan de familie Boer aan de Aaltinksweg, omdat teamgenoot Joost één van z'n ei gen Vlaamse uitspraken„Allé manneke proficiat ge gaat een kind bekomen" had waargemaakt. Voor „transport" van het grote krentebrood en het elftal had „boer Jan Stam" een platte wagen en een trekker van „stal" gehaald. Na eqn vrij luidruchtige rit door het dorp werd gestopt vlak voor het huis van Joost en Violet die wel wisten dat er iets zou gebeuren maar hierop toch niet hadden gerekend. Nadat allen in de ruime woonkamer hadden plaats genomen werd de krentewegge van plm. anderhalve meter meteen aangesneden en werd het glas geheven op het welzijn van de flinke jonge zoon Jorden Justus. Op 30 oktober start een landelijke aktie voor het Nationaal Rheuma- fonds, aangeboden door Centra te Amersfoort en Esso Nederland B.V. te Den Haag. Onder het motto „koop hun geluk" kan het publiek ruim een week voor fl,50 een doosje „klavertje vier" kopen in circa 400 Centra-winkels en bij circa 500 Esso-dealers (benzine pompen). De opbrengst komt. ten goede aan het Nationaal Rheuma- fonds! Cs-Gravelandseweg) in het bijzijn van de pers het allereerste doosje „klavertje vier" door de -sponsors en afgevaardigden van het Natio naal Rheumafonds worden ver kocht aan de bekende Radio en T.V. presentator Ad Visser! „Koop hun geluk" en koop bij uw Centra-winkel of Esso-dealer zo'n orgineel doosje. Het kan u geluk brengen en u steunt er een sym pathiek doel mee! De burgemeester van Holten maakt bekend dat hij maandag 30 oktober a s. verhinderd is zijn we kelijkse spreekuur te houden. De burgemeester voornoemd,W.H. Enklaar. Holten, oktober 1978 Gebruik deze voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Wat doet het Nationaal Rheumafonds? Dankzij vele goede gevers kan op 2 november a.s het nieuwe vakan tiehotel voor reumapatienten „Groot Stokkert" in Wapenveld by Hattem officieel geopend worden. Aldaar zijn tevens 12 volledig aan gepaste bungalows gelegen. Het Nationaal Rheumafonds verzorgt ook andere speciaal aangepaste vakantiereizen voor reumapatiën ten. Enkele malen per jaar vliegrei zen naar Engeland, bootreizen op de Rijn en busreizen naar Valken burg Het fonds doet natuurlijk véél meer dan alleen vakanties organi seren. Per jaar geeft het één miljoen uit aan wetenschappelijk onder zoek. Een even groot bedrag gaat op aan het verstrekken van hulp aan reumapatiënten. V/at het „kla vertje vier" betreft, dit bestaat uit een leuk bedrukt doosje met daarin 3 bolletjes met een turfschijfje en een plastic bloempotje. Nadat het turfschijfje is nat gemaakt en de bolletjes daarin geplaatst zijn, be ginnen na enkele dagen de klaver tjes vier te ontkiemen en te groeien. De betreffende verkooppunten van Centra en Esso zullen kenbaar zijn aan de raambiljetten en verkoop kaarten. In verschillende grotere steden zal het eerste doosje aan een bekende ingezetene worden aan geboden. Op maandag 30 oktober zal te Hilversum om 15.30 uur in café-restaurant „De Jonge Haan" *mKa mmm Bestuur en Raad van Toezicht van 1 de Rabobank maken in dit num- Naam. mer bekend dat de heer H. J Ooi- amI bekkink afscheid zal nemen als di- Adres B recteur van de bank. Daartoe zal een receptie worden gehouden op WoonplaatsB j dinsdag. 7 november a.s. van Geeft opals abonnee n 14.00-17.00 uur in café-restaurant op het Holtens Nieuwsblad „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek Dhr/mevr.: I om leden- cliënten van de bank en andere belangstellenden gelegen- Adres: I tyeid te bieden persoonlijk afscheid Woonplaats: ill te nemen. Daarbtf zal tevens gele- W genheid zijn kennis te maken met Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V heer j, van Winderden, die de jaar/per jaar. JL ^eer Oolbekkink inmiddels is op- P gevolgd. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in verband met een te verrijden motorcross in de Zuurberg alhier op zondag 29 okto ber 1978 tussen 9.00 en 18.00 uur t.b.v. de vrijheid en veiligheid van het verkeer de volgende verkeersmaatregelen van kracht zijn: 1. voor de Langstraat, vanaf Rijksweg 44 (Markeloseweg) tot aan de Beus- ebergerweg en voor de Beusebergerweg, vanaf de Lambooysweg tot aan de Langstraat, een stopverbod voor beide zijden van de weg; 2. De Brenderweg, vanaf de Kwintenweg tot aan de Langstraat; De Evertjesweg, vanaf de Beusebergerweg tot aan de Langstraat; De Kniepenweg, vanaf de Evertjesweg tot aan de Sprengenweg; De Zuurbergweg vanaf de Langstraat tot aan de Kwintenweg; De Kroepinsweg, vanaf de Beusebergerweg tot aan de Brenderweg; en de Sprengenweg vanaf de Langstraat tot aan de Kwintenweg, gesloten voor alle verkeer, behalve voetgangers, in beide richtingen. Holten. 27 oktober 1978 Burgemeester en wethouders voornoemd. W.H. Enklaar, burgemeester G.J. Langenbarg, secretaris De gemeenteraad komt dinsdag 31 oktober om 19.30 uur in het openbaar ten gemeentehuize bijeen ter behandeling van de volgende AGENDA 1. a. ingekomen stukken b. mededelingen. 2. Voorstel tot benoeming van de leden van de commissie voor woning bouwzaken, alsmede wijziging van de verordening tot regeling van de bevoegdheden en de samenstelling van de vaste commissies van advies en bijstand. 3. Voorstel tot aanwijzing van een plaatsvervangend lid in het overlegor gaan subsidiëring Stichting Onderwijsbegeleidingsdienst »Midden IJs- sel". 4. Voorstel tot verdaging van de beslissing omtrent de vaststelling van het ontwerp-bestemmingsplan „Twenhaarsveld 5. Voorstel tot het nemen van een besluit tot onteigening van gronden en opstallen gelegen In het bestemmingsplan „De Beuseberg". 6. Voorstel tot wijziging van de gemeente- en bedrijfsbegrotingen 1978 7. Beantwoording van eventueel ingekomen schriftelijke vragen. 8. Algemene beschouwingen naar aanleiding van de begrotingen 1979. U ontvangt een fraaie^5^ Parker-Jotter ballpoint Z fZ a/s u een nieuwe abonnee opgeeft. UITGAVE NIEUWE GEMEENTEGIDS Burgemeester en wethouders ma ken bekend, dat binnenkort een nieuwe en gewijzigde uitgave van de gemeente gids zal verschijnen. In verband hiermede worden de se cretarissen van verenigingen e.d. die niet in de Gids 1973 zijn ver meld, verzocht opgave te willen verstrekken van: a. de naam van de vereniging, commissie, e.d. b. naam en adres en zo mogelijk te lefoonnummer van de secretaris. Schriftelijke opgaven worden gaarne ingewacht vóór 15 novem ber a.s. ter gemeentesecretarie (t.a.v. de heer A. Vincent). Holten, 24 oktober 1978 Burgemeester en wethouders van Holten W.H. Enklaar, burgemeester J Vuuregge, loco-secretaris. rende drie maanden ter gemeente secretarie, afdeling algemene za ken, voor een ieder ter lezing is neergelegd: a. het besluit van de raad van deze gemeente van 17 april 1978, nr. 256/tH, tot vaststelling van een verordening tot wijziging van de verordening op het vellen van hou topstanden (kapverordening); de termijn waarbinnen gedeputeerde staten een bericht van ontvangst aan het gemeentebestuur zenden is inmiddels verstreken, derhalve dient thans, krachtens artikel 200 van de gemeentewet, afkondiging van bedoeld besluit plaats te vin den; voormeld besluit treedt in werking op de dag van deze afkon diging; b. het besluit van de raad van deze gemeente van 17 april 1978, nr. 256/tH, tot vaststelling van de be bouwde kom ingevolge de Boswet (voor toepassing van de kapveror dening); Gedeputeerde staten van Overijssel hebben dit besluit goed gekeurd bij hun besluit d.d. 26 sep tember 1978, nr. 9142 afd. 2. Wijziging kapverordening en vaststelling bebouwde kom ingevolge de Boswet Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat gedu- Holten, 27 oktober 1978. Burgemeester en wethouders voornoemd, W.H. Enklaar, burgemeester J Vuüregge, 1 secretaris. Aan de Technische Hogeschool te Eindhoven is op het proefschrift „Interne procespresentatie bij leerling-operators" gepromoveerd tot doctor in de Technische We tenschappen onze oud plaatsgenoot de heer J.A. Lande- weerd te Eindhoven. Promotors waren prof. dr. M.J.M. Daniëls van de T.H. in Eindhoven en prof. dr. P J D Drenth van de Vrije Univer siteit te Amsterdam Doctor Jan Albert Landeweerd is op 18 juni 1943 geboren op de „Zuurberghoe- ve" in de Beuseberg Na de „School met de Bybel" in Holten ging hij naar het Chr. Lyceum te Almelo waar hij in 1961 slaagde voor „Gymnasium A". Hij studeerde daarna aan de Vrije Universiteit in Amsterdam waar hij in" 1968 slaagde voor het doctoraal examen „Psychologie" (hoofdvak bedrijfs psychologie). Landeweerd werd in 1969 aan de T H in Eindhoven be noemd als wetenschappelijk me dewerker bij de vakgroep „Organi satie psychologie afd. bedrijfskun de" By de vele gelukwensen voe gen wij gaarne de onze. üm de Bewonerscommissie van het bej. centrum „Diessenplas" fi nancieel in wat betere doen te brengen zal enkele dagen voor Sin terklaas een bazar worden gehou den in de recreatiezaal van het cen trum. Er is inmiddels een kleine ba- zarcommissle benoemd om geld en goederen in te zamelen teneinde het gestelde doel te bereiken. De commissie hoopt dat velen in en buiten het centrum aan het werk zullen gaan met het vervaardigen van handwerken etc. en het be schikbaar stellen van goederen (duurzame levensmiddelen) zodat de stands op de bazar goed gevuld zijn. De bewonerscommissie orga niseert zo hef- hele jaar door ver schillende activiteiten (filmvoor stellingen, toneel- en zangavonden etc.).. De commissie wil graag nóg meer doen voor de bewoners maar zal dan ook wat meer geld in het laadje moeten hebben.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1