FEESTWEEK BUURTVERENIGING OFFICIEEL GEOPEND J. Rietberg ere-lid G.D.A. Holten WORDT DONOR - UW BLOED KAN EEN LEVEN REDDEN! ELF JAAR HOLTENS CARNAVAL Benoeming RABO-banl HOLTENS NIEUWSBLAD Voorbereidingen zijn in volle gang H.M.Y. zet succesvolle verkoop van kalenders voort Feestmiddag voor de kinderen Musky organiseert speurtocht metmuziek- opdrachten Geslaagd HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente Holten OPENBARE KENNISGEVING Gemeente Hollen UITLOTING OBLIGATIELENING BURGERLIJKE STAND Rectificatie Geslaagd I HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 6 oktober 1978 30e jaargang - no. 40 Hoofdredacteur J Wlggers Kolweg 14 tel 05483-1356 Plv v. hoofdred /seer W Beljers Enkweg 5. tel 05483 1234 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70, tel 05483-2699 Advertientles Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 10.— per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" De heer H. J. ten Velde, Larenseweg 49, leraar aan de Technische School te Hardenberg slaagde voor de opleiding in Bouwkunde en Bouwtechniek en voor de Pedagogisch-didactische oplei ding. De feestweek die de buurt vereniging „Churchillstraat- Vrijheidslaan" van zaterdag 30 september tot zaterdag 7 oktober ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan organiseerde werd zaterdagmiddag officieel geopend door burgemeester mr. W.H. Enklaar nadat de voorzitter van de jubile rende vereniging de heer Leuvenink de buurtbewo ners had welkom geheten in de recreatiezaal van het Be jaardencentrum „Diessen- plas". De opening zou plaats hebben op de grote parkeerplaats in de Chur- chillstraat maar hiervan werd afge zien in verband met de slechte weersomstandigheden Voorzitter Leuvenink wees in zijn openings woord op de grote behoefte die er bestaat aan een buurthuis of ge meenschapsgebouw waar men ook als buurt feest kan gaan vieren Burgemeester Enklaar zei in zijn toespraak over de suggestie van de heer Leuvenink geen enkele uit spraak te kunii.cn doen maar er valt hierover altyd te praten met het gemeentebestuur. Het verloop in deze wijk is natuurlijk groot door dat er vijf jaar geleden een grote stroom mensen uit de stad kwam die voor een deel niet konden wen nen aan de dorpssfeer en na een of twee jaar weer verhuisden Geluk kigproefje na vijfjaar in „De Haar" toch wel steeds meer de dorpssfeer zo besloot mr Pnklaar die de ver eniging veel geluk en voorspoed wenste Na de officiële opening gaf de boerendansgroep „De Hoöltèr Daansers" een demonstratie van oude boerendansen o 1 v voorzitter Jan Mossink De daansers werden muzikaal begeleid door spölleman Kuper Jenske Verschillende buurtbewoners maakten gaarne gebruik van de invitatie om de Dri- kusman. de Haoksebarger enz mee te dansen. De eerste zeer geslaagde feestdag werd besloten met een auto- puzzeltocht met als eindpunt de kantine op camping „De Holterbe- rg" waar de puzzelaars werden onthaald op heerlijke pannekoek. De Boerendansgroep „Hoólter Daansers" oogstte veel applaus bij haar optreden in de recreatiezaal van het Bejaardencentrum „Diess- enplas". In de recreatiezaal van het Bejaar dencentrum „Diessenplas" was het woensdagmiddag in het kader van het le lustrum van de Buurtvereni ging „Churchillstraat- Vrijheidslaan" feest voor de kinde ren uit de buurt. De plm 100 kinde ren genoten enorm van de teken films Mickey Moude. Pink Panter, Popeye enz Na afloop van de film voorstelling werden ze getrakteerd op limonade met koek en een ijsje Door de feestcommissie werd i v m het le lustrum ook een puzzeltocht georganiseerd De prijzen werden gewonnen door Bogaard. Haan en Stam De poedelprijs was voor Pa sop. die uit de koers raakte en het tracé 2 maal reed en dientenge volge ver over tijd binnenkwam. De eerste lustrumviering zal zater dagavond in zaal „Vosman" wor den besloten met een grote feest avond met parodist, muziek, een drankje en een hapje In de vrijdagavond gehouden goed bezochte ledenvergadering van de afd. Holten van het C. D. A. is de heer Jan Rietberg, oud-raadslid en wethouder benoemd tot ere-lid van het C DA-Holten De voorzitter van de afd de heer F de Wit reikte aan Rietberg een oorkonde uit waarop vermeld staat dat deze benoeming is geschied op grond van de uitzonderlijke wijze waarop de heer Rietberg van 1945 tot 1966 als raadslid en van 1966-1978 als wethouder van de Christelijke Politiek in Holten heeft gediend en waar door hij wezenlijk heeft bijgedragen aan de totstandkoming van het C. D. A. te Holten. Deze keer eens geen aanslag op uw portemonnaie, maar alleen het verzoek van het Rode Kruis iets van uw bloed af te staan; voor u een kleine moeite maar voor uw zieke medemens van grote betekenis. Reeds in de oudheid kende men aan bloed grote kracht toe en pro beerde men al op allerlei manieren patiënten met bloed te genezen,, o.a, door het laten drinken van bloed en door het op een of andere manier overbrengen van dierlijk bloed op patiënten. Ook liet men patiënten in bloed baden, in de hoop dat dit genezing zou brengen. Zo trachtte men in de loop der eeu wen steeds op allerlei manieren pa tiënten met bloed te genezen, maar helaas met erg weinig succes door dat men nog onvoldoende kennis had omtrent de eigenschappen vaan menselijk bloed Thans is de wetenschap op dit gebied enorm uitgebreid en is een bloedtransfu sie een normale zaak geworden, waaraan elk jaar duizenden patiën ten hun leven hebben te danken In ons land heeft het Rode Kruis een belangrijke taak gekregen bi) de werving van vry willige donors en zo zijn er over het hele land verspreid ongeveer 300 000 donors die rege lmatig bloed afstaan. En denkt u nu niet dat dit wel vol doende is en dat u dus niet behoeft mee te doen, want juist door de toenemende kennis kan met bloed steeds meer worden gedaan en kunnen steeds meer mensen met bloed of met daaruit bereide ge neesmiddelen worden geholpen, (bij grote operaties, verkeersonge vallen, allerlei bloedziekten etc.). Indien u zelf gezond bent, is het dan niet voor de hand liggend dat u uw dankbaarheid toont door één of tweemaal per jaar iets van uw bloed af te staan? Iedere gezonde volwassene tussen 18 en 65 jaar, die niet als „vaste" donor bij een bloed transfusiedienst of bloedbank is ingeschreven en die in het afgelo pen jaar geen geelzucht, een andere ernstige ziekte, een operatie of een bevalling heeft doorgemaakt en die niet onder regelmatige behande ling van een arts is. kan zonder be zwaar wat bloed afstaan inog geen halve liter) De normale hoeveel heid bloed van een volwassene is ongeveer 5 liter en de afgestane hoeveelheid wordt binnen enkele weken weer in het lichaam aange maakt Binnenkort organiseert het Rode Kruis een bloedafname— avond en doet een beroep op alle gezonde volwassenen een halve li ter bloed af te staan Geeft u zich hiervoor op bi) het Rode Kruis U redt misschien een mens' In de agenda voor deze vergadering zo zei voorzitter de Wit staat ver meld „afscheid van wethouder J. Rietberg" Van wethouder Riet berg nemen wij afscheid maar niet van de heer Rietberg Vanavond hebben wij als CDA ledenvergade ring en bestuur er behoefte aan stil te staan niet in de eerste plaats bij uw vertrek als raadslid-wethouder maar vooral bij het feit dat u de chr. politiek in Holten gedurende 33 jaar hebt gediend U hebt daarbij in het politiek bezig zijn. allen verte genwoordigd die van overtuiging zijn dat hun geloof fundamenteel van doen heeft met wat wi) onder politiek verstaan Wij zijn de Heer dankbaar die u schonk wat u be hoefde voor uw werk en wy zijn u erkentelijk voor wat u deed een lange reeks van jaren. wy hopen u en uw vrouw nog vele jaren in ons midden te hebben zo besloot de heer de Wit die zyn afscheidswoord vergezeld deed gaan van het prach tige boek „Het briesend paard" van Rien Poortvliet De heer Rietberg dankte met een kort woord voor zijn benoeming tot ere-lid van het CDA in Holten Hij noemde de op richting van het CDA een byzon- dere gebeurtenis voor CHU en AR in Holten en een bekroning van vele jaren samenwerking tussen Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 N ijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel 12 24 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - Tel. 16 05 tot 's woensdags 12.00 uur Het bestuur van de stichting ter bevordering van het carnaval in Holten is samen met de Prinsengarde en de Raad van Elf der Fien- preuvers, reeds geruime tijd bezig met de voorbereiding van het jubileumseizoen. Op 10 november a s. vindt de overplaatsing van de hofbar plaats (van café Maats naar het stationskoffiehuis) traditiegetrouw voor afgegaan door de jaarlijkse ledenvergadering Zaterdagavond 11 november, zal prins Albert 2 in de feestzaal van „Het Bonte Paard" op originele wyze afscheid nemen Wie wordt zijn opvolger??? Om precies elf minuten over elf zullen wij het voelen1 Op 27 januari 1979 eveneens in „Het Bonte Paard", zal het prinsenbal worden gehou den met medewerking van vele Holtense artiesten Als speciale attractie op deze avond het formidabele zangduo „De K winks" uit Arnhem en buut'nreder Naats uut Borne Veertien dagen later 10 febr is er bij „de Poppe" een speciale jublleum-pronkzitting Op deze zitting, uitsluitend voor leden en genodigden, zullen diverse carnavalsverenigingen 10 a uit Arnhem. Zwolle. Goor. Raaltei een optreden verzorgen Het vermaarde komische duo Graats en Mans uit Hengelo geven op deze avond acte de presence Verder zyn talrijke commissies bezig de andere carnavalsactiviteiten bestemd voor zeer jong tot zeer oud voor te bereiden Byzonderheden hier over volgen later Gezien het enthousiasme van alle commissiele den kan het niet anders of het elfde carnavalsseizoen wordt een seizoen met een hele grote S.' Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat het raadsbesluit van 12 juni 1978. nr. 348/Ym, goedgekeurd door Gede puteerde Staten van Overijssel bij besluit van 18 september 1978. afd. 3 nr 10620. tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van het „Dikkerspad vanaf 9 ok tober 1978 gedurende veertien da gen voor een ieder ter gemeentese cretarie afdeling algemene zaken, ter inzage ligt Holten. 5 oktober 1978 Burgemeester en wethouders voornoemd. W H Enklaar. burgemeester J Vuuregge. loco-secretaris Burgemeester en wethouders brengen ter openbare kennis, dattn een op dinsdag 10 oktober a s te 9 00 uur te houden openbare ver gadering van hun college zullen worden uitgeloot 3 obligaties van de per 1 november 1951 gesloten obligatielening, groot f. 85.000,-. Holten, 4 oktober 1978 Burgemeester en wethouders van Holten. W H Enklaar, burgemeester J. Vuuregge. loco-secretaris deze partyen Met de oprichting ging een reeds lang gekoesterde persooniyke wens in vervulling De heer Rietberg wenste tenslotte de CDA-raadsfractie sterkte by het verantwoordeiyke werk en een goed beleid Voorzitter de Wit gaf in deze vergadering informatie over het gevoerde beleid i.v m het vor men van een college van B en W Het CDA nodigde als grootste poli tieke party de andere partyen uit voor een gesprek dat een prettig verloop had Alle partijen ver klaarden zich voor een afspiege lingscollege en dat was toch nog wel ergens een verrassing Verder gaven de raadsleden Westerik en Nijkamp de vergadering een toe lichting op 3 belangrijke zaken uit het CDA-programma n.l woning bouw, onderwys en welzynsbeleid. De vergadering werd rond half elf door de heer de Wit met dankgebed beëindigd OVERLEDEN: H J. Stegeman, oud 83 jaar. Holten GEHUWD: G J Paalman, oud 22 jaar. Holten en G. Verveda, oud 21 jaar, Holten. In het artikel van vorige week „Holtenaar in Afrika - ontwikke lingswerker" is een erg storende drukfout geslopen. In de laatste alinea over de vraag of de inzet van de vrijwilliger enig re sultaat heeft staat afgedrukt, dat dit „een vraag is waar je tyden over kunt discussiëren, maar dat het geen kwestie van praten is, maar van poen" Dit moet zyn „geen kwestie van praten, maar van doen" Voor de vrijwilliger zelf speelt geld geen rol. voor het ont wikkelingswerk alszodanlg is het wel van wezeniyk belang WIM SCHIPPERS Tienersoos „Musky" organissert zondag 8 oktober a s een speur tocht met muziekopdrachten, waaraan alle jongeren van 12 tot 16 jaar uit Holten kunnen deelnemen De inschry ving is van half twee tot twee uur in Musky. om twee uur wordt er gestart Na afloop van de tocht kan er in Musky een kop soep worden genuttigd by een gezellig muziekje De tocht gaat door de herfstachtige bossen en de op drachten zullen pittig zyn, maar voor trouwe Muskybezoekers wel op te lossen De inschrijfkosten be dragen f 0 50 per persoon Tydens de speurtocht is Musky gesloten. De vrywilligersgroep van Musky is van plan om in de komende tyd re gelmatig aktiviteiten te organise ren. zo staat er voor vrijdagavond 13 oktober een avond met oude pla ten op het programma Muskybe zoekers. die thuis nog heel oude platen hebben, byvoorbeeld van voor 1960 kunnen deze meenemen, ze zullen dan in Musky worden ge draaid. Zyn er tieners die zelf leuke ideeën voor aktiviteiten hebben, kunnen deze in de ideeënbus by Musky doen, de vrywilligersgroep zal ze dan verder gaan bekyken. Te Utrecht zijn geslaagd voor het diploma „Moderne sierkunst" R. Rensen. voor het diploma „Costu- miére" M Baan Bergboer, A To palak. N JilmasenS Jilmas Allen werden opgeleid door modevak school D Nijland-Wessels te Rijs- sen. Nadat na zeer veel succes op donderdag 38 sept. de huis- aan-huis-verkoop van de kalender in het dorp gestart is, komt a.s. zaterdagavond (7/10) vanaf 17.30 uur de Haar aan de beurt. De route is als volgt Larenseweg, Haarstraat. Gaardenstraat, Bes- sinkpasstraat. Diessenplasstraat. Vrijheidslaan. Churcniilstraat. Ca nadastraat. Verzetstraat, Hout weg, Nagelhoutstraat. Ab Jansens- traat. Kenemansstraat, Larsens- eweg. Looikolkstraat. Larenseweg, Smidsstraat. DusHoltenaren als u de klanken van uw muziekkorps hoort en er wordt bij u gebeld, neem dan gewoon dat tientje mee en koop de werkelijk unieke kalender Voorde goede orde vermelden wij ook nog de route die donderdag 12 oktober gelopen wordt Dorpsstraat. Oran jestraat. Rijssenseweg. Kolweg, Lageweg. Schoutenstraat, Schut- tersweg. Boerrichterstraat. Lage weg, Voorsboersstraat. Vixsebox- sestraat, Holterenkstraat, Kozak- kenstraat, Kolweg. Pannenbak kersstraat. Hoffesstraat, A J Goldsteinstraat, Noordenbarg- straat. Waardenborchstraat, H J Wansinkstraat, Kolweg Mochten wij u niet thuis treffen tij dens onze „verkoopmaismen u wilt toch nog een aantal kalenders bestellen (want heeft u zich wel ge realiseerd, dat deze prachtige ka lender een originele groet uit Hol ten is voor familie, vrienden en be kenden waar ook ter wereld) dan kunt u dit kenbaar maken bij een van de leden van „H M V bij u in de buurt of door een van de volge nde nummers te bellen 2687,2127, 1990. 2682, 1439 en 1693. Wegens ziekte van de huidige di recteur. de heer H J Oolbekkink. is met Ingang van 16 oktober a s. tot directeur van de Rabo-bank Holten benoemd de heer J van Wingerden te Heemskerk, thans adjunctrdistrictsdirekteur van de Centrale Rabo-bank in het district Haarlem U ontvangt een fraaie alsueen. Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft Gebruik deze Naam: g Adres: I ||j|| jsF||j HA I Woonplaats: g g£ H B Ml Geeft op als abonnee gj jffi BJB h v|9 op het Holtens Nieuwsblad voor he. oogeven j van een Adres: I nieuwe abonnee. i". Inzenden aan: Woonplaats: UI Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V Antwoordnummer 97 jaar/per jaar. -A Enschede.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1