EERSTE VERLIES VOOR BLAUW WIT IN DAARLE Hockey- Gemeentelijke sportcommissie trekt prioriteitsstelling tennisaccommodatie in twijfel DIERENDAG OP HET KOMPAS i Programma Blauw Wit Resultaten Blauw Wit Resultaten Blauw Wit Programma Sporthal 't Monk Blauw Wit zaterdag thuis tegen Marle a (PUPILLEN) (Senioren) HOLTENS NIEUWSBLAD - 6 OKTOBER 1978 - PAG. 15 U weet het n ietBeltman heeft al les pp sport én modisch gebied Onder zeer slechte weersomststerk spelende en organiserende elftal van Blauw Wit afgelopeJan Brouwer in de hoofdrol de be laag in deze competitie geled«tere Ploeg De countertaktiek der beter acterend Daarle wist eeiHoltenaren was door de snelle te* gentreffers nauwelijks bruikbaar en het korte combinatiespel was, mede door een falende Beldsnijder op het middenveld, te onzuiver om succes op te leveren. Door sterk opdringen der Blauw Witters kwamen er kansen aan de andere zijde en in de 86e minuut werd deze ruimte door de Daarle-aanval goed uitgebuit en werd met een lage en harde schuiver Trompetter on houdbaar gepasseerd <3-0). Een duidelijk uitgebluste Holtense ploeg bereikte met deze stand ook het eindsignaal van de ietwat on zeker fluitende arbiter Klein Door deze overwinning klom Daarle len na een 2-0 ruststand. Na het beginsignaal van invaller- scheidsrechter Klein uit Enschede begonnen beide ploegen op het door de vele regen spiegelgladde veld zeer aanuwachtig. Enerzijds waren er de belangen voor beide ploegen, met resp 7 en 6 punten bovenaan de ranglijst, anderzijds speelden de Holtenaren tegen de ploeg die nu begeleid wordt door hun vroegere trainer, Willems uit Nijverdal. Al spoedig na de aan vang nam de regen toe en gedu rende de gehele eerste helft bleven de buien spelers en grasmat teiste ren. Door deze moeilijke omstan digheden werd hetspel er niet beter op maar de gastheren hadden en behielden het beste van het spel Dit resulteerde in de 1 le minuut in een corner, waarop de Blauw Witte verdediging, inclusief doelman Trompetter, zich verkeek, waar door een der Daarle-aanvallers hard en laag kon inschieten (1-0) Nauwelijks 3 minuten later een na genoeg identieke situatie, we derom was de verdediging bij een corner niet voldoende attent, doelman Trompetter kwam niet bij de bal. weliswaar trachtte Ten Wolthuis de bal nog van de lijn te halen, maar het leer ging ongeluk kigerwijze via het hoofd van Ge rard Koopman in het doel <2-0) De gasten waren hierdoor zeer aangeslagen; bijna alle aanvalsac- ties mislukten reeds in een vroeg stadium, het zelfvertrouwen was zoek en Daarle was heer en mee ster. Ondanks het overwicht der gastheren zagén ze geen kans voor de rust hun voorsprong te vergro ten. Na de pauze, waarin beide ploegen droge shirts hadden aangetrokken, werd de regen minder en het spel der Blauw Witten iets beter. Vooral de inzet en werklust waren opmer kelijk veel hoger. Dit had tot gevolg dat er zelfs een soort tegenoffensief op touw kon worden gezet, maar de zeer solide Daarle-verdediging gaf nauwelijks kansen weg. In de 53e minuut werd de licht geblesseerde Gerard Koopman vervangen door A. Kolkman, terwijl in de 57e mi nuut voor Wim Klein Nagelvoort Ftictjard Beldman in de plaats kwam. Ondanks deze wissels ble ven de gastheren met een bijzonder SENIOREN Blauw Wit - MVV 2.30 u. - aanw zijn 1 30 u; SC Daarle-Blauw Wit2 2 30 u - Vertrek 1.30 uur; Des 7 - Blauw Wit 2 30 uur - Vertrek 2.30 uur; Blauw Wit 4 en 5 <zie kastjes); Blauw Wit 6 - Eversberg 4-2.30 uur. aanw zijn 2 00 uur Junioren Blauw Wit Al - A S V Al 2 30 uur; Enter V BI - Blauw Wit BI 1 30 uur Vertrek 12 45 uur; Blauw Wit B2 - S D O.L. B2 1 00 uur: Blauw Wit Cl is vrij Pupillen BI Wit Dl - Sp Rijssen D2 11 00 uur; De Zweef D4 - BI Wit D2 10 00 uur Vertrek 9.15 uur; Enter El - BI. Wit El 10.00 uur Vertrek 9.15 uur; BI. Wit E2 - Excelsior E2 10.00 uur; Holten E3 - BI. Wit E3 10 00 uur; BI. Wit F1 - Nijverdal F1 10.00 uur. naar de kop van de ranglijst en be zet Blauw Wit nu met 3 punten ach terstand de tweede plaats, voor het Almelose DVO Blauw Wit doel Trompetter; ach ter; Schipper ten Wolthuis. E Bel dman en G Koopman; midden C Schuppert. Beldsnijder en Bolink. voor Verveda. H Aanstoot en W. Klein Nagelvoort Stand: Sp Daarle 4-8. Blauw Wit 5-7. DVO 4-6; Daarlerveen 5-6; Sp Denekamp 5-5, Vesos 4-4; Markvo- gels 5-4. PSV 4-4; Eversberg 5-4; Boswinkel 5-2; MVV 4-0, Zaterdag a.s.: Daarlerveen-Vesos; Markvogels-DVO; Blauw Wit-MVV '69; Sp. Denekamp-Sp. Daarle, Eversberg-PSV. U staat er beter op met de sportkleding en de sportartikelen van BELTMAf KLED1NGHUIS voor SPORT MODE HOLTEN. IN 'T CENTRUM TELEFOON 1397 Morgenmiddag treedt de pl eg van trainer Geerink aan tegen het Mar- lese MVV '69. In deze wedstrijd moeten de Blauw Witters de slechte prestatie van afgelopen week in Daarlg uitsdL&sgn, teneinde in deze competitie een rol Van BP-1 tekenis te kunnen blijven vervul len. Tegen de hardwerkende ploeg uit Marle hebben de Holtenaren al tijd slechts zeer moeizaam tot winst kunnen komen, zodat oppas sen geblazen is. Aanvang 14.30 uur op Meermanskamp Excelsior D2 - Blauw Wit Dl In een goede wedstrijd heeft Dl de punten in Rijssen moeten laten. In de eerste helft wogen de elftallen goed tegen elkaar op. De ruststand was dan ook dubbelblank Na de rust werd de greep van Excelsior op ons middenveld groter, waardoor kansen ontstonden Excelsior had meer energie dan onze jongens en wist uiteindelijk 2x te scoren. Bij D1 blijft het doelpunten maken het grote probleem. Volhouden, jon gens!!! Hulzense Boys 4-Blauw Wit 4 Op een terrein, met op tal van piaatsen flinke plassen, die als ge volgvan destromende regen steeds „d'eper" en groter worden, was voetballen eigenlijk onmogelijk en het verbaasde dan ook iedereen dat de scheidsrechter de ploegen liet aantreden. Hulzense Boys paste zich beter aan aan de barre om standigheden en stond bij de rust met 5-1 voor Geert Beid scoorde voor Blauw Wit Na rust liep het bij Blauw Wit ook wat beter, maar het bleef toch bij een treffer van Joost Btnf '5-2). Een wedstrijd om snel te vergeten. Hulzense Boys 7-Blouw Wit 6 Blauw Wit. 6 was tegen de vetera nen van Hulzen niet opgewassen. In de eerste twintig minuten werd nog goed partij gegeven en veroor loofden Blauw Wit-aanvailers zich zelfs de luxe om drie uitstekende kansen onbenut te laten De eerste treffer van de Boys betekende me teen de afgang van Blauw Wit. dat met rust tegen een 5-2 achterstand aankeek. Rikus Kremer en Her man Bekkernens (uit een voorzet van Henk Rietman) zorgden voor de Blauw Wit-goaltjes. Na de thee viel Blauw Wit wel wat meer aan. maar de geroutineerde Boys veteranen hielden de zaak goed ge sloten. Hulzen scoorde in de 2e helft nog tweemaal en won royaal met 7-2. Er werd vanwege het zeer natte en winderige weer afgelopen week na uwelijks gehockeyd. De enigen die dit weekend de naam van de club eer aandeden waren meisjes B en jongens D. Meisjes B speelde thuis tegen EVH (Enschede). Het was een wedstrijd die tot de rust gelijk opging, daarna werd het toch net iets te veel en ze verloren met 0-2. Jongens D ging naar Haaksbergen waar ze hard vochten maar zich toch lieten verslaan met 7-0 Enter V. El - Blauw Wit El Tegen het boven aan de ranglijst staande Enter V El kwam Blauw Wit direkt na de aftrap al met 1-0 achter. In de loop van de wedstrijd herstelden onze jongens zich knap Ze speelden een erg goede weds trijd doch moesten uiteindelijk te gen deze sterke tegenstander met een 3-2 nederlaag genoegen nemen Zo spelend zullen in de tweede competitiehelft beslist punten worden behaald. Moed houden' Hulzense Boys F1 - Blauw Wit F1 Onder zeer slechte weersomstan digheden moesten de F-jes aantre den in Hulzen. Blauw Wit kreeg het van meet aan zwaar te verduren, maar ze hielden dapper stand. Mede dank zij het goede werk van keeper Gerard iklasse'i was de ruststand slechts 1-0 voor de me rendeels grotere knapen uit Hul- sen. Na rust eenzelfde spelbeeld met enkele uitvallen van Blauw Wit. die net geen succes hadden Hulsen wist in de slotminuten nog 2x te scoren, zodat de eindstand 3-0 werd. Al met al echter een goede wedstrijd van de kleinste Blauw witters, waarin duidelijk bleek dat er vooruitgang is en dat ze op de goede weg zijn! Succes' Woensdagavond 27 sept. j.I. kwam de gemeentelijke sportcommissie in nieuwe samenstelling bijeen in deraadszaal van het gemeentehuis. Met de secretaresse van sv Bato als enige belangstellende op de publieke tribune was het opvallend dat van de zijde van de sportverenigingen blijkbaar geen belangstelling bestond tot het bijwonen van de vergadering, terwijl hiertoe toch alle aanleiding aanwezig was omdat de „nota inzake de be- - hoefte aan sportverenigingen in de gemeente Holten" een-hoogst belang rijk agendapunt vormde omdat deze nota een Inventarisatie omvat van in de nabije en verdere toekomst te realiseren spertvoorzieningen voor reali sering waarvan tevens een prioriteitsstelling is aangebracht. Behoefte Nadat in de sportnota een inventa risatie is gegeven betreffende de thans aanwezige accommodaties wordt daarin vervolgens een op somming gegeven van de huidige behoefte aan nog te realiseren sportobjeclen becijferd naar de normering voor zowel het onder wijs als de diverse sportbu&den Wil de totale spo'rtaccommo- aiie. naar de huidige behoefte, op iTPt vereiste peil worden gebracht dan zullen in Holten nog 2 gymlokalen moeten verrijzen ten behoeve van het on derwijs, 3 voetbalvelden plus 1 trainingsveld t b v do zvv Blauw Wit, 2 hockeyvelden plus l trainin gsveld met kleedruimten etc 2 tennisbanen, een bergplaats voor hindernismateriaal op de buiten manege en een oefenterrein voor de motorsport Prioriteitsstelling Aangezien op korte lerttuln. om budgetalre of planologische rede nen onmogelijk in deze behoefte kan worden voorzien is in de sport nota tenslotte van de periode 1979M-C een prioriteitenlijst op genomen. waarin achtereenvol gens als prioriteit wordt aangege ven. 1 aanleg 2e sportveldencomplex 2 bergplaats buitenmanege 3 uitbreiding kleedgelegenheid tenniscomplex 4 uitbreiding tenniscomplex met 6p en 7e baan 5 aanleg van 1 of 2 verharde hand balvelden Twijfel Bij behandeling van deze sportnota verklaarde de heer Luessink ern stige twijfels te hebben omtrent de behoefte aan nog twee «tennisba nen Hij merkte op dat ter bepaling van de aangegeven behoefte hier ten onrechte de normstelling van de bond werd gehanteerd nl. 70 le den per baan. De tennisclub telt thans 450 leden; 70 is 7 banen. De heer Luessink vond het hante ren van deze normstelling niet te recht en wel om twee redenen: MfP Wedstrijdprogramma (7/10): Meisjes D-Goor D. 12 00 uur Hengelo-Meisjes Sixes B, 13.15 uur Jongens D-heeft vrij. Jongens B-P W.. 13.30 uur. Jongens Sixes tournooi in Holten. 10 00 uur Wedstrijdprogramma 8 okt. Heren I-Haackey. 14 30 uur, Heren 2-D.K.S. 12.30 uur. Salland A-Veteranen A. 11.00 uur. Dames I heeft vrij. Training 7 okt. Meisjes D-9 15-10 00 uur. Jongens B. 10 00-10 45 uur Meisjes B. 10 45- 10.30 uur. Dames 1.10.30-12.15 uur Allereerst verklaarde hij overtuigd te zijn van het feit dat de tennisclub nogal wat weinig of zeer weinig spe lende leden heeft waarvoor dus ook geen accommodatie nodig ls Verder rekende hy voor dat by een wekelijks gebruik van 45 uur per baan 120 leden elke week één uur kunnen tennissen. Voor de tennis club betekent dit rekensommetje volgens hem dat men aan 4 a 5 ba nen méér dan voldoende heeft mits een goed functionerend speelroos- ter wordt gehanteerd. ..Wanneer ik een royaal opgezet rekensommetje maak dan vraag ik my af of twee nieuwe banen wel nodig zyn Ik heb de indruk dat bepaalde spe lers dominerend gebruik maken van de tennisbanen ten koste van anderen en verder vrees ik dat bij de tennisclub een adequaat speei- rooster ontbreekt en dat daarmee de problemen ontstaan. Herhaal delijk heb ik aangedrongen de ten nisclub een met cijfers onder bouwde opgaaf van de behoefte aan speelbanen te laten doen doch men blijft van die tijde in gebreke en daarom zou ik U willen voorstel len zelf het initiatief te nemen tot een nader onderzoek omtrent de reële behoefte", alsdus de heer Luessink. die daarmee het opne men op de prioriteitenlijst van deze tennisbanen bestreed. Voor wat deze prioritelteniyst be treft verklaarde hij daarin de drin gende behoefte aan een terrein voor de handbalsport te missen en wilde tenslotte weten welke waarde wordt toegekend aan de volgorde van prioriteitsstelling Wethouder Warrink was van oor deel dat bondsnormen nooit kri tiekloos moeten worden gehan teerd omdat wel degeiyk onder- scheld moet worden gemaakt tus sen competitie- en gezelligheids- sport voor het beoordelen van de prioriteiten. ..Het is gewenst de bondsnormen te projecteren op de omstandigheden waaronder ze in Holten functioneren. Voorzitter Rustebiel bleef echter Woensdag was het weer een groot feest op „Het Kompas", want alle kinderen, ook die van de kleuters chool „Kleuterhoek", mochten hun lievelingsdier mee naar school ne men. Alle dieren hadden ektra verzor ging gehad, zodat ze keurig ge showd konden worden Alle kinde ren kregen morgens per klas, ge- legenhe: de dieren te bewonderen en op een stencil aan te nevan welk dier in zijn eigen afdeling het best Verzorgd was Tussendoor was het. een gaan en komen van ouders, oma's, opa's, buren etc die ook van hun belangstelling blijk gaven. Al met al was het een prachtig ge slaagde dag Door deze aierenuag noopt het personeel van de school het dier in z n algemeenheid in de belangstel ling van he' kind te houden of te De kinderen brachten in totaal bijna honderd dieren mee naar school. Er waren vissen, vogels, ko nijnen. schildpadden, cavia's, dwerggeitjes, pony's en zelfs een groot paard. brengen en de kinderen daardoor meer liefde bij te brengen voor de schepping van oordeel dat de twee tennisba nen echt wel noodzakelijk lijn om dat de tennisclub zich in een be hoorlijke belangstelling mag ver heugen. Hij was overigens van me ning dat de tennisclub laks is met het verstrekken van de nodige ge gevens. „We zullen daarop nu maar niet langer wachten en zelf een na der onderzoek instellen", zegde hij toe. Op een vraag van de heer Luessink verklaarde hij tenslotte dat aan de volgorde van de prioritelteniyst beslist niet noodzakeUjk de hand behoeft te worden gehouden by de realisering. „In de prioritelteniyst hebben we een opvolgende op somming gegeven van de aanwe zige behoefte maar by realisering zal zich een mengeling voor doen. Bij dit soort zaken ls het zo: als het ene opgelost ls ontstaan meteen mogelijkheden voor het andere. Uiteraard speelt hier ook het be schikbare geld een grote rol", aldus de heer Rustebiel die tenslotte erop wees dat de nota regelmatig moet worden bygesteld om het geheel actueel te houden. Met enige wyzigingen en aanvul lingen werd de sportnota tenslotte goedgekeurd. Met name aan spor tambtenaar J. A. Wisslnk werd grote lof toegeznaaid wegens zijn aandeel ln de voorbereiding van deze nota. hetwelk werd omschre ven als uitermate overzichtelyk en helder geschreven stuk. Dagelijks bestuur Voorafgaand aan de behandeling van de sportnota werd de heer H. Rustebiel. by enkele kandidaats stelling opnieuw herkozen als voorzitter en de heer H J. Meyer ais lid van het dagelijks bestuur. Als nieuwkomers in de sportcom missie werden verder verwelkomd wethouder J. Warrink. die namens B en W in deze commissie zitting heeft. Verder het raadslid J. v. d. Harst alsmede de heer Stokkers. Week van 7-10-'78 t.m. 13-10 ZATERDAG: 10 00-12 00 u. Mintonette. 13 00-14 00 u.: hr. Gerritsen -12 hal (13 00-16.00) u.: hr Gerritsen - was- en kleedaccommodatie. ZONDAG: 9 00-12.00 u S V Nieuw Heeten 12 00-15.00 u hotel Holterberg, hr. Zoon MAANDAG: 8 10-15 30 u. dlv. scholen 18 00-22.30 u Badmintonclub. 16 00-18 00 u.: Tennisclub. 22.30-23.30 u.: hr. Kempers. DINSDAG: 8.10-16.10 u.f dlv. scholen 16 15-22 45 u.: Mintonette. 18 00-22 00 u. instructielokaal - Stichting Sociaal Cultureel Werk WOENSDAG: 8 10-16.30 u.: scholengemeenschap 17 00-18 00 u.. leraren Scholengemeenschap 19 00-23.00 u.: Badmintonclub. DONDERDAG: 8.10-15.30 u.: dlv. scholen. 18 00-21 00 u.: afd. Handbal. 21 00-22 00 u.: S V. Holten. 22 00-23 00 u.: hr. Oolbekklnk. VRIJDAG: 8.10-16.10 u.: dlv. scholen 19.00-23.30 u.: Mintonette. Voor reservering van nog vrye uren ln het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Alle over ige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sport zaken (tel. 16 66).

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 15