Bestrijding geluidshinder moet maatschappelijk aanvaard worden Vakbeurs Tuin en Park 1978 Resultaten volleybalcompetitie SCHMKCOMPETITIE START MINISTER GINJAAR: Schaak-jeugdteam speelt om landskampioenschap Kursus spelleiding Het mini- en adspiranten volleybal toernooi Winst Dondertmannetjes Yrijetijds- besteding steeds belangrijker SV Holten afd. atletiek Groen is leven Dimlicht binnen bebouwde kom verplicht Extra toezicht op verlichting HOLTENS NIEUWSBLAD - 6 OKTOBER 1978 - PAG. 13 Laten we zacht zijn voor elkaar. Bij de opening van de acht ste „Geluidhinderdag"- een studiedag georganiseerd door de Nederlandse Stich ting Geluidhinder in de Jaarbeurs in Utrecht - zei Dr. L. Ginjaar, Mininster van Volksgezondheid en Mi- lieugiëne o.a.: „We kennen de technische oplossingen om geluidhin der te bestrijden, maar we zullen moeten vechten voor de maatschappelijke aan vaardbaarheid. Het onder werp moet gaan leven, zo dat men de oplossingen die wij aandragen niet alleen aanvaardt maar ook zelf daaraan wil bijdragen". De Minister zegde toe met alle voortvarendheid te zullen werken aan het operationeel maken van het door de Tweede Kamer aan vaarde wetsontwerp Geluidhin der. De achtste jaarlijkse NSG- Geluidhinderdag stond in het te ken van de hinder van woon- en recreatiegeluiden. De heer C. A. Vermeulen, voorzitter van de Stichting, stelde ter inleiding van de officiële opening door minister Ginjaar (Volksgezondheid en Mi lieuhygiëne), dat juist aan dit thema extra aandacht besteed moet worden. Vooral aangezien het hier gaat om precies die vor men van geluidhinder die niet in wettelijke normen te regelen zijn, maar uitsluitend het gevolg zijn van rèlaties tussen de mensen on derling; op hun particuliere ter rein. Burenhinder blijkt, volgens de cij fers uit de Memorie van Toelich ting bij de Wet Geluidhinder, na wegverkeer de grootste bron te zijn van geluidsoverlast. Aan bronbestrijding kan van alles ge daan worden. Enerzijds door het stiller maken van huishoudelijke en hobby-apparaten. Anderzijds door het bevorderen van een „ge- luidbewuster" gedrag. GELUIDWERING Ingenieur W. Koning (direkteur Verenigde Bedrijven 'Wilma) stelde in zijn inleiding dat uit on derzoekingen blijkt dat slechts een zeer klein deel van de nieuwbouw in ons land aan de voorschriften voldoet. Technisch zijn deze pro blemen in de nieuwbouw vrij een voudig op te lossen. De moeilijk heid ligt echter in het vlak van de kontrole en de kosten. De prijzen in de sociale woning bouw zijn de laatste jaren toch al buiten proportie gestegen, wat een gevolg is van de esthetische be hoefte aan een grotere variatie in bouwvormen. Bij bezuinigingen leggen de „onzichtbare" akoesti sche voorzieningen dan meestal het loodje tegen die meer in het oog springende esthetische nor men. Voor het verbeteren van deze si tuatie is een groter „geluidbe- wustzijn" nodig bij alle betrokke nen. Overheden, woningbouwcor poraties, architekten, bouwers en konsumenten-organisatles zouden zich meer gelegen moeten laten liggen aan de akoestische aspek- ten van de bouw. Het onderwijs in de akoestiek zou gestimuleerd moeten worden. Gemeenten gebruiken eigen wet gevende bevoegdheden nog te weinig Gemeentebesturen kunnen zelf veel vaststellen en doen naleven op het gebied van la waai-overlast, zo stelde Dr. C J. Verplanke (bur gemeester van Ridderkerk). Te denken valt aan geluidzonering by het vaststellen van bestemmings plannen, aan geluidsisolerende bepalingen in de bouwverorde ning en aan de plaatselijke Alge mene Politieverordening. De gemeenten zouden in veel rui mere mate gebruik dienen te ma ken van handzame meet apparatuur. En kwa voorlichting veel kunnen doen aan het publice ren van de geldende normen. In het verlengde van de Wet Geluidhin der zouden de gemeenten, in sa menwerking met de NSG, tot een nauwkeuriger stelsel van veror deningen en normen moeten gaan komen. Burger vindt nog te weinig steun bij de rechter. Wie hinder ondervindt van buren- geluiden door een gebrek van de geluidsisolatie in zijn woning, komt civielrechtelijk maar moei lijk aan zijn trekken. Aldus Mr M. A. van W ijngaarden. Verhaal op de architekt is tot nu toe nauwelijks mogelijk gebleken. Bij de aanne mer is de kans op verhaal iets gro ter. De Wet Geluidhinder voorziet in een scherper toezicht op de geluid sisolatie door Bouw- en Woning toezicht. Maar hiertoe ontbreekt voorlopig nog het deskundige personeel. De kans op succes van vorderingen van huurders op ver huurders lijkt vooralsnog twijfe lachtig. Campagne voor mentaliteitsver andering wordt gecontinueerd. De voorlichtingscampagne die de NSG, met steun van het ministerie Onder dit motto zullen een aantal overheidsinstanties in samenwer king met en onder coördinatie van het Consulentschap in algemene dienst voor Tuinaanleg en Onder houd van het Ministerie van Land bouw en Visserij aanwezig zijn op de vakbeurs TUIN EN PARK'78, die van 17 tot en met 21 oktober aanstaande in de Jaarbeurs te Utrecht zal plaatsvinden. Het groen in ons land staat terecht in de belangstelling van een ieder. Vele professionele groenbeheer- ders dragen hiertoe bij, dat zij daarbij veel problemen ondervin den, spreekt welhaast vanzelf. Het Ministerie van Landbouw en Vis serij heeft dat reeds een tiental ja ren geleden onderkend en, zoals dat ook voor andere groepen in de land- en tuinbouw geldt, een voor lichtingsdienst in het leven geroe pen die de professionele groenbe- heerder kan bijstaan. Dit consulentschap Tuinaanleg en Onderhoud verzorgt deze voor lichting, maar doet dat in samen werking met vele andere over heidsdiensten. Immers het Open baar Groen is een veelomvattend vakgebied en vraagt een duidelijk en goed gerichte voorlichting. Om de beursbezoeker een indruk te geven van deze samenwerking en hetgeen de beroepsbeoefenaar van de voorlichting mag verwachten is een stand ingericht, die is opge bouwd uit de verschillende groe pen instanties en diensten, die zich met het Openbaar Groen bezig houden. De voorlichting omvat alle aspek- ten van de groenvoorziening. Ze strekt zich uit van het onderwijs, via de techniek van het vak, tot onderwerpen als rekreatie in en buiten de stad, de overgang van stedelijk naar landschappelijk gebied en de voorlichting aan het publiek. Zestien instanties, die behartiging van de genoemde aspekten in hun vaandel hebben geschreven, ne men in een gezamenlijke stand aan deze beurs deel. Deze zestien zijn via de aanwezige informatie dui delijk kenbaar. Het motto „GROEN IS LEVEN" is nader uitgewerkt in enkele pro- jektgroepen n.l. onderwijs, be planting en lawaai, aankleding stedelijk gebied en rekreatie in de stadsrand. Met een geheel eigen inbreng zullen de Rijks Middel bare Tuinbouwschool te Utrecht en de Koninklijke Maatschappij voor Tuin en Plantkunde aanwe zig zijn op de vakbeurs Tuin en Park. De deelnemende instanties hopen dat met deze gezamenlijke bijdrage aan de vraag tegemoet is gekomen en dat het funktioneren van dat vakgebied daarmee posi tief beïnvloed zal worden. De vakbeurs Tuin en Park is op 17 tot en met 19 oktober (VAKDA GEN) geopend van 9.00-18.00 uur en op vrijdag 20 oktober (publieks- dag) van 9.00-22.00 uur en zaterdag 21 oktober (publieksdag) van 9.00- 16.00 uur. voor Volksgezondheid en Milieu hygiëne vorig jaar is gestart, wordt gecontinueerd Dit jaar is in een groot aantal media gewerkt met de vorig jaar geïntroduceerde slagzin „Laten we zacht zijn voor elkaar". Behalve in dagbladen ert tijdschriften was de campagne te horen op de radio. In het kader van de „Postbus 51 "-spots werd deze zomer 19 maal een 30-seconden filmpje in de ether gebracht, in samenwerking met de RVD. Uit onderzoek blijkt dat deze cam pagne door het Nederlandse pu bliek zéér positief gewaardeerd wordt. De overgrote meerderheid van de ondervraagden vindt een dergelijke campagne zéér noodza kelijk. En onderschrijft het ge stelde in de uitingen: Je moet be grip hebben voor elkaar; als je last van elkaar hebt moet je erover kunnen praten. Het jeugdteam van de schaakclub Holten zal zaterdag 7 oktober thuis, op „Meermanskamp", uit komen tegen Philldor uit Leeu warden Philidor is een sterke te genstander, zodat alles op alles ge zet moet worden. Holten is verder ingedeeld bij Leek, Baarn en SMB uit Nijmegen. 8MB is in het seizoen 1976/77 kampioen geworden. Dit is dus ook een gevaarlijke tegenstan der. In het individuele jeugdkam pioenschap van Overijssel komen twee Holtenaren uit te weten E.J. Gervedink Nijhuis en T. v Oyen. De eerste twee voorronden hiervan zijn al gespeeld n.l. op zaterdag 30 september. E.J Gervedink Nijhuis wist beide wedstrijden te winnen, tegen T. v Oyen en Rückert, T. v. Oyen heeft de andere partij helaas ook verloren, dit was tegen Smits. Dit toernooi telt 13 deelnemers. Er wordt in 5 ronden uitgemaakt welke 4 spelers zich plaatsen voor de finale, waarvoor D Webbink en L J. Altena zich reeds geplaatst hebben. Tweede team levert goede prestatie. Het tweede team van de schaak club Holten heeft maandag 2 okto ber de eerste externe wedstrijd ge speeld. Dit gebeurde in Nijverdal tegen het zeer sterke EN.O. 2. Het tweede team dat gehandicapt moest aantreden, omdat er een achtste speler ontbrak, verloor met 5-3. Het ontbreken van deze speler betekende het eerste verliespunt. zodat Holten al direkt tegen een achterstand aankeek. Er werd ver beten geknokt voor de punten, maar verder dan 3-5 mocht Holten niet komen. Toch gaat Holten 2 er in sterkte beslist op vooruit, temeer omdat vorig seizoen nog met 7-1 verloren werd van ENO 2.Holten had wit aan de even borden. De uit slagen zijn: ENO 2 - Holten 2 1. De Vries-x 1-0; 2. Berkhout-W K. van Rijssen 0-1; 3 P Poelakker-J. ten Velde 1-0; 4. Schutten - W. Rietman 0-1; 5. Snijders - J.C. Roele 1-0; 6 J. Kroeze - P. J. v. Dalen 1-0; 7. Stok vis-J v. Calcar 0-1PWijnen - G. J. Kromdijk 1-0 Er werden ook nog interne weds trijden gespeeld. Opvallend is het dat H v Beek het voorbeeld van broer B van Beek volgt, door D A. v d. Knaap te verslaan De uitsla gen zijn: JE. Scheperman - E.J. Gervedink Nijhuis 0-1; T v Oyen - E. Klaassen 1-0; H v Beek - D.A. v.d. Knaap 1-0; B. Beijer - W.G. Blits 1-0; T. v. Lindenberg - D. v. Beek afg. Op initiatief van de stichting voor sociaal en cultureel werk in Holten, is een kursus spel en sport gestart voor leiding van diverse Holtense groepen. Een groot aantal vereni gingen heeft afgevaardigden naar deze opleiding gestuurd, bestuur ders van buurtverenigingen, plat telandsvrouwen, sportverenigin gen, speeltuinvereniging en klu- bleiding zijn vier avonden en een zaterdag bezig met alles wat met sport en spel te maken heeft. Onder leiding van Wim van Leersum uit Hilversum maakt men op soepele wijze kennis met allerlei spelmoge- lijkheden en organisatievormen die nodig zijn bij het opzetten van een aktiviteit voor alle leeftijdsgroe pen. Matig spel heren 1 De competitiestart voor het eerste herenteam van Mintonette is uit- erst matig verlopen. De Holtenaren traden in Rijssen aan tegen het tweede team van Rivo op zaterdag 30 september j.l. De eerste set werd wel veelbelovend gestart: de opslag werd direkt teruggehaald en Min tonette scoorde zeer vlot de eerste punten: bij 0-4 zag de Rijssense coach zich genoodzaakt via een time-out zijn team weer tot de orde te roepen. En dat lukte maar al te best: in een mum van tijd kwam Mintonette met 7-4 achter. Zwakke passes en dientengevolge onzui vere set-ups betekenden dat er geen vlotte aanval kon worden op gebouwd. Rivo mocht het eigen, niet al te sterke spel, spelen en liep uit naar 13-4. Nog even strubbelde Mintonette tegen maar met 15-5 was de eerste set een feit. Met een wissel in de tweede set werd gehoopt een beter resultaat te bereiken. Rivo startte goed en bouwde regelmatig aan de score: via 2-2 en 5-3 werd het 9-4. Het ver dedigen was van Holtense kant zwak te veel persoonlijke fouten en statisch spel in de achterste linie veroorzaakten een grote achters tand. De weinige keren dat een goede aanval werd opgebouwd was er weinig steun van de eigen aan- valsdekking. Via 11-4 en 12-8 (waarbij met name prlkballen in het centrum bij Rivo nog wat suc ces opleverden) maakten de Rijs- senaren met 15-8 de set af. De derde set werd eveneens gestart met een wissel. Net als in de eerste set moest de coach van Rivo bij een 0-4 achterstand een time-out aanvra gen. Het hielp want met name het zwakke blok van Mintonette werd herhaaldelijk diagonaal gepas seerd. Bij 9-5 werd opnieuw gewis seld en de score verliep wat gunsti ger: Mintonette kwam bij 11-10 vlak bij Rivo. Op 13-11 ging de op slag over en weer maar toch drukte het geroutineerdere Rivo door naar 15-11 Zo werd het Holtense debuut in de 2e klas tegen een niet sterke tegenstander een teleurstellende 3-0 nederlaag. Er zal nog hard ge werkt moeten worden om vooral het statische spel te wijzigen Op vrijdag 6 oktober treedt men thuis aan tegen Vrivo en dat zal een harde dobber worden. deze eerste set binnengehaald. Wie gedacht mocht hebben dat het verder een makkie zou worden kwam bedrogen uit. Holyoke her stelde zich enigszins door wat ge concentreerder te spelen, maar Mintonette had de nederlaag in de tweede set (15-4) eigenlijk geheel aan zichzelf te wijten. Vele foutieve opslagen en elkaar veelvuldig in de weg lopen werden afgewisseld met passes die voor de spelverdeelster onbespeelbaar waren. De derde set gebruikte Mintonette om weer orde op zaken te stellen. Regelmatig scorend, dankzij een serie goede smashes, werd een voorsprong op gebouwd van 4-8. Via 5-8 en 6-12 werd het 7-15 in deze set voor Min tonette. De vierde set zou de volle winst op kunnen leveren als maar niet dezelfde fout van de tweede set gemaakt zou worden. Ondanks nogal wat gemiste opslagen kon ook Holyoke niet die kracht meer opbrengen om het Mintonette erg lastig te maken. De Holtense da mes wonnen met 11-15 deze set en daarmee de wedstrijd met 1-3. En dat is een verheugende start van een lange competitie. Meisjes junioren tegen Markelo Op zaterdag 30 september speel- Winst dames 2 Op maandag 2 oktober begon voor dames 2 de competitie met een wedstrijd tegen het tweede team van Holyoke. Een geheel nieuw damesteam, vergeleken met vorig jaar, startte fris van de lever en liep in de eerste set zeer vlot uit naar een 1-9 voorsprong. Vooral aan het net werd attent gewerkt en dat le verde menig punt op. Met 4-15 werd Auto's mogen binnen de bebouwde kom niet meer met alleen stads licht rijden. Bij duisternis of slechte weersomstandigheden overdag is dimlicht verplicht. Deze maatregel is genomen om het „gezien worden" in het verkeer te bevorderen. Stadslicht alleen, zo wees de praktijk uit, bleek niet voldoende om auto's in het donker te laten opvallen. Het is uiteraard van het grootste belang dat de koplampen goed zijn afgesteld om een mogelijke ver blindende werking van het dim licht te voorkomen. Stadslicht alleen mag nog slechts worden gebruikt tijdens het par keren; tijdens het rijden mag het stadslicht wel branden in combi natie met dimlicht. Voor landbouwvoertuigen en an dere voertuigen voor gebruik bui ten de wegen is stadslicht voorlo pig nog toegestaan. den de meisjes junioren in Markelo tegen Markelo. Na een beetje te hebben ingespeeld begon de eerste set. We hadden veel zelfvertrouwen omdat we gisteren van ze hadden gewonnen in een oefenwedstrijd. In de eerste set verliep alles erg goed en we wonnen ook al gauw met een stand van 2-15. In de tweede set kregen wij het wat moeilijker om dat Markelo zich begon te verzet ten. Maar wij lieten het niet in onze koude kleren zitten en wonnen deze set met klein verschil: 10-15. Was de tweede set moeilijker be gonnen. de derde set werd nog moeilijker. De tegenpartij had een goede serve waar het bij ons nog aan mankeerde. Markelo begon met prikballetjes en dat viel ons vies tegen en we verloren de set met 15-5. Nu kwam er dus een vierde set die slecht begon. Markelo kwam met 5-0 voor maar wij wilden graag met twee punten naar huis en niet met één punt. Na een time-out be gonnen wij erg goed. Marjan mocht serveren; ze begon bij 0 en eindigde met 15! Deze vierde set werd net zo goed gespeeld als in de eerste; we wonnen met 5-15. Met een tevreden gezicht gingen wij naar huis tezamen met 2 pun ten. Op zaterdag 30 september werd voor alle mini's en adspiranten van Min tonette een toernooi georganiseerd. De algehele leiding was in handen van A. Langendoen. Verschillende minivolleyballers en minivolleybalsters deden voor het eerst mee aan een toernooi. Onder leiding van Johan MUller, Tonnie Nijenhuis, Ab Waakop Reijers en Wietske Viet ging het toernooi om tien uur van start. Er deden in totaal 4 meisjesteams en 2 jongensteams mee in de leeftijdsklasse van 9-12 jaar (mini's). Eén miniteam bestond uit Jongste en oudste mini's; de oudsten gaven op een leuke manier aanwijzingen aan de nieuwelingen. De wedstrijden die gespeeld werden duurden alle 20 minuten. Tijdens het spel werd de span ning één van de jongens te veel en die verdween in een enorm tempo! De resultaten van de mini-teams waren als volgt: 1 team A: 9 punten (Jolanda, Petra, Tonnie, Sonja en Willeke) 2 team F: 7 punten (Albert, Nlclas en Johnny). 3 team C: 6 punten (Ria, Marlies, Anita, Ingrid, Eugenie en Monique). 4 team B: 4 punten (Annet, Anke, Nicole, Marianne, Astrid). 5-6 team D: 2 punten (Manlta, Erika, Rinda, Evelien en Jolanda). 5-6 team E. 2 punten (Roland, Hans, Hendri en Remco). Na afloop kregen alle mini's een minivolleybalsticker. Uit het enthou siasme bleek wel dat het een geslaagde ochtend is geweest en zeker voor herhaling vatbaar is. Vrijdagavond 29 september speel den de dames van Mintonette één van de verre uitwedstrijden in de nieuwe kompetitie, te Vroom shoop. Het aldaar spelende Medu sa, vorig seizoen gepromoveerd naar de 2e klasse, werd met 0-3 ver slagen. Na een pittige warming-up kregen de Holtense dames een korte uiteenzetting van de te spe len taktiek van hun coach Geels. Na de originele yel „de beuk erin" begon men aan een regelmatige setwinst in de eerste set van 8-15. In deze set werd nog via de midvoor als spelverdeelster gespeeld. Al leen de 3-2-1 opstelling van vorig jaar was veranderd in een 3-1-2 op stelling. Hiermee was op de trai ning en in oefenwedstrijden al flink geoefend. Er zaten enkele fraaie momenten in de eerste set, met name een „kortje", uitstekend in geslagen door Anke Meerman. De tweede set gaf eenzelfde beeld. Mintonette liep al vrij snel uit, vooral door de geringe aanvals- Tijdens de actie „Goed licht - goed bekeken" van Veilig Verkeer Ne derland zal de politie er ver scherpt op toezien of de verlich ting van de weggebruikers wel in orde is en op de Juiste manier wordt gevoerd. In de diverse klassen van de schaakbond Overijssel is de strijd weer ontbrand. In de Promotie klasse wist het uit de 2e klasse van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond gedegradeerde Ol- denzaal met. forse cijfers (7 1/2-2 1/2) te winnen van het gepromoveerde Almelo 2. De kampioen van het vorige sei zoen, Hengelo, won eveneens ruim van Esgoo 2: 7-3 Het Enschedese Favonta wist de balans tegen Har- denberg in evenwicht te houden met de 5-5 uitslag kunnen beide verenigingen tevreden zijn In de eerste klasse A had het vorig seizoen nog in de promotieklasse uitkomende Boekelo grote moeite met Winterswijk. De voorlopige stand is hier 2 1/2-3 1/2 voor de schakers uit Winterswijk. Hengelo 2 moest tegen het gepromoveerde Haaksbergen aantreden en verras send met 3 1/2-5 1/2 (voorlopig) de meerdere in de Haaksbergenaren erkennen Het Witte Paard lijkt een moeilijk seizoen tegemoet te gaan na de 3 1/2-6 1/2 thuisnederlaag te gen het debuterende Esgoo 3. In de eerste klasse B wist het favo riete Borne zich via een 7-3 over winning op Almelo 3 meteen aan de kop van de ranglijst te nestelen. Het uit de promotieklasse gede gradeerde Drienerlo 2 had thuis grote moeite met Holten, gezien de krappe 51/2-3 1/2 overwinning. E N O en Goor hielden elkaar in evenwicht 5-5 In de tweede klasse A waren de thuisspelende verenigingen het sterkst: Hengelo 3 won met 6-4 van Delden en Favorita 2 wist het ge promoveerde Oldenzaal 2 te ver slaan 5 1/2-3 1/2 (voorlopig) voor de Enschedeërs. In de tweede klasse B zorgde Vroomshoop 'oor ee 'er-assing door Rijssen in eigen huis met de forse cijfers 2 1/2-7 1/2 om de oren te slaan Almelo 4 won met dezelfde cijfers de thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Het Zwarte Paard uit Ommen. Vriezenveen bleef Borne '2 de baas: 6-4 De tijd, die we naar eigen plezier kunnen besteden, de vrije tijd, wordt steeds belangrijker. Als af wisseling van een soms geestdo dend. soms gejaagd produktiepro- ces - als ,zee van tijd' bij verkorte werktijd, werkloosheid, of al dan niet vervroegde pensionering. Met de vrije tijd hangt natuurlijk de besteding daarvan samen. Passief - zoals het genieten van muziek, film, theater en soms sport. Of aktief door het beoefenen van enigerlei hobby. Op het gebied van die hobby's is er keus uit een enorm skala van akti- viteiten - en dus ook uit klubs, ver enigingen en instanties, die één be paalde vrijetijdsbesteding moge lijk maken en propageren. Sinds kort is er een .overkoepeling', waarbinnen al deze organisaties hun propaganda, hun evenemen ten en manifestaties desgewenst kunnen koördineren. Daardoor is de mogelijkheid ge schapen, te komen tot gezamen lijke demonstraties, shows, beur zen, tentoonstellingen e.d. Deze overkoepelende .Stichting Actieve Vrijetijdsbesteding' pro pageert, bundelt en stimuleert dus landelijk de (actieve) besteding van de vrije tijd. Ze staat open voor ie der die zich, hetzij in groepsver band, hetzij individueel bezig houdt met aktieve, kreatieve vrije tijdsbesteding'. Dat aktieve, krea tieve, daarbij zo ruim op te vatten, dat in wezen alleen de sportbeoefe ning daar niét onder valt. Alle informatie wordt gaarne ver strekt via het sekretariaat; Fazan tenkamp 99, 3607 CD Maarssen- broek. kracht van de tegenstander. Om verslapping van concentratie te voorkomen werd nu besloten over rechts te spelen. Dit liep prima; de set werd met 4-15 gewonnen. Nu moest nog voorkomen worden in de traditie van vorig seizoen te vervallen: toen ging de 3e set nogal eens verloren. Er waren twee time outs en een spannende 14-14 stand nodig, alvorens Mintonette toch met 14-16 won. Hoewel men van mening was dat het allemaal nog wel beter kon en niet iedereen met haar eigen spel tevreden was, zijn de belangrijkste eerste twee pun ten mooi binnen. Als aanvalsters speelden Anke Meerman, Carla van Harmeien, Linda Kamperman, Wietske Viet en Alie Nauta. De vaste set-upsters waren Fennie Ebrecht en Jannie Broekhuis. Programma Volleybalkompetitie 6 oktober: (19.15) Mintonette da mes 2 - Markelo 2; (19.15) Minto nette heren 2 - Markelo 1; (19 15) Mintonette jongens junioren - Markelo; (20.15) Mintonette dames 1 - Wevo; (20.15) Mintonette heren 1 Vrivo. 9 oktober: (21.00) Eversberg 2 - Min tonette dames 3 (Nijverdal). 13 oktober: (19.15) Mintonette da mes 3 - SWN 2; (19.15) Mintonette dames 4 - Eversberg 2; (19.15 Min tonette meisjes junioren - Rivo; (20.00) Krekkers 2 - Mintonette dames 1 (Almelo); (20.15) Minto nette dames 2 - Eversberg 1; (20.15) Mintonette heren 2 - Rivo 3; (20.15) Mintonette heren 3 - Rivo 4. Wind, regen en modder waren bij de cross in Vroomshoop voor een aan tal deelnemers oorzaken dat ze voortijdig de pijp aan Maarten ga ven. Ook werden enkele deelne mers „slachtoffer" van een niet per fecte bepijling en ze konden een goede klassering wel vergeten. Resultaten 4.5 km.: 2. Jan Wolte- rink 17.45; 5. Dinant Markvoort 18 30, H. Louws 22 55. 8 km.: 2. Jan Jansen 27.36; 7. Ma- rinus Baltus 34.31; 10. Ap Koetsier 36.18. In Goor namen Holtense Atleten zondag deel aan een perfect geor ganiseerde „Kariboèscross". Uitslag 10 km.: 10. Jan Wegstapel 41.19; 19. Henk Reitsma 42.15. 15 km4. Jan Jansen 52.48; 12. Jan Wolterink 58 15; 17. Mari- nus Baltus 59.42; 62. Ap Koetsier 68.50.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 13