Blauw Wit handhaaft koppositie door winst op PSW '67 Resultaten Blauw Wit Programma Blauw Wit '66 Resultaten Blauw Wit Henk Seppenwoolde Nederlands kampioen Ponyclub De Bergruiters Programma Sporthal 't Mossink Resultaten Blauw Wit Klaverjassen bij Blauw Wit S.v. „BAT0" start met afdeling jazzgymnastiek (Sensoren) (JUNIOREN) Tussenstand competitie Kiaverjasclub (PUPILLEN) HOLTENS NIEUWSBLAD - 29 SEPTEMBER 1978 - PAG. 5 Wat in de beginfase op een matte party voetbal leek te ontaarden pakte in de tweede helft heel anders uit. Toen was er weer volop spanning en sfeer hetgeen Blauw-Wit toch schijnbaar heeft om tot scoren te komen. Een ver diende overwinning dat wel, maar toch zijn er nog teveel kansen nodig, terwfj 1 de tegenparty PSV '67 uit slechts een enkele kans toch nog een doelpunt meepikte en zelfs even Blauw Wit aan het twijfelen bracht. De eerste minuten waren duidelijk voor PSV (de meeste tegenstan ders zijn voor trainer Geerink on bekend, zodat eerst even de kat uit de boom gekeken moet worden). Langzamerhand kreeg Blauw Wit vat op het spel van de PSV-ers, doch verzuimde snelheid in haar eigen spel te brengen. PSV, duide lijk naar Holten gekomen om een gelijkspel weg te halen maakte geen aanstalten om het tempo op te schroeven. We 1 kwam door Blauw Wit in het eerste half uur het meeste gevaar via de linker vleugel, waar de goed opkomende linksback Gerard Koopman rege lmatig de linksbuitenpositie be zette en vanaf deze plaats goede en strakke voorzetten gaf doch de af werking van o.a. Beldsnijder en Schipper haalde. Ook moest de goed leidende scheidsrechter Vermaas uit Almelo regelmatig aan PSV een vrije schop toekennen even buiten het 16-meter gebied omdat in zijn ogen voorstopper Ep Beldman nogal wat overtredingen nodig had om de gevaarlijke spits Buunk het scoren te beletten. De beste kansen in de eerste helft wa ren wel voor Blauw Wit, terwijl PSV hier weinig tegenover kon stellen. De rust ging in met de stand 0-0. Vijf minuten voor rust kreeg de goed doorgebroken Wim Klein Nagelvoort een prachtkans om de score te openen doch hij schoot rakelings voorlangs. Beide partijen wogen aardig tegen el kaar op en het geheel leek op een gelijkspel uit te draaien. Een kwartier na rust nam toch PSV de leiding door een prachtige kopbal van Buunk (ex Heracles), die net even iets hoger sprong dan de Blauw Wit defensie en onhoud baar voor doelman Bert. Trompet ter inkopte. Nu moest Blauw Wit wel komen. De vermoeidheid to nende spelers Jan Verveda en A. Beldsnijder werden gewisseld door R. Beldman en A. Kolkman, welke lieten zien er gretig tegen aan te willen gaan. Gesteund door het publiek nam Blauw Wit hoe langer hoe meer het initiatief en een doelpunt kon dan ook niet lang meer op zich laten wachten. Een uitstekende pass van Bert Schip per op Henk Aanstoot werd door Henk na een knappe solo doeltref fend afgemaakt (1-1). Het laatste kwartier rook Blauw Wit de over winningskansen en bleef komen. Even leek het er nog op dat PSV de overwinning zou meenemen toen stopper Harry ten Wolthuis, die overigens een prima partij speel de. de bal wat ongelukkig verloor, Den Ham 6-Blauw Wit 3 In deze uitwedstrijd speelde het 3de vanaf de aftrap met goed com binatiespel en werd de Den Ham defensie danig onder druk gezet. Mede hierdoor was de stand na 20 min. reeds 0-3 Hierna kreeg Den Ham meer greep op het spel het geen in de 35e min. resulteerde in een tegendoelpunt. Ruststand 1-3. Na de thee een nog sterker terug komend Den Ham, dat in korte tijd de achterstand wist weg te wer ken. Door hard werken wisten de Blauw Witters 10 min. voortijd via Johan Stam toch nog te scoren en kon met een 3-4 eindstand een ge wonnen wedstrijd worden bfjge- schreven. Vesos 5-Blauw Wit 5 Na 3 ongeslagen wedstrijden moest Blauw Wit 5 het deze mid dag opnemen tegen medekoploper Vesos 5. Blauw Wit dat zenuwach tig spel lietzien kon niet verhinde ren d^t een sterk spelend Vesos voor rust uitliep tot 3-0. Ook na de pauze liet Vesos het betere spel zien en wist uit te lopen tot 5-0. Blauw Wit dat vooral in deze 2e helft vocht om toch nog de eer te redden bleek niet productief en moest in dit Vesos volledig z'n meerdere erkennen. Biauw Wit 4-Enter V 8 Een voor Blauw Wit 4 goed begon nen wedstrijd waarin reeds na 5 minuten de eerste treffer werd ge scoord (1-0) bleef tot de rust met vooral middenveldvoetbal gelijk opgaan. Na de thee werd het duel wat ruwer maar scheidsrechter Beukenkamp hield de touwtjes strak zodat zich geen incidenten voordeden. In de slotfase wist En ter Vooruit te scoren uit een di recte vrije trap en moest het 4e met een puntenverdeling genoegen nemen. Ook deze middag deed re servedoelman Rinus Bekkernens prima werk. Toch weereen puntje voor Blauw V/it 4 dat het tot nog toe behoorlijk doet. Houen zo! Blauw WH 6-Enter Vooruit 10 Het vertoonde spel van het zesde in deze wedstrijd was aantrekke lijker dan in de voorgaande weds trijd in entegen Sportclut? Rljssen. Al direkt na de aftrap trok men ten aanval en dit resulteerde al snel in een treffer die wegens buitenspel werd afgekeurd. Het was echter E.V. dat het eerste doelpunt scoorde doch een paar minuten daarna was de stand gelijk door een treffer in eigen doel. In de 25ste minuut kwam Blauw Wit door een prachtig doelpunt, een schot van 25 meter, van Henk Nijkamp op 2-1. De gasten verhoogden na dit doelpunt het tempo en kwamen vrij snel op 3-2. Blauw Wit kwam door een fout in de EV achterhoede nog op 3-3 maar vlak voor het rust- signaal werd het voor EV nog 4-3. Na de thee liepen de gasten door zwak spel van de Blauw Wit de fensie snel uit tot 6-3 en eigenlijk was toen de wedstrijd beslist. Renger van Lindenberg zorgde nog voor 6-4 en dit was voor EV het sein om er nog een schepje bij op te doen en in korte tijd schoot de EV- spits nog 3 keer raak Eindstand 4-9. wel iets geflatteerd maar zeer verdiend. Als het zesde blijft wer ken als in deze wedstrijd zit er ze ker meer in. Scheidsrechter Henk Hovenkamp floot correct. doch de PSV-aanvaller, die oog in oog met doelman Trompetter kwam faalde. Blauw Wit schrok hiervan en deed er nog een schepje boven op Vooral het goede spelen van middenvelder Coert Schup- pert (de jongste uit het team) viel op waardoor er meer breedte en meer gevaar in het spel kwam. Twee minuten voor tijd scoorde Blauw Wit de winnende treffer door een uitstekende pass van Wim Klein Nagelvoort die door Henk Aanstoot voortreffelijk werd meegenomen en onhoudbaar ingeknald (2-1). De hele wedstrijd overziend was de Blauw Wit overwinning zeker verdiend. Mede door deze overwinning en het feit dat DVO vrij was heeft Blauw Wit de kop weer kunnen overnemen. Morgen weer een interessante strijd en wel de uitwedstrijd tegen SC Daarle (de ploeg van ex-Bl. Wit trainer Willems) welke nog zonder puntenverlies is. De opstelling tegen PSV: B. Trom petter, Bert Schipper, H. ten Wolt huis, G Koopman, E. Beldman, G. Paalman, A Beldsnijder (R. Bel dman), C. Schuppert, V/. Klein Na gelvoort. Jan Verveda (Ab Kolk man) H. Aanstoot. De stand in de le klasse: Blauw Wit 4-7; Daarle 3-6; DVO 3-6; Dene kamp 4-5; Daarlerveen 4-4; Vesos 4-4; PSV 3-2; Eversberg4-2; Markv. 4-2. Bosw 4-2; MW '69 3-0. Senioren: SC Daarle 1 - Blauw Wit 1 2.30 u. Aanw. zfjn: 12.45 u.; Blauw Wit 2 - Enter V. 4 3.45 u. Aanw. zijn 3.15 u.; Blauw Wit 3 - Enter V. 7 12.00 u. Aanw. zijn 11.30 u.; Hulz. Boys4-Blauw Wit44.15u. vertrek з.15 u.; Blauw Wit 5 - SWN 7 2.00 uur. Aanw. zijn 1.30 uur; Hulz. Boys 7 - Blauw Wit 6 2.30 u. Vertrek 1.30 u.. Junioren: Excelsior A2 - Blauw Wit Al 2.30 u. Vertrek 2.00 u.; Blauw .Wit BI - Hulz. Boys BI 2.00 Hector B2 - Blauw WitB2 2.30 u. Vertrek 1.45 u.; Sp. Rljssen Cl - Blauw WitCl 11.30 u. Vertrek 11.00 u. Pupillen: Excelsior D2 - Blauw Wit Dl 10.00 u. Vertrek 9.30 u.; Blauw Wit D2 - RKSV D2 11.00 u.; Holten El - Excelsior El 10.00 u.; Blauw Wit E2 - RKSV El 10.00 u.; SOS E2 - Blauw Wit E3 10.00 u. Vertrek 9.15 u. Blauw Wit A 1 heeft een verdiens telijke prestatie geleverd door met 2-1 te winnen van het sterke A 1 van Sportclub Rljssen De Blauw Witters waren de wei ingestuurd met de opdracht met maximale in zet de beide puntjes thuis te hou den Het eerste kwartier waren de Rijssenaren technisch beter en Blauw Wit kwam een paar maal goed weg. Naarmate de wedstijd vorderde kreeg Blauw Wit wat meer vat op het spel en werden en kele mooie combinaties op de mat gelegd. In de 35ste minuut zorgde Harry Paalman uit een zuivere pass van Henri Stam voor 1-0 De gasten drongen na deze treffer sterker aan maar de Blaue Wit de fensie gaf geen krimp. Rust 1-0. Na de rust een fel aanvallende Rijssense ploeg en gevaarlijke counters en Blauw Wit met enkele goede kansen die niet werden be nut Met nog tien minuten te gaan kwamen de gasten langszij doch enkele minuten later knalde aan voerder Harry Paalman uiten pass van Jerry Prins de winnende tref fer onhoudbaar in het net (2-1) Pro ficiat jongens, door inzet van allen werd de zege behaaldGa zo door! S.O.S. B 1 - BLAUW WIT B 1 Een in de laatste tien minuten met 10 man fanatiek spelend Baluw Wit probeerde tevergeefs een 1-0 achterstand weg te werken. Voor dien ging het weliswaar redelijk maar helaas menen enkele Blauw Witters nog steeds dat ze het wel Henk Seppenwoolde tijdens de motocross te Holten. Evenals vorig seizoen worden ook in het seizoen 78-79 enige klaverja- sa vonden gehouden in het clubge bouw van de z.v.v. Blauw Wit. De eerste avond is op vrijdag 20 okto ber. aanvang 20.00 uur. De aktie- groep stelt een aantal mooie prijzen beschikbaar, terwijl de clubhuiscommissie voor een drankje en een hapje zorgt. Opgave kan geschieden op het pu blicatiebord in het clubgebouw of telefonisch nr. 3348. Gezien de enorme deelname in het vorige seizoen worden ook ditmaal veel deelnemers(sters) verwacht. Deze avond staat open voor iedereen, dus ook voor niet-leden. In het to taal worden 4 avonden per seizoen georganiseerd. De hoogste scores van drie avonden zijn beslissend voor de hoofdprijs. Met een mooie overwinning in de tweede manche van de zondag j.l. verreden motocross te Lochem stelde Henk Seppenwoolde uit Rijssen zijn Ned. kampioenschap in de klasse 250 cc Junioren veilig. Daarvoor had Henk, die lid is van onze plaatselijke M.A.C. „De Hol- terberg", in de eerste manche een bijzonder slechte start moeten goedmaken met als resultaat een vierde plaats. De derde plaats in de einduitslag in déze laatste, in de reeks van vijf, promotie- degradatiecross was ruim vol doende voor het behalen van bo vengenoemd kampioenschap Wie ook bijzonder goed mee draaide in de strijd om het kam pioenschap, dat was Freek Wilme- rink Met twee maal een tweede plaats in de manches kwam hij net één punt te kort voor de eindover winning. Dit was des te teleurstel lender, omdat dit ene puntje hem ook een plaats in de kampioens tand kostte. Maar desondanks blijft ook zijn derde plaats het vermelden ten volle waard. Een zeer eervolle prestatie! Een mooi resultaat voor deze twee actieve motocrossers, die volgend jaar bij de senioren bepaald geen gek figuur zullen slaan. Zaterdag 16 september organi seerde de P C. De Hertruiters te Hellendoorn een Kringconcours, waaraan ook door „Bergruiters"' werd deelgenomen. Begunstigd door het mooie weer is het een fijne dag geworden De volgende combinaties van de Bergruiters mochten een prijs mee naar huis nemen: ring 1, B2 dress uur: 5. Berdien Paalman met „Dunja", ring 2, LI dressuur' 1. So- lita Bakker met „Robbedoes", 2. Herman Lodeweges met „Zorro"; ring 5, LI dressuur: 5 Carolien Kruimsmet „Greylight"; ring6. LI en L2 dressuur: 3. Paulien Wans ink met „Ittica", 4. Hans Pettinga met .JPinto"; ring9, Afdelingsdressuur, 8-tal: 3. Bergruiters I, 5. Bergrui ters II. B-springen, categorie B: 1. Her man Lodeweges met „Zorro", 2. Thea Paalman met „Kenneth"; B-springen, categorie C: 4. Geert Ulfman met „Maurits"; B-springen, categorie D: 1. Paulien Wafisink met „Ittica"; L-springen, categorie B: 1. Erik Vincent met „Coen"; L-springen. categorie C: 3. Anton Muller met „Aurora"; L-springen. categorie D: Jeroen Bakker met „Tanny", Hans Barve- link met „Novae", Rikus Brons- voort met „Aprice" behaalden winstpunten, maar vielen na de barrage buiten de prijzen. Bovenstaand bericht werd pas woensdagavond 20/9 (laat) ingele verd en kon in het nummer van de vorige week niet worden geplaatst (J.W.). alleen kunnen. Uikijken jongens en de bal afspelen aan je teamge noot die vrij liep en ongedekt stond Je speelt met elf man! Na de rust, die aanbrak met de zgn. „brilstand", weer een aanvallend Blauw Wit dat herhaaldelijk stuk liep op de hechte SOS-verdediging en geen uitgespeelde kansen kreeg. S O S. hield de beide puntje thuis en had hiervooor genoeg aan een treffer uit een afstandschot waardoor keeper Tijhof, die weer een prima partij speelde, werd verrast. B 1 kan toch terugzien op een goede wedstrijd. 1. G H. Eeftink 1740,5; 2. J. Bruin- sma 1711; 3. J. Wieldraaier 1681, 4. R. Mulder 1675; 5. M. Bruggeman 1582; 6. J.W. van Langen 1577; 7. H. Nijkamp 1565; 8. G. 8chöppers 1557; 9. J.J. van Langen 1535; 10. Voskes 1526; 11. B. Uspeert 1519; 12. A Aanstoot 1506; 13 Pasman 1496; 14. K. ten Veen 1489; 15. L. Olthof 1478, 16. H. Kappert 1434; 17. G.J van Aefst 1416; 18 Mevr. Wessels 1391, 19. H.J. van Langen 1376; 20. H Theyn 1344, 21 F Klein Horstman 1301,5, 22. Mevr. van Dam 1285, 23. J. Spenkelink 1263. Week van 30-9 t.m. 6-10-1978 ZATERDAG 10 00-12.00 uur Mintonette. 13 00-14 00 uur: heer Gerritsen, halve hal. (13 00-plm. 16.00 uur:) (hr.Gerritsen-was- en kleedakkommoda- tie) MAANDAG: 8 10-15 30 uur: Diverse scholen 16 00-18 00 uur: Tennisclub 18 00-22.30 uur: Badmintonclub. 22 30-23.30 uur: Hr. Kempers-tennis. DINSDAG 8.10-16.10 uur: Diverse scholen. 16.15-22.45 uur: Mintonette. 18 00-22.00 uur: Instructielokaal-Stichting Sociaal Cultureel Werk. WOENSDAG: 8 10-16.30 uur: Scholengemeenschap 17 00-18 00 uur: leraren scholengemeenschap. .18.30-20 00 uur: Badmintonclub, halve hal. 20.00-23 00 uur: Badmintonclub. DONDERDAG: 8 10-15 30 uur: Diverse scholen, 18.00-21 00 uur Afd. handbal. 21.00-23.00 uur: K.N.V.B. VRIJDAG: 8.10-16.10 uur: Diverse scholen 19 00-22.00 uur: Mintonette. 22 00-24.00 uur: Tennisclub Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden totde beheerder (sporthal, tel 31 80). Alleover- ige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd sport zaken Tel 16 66 Maandag 2 oktober begint Anita Doomebos uit Bathmen met haar afde ling Jazzgymnastiek onder de naam van sv Bato Deze lessen zullen worden gegeven in het gym lokaal aan de Lageweg (Kol) De kosten bedragen f5.- per maand. De aanvangstijden zijn als volgt, meisjes. 20.00-20.45 en dames 20 45-21.30 uur Iedereen is van harte welkom. Aan meldingen van nieuwe leden aan de zaal. Verdere Inlichtingen bij het secretariaat, mevr Eggink, tel. 20 00. Blauw Wit Dl-Enter Dl In een spannende wedstrijd moest Dl de punten aan Enter Dl laten. Tot de rust was de stand nog dub- belblank. Via een goed opgezette aanval en traag ingrijpen van het Blauw Wit-middenveld konden de gasten op 0-1 komen. Daarna kwamen er enkele goede kansen voor Blauw Wit, doch de afwer king liet te wensen over. Door een slordigheidje in de achterhoede werd het nog 0-2. Volgende keer beter! SWN D5-Blauw Wit D2 Ook deze wedstrijd wist een goed spelend D2 met grote cijfers te winnen. Na vijf minuten werd een doelpunt afgekeurd door de scheidsrechter omdat deze dacht dat de bal tegen de paal kwam, maar dat was tegen de staander (achter de doellijn!), Deze tegen slag was snel vergeten. Met de rust stond het al 0-3. Na de rust gelukte het via prima aanvallen over de vleugels nog drie goals te scoren. Voor de doelpunten zorgden Mat- tieu 3, Hans 2 en Erik 1. Ook dient de goed spelende middenlinie te worden genoemd, waarin Henk Jan op links steeds beter zijn par tijtje meespeelt. Jongens, ga zo door, zodat de gedeelde eerste plaats gehandhaafd blijft. Blauw Wit El-Holten El In deze sportieve, met grote inzet gespeelde plaatselijke derby moest El een wat ongelukkige ne derlaag incasseren. In een gelij- kopgaande strijd wist Holten E vlak voor tijd op gelukkige wijze de winnende treffer te scoren, ter wijl in de allerlaatste seconden een inzet van Blauw Wit nog Juist van de doellijn kon worden ge haald. Een spannend slot. Jongens, met deze inzet spelend zullen jullie echter ook beslist punten gaan pakken. Succes. SC gijssen El-Blauw Wit E2 In deze „topwedstrijd" - beide ploegen waren nog zonder pun tenverlies - kwam Rijssen als sterkste uit de bus. Blauw Wit, dat het eerste kwartier door keihard werken tegentreffers kon voor komen, moest toen na een romme lige situatie voor het doel toch een doelpunt incasseren. Nog geen mi nuut later was het echter al weer gelijk door een ver schot waarop de keeper mistastte. In dz tweede helft een veel sterker Rijssen dat snel een voorsprong nam en ver volgens nog kon uitlopen naar 4-1. Jongens, in de volgende wedstrijd pakken jullie de punten weer. Blauw Wit E3-SC Rijssen E2 E3 moest aantreden tegen koplo per SC Rijssen E2. E3 bood goed tegenstand, maar kon toch niet verhinderen dat de Rijssenaren de winst pakten. De gasten scoorden 1-0. Blauw Wit vocht echter terug naar 1-1. In de tweede helft wist Rijssen echter de winnende treffer te scoren en stond deze voorsprong niet meer af. De eerste nederlaag van E3 na vier wedstrijden. Toch zeker geen slecht resultaat. Blauw Wit Fl-RV F1 Ook tegen RV konden onze mini's het niet bolwerken. De stemming en de animo blijven echter gewel dig. Dat is vooral bij de aller kleinsten erg belangrijk. Dat zal ongetwijfeld nog wel eens worden beloond met een overwinning. Met uitstekende resultaten kun nen we terugkijken op het afgelo pen hockey-weekend. Zaterdag 23 sept. ging meisjes B naar Oldenzaal, waar ze een hele spannende strijd speelden tegen Bully Zij werden verslagen door de Holtense meisjes met 0-1. Jongens D ging naar Raalte en daar kwam weer Holten als de grote winnaar uit de bus, 1-7. Meisjes D en Jongens B konden uit- rusten om zo het komend weekend het voorbeeld te volgen van de an dere jeugd. De allerjongsten van de H.C. Hol ten, de sixes, gingen resp. naar Haaksbergen en Goor. De meisjes verloren beide wedstrijden, maar deden weer veel ervaring op en kwamen zeer enthousiast terug. De jongens sixes verloren een wedstrijd en wonnen er een. Al met al een zeer goede oefening om binnenkort deel te nemen aan de sixes-competitie. De zondag (24 sept.) begon met de wedstrijd Veteranen-Mezen (Har derwijk). Dit was een gelijkop- gaande strijd met een niet gering aantal toeschouwers langs de lijn, die getuige mochten zijn van het behalen van hun gelijkspel. Uitr slag 1-1. Heren 2 loopt prima en behaalde een gelijkspel in Hardenberg, 1-1. Heren 1 zorgde voor een uiterst sensationele partij tegen Z O W. (Nijmegen). Na een vrij snelle voorsprong gelukte het Z.O.W. om via een strafpush op gelijke hoogte te komea Nadat de 22 spelers alle supporters in uiterste spanning hadden laten schreeuwen, lukte het in de laatste 10 min. om via een strafpush de stand op 2-1 te zetten. Na afloop werd er nog lang, breed en gezellig over deze wedstrijd ge discussieerd. Dames 1 ging naar Harderwijk, waar ze tegen de supersnelle Me zen moesten „vliegen". Onze da mes konden er niet tegenop en ver loren deze wedstrijd met 7-0. Dames veteranen zorgde donder dag 21 sept. voor een leuke weds trijd tegen Deventer 2. De eerste 2 punten werden binnengehaald door een 2-0 overwinning Programma 30 september: Jeugd: Bully D-Meisjes D: 11.00 uur; Holten B-E.H.V. B. 12.15 uur; Haakey D-Jongens D: 12.30 uur; D K.S B-Jongens B: 13.00 uur. Sixes meisjes: Holten-Nijverdal: 11.00 uur; Sixes jongens en meis jes: training om 9.15 uur. Programma 1 oktober: Senioren. Kampen-Dames 1: 13.30 uur; Lochem-Heren 1: 14.30 uur; E.H.V.-Heren 2: 11.00 uur. Holten Veteranen-Nljverdal: 11.00 uur. P.S. Denkt u allen aan de WIN TERTIJD! Training 30 september: Jongens D: 9.15-10.00 uur; Jongens B: 10 00-10.45 uur; Meisjes B: 10 45-11.30 uur; Dames 1: 11.30 12.15 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5