HIS DIALOOG TUSSEN KIEZER EIS GEKOZENE NOODZAKELIJK Schilderijententoonstelling galerij „Lentei" in Epse Italiaans restaurant aarden lie voor kunstuitleen Voorzitter D.J.Mondeel op P. v d. A. ledenvergadering Zwembad Twenhaars- veid dicht Majorettes en drumband van H.M.Y. succesvol Marsroute: Oneens: Juiste waarde: Toekomst BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD - 22 SEPTEMBER 1978 - PAG. 5 Het is onbegrijpelijk hoe verantwoordelijke bestuurders de uitspraak kunnen doen dat in onze gecompliceerde samenleving geen plaats meer is voor het houden van volksvergaderingen zoals in het oude Rome het geval was. Uitspraken als deze wijzen op een blijkbaar nog sterk aanwezige drang de bestuurlijke beslissingen solitair te laten nemen door een kleine groep elitaire machthebbers aan dg top van onze samenleving om dat beleid vervolgens uit te strooien over het hoofd van de gewone burger heen en buiten hem om. „De onderlinge strijd is thans ge streden Laten we niet langer na praten over de vraag wie winnaar was en wie verliezer. Laten wij de wapenen thans neerleggen en con- struktiefen in vriendschap verder gaan in het nastreven van onze idealen", aldus Mondeel Met dit soort uitspraken worden de beginselen van onze democratie tot ïn de grondvesten aangetast en dienen derhalve met kracht te worden bestreden. Als het waar is dat onze samenleving voor het houden van volksvergaderingen inderdaad te gecompliceerd is ge worden dan is er hoogstens heel. diepgaand iets mis met de gecom pliceerdheid van de samenleving, doch niet met de volksvergade ring. Dat nooit! Met deze woorden opende afde lingsvoorzitter D J Mondeel de ledenvergadering van de Hol tense afdeling van de Partij van de Ar beid, welke j.l. dinsdagavond in hotel Vosman werd gehouden. Voorzitter Mondeel bestreed hiermee de uitspraak van burge meester mr. W H. Enklaar. gedaan tijdens de raadsvergadering van 5 september j.l. tijdens welke ver gadering de beëdiging plaats vond van de raad in nieuwe samenstel ling. Tijdens genoemde vergadering hield burgemeester Enklaar een toespraak tot de raadsleden waarin hij wees op de hoogst pers oonlijke verantwoordelijkheid en zelfstandigheid van de raadsleden hetgeen dient te geschieden zon der last of ruggespraak. Hij zij tot die uitspraak te komen omdat ach terbannen en partijbesturen al hoe meerde marsroute lijken te bepa len waarlangs de gekozene zijn weg heeft te gaan. waardoor de indruk wordt gewekt dat de geko zene veeleer een gezondene, dan een zelfstandig mandetaris is ge worden, welke ontwikkeling zich volgens hem niet verdraagt mét het wezen van de democratie. Voorzitter Mondeel verklaarde het hier absoluut niet mee eens te zijn. Volgens zijn visie hebben in een democratisch socialistische samenleving in principe de bur gers zelf het recht de beslissingen te nemen omdat het hun samenle ving betreft, waarin zij de kwali teit van het bestuur aan den lijve ondervinden. ..Maar omdat het nu eenmaal on mogelijk is voor elke beslissing de gehele burgerij in volksvergade ring bijeen te roepen hebben onze vaderen een erg knap parlemen tair systeem uitgedacht van door de burgers gekozen vertegen woordiging. waarbij er vanuit wordt gegaan dat alleen die verte genwoordigers worden verkozen die het dichtst bij de burgers staan, het meest hun vertrouwen genieten en dus het meest aan spreekbaar zijn voor de burgers. Hieruit blijkt dat de democratie juist een goede en open dialoog veronderstelt tussen kiezer en ge kozene. Ik bacht het zelfs onmoge lijk om als gekozene zinvol te kun nen funktioneren zonder een open dialoog met de achterban Het: Zonder last of ruggespraak is te recht alleen bedoeld om te voor komen dat de gekozene zijn in vloed ten dienste stelt voor de be langen van bepaalde bedrijven of personen, maar nooit om de geko zene van zijn achterban te issole- ren? aldus Mondeel, die overigens wel van mening was dat aan raadsleden de volle ruimte moet worden gelaten op persoonlijke ti tel te kunnen funktioneren Voor wat de P v d A fraktie be treft verklaarde hij het volste ver trouwen te hebben in zowel hun kundigheid als hun aanspreek baarheid. Nadat de heer Mondeel nog eens zijn teleurstelling had uitgespro ken over zowel de aanleiding als de onwaarachtige manier waarop het groepje Kaan uit de rijen van de P v d A is getreden, prees hij zowel de leden als de kiezers voor het feit dat zij de gebeurtenissen binnen de P v d'A. met de bekende Saksische nuchterheid op hun juiste waarde hebben beoordeeld en dat middels een duidelijke ver kiezingsuitslag dan ook een ant woord werd neergelegd waaruit is gebleken dat Andnes Moeliker te recht werd verkozen als lijsttrek ker voor de P v.d.A. Zich richtend op de toekomst ver klaarde voorzitter Mondeel hoge verwachtingen te hebben ten aan zien van een uiterst soepel lopend en volkomen open beleid van dit College. Hii bracht in herinnering B6s!uit6fT hoe de heer J. Warrink de afgelo pen vier jaar bij voortduring kei harde kritiek liet neervallen op het hoofd van het College, waarbij het steeds weer ging om onvol doende openheid en een te grote mate van traagheid in het beleid. „Nu de heer Warrink zelf deel uit maakt van het College reken ik er op dat we ons daarover in elk ge val geen zorgen meer behoeven te maken", aldus Mondeel, die tens lotte opriep de komende vier jaar te gebruiken om aan de P.v.d.A af deling nog meer vorm en inhoud te geven dan thans reedshet geval is. Geboren: Gerrit Willen zv H W Rensen en J F Scheperboer; Arno Martijn zv J ten Wolthuis en J H Meijerman: Frederika Sjoukje dv F H Klein Horstman en S Wield- raaijer. (geboren te Deventen: Berend-Jan Cornells zv M Valster en J Burink (geboren te Deventen. Overleden: J T de Jager, oud 81 jaar. Holten; A Meerman, oud 15 jaar. Holten. J E Pinkert. oud 58 jaar. Holten; A Lodeweges. oud 80 jaar. Holten. H Wilmerink- Brinkman, oud 61 jaar, Holten; (overleden te Gorssel). Gehuwd: J J Arissen, oud 28 jaar Heteren en A G de Vries, oud 28 jaar. Holten: G A Haverslag, oud 31 jaar. Raai te en G J Nijland. oud 32 jaar. Holten; L W Zoon, oud 24 jaar. Huiten en R J Mekkering. oud 23 jaar. Holten; A R Verburg. oud 26 jaar. Edegem België en I E Sjo- berg, oud 26 jaar. Virsbo Zweden. Zwembad Twenhaarsveld sluit haar poorten met mgang van 25 september a.s. Er is dan een einde gekomen aan het zwemseizoen 1978 Zondag 24 september is de laatste dag dat zwemlustigen nog terecht kun nen Het zwembad is op deze laatste dag geopend van 13 00 tot plm. 18.00 uur Van zaterdag 23 september tot en met zondag 8 oktober, wordt in Galerij „Lenten" te Epse een ten toonstelling gehouden van werken van Edlef Romeny. De officiële opening heeft plaats zaterdag middag 23 september om 15 30 uur door de heer Kees ten Bruggecate Bij het verder afhandelen van de agenda werden vervolgens een aantal besluiten genomen welke ondermeer ten doel hebben de verantwoordelijkheden van zowel bestuur als die van de fraktie ook officieel meer gescheiden te hou den. Tenslotte gaf fraktievoorzitter Moeliker een toelichting op de ge voerde onderhandelingen welke geleid hebben tot de vorming van het College en werden door de fraktieleden vele vragen bean- tweoord Op 2 october a s. zal een openbare vergadering worden gehouden in cafe-restaurant „Het Bonte Paard" te Dijkerbroek, waarbij als spreekster zal optreden P v.d.A. voorzitser Ien van den Heuvel, tij dens welke vergadering de actueel politieke zaken aan de orde zulien worden gesteld. Het heeft nog al wat voeten in de aarde gehad maar vrijdagavond is dan toch het Italiaans" restaurant Grotta Azzurra" op de hoek van Larenseweg-Kerkstraat geopend Er bestond voor de opening zeer veel belangstelling. Onder de ve len die Romano Pietre Ottobri en Angelo Bidotti kwamen geluk wensen waren enkele buren en af gevaardigden van de Holtense Handelsvereniging. Uit Brescia was mevr Ottobri overgekomen om haar zoon Romano en zijn compagnon geluk te wensen met het sfeervolle restaurant met de feeërieke verlichting die werd aangelegd door het Electrotech- nischbureau van Bruggen CV. Angelo (links) en Romano (rechts) met op de grote borden een pizza een specialiteit van het huis. De klanten die een pizza willen con sumeren hebben een keus uit maar liefst 16 pizza's van verschillende samenstelling. Bij die gelegenheid zal de jonge ar tiest. Bart ten Bruggekate geïn troduceerd worden, die zich met een klein aantal subtiele werken zal presenteren. Zijn grote inspi rator was aanvankelijk Edlef Ro meny. De openingstijden zijn: woensdag t.m zaterdag 10.00-17 00 uur; zondag van 14 00-17 00 uur Edlef ter Haar Romeny is geboren op 14 februari 1926 in St. Michiel- gestel. Hij was leerling van de akademie „Kunstoefening" te Arnhem, de akademie voor beel dende kunst te Antwerpen en de académie „Notre Dame de Champs" te Parijs. Werken van hem hangen in Amsterdam. Zu rich. Cateau. Zweden. Parijs. New York en in Epse Live-uitzendingen Radio Oost zal in samenwerking met Kunstgalerij „Lenten" het komend seizoen enkele live- uitzendingen verzorgen, welke te beluisteren zullen zijn op zondag morgen van 11 00-12.00 uur De be doeling is muziek te brengen in combinatie met beeldende kunst. Zondag 1 oktober wordt gestart met een viooloptreden door Her man Krebbers met aan de piano Danielle Dechènne Zondag 22 ok tober volgt een pianorecital door Benno Pierweijer Het bijwonen van de concerten heeft de eerste twee uitzendingen een besloten karakter Edlef Romeny: Stilleven. .Afgelopen zaterdag, 16 september, gingen de majorettes en de drum band van HMV ieder naar een con cours. De majorettes gingen naar Rotterdam en de drummers naar Gorssel. De majorettes hadden zich op 6 mei jl. in Nunspeet geplaatst voor het landelijk kampioenschap te Rotterdam. Zij werden toen kam pioen van Overijssel op het onder deel „Strutting", elegant marche ren en werken met de baton (stok). Op dit landelijk kampioenschap, voor het eerst in Nederland geor ganiseerd door het H I T., het Hol land Institute Twirling Depart ment hebben de meisjes zich zeer goed gepresenteerd De jury, be staande uit de Amerikaanse twirl-deskundigen Chester Jones en John Chamberlaine die op hun beurt weer werden geassisteerd door twee Amerikaanse dames waarvan één van hen, Anne Geiger nog een magnifieke demonstratie gaf in het twirlen met maar liefst drie batons, kende de Holtense majorettes voor hun prestatie een vijfde plaats toe Gezien het hoge niveau dat deze dag ten toon werd gesteld was dit een voortreffelijke prestatie. De instructeur van de Holtense majo rettes, Toine Paau we. nam zelf ook deel aan dit kampioenschap en werd op het onderdeel solot wirlen zesde en bij het danst wir lensamen met zijn partner nationaal reserve-kampioen. DRUMBAND De d ..mband ging als voorberei ding op het concours in Gemert op zaterdag 23 september, als een soort generale repetitie, naar het concours in Gorssel. Hoewel H.M V. aangesloten is bij de KNF mocht zij als gastkorps deelnemen aan de wedstrijden in Gorssel die werden georganiseerd door de Christelijke Muziekver eniging „De Harmonie". Op het terrein van de sportclub Gorssel kwam H.M V. uitstekend voor de dag en bevestigde haar hoge ni veau weer eens ten volle. Hoewel niemand erop gerekend had rolde er voor de drummers een eerste prijs met lof van de jury uitdebus. Liefst 217 punten werden bijeen gespeeld Dit grote aantal punten betekende tevens het hoogst aan tal punten van alle drumbands, wat een prachtige beker als extra prijs opleverde. Een onverwacht succes dus. om dat de jongens en meisjes nog vo lop bezig zijn met de voorberei dingen voor hetKNF-concours a.s. zaterdag in Gemert (N.B Hoewel in Gemert de zenuwen wel meer gespannen zullen zijn hopen de drummers daar ook een eerste prijs imet lof?) in de wacht te sle pen Halen zij ook dan een eerste prijs met lof van de jury <d. w.z. be halen ze meer dan 216 punten), dan zijn ze weer gerechtigd deel te ne men aan het topconcours van de De minster van CRM heeft op grond van een advies van de Raad voor de Kunst besloten de be schikking Aankoop Subsidierege ling Kunstwerken met ingang van I januari 1979 in te trekken en de middelen, die tot dan toe voor de aankoopsubsidies gebruikt wor den, te besteden aan de uitvoering van het rijksbeleid op het terrein van de kunstuitleen. De Raad voor de Kunst is tot de conclusie gekomen dat de regeiing onvoldoende hijdraagt aan de so ciale en geografische kunstsprei dingendat het vrij wel ondoenlijk isde regeling zodanig bij testellen dat het beoogde doel kan worden bereikt. Daarnaast levert de rege ling slechts een betrekkelijk ge ringe bijdrage aan de verbetering van de sociaal-economische posi tie van de kunstenaars. De ver wachting bestaat dat de beschik bare middelen met meer effect kunnen worden aangewend via de kunstuitleen; het publiek leent in steeds grotere mate beeldende kunst via de kunstuitleeninstel lingen en er worden in steeds meer plaatsen üitleencentra opgericht. *Een regeling voor het gehele ter rein van de kunstuitleen is in voorbereiding. KNF waarin ze mee kunnen dingen naar de titel „Kampioen van Ne derland" Wij wensen de drummers dan ook alle succes toe. Vijfenzestig gehandicapten en bejaarden uit Holten en 32 uit Bathmen hebben met de salonboot „Prins Mau- rits" van het provinciaal Limburgs Rode Kruis een gratis boottocht gemaakt over de I Jssel van Deventer naar De Steeg (bij Arnhem). Het grote gezelschap (met de be stuursleden van de plaatselijke afd. Rode Kruis en Welfare plm. 120 personen) ging per OAD-bus of per luxe auto (verschillende ge handicapten werden thuis afge haald; naar de binnehaven in De venter van waaruit de „Prins "Maurits" om even over half tien vertrok met in de stuurhut stuur man Kruyff en kapitein van Lent die al meer dan 10 jaar in dienst van het Rode Kruis kapitein op deze boot is. Gastvrou w aan boord is mevr. de Clercq uit Geleen die even na de afvaart een hartelijk woord van welkom sprak. De zon zo zei ze laat het vandaag afweten maar als elk voorzich probeerteen zonnetje te zijn dan is onze reis bij voorbaat al geslaagd. Ze wenste al le passagiers een gezellige vaart. Gezellig was het meteen al en bij de koffie werd er druk gepraat en werd op verzoek de muziek afge zet. Men wilde praten over vroeger en nu. Langs Gorssel. Zuthpen, Brummen, Dieren, Doesburg (met in de uiterwaarden grazende of dromende rood- en zwartbonten) ging de „Prins Maurits" met een snelheid van rond de 12 kilometer stroomopwaarts tot De Steeg waar „gedraaid" werd voor de te rugreis Kapitein van Lent had aanvankel ijk de bedoeling om nog door te varen tot de kop van de IJssel ter hoogte van Loo maar moest hiervan afzien om op tijd te rug te zijn in Deventer. Op de heen reis werd klokke twaalf een heer lijke maaltijd geserveerd en in het zicht van de thuishaven werd brood gegeten. Tijdens de reis de clameerde mej. Volkers uit Bath men enkele gedichten o a. van Jo hanna van Buren en ze kreeg een spontaan applaus. DANKWOORDEN Namens de Holtense passagiers sprak de heer Nunnik uit Holten een hartelijk woord van dank en waardering tot het Rode Kruis afd. Holten in 't bijzonder tot de secre taresse mevr. J.H, Nekkers- Wolterink die in dezefunctie enorm veel en belangrijk werk verricht en in verband met deze prachtig ge slaagde boottocht veel extra werk heeft gedaan. De heer Slijkhuis ver tolkte met enkele woorden de grote dank van de Bathmense passa giers. 't Was al met al zonder zon toch een zonnige dag in het leven van de gehandicapten en bejaar den. De gratis boottochtwas moge lijk door de opbrengst van de jaar lijkse collecte in Holten en Bath men, de donaties en de verkoop van werkstukken (kleedjes, brei- en haakwerk, mandjes etc.) die de ge handicapten en bejaarden thuis maken met medewerking van de dames van de Welfare die geregeld bij hun op visite komen.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5