1EUS6 VOOR BOERENBEDRIJF Floralia tentoonstelling Bejaardencentrum Diessenplas viert eerste lustrum PortefeuillCTerdeliiij college van B. en ff. aktueel autoJes* Assistent RLVD mMinister Van Der Stee: OPEN HUIS Plattelandsvrouwen Weekenddienst Herkansing examen H.A.V.O. Eiken wandmeubelen LEEMREIZE MEUBELEN - ENTER KERKDIENSTEN Bewoners vormen middelpunt tijdens feestweeek VAN BARBER SHOP EN KAPSALON GERDA s. BAKKER BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD - 15 SEPTEMBER 1978 - PAG. 3 muicTiniRnmiw lij het inwerkingstellen an het gemaal „Nieuw lUtterzijl" in de ruilver- aveling Mastenbroek op 7 eptember j.l. heeft minis- er Van der Stee van Lan- ;bouw en Visserij, onder neer gesproken over struc- uurverbeteringen in de andbouw. Dit gemaal, zei le minister, is het machin- ile sluitstuk van een betere vaterbeheersing van het ;ebied. Om die reden past iet in de structuurverbe- erende werken die de ruil verkaveling in een gebied voor de landbouw brengt, mmers een goede waterbeheer- ling is voor land- en tuinbouw inmisbaar en de gebruiksmoge lijkheden van de grond worden er lanmerkfelijk door verbeterd, tóaar de! aanpak van de water huishouding is slechts één van de verbeteringen die binnen een ruil verkaveling tot stand komen. Er gebeurt veel meer, zoals de verbe tering van de bestaande en de aan leg van nieuwe wegen en de verbe tering van de verkaveling (grotere kavels, minder verspreid en dic hter bij huis). Deze structuurver beteringen, die voornamelijk bin nen het kader van de ruilverkave ling kunnen worden gerealiseerd, pijn van levensbelang voor het imoderne boerenbedrijf. De boer Ikrijgt daardoor dc kans in zijn on dernemerschap uit te groeien. En dat is noodzakelijk als wij een ec onomisch gezonde boerenstand willen houden. Laat er geen twijfel ■over bestaan, aldus de bewinds- jman. dat ik dat wil. Hij benadrukte in dit verband nogmaals, dat in vele delen van ons land de continuïteit van de landbouw op lange termijn alleen door ruilverkavelingen kan wor den gewaarborgd. Rendementsverhetering In veel gebieden moeten veel be drijven nog steeds onder zeer on gunstige omstandigheden werken. Door ruilverkaveling worden de werkomstandigheden in deze ac hterblijvende gebieden sterk ver beterd. Daardoor wordt het moge lijk dat de agrarische bedrijven in die gebieden ook in de toekomst de voortdurend sterker wordende concurrentie binnen de E.E.G. het hoofd kunnen bieden Bovendien blijft een stuk werkgelegenheid in de landbouw behouden, dat an ders verloren zou gaan. Uit gege vens blijkt dat het rendement van de investering, die boer en over heid samen in ruilverkavelingen doen, goed is. Zelfs bij de veron derstelling dat de prijzen van de landbouwprodukten in de toe komst zullen dalen, worden inflatie-vrije rendementen van 6 a 7 procent berekend. Dergelijke rendementen gelden voor elke be drijfstak als zeer behoorlijk Ruil verkavelingen zijn dus zeker lon end. Landinrichtingswet Moderne landinrichtingsprojec ten kunnen zich overigens niet be perken tot dé landbouw. Het vaak schitterende landschap en de ,,druk" van de mens op waardev olle natuurlijke elementen, ook door grote behoefte aan openluc htrecreatie, zijn belangrijke facet ten die bij geen enkele moderne ruilverkaveling uit het oog mogen worden verloren. De ruilverkave ling die hier in Mastenbroek wordt uitgevoerd, is een duidelijk voor beeld hoe getracht wordt al deze waarden in één evenwichtig plan voor nog echte verbouwingsprijzen bij NED. HERV. KERK 8.30 u. ds. Berkhof (Viering Hei lig Avondmaal). 10.15 u. ds. Berkhof (Vredes- weekdienst) Uitgangscoll Plaatselijk jeugdwerk. Oppasdienst: mevr. Dorrestetfn en Ineke Wolters. 10.00 u. Jongerendienst in „Ire ne". GEREF. KERK 8 30u. en 10.30 u. (VieringHeilig Avondmaal) en 15.00 u. (nabe trachting) ds. G.W.H. Pedde- mors. In alle diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: Wilma Koordes. mevr. Stam-Ebrecht(res. mevr Stam-de Waard). Mevr. SchuttertrBeltman, Enny Stam (res. mevr. Immink-Bartels). R.K. KERK Za. 17.00 u., zo. 9.30 u. DIJKERH0EK 9.30 u. ds. W. Vons. Uitgangs coll. Plaatselijk jeugdwerk. 0KKENBR0EK 10.00 u. ds. M. de Heer. Viering Maaltijd des Heren. JIEUW NIETEN Za. 19.00 u., zo. 8.00 u. en 11.00 u. onder te brengen. Niettemin is ge bleken dat met het huidige instr umentarium van de Ruilverkav- elingswet niet altijd de meest ge wenste aanpak van het landelijke gebied mogelijk is Daarom zal in het komende parlementaire jaar een ontwerp Landinrichtingswet worden ingediend. Deze zal een bredere doelstelling krijgen en daarmee de inrichtingsmogelij kheden vergroten. Met name zal daardoor aan het evenwichtige samengaan van belangen van de landbouw en het natuur- en lands chapsbehoud nog meer aandacht kunnen worden besteed. De laat ste jaren zijn we er in geslaagd jaarlijks ongeveer veertigduizend hectare ruilverkaveling in uitvoe ring te nemen. De regering ziet zich echter de komende jaren, vanwege de economische en fina nciële ontwikkelingen, genood zaakt. voor wat de rijksuitgaven betreft, de groei af te remmen. Het is duidelijk dat ook het ministerie van landbouw en visserij een bij drage moet leveren. Gezien echter het grote belang dat minister Van der Stee hecht aan de landinricht ing. blijft de komende jaren zijn beleid erop gericht, dat het ruil verkavelingsvolume van gemid deld 40.000 hectare per jaar wordt gehandhaafd Plm. 800 personen hebben de vo rige week 7, 8 en 9 september ge volg gegeven aan de uitnodiging van de fa. Mulder en Zn. hove niersbedrijf aan de Markeloseweg om een bezoek te brengen aan de bloemen- en plantenshow gehou den ter gelegenheid van de nieuwe showroom (zie foto) Niet alleen in de showroom was een expositie ingericht maar ook in de planten-afdeling en de afd. kwekerij. De bezoekers waaronder een aan tal bejaarden uit het bejaarden centrum „Diesenplas" waren vol lof over de bloemenpracht die te bewonderen was Inplaats van kaarten Uitnodiging om te komen kijken Volgende w.eek is het al weer vijf jaar geleden dat zich in het toen splinternieuwe bejaardencentrum „Diessenplas" de eerste bewoners hebben gevestigd. Ter gelegenheid van dit eerste lustrum zal binnen het bejaardencentrum in de week van zaterdag 16 september tot en met zaterdag 23 september, op overigens bescheiden wijze, een feestelijke stemming merkbaar zijn. Feestprogramma De feestweek gaat zaterdag 16 sep tember om 10.30 uur van start met de opening van een tentoonstelling van door de bewoners zelf ge maakte handwerken, schilder stukken, tekeningen, houtsnijwerk etc., welke opening zal worden ver richt door burgemeester mr. W.H Enklaar. Na de openingshandeling, waarbij naast bewoners ook hun familie en vrienden, alsmede ook de medewerkers en het bestuur van „Diessenplas" zijn uitgenodigd, zal omstreeks 12.30 uur gelegenheid worden geboden de tentoonge stelde uitingen van creativiteit van de bewoners te bezichtigen, waar bij de aanwezigen een kopje koffie en een drankje zal worden aange boden. Maandagavond 18 september zul len 's avonds omstreeks 19.30 uur de lampen in de recreatiezaal wor den gedoofd voor het vertonen van films en dia's over „Diessenplas", afgewisseld met het optreden van het zangkoor „Diessenplas" Ver volgens gaan dinsdagmiddag 19 september omstreeks 15.00 uur de beentjes van de vloer met een op treden van de boerendansgroep „De Hoolter Daansers". welk op treden zo mogelijk in de tuin of aan de voorzijde van het gebouw zal worden gehouden. Woensdag 20 september is met name ook van belang voor alle Hol tenaren. want die dag zijn 's mid dags tussen 15.00 en 17.00 uur alle belangstellenden welkom voor een bezoek aan de tentoonstelling, waarbij de bewoners zelf zullen op treden als gastheer of gastvrouw. Herdenking Vervolgens zal diezelfde dag 's avonds om 19.00 uur een herden kingsdienst worden gehouden met als voorganger ds. J.H. Israël uit Buurse (Ds. Israël was de eerste voorzitter van het stichtingsbe stuur van „Diessenplas" Aan deze dienst zal medewerking worden verleend door de bekende zang groep uit Nijverdal „The New Val ley Singers". Vervolgens zal don derdagavond 21 september in het téken staan van cabaret. Aanvang 19.30 uur. Vrijdag 22 september staat de schijnwerper gericht op de medewerkers van het bejaarden centrum met de organisatie van een aütopuzzeltocht met aanslui tend een gezellige fondue-avond. Aanvang 's middags 16.00 uur. Zaterdag 23 september tenslotte komen de bestuursleden en hun echtgenotes bijeen voor een be scheiden diner-borrelavoridje. Middelpunt Uit het vorenstaande programma blijkt dat de bewoners uiteraard het middelpunt vormen tijdens deze feestelijke week. Met het a.s. woensdag openen van de tentoonstellingsdeuren voor alle belangstellenden moet met name ook nog eens benadrukt dat ons Holtens bejaardencentrum „Diessenplas" niet anders wil zijn dan volledig open onderdeel van de totale Holtense leefgemee nschap binnen welke het goed is te mogen leven en wonen. Meer nieuws op pagina 5 Elsenerstraat 29, Rijssen Fiat terug op het sportieve vlak Austin Maxi met hydrogas v eersysteem Toyota Crown gewijzigd Volvo met veel 1979 nieuws Ford Fiesta fantasie Honda zes-cilinder motorfiets Nieuwe Good-Year autoband De leden van de afd. Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen hielden hun eerste bij eenkomst in dit seizoen in café-rest. „Het Bonte Paard". De presidente mevr Kroon sprak een welkomst woord en deelde mee dat de cursus ..Handwerken", die gegeven zal worden door mevr Steenhuis. zal aanvangen om half tien. De cursus „Spreken in het open baar" start op 5 oktober eveneens in „Het Bonte Paard". Cursusleider is mevr. Breedveld te Welsum. Na- Aan de Scholengemeenschap zijn bij herexamen vco het HAVO- diploma geslaagd: J Achterkamp, C. van Iddekinge, A. E. W. Moll en L. J. Traanman te Holten, W. H. Brinkers en H. H. A. van Kuilen burg te Bathman, J. W. M. Altena te Rijssen, J T den Boer te Goor, J. C. Klein Schaarsbe 'g te Wierden en A. Westra te Markelo. Vier kan didaten werden afgewezen Bij het ter perse gaan van dit blad was de uitslag van de Mavo- herkansingsexamens nog niet vol ledig bekend. dat nog was geattendeerd op de zangmiddag in zaal „Dieperink" te Wesepe hield mevr. de Haan- Hagendoorn. te Beerzerveld, plaatsvervangend hoofdbestuurs lid van de N B.P.. een causerie over het ontstaan en het functioneren van de bond. Ook werden aan groepjes leden enkele vragen ge steld om over te praten en was er gelegenheid om aan mevr. de Haan vragen te stellen. Het was al met al een leerzame avond waarop 3 nieuwe leden konden worden inge schreven. De presidente sprak een woord van dank tot mevr. de Haan en wenste haar en de leden wel thuis. ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht. Uitsluitend na tel. afspraak. Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-4113 De heer A Rietberg. Neerdorp. is met ingang van 1 oktober a.s. be noemd tot assistent Rijks Land bouw Voorlichtings Dienst <afd. rundveehouderij) te Zwolle Burgemeester en Wethouders hebben de raad medegedeeld, dat zij de werkzaamheden in hun col lege als volgt hebben verdeeld: 1 Burgemeester: Ruimtelijke orde ning, onderwijs, algemene en be stuurszaken, personeelszaken, volkshuisvesting, militaire zaken, politie en brandweer, volksge zondheid. gewestzaken, recreatie en representatie Wethouder Stegeman: eerste wet houder en loco-burgemeester, ge meentewerken inclusief aan- en verkoop en verhuur en dergelijke van eigendommen exclusief uit gifte bouwkavels. bedrijven (exl grondbedrijf), markt. Wethouder Warrink: financiën in clusief grondbedrijf, sociale za ken, sport cultuur en welzijn. Opgemerkt wordt, dat het beleid collegiaal zal worden gevoerd, hetgeen betekent, dat beslissingen onder gemeenschappelijke ver antwoordelijkheid worden geno men. Uit de bovenstaande werkverde ling vloeit voort, dat de volgende aanwijzingen cq continueringen zijn gedaan: Mr. W.H. Enklaar: Gemeenschap pelijke schoolraad, streekplan commissie IJsselvallei, automati- seringscentrum„Oost-Nederland" <plv. J Warrink). schooltandver- zoring. centraal orgaan van het gemeentelijk voortgezet onder wijs onderwijs (plv. G.J Lange- nbarg, gemeente-secretaris), re creatiegemeenschap „Salland" (plv. J. Warrink). gewestraad „Midden IJssel" (plv. H Stege- W'ethouder H. Stegeman: Voorcen- tralisatiedienst Centraal Overijs sel, gemeenschappelijke vleeskeu- 1 ringsdienst Holten-Hel lendoorn. Gemeenschappelijke vuilstort-, plaats Markelo. Wethouder J. Warrink: Sport> commissie, borgstellingsfonds voor de Middenstand, algemene HOLTEN - Geboren: Hendrik Jan zv BA Veltkamp en DGMom- barg. Ondertrouwd: M Berkhoff, 28 jr Epe en H Krikkink 22 jr. Gehuwd: HAP Holmer 23 jr Bathmen en G Pinkert 21 jr stichting voor maatschappelijk werk, regionaal woonwagencen trum Deventer en sociaal werk voorzieningsschap Centraal Overijssel (Soweco), (plv H. Ste geman). Het bovenstaande houdt tevens in, dat de burgemeester en de wet houders voorzitter zijn van de commissies van advies en b ijstand welke zij onder hun hoede hebb- ben. Vrijdag 15 september 20.00 u. Platen en boekenveiling t.b.v. Nierstichting Holten in „De Schure" (zie ber). 21.00 u. Gezelligheidsavond in hotel-rest. „Müller". Deventer- weg. Zaterdag 16 september 17 00 u.: Hockeywedstrijd vetera- nen ..Holten", jeugdsoos ,De Schure" t.b.v. Nierstichting Hol ten (zie ber.). 20.00 u.: Verzoekplatenpro- gramma t.b.v. Nierstichting Hol ten in „De Schure" Zondag 17 september 2.00 u„ Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.) 2.30 u.: Puzzel wandeltocht Jeugd- sociëteit „De Schure" t.b.v. Niers tichting Holten. Maandag 18 t.e.m. za. 23 september Huis aan huiscollectie t.b.v. Prin ses Beatrixfonds. Maandag 18 september 20.00 u.: Zeer belangrijke vergade ring Holtense Handelsvereniging in Holten „Vosman" (zie adv.). Dinsdag 19 september 20.00 u.: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in „Betha- nië". Eigen avond. Donderdag 21 september 21.00 u.: Gezelligheidsavond in hotel-rest. „Müller", Deventer- weg. 19.30 uur: Ringavond Hervormde Vrouwengroepen in „Irene". Spre ker ds. Sjouke Wijnsma uit Zwolle. Vrijdag 22 september 20.00 uur: „Liberaal-café" in hotel „De Lindeboom", Schalkhaar. Spreker de heer Bolkenstein, lid van de 2e kamer voor de WD. On derwerp: „De miljoenennota 1979". Zaterdag 23 september 9.30 u.: Jaarlijkse Veekeuring in Espelo bij Joh. Boode, Okkenbroe- kerweg. Zondag 24 september 14.00 u.: Start Oriënteringsrit M.A.C, „De Holterberg" bij club huis „De Biester" (zie adv.). Maandag 25 september 19.45 u.: Bijeenkomst afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in „Trefpunt". Spr. de heer J.W. Lubbersen ass. R.L.V.D. On derwerp „Ontwikkelingshulp in Opper Volta. Donderdag 28 september 20.00 u Bijeenkomst afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwenbond in „Rehoboth". Spr. ds. G.W.H. Ped- demors. Onderwerp „Geestelijke begeleiding van zieken thuis of in het ziekenhuis. ARTS W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 27 50. Spreekuur: 11.00 en 16.00 u. Bij spoedgeval len bellen: 05483-27 50. WIJKVERPLEGING Zr. G. v.d. Haar-Kip, Veldpa perweg 2, Colmschate, tel 05706-12 84, b.g.g. 05700-2 27 00 Spreekuur wijkverpleegkun digen en uitlenen verpleegar- tikelen ma. t.e.m. vrij. van 13.30-14.00 u. Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat. ZIEKENVERVOER Garage A. Müller. tel. 17 45, b.g g. J. Aanstoot, tel. 29 80 en 13 38. ZIEKENFONDS Spreekuur do. van 18.30-20.00 u-. Dorpsstraat 16 ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke do. van 8.45-11.30 u.. Groene Kruisgebouw. TANDARTS J.T. Schoolenberg, Nic. Beets- straat 15, Nijverdal, tel. 05486-1 25 29. Spreekuur voor spoedgevallen: 5.00-5.30 uur namiddag. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw G.J Kraaij, tel. 22 99. DIERENARTS Th. A Oostenbrug, Diessen- piasstraat 5, tel. 05483-15 15. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatsch. Diens- tverl. „Midden-Overijssel", Dorpsstraat 16, tel. 27 84. Spreekuur ma. t.e.m. vrij. van 8.30-9.30 u. GEZINSVERZORGING Dorpsstraat 16, tel. 27 84, spreekuur ma. t.e.m. vrij. 8.30- 9.30 u. Tijdens de weekends zijn Maatschapp werk en Gezins- verz bereikb. onder nr. 05486- 1 64 65. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.e.m. zo. 17 sept. A. Groen, Ko- zakkenstraat 15, tel. 12 30. Ma. 18 t.e.m. zo. 24 sept. C. Mein- dertsma, Bergmanstraat 12, tel. 21 90. Aangifte van gestor ven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 05483-13 18. STORINGSDIENST Za. 16 t.e.m. vrij. 22 sept. Electra: J. Kolkman, Gaar denstraat 13, tel. 13 68. Gas: J. Bosschers, Liezen- weg 26, tel. 19 45. POLITIE Tel 31 52 - 26 65 en 26 55. Na 6 u 's avonds bellen: 05200- 7 12 34. BRANDWEER Tel. 22 22 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3