Bejaarden sociëteit ïïavin TEP breidt uit in Goor School- en Volksfeest schitterend geslaagd Reünie oud-leerlingen Bosschool W. J. Eshuis 25 jaar werkzaam bij Mdo-Universal Gemeente Holten Enorme deelname aan Volksspelen Officiële BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD - 1 SEPTEMBER 1978 - PAG. 5 De ere-prijs bij de lopende groepen was voor een groep Sploërsop weg naar het feest. Kindervisite in de optocht in Es- pelo. Op 24 augustus j.l. was het 25 jaar geleden dat W.J. Eshuis bij Univer sal in dienst trad. In een feestelijke bijeenkomst van de fam. Eshuis met het voltallige personeel werd dit feit onder het genot van een hapje en een drankje gevierd. In een toespraak schetste de heer H. Klein Velderman, grondlegger/oud-directeur van het bedrijf, de grote verdiensten van de jubilaris. Begonnen als construc tiewerker werkte hij zich via voor man op tot productieleider Spe ciaal de productie van gladheids- bestrijdingsmachines is bij hem in goede handen, aldus de heer Klein Velderman. Als dank voor hetgeen hij in de afgelopen 25 jaar voor het bedrijf heeft gedaan bood de heer Klein Velderman hem een gouden horloge met inscriptie aan. De tegenwoordige directeur, de heer Hesselink, memoreerde de uitstekende relatie met het pers oneel ec prees zijn beheerste op treden in alle zaken. Hij bood mevr. Eshuis een bouquet bloemen aan. Tenslotte haalde de heer Jansen, algemeen bedrijfsleider, nog enige komische voorvallen van de 25 Universal-jaren op. Donderdag 14 september a.s. zal het nieuwe seizoen van de bejaar- densociëieit worden geopend met een middagje uit! Vertrek vanaf gebouw „Irene" en „Diessenplas" om 14.00 uur, de berg op per bus naar het bezoekerscentrum „Noetselerberg". Tenslotte socië teit in het wegrestaurant „Holten". Kosten f 6.- per persoon. U wordt vriendelijk verzocht u vóór 9 sep- f£0 Clïïl&Klïl ff ^mber °P geven bij de heer Kers, 5 V.V.V.-kantoor, tel. 15 33. De burgemeester van Holten maakt bekend dat hij maandag 4 september a.s. is verhinderd spreekuuhouden. De burgemeester voornoemd, W H Enklaar. De voorzitter van de Sportcommis- sie maakt bekend dat een openbare vergadering van de Sportcommis- sie zal worden gehouden ten ge meentehuize op maandag 4 sep tember a.s. te 19.30 uur. De voorzitter voornoemd, H Rustebiel Geboren: Gerrianne dv H J Kolk man en H C r van Putten. Overleden: H Beldraan- Landeweerd, oud 40 Jaar Holten (overleden te Groningen). Ondertrouwd: HAP Holmer, oud 23 jaar, Bathmen en G Pinkert, oud 21 jaar. Holten. L W Zoon, oud 24 jaar. Holten en R J Mekkering, oud 22 Jaar, Holten. Reeds geruime tijd doen er ge ruchten de ronde dat Wavin TWP voorheen Vaessen Schoemaker en Co. Kunststo femballage B.V. haar huidige vestigingsplaats in Holten zou gaan verlaten. De direktie deelde echter des gevraagd mede, dat de produk- tiecapaciteit zal warden uitge breid en dat hiervoor een stuk grond in Goor zal worden aan gekocht. De huidige produktie- plaatsen in Holten en in Goor zullen niet worden verlaten. In Goor is momenteel het extru- siebedrijf gevestigd en in Holten de kuipen- en dekselproduktie. Op het nieuwe industrieterrein te Goor zal de kuipenproduktie gekoncentreerd worden, terwijl er tevens een nieuw magazijn zal worden gebouwd. Tenslotte deelde men ons mede, dat men verwacht, indien alle vergunningen worden ver strekt. binnen enkele maanden met de nieuwbouw te kunnen beginnen. Begunstigd door mooi weer heeft zaterdag de buurtschap Espelo op heel gezellige en vrolijke wijze het jaarlijks school- en volksfeest ge vierd, een familiefeest, dat dank zei de spontane medewerking van alle buurtbewoners, van jong en oud, schiterend is geslaagd. Het feest begon 's morgens met de optocht (vanaf de school naar de feestweide bij boerderij Stevens „erve Appa") van een zeer groot aantal versierde grote wagens, kleine wagens, karretjes, steps, fietsen. Jong en oud hadden aan de versiering in verband met het schooljubileum extra zorg besteed en aan het verleden, het heden en de toekomst van de „Bosschool" ruime aandacht geschonken, o.m. in de opschriften op de spandoeken op de wagens, zoals „Wie de schole of wil brekk'n mót op tegenstaand rekk'n", „Bloemen vergaan maar de school moet blijven bestaan" en „Aj de pil biej de dokter laot, dan geet' met de sploder schole nog lange neet kwaot". De jury die bestond uit mevr. C. P. K. Enklaar-Van Andel en de heren G. S. E. Vegter en C. Knijff die de wagens enz. beoordeelde op origi naliteit en uitvoering/afwerking had geen gemakkelijke taak. Na de keuring ging de optocht met de Holtense Muziekverening „H.M.V." met drumband en majo rettes voorop naar het feestterrein waar de prijzen werden bekend gemaakt. GROTE WAGENS Ereprijs: Afd. Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Ie prijs: Groep Leunk: „SploBoys" die op het chassis van een oude luxe auto een stellage van pl.m. 8 meter hadden gebouwd, waarop 10 boys hadden plaats genomen, In de top van het „bouwwerk" een rond draaiend radarscherm met op schrift „Mijlpaal-75 jaar" Op het spandoek rond de wagen stond: „Wie wol der beweé'n. dej op de Sploder schole nit kunt leer'n". 2e prijs: Groep Markvoort. „Op weg naar de Bosschool 1903" 3e prijs Groep Nijland met „Maan- raket Splo I" Opschrift: „75 jaar heeft onze trouwe school bestaan, zullen er nog meer j aren volgen of is Espelo dan naar de maan?" 4e prijs: Groep Lubbersen/Ten Dam: „Het sprookje van Hans en Grietje" met Marja ten Dam als heks, Gerrie ten Dam als Grietje en Johan Lubbersen als Hans. 5e prijs: Groep Ulfman- Kindervi site met koffie met krentenwegge. Opschrift op spandoek: „Vroeger was dit tafereeltje bij velen elk jaar te zien, zodat het kindertal soms opliep tot zo'n stuk of tien. Maar dat is nu wel anders sinds men ook dit reeg'len kan. „De Bosschool" heeft het ondervonden, die heeft er maar de schade van". 6e prys: Groep Blankena: Wagen met aantal kinderen (schoolklas) in ouderwetse kleding. Opschrift: „Lang leve de Bosschool". KLEINE WAGENS le prijs: Gerda en Ada Nijenhuis. Op wagentje een groot plateau (vijfdelig) met produkten (puur na tuur) van het boerenbedrijf (melk, graan, aardappelen, eitje, vlees). Opschrift: „Eet elke dag van de schijf van vyf, dat houdt de dokter van uw lijf". 2e prijs: Groep Waanders. Flint- stone8 in een spoetnik. LOPENDE GROEPEN Ere prijs: Groep Sploërs. ouderen en Jongeren, in klederdracht van pl.m 75 Jaar geleden, le prijs: Diane en Jeanette Bekkemens, als bruidspaar van het feest. 2e prijs: Dinie en Klazien Tuitert. (Moo breg mej voor 't eerst naar school). 3e prijs: Hennie Ulfman. FIETSEN le prijs: Dianne Krikkink. 2e prijs: G er rit ten Dam. VOLKSSPELEN 's Middags werden in de feest weide de volksspelen gehouden, waarvoor een zeer grote belang stelling bestond. Er namen aan de verschillende spelen pl.m. 400 honderd personen deel. De meeste sensatie viel te beleven bij het touwslingeren over een kuil met water van pl.m. 7 meter. Het aan tal deelnemers en deelneemsters dat met droge kleren aan de over kant kwam was niet groot. Uitslagen RINGSTEKEN PER FIETS 1 G. Olthof, 2. Bertus Leunk. 3. Joke Stevens, 4. J. W Nijland, 5. Jan Jansen, 6. Bert. Krikkink, 7 Evert Grootentraast. 8 Jan Mark voort, 9. Gerda Blankena. TOUWTREKKEN (dames) 1. Revuegroep Espelo, 2. groep Bertha Waanders-Schippers. 3 groep Janny Bekkernens, 4 groep Marian Baltus. TOUWTREKKEN (heren 1. groep J Reilink, Dijkerhoek. 2 groep H Nikkels, 3. groep A Koopman, 4. groep Flishoek, 5 groep Krieger. 6. groep J Vos Egbert Jansen met moo. 5. Fenny Rensen en Anke Wilmerink,6. Jar Stevens en B. J. Barvelink, 7. Harry en Gerda Blankena. 8. Rita Krik kink en Ineke Groteboer STOELENDANS 1. Rida Krikkink. 2. AnnieBoode,3 Mini Krieger. 4. Betsie Veneklaa; Slots, 5. Fenny Rensen. 6 Jok* Nijland. 7. Anneke Groteboer, 8 Janny Volkerink. BLAASTRAPPEN (Boven 15 jaar voor dames en he- ren). 1. e.a. Gert Krieger en Her man Nikkels, 3. Wim Boode, 4. Jan Schoneveld, 5. Bert Krikkink, G. Jan Prins, 7. Teunis Stevens, 8. In eke Groteboer. Van de pl.m. 50 deelnemers bleven tenslotte Krieger en Nikkels over, die een fel trapduel voerden om de eerste prijs. Toen na 20 minuten de beide varkensblazen nog heel wa ren werd besloten om de le en 2e prijs te delen. BLAASTRAPPEN (tot 15 jaar). 1. Harrie Blankena, 2. Jan Willen Nijland. 3. Wim Schone veld, 4. Jan Haverslag. TOUWSLINGEREN (tot 12-14 jaar). 1. Jan Willem Nijland, 2. Gerrit Meilink, 3. Joke Vruggink. 4. Herman Nijenhuis, 5. Ria Jansen. TOUWSLINGEREN (boven 15 jaar). 1. Manni Wegen, 2. Johan Meilink. 3 Michel Wegen. 4. Henk Blankena, 5- Martie Jansen, 6 Diederik Jansen. 7 Bert Krik kink. HINDERNISBAAN VOOR PAREN UITSLAGEN KINDERSPELEN 1 Willy Reilink en Ria Jansen. 2 Henk Slijkhuis en echtgenote. 3 Henk Blankena en Wim Lubbers, 4 Klas 1. 2 en 3 teierlopen). 1. Rianne Slijkhuis. 2. Bert Schoneveld. 3. Mercedes Wegen, 4. Alie Haverslag, 5. Marjan ten Dam. 6. Ada Nijen huis. 7 Erik Prins. 8. Johan Lubbe rs. 9. Diana Bekkernens. 10. Jannie Marvoort. 8. Klazien Tuitert. 12. Jan Willem Bekkernens. 13. Jo- landav.d. Kolk, 14. Diana Krieger, 15. Gerwin Rensen. BLOKJESDANS l. Mercedes Wegen, 2. Erik Prins. 3. Marjan ten Dam, 4. Rianna Slijk huis, 5. Ada Nijenhuis, 6. Diana Bekkernens, 7. Jolanda v.d. Kolk, 8, Jannie Markvoort. 9. Bert Scho neveld, 10. Klazien Tuitert. 11. Alie Haverslag. 12. Diana Krieger. 13. Jan Willem Bekkernens. 14. Ger win Rensen. 15. Johan Lubbersen. HOEPELEN (klas 4 en 5) 1. Jan Willem Nijland, 2. Gerrit Blankena, 3. Herman Slijkhuis. 4. Anita v.d. Kolk, 5. Riekje Nijen huis. 6. Gerda Nijenehuis, 7. Joke Stevens, 8. Dini Tuitert. 9. Joke Vruggink, 10. Gerrie ten Dam, 11. Hendrika Haverslag, 12. Joke Ulf man, 13. Johan Prins. 14. Jolanda Boode. 15 Dianne Krikkink, 16. Marietje Slijkhuis. 17. Hennie Ulf man, 18 Jan Albert Nijland, 19. Hendrika Nijland. ZAKLOPEN MET HINDERNISSEN I. Anita v.d. Kolk. 2. Joke Vrug gink. 3. Gerrit Blankena. 4. Marie tje Slijkhuis. 5. Jan Willem Nijland. 6. Herman Slijkhuis. 7. Gerrie ten Dam. 8. Hendrika Haverslag, 9. Jo landa Boode. 10. Hennie Ulfman, II. Dini Tuitert. 12. Hendrika Nijland, 13. Joke Ulfman. 14. Gerda Nijenehuis, 15. Dianne Krikkink, 16. Riekje Nijenhuis, 17. Johan Prins. 18. Jan Albert Nijland, 19. Joke Stevens. De kinderen mochten de hele dag gratis in de draaimolen en werden door de feestcommissie royaal ge trakteerd. V.l.n.r. de heer H. Klein Velder man, jubilaris Eshuis en mevr. Eshuis-Deijk en de heer R. Hess elink, algemeen-directeur Nido- Universal. In de Holtense buurtschap Espelo, waar jong en oud in feeststemming was rond de Bosschool die 75 jaar geleden haar deuren opende, werd donderdagmiddag (24-8) en vrijr dagmiddag 25-8) een reünie gehou den voor de oud-leerlingen die in grote getale waren gekomen om niet alleen de oude school die van binnen en van buiten prachtig ver sierd en 's avonds schitterend is verlicht te bezichtigen, maar ook om buurtbewoners waarmee men 75 jaar geleden in de klas zat om schrijven te leren met het zgn. kroonpennetje en aap. noot. mies aan te wijzen op het leesplankje. te ontmoeten. Het is voor de actieve feestcommis sie een gelukkig besluit geweest om deze reünie te houden en door de kinderen die momenteel de school bezoeken en de zesde klassers die onlangs afscheid van de school namen herinneringen aan het grijs verleden op te roepen door ze in ouderwetse klederdracht op het schoolplein spelletjes te laten doen als hoepelen, ballen (kaatsen met 2 of 3 ballen) zakdoekje leggen, de zevensprong, twee emmertjes wa terhalen enz. De kinderen zongen hierbij in die dagen bekende lied jes. Hun bijdrage aan het feest werd zeer gewaardeerd en ze kregen vele malen een welverdiend en hartelijk applaus van de plm. 400 belangstel lenden. Dit applaus was ook be doeld voor de dames J. Ulfman- Boode en G. Vruggink-Kolkman die de leerlingen de spelletjes en de liedjes hadden geleerd. Na de ont moeting bij de school gingen de reünisten per fiets of auto naar de feesttent op de weide bij het erve „Appa" Een klein aantal hoog be jaarden (82-85 jaar) stapte in een open landauer van de gebr Wan- sink te Espelo en beleefde aan het rijtoertje van plm. 1500 meter Veel plezier Het grote gezelschap werd in de tent welkom geheten door de voor zitter van de feestcommissie die heer D B. Nijland. De kinderen oogstten met hun de monstratie van oude spelletjes en dansjes veel succes.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5