Zwem vierdaagse Volleybal toernooi Vriezenveen Hockey- hoek Excelsior (junioren) en A.G.O.V.V. (pupillen) Bergruiter- nieuws Programma Sporthal 't Mosslnk" sterk stijgende belangstelling Schaakseizoen geopend BiauwWitBn 3 Trainings pakken voor wieler vereniging Programma Blauw-Wit '66 iterke stijging Organisatie: Huldiging: Oudste deelneemsters Jongste deelnemers: winnaars van het van Bruggentoernooi S.V. „Holten" Nieuw Heeten BI- Thuiswedstrijd Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD - 1 SEPTEMBER 1978 - PAG. 11 Jongste deelnemer Jaco Prins (4 j.) Santpoort en oudste deelneemster mevr. A. Sisouw-Abbema (72 j.) Den Haag ie „Nationale zwemvierdaagse", -aarvoor het initiatief in 1970 in leventer voor het eerst werd ge- omen. is in ons land in slechts en- ele jaren uitgegroeid tot een in- erdaad massale sportmanifesta- le.' !a een wat aarzelende start werd e zwemvierdaagse in feite pas op rote schaal georganiseerd en ge- ropageerd sedert 1975, toen in to- aal 160 deelnemende zwembaden 00 000 belangstellenden trokken, reik aantal in 1976 steeg tot 320 wembaden met in totaal 250 000 .eel nemers, terwijl in 1977 in 480 zwembaden in ons land 285.000 zwemliefhebbers het water in do ken en vier avonden lang de nodige baantjes aflegden Nadat in 1976 Holten, met 316 deelnemers, zich voor het eerst aansloot bij dit lan delijk initiatief is ook hier het aan tal deelnemers intussen gestegen van 637 in 1977 tot dit jaar 895. De organisatie van dit massale sportevenement was in handen van een zgn. commissie „Zwemvier daagse", bestaande uit twee pers oneelsleden van het zwembad, twee bestuursleden van de zwem- club Twenhaarsveld en de heer H. Rustebiel, voorzitter van de ge meentelijke sportcommissie, ter wijl bij de uitvoering plm twintig medewerkers betrokken waren. Nadat vorige week maandagavond het startsein voor deze manifesta tie werd gegeven in het, mede ter gelegenheid van de officiële inge bruikname van het nieuwe zwem bassin, feestelijk versierde zwem bad, hebben letterlijk jong en oud aan deze zwemvierdaagse deelge nomen Van de in totaal 895 deel nemers namen dit jaar 204 perso nen voor de derde maal aan deze zwemvierdaagse deel en ontvingen daarvoor, als herinnering, een gou den medaille Aan 282 voor de tweede maal deelnemende perso nen werd zilver overhandigd, ter wijl de 409 „Nieuwelingen" het brons kregen opgespeld. Santpoort Zuid, 4 jaar alsmede de zesjarige Hendri Rensen, Zwenni Vincent, Marian Pekkeriet, Mattijs Sandman en Henk Jan Beldman, allen woonachtig te Holten, waar van Hendri Rensen vorig jaar als jongste deelnemer werd gehuldigd. Naast hun medaille ontvingen zij een kleurboek met kleurpotloden. Voorafgaand en na afloop van deze huldiging vond de prijzentrekking plaats van een ten bate van de zwemclub gehouden verloting. De oudste deelneemsters aan de Zwemvierdaagse werden in de bloemetjes gezet. V.l.n.r.: de heer Rustebiel, voorzit ter Sportcommissie, mevr. Sisouw-Abbema, Den Haag, mevr. J. Oude Wolbers, Holten en de heer J.A. Wissink, Ambt. sportzaken. De jongsten v.l.n.r. Jaco Prins uit Santpoort (4 jaar), Henk Jan Bel dman, Matthijs Sandmann, Ma rian Pekkeriet en Zwennie Vin cent (allemaal 6 jaar) werden door de heer Rustebiel met de ere medaille onderscheiden en kregen bovendien een kleurboek met kleurstiften. Iet eerste competitieweekend zit x op Dat de verwachtingen nog liet al te hoog gespannen waren 'oor de eerste wedstrijden bleek te- echt Zaterdags waren de Al ad- ipiranten kansloos tegen IJssels- iars Door gebrek aan kracht in de voorhoede en goed spel van IJs- jelstars moesten de meisjes de vinst met 0-13 aan hun tegenstan- iers laten Adspiranten A2 speelde boven /erwachting. Tegen Pacelli Al Dleef het in de eerste helft 0-0 In de tweede helft kwam de 1-0 voor Hol ten, 5 minuten later was het gelijk. Enkele minuten voor tijd kwamen 3e meisjes via een schampschot langs de paal op de verdiende 2-1 winst. Het BI team speelde een goede wedstrijd tegen Lettele BI Hoewel 3e rust met een 2-1 voorsprong in ging wisten de meisjes die uit speelden, de winst niet vast te hou den en moesten met 3-4 genoegen nemen In de wedstrijd ABS Hol ten B2 bleek wel dat de meisjes van ABS al iets meer ervaring en in houd aan hun spel kunnen geven ndanks goed spel ging de rust in met 3 1. en werd de eindstand 6-2 De dames speelden thuis tegen D S V 2 In een leuke wedstrijd bleken de dames van DSC over enkele goede schutters te beschik ken, die hun kansen goed benutten. Aangezien onze aanval op een en kele aanval na, de verdediging van DSC niet kon passeren eindigde het duel in 1-11. Ook het herenteam moest thuis te gen DSC 2 aantreden Door ziekte kon net het vereiste aantal spelers in het veld worden gebracht Bij de rust was de stand slechts 1-3 In het eerste deel van de tweede helft kwamen ze nog terug tot 3-4. Daarna gaven de 5 wisselspelers die DSC kon inbrengen en de ver moeidheid Holten de ^genadeklap. DSC keerde met de 11-4 winst naar huis. Competitie 2-3 september: Adspi- ranten Al thuis tegen Raalte Al om 15 40, Adspiranten A2 thuis te gen DSC Al om 16.30, Adspiranten BI thuis tegen Raalte BI om 14.50; Adspiranten B2 thuis tegen Raalte B2 om 14.00. Dames uit tegen Raalte 2 om 12.00 uur vertrek 11 00 Heren uit tegen Voorwaarts 2 om 11 00 vertrek om 10.00. Na het vijf avonden intensief beoe fenen van de zwemsport, waarvan de deelnemers één avond mochten overslaan, vond j 1 vrijdagavond de uitreiking plaats van de medailles door de heer H Rustebiel, voorzit ter van de gemeentelijke sportr commissie, bij welke gelegenheid de jongste en oudste deelnemers, alsmede de verst weg wonende fam. Van de Beek uit De Cocks- dorp(Texel) speciaal in het zonne tje werden gezet. Als oudste deelneemsters werden door de heer Rustebiel gehuldigd de dames A. Sisouw-Abbema uit Den Haag die met haar 72 jaar als oudste deelneemster voor de eerste maal aan deze manifestatie heeft deelgenomen en verder de dames J. Dikkers-Eggink 64 jaar en J Oude Wolbers 63 jaar, beiden woonachtig te Holten, welke voor de derde ach tereenvolgende maal hun vier daagse zwemprestatie voltooiden. - Na het opspelden van de betref fende meaille bood de heer Ruste biel hun een bouquet bloemen aan. Verder plaatste de heer Rustebiel ook de jongste deelnemers in het zonnetje en wel Jaco Prins uit De jeugdcommissie van de s.v. Holten Holten organiseerde zater dag, 26 augustus j.l. haar 6e Allard van Bruggen-toernooi voor A-junioren en D-pupillen. Aan dit, onder bijzondere goede weersom standigheden, gehouden toernooi werd deelgenomen door de voet balvereniging Excelsior (Rijssen), Go Ahead (Deventer), A.G.O.V.V. (Apeldoorn), Vroomshoopse Boys, Witkampers (Laren), Hector (Goor), Vorden, Colmschate en de organiserende vereniging Holten. Zowel bij de junioren als de pupil len werd er in twee poules met vier verenigingen gespeeld Bij de pupillen-groep was duidelijk te zien, dat de pupillen uit de afdeling Gelderland over een betere trap- techniek beschikken Dit komt waarschijnlijk, omdat deze vereni gingen (pupillen) op een groot veld spelen, terwijl in de afdeling Twenthe nog op een half veld wordt gespeeld In beide pupillen poules werden Gelderse clubs dan ook winnaar, nl AGOVV en Witkampers, zodat deze clubs moesten strijden om de eerste en tweede plaats De finale wedstrijd bleef oolf na verlenging onbeslist Eerst na het nemen van strafschoppen kon AGOVV als winnaar van de pupillen-groep worden uitgeroepen Een bijzonder verheugend feit voor deze club, omdat juist deze vereniging, we gens het afzeggen van een andere, zich als invaller voor ons toernooi had beschikbaar gesteld. De dcde prijs bij de pupillen was voor Ex celsior (Rijssen), terwijl Vroom shoopse Boys als vierde eindigde. In de A-junioren groep (hoofdklas- sers en overgangsklassers), werd in enkele wedstrijden duidelijk te hard gestreden De door de TVB aangewezen scheidsrechters hiel den de touwtjes goed in handen. Winnaars in hun respectievelijke poules werden hier Excelsior en Op zaterdag 2 september vindt om 14 00 uur de officiële overdracht plaats van de door de firma Aan stoot beschikbaar gestelde train ingspakken. aan de Wielervereni ging „Holten" De Wielervereni ging geeft hieraan een feestelijk tintje, door in karavaan te vertrek ken, vanaf de sporthal naar de firma Aanstoot aan de Larensweg. Afgelopen maandag is de schaak club weer van start gegaan Na de indeling der teams is er gezellig een partijtje geschaakt Dit ter oe fening voor de zw&re wedstrijd te gen Pallas uit Deventer waartegen maandag 4 september een vriens- chappelijke oefenwedstrijd wordt gespeeld Er is wel een trofee als inzet Alle leden worden verwacht! De heer W A v Rijssen komt als meuw lid ODze gelederen verster ken Tenslotte de opstelling der teams. Ie team Bord 1 D A v d Knaap, 2. J W Middelink. 3 J E Scheper man. 4 E J Gervedink Nyhuis, 5 D v Beek, 6 H v Beek, 7 B v Beek. 8 B J G Beijer 9 T van Lin- denberg 10 T v Oijen T v Oijenis debutant in het eerste team 2e team Bord 1 J C Roele, 2 J G M v Calcar. 3 J v Dalen sr., 4 Afgelopen weekend werd er in het „8portdal" druk getraind door oude en veel nieuwe Jeugdleden van de hockeyclub „Holten" Er waren wat oefenwedstrijden gepland, waarvoor- en tegendoel punten vielen, maar die een goede training betekenden voor de ko mende competitie, die a s weekend gaat beginnen. Ook waren er een paar elftallen die deelnamen aan toernooien Jon gens B ging naar Nfjverdal en keerde terug met de vierde prijs. In Lochem vertegenwoordigde een mixed veteranen elftal de hoehey- club. Na een geslaagde dag kwam dit team met de eerste echte „poe delprijs naar huls Weer een „plak" ln de prezen kast! Dinsdag 29 augustus werd er een avond belegd voor de ouders van de jeugdleden Deze avond was be doeld om de ouders van de jeugdige hockeystersi wat vertrouwd te ma ken met het hockeygebeuren Het was een zeer geanimeerde avond, met veel enthousiaste ouders De jeugdcommissie had alles goed voorbereid Het wedstrijdpro gramma voor het a s weekend ziet er als volgt uit Zaterdag 2 sept Jongens D - Goor Dl 10 30 uur. Almelo B3 Jongens B 14 30 uur Goor Dl - Meisjes D 14 30 uur. Meisjes B - Almelo B3 12 15 uur. Training zaterdagmorgen. Zondag 3 sept Dames 1 - Goor 12 30 uur. Heren 1 - Dalfsen 14 30 uur. Heren II - Hengelo IV 11 00 uur; Zwolle B Veteranen 13.30 uur. J ten Velde. 5 W Rietman, 6 WA v Rijssen, 7 W.v Oijen, 8 G J Kromdijk. Senioren: Blauw Wit 1-Markvogels aav 2.30 iiaanw 145 u Excelsior 5-Blauw Wit 2 aanv 4.15 u vertr 3 30 u Excelsior 10-Blauw Wit 5 aa v 11.00 u vertr 10 15 u S C Daarle 3-Blauw Wit 3 aanv. 4 15 u vertr 3 15 u Blauw Wit 4-S C Rijssen 6 aanv. 3 00 u Blauw Wit 6-SVVN 10 aanv 1 00 u. Jeugd: Blauw Wit Al-Sportl. Vr Al aanv. 1 00 u Den Ham BI-Blauw Wit BI aanv. 3 uO u vertr 2 00 u. R K S V B2 Blauw Wit B2 aanv. I 00 u vertr 12 30 u D E S Cl Blauw Wit Cl aanv 2.30 u vertr 1 45 u Blauw Wit Dl Enter V. Dl aanv. II 00 u 5 C Rijssen D3-Biauw Wit D2 aanv 10 00 u Excelsior E2-Blauw Wit E2 aanv. 10 00 u Blauw Wit El-Enter El aanv 10 00 u Blauw Wit E3-Holten E3 aanv. 10 00 u. BI heeft de serie oefenwedstrijden voor de kompetitie met een in Nieuw Heeten behaalde 3-1 over winning afgesloten. Direkt na de aftrap werd de aanval gezocht en al na 3 minuten profi teerde Pim Boog van een aarze lende Nieuw Heeten achterhoede. Blauw Wit hield merendeels het in itiatief maar was niet sekuur en doortastend genoeg Een beetje tegen de verhouding in kwam vlak voor rust de gelijkma ker toen Nieuw Heeten te traag in grijpen van Blauw Wit afstrafte. Ruststand 1-1 Na rust een beter kombinerend Blauw Wit maar het zestien meter gebied van de tegen stander werd slechts aarzelend be treden en ook de noodzamelijke af standsschoten waren schaars. Bij een goed uitgespeelde aanval trof Henk Mekenkamp doel en daarna was de tegenstand in feite gebroken Vlak voor tijd noteerde Pim Boog zijn tweede treffer met een strak schot in de uiterste hoek. Keeper Tijhof maakte een solide indruk door tijdig ingrijpen by en kele benarde situaties BI kan gelet op de resultaten tot nu toe de kom petitie met enig vertrouwen begin nen al zal zeker het team-verband en het aanspeelbaar zijn de nodige aandacht blijven vragen. Op het door Vrivo georganiseerde volleybaltoernooi trok Dames 1 van Min tone tte dit seizoen weer voor het eerst ten strijde Zater dagmorgen om half 8 vertrokken de dames half slaperig uit Holten rich ting Vriezenveen Na een kop koffie in de kantine van de sporthal van Vriezenveen was iedereen weer wakker en ging een ieder na zich te hebben omgekleed, monter het veld op De Mintonette-dames be gonnen aan een stevige warming- up die ze nu van oefening tot oefe ning kregen voorgeschreven door de meuwe trainer-coach, de heer Geels De eerste wedstrijd, om half negen, was tegen Kuipers H D.G. Vol enthousiasme begon de eerste set en iedereen werkte hard om de zo beruchte statisiteit van de da mes te doorbreken Het gevolg was een eerste set overwinning van 15- 11 voor Mintonette Ook in de tweede set kwamen onze dames eerst voor te staan, maar helaas de oude kwaal kwam weer boven Kuipers H D G kwam bij en nam een forse voorsprong Na een time out was iedereen weer opnieuw ge activeerd en er kwamen weer pun ten binnen Helaas zwakte Minto nette wederom af en zodoende ging de tweede set naar Kuipers H.D G.: 9-15 Elke wedstrijd bestaat in dit toer nooi uit twee sets zodat deze weds trijd eindigde in een gelijk spel Hierna volgde de wedstrijd tegen Vrivo Fel gingen de dames van start en zowaar dit wierp vruchten af, de eerste set ging met 15-13 naar Mintonette Vrivo hierdoor waar schijnlijk wat ontmoedigd, kon ook in de tweede set dit felle Mintonette melde Daas zodat deze set met 15-7 gewonnen werd Daarop volgde de ontmoeting met Verdan Wat van de lichte kant werd deze wedstrijd bekeken, omdat Verdan van Vrivo verloren had en Mintonette had immers net van Vrivo gewonnen Maar deze vlieger ging toch echt niet op Het beruchte statische spel van de Dondertmannetjes nam hand over hand toe en de eerste set ging met 5-15 naar Verdan. Ook in de tweede set wisten onze dames niet veel meer eer te behalen en ver loren wederom, stand 12-15. De kans op het spelen om de le en 2e plaats was dus verkeken Na een uur pauze moest echter toch om de 3e en 4e plaats gestreden worden. Nu er toch nog een beker binnen bereik was vochten de dame.s om de punten tegen Holyoke Na goede klappen en uitstekende blokken van Mintonette's kant werd de eerste set gewonnen met 15-12 De tweede set begon en aanval op aanval van Mintonette trof doel, zodat deze set tenslotte ook ge wonnen werd met 15-6 De beker voor de der plaats was behaald! In- dit toernooi werd de eerste plaats door Tornado behaald, de tweede plaats was voor Verdan en de derde voor Mintonette Moe en voldaan gingen de dames naar huis opgeto gen dat er al weer een beker in hun mooie prijzenkast kon worden ge plaatst. Holten Ook deze finale wedstrijd, overigens een herhaling van twee jaar geleden, werd door straf schoppen beslist. De normsJe speelduur eindigde met een 1-1 stand Excelsior bleek de betere in bet nemen van strafschoppen te zijn en werd derhalve winnaar van het A-toemooi, terwijl de overige plaatsen hier waren voor Holten (2e), Hector (3e) en Vroomshoopse Boys (4e). Een goed resultaat voor de A junioren van de s.v. Holten, die dit seizoen overigens niet in de hoofdklasse, wegens degradatie, uitkomen. Na afloop van het toernooi reikte 2e voorzitter A.A.J. Akkermans van de s.v. Holten de wisselbekers en bekers uit aan de winnaars van deze middag en bracht de organi satoren, deelnemende verenigin gen, scheidsrechters, EHBO, enz. dank voor dit goed opgezette en ge slaagde toernooi van de jeugd commissie van de s.v. Holten. Op zondag 27 augustus nam de L.R Bergruiters deel aan het grote C.H te Bathmen. Een C.H. met veel publiek en goede sportprestaties. De Bergruiters startten individueel en als 8-tal in verenigingsverband. Hoewel op Derk Aaftink na, die een 6e plaats behaalde in de indivi duele dressuur, verder geen prijzen behaald werden waren de presta ties tot tevredenheid van com mandant Wim Aaltink. De LR Bergruiters en de ponyclub de Bergruiters zijn druk bezig met de organisatie van crosswedstrij den op de Zuurberg op 23 sept, 30 sept en 7 oktober Hierover volgt later meer informatie. Blauw Wit start zaterdgmiddag de competitie met een thuiswedstrijd tegen Markvogels I uit Markelo De Vogels waren het vorig seizoen gevreesde tegenstanders voor de Blauw Witten die het ook thuis ze ker weer lastig zullen krijgen De wedstrijd begint om half drie. Week van 2 t.m. 8 september ZATERDAG 13.00-14.00 u hr Gerritsen -1/2 hal (13.00 plm. 16 00hr Gerritsen kleed en wasakkommodatie). 8 10-15 30 u div scholen. 18.00-22 30 u badmintonclub. DINSDAG 8 10-16 10 u div scholen. 16 30-23 00 u Mintonette 18 00-22.00 u. instructielokaal - Stichting Sociaal Cultureel Werk. WOENSDAG 8 10-16 30 u scholengemeenschap. 18 30-20 00 u Mintonette/Badmintonclub. 20.00-23 00 u badmintonclub DONDERDAG 8 10-15 30 u div scholen 20 00-21 00 u SV Holten. 21 00-23 00 u KNVB VRIJDAG 8 10-16 10 u div scholen. 19 00-23 30 u Mintonette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12 00 uur recht streeks wenden tot de beheerder i spurthal tel 3180) Alle over ige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd sport zaken i tel 16 66)

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 19