I toerend Sclmre-succes j [in de leuseberg m R(q| tafkpchoolnieuws DijkerSioek HELP HOLTENS NIEUWSBLAD WANDELTOCHT UITVAART VAN DE HEER J. SINNEMA Mutatie Rijkspolitie Programma Interkerkelijk Eecreatiewerk Dertienhonderd enthousiaste bezoekers HOLTENS NIEUWSBLAD Verloren en gevonden üllüSEiHHHBBflflB Tent aan de Borkeldiveg BURGERLIJKE STAND In memorïam J. Sinnema NIEUWSBLAD Vrijdag 18 augustus 1971 30e jaargang - no. 33 Hoofdredacteur J Wig-« Kolweg 14. tel. 05483-1W Plv.v. hoofdred./secr. W Beijel Enkweg 5. tel. 05483-123-. Red. medewerker D. J Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" ga ei r.rj r Rosa King and Upside Down Dat de publieke belangstelling' zo'n grote omvang zou aannemen, hadden de organisatoren van „Schuredag '78" in hun stoutste dromen niet durven hopen. Maar liefst 1300 enthousiaste festival gangers kwamen lopend, fietsend of met de auto naar het sfeervol ingerichte feestterrein achter jeugdsociëteit „De Schure" in de JBeuseberg. Daar kon men naar hartelust genieten van diverse binnen- en buitenlandse forma ties. Herman Brood and his Wild Ro mance hadden.de zware taak de „Schuredag" te openen. De in grote getale aanwezige Broodfans gingen helemaal op in het stevige, doch korte optreden. Dit laatste is te wij ten aan de overvolle concertage nda van de succesvolle popgroep. Na Herman Brood was het de beurt aan Rosa King, met haar begelei dingsgroep Upside Down, om op het kolossale podium hun reper toire ten gehore te brengen. Haar enthousiasme en de swingende muziek werkten aanstekelijk op het publiek. Vele mensen wisten niet wat ze van haar muziek kon den verwachten daar zij in Neder land nog niet veel bekendheid ge niet. Nu weet men echter beter: een swingende show, waarbij diverse stijlen muziek met elkaar verweven zijn, zoals funk, soul, blues en jazz. Een uur later dan gepland (maar Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3. tel 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Na de vakantie ligt het in de bedoe ling om te starten met een gezins- dienst. Dit lykt ons een zinvol be gin. Behalve een begin, zal het voor enkele jongens en meisjes een af scheid zfjn van de zondagsschool. We volgen hierbij het voorbeeld van Holten door het afscheid te verschuiven van Kerstfeest naar de grote vakantie, wanneer ook de andere groepen opschuiven. We hopen dat we deze jongens en meisjes nog dikwijls terugzien in jongerendienst of kerkdienst, en dat dit niet het einde betekent voor Op zaterdag 26 augustus a.s. orga niseert de Almelose Wandelkring „A.W.K." in Holten weer de jaar lijkse „Heidetocht". Er zal weer een parcours worden uitgezet door de prachtige natuur gebieden rond Holten en de orga nisatoren rekenen evenals voor gaande jaren weer op een grote deelname. Voor groepen is er een speciale be oordeling volgens de reglementen van de N.UW. Het startburo dat is gevestigd in gebouw „Irene" aan de Boschkampstraat is geopend vanaf 10.30 uur. Startttfd: voor in- dividuelen: 11.00 uur, groepen voor beoordeling: 14.00 uur. De afstanden zijn: 5, 10,15 en 20 ki lometer. Voor inschrijving is moge lijk bij mevr. I. Eggerink-Harbers, 2de Nieuwstadsweg 3a, wierden. tel. 05478-20 93 en op 26 aug. aan het startburo. Men dient als men gaat wandelen de aanwijzingen van de politie en controleurs stipt op te volgen. Er mag in bos en heide niet gerookt worden en... laat niet als dank voor 't aangenaam verpozen de A.W.K. de schillen en de dozen. De wachtmeester le klas H. J. Overmeen van de groep Holten der Rijkspolitie is dezer dagen overge plaatst naar de groep Wierden. Gevonden: 2 kleine poesjes, schoudertas en etui, NS-maandtraject, bril. step. bruin jack. Verloren: knipportemonnaie met f5.-, da meshorloge met een zilveren ringe tje, groene knipportemonnaie met f 100,-, suède. blauwe pauw, rood zwart trainingsjack, bruine porte- monnaie met f 100,-, foto's, zwem- kaart e.d., zwarte fototas met foto toestel, bruine portemonnaie met 1200,- en pasfoto, horloge met schakelarmband, rode wijzerplaat. hen van het samen met anderen bezig zijn met het evangeüe. Deze dienst die wij samen met ds. Berk hof hopen te houden, zal plaats vinden op 20 augustus om half tien in Bethanië. We vertrouwen erop dat veel ouders deze dienst mee wil len beleven. We weten dat u be langstelling hebt voor het zondags schoolwerk maar we zouden zo graag zien dat er wat meer mensen zich bereid toonden om daadwer kelijk te helpen. Zoals u weet is de heer G. J. Ulf- man uit het zondagsschoolwerk gestapt en we vragen ons af of er geen enkele man in heel Dijkerhoek is te vinden die zou willen proberen bij de oudste groep leiding te geven. Het is het proberen waard! We zien vol verwachting uit naar uw reactie, u mag ook andere na men doorgeven. Maar ondertussen blijven wij. door Gods kracht, doorgaan de kinderen te wijzen op Jezus en op het Rijk van gerechtig heid en vrede dat eens komt, door Gods trouw aan ons. Dat Rijk, waarvan we allemaal al iets kun nen laten zien, door te leven naar Jezus voorbeeld. Jongens, meisjes, ouders tot ziens op 20 augustus.Natuurlijk zijn nieuwe kinderen van harte welkom voor het volgende seizoen. dat lag niet aan de organisatie), was het de beurt aan de Apeldoor- nse formatie Flavium. Deze in po pulariteit snel stijgende bluesband speelde nummers van hun drie uit stekende elpees. Flavium had er enorm veel zin dat was te merken aan de geestdriftige reacties van het publiek. Tenslotte het hoogte punt van de „Schuredag '78": Sweet d'Buster. Iedereen ging staan om met deze groep, die „live" altijd zo uitstekend uit de verf komt (dat is vorig jaar we^gemerkt), mee- te swingen. De Uitstekende lichts^ how verhoogde de sfeer op het ge zellige terrein. Het wervelende op treden van Sweet d'Buster werd met maar liefst twee toegiften be sloten, een waardig slot van de „Schuredag 78". De vrijwilligers van jeugdsociëteit „De Schure" kunnen terug kijken op een gran dioos geslaagd en goed georgani seerd openluchtfestival Opmerke lijk is verder dat de hele dag zonder Sweet d'Buster incidenten is verlopen. Het succes van het popfestival is ook groten deels te danken aan diverse instan ties en welwillende middenstan ders, die op de een of andere manier hun diensten ter beschikking heb ben gesteld. In het bijzonder wor den bedankt M.A.C. „De Holterbe- rg", Twentrac B.V., Dick van Piet (voor het afstaan van het weiland), Rijkspolitie Holten, Gemeente Holten, de firma's Jansen-Kleyn Velderman, Voordes, Schipper Transport, Müller (Dick van Guus), N.S., fam. Keuterman, fa. van Bruggen, Scholengemeenschap Holten, fa. Arfman B.V fa. Krekel, Rijssen, fa. Dikkers, Boks Oolbek- kink, Soweeo, de V V V. te Holten, diverse boeren die hun wagens be schikbaar hebben gesteld. Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk, W Muller jr en niet te verge ten de noabers van de „Schure". Onder zeer grote belangstelling vond maandagmiddag de crema tie plaats van de heer J. Sinnema, in leven hoofdinspecteur in alge mene dienst van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Iï>«olten leeft zijn naam nu voort als het eerste hoofd van de ULO, thans Scholengemeenschap. Van-' uit zijn woning in een buitenwijk van Leeuwarden heeft men een prachtig uitzicht op het dorp Gou- tum, de geboorteplaats van Sin nema. Langs de oude kerftTmet de bekende zadeldaktoren toog men voor de laatste gang naar het cre matorium te Goutum. Het aantal sprekers, dat de overle dene herdacht, was beperkt ge houden. Van de zijde van het minis terie van Onderwijs en Weten- •••••••f ZATERDAG 19 AUGUSTUS: 20.00 uur Bonte kennismakings avond voor alle gasten. ZONDAG 20 AUGUSTUS: 10.00 uur Kampdienst. Voorganger ds. G W. H. Peddemors. MAANDAG 21 AUGUSTUS: 20.00 uur Barbequeavond met volksdans DINSDAG 22 AUGUSTUS: 13.40 uur Muzikaal onthaal V/OENSDAG 23 AUGUSTUS: 19.00 uur Twentse koffietafel met de Boerendansers (opgave t.m. dinsdag) DONDERDAG 24 AUGUSTUS: 14.30 uur Sportmiddag VRIJDAG 25 AUGUSTUS: Bonte avond. ZATERDAG 26 AUGUSTUS: UITSTUIF ZONDAG 27 AUGUSTUS: Laatste kampdienst in dit seizoen Voorganger ds. Lindeboom. Maandag tot en met vrfjdag 10.00-12 00 uur Kindermorgen Maandag t.e.m. vrijdag kiosk geopend van 9.30-10.00 uur en van 12.00-12.30 uur. Zaterdags alleen van 9.30-10.00 uur. Jong en oud van harte welkom in de tent. Graag tot ziens! Het team: Gerrit, Annet en Zwaantje. schappen sprak de heer J.Th Schelfhout, plv. inspec teur-generaal van het onderwijs. Deze stelde met name op de voor grond het door de. heer Sinnema opgezette project voor de coöwüi- natie van kleuter- en basisonder wijs en de betekenis van de overle dene voor het Fries op de lagere school. De heer Schelfhout noemde ook in het bijzonder de menselijke kwaliteiten van de overleden hoof dinspecteur, waarbij de liefde voor het kind naar voren drong Vanuit de vriendenkring werd een per soonlijk woord gesproken door de heer Van Keulen uit Leeuwarden. De laatste spreker las uit Matth. 25 vers 15-2'ó, de gelijkenis der toever trouwde talenten. Hij noemde de overledene een goede werker in de wijngaard, die zijn talenten ten volle gebruikt had en daarvoor grote lof verdiende. Hierna werden de honderden aanwezigen uitge nodigd langs de met veel bloemen getooide kist te gaan. Van de mu ziek tijdens de plechtigheid is met name te noemen Mozarts Aria uit Die Zauberflöte „In diesen heil'gen Hallen kennt man die Rache nicht, Und ist der-Mensch gefallen bringt Liebe ihn zur flicht". Daarna was er gelegenheid Mevrouw Sinnema en de kinderen te condoleren, waar van zeer velen gebruik maakten. HOLTEN - Geboren: Peter Chris- tiaan zv H Stam en R Klompenma ker; Wout zv J G P Müller en A Nij- boer; Henriëtte Jolanda dv G W Oostervelt en W Tuitert; Hendrika Jenneken dv M Immink en M Bar- tels; Guido Matheus zv H J M Rui ter en T M Littelink. Op 9 augustus overleed geheel onverwacht, op 61-jarige leeftijd, de heer J. Sinnema, hoofdinspecteur in algemene dienst van het ministerie van onderwijs. De heer Sinnema was vanaf de oprich ting van de Holtense Ulo-school in 1953 hoofd van deze school tot 1962. In dat jaar werd hij benoemd tot inspekteur van het lager onderwijs te Kampen. In 1967 volgde hij de toenmalige hoofdin specteur Kleiterp op en vestigde zich in Groningen. In deze functie had hij bemoeienis met het lager onderwijs in de provin cies Groningen, Friesland, Drenthe en Overijssel. Sedert kort bekleedde hij de functie van hoofdinspecteur in algemene dienst. Hij woonde sindsdien in Leeuwarden. Voordat hij naar Holten kwam, was hij onderwijzer te Witmarsum (Fr.) en daarna hoofd van de Ulo-school in Kollum. Onder zijn leiding groeide in de eerste jaren de Ulo-school te Holten uit van 76 leerlingen en drie leerkrachten tot 350 leerlin gen en 15 leerkrachten. „Wanneer deze school niet was geleid door een man als u, dan had de Holter ulo niet die positie ingenomen in deze streek, als thans het geval is", aldus burgemeester Enklaar bij het afscheid van Sinnema in 1962. Kenmerkend voor de overledene waren zijn doorzettingsvermogen, zijn overtuigingskracht, zijn brede kyk en vooruitziende blik met betrekking tot ontwikkelingen in het onderwijs. Hij was de man, die mede richting en inhoud gaf aan deze ontwikkelingen, op lokaal en, in zijn latere functie, op lande lijk niveau. Bij het vervullen van zijn taak heeft hy steeds het belang van het kind centraal gesteld in dienst van het kind, om het te helpen vormen tot mens, tot een gelukkig mens. Met grote bekwaamheid heeft hij de Holter Ulo in 1957 het zoge naamde Ulo-experiment binnengeleid. Daardoor werd aan de school naast de vierjarige opleiding een driejarige verbonden en eveneens een afdeling voor Economisch en Administratief On derwijs. In deze eerste moeilijke periode van de Ulo-school, de fase van de opbouw, heeft Sinnema door zijn werken, het vertrouwen weten te veroveren van de ouders en zo het fundament gelegd voor de huidige scholengemeenschap. Na de periode in Holten vroegen grotere opdrachten, dan de leiding van een school, om zijn aan dacht. Hij was lid van een commissie van de A.B.O.P. (Algemene Bond van Onderwijzend Personeel), die in 1964 een publikatie het licht deed zien: „Nieuwe onderwijsvormen voor 5- tot 13- a 14-jarigen". Als hoofdinspekteur, derhalve als adviseur van de minister van Onderwijs, heerft hij veel bijgedragen tot de opzet en uitvoering van het zogenaamde stimuleringsbeleid, zoals dat door de vorige minister van Onderwijs, Van Kemenade, werd geëntameerd. Dit stimuleringsbeleid is er op gericht extra steun te geven aan scholen met relatief veel kinderen uit gezinnen in zogenaamde „achterstandsituaties". Evenzo heeft hij door zyn werk in vele commissies mede gestalte gegeven aan het Wets ontwerp voor het basisonderwijs. De inleiding tot dit wetsont werp is van zyn hand. In de z.g. commissie Sinnema heeft hij geijverd voor doorvoering van het Fries op de lagere school en opname ervan in de l.o.-wet Veel energie heeft hij gestoken in het werk dat heeft geleid tot het opzetten van plaatselijke en regionale schooladviesdiensten. Zijn groot idealisme, zijn sociale bewogenheid, zijn inzicht in de praktijk van het onderwijs, gepaard aan zijn grote intelligentie, maakten, dat het Nederlandse onderwijs in zo ruime mate kan profiteren van wat hij mede tot stand heeft gebracht. Voor zijn grote verdiensten werd hy enkele jaren geleden koninklijk on derscheiden. In november a.s viert de Scholengemeenschap het 25-jarig bestaan. Sinnema zal daar niet bij zijn Dit bedenkend worden eens te meer de woorden van Roland Horst bewaarheid, die de burgemeester van Holten in 1962 aanhaalde bij het af scheid van Sinnema: „Ik zal de halmen niet meer zien, Noch binden ooit de volle schoven" Veel van het werk van de overledene bestond uit het voorberei den van veranderingen in het onderwijs en het onderbrengen ervan in wettelijke kaders Hij heeft dit werk kunnen doen, door dat hij geloofde in de noodzaak tot verandering „Doch doe mij in de oogst geleven, Waarvoor ik dien"., zijn de twee volgende versregels van dezelfde dichter en zo uitstekend van toepassing. Holten heeft hem willen eren in het verleden. Dat was een goede zaak. Holten voelde dat als een verplichting Velen die Sinnema gekend hebben en langs de gevelsteen in de nieuwe school lopen, welke als opschrift „De hae scola, J Sinnema, bene meritus" (die zich voor de school verdienstelijk heeft gemaakt) draagt, zullen terugdenken aan die tijd, naar, zoals hij zelf ook zei: „mijn geluk kigste tijd". Borne, 12 augustus 1978 H. J. H. U ontvangt een fraaie,, JW- Parker-Jotter ballpoint als u een ^Ht' nieuwe abonnee opgeeft. Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half 1 jaar/per jaar. J

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1