„Salland" doet stap terog met concentratieplannen Boerin ook een gewone vrouw Ga eens de boer op Morgen is het de grote dag Waar gaan we heen? Deelplannen voor Raalte Dr venter en Hellendoorn Nieuwe Praktijkcursussen starten in september Informatie en coördinatie HOLTENS NIEUWSBLAD Moderne technieken HOLTENS NIEUWSBLAD - 11 AUGUSTUS 1978 - PAG. 15 Het algemeen bestuur van de recreatiegemeenschap „Salland "zal zich in zijn openbare vergadering van maandag 21 augustus, in het gemeentehuis van Heino moeten uitspreken over wijziging van het tot dusverre ge voerde recreatiebeleid, (zie elders in dit blad), zoals dat plaatselijk is vastgelegd in het op 10 juni 1977 vastgestelde rapport „Partiële aanpas sing basisplan voor de openluchtrecreatie in Salland". Bij deze aanpas sing is de oorspronkelijke, in het recreatiebasisplan van 1972 gemotiveer de, concentratie van voorzieningen losgelaten en is dan ook een onder scheid gemaakt naar recreatieactiviteiten (amfibische (zwem) recreatie, recreëren in de natuur, vissen, watersport) en niet meer naar soorten voorzieningen (concentratiepunten, attractiepunten, bossen, parken enz.). In het beleidsprogramma, dat opgesteld is naar aanleiding van het bijstellingsrapport, worden de benodigde voorzieningen dan ook per akti- viteit genoemd, maar daarbij komt toch die concentratiegedachte weer naar voren. Een dergelijke gedachtengang heeft consequenties ten aan zien van de benodigde gronden (men denke daarbij aan de bezwaren die de Raalterboeren hebben aangevoerd tegen het concentratiepunt op hun gronden, Red. H.N.). Een ander punt is de vraag of in plaats van enkele grote projecten niet beter meer kleinere projecten gerealiseerd kunnen worden en het derde punt is het kostenaspect. Men denkt daarbij aan het inschakelen van het particulier initiatief. De in de aanhef genoemde wijzi ging van het recreatiebeleid is ver vat in een discussie nota. waarin zeer omstandig wordt ingegaan op de vele aspecten, welke met het re creatiebeleid te maken hebben. Uit de beleidsuitgangspunten vastge steld op 10 juni 1977. waarover ge schreven werd in deze krant van 17 juni d.a.v., vloeien de volgende problemen voort: Een aantal grote terreinen te vinden dichtbij de woonkernen, buiten de kwetsbare en stiltegebieden, waarbij zoveel mogelijk de goede agrarische gron den ontzien worden en waar moge- lijk zandwinning kan plaats vin den. „In feite wordt hierbij gezocht naar het schaap met de bekende 5 po ten", aldus het dagelijks bestuur in de discussienota Uitvoerig wordt in de discussienota ingegaan op de behoefte aan re creatiemogelijkheden, waarop in dit kort bestek niet kan worden in gegaan, waarbij de voor- en nade len van het spreiden van de voor zieningen over meërdere en kleinere recreatieobjecten worden opgesomd. HetD.B. komt tenslotte tot de con clusie, dat bij het voorzieningenbe- leid de volgende uitgangspunten moeten gelden 1. het beleidsmatig uitgangspunt om verschillende recreatie activiteiten zoveel mogelijk binnen één project te realiseren wordt los gelaten. 2. de aanleg van strandbaden wordt gekoppeld aan het realiseren van gebundelde zandwinningen, waarbij globale beleidsuitgang spunten in acht worden genomen; 3. de ontgronding waarvan de uit komst naderhand als recreatiepias gebruikt gaat worden dient van zo danige omvang te zijn, dat het evenwicht tussen beschikbaar wa ter en te verwachten bezoek zoveel mogelyk gewaarborgd is, 4. de inrichting van het project dient op een vrij intensief gebruik afgestemd te zijn, opdat niet meer gronden dan noodzakelijk zijn, aan andere gebruikers wordt onttrok ken. Het beleid van de Recreatiege meenschap zal er verder op gericht moeten zijn de natuurlijke moge lijkheden van het gebied te behou den, en daar waar mogelijk te ver groten Aanleg van fietspaden (uit voering van het fietspadenplan) dient daarom bevorderd te worden. Het dagelijks bestuur meent dat aanleg van deze voorzieningen, die echter door de bevolking niet als zodanig worden ervaren, in de eers - tkomende Jaren de hoogste priori teit dienen te krijgen Programme van actie Uit de nieuw opgestelde beleids programma blijkt al, dat aanvaar- Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven t>IJ G. W. KNAPEN Larenseweg 3. tel 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur ding van deze discussienota geen drastische wijziging betekent in het beleidsprogramma van juni 1977 Essentieel is het loslaten van de gedachte dat het recreatieschap slechts grote projecten dient tot stand te brengen waarin verschil lende recreatie-aktiviteiten zijn ge concentreerd Bij het tot stand brengen van kleine projecten, waarin slechts één aktiviteit wordt onplooid, zal naar de samenstellers verwachten, het grondgebruik ten behoeve van recreatie-objecten aanmerkelijk minder worden Dat dit tevens leidt tot een besparing op de investeringskosten is, is hen duidelijk. Het hiervoren genoemde fietspa denplan behandelt slechts een fa cet van de diverse categorieën voorzieningen, terwijl de bedoeling van de door CRM voorgestane pro jectenontwikkelingen gericht is op een gehele afweging van diverse soorten voorzieningen Met de ideeën dat de concentratiege dachte niet de enige mogelijkheid is om de recreatie te bevorderen en gestalte te geven, is het wenselijk om een drietal deelplannen op te stellen voor Raalte, Deventer en Hellendoorn. In die plannen kan dan, volgens de samenstellers van de discussienota, aangegeven wor den welke voorzieningen dan wel complexen van maatregelen ge nomen dienen te worden op recrea tief gebied in de streek rond ge noemde gemeenten. Voor Raalte kan dit betekenen, dat het opgestelde programma van ei sen deels zou dienen te vervallen en dat daar evenals in de omgeving van Deventer en Hellendoorn be gonnen zou moeten worden met een deelplan. Vermaaksoctiviteiten In een artikel in de Nederlandse Gemeente zijn enkele suggesties gedaan om de exploitatietekorten van de recreactieschappen te verminderen, namelijk door in voering van een veelheid van vermaaksactiviteiten en ten tweede door koppeling met ver- blijfsrecreatie. Met betrekking tot het eerstge noemde meent het dagelijks be stuur dat hiermee grote voorzich tigheid in acht moet worden ge nomen en dat de mening van de gemeente waarin het dagrecrea tieproject komt te liggen van zwaarwegende betekenis moet worden geacht. Het wil daarbij opmerken, dat de recreatieprojec ten in de eerste plaats moeten die nen om de tekorten aan recreatie mogelijkheden in de regio op te vangen. Voorkomen moet worden dat de projecten een attractiviteit krijgen die bezoekers tot ver uit de regio aantrekt, om dat daarin het gevaar zit dat er voor eigen inwo ners geen ruimte blijft om te re creëren. Een koppeling van een dagrecrea tieproject met een project voor de verblijfsrecreatie zou, volgens de nota. in een enkel geval overwogen kunnen worden Tenslotte wordt nog opgemerkt, dat de lokaties van de geplande uitbreidingen van de kampeerac- commodaties, zoals die in het concept-streekplan IJsselvallei aangegeven zijn, in de meeste ge vallen niet overeenkomen met de lokaties voor de dagrecreatieve projecten, zodat een koppeling planologisch moeilijk zal zijn. dus wees er zeker van datje alles piekfijn voor elkaar hebt De orga nisatie van de Schuredag heeft aan enkele festivalorganisatoren en be zoekers van popfestivals met jaren lange ervaring enkele tips samen gesteld, speciaal voor lezers en le zeressen van het Holtens Nieuws blad, als extra service na het ont raadselen van alle voorgaande stukjes. Die tips zijn vooral op li chamelijk gebied, dus let goed op. tip 1 zorg dat je je snelste kleren aan hebt, want er komen leuke meiden en gozers uit het hele land (misschien wel uit het buitenland, of zelfs uit het westen) tip 2 zorg dat je goed gegeten en gedronken hebt voordat je er heen gaat, want meestal krijg je toch al leen maar drank en dan heb je al vast een goede „bodem" tip 3: zorg dat je goed uitgeslapen bent, want meestal duren die pop- festivaux nogal lang en door het lawaai kun je tijdens ook geen uil tjes, Iaat staan knappen, tip 4: zorg dat je alle noden al ge loosd hebt, alvorens het terrein te betreden (stel je voor: net op het moment dat Nana Maskara de hoge C dreigt los te laten, krijg je Sweet d'Buster is de hoofdgroep om 21.30 uur. een enorme kramp in je onderbuik, en als je terugkomt, zie je nog net met betraande ogen hoe het po dium wordt bestormd door mensen die die C wel hebben gehoord), tip 5: zorg dat je het volgende schemaatje uitknipt en goed zicht baar bij je draagt: Herman Brood: 14.00 uur (brekken en angoan), Rosa King: 16.00 uur (gloepen en van oe of kieken); Flavium (on- meunig stoeken en te warke goan): 18.45 uur, Sweet d'Buster21 30 uur (swingen en een pilsje pakken). Komt allen. Jeugdsocieteit „De Schure" Het wordt zo vaak gezegd In kran ten en tijdschriften, voor de radio of televisie of zomaar in het alge meen: „Zij ziet er niet uit als een boerin". Er wordt nooit bijverteld, hoe men zich die boerin dan wel had voorgesteld. Vermoedelijk als een verkommerd sloofje, in de schaduw van haar echtgenoot zwoegend in huis, op het erf, in de stal en op het land. Zulke boerin nen hèb je. Maar wie op de Neder landse boerderijen rondkijkt, ziet dat ze gelukkig zeldzaam zijn. Daarmee wil niet gezegd zijn, dat de gemiddelde Nederlandse boe rin haar man niet bijstaat. Inte gendeel. De Nederlandse land- en tuinbou- wondememingen worden niet voor niets gekarakteriseerd als gezins bedrijven. In het inkomen dat het bedrijf oplevert, moet vaak een flinke hoeveelheid werk van de boerin worden verdisconteerd. Dat is elders in Europa niet anders. Een Zweedse boerin maakte zich onlangs dan ook geducht boos, toen naar aanleiding van de vast stelling van de landbouwprijzen in een deel van de massamedia werd beweerd, dat de levensstadaard van de boeren te hoog zou zijn. In een vergadering van een boerenor- ganisatie bracht zij haar mening in de openbaarheid het inkomen van de boer is het resultaat van het werk van twee mensen. Haar be toog culmineerde in de vaststel ling, dat een boer nooit teveel vlij tige echtgenotes kon hebben. Der halve stelde zij voor dat de wetge ver polygamie voor boeren zou toe laten Zo zou de boer een stoet on bezoldigde. maar gemotiveerde en nijvere arbeidskrachten kunnen aantrekken, die een aangenaam Inkomen zouden opleveren. Uiteraard bedoelde de Zweedse boerin dit niet serieus. Maar haar boosheid was wèl echt. En haar op treden leidde er in elk geval toe, dat de situatie van de Zweedse boerin in kranten, tijdschriften voor de radio en op de televisie nader werd bekeken Zo'n belichting door de media van de achtergronden van het boerin- nenbestaan zou ook in ons land nuttig zijn Zodat men niet meer de behoefte voelt om vast te stellen dat een boerin ook een gewone vrouw is. Het is weer mogelijk in te schrij ven op de praktijkcursussen van de Stichting Nederlandse Techni sche School, waarvan de eerste reeds in september a.s. zullen be ginnen. Alle cursussen duren drie maanden met één lesavond per week, telkens van 7 tot 10 uur. Cur susplaatsen zijn Amsterdam, Arn hem, Bergen op Zoom, Breda, Ein dhoven, Enschede, Groningen, Heerenveen, 's-Hertogenbosch, Leiden, Maastricht, Rotterdam, Utrecht, Venlo en Zwolle. De les sen worden in kleine groepen ge geven. De deelnemers bereiden zich thuis op de lesavonden voor, hetgeen bijzonder effectief werkt. Zo'n les is steeds actueel en duide lijk op de praktijk gericht. Men kan kiezen uit de volgende studierichtingen, waarvan de leer gangen Microcomputers en Wer koverleg nieuw in het programma zijn opgenomen de overige zyn op nieuw aangepast aan de ontwikke lingen en inzichten die in het be drijfsleven worden toegepast. Industriële elektronica: hiervan maken deel uit de cursussen Basi- selektronica, Elektronische scha kelingen en componenten, Elek tronische meettechniek, Toege paste analoge en thyristortechniek en Toegepaste digitale techniek. Microcomputers een uit drie delen bestaande leergang, te weten Mi croprocessors en microcomputers, Microcomputer, interfaces en peri ferie en Microcomputer- program matuur. Op veel boerderijen heerst nu topd rukte, maar dat neemt niet weg dat honderden boeren, boerinnen en tuinders in het hele land van harte bereid zijn om gedurende een paar uurtjes niet-agrarische landgeno ten te laten rondneuzen Zfi doen dat vooral, omdat vele stedelingen er geen idee van hebben wat er vandaag de dag zoal moet worden gepresteerd op de boerderij om goed en betaalbaar voedsel te pro duceren. Gaat u maar eens kijken op een akkerbouw- of veehouderijbedrijf of bij een tuinder Het kost u niets, u bent heerlijk buiten en steekt er nog wat van op ook. Eén voor waarde slechts: u moet de betrok ken boer of tuinder even opbellen om een afspraak te maken, want anders loopt hij bfi voorbeeld onder het melken of terwijl hij op de maaidorser bezig is de kans dat er tientallen bezoekers tegelijk op zijn erf komen en dat is zelfs voor het meest gastvrije boerengezin teveel van het goede. Hieronder vindt u enkele adressen van bedrijven hier in de buurt, die kunnen worden bezocht Wie de complete adreslijst van agrarische bedrijven in het hele land wil heb ben, hoeft slechts een briefkaartje te sturen aan „De Boer op", post bus 91430, 2509 EA Den Haag J te Rietstad akkerbouwbedrijf(42 ha) Van Royensweg 63, Berge- ntheim. tel 05233-355 aardappelen, suikerbieten, granen. H.J Janmaat akkerbouwbedrijf (51 ha), Driehoeksweg 21, Vriezen- veen, tel. 05234-263 aardappelen. suikerbieten,gra nen,mais. B Schrijver rundveehouderij. De Mars 2, Zwolle, tel 05200-18018 60 melkkoeien, allerlei machines F M Brookhuis tuinbouwbedrijf. Hakenbergweg 8, De Lutte, tel. 05415-421 bloemen en groenten J Lammcrtink gemengd bedrijf, Rosseweg 18, Laren P. Lochem, tel. 05738-394 21 melkkoeien, 65 fokzeugen, 380 mestvarkens, melkkoeltank, ma chines. W G.F Wen tink gemengd bedrijf (38) Heegsestr. 13, Terwolde, tel. 05717-270 40 melkkoeien, aardappelen, sui kerbieten, granen. G. J Keiweg, pluimvee- en akker bouw (16 ha). Kapelleweg, Lochem, tel. 05737-324 Snijmais, 32.000 legkippen. G Ruiterkamp pluimvee- en ak kerbouwbedrijf (12 ha). Ehzerallee 3 Almen tel 05751-258 Mais, bie ten, aardappelen, 12.000 opfokhen* nen. J H Nieuwenhuis rundveehouderij (30 ha) Ravensweertsweg 9, Gors- sel, tel 05759-2237 85 melkkoeien, ligboxenstal. vis- graatmelkstal, allerlei machines. J Kleiboer gemengd bedrijft 10 ha). Achterhoekseweg 3a. Wilp, tel. 05763-403 20 melkkoeien, 700 mestvarkens, mais. aardappelen De regering heeft besloten een or gaan in te stellen voor Informatie en Coördinatie Dienstverlening Oorlogsgetroffenen (Icodo). Aan dit orgaan zal zo spoedig mogelijk een wettelijke status worden toe gekend. Vooruitlopend hierop zal bij een gezamenlijke beschikking van de staatssecretarissen mevr. J. G. Kraaijeveld-Wouters en G. C. Wallis de Vries (CRM), mevr. E. Veder-Smit (VOMIL) en C. van Lent (Defensie) een gemengde commissie worden ingesteld ter oprichting van een stichting, die voorlopig de functie van het or gaan gaat vervullen. De regering heeft dit besluit geno men naar aanleiding van een tus sentijds advies van het Werk- en Adviescollege immateriële hulp verlening aan oorlogsslachtoffers (WAC), dat onder voorzitterschap staat van prof dr J P van Praag. In dit advies stelt het WAS, dat er grote behoefte bestaat aan een or gaan. dat richting kan geven aan de uitbouw en verbetering van de im materiële dienstverlening voor oor logsgetroffenen Dit orgaan zou te vens kunnen dienen als „platform", vanwaar verzetsdeelnemers, ver volgden en andere oorlogsgetroffe nen hun prob'emen kenbaar ma ken aan de Nederlandse samenle ving en dat hen daarmee tevens herkenbaar maakt. Het Icodo zal een programma van externe activi teiten moeten ontwikkelen. Het gaat hierbij vooral om voorlichtings- en scholingspro gramma's, die bedoeld zfjn de mo gelijkheden tot dienstverlening op medisch en maatschappelijk ter rein toe te rusten met de gerichte deskundigheid welke noodzakelijk is voor een kwalitatief goede hulp verlening in vaak uitzonderlijk moeilijke situaties. Het bestuur van Icodo zal bestaan uit één lid van en uit de besturen van: de Stichting '40-'45, de Stichting Joods Maatschappelijk Werk, de Stichting Pelita, de Bond van Ne derlandse Militaire Oorlogsslach toffers, de Vereniging voor Ambu lante Geestelijke Gezondheids zorg, de Joint (Landelijke Organi satie voor Maatschappelijke Dienstverlening), de Buitenge wone Pensioenraad en de Uitke- ringsraad Een onafhankelijke voorzitter en vier onafhankelijke deskundigen op medisch, psychoterapeutisch, sociaal of sociaal-cultureel gebied zullen daarnaast in het bestuur zit ting nemen. Elektronische regelingen, de cur sussen Elektronische meet- en re geltechniek en Vermogenselektro nica vormen samen deze leergang. Medische elektronica: onderver deeld in de blokken Medische techniek en Medisch-elektronische apparatuur. Industriële elektrotechniek: sa mengesteld uit de cursussen Basi- selektrotechniek, Elektrische energietechniek en Elektrische be sturingstechniek. Meet- en regeltechniek: deze leer gang bestaat uit de cursussen Ba siskennis meet- en regeltechniek, Voortgezette meet- en regeltech niek en Regel- en beveiligingstech niek van processen. Toegepaste vacuümtechniek: een korte leergang die in één cursus van drie maanden wordt gegeven. Verwarmings-en koeltechniek, op gebouwd uit de cursussen Verwarmings- en koelinstallaties en Luchtbehandelingsinstallaties. Hydrauliek en pneumatiek: een leergang die uit drie cursussen be staat, te weten Basiskennis Hyd rauliek en pneumatiek, Voortge zette hydrauliek en pneumatiek en Pneumatische besturingstechniek. Mens en organisatie een leergang voor bazen, voorlieden, afdelings chefs, enz., waarin zijn onderge bracht de cursussen Mensen in een organisatie en Organiseren en plannen met mensen. Werkoverleg in de praktijk: een leergang voor allen die betrokken zijn bij het invoeren of continueren van werkoverleg. Voor zover niet anders vermeld, zijn de cursussen bestemd voor technici die in hun dagelijks werk te maken hebben met onderhoud, reparatie, bediening, installatie of afregeling van bedrijfsapparatuur. De cursussen in een leergang slui ten op elkaar aan, ze kunnen echter ook afzonderlijk worden gevolgd. De deelnemers kunnen dus direct beginnen met die cursus die aan sluit op hun eigen niveau. De NTS-docenten hebben een grote praktische ervaring. Waar nodig begeleiden ze de deelnemers bij het uitvoeren van hun practi cumopdrachten Zij laten echter ook veel over aan het initiatief van de cursisten Ze stimuleren hun zelfvertrouwen, nodig om hun ken nis toe te passen in de praktijksi tuaties van alledag. De NTS is erkend door de minister van onderwijs en wetenschappen. De deelnemers kunnen dan ook een diploma behalen dat namens de minister wordt medeondertekend door een rijksgecommitteerde. Elke cursus is uitvoerig vermeld in de nieuwe studiegids; uit de be schrijving van doelgroep, leerdoel, vooropleiding, methodiek en cur susprogramma kan men zich een duidelijk en volledig beeld vormen van de cursussen. De studiegids kan worden aangevraagd bij het centraal bureau van de Stichting Nederlandse Technische School, Jacob Marisstraat 61,1058 HX Am sterdam. Telefoon (020) 15 72 22*. De gids wordt dan gratis toegezon den. BIOSCOPEN LUXOR 1, Brink 20, tel. 18662, weekfilm do 10 t.m. wo. 16 aug.: The sound of music, a.l.; na- chtvoorstelling vr 11 aug.: Het stampcafé, 16 jr; matinee zo. 12, wo. 16 aug.: Kuifje en de blauwe sina asappel, a.l.; aanvangstijden week film. dagelijks 20 uur, zo. ook 16 uur. LUXOR 2, Roggestraat 3-5, tel. 18662, weekfilm do. 10 t.m. wo. 16 aug.: L'hotel de la plage - 3e week, 12 jr; nachtvoorstelling vr. 11 aug. 23.15 uur: Alice does not here any more, 16 jr; aanvangstijden week film: werkdagen 20.45 uur, za. 18.45 en 21.45 uur, zo. 15, 18.45 en 21.15 uur. CINEMA, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100, weekfilm do. 10 t.m. wo. 16 aug.: The last waltz, a.l.; ma tinee do. t.m. zo. en wo. 14 uur: De fluit en de zes Smurfen - 2e week, a.l.; aanvangstijden weekfilm: werkdagen 20.15 uur, zo. 19.00 en 21.30 uur, zo. 16,19.00 en 21.30 uur. EDB, Smedenstraat 10, tel. weekfilm do. 10 t.m. wo. 16 Nederlandse première: Convt jr; nachtvoorstelling vr. 11, zc - aug. resp. 23 en 23.30 uur: Break out, 16 jr; aanvangstijden week film: werkdagen 20.15 uur, za. 18.45 en 21.15 uur, zo. 15.00,18.45 en 21.15 uur. EDB 2, Smedenstraat 10, tel. 13615, weekfilm do. 10 t.m. wo. 16 aug.: Close encounters - 3e week, 12 jr; nachtvoorstelling vr. 11, zo. 12 aug. resp. 23 en 23.30 uur: Sidharta - 3e week, 16 jr; aanvangstijden week film: dagelijks 20 uur, zo. ook 14.30 uur. EXPOSITIES RUIMTEVAARTCENTRUM DE VENTER, Muntengang 1, tel. 19755, geopend: ma. t.m. zo. 10-12 en 14-17 uur: Alles over bemande ruimtevaart. GALERIJ LENTEN, Kletterstraat 25-27, Epse, tel. 21815, geopendwo. t.m. za. 10-17, zo. 14-17 uur: Schil derijen, beeldhouwwerken, grafiek, keramiek 1850-heden. ALBERT SCHWEITZER CEN TRUM, Brink 89, tel. 19675, ge opend: di. t.m. vr. 9-12 en 14-17, za. 13-16 uur: (zie ook onder Nationaal Orgelfestival) Leven en werk van Dr. Albert Schweitzer. KUNST RONDOM, Openbare Leeszaal, Brink 70, tel. 13506 ge opend. di. t.m. vr. 10-17.30 en 19-21, za. 10-17 uur: Tentoonstelling „De Wadden". MUSEUM DE WAAG, Brink 57, tel. 14556, geopend: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17, zo. 14-17 uur: 450 jaar De Waag MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink 55, tel. 14556, geopend: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17, zo. 14-17 uur: Oude ganzenborden. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9, tel. 19739, geopend: di. tm. za. 10-12.30 en 14-17, zo. 14-17 uur: Old timers op rails. KUNSTUITLEEN, Grote Poot 19, tel. 11848, geopend, di. t.m. vr. 14- 18, do. ook 19-21, za. 10-12.30 en 14- 17 uur. R. VARINGS KUNSTKABINET, Korte Assenstraat 15, geopend: vr. en za 13.30-17 uur. HET EI VAN COLUMBUS, Pol straat 76, tel. 12311, geopend: dage lijks 21-1, wo. en za. ook 14-17 uur. CHEZ ANTOINETTE, Rogge straat 12, tel. 11630, geopend: di. t.m. zo 21-3 uur: Bert Groenewoudt en Hans Spaans, schilderijen; Bemd Bevers, pentekeningen. T HOEKHUIS. Brink 38, tel. 13250, geopend: ma t.m. vr 12-15 en 17-24, za. en zo 17-24 uur: Foto's van oud Deventer. EERSTE NATIONALE ALBERT SCHWEITZER ORGELFESTI VAL DEVENTER 16 Lm. 18 augus tus 1978, woensdag 16 augustus 20 15 uur: Openingsconcert in de Grote Kerk door Folkert Gronds- ma, Nico van den Hooven en Jan Kleinbussink (juryleden) m.m.v. Hugo Naessens, countertenor, Gijs van Schoonhoven, obligaat orgel en Vokaal en Instrumentaal koor van het Deventer Kerkmuziek Ensemble. Gespeeld worden wer ken van J S Bach (zie verder age nda volgende week) RIELERBAD, Rielerweg,zaterdag 12 en zondag 13 augustus 10-17 uur: Koekstad waterpolo toumooi. BOTERMARKT, Stromarkt, za terdag 12 augustus 14-17 uur: Post zegelruilbeurs. DEVENTER TENNISKAM PIOENSCHAPPEN, 7 t.m 13 au gustus op de tennisparken Cein tuurbaan, Park Braband, Schape- kolk en Drijvers Tennispark, dage lijks vanaf 9 uur Finales 12 en 13 augustus op Drijvers Tennispark (Platvoetsdijk). DE SCHALM, Dreef 1, tel. 18130, donderdag 10 augustus 9.30 uur: Vakantie-instuif, vrijdag 11 augus tus 10 uur Tekenfilm. MUZIEK IN EN OM DE GROTE KERK (zie ook internationaal Or gelfestival), vrijdag 11 augustus 12.30 uur Marktconcert door Ge rard Le Glerse uit Wielingen, za terdag 12 augustus 19 uur: Beiaardconcert door Roel Smit; 20 uur. Muzikale wandeling rond de Deventer toren.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 15