lalli.1 E,|9|j| MSEllil PLEZIER EN SPINNING OP HOIITHAKKERSFEEST VAKANTIEGASTEN KOZEN HENNE DEUK ™«™m „.«mmMiim ALS DOMOMGI im Free Sluiter schutterskoning II 1 m kJl! LJl \jt f Hf HrHriP ^zrr1;^ H0LTENS NIEUWS8LAD i Oriënteringsrit MAC. „De Holterberg" Gemeente Holten Uitvoering Winkel sluitingswet 1976 BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD OPRUIMINGSTIPS VAN LEEMREIZE 1175.- LEEMREIZE MEUBELEN ENTER HnLTFIK NIFIIWttl AD S Voor het 3e „Houthakkers- feest" dat donderdagavond van de vorige week in de Dorpskern werd gehouden toonden plm. 2000 enthou siast meelevende bezoekers waaronder zeer veel va kantiegasten - belangstel ling. Aan de wedstrijd die bestaat uit de onderdelen houtzagen, hout- kruien, mastklimmen en touw trekken namen 4 ploegen deel De eerste prijs een prachtige beker met 12 punten voor de ploeg uit Dykerhoek die bestond uit D Podt (coach) Freek Wilmermk, Arie Podt, Gerard Paalman, Wim Wil mermk en Henk Rensen De sterke mannen van het gemee ntelijk energiebedrijf H Dam Wie- chers, H Wansink, J Bosschers, S. Huisman en coach A Lichtenberg werden met 11 punten tweede De ploegen van camping „de Pop- pe" bestaande uit Bep Kamp, Jo- han Kamp, en Frits Kamp uit Apeldoorn, Johan Gringhuis uit Borne, Evert Pieper uit Apeldoorn en Wim Oreving uit Assen scoorde onder leiding van coach Henk Olt- hof uit Deventer 9 punten en een zelfde aantal punten behaalde ook de ploeg uit de publieksploeg die bestond uit de vakantiegasten D. Mekking (coach) Deventer, J Zwa nenberg, Deventer, van der Heerik, Rotterdam, J Jongsma, Ureterp, Han Stoutjesdijk en H. Loosman te Urk en A Prins, Nieuwe Tonge. Er werd aan het zeer geslaagde evenement medewerking verleend door de Tirolerkapel van H.M.V „De Holterberg buben" en de Hol- tense Boerendansgroep „De Hoól- ter Daansers" De daansers kregen Voor de jaarlijkse vakantieoriënte- ringsrit welke op woensdag 19 juli door de MAC „De Holterberg" werd georganiseerd bestond grote belangstelling In totaal kwamen 50 auto's aan de start waarvan 30 deelnemers welke in Holten met vakantie waren Het was een een voudige oriënteringsrit met een lengte van 42,5 km. welke de deel- voor de Spaanse wals, de valeta, de bloemenwals, de rozenwals, de schotse wals en "Gao weg ie" vele malen een hartelijk applaus dat ook bestemd was voor de beide spóllemannen Jans Mossink (Ku- per Jenske) en Johan Aaltink Jan Luessink deed het als speaker op dit derde feest zeer verdienstelijk. Het laatste „Houthakkersfeest" in dit vakantieseizoen is op donder dagavond 3 augustus. nemers niet al te veel hoofdbrekens koste De finish was bij het Sport park „Meermanskamp" waar de voorzitter D J Schooien de prijzen bekend maakte en de uitzetters J. Arfman, H Egberts en H Heijink bedankte voor de gezellige rit, als mede de diverse controleurs De prfjzen bestonden uit gebruiksar tikelen en werden gewonnen door: Burgemeester en wethouders van Holten brengen het navolgende ter kennis van de winkeliers in deze gemeente 1. Het is met ingang van 1 novem ber 1978 verboden een winkel voor het publiek geopend te hebben, in dien niet bij iedere voor het publiek bestemde ingang van die winkel een door of namens burgemeester en wethouders gewaarmerkte aan kondiging is aangebracht, waarop de toegestane openingstijden van die winkel zijn aangegeven Deze aankondiging moet van buitenaf goed te lezen zijn Dit geldt ook voor een winkel, waarvoor een ge meentelijke vrijstelling of onthef fing van het maximum aantal ope ningsuren van 52 per week is ver leend. 2. Aankondigingsformulieren met bijbehorende toelichtingen kun nen met ingang van 21 augustus 1978 gratis ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken (ope ningstijden 9.00-12.30 uur), worden afgehaald, terwijl vanaf deze da tum hier tevens de aankondiging ter waarmerking kan worden aan geboden. 3 Voor het waarmerken van de aankondiging is een bedrag van f 4,45 aan leges verschuldigd, het welk bij de aanbieding ter waar merking moet worden betaald. Holten, 28 juli 1978. Burgemeester en wethouders voornoemd, J, Rietberg, locobur gemeester. J Vuuregge, loco-secretaris. U ontvangt een fraaie a su een Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. Gebruik deze Naam: Adres: TO» B Woonplaats: I KHk n ij g 9 Geeft op als abonnee jfl jg B jg g fj|| op het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: 8 voor het opgeven X van een Adres: I nieuwe abonnee. lïj Inzenden aan: Woonplaats: LM Holten» Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V Antwoordnummer 97 jaar/per jaar. JpL Entchede. W Vakantiegangers: 1 J P Zwartz, Amsterdam, 2 J A J Oude Nijhuis Bornerbroek, 3 G J Schooien Epe; 4 G G J Rekers Almelo, 5 Van- steenkiste Amsterdam, 6 H. Brug- geman Nijverdal. Sportklasse: 1 A.J. Lichtenberg Holten. 2 A Schuppert Holten, 3 T. Bijma Holten, 4 G Nijenhuis Colm- schate, 5 H Mooiweer Holten. De poedelprijs werd toegekend aan W. Hulsman, Holten. Overleden: G. H. Broers, oud 76 jaar, Holten. Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3 tel 1224 tot 's woensdags 15 00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Abonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Olieverbruik is normaal. Aktueel Auto Allerlei Rij-impressie Sunbeam 1.65 Duurtest Austin Allegro Autowegen in Zwitserland 1 Nieuwe Aud* 80 Afleveringskosten Saab Chevette, Celebration De Amerikaanse film Coming home (speelduur 2 uur) is door de Nederlandse Filmkeuring niet toe gelaten voor personen beneden de zestien jaar „De film wordt voor die leeftijdsgroep schadelijk geacht door een te zware geestelijke druk, die niet in bepaalde scènes is vast te leggen, maar die als een rode draad door de film loopt", aldus de Nederlandse Filmkeuring Eve neens uit Amerika komt de film Stunt-rock (speelduur 1,5 uur), die gekeurd is voor alle leeftijden De Italiaanse film „De zwarte piraat" (speelduur ruim 1,5 uur) meent de Nederlandse Filmkeuring te mo gen toelaten voor personen boven de twaalf jaar. mits er twee coupu res worden aangebracht Het gaat hier om de scene van het doden van een Indiaanse moeder met baby tot en met de close-up van de dode li chamen en om de scène van een man in een stoel, waarbij de voeten van de man in een martelwerktuig aangeschroefd worden. „Voor de leeftijdsgroep beneden de twaalf jaar is de aaneenschakeling van grof geweld, zowel lichamelijk als geestelijk, moeilijk in de fantasie wereld in te passen", meent de Ne derlandse Filmkeuring. (30 juli t.m. 5 augustus) Zondag 30 juli: Drive-In-Show in de kantine van camping „De Haspel" aan de Langstraat van 20 00 tot 23.00 uur Zondag 30 juli: Grote Autocross met 50 deelnemers. Aanvang 13.00 uur, terrein Ijsbaan „De Noordpool", aan de Larenseweg. Maandag 31 juli: Bezichtiging Manege Beltman, Borkeldsweg - hoek Markeloseweg Tijd van 14 00 tot 16.00 uur Toegang vrij. Dinsdag 1 augustus: Bezichtiging kaasboerderij Cats Larenseweg 106. Vanaf 14.30 uur Toegang f 1.25 p.p. Er wordt uitleg gegeven, helaas geen bereiding te zien. Dinsdag 1 augustus: Wandeling onder leiding vanaf de dagcamping op de Holterberg Vertrek om 10.00 uur Deelname gratis. Liever geen kinderen onder de zes jaar. Woensdag 2 augustus: Fietstocht onder leiding, met pauze in een boeren herberg Deelname f 1 - p.p Vertrek vanaf het VW-kantoor om 9.00 uur. Opgave van te voren verplicht. Woensdag 2 augustus: Bezichtiging manege „Snorrewind" Markeloseweg, tegenover Camping „De Poppe", van 14 00 tot 16.00 uur. Donderdag 3 augustus: Middagwandeling onder leiding SBB, vanaf de dagcamping op de Holterberg, vertrek om 14.00 uur Deelname gratis. Donderdag 3 augustus: Groot houthakkersfeest in het centrum van het dorp. Het programma bestaat uit diverse onderdelen o.a. mastklimmen, houtkruien, touwtrekken en houtzagen. De Tirolerkapel geeft muzikale opluistering evenals de Boerendansers. Veel leut en gezelligheid. Vrijdag 4 augustus: Rondleiding in het museum Bos De heer Bos vertelt U veel over de flora en fauna van de Holterberg. Aanvang om 20.00 uur tot 21 30 uur. Zaterdag 5 augustus: Oriënteringsrit voor auto's en motoren. Aanvang 19.00 uur vanaf het clubhuis „De Biester" Opgave bü de start. Een leuke rit met veel opgaven, speciaal voor de vakantiegasten. Het Dorpsfeest in Holten is zaterdagavond van start gegaan met de verkiezing van de Dorpskoningin door een jury van elf vakantie gasten. Er ging een langdu rig enthousiast applaus op uit de menigte van naar schatting 2000 bezoekers die zich voor de muziek koepel in „Kalfstermans- weïde" had verzameld toen de voorzitter van de Dorps- feesteommissie J. Wiggers bekend maakte dat uit de vijf dames en meisjes die zich „kandidaat" hadden gesteld gekozen was Hen- nie Deijk. Hennie die woont aan de Meutgeertsweg 7 op de Borkeld is werkzaam in het Bejaardencentrum „De Wellehof' in lijssen was wel blij dat ze gekozen was maar ergens was ze er toch wel een beetje van ge schrokken. De 20 jarige Dorpskoningin doet aan sport bij de volleybalclub „Mintonette" en danst bij de boerendansgroep „De Hoolter Daansers". KRONING De scheidende koningin Joyce Schipper uit de Canadastraat heeft haar onder stormachtige toejuic hingen het i,gouden kroontje" op de blonde lokken gezet. Ze wenste haar „troonopvolgster" sterkte en een goed jaar en bood een boeket bloemen aan. Voorzitter Wiggers wenste Hennie namens de feest commissie en „het volk" geluk met haar verkiezing en bood een enve loppe met inhoud aan. Ook de an dere candidaten mevr. M. Bel- dman-Hennink, mevr. M. Tui- tert-Altena, Henriétte Gerritsen en Erna Beusink kregen een „atten tie" in couvert en gratis entree op het hofbal in feestzaal „Vosman" waar de hele avond een gezellige sfeer heerste en op muziek van het „Golden Star" combo werd ge danst. Na de kroning en huldiging maakte de Dorpskoningin in een open auto met de Holtense Mu ziekvereniging voorop een korte rijtoer door het dorp waarbij ze door de vele honderden hartelijk werd toegewuifd. Voordat de ver kiezing van de nieuwe Dorpsko ningin plaats had genoot het pu bliek van het optreden van de.kin- aergroep van de folkloristische vereniging „Markelo" De kinderen (de jongste 4 en de oudste 6 jaar) dansten in hun bijzonder fraaie ou derwetse kostuumpjes o.l.v. de heer A.J Sligman en mevr. Krab- benbos-Meengs en op accordeon begeleid door spölleman Gert Jan Leferink o.a. „twee emmertjes wa ter halen"; „De zevensprong", ,,'k wou zo graag een ketting breien" en „De Drikusman" De kinderen die erg enthousiast dansten en zongen kregen vele malen een hartelijk en zeer verdiend applaus. De 58-jarige landbouwer veehandelaar Freé Sluiter uit de Oranj estraat heeft za terdagmiddag met een wel- Free Sluiter werd koningsschutter 1978. Rechts koningsschutter '77 Jan Bouwhuis. gericht schot - om precies te zijn het was het tweehon- derdveertigste - het restant van de grote houtenvogel van de plm 15 meter hoge paal geknald en dat bete kende dat hij een heel jaar de titel „Koningsschutter van Holten" mag voeren. Het vogelschieten dat plaats vondt op een terrein aan het begin van de Marke loseweg trok een flink aan tal belangstellenden en was weer een spannend evene ment in het kader van de Dorpsfeestweek 1978. DEGELIJK KUNSTLEDEREN BANKSTEL met stoffen kussens 975.- KLASSIEK GESTOFFEERD Dick Jansen en Freé Sluiter. Schutterskoning Jan Bouwhuis - die nog heel dicht by prolongatie van de titel was - wenste als eerste geluk en droeg het schild met de vele medailles aan z'n opvolger over. De nieuwe schutterskoning werd 's avonds in de muziekkoepel in „Kalfstermansweide" gehuldigd en toegesproken door de voorzitter van de Dorpsfeestcommissie de heer J Wiggers die z'n gelukwens vergezeld deed gaan van een ge schenk in couvert. Tijdens het „Hofbal" in zaal „Vosman" werd de nieuwe schutterskoning o.a. ge lukgewenst door de deze avond ge kozen nieuwe Dorpsfeestkoningin Hennie Deijk. Namens de Schietvereniging „De Eendracht" - waarvan Sluiter sinds de oprichting in 1952 lid is - werd hij gelukgewenst door de heer A. Schuppert Ook hij bood een ge schenk in couvert aan en reikte de vijf winnaars van het vogelschieten de prijzen en de medailles uit. Nog diverse koopjes bij Het leek er niet op dat er 240 scho ten gelost moesten worden voordat de romp naar beneden kwam want al met het derde schot dat gelost werd door E Gruotentraast ging de kop er af De ünkervleugel ma 48 schotéh» de rechtervleugel (na 36 schotem de staart (na 39 schoten), en de romp ma 87 schotem werden resp „geveld" door treffers van Herman Stukker, Freé Sluiter,

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1