M-VAKANTIE PROGRAMMA Een wonde plek in dorpscentrum Doelsehieten het Dorpsfeest Aan alle medewerkers van de kindervakantieweek PROGRAMMA DORPSFEEST 1978 HOLTENS NIEUWSBLAD liai» Plaats voor dorpsfeestattracties Openbare kennisgeving Vervoer met taxi's INGEZONDEN ATTENTIE HOLTENS NIEUWSBLAD HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 21 juli 1978 :30e jaargang - no. 29 Hoofdredacteur J Wlggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr. w Beijers Enkweg 5, tel. 05483-1234 Red medewerker D. J Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter kennis van be langhebbenden, dat zij by hun be sluit van 27 juni 1978 ter uitvoering van de wet autovervoer personen met betrekking tot het personen vervoer met taxi's het volgende hebben besloten: Aan Firma Beldman-Kruk, La- renseweg 8 en 12 te Holten vergun ning te verlenen voor het vervoer van personen met drie taxi's (be sluit nummer: 422/th/az), onder ge lijktijdige intrekking van de ver gunning voor het vervoer van personen met drie taxi's t.n.v. Joh. Aanstoot (Aanstoot's Rijwiel- en Taxibedrijf) alhier, een en ander in verband met overname van de taxi-onderneming van laatstge noemde door eerstgenoemde fir ma; het besluit tot verlening van vergunning t.n.v. firma Beldman- Kruk is bij voorraad uitvoerbaar. Belanghebbenden kunnen inge volge artikel 55 van de wet auto vervoer personen binnen 30 dagen na heden hiertegen in beroep ko men bij gedeputeerde staten dezer provincie. Van 22 tot en met 29 juli zaterdag 22 juli: Koningschieten om de eer om koning te worden. Aanvang 14.30 uur. terrein Markelosewee. Zondag 23 juli: Drive-In-Show in de kantine van camping „De Haspel" aan de Langstraat, van 20.- tot 23.- uur. Toegang f 2,50 p.p. maandag 24 juli: Bezichtiging Manege Beltman, Borkelds- weg-hoek Markeloseweg. Tijd van 14.- tot 16.-uur. Toegang gratis, dinsdag 25 juli: Bezichtiging kaasboerderij Cats, Larenseweg 106, vanaf 14.30 uur. Toegang f 1,25 p.p. Er wordt uitleg gegeven, helaas geen bereiding te zien. dinsdag 25 juli: Wandeling onder leiding vanaf de dagcamping op de Holterberg. Vertrek om 10 uur. Deelname gratis. Liever geen kinderen onder de zes jaar. woensdag 26 juli: Fietstocht onder leiding met pauze in een boe renherberg. DeelnameF l.-p.p. Vertrek vanaf het VW-kantoor om 9.- uur. Opgave van te voren verplicht. woensdag 26 juli: Bezichtiging manege „Snorrewind", Markelose weg, tegenover camping „De Poppe", van 14.- tot 16.- uur. donderdag 27 juli: Middagwandeling onder leiding SBB, vanaf de dagcamping op de Holterberg, vertrek om 14. uur. Deelname gratis. donderdag 27 juli: Groot houthakkersfeest in het centrum van het dorp (Smidsplein) en omgeving. Het programma bestaat uit diverse onderdelen o.a. mastklimmen, houtkruien, touwtrekken en hout zagen. De Tirolerkapel geeft muzikale opluistering evenals de Boe- rendansers. Veel leut en gezelligheid. vrijdag 28 juli: Rondleiding in het museum Bos. De heer Bos vertelt u veel over de fauna en flora van de Holterberg. Tijdsduur van 20.- tot 21.30 uur. Door de afbraak van de gebouwen is thans zicht ontstaan op Won- nink's Modecentrum aan de Kerk straat. Op de hoek van de Dorps straat en de Kerkstraat komt de nieuwe slagerij van Brands en ten westen hiervan het Dura-pand. Links, op de achtergrond, de Oran jestraat rechts de Herv. kerk. Datum: 21 juli 1978 Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester, J. Rietberg l.b. De secretaris, G.J. Langenbarg Zaterdag 29 juli: 13.01 chap van Holten. uur Touwtrekwedstrijd om het kampioens- Zondag 30 juli: Grote autocross met 50 deelnemers. Aanvang 13 uur terrein IJsbaan „De Noordpool". Op de plaats waar heel kort geleden het bekende hotel Holterraan, de toneelzaal Amicitia en het Babyhuis, eigenlijk het Karkemeijet huis, de bakermat van de Gebr. Schuppert, stond, ligt nu een kale zandvlakte, een wonde plek in de Dorpskern van Holten. De Rijssense Gebouwen Slo- perii heeft haar werk gron dig verricht. Er is van de gebouwen helemaal niets overgebleven. Zoals men weet zal Dura Aanne mingsmaatschappij uit Rotterdam hier behalve een slagerij voor slagei Brands, een groot pand, met bene den winkels en boven woningen bouwen, en heeft een belangrijke reconstructie plaats van de Dorps kom. De plannen daarvoor ligger thans op de gemeentesecretarie tei inzage. De hardnekkige geruchten als zou het Dura plan niet door gaan, worden door de heer Dekkers van Dekkers Vastgoed in Hengele ten stelligste ontkent. Er is zelfs voor de nog te bouwen panden eer voordeliger subsidieregeling ont staan door de wijziging van de Wet Investerings Regeling (WIR). We: gaf de heer Dekkers toe, dat er dooi enkele misverstanden een belang rijke vertraging in de bouw is opge- Tijdens het Dorpsfeest van 25 tot en met 28 juli organiseert de Sup portersvereniging van de S.V. Hol ten, evenals vorig jaar, een spor tieve attractie: doelsehieten met een voetbal in open doel. Dat doel is verdeeld in vakken en voor de treffers worden, naar gelang van de moeilijkheidsgraad, punten toegekend. Mede namens mijn vader en moeder wil ik u heel graag allemaal bedanken voor de schitterende kindervakantieweek die ik in de vorige week mocht meemaken Het was meer dan geweldig Wat heb ik genoten van het waterfestijn, kabouterdag, de kinderkermis. verkleedpartij en niet te vergeten Luko's pretparade. Bart Soer Wat fijn in deze tijd waarin soms zo negatief over de jeugd in het algemeen wordt gesproken. Dat de oudere jeugd van Holten zoveel over heeft voor de kinderen van 6 tot 12 jaar en ook dit jaar weer zoveel voor hen heeft willen doen is meer dan geweldig Wat hebben ze genoten van alles wat jullie hen hebben geboden, met alleen de kinderen maar ook vele moeders. Hoeveel vrije tijd hebben jullie als medewerkers en medewerksters niet opgeofferd? Nogmaals heel hartelijk dank en hopelijk tot het volgende jaar De ouders van Bart Soer Dc aandacht wordt er nog eens op gevestigd, dat op gave en opzegging van abonnementen op dit blad, evenals adreswijzigingen, moeten geschieden bij G. W. Knapen, Larenseweg 3, telefoon 1224, en niet aan Kolweg 14 of Enkweg 5. Telkens kunnen tien schutters deelnemen, waarbij voor het hoog ste en laagste aantal punten aan trekkelijke prijzen te behalen zijn. De laagste prijs is uiteraard een troostprijs. De prijzen zullen be staan uit braadhaantjes, kaasjes, doosjes verse eieren en andere prijzen in natura, naar eigen keuze. Degene die per dag de meeste ke ren 3x8 punten heeft gescoord, ontvangt de extra dagprijs en dingt mee naar de hoofdprijs op de laat- ste dag van het Dorpsfeest, een draagbaar TV-toestel Dat zal zijn vrijdagavond om plm. 21.00 uur. Vorig jaar bestond voor dit evene ment een enorme belangstelling, waarbij ieder zijn sportieve capaci teiten wilde tonen. De opbrengst komt onder meer ten goede aan de training en begeleiding van de voetbaljeugd en van de overige af delingen van de S.V. Holten. Het doelsehieten zal plaatsvinden op het terrein rondom de oude dorp storen. treden, waarmede vorig jaar april al begonnen zou zyn. De heer Dek kers wilde geen datum noemer waarop met de bouw begonnen zal worden, omdat hij zich daaraan niet binden wilde, zoals bijvoor beeld na de bouwvakvakantie. De Dorpsfeestcommissie zou voor de feestelijkheden van de volgende week het ontstane gat graag wilier gebruiken om er b.v. de auto scooter of een andere grote kermi sattractie in te plaatsen. Maai daaraan is in verband met de zachte grond en eventuele regenval nogal een groot risico verbonden. Als de eventuele kermisexploitant dat risico zelf zou willen aanvaar den, dan was dit een mooie oplos- avondTêenaMdSverlfchtingvan Aan de verkiezing van ae «°rpsfconingin ls'8 Ial medewerking worden verleend door de kinder- het pretpark, op te vullen. groep van de Folkloristische Vereniging „Markelo". Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel 1224 tot 's woensdags 15 00 uur In Bathmen bij H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur (Wijzigingen voorbehouden) Zaterdag 22 juli 14.30 uur Koningschieten Schietvereniging „De Eend racht", terrein Markeloseweg. 18.30 uur Optreden Kleuterboerendansgroep van de Boerendansgroep uit Markelo in de muziekkoepel in „Kalfstermansweide". 19.30 uur Verkiezing dorpskoningin 1978 Korte rijtoer m.m.v. „HMV". 20.30 uur Groot hofbal in feestzaal „Vosman". Muziek „Goldenstar Combo". Dinsdag 25 juli 14.30 uur Officiële opening Dorpsfeest. 15.30 uur Demonstratie Bergruiter-ponyclub in „Kalf stermansweide". Woensdag 26 juli 10.00 uur Kleinveemarkt in „Kalfstermansweide". 19.00 uur Grote autocross MAC „De Holterberg", ter rein ijsbaan „Noordpool", Dorperdijk. Donderdag 27 juli 13.30 uur Ballonwedstrijd voor de jeugd in „Kalfster mansweide". 14.30 uur Feestmiddag voor de kinderen in gebouw „Rehoboth", Stationsstraat. 19.00 uur Houthakkerswedstrijd in het dorpscentrum. Vrijdag 28 juli 14 30 uur Wekelijkse warenmarkt in de Boschkamps- straat. 21.00 uur Jennekesmarkt rond de oude dorpstoren. Zaterdag 29 juli 13.00 uur Touwtrekwedstrijden om het kampioen schap van Holten, terrein „Kalfstermansweide". Org. Holtense TTV „OKIA". Alle attracties op het feestterrein zijn dagelijks vanaf 14.00 uur geopend. Zondag 30 juli 13.30 uur Grote autocross Autosportvereniging „Hol ten", terrein ijsbaan „Noordpoool", Dorperdijk. U ontvangt een fraaieParker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. Naam Adres: Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Adres: Woonplaats: l Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half jaar/per jaar J

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1