Toenemende werkloosheid onder onderwijzend personeel BOELDAG - ROMMELMARKT GESLAAGD Stijgende prijzen landbouwgronden i j ven zorgen baren blij De Maanprinses Waar gaan we heen? Nederland de bloemenleverancier Volksverhalen uit het oude Japan ^IJÉé Verloren en gevonden GESLAAGD HOLTENS NIEUWSBLAD - 14 JULI 1978 - PAG. 7 De jonge mensen, die de scholen verlaten hebben zijn er voor een belangrijk deel de oorzaak van, dat de werkloosheid in het rayon Deventer, overigens bene den de verwachting, toege nomen is (plus 39) in de af gelopen maand. Daarvan waren er 26 in de leeftijds klasse tot 19 jaar en 11 in de leeftijdsgroep van 19-23 jaar. De verwachting is, dat de inschrijving in deze ca- tegoriën de komende maand nog zal toenemen. De vraag naar bouwvakpersoneel neemt nog steedss toe. Opvallend is ook de toegenomen vraag naar winkel- en kantoorpersoneel. In de bouwnijverheid is bij meer bedrij ven het tekort aan personeel pro blematisch. Stagnatie in de voort gang van de werken is er het gevolg van. In de metaal is bij een gelijk blijvende vraag het aantal inge schreven werklozen wat toegeno men De oorzaak daarvan is. dat de •plaatsingsmogelijk heden voor be ginnende automonteurs en elec- tromonteurs beperkt zijn. VROUWEN De fors toegenomen werkloosheid van vrouwen (plus 83) valt eve neens grotendeels toe aan de meis jes die van de scholen gekomen zijn (plus 66). In het oog springend is de toegenomen werkloosheid onder het onderwijzend personeel, die steeg van 44 naar 72. De afgenomen geregistreerde vraag naar vrouwen duidt op de wel zeer sombere werk gelegenheidssituatie voor vrou wen. De werkloosheid van mannen per gemeente in het rayon Deventer in absolute cijfers en in procenten be droeg eind juni als volgt. Tussen haakjes de cijfers over mei.: Bath- men 13 is 1.6 (alsvoren), Deven ter 642 is 4.2 (622 is 4.0 Die penveen 33 is 1.7 (31 is 1.6%), Holten 31 is 1.9 (28 is 1.8 Olst 34 is 1.9 (31 is 1.7 %)en Raalte 112 is 2.5 (101 is 2.3 Een kijkje in de afd. „Kleingoed" op de boeldag-rommelmarkt van „H.M.V." DEVENTER Bioscopen: Luxor 1, Brink 20, tel. 18662, week- film do. 13 t.m. wo. 19 juli: Samen uit, samen thuis, 2e week, a.l. Na chtvoorstelling vr. 14 juli, 23 uur: Wij zijn 17 en leren van alles, 16 jr. Matinee zo. 16, wo. 19 juli, 14 uur: Het zit in de lucht, a.l. Aanvan gstijden weekfilm: werkd. 20 uur, H. WILLEMS HAD SNELSTE DUIF Drieënnegentig duiven van de P D V „De Bergvliegers" werden voor een vlucht van pl.m. 408 km. om 10.10 uur gelost in Compiegne. Eerste duif binnen om 14.47.57 uur. Het was een vlotte vlucht. I. 6.8,10,16 H. Willems; 2, 7. A. ten Dam (1); 3.4,12.15. Comb. Egberts; 5,9,23. Comb. Schuppert-Kreijkes; II. 17, 20, 21. E. Veneklaas; 13, 14, 18. E. Veneklaas; 13, 14, 18. G. Steunenberg; 19. A. ten Dam (2); 22. M, Lodeweges. P.D.V. „Snelle Wieken", vlucht Compiegne: 1,3,4. J. Paalman. 2.5, 9, 10. W. Hondelink; 3. J. Maat- kamp; 4, 7, 17. J. Jansen, 5. 11. G. Hassink, 6,13,16,16,8. G. Bekker- nens, 8. H. Manrho. Nederland wordt vaak de bloemen leverancier van West-Europa ge doemd. En terecht: de export van Nederlandse snijbloemen en pot planten brengt ons land jaarlijks ruim 1 miljard gulden in hetlaadje. WestrDuitsland is onze grootste af nemer. Net zo belangrijk als de ex- •port van sierteeltprodukten is die van onze groenten. Al met al ver dient ons land jaarlijks enkele mil jarden aan wat de Nederlandse tuinders produceren. Het grootste deel hiervan is afkomstig van de glastuinbouw (de tuinbouw in kas sen). En dan te denken, dat die glastuinbouw maar ongeveer 0.4% van onze totale oppervlakte land bouwgrond tot zijn beschikking heeft. De glastuinbouw heeft de af gelopen 25 jaar een stormachtige groei beleefd. De oppervlakte glas verdubbelde tot 7.800 ha. in 1976. Bij de groenteteelt onder glas vor men tomaten, sla en komkommers „de grote drie". Gewassen als pa prika, augurk, aubergine, radijs, rettich, ijsbergsla en courgette zijn sterk in opkomst. Van de snybleo- men onder glas zijn rozen, anjers, chrysanten, fresia's, lelies en gerbe- ra's het belangrijkst. Het Westland („de glazen stad") is het belang rijkste glastuinbouwgebied in ons land Wie meer wil weten over de glas tuinbouw (en over hoe de veilingen werken) kan'een gratis brochure aanvragen bü de Info-tiek van het Ministerie van Landbouw en Visse rij, Bezuidenhoutseweg 73, Den Haag. Een briefkaartje aan de Info-tiek met daarop vermeld „Tuinbouw onder glas" is voldoen de. De grote Boeldag annex rommelmarkt die de Hol- tense Muziekvereniging „H.M.V." zaterdag hield in de per 1 januari gesloten zuivelfabriek „De Vrijheid" aan de Stations straat is met een netto op brengst van rond de vijf en veertig honderd gulden zeer geslaagd. Een half uur voor de opening 10.00 uur) was het al heel druk rond het verkooplokaal en had zich voor de grote toegangsdeur van de voorma lige kaasmakerij een groot aantal kooplustigen opgesteld om toch vooral maar als eerste binnen te zijn. Een kwartier nadat de Boel dag was geopend was de verkoop ruimte van plm. 1000 M2 mudvol en verdrongen de honderden klanten waaronder zeer velen van buiten De nog steeds stijgende prijzen van de landbouwgronden zijn een bron van aanhoudende zorg voor de landbouw. Maar niet alleen voor de landbouw. Ook in andere secto ren van ons maatschappelijk bestel kampt men er mee. Het vorige kabinet is er over gestruikeld. Ook de huidige regering wordt er voortdurend mee geconfronteerd, met name bij het overleg met het hoogste orgaan in de land bouw, het Landbouwschap. Het bestuur van het Landbouw schap heeft in zijn laatste vergade ring een uiterst kritisch standpunt 'ingenomen ten aanzien van de voorstellen van de minister van Landbouw inzake het regelend op treden op de agrarische grond markt. Het Landbouwschap con stateert, dat de minister en het be drijfsleven op een aantal punten aanzienlijk van mening verschil len. Het gaat daarbij vooral om de doelstelling, de voorgenomen be leidsmaatregelen en de inhoud van de landbouwkundige toetsingscri teria. Het Landbouwschap vindt het on voldoende, dat de regering omtrent de doelstelling van de voorgeno men maatregelen slechts verwijst naar het Regeerakkoord. In dat akkoord wordt verwacht, dat de invoering van een systeem van landbouwkundige toetsing tot ge volg zal hebben, dat de stijging van de prijzen van landbouwgronden in belangrijke mate wordt afgeremd. Het Landbouwschap heeft reeds eerder uitgesproken dat de op korte termUn te nemen maatrege len ertoe zullen leiden, dat het prijspeil niet verder stijgt, maar een zekere daling zal gaan verto nen. Een deel van het bestuur - de vertegenwoordigers van de Voe dingsbonden NW - gaat dit nog niet ver genoeg en stelt, dat op korte termijn een daling tn de orde van grootte van 20 25% noodzake lijk is. Ook over de middelen, waarmee de regering dat beoogde doel wil be reiken, is het Landbouwschap niet tevreden. De regering wil een wetr telijke regeling inzake overdracht van landbouwgronden en een wij ziging van de pacht. Het Land bouwschap is het hiermee in begin sel eens Het vindt het echter van wezenlijk belang dat de regering al lereerst zelf een bijdrage moet leve ren tot verruiming van de grond markt. De regering erkent dat landbouwgrond uiterst schaars is. Dan moet zij daaruit ook de conse quenties trekken en in haar beleid bijdragen tot verruiming van het aanbod en beperking van de niet- agrarische grondclaims. Het Landbouwschap vindt een aantal maatregelen en beleidsombuigin gen noodzakelijk naast het in grijpen in het agrarisch grondver- keer. Dat zijn onder meer een ho gere prioriteit voor het agrarisch grondgebruik in streek- en be stemmingsplannen, het zoveel mo gelijk vermijden van beperkingen voor het agrarisch grondgebruik, inpoldering van de Markerwaard en ruimere uitgifte van landbouw gronden in Zuidelijk Flevoland. De minister heeft in een nota, waarover het Landbouwschap advies moest uitbrengen, aange geven dat in de toekomstige Wet Vervreemding Landbouwgronden wordt opgenomen een landbouw kundige toetsing bij overdracht van landbouwgronden en de om zetting van de Stichting Beheer Landbouwgronden (SBL) in een Bureau Beheer Landbouwgron den (BBL). Dit bureau zal een voorkeursrecht krijgen voor gronden in nader aan te wijzen ge bieden. Een deel van het bestuur, be staande uit de vertegenwoordigers van de Voedingsbonden FNV. wil dat de verkoper van de grond wordt verplicht deze aan te bieden aan SBL. Deze zou dan volgens be paalde toetsingscriteria de grond toewijzen aan de meest gegadigde. Deze leden wijzen de voorstellen van de minister dan ook resoluut van de hand. De meerderheid in het bestuur van het Landbouwschap, die wel voor stander is van de invoering van landbouwkundige toetsing bij overdracht, vindt dat de mogelijk heid tot overdracht van de grond aan de SBL alleen aanwezig moet zijn, indien er zich voor deze grond onvoldoende gegadigden zouden voordoen. Deze leden zijn van oor deel, dat in de voorstellen van de minister de toetsingsnormen veel te scherp zijn gesteld Verder is de meerderheid van mening, dat te veel eisen worden gesteld aan de structuur van de bedrijven of over te dragen percelen. In plaats van uniforme normen voor het hele land zullen de normen aan de re gionale omstandigheden en het bedrijfstype moeten zijn aange past. Het Landbouwschap wijst er op dat voor de tuinbouw en de in tensieve veehouderij zich speci fieke problemen voordoen, die door de minister onvoldoende zijn on derkend. Het Landbouwschap noemt de voorstellen van de minister, in de vorm waarin die nu in de nota zijn vermeld, onaanvaardbaar. Het heeft de minister dringend ver zocht de door het bedrijfsleven zelf geformuleerde toetsingsnormen over te nemen en over de uitwer king hiervan op korte termijn met het bedrijfsleven overleg te voe ren. Tegenover de omzetting van de SBL in een Bureau Beheer Land bouwgronden staat het Land bouwschap ook uiterst kritisch. Een deel van het bestuur wijst dit resoluut van de hand; een ander deel wil eerst van de minister horen waarom deze omzetting wenselijk is. Het bestuur vindt voorts dat een voorkeursrecht van de SBL in daartoe nader aan te wijzen gebie den een onderwerp is, dat beslist niet in deze wet thuishoort. Het gaat hier om beïnvloeding van het te hoge prijsniveau van landbouw grond en niet om het veilig stellen van niet-agrarische grondclaims. Holten zich rond de lange tafels waarop het „kleingoed" was uitge stald en de exposities van meubels, fietsen, t. v.-toes tellen, bromfietsen en 2e hands auto's (waarvan er twee werden verkocht), en een kafmolen van meer dan honderd Jaar oud. Rond 6 uur werd de Boel dag/markt gesloten. Er was toen nog wel een ander over en dat het bordje „uitverkocht" moest wor den aangebracht daarop had men, gezien de onvoorstelbare voorraad goederen, die de Holtenaren gratis beschikbaar stelden, toch niet ge rekend. Dat de Holtense gemeenschap haar muziekvereniging een warm hart toedraagt is voor de zoveelste keer weer overduidelijk eebleken. Gevonden: zonnebril, boerenpet, regenpak, Herder, bastaard (reu, zwart-bruin). Verloren: wit gouden ring met groene steen, sleutelhanger met 2 sleutels, jongensfiets, merk Union, gouden oorbel, gouden schake larmband, para-hoenders, poedel, grijs. Heel lang geleden leefde er eens een oude man die in zijn levensonder houd voorzag door het kappen en verkopen van bamboe. Op zekere dag zag hy dat één van de bam boestengels die hy wilde afhakken by de wortels licht verspreidde. Verbaasd ging hy op de grond lig gen om goed te kunnen zien en in de holle stam waar het licht vandaan kwam vond hy een leuk klein meis je. niet groter dan ongeveer 10 cen timeter. De oude man en zyn vrouw hadden geen kinderen. Hy bracht het meisje meteen naar huis en vol liefde zorgden zy voor haar als voor een eigen dochter. Nadien vond hy vaak gouden munten in de bam- boestammen die hy kapte en al gauw was hy in goeden doen. Ongeveer drie maanden gingen voorby en het meisje groeide snel. Zy groeide op niet alleen tot een volwassen vrouw, maar ook tot een dame van ongeëvenaarde schoon heid. Het oude paar was zo ver heugd dat zy door alleen maar naar haar te kyken alle verdriet en ar moede van het verleden vergaten. Zy noemden haar daarom Prinses Kaguya (flonkerende prinses). De faam van de byna hemelse schoon heid yan Prinses Kaguya ver breidde zich snel door het hele land. Jonge en dappere mannen kwamen de een na de ander om haar het hof te maken Zy weigerde echter om ook maar een van hen te ontmoeten en zy stuurde ze alle maal weg. Maar vyf van hen lieten zich niet ontmoedigen en zy gaven de hoop niet op. Dag na dag kwa men zy om naar haar hand te din gen, ook al werden zy telkens weer weggestuurd. Zy waren allen edel lieden van zeer hoge komaf en één van hen was zelfs een prins van de keizériyke familie De oude man wilde graag uit deze vyf een bruidegom kiezen en hy sprak hierover met Prinses Ka guya. Helemaal niet ingenomen met dit voorstel legde zy leder van de minnaars een zeer zware taak op en zy verklaarde te zullen trouwen met de man die zyn opdracht naar behoren zou kunnen uitvoeren. Elk van de vyf moest haar een zeer by- zonder geschenk brengen. 1 De stenen kan die de Boeddha gebruikte op het moment dat hy verlichting bereikte. 2. Een takje van de boom die op de berg Horai groeit op een eiland dat gelegen is aan het einde van de oceaan; de boom heeft een zil veren wortel, een gouden stam en vruchten als witte Juwelen. 3. Een absoluut onbrandbare lap stof, geweven uit de huid van de „vuurrat", die in China moet be staan. 4. Edelstenen die in vyf kleuren schitteren op het hoofd van een „Ryu" (draak). 5 Een schelpmunt geboren uit een zwaluw. Vurig verlangend de hand van Prinses Kaguya te veroveren, ga ven enkele van de vyf edellieden hun maatschappeiyke positie en rykdom op om het vereiste ge schenk te gaan zoeken, en één van hen verloor zelfs zyn leven in die poging. Maar geen van allen slaagde in zyn opdracht. Dat was ook niet verwonderiyk, want geen van de geschenken die door Prinses Kaguya verlangd werden bestond in deze wereld. Intussen had ook de keizer gehoord van de weergaloze schoonheid van Prinses Kaguya die met niemand wilde trouwen. Hy besloot dat zy zyn vrouw moest worden en gaf de oude man opdracht haar by hem te brengen. De oude man was zeer verheugd, maar Prinses Kaguya wilde er niet van horen, zy dreigde zelfs een eind aan haar leven te zul len maken als zy gedwongen werd met de keizer te trouwen. Het ge volg van deze hardnekkige weige ring was dat de keizer nog vuriger naar haar verlangde. Op zekere dag, terugkerend van de jacht, be zocht de keizer onverwacht het huis van de oude man. Hy over meesterde Prinses Kaguya en pro beerde haar mee te nemen naar zyn paleis. Opeens echter was zy uit zyn gezicht verdwenen. Begrypend dat zy geen gewone vrouw was, zag hy ervan af haar tot keizerin te maken en keerde terug naar zyn paleis. Daarna verliepen drie jaren en Prinses Kaguya werd steeds mooier en meer aantrekkehjk. Vanaf het voorjaar en het derde jaar raakte zy, om een of andere re den, op nachten met volle maan geheel in gedachten verzonken, terwyl er een schaduw van grote droefenis over haar mooie gelaat lag. Soms zag men zelfs tranen op haar wangen als zy weer naar de maan zat te kyken. Met het verloop van de tyd nam ook haar droefenis en smart toe. Uiteindeiyk niet meer in staat dit langer aan te zien. zei de oude man tot Prinses Kaguya: „Wat maakt je toch zo bedroefd als je naar de maan kykt?" Met tranen in haar ogen antwoordde de dochter: „Ik vilde u dit al eerder vertellen, maar ik schrok er tot nu toe van terug*. En zy vertelde hem het volgende verhaal „Om u de waarheid te zeggen, ik ben afkomstig uit de hoofdstad van de maan. Ik heb verkeerd gedaan en voor straf ben ik naar hier ge zonden voor een tyd. Myn misstap is nu vergeven en op de nacht van de volle maan van de achtste maand van dit jaar zal een gezant schap van de maan komen om my daar weer terug te brengen. Ik zal dus afscheid moeten nemen van u en al de anderen die gedurende zo lange tyd zo goed voor my zyn ge weest Dit bedroeft my zozeer dat ik tranen in de ogen kryg", Verbaasd by het horen van dit verhaal, zei de oude man. „Ik heb Jou gevonden in een bamboestengel en je tot op he den groot gebracht. Hoe zou ik jou kunnen laten wegvoeren naar de maan?" Bedroefd en verbolgen stuurde hy meteen een verslag naar de keizer. Vastbesloten ervoor te zorgen dat Prinses Kaguya niet naar de maan weggevoerd zou worden, beval de keizer aan de be velhebber van de keizerlyke lijf wacht om het huis van de oude man te bewaken met twee duizend man op de nacht van de volle maan in de achtste maand. Op die nacht was het dak en de tuin van het huis van de oude man vol met soldaten gewapend met pyl en boog om alles wat maar even zou bewegen in de nachteiyke hemel neer te schieten. In het binnenste van het huis werd een geheime ka mer gebouwd waar Prinses Kaguya verbleef onder zeer strenge bewa king. Midden in de nacht stond plotse ling de omgeving van het huis in vol licht, alsof het midden op de dag was. Vanuit een hoek van de hemel kwam een groep personen naar be neden op een wolk. Zy waren zo vreemd gekleed ais nog nooit ge zien was op deze wereld. De solda ten probeerden hun pylen af te schieten, maar - heel vreemd - zy voelden opeens helemaal geen vechtlust meer. Terwyi de soldaten met wyd open mond als vastgena geld toekeken, begaf het gezant schap van de maan zich rustig door de tuin, ging het huis binnen, haalde Prinses Kaguya uit de ge heime kamer en zette haar in een vliegend rytuig. In het rytuig ont deed zy zich van de kimono die zy droeg en hulde zich in een gewaad dat het gezantschap van de maan had meegebracht, Meteen veran derde de Prinses Kaguya die huilde van verdriet over het afscheid van haar beminden in een maandame met een gezicht zonder uitdruk king - heel mooi, maar zonder enige emotie. Het rytuig, bewaakt door het gezantschap van de maan, steeg langzaam op naar de maan. De tweeduizend soldaten, nog steeds bewegingloos als poppen, en de huilende oude man en vrouw bleven achter. Aan de Tuibouwschool te Ens chede is voor het diploma „tuin man" geslaagd Herry Jansen G.zn., Beusebergerweg 24. Voor het diploma Mavo 4 zijn aan de Chr. Mavo te Ryssen geslaagd: Tonnle Beldman, Johan Lamping, Harrie Landeweerd, Gerrit Rozen- dom en Henry Stam. za. 18.30en21uur.Zo. 16,18.30en21 uur. Luxor 2, Roggestraat 3-5, tel. 18662, weekfilm do. 13 t.m. wo. 19 Juli, The Goodbye Girl, 16 Jr. Nachtvoorstel ling vr. 14 juli, 23.15 uur, A star is Born, 2e week, 12 jr. Aanvan gstijden weekfilm, werkd. 20.15, za. 18,45 en 21.15, zo. 15, 18.45 en 21.15 uur Cinema, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100, weekfilm do. 13 t.m wo. 19 juli. The man with the golden gun, 12 jr. Matinee dagelijks 14 uur, De reddertjes, 3e week, a.l. Aan vangstijden weekfilm, werkd. 20.30 uur, za. 19.15 en 21.45 uur, zo. 16, 19.15 en 21.45 uur. EDB 1, Smedenstraat 10, tel. 13615, weekfilm do. 13 t.m. wo. 19 juli, L'Animal, Nachtvoorst, vr. 14, za. 15 juli, resp. 23 en 24 uur, Butch cassidy and the sundance Kid. Aanv.tijden weekfilm, werkd. 20 uur, za. 18.45 en 21.15 uur, zo. 14.30 en 18.45 en 21.15 u. EDB 2. Weekfilm do. 13 t.m. wo. 19 juli, Anyhow. Nachtvoorstelling vr. 14, za. 15 juli, resp. 23 en 24 uur, Monthy Python and the Holy Gra- le. Aanv.tijden weekfilm, werkd. 20.15, za. 19 en 21.30. Zo. 15, 19 en 21.30 uur. EXPOSITIES: Ruimtevaartcentrum Deventer, Muntengang 1, geopend ma. t.n. za. 10-12 en 14-17 u. Alles over be mande ruimtevaart. Kunst rondom. Openbare Lees zaal, Brink, 70, tel. 13506, geopend di. t.m. vr. 10-17.30 u en 19-21, za. 10-17 t.m. 22 juli, Werk van Pieter Boksma. Gallerij Lenten, Kletterstraat 25- 27, Epse, tel. 21815, geopend wo. t.m. za. 10-17, zo. 14-17 u. Schilderi jen, beeldhouwwerken,'grafiek, ke ramiek 1850 heden. Albert Schweitzer Centrum, Brink 89, tel. 19675, geopend di. t.m. vr. 9-12 en 14-17, za. 13-16 u. Tentoonstelling over leven en werk van Dr. Albert Schweitzer. Museum De Waag, Brnk 57, tel. 14556, geopend di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u., zo. 14-17 u. 450 jaar De Waag. Museum De Drie Haringen, Brink 55, tel. 14556, geopend di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u., zo. 14-17 u. Oude ganzeborden. Museum voor mechanisch speel goed, Noordenbergstraat 9, tel. 19739, geopend di. t.m. za. 10-12.30 u. en 14-17 zo. 14-17 u. Old timers op rails. Kunstuitleen, Grote Poot 19, tel. 11848, geopend di. t.m. vr. 14-18 u., do. ook 19-21 u., za. 10-12.30 en 14-17 u. R. Varings kunstkabinet, Korte Assenstraat 15, geopend vr. en za. 13.30-17 u. Het ei van Columbus, Polstraat 76, tel. 12311, geopend vr. en za. 13.30- 17 u. Het Hoekhuis, Brink 38, tel. 13250, geopend ma. t.m. vr. 12-15 en 17-24, za. en zo. 17-24 u. Foto's van oud Deventer. Muziek in en om de Grote Kerk, vrijdag 14 juli, 12.30 uur, Marktc- nert door organist Jan Kleinbus- sink. Lebuinustoren, Grote Kerkhof, geopend voor beklimming ma. t.m. vr. 10-12 en 14-16 u. za. 14-16 u. Bolwerksmolen, Bolwerksweg 8, tel. 15040, geopend voor bezichti ging, di. en za. 10-17 u. Rederij S cheers, w.s. Eureka, Worp, tel. 15914, b.g.g. 13254. Vert rek tochten vanaf de Welle. Don derdag 13 juli, 10 uur, boottocht naar Zutphen en Bronkhorst. Vrij dag 14 juli, 10.00 uur naar Kampen. Zondag 16 juli, 14.30 uur naar Gors- sei en „Stroomopwaarts". Maan dag 17 juli, 14.30 uur naar Gorssel. Dinsdag 18 juli, 10 uur naar Zwolle. Woensdag 19 juli, 9 uur naar Doe- burg en Arnhem. Volkssterrenwacht Bussloo, Bus- sloselaan 4, Bussloo, tel. 05716-577. V.rijdag 14 juli vanaf 20 uur, Kyk- In-Kijk-A vond. Deventer Ren- en Toeristenver eniging „De Zwaluwen". Inl. W. Bekking, Amstellaan 20, tel. 21247. Elke zaterdag fietstoertocht start 8.30 uur vanaf Clubhuis DKC Hel las, Rielerenk. Wijkgebouw van Vlotenlaan. Maandag 17 juli, 19-21 uur. Ruil beurs Nederlandse Vereniging van Postzegelverzamelaars. Postiljon Motel Deventer, Deven- terweg 121, tel. 24022. Elke zon dagmiddag 14-16 uur, pannekoe- kenmiddag. IJsselhotel, Worp 2, tel. 13520. Elke zondagmiddag 14-17 uur, panne- koekenmiddag. De Pessink, Lochemerweg 2, Epse. Donderdag 13 juli Bridge-instuif van de gezamenlijke Deventer Bridge-clubs; inschrijven mogeiyk tot uiterlijk 19.30 uur, inschrijving f2.50 p.p. ALMELO Palace, do., vr., ma., dl., wo., 14.30 en 20.00 uur: Onkruid vergaat niet, a.l. Zaterd., zond., 14.30, 18.45 en 21.00 u.: Idem. Varossieau, ma., di., wo., do., vr., 20 00 uur, Superpret in het liefdes- bed, 16 jr. Zat., zond., 18.45, 21.00 uur, idem. Do., vr., zat., ma., di., wo., 14.00 uur en 16 00 uur, Pinkeltje, a l Zat. 23.15 uur: Erotisch vuur, 16 Jr.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 7