Zomeractiviteiten in Enschede Schuredag: op artiestentuinfeest Holtense Boerendansers bij Albert Mol succesvol Kindervakantieweek 1978 PRIJSWINNAARS KLEURWEDSTRIJD AMRO-BANK gasten en tournee's Gereed voor ontvangst buitenlandse Oriënteringsrit Aalsmeer LEEMREIZE MEUBELEN, ENTER O.K.IAnaar HERMAN BROOD AND HIS WILD ROSMANCE ROSA KING BURGERLIJKE STAND S. BAKKER HOLTENS NIEUWSBLAD DE VERBOUWING STAAT VOOR DE DEUR DAAROM MOET ER NOG MEER RUIMTE KOMEN KORTINGEN TOT 50% E 9 HOLTENS NIEUWSBLAD - 14 JULI 1978 - PAG. 5 Geboren: Edward zv P J Schipper en J M Krugers (geboren te Deven ter»; Dinande dv H Stegeman en B Rouwenhorst (geboren te Nijme- gem; Roel Martin zv W.J. Dalhui- sen en M W Reuvers (geboren te Hengelo». Overleden: W Meilink-Teeselink, oud 90 jaar. Holten; J Jansen-de Groot, oud 72 jaar. Holten. Ondertrouwd: J J Arissen. oud 28 jaar. Heteren en A G de Vries, oud 27 jaar. Holten. Zondag j.l heeft de Holtense touw trekvereniging „Okia" een bezoek gebracht aan Aalsmeer waar het 6e bondstoernooi werd georgani seerd. Daar er enkele leden met va kantie waren kon de sterkste ploeg niet worden ingezet en werden slechts 2 punten gepakt. Stand Sportzicht 10 punten;'Bus- sloo 8; Noordijk 5; Bisons 3; O K.I.A. 2; E.H.T.C. 2. Stand na 6 wedstrijden Sportzicht 56 punten; Bussloo 46; E.H.T.C. 27; Noordijk 21; O.K.I.A. 18; Bisons 12. Het volgende bondstoernooi wordt op zondag 6 augustus in Bussloo gehouden ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht. Uitsluitend na tel. afspraak. Tel. 05470-4113 Tot slot van het geslaagde water festijn in „Kalfstermansweide" was er touwtrekken tussen de me dewerkers en de jeugd. De mede werkers gaven goed partij, maar trokken beide keren aan het kort ste eind en dat betekende een nat pak. in een kuil terecht. Rene kwam er zonder kleerscheuren af maar de crossfiets brak door midden en dat betekende voor Rene de bezemwa gen in. Na verschillende spannende man ches was de uitslag als volgt: 1. Martin Kampman 2. Dinant ter Stal. Rijssen 3. Wim Steenbergen. Aan de straatspelen op het speel veldje in de Haar namen maar liefst 180 kinderen deel Het aksent werd bij deze spelen op het plezier gelegd doch per groep waren er punten te verdienen. De ruim veertig vrijwil lige medewerkers!sters» kunnen te rugzien op een zeer geslaagde start van de Kindervakantieweek. Hen werd een chinees etentje aangebo den voor hun geweldige inzet. Zoals we reeds schreven worden ook in 1978 in Enschede op zaterdag weer tal van activiteiten georganiseerd, die plaats vinden op de Oude Markt, tenzij anders is aangegeven. Het zijn leuke vakantiegenoegens waarvoor ook bij onze lezers belangstelling zou kunnen bestaan, vooral met het oog op de kinderen. Enschede kan op zaterdag een leuk uitstapje vormen. Het programma van de twee eerstvolgende zaterdagen vindt men hieronder. Zaterdag 15 juli: 10.00-17.00 uur: kunstmarkt voor amateurs, waarbij u kunt kennismaken met allerlei creatieve hobby's. 11.00-12.00 uur: optreden door de bekende accordeonist John Woodhouse. 14.30-16.30 uur: Gussini's Kinderfestival, een daverende weggeefshow met goochelles, poppentheater, een sprankelende ballonnenshow en dol komische mislukkingen van de warme bakker. 16.30-17.00 uur: muziek uit Spanje door Los 3 de Canarias. 20.30-23.00 uur: concertoptreden door de Koninklijke Militaire Kapel. Zaterdag 22 juli: 10.30-11.30 uur: pure acrobatiek gebracht door het duo Les Benson met een komisch fietsnummer door Mr. Walter. 14.30-16.00 uur: dolle avonturen van Tijl Uilenspiegel door het Limburgs Jeugd Toneel. 16.30-17.30 uur: muziektejatergroep Paradoks met een muziek-theater- gebeuren. 20.30-23.00 uur: The Invaders steelbandmuziek met vuurvreter en op windende limboshow. Herman zelf. Je kunt niet zeggen dat hij mooi kan zingen, maar klin ken doet het wel Herman heeft trouwens besloten om wat minder piano te gaan spelen in de toe komst en wat meer het contact met het publiek te verstevigen. De car rière van Herman Brood begon bij Cuby and the Blizzards, waar hij zelfs op het afscheidsconcert mee speelde (dat was nog op de tevee te zien.) Voor dat concert had hij al in allerlei inrichtingen gezeten mede als gevolg van verslaving aan ver dovende middelen. Na dat af scheidsconcert van Cuby gaf hij te kennen, zelf een elpee te willen ma ken. Die elpee kwam er. met de me dewerking van vele grote namen uit de Nederlandse pop, en werd ..Street" genoemd. Het succes was groot. Herman ging het land in en dit jaar kwam de tweede elpee uit met de rampzalige titel „Sphritsz" ofzo. De opnames voor deze elpee waren (met Bertus Borgers op sax» nog te zien in het programma Won derland. En nu komt Herman dan naar Holten, waarbij nog even dui delijk vermeld: het optreden van Herman Brood begint al om 2 uur. dus kom op tijd. Jeugdsoos „De Schure". De naam Rosa King zal velen niet erg bekend in de oren klinken, maar De Schure heeft het vermoe den dat dit na na de Schuredag wel eens kon veranderen. In de eerste plaats draagt daar de uiterlijke verschijning van Rosa toe bij: een zweefvliegtuig zou niet het ge wenste vervoermiddel voor haar zijn. Maar wat veel belangrijker is: Rosa maakt lekkere muziek, die een heel persoonlijke mengeling is van vele muzieksoorten en on taardtin jazz, soul, funk, blues enz. Miss King (ze is Amerikaanse en ongetrouwd) speelt zelf de gitaar en de saxofoon, en ze zingt daarbij. Daarbij geniet ze begeleiding van de groep UPSIDE DOWN, die al met haar door heel Europa heeft gereisd, en de laatste jaren vooral in de jazz-club in Nederland. Het optreden van Rosa King and Up side Down zal plaatsvinden na Herman Brood, om 4 a 5 uur (op 12 augustus uiteraard). Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3. tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen by: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur spuiten met een straaltje uit een spuitbus, hindernisbaan met o.a. watertransport, lopen over de evenwichtsbalk boven een kuil met water enz. Alle kinderen kregen als herinnering aan het waterfestijn van waterhoofd Herman Kamp man een oorkonde in de Orde van de Holtense Watergeuzen. Het ge slaagde waterfestijn werd besloten met touwtrekken tussen de mede werkers en plm. 40 kinderen die in twee maal trekken onbetwist de sterksten waren zodat de mede werkers ondanks krachtig verzet toch kopje onder gingen. TWEEDE DAG De tweede dag van de Kinderva kantieweek Holten is een groot succes geworden. Veel kinderen lieten zich. waarschijnlijk verrast door het mooie weer., alsnog in schrijven en de aktiviteiten werden druk bezocht. Ruim 60 kinderen vermaakten zich uitstekend op de verkleedpartij in het ..Kolnós" en de rijtoer door het dorp op een door een tractor getrokken grote wagen was iets geweldigs. Ook plm. 60 kinderen vermaakten zich in het ..Paalhuus" best met het werken met stof waar allerlei technieken als macrame. stofstempelen. we ven en stofverven beoefend wer den. FIETSCR0SS De enige Holtense fietseross waar aan ruim 50 kinderen deelnamen was een sensationeel en zeer span nend gebeuren. Er werd enorm hard gestreden om de eer en de prij zen, Rene van der Meer zag in hef heetst van strijd blijkbaar niets meer. vloog uit de bocht en kwam De Holtense Boerendansers lieten de gasten genieten van o.a. de Ro- zenwals, Smiet oe wief weg" en de „Pruusen Herman" waarna de gas ten vrolijk met de dansers uit Hol ten meedansten Na afloop bood voorzitter Dick Plekkenpol o.a. aan Mies Bouwman namens de dans groep, als symbool, een paar klompjes aan, die Mies dankbaar,m ontvangst nam alsmede boden de dansers Mies een orgineel dame- scostuum aan. zodat Mies als een Twentse boerin gekleed kan gaan. Na afloop van de dansen werd er nog een gezelligsamenzijn gehou den waarbij leuke contacten kon den worden gelegd bij de regis seurs. zodat deze middag voorbij vloog. A.s. zaterdag 15 juli wordt in Holten de Duitse dansgroep „Die Wendt- landische Trachtengruppe" uit Ranzoff verwacht, deze groep staat onder leiding van Egon Hause en is in de Oostbloklanden erg populair. Deze groep komt met 32 mensen naar Holten. Ze worden in clubcafé „De Molenbelt" welkom geheten en daarna ondergebracht bij de le den van „De Holtense Boerendan sers". Het is weer de bedoeling om net als in voorafgaande jaren gezamenlijk optredens te verzorgen in Holten en omstreken, waarbij de uitwisse ling van de folkloredansen en muziek voorop staat en om tot veel buitenlandse vrienden te komen want er is geen mooiere verbroede ring dan op cultureel gebied. Zaterdagavond wordt er o.a. opge treden in Eerbeek en zondag in El- burg. Zondagmiddug arriveert er in Hol ten een tweede buitenlandse groep ditmaal een groep uit België „De Volksdans-kunst Groep Le Gran de" uit Wirzyk die ook op bezoek komt by „De Holtense Boerendan sers". Zondagavond wordt er in het clubhuis „De Molenbelt" een gezel lige „Holtense Folklore" avond ge houden waarbij de Duitsers. Bel gen en de Holtenaren hun beste beentje voor zullen zetten, voor de vakantiegangers en belangstellen den zal er eventueel een kleine de monstratie gegeven worden bij voldoende belangstelling. Men kan zich opgeven aan de bar in restau rant de Molenbelt. Maandagmorgen is er een ontvan gst op het gemeentehuis waar het gemeentebestuur de buitenlanders welkom zal heten en 's middags en 's avonds wordt er opgetreden m Deventer. Dinsdags zijn de dansers in Arnhem en in Drente waarna woensdag de thuisreis zal worden aanvaard. Na deze drukke weken kunnen de I Holtense dansers zich langzamer hand weer gaan voorbereiden op hun buitenlandse tournee's. Eerst zijn er in Nederland nog optredens o.a. in de Recreatietent op de Bor- keld en op diverse campings, maar eind augustus vertrekken de Hol tense dansers weer met Jan Boon De kindervakantieweek van de stichting voor So ciaal en Cultureel werk te Holten waarvoor meer dan 200 kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar zich hebben aangemeld is maandag morgen gestart met een viswedstrijd bij de Wip- pertsbrug in de Schipbeek voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. De eerste prijs, een prachtige werphengel was met een vangst van 85.3 cm. voor Jan Herman ten Velde en Wim Veldkamp die 16 cm. verschalkte kreeg de 2e {.rijs, 3 snoertjes. Voor de jongelui van 6 tot 12 jaar. die geen zin in vissen had den. was er in het „Paalhuus" in de Beuseberg een kwismorgen waar aan door de kinderen in groepen werd deelgenomen. Er werden o.a. plaatjes en bandjes gedraaid met verschillende liedjes waarbij de kinderen mochten raden welk liedje het was en door wie het werd gezongen. Ook konden ze raden naar geluiden en fouten die ge maakt werden bij een verhaal dar werd verteld Al met al was het voor de kinderen een erg spannend gebeuren. WATERFESTIJN 's Middags was er onder goede weersomstandigheden een water festijn in ..Kalfstermansweide" dat om 2 uur begon doch niet nadat de watergeuzen - evenals op 1 april 1572 de toegangspoort tot de w eide in een mum van tijd met de grond gelijk hadden gemaakt. Het water festijn waaraan ook plm. 200 kinde ren deelnamen had alles met water te maken Er moest een vlot wor den gebouwd, plastic bekers om- Rij-Impress*e Mercedes Benz T B.M.W. Sportversie voor races Saab 900 nieuwe auto in Europese topklasse Fiat 127 1050 cc. een Italiaans- Braziliaans produkt Veilig op vakantie Auto Allerlei met: steeds minder auto-importeurs 1.000.000 auto's komen erbij. Als opening van het schure- dag-programma van 12 augustus zal Herman Brood, samen met zijn groep „the Wild Romance" dienen. Herman Brood is op het ogenblik een van de meest gevraagde groe pen in Nederland, en dat is niet verwonderlijk ook. Met een men geling van blues en vooral veel rock'n roll valt het niet gemakke lijk je niet gewonnen te geven voor deze muziek De liedjes zijn kort. maar des te mooier. Een swingende ritmesectie met de zeer begaafde Belgische gi tarist Danny Lademacher als af maker voor de piano-en-stem van Aan de AMRO-spaarhuisjes kleurwedstrijd die werd uitge schreven door de plaatselijke ves tiging van de AMRO-bank hebben een groot aantal Holtense kinde ren. die waren ingedeeld in ver schillende leeftijdsgroepen, mee gedaan. De jury die bestond uit Henk Breedveld (kunstschilder), W. A. Breedveld te Holten en J. W. de Klerk, adj.directeur AMRO-bank te Deventer heeft het met, de beoordeling, waarbij leeftijd kleurrijkdom, gebruikt materiaal, fantasie en netheid een rol speel den om te komen tot een verant woorde uitslag, erg moeilijk gehad. De tien prijzen werden tenslotte toegekend als volgt: i. Josefa Russ (f 50.-); 2. Remco Ga- zan (f 25.-); 3. Mariël v.d. Berg (f 10- .-> De vierde t.e.m. de 10de prijs (f 5.-) waren voor: Erna Willemink, Freddy Elfrink. Sandra Schiphorst (Nieuw-Heeten), Simone Brugge- man. Diana den Uyl, Gerrit Jan Harbers en Nardine Arends. De bekroonde tekeningen zullen nog gedurende 14 dagen de ruiten van de bank, Dorpsstraat 24c (na ast De Spar) opfleuren. De folkloristische boeren- dansgroep „De Holtense Boerendansers" heeft bij de boerderij van Albert Mol medewerking verleend aan het door Albert georgani seerde tuinfeest, waar weer diverse bekende Neder landse artiesten aanwezig waren. Albert is nog altijd trots op z'n boerderij en is in de Nederlandse arties tenwereld erg geliefd, zo dat hij de folklore uit het oosten tegenover z'n colle ga's wilde laten zien zodat 's middags de „Brandewien met suuker" en „De Boeren jongens" niet ontbraken en natuurlijk had Albert „De Holtense Boerendansers" uitgenodigd om voor de be nodigde stemming te zor gen. aan het stuur van de Touringcar naar Frankrijk naar een van de grootste feesten van Frankrijk „La Fete International Folklorique France 1978" waaraan wordt deel genomen door 72 dansgroepen en kapellen waar tevens groepen uit Polen, Bulgarije en Joegoslavië vertegenwoordigd zijn. De Hol tense Boerendansers is de eerste Nederlandse dansgroep die kans heeft gezien om deel te nemen aan dit grote Franse Folklore feest. Op 9 en 10 september aan de dan sers met de boerenkapel „De Knol- lentrekkers" uit Borculo naar Hermesdorff naar het „Internatio nales Trachtentreffen" waar de Holtenaren weer vele bekende groepen zullen zien waarmee ze be vriend zijn o.a. Schessdorf. La Ka- danso en de groep uit Hostenbach. Muzikaal werden ..De Holtense Boerendansers" deze week ver sterkt met de komst van „Marinus uut Twente" alias Mario Schepers die Herman van de Sluus komt as sisteren. Zaterdagmorgen werd door de Rijssense gebouwen sloperij het babyhuis op de hoek van de Kerk straat en de Dorpsstraat als laat ste van de vier panden gesloopt. Het sloopbedrijf is deze week met het „afwerken" van het sloopob- ject klaargekomen en heeft dit tot tevredenheid van de opdrachtge ver opgeleverd. De Holtense Motor- en Automo bielclub „De Holterberg" organi seert woensdag 19 juli een oriente- rinsrit van plm. 40 km. die is uitge zet binnen de gemeentegrenzen. De MAC kent op een groot aantal deelnemers in 't bijzonder vakan tiegasten voor wie dit ritje speciaal is bedoeld. De gemiddelde snelheid is laag zodat men al rijdend en puz zelend toch nog kan genieten van de prachtige natuur met de gol vende koren- en maisvelden. De eerste deelnemer zal om 19.30 uur starten bij clubhuis „De Biester" in de Stationsstraat waar vanaf 19.00 uur kan worden ingeschreven voor deelname. Er zijn weer een aantal mooie prijzen te winnen.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5