AUTOCROSS Zeer grote belangstelling voor tweede houthakkersfeest VOGELSCHIETEN T0CWREKMU001 HES BE JUISTE FIETS POSTDUIVENNIEUWS Wijzigingen omroepwet voorgesteld Opnieuw successen met Arabische paardenfokkerij Diplomazwemmen „Twenhaarsveld" nuL 1 üjinö iNirjUv»ouijnu - juli icmo - mo. i onderdeel van de wedstrijd totdat Henk van Heek. fabelachtige tijd van elf seconden op de chrono's bracht. Alle deelnemers kregen een fles Holterbergwijn. Aan het bui tengewoon geslaagde evenement werd medewerking verleend door de folkloristische dansgroep ..De Holtense Boerendansers" die o.a. op accordeon begeleid door spol- leman" Herman van de Sluus", dansten „Prusen Herman". ,.De ijspolka" en „Smiet oew wief weg". Voor muzikale omlijsting van het feest zorgden op voortreffelijke wijze de Tirolerkapel van „H.M.V.". Het derde „Houthakkersfeest" al worden gehouden op donderdag 20 juli om 19.00 uur. V Minister Gardeniers van CRM heeft de Tweede Kamer enkele In deze maanden worden weer heel veel kinder- en jeugdfietsen gekocht. Ieder jaar een vast patroon. Een nieuwe veilige fiets als be- tervelt, Karin Kromdijk, Anne- miek Meijerink, Tonnie Wansink, Diana Oostervelt, Roland Visser, Wilma ter Harmsel, Marja Ooster velt, Jolanda van der Kolk, Henk Soer, Zwennie Vincent, Wim Jan sen, Christel Teusink, André Slijk huis, Ineke Weijenberg, Han Schippers, Coenraad Ligtenberg, Dick Veneklaas, René Plekkenpol en Ina Klein Lebbink. Diploma B: mevr. C. M. Hegeman-Heuven, Henriet Vrug- gink. Erna Stegeman. Voor de 2e houthakkerswedstrijd die donderdagavond in de dorpskern in het kader van het VVV-vakantiepra- gramma '78 op initiatief van de Holtense Handelsvereni ging in samenwerking met de Holtense Muziek vereniging „H.M.V." en de M.A.C. „De Holterberg" werd gehouden bestond een enorme belangstelling. Het aantal bezoekers waaronder zeer veel vakantiegasten, lag rond de tweedui zend. Op de grote regionale keuring van het Arabische Paardenstamboek voor de provincies Gelderland en Overijssel op 12 juli j.l. gehouden te Hengelo (G.) kon de Familie Borstlap uit Holten bekend om hun Arabische Paardenfokkerij wederom enkele belangrijke suc cessen boeken. Het merrieveulen Suda werd in haar afdeling met de hoogste pre mie IA onderscheiden terwijl dit veulen in de Kampioensklasse een eervolle tweede plaats bezette. De driejarige merrie Sahret el Rabiaa behaalde een 2A premie met de bemerking van de jury „Opvallend Arabisch type voor de fokkerij uit muntend geschikt". Beide pony merries zijn afstammelingen van de Arabische volbloed Hengst Arax- Sahib welke zoals bekend bij de familie Brinkman te Twello op het dekstation staat. V/ij wensen de Familie Borstlap geluk met het be haalde succes. De Holtense Schietvereniging „De Eendracht" organiseert zater dagmiddag 22 juli om 14.00 uur in het kader van het Dorpsfees'. '78 op een terrein op de hoek van de Markeloseweg-Aalpolsweg weer het traditionele „Vogelschieten", met als inzet het „Schuttersko- ningschap 1978". De heer J. Bouwhuis (hij ging het vorig jaar na het afschieten van de romp van de grote houten vogel op de plm. 15 meter hoge paal de lucht ml zal zeker zijn uiterste best doen om de titel te prolongeren, maar dit lukt maar hoogst zelden. Ook niet-Holtenaren (vakantie gasten) mogen aan het vogelschie ten meedoen, maar bij het afschie ten van de romp moeten ze „buiten schot" blijven, omdat het dan gaat om de titel. Ook voor het afschieten van kop, staart en vleugels zijn aantrekke lijke geldprijzen beschikbaar ge steld. Aan de wedstrijd namen ploegen deel van het vakantiecentrum „De" Lir denberg" de campings „Ideaal" en „De Holterberg" en van de sup portersclub „August Müller - Henk van Heek". De wedstrijd bestond uit vier onderdelen t.w. touwtrek ken, houtkruien. houtzagen en mastklimmen. De eerste prijs was met 13 punten voor het team van de supportersclub. De prachtige be ker werd door de voorzitter van de Holtense Handels vereniging de heer J A. v.d Maat uitgereikt aan het winnende team dat bestond uit Joop Wansink, Gerard Huisken, Marinus Kappert, Henk Bieleman, Herman van Pijkeren en Henk van Heek. Bakkenist Henk van Heek leverde een topprestatie door in 11 seconden naar het topje van de zes meter hoge mast te klimmen. De 2e prijs was met 12 punten voor de ploeg van camping „De Holterbe rg" (Veneklaas) Voor de eervolle plaats zorgden Westera uit Zuid broek, De Boer uit Muntendam, G. Hietbrink uit Deventer. G. Rensen en W. Veneklaas te Holten. Het team van de 3e prijswinnaars van vakantiebedrijf ..De Lindenberg" bestond uit. Nomden uit Oos- voor uw m% loning voor een goed rap port, een nieuwe fiets bij het gaan naar een nieuwe school. Vroeger werd vaak gebruik gemaakt van af dankertjes; een fiets waar een ouder broertje of zusje was uitgegroeid, kwam dan terecht bij een jonger kind, eventueel aangepast met blokken op de trappers. Dat is vrijwel verleden tijd, vooral omdat gelukkig en ook noodzakelijk hogere ei sen worden gesteld aan de veiligheid van de fiets. Kinder- en jeugdfietsen maken een belangrijk deel uit van het totale aantal fietsen dat jaarlijks wordt geproduceerd en verkocht en de keuze aan soorten en modellen is dan ook groot. Wat voor fiets? Welke fiets is het meest geschikt voor uw kind? Een antwoord op deze vraag is te vinden in het 88 bladzijden tellende boekje Wat voor fiets? dat verschenen is in de serie Fietsotheek en dat door overmaking van f6.25 op postgiro rekening nr. 234567 kan worden aangevraagd bij de stichting: fiets! in Amsterdam. Dit boekje, dat ob jectieve consumentenvoorlichting geeft, besteedt ook veel aandacht aan kinder- en jeugdfietsen, wa^- aan wij hier een en ander ontlenen. In het algemeen wordt onderscheid gemaakt tussen peuter- en kleuter- fietsen (voor kinderen tot een jaar of vijf), kinderfietsen (voor kinde ren tot een jaar of negen) en jeugd fietsen (voor kinderen tot een jaar of veertien). De genoemde leeftijd saanduiding, moet als zeer globaal worden gezien, omdat de-lichaams lengte van de kinderen nogal uit een loopt en deze mede bepalend is voor het soort fiets dat gekozen wordt. Kinderen vanaf een jaar of veertien zijn vaak al toe aan een fiets die ook door volwassenen wordt gebruikt, of ze groeien daar al gauw in. Aan een fiets voor de jeugd moeten nog meer degelyk- heidseisen worden gésteld dan aan de fiets voor volwassenen. Immers de jeugd gebruikt de fiets over het' algemeen intensiever dan volwas senen en gaat er doorgaans minder voorzichtig mee om. De fiets moet dus tegen een stevig stootje kun nen. Bij het kiezen van een fiets voor een kind moeten degelijkheid en veiligheid voorop staan. Dat houdt in dat men bij de aanschaf niette veel op de penning moet zijn, want kwaliteit moet betaald wor den. Als er klachten over de dege lijkheid van jeugdfietsen worden gehoord, heeft dat vaak betrekking op tè goedkope importfietsen. Daarbjj is het dus extra uitkijken geblazen en zo'n fiets moet bij afle vering goed worden gecontroleerd. Waar vooral op letten? Een aantal punten zijn bij de aan koop extra belangrijk. De fiets moet niet te hoog zijn; het kind moet gemakkelijk kunnen op- en afstappen. Als tijdens het rijden over het zadel heen en weer moet v. orden geschoven om de pedalen te kunnen ronddraaien, dan is de fiets te groot. Voor kinderen die nog sterk in de groei zijn, kan best een iets te grote fiets worden gekocht, maar dan moet zadelhoogte- aanpassing wel mogelijk zijn. Dat is doorgaans goed mogelijk door de verstelbaarheid, ook van stuur- hoogte. Controleer dus hoever za del en stuur in de hoogte verstel baar zijn. Ook het remsysteem is belangrijk. Kabelremmen zijn momenteel bij de jeugd erg in trek, waarschijnlijk ook vanwege het sportieve uiterlijk van de fiets dat hierdoor wordt onderstreept. Te gen dit soort remmen bestaat uit veiligheidsoverwegingen geen be zwaar, maar ze moeten wel goed worden gebruikt en regelmatig worden onderhouden. De combinatie èn terugtraprem èn tenminste één met de hand te be dienen rem verdient voorkeur, of in het algemeen gezegd: een rem zo wel op het voorwiel alsook een op het achterwiel. Versnellingen zijn tegenwoordig erg „in". In het al gemeen kan men zeggen dat slechts een paar versnellingen op een fiets voor jongeren beter vol doen dan een zeer uitgebreid aan tal schakelmogelijkheden van de derailleur. Ook al omdat het kwetsbare materiaal zorgvuldig moet worden behandeld en rege lmatig onderhoud vraagt. Voor het dagelijkse huis- en schoolverkeer is een fiets met derailleur soms niet aan te raden omdat de beschadi gingskansen in de fietsenstalling groot zijn. Dat wil niet zeggen dat men aan de jeugd geen sportieve trim- of racefiets moet gunnen, maar het gebruik kan dan beter beperkt worden tot de recreatie en de sportbeoefening. Dan hebben ze meer en langer plezier van zo'n su- perlichte fiets, eventueel als tweede fiets. Zelf laten kiezen Ook als de nieuwe fiets als een ver rassingsgeschenk bedoeld zou zijn, laat het kind dan zelf de fiets kiezen of daarbij in ieder geval een stem in het kapittel hebben. Kinderen hebben vaak een uitgesproken voorkeur voor een bepaalde kleur of een speciale uitrusting van de fiets en richten zich daarbij graag naar wat „in" is onder de kornui ten. Gun hen die persoonlijke keu ze Neem het kind mee naar de fietsenhandel, zodat ze daarheen de weg leren kennen en later weten waar ze zijn moeten als er iets stuk is. De fietsenhandelaar zal ook ad viezen over het gebruik en het on derhoud kunnen geven en dat is heel belangrijk. Leer uw kind ook hoe de fiets moet worden onder houden; dat is voor de veiligheid en de levensduur van de fiets van be lang. Regelmatig schoonmaken, banden steeds goed opgepompt houden, verlichting controleren, los rakende onderdelen weer vast draaien, mankementen direct her stellen of laten herstellen. Geef ze erbij cadeau het boekje Fietsver- zorging U kunt het bestellen door overmaking van f 9,80 op postgiro rekening nr. 234567 t.n v de stich ting: fiets' in Amsterdam. Wie at tent voor zijn fiets is, beleeft er ple zier aan In het kader van het „Dorpsfeest 1978" (25 t.e.m. 28 juli) organiseert de Holtense Touwtrekvereniging „O.K.Ï.A." (Onze Kracht Is Achte ruit) zaterdagmiddag 29 juli vanaf 1.00 uur in „Kalfstermansweide" een toernooi tussen bedrijven, verenigingen en andere groepen. Er zal getrokken worden om het kampioenschap van Holten een ti tel die beloond zal worden met een grote wisselbeker die de winnaar van het vorige jaar de ploeg Espelo 1 zal moeten verdedigen. De ploe gen (6 Dersonen) ongeacht gewicht twold(Gr), L Vos. Gouda. Stroe- tinga. Kollum (Fr.). G.J Zwart, Emmen en Mackloet uit Nieuw-Vennep. De vierde plaats was met 7 punten voor het team 'van camping „Ideaal" (Gebr. Aan stoot) Dit team, leden van de Herv. Jeugdgroep „Jeugdkapel Cen trum" uit Haarlem, bestond uit Ronnie Porck die na 28 seconden de sirene aan de top van de mast inschakelde. Hij schoot als een pijl omhoog en het publiek zag in hem ook dan meteen de winnaar van dit P.V. „De Bergvliegers" Vlucht Tours, afstand 684 km, in concours 44 duiven, lossing 630 uur. eerste duif binnen 19 uur. trage vlucht. 1, 9. 11 H. Willems, 2. 4. 5 Comb. Egberts. 3.12.14 A. ten Dam (2). 6,8, 15 G. Steunenberg (2), 10 Comb. Schuppert-Kreijkes. Vlucht jonge duiven. Eerste vlucht in dit seizoen vanaf Den Bosch. Slechte vlucht met veel verlies, in concours 326 duiven, gelost 8 30 uur, eerste aankomende duif 11.25 uur, af3tand 102 km. 1.11,12,13,24,31. 36, 38, 53,54,55 E. Veneklaas, 2, 37, 46, 64 Comb. Schuppert-Kreijkes, 3. 48 H J. ten Velc'e, 5,8,18,20,33 A. ten Dam 11, 6, 10.19. 60, 61 K. Brummer. 7. 9.17, *27. 32, 52 G Steunenberg, 14.26. 28. 49. 58.59.65 A. ten Dam<2i, 15,29.35 Joh. .Veldhuis, 16, 22, 25. 63 H. Wan sink,21,44 H J. Paalman, 23,24,40, 57 H. van Beek, 39, 47, 56 Comb. Egberts. 41, 43. 50, 51, 62 H J. Aaf- tink, 45 H Willems. P.V. „Snelle Wieken" Vlucht Noyon, in concours 73 dui ven. lossing 8.45 uur. eerste duif ge klokt om 12.55 30 uur. 1, 3, 11, 12, 14, 15 G. J. Bekkernens, Holten, 2.5,8 J Paalman. Holten. 4 W. Hondelink, 6 J Jansen, 7, 19 A. van Doornspeek, 9, 13 G J. Schui- terd. 10. 17. 18 D Voortman. 16 J Hassink wijzigingen van de Omoepwet voorgesteld. Het voorstel van haar ambtsvoorganger voor de zg. tweede ontkoppeling bijvoor beeld wil zij laten vervallen. Haar eigen voorstel nu komt er op neer, dat men als abonnee op een pro grammablad lid blijft van een om roeporganisatie en ook als zodanig wordt meegeteld, tenzij men dit laatste nadrukkelijk niet wenst. Daarnaast blijft het mogelijk lid te zijn zonder programmablad te ontvangen - zg. tien gulden-lid - maar om dan ook werkelijk als lid mee te tellen moet men zich daar voor duidelijk positief uitspreken. Een andere wijziging geldt de ge- talsdrempels voor toelating tot de I ether. Voor aspirant- omroeporganisaties wil de minister 1 die brengen op 75 000 leden of con- tribuanten. voor C-omroepen op a 150.000. voor B-omroepen - die er op dit moment niet zijn - op 325.000 en voor A-omroepen op 500.000. Dit Dit nlaatie maakte ontf fotoeraaf om (.versnippering" te voorkomen Dit plaatje maakte onze totograat mogelljk ?evolg straks van de het vorige ,iaar toen het terrein c door de aanhoudende regenval al ontkoppeling van lidmaatschap en vrij snel in een modderpoel veran- omroepbijdrage, n e wijziging derde voorstellen is overigens een bepa ling vervat, dat voor de zendtijd- verdeling de nieuwe getalscriteria beurd. d.w.z. niet aan „gesleuteld" pas zuuen worden gehanteerd en- 1S- kele jaren nadat de beide Kamers 't Zijn deze avond niet alleen auto's ermee accoord zijn gegaan, die zand (modder!) de lucht in zul len slingeren, maar ook enkele l jeugdige bromfietsers zullen dit doen bij het geven van een demon- HOLTEN - Geboren: Marinus zv E stratie. Steunenberg en JZ Schutte (geb te Al met al wordt het zeker weer een Deventer) evenement met volop spektakel en Gehuwd: JF Sluiter 20 jr en GJ sensatie. Prins 20 jr. en leeftijd komen het touw onder leiding van een officiële scheids rechter van de Ned Touwtrekkers- bond. Leden aangesloten bij de NTB mogen aan de wedstrijd niet deelnemen. Alle deelnemers krij gen als herinnering een herinne ringsvaantje. Vorige jaren bestond er voor deze „touwtrekkerij", in 't bijzonder bij de vakantiegasten, een grote belangstelling en onge twijfeld zullen ook deze keer weer vele honderden bezoekers aanwe zig zijn om hun favorieten aan te moedigen Voor de tweede maal dit seizoen werden in zwembad Twenhaars veld examens afgenomen voor de diploma's A en B Voor het diploma A waren 22 kandidaten, waarvan er 21 zijn geslaagd en voor het di ploma B waren 3 kandidaten, die allen slaagden. De namen van de geslaagden zijn: Diploma A: mevr. M. Nikkels-Baltus, de heer D. Oos- Woensdagavond 26 juli gaat, als alles volgens plan verloopt, om precies 7 uur het licht op groen voor de eerste manche van de au tocross, die op het terrein van de IJsclub „De Noordpool" aan de Dorperdijk wordt georganiseerd door de Autosportvereniging „Holten". Er zal in vier klassen worden „ge- crosst". n.l. standaard, dames, sport en de Erwinklasse In deze laatste klasse mogen alleen rijders van de M.A.C „De Holterberg" starten, uitsluitend met auto's waarmee helemaal niets is ge-

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 21