n n HET DIERENPARKJE Mannes Scholman wint Polaroid camera Jaarvergadering Sportvereniging „Holten PROGRAMMA INTERKERKELIJKE RECREATIEWERK HOLTEN IN DE - TWENTSE - DERDE KLASSE A Kindervakantieweek Holten Zo vlogen de duiven OOST'N RIT EJ.G.O.OP 9 JULI Trekking verloting „Hoölter Daansers' &°V WÊ Concours-hippigue aan de Raaüeme Békeren in augustus GESLAAGD Onze grote KOOPJESSLAG begint DONDERDAG 13 iuii Duizenden stuks confectie gaan weg tegen sterk verlaagde prijzen! Ook in onze meubelafdeling fantastische koopjes! Bezoek voorai onze speciale koopjeskelder Koopcentrum If et zomerweer heeft ons in de steek gelaten. Daarom hangen al onze japonnen voor spotprijzen op U te wachtenWoensdagmiddag 12 juli gesloten. eet ottl ui tent Borkeldwee HOLTENS NIEUWSBLAD - 7 JULI 1978 - PAG. 15 De Kindervakantieweek, die dit Jaar zal worden ge houden van maandag 10 t.e.m. vrijdag 14 juli, start maandag met een visweds trijd ln de Schipbeek voor kinderen van 8 t.m. 12 jaar. De jongelui die er aan mee willen doen moeten met de fiets om 9 uur bij het Paal- huus zijn in de Beuseberg Kinderen van 6-12 jaardie niet van vissen houden, kunnen morgen meedoen aan een kwis in het Paal- huus (aanvang half tien), 's Mid dags om 2 uur is er voor kinderen van 6 t.m. 12 jaar een groot water festijn in „Kalfstermansweide". Er worden allerlei sportieve spelletjes gedaan waar heel wat water aan te pas komt. Dinsdag is er, evenals het vorig jaar, weer een echte fiets- cross met spanning vanaf de start tot finish. Jongens en meisjes van 8 t m. 12 jaar die er aan mee willen doen moeten om half tien bij het Paalhuus zijn om hun supersnelle fietsen te laten keuren. Kinderen van 6 tot en met 8 jaar kunnen vanaf half tien in het buurthuis ,.'t Kolnös" meedoen aan een ver kleedpartij. Als iedereen is „opge tuigd" gaan de jongelui de straat op. Kinderen van 8-12 jaar, die niet voelen voor crossen of verkleden, kunnen vanaf tien uur in het Paal huus terecht voor knopen, weven, stempelen, kortom werken metstof en hele leuke dingen maken. INDIANENDAG Woensdag is er voor de jongens en meisjes van 8 t.m. 12jaar(dienietal te bang zijn aangelegd') de span nende „Indianendag". Ze gaan dan terug naar de tijd dat Columbus Amerika ontdekte. Wie mee wil doen moet om 10 uur bij het Paal huus zijn en brood meenemen. Voor alle kinderen van 6 en 7 jaar is het deze dag „Sprookjesdag" Wie mee wil doen moet om 10 uur bij het Paalhuus zijn. DOE-MARKT Donderdag zal er op het terrein bij het Paalhuus een „Doe-markt" zijn. Er staan dan allerlei kraamp jes waar van alles en nog wat kan worden gemaakt. Het gereedschap om iets moois te maken van hout. Door de postduivenvereniging „De Bergvliegers" werd met 33 duiven deelgenomen aan de wedvlucht Chateauroux (Fr Afstand plm. 700 km. Lossing om 06 15 uur Eerste duif geklokt 17.03 Goede vlucht. 1, 9 M. Lodeweges, 2, 11 G. Steu nenberg, 3, 8 Comb Schuppert- Kreijkes. 4,10 Comb Egberts.~5 A ten Dam (2). 6 A ten Dam (1). 7 H Willems. VLUCHT ST. GHISLAIN Vanwege het slechte weer werden de 92 duiven niet gelost in St Quentin (Fr.), maar in St. Ghislain (België). Afstand plm. 275 km. Los sing 13.30 uur. Eerste duif binnen 16,49 uur. Zeer vlotte vlucht. 1.11,15,17 G. Steunenberg, 2,20.23 E. Veneklaas, 3, 10, 19 A ten Dam (2). 4.5,6, 7.12.13 Comb. Egberts. 8 Comb. Schuppert-Kreijkes, 9 M Lodeweges, 14, 16 H. Willems, 18 Joh. Veldhuis. 2122 A. ten Dam 1 te schilderen, te solderen enz. is aanwezig, 's Middags is er een ruil beurs. De „Doe-markt" gaat om 10 uur open 's Middags vanaf half drie gaat bij het. Paalhuus de kinderkennis draaien met o a. de waarzegster en een super eng spookhuis. Ook is er die middag in het Paalhuus een ruilbeurs voor postzegels, suiker zakjes, speldjes, stripboeken etc Vrijdag: bosspelen en pretparade. Het buitengebeuren van de Kin dervakantieweek 1978 wordt beslo ten met bosspelen. Voor de kinde ren van 6 en 7 jaar een levend me moriespel en olifantkikkertje en voor de Jongelui van 8 t.e.m. 12 jaar sluipspel, douanespel en het Zweedse renspel. De spelen begin nen rond het Paalhuus om half tien. Tot slot van de vakantieweek vrij dagmiddag om drie uur op de deel van het „Paalhuus" een paar uur tjes dol plezier met „Luko's Pretpa- rade". Aan de Pedagogische Academie te Deventer zijn voor het Havo diploma geslaagd Wim Tuller en Edward Vixseboxse. Voorset kandidaatsexamen Eco nomie slaagde aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam de heer-W G. Koopman. Dorpsstraat. Aan de Hogere Technische School te Enschede is voor het diploma Werktuigbouw geslaagd Gerard Lonink, Holterenkstraat. De Plattelands Jongeren organise ren voor de derde keer, wat zij noemen, de „Oost'n Rit". Zij heb ben daarvoor een mooie route uit gezet door Twente, Salland en de Achterhoek. Ook zijn er weer 12 startplaatsen, al kunnen deze wel wat verschillen van vorig jaar. De opdrachten bij de controleposten zijn niet vergeten, zodat er weer van alles verwacht kan worden. De vraag is „Wie zal er dit jaar de le prijs: draagbare televisie lotnr. 87, 2e prijs: typemachine 1698: 3e prijs' wekkerradio 1782, 4e prijs: strijkijzer 67,5e prijs: haspel 162; 6e prijs: wijnrek 1455; 7e prijs: kist wijn 770; 8e prijs: lectuurbak 245; 9e prijs: vruchtenpot Advocaat 244; 10e prijs: schrijfmap met pen 185; 11e prijs. sierpot366,12e priis: doos Bols-miniatuurfiesjes717; 13e prijs: onderzetters 126, 14e prijs: pot Amarenas 291; 15e prijs: casette- box 1163; 16e prijs: 4 potjes Anojok 997; 17e prijs: bloemenhangertje 241; 18e prys. doos Jagermeister en 2 glazen 697; 19e prijs: prullebak 1565; 20e prijs: doos sigaren 833; 21e prijs: 3 flesjes Reblaus 650; 22e prijs: doos sigaren 100, wisselbeker veroveren?'" De rit wordt gehouden op zondag 9 juli a.s. Er kan van 8.30 tot 13.00 uur gestart worden. De controleposten sluiten sluiten om 19.30 uur. Om wachten te voorkomen worden de deelnemers verzocht vroeg te star ten. Het startgeld bedraagt 1 startkaart per auto f 5.-, 2 per auto f8.-.De startplaatsen zijn: Hotel Roelofsen, Dicpenhcim; Hotel Exelse Molen, Exel (gem. Lochem); Café Spikker, Lettele; Café Het Ruiten Dak, Nieuw Heeten; K.P.J. Klupgebouw de Delle, Hellen- doorn, Fam. Aalenhuis, Brand- rietsweg, Almelo; Café Annink, Bornebroek; Café Boenders, Boe- kelo; C.L.V. A.B.C., Eibergen; K.P.J. Klupgebouw de Woerd, Groenlo; Natuurgebied de Waters ter, Borculo; Café Hassink, Noordijk (gem. Neede). (Men verzocht ons plaatsing van het volgende bericht) De laatste tijd zijn er nog al wat nieuwelingen in het park bijgeko men. Het schapenpaar is vervan gen door twee lammetjes en een aantal bijzonder fraai stel kippen en hanen zijn toegevoegd aan het reeds aanwezige aantal. Vanzelf sprekend wordt ook nu en dan wat opgeruimd om overbevolking te voorkomen.In het park zijn ook veel jonge dieren geboren, zoals konijnen, kuikens en duiven. Om dat voor deze kleine dieren een goede afscherming van het park bijna onmogelijk is, komt het wel eens voor dat eért van de jonge die ren buiten het park loopt. Veel kinderen letten hierop en brengen de ontsnapte, of bij de be heerder of zetten het zelf terug in het park. Helaas is dit niet altijd het geval, zodat de konijnenbuit momenteel onbevolkt is. Liepen er verleden week nog 7 konijnen, nu is er niet eéri meer. Wilt u daarom als u in de buurt van het park loopt en een jong konijn of kuiken ziet bui ten het park, dit even doorgeven aan de heer Arendse, Vrijheidslaan 6. Wilt u s.v.p. ook uw hond in de gaten houden, opdat deze een los lopend jong niet verjaagt of dood maakt. Het is voorgekomen dat het gaas aan de onderzijde is opge tild en er stenen onder zijn gelegd, waardoor kleine dieren gemakke lijk konden ontsnappen, om maar niet te spreken van het doodgooien met stenen van een broedende eend. Dit park met al zijn dieren is voor de gemeenschap. Wilt u het alle maal een beetje in de gaten houden en het plezier wat veel mensen aan dit park beleven niet bederven. Winnaar van WK- voetbalprijsvraag, georganiseerd door Foto Jan ten Velde, werd de heer Mannes Scholman jr. uit de Schoutenstraat. Hij werd met 18 van de maximaal te behalen 21 punten een goede winnaar en kon èen prachtige Polaroid camera ter waarde van f 139,- in ontvangst nemen. Opmerkelijk was dat bij de meeste inzenders Brazilië veruit favoriet was, hoewel ook de meeste deelnemers Holland een plaatsje bij de laatste vier hadden toebe dacht. Zaterdag 8 juli: Rommelavond Zondag 9 juli: 10 00 uur kampdienst. Voorganger ds A W Berkhof. Medewerking Herv. kerkkoor Maandag 10 juli: 18.30 uur Barbecue Dinsdag 11 Juli: 20 00 uur Bingo Woensdag 12 juli: 11.00 uur Picknick Vervoer per boerenkar (Geen kindermorgen). 19 00 uur Twentse koffietafel m.m v boerendans- groep. Donderdag 13 juli: 15.00 uur Spelmiddag. Vrijdag 14 juli: 20 00 uur Bonte avond Zaterdag 15 juli: 19.30 uur Instuif. Kindermorgen: maandag tot en met vrijdag 10 00-12 00 uur Kiosk geopend: maandag tot en met zaterdag 9 30-10.30 en 12 00- 12.30 uur. Allemaal heel hartelijk welkom. De teamleden: Gerda. Janny, Marletje. Bea. Marjo en Marijke In de in het Ontmoetings centrum „Meermanskamp" gehouden jaarvergadering van de S.V. „Holten" heeft voorzitter J. Warrink na een woord van welkom in een terugblik over het afge lopen seizoen meegedeeld dat het bestuur een aantal zaken had geconstateerd die, mede ontstaan door de snelle groei van de vereni ging, vóór het komende sei zoen met de diverse com missies besproken moeten worden, om zo doende bin nen de vereniging een een heid en een lijn in het te voeren beleid te verkrijgen. Warrink herinnerde verder aan de prachtige resultaten tlie in het afge lopen seizoen werden behaald. Het eerste werd kampioen en promo veerde naar de derde klasse KNVB en het vierde, negende en het tiende werden in hun afdeling kampioen. Hij feliciteerde de Schaakafdeling met de promotie naar de eerste klasse van de S B.O. en het jeugdteam met het behalen van het kampioenschap van Over ijssel en sprak zfjn vreugde uit over toetreden van de afd. „Handbal" tot de S.V. „Holten". JAARVERSLAG. Na de openingstoespraak bracht de secretaris de heer B J. Mark voort het jaarverslag uit waaruit bleek dat het ledental, mede ln verband met het toetreden van de afd. „Handbal", op 31 mei j.l. was gestegen tot 621 Bij de Jeugd wer den de Junioren Cl en C3 kampioen en bU de pupillen mochten de teams van El en E2 de kampioens- vlag hijsen. De junioren Al voerden een verbeten strijd om zich te handhaven in de „hoofdklasse" maar het lukte niet. Ook het derde en het zevende konden het resp. in de 3e en 4e klas niet redden en de gradeerden. De tarzancup werd dit seizoen weer gewonnen door de ve teranen en René Bannink won op de jaarlijkse sportdag de prachtige „Frits Paule-cup" De Schaakclub zette de bloemetjes buiten t.g.v. van het vijf jarig be staan en de heer D.A. van der Knaap werd clubkampioen. FINANCIEN Penningmeester S. Markvoort deed in een uitvoerig overzicht me dedeling van een aanzienlijk te kort. Naar aanleiding hiervan ver klaarde voorzitter Warrink dat er geen gekke dingen gebeurd zijn, maar dat de SV „Holten" er wel terdege rekening mee moeten hou den dat alles veel geld kost. Ieder dubbeltje dat wordt uitgegeven moet op verantwoorde wijze wor den besteed. Het blijkt dat som mige afdelingen geld ontvangen van derden zonder medeweten van het bestuur. De leden vinden dit niet juist en verklaarden zich met het bestuur van mening dat alle gif ten aan het bestuur afgedragen moeten worden. Geen enkele afde ling mag rechtstreeks geld aanne men van derden. Het bestuur zal beslissen waaraan deze giften be steed zullen worden uiteraard in overleg met de gevers. De kascontrolecommissie die be stond uit de heren J Leusink en H. Warrink had boeken en bescheiden accoord bevonden. Als leden van de controlecommissie werden ge kozen de h.h. Warrink en W. Dik kers. BESTUURSVERKIEZING. Bij de gehouden bestuursverkie zing werden herkozen mevr. J. Paalman en de h.h. A. Akkermans, T. Deijk en J. Warrink. Inplaats van de heer A. Vincent, die niet her kiesbaar was, werd door het be stuur candidaat gesteld en gekozen de heer H.J. Beldman. Voorzitter Warrink sprak een woord van dank en waardering tot de heer Vincent die afscheid nam als Jeugdsecretaris en die in deze functie gedurende 12 jaar zeer veel en belangrijk werk voor de ver eniging heeft gedaan. Hopelijk zal men voor hem spoedig een goede opvolger vinden. BEGROTING: Om te komen tot een sluitende be groting en het financieel gezond houden van de vereniging zal de contributie voor de actieve leden- met f 15.- verhoogd moeten wor den. Wy zijn zo zei voorzitter War rink geen millionairs en we zullen het als SV „Holten" rustig aan moeten doen. De vereniging zit t.o.v. andere verenigingen met de contributies aan de lage kant maar dit geldt niet als maatstaf bij de ge vraagde verhoging. Na uitvoerige bespreking ging de vergadering accoord met be stuursvoorstel om de contributies voor het seizoen 1978/'79 vast te stellen op voor de senioren f80.-, junioren f45 - pupillen f40.- pas sieve leden f40.- (niet verhoogd). Na gehouden rondvraag sloot voorzitter Warrink de vergadering en wenste allen wel thuis en een prettige vakantie. Op 11 en 12 augustus organiseert de Rij- en Jachtvereniging „De Marke" te Enschede een groot concours-hippique op de terreinen van de familie Brouwers aan de Raalterweg, alhier. Vrijdag 11 augustus, zijn het de B en L ruiters die uitkomen vanaf 14.00 urn en op zaterdag, 12 augustus starten de M-Z en MA combinaties, die tweemaal de gelegenheid krijgen om te starten. Eenmaal voor de punten telling en de tweede maal, ter afsluiting, voor het jachtspringen. De eerste symptomen van het naderend voetbalseizoen tekenen zich al weer duidelijk af, namelijk de indeling van de elftallen in de verschillende klassen. Zo is Holten ingedeeld bij de Twentse clubs in de derde klasse A met Avanti, Berghuizen, Losser, PH, Rood Zwart, Tubantia, De Tukkers, TVO, UD (W), Unisson en Vogido. Voor de districtsbekerwedstrijden zijn de Holtenaren ingedeeld in poule 4 met Hengelo, Glanerbrug, GFC en Twenthe. Het wedstrijdschema voor de bekerwedstrijden ziet er als volgt uit: Woensdag 16 augustus, 19.00 uur: Holten-Twenthe, Glanerbrug-GFC, Hengelo vrij. Zondag 20 augustus, 14.30 uur: Twenthe-Hengelo, GFC-Holten, Glaner brug vrij. Woensdag 23 augustus, 19.00 uur: Hengelo-GFC, Holten-Glanerbrug, Twenthe vrij. Zondag 27 augustus, 14.30 uur: GFC-Twenthe, Glanerbrug-Hengelo, Hol ten vrij. Woensdag 30 augustus, 19.00 uur: Twenthe-Glanerbrug, Hengelo-Holten, GFC vrij. De eventueel voor woensdag 6 en 13 september vast te stellen wedstrijden zullen, in tegenstelling tot de wedstrijden op midweekse avonden in au gustus, aanvangen om 18.30 uur. Uiteraard kunnen de verenigingen, wier speelveld Is voorzien van een wedstrijdverlichting, in overleg met de te genstander later aanvangen. De aanvangsdatum van de gewone competitie is nog niet bekend.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 15