Sprankelend festijn dit weekeinde in Goor Zondag unieke optocht us***- -tiOL/mMa wiüu wöülaü - 2a j ujmi ïyva - hau. y GOOR - Het Goorse school- en volksfeest en zh unieke optocht zijn al meer dan honderd jaar van re gionale betekenis. Van heinde en ver komen de men sen het komende weekeinde naar „Het Twentse Haag je" om er een sprankelend festijn te vieren in de be roemde biertent en S zondagsmiddags in een kilome terslang lint, pracht en praal voorbij te zien trekken in de grote optocht. Goor viert dit jaar het „Goors Victorie-feest'Overal in de gezellige Regge-stad getuigen kleurrijke versie ringen en vlaggen er van dat de victorie het aan staande weekeinde niet in Alkmaar, maar in Goor be gint. Het symbool voor het feest spreekt boekdelen: een schuimend bierglas mét het vermaarde V-teken. Het illustreert de rij ke principes die het Goorse feest al meer dan een eeuw kenmerken: verbondenheid ver broedering en vrolijkheid. In de fantasievoi.versierde biertent staat een schap met'een lengte van niet mrnder dan 75 meter! Ook wijn en andere dranken zijn ruim voorhanden. Toporkes ten zorgen voor onstuimige dansmuziek en buiten draait een enorme kermis met vele tientallen attrac ties, vermakelijkheden en eettentjes. Het belooft een Victoriaans festijn in Goor te worden. Heel Twente is vrijdag-, zaterdag- en zondagavond welkom in de Goorse feesttent. GOOR - De unieke optocht van het Goorse school - en volksfeest is een begrip. De Goorse optocht is zelfs buiten de landsgrenzen bekend om de originele on derwerpen die op kolossale praalwagens worden uit gebeeld. Dat gebeurt met uitzonderlijk veel zorg en aandacht voor details. Ook dit jaar krijgen hoogst ac tuele onderwerpen gestalte op de wagens en in de groepen die meelopen. De bonte stoet met een lengte van enkele kilometers die zich door de centrumstraten slingert, wordt opge luisterd door vijf grote muziekkorpsen. En dan is er natuurlijk ook weer De Rellie, een groep van zo h hon - derd Goorse jongens die zich op de meest vreemde wijze op de meest wonderlijke voertuigen voortbe weegt en voor een spektakel van de eerste orde zorgt. De kwaliteit die de Goorse optocht al jaren kenmerkt, is er ook zondagmiddag. Goor staat borg voor een schowspel van allure. De optocht begint zondagmid dag 2 juli om twee uur. Bij alle invalswegen van Goor is voor voldoende parkeerruimte gezorgd, zodat de be langstellenden zonder veel te hoeven lopen de optocht kunnen zien.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 9