Jeugdkampioenschappen Tennisclub Holten BCH-feest in de .Laddercompetitie' geef. Zomeractiviteiten in Enschede Kolschool winnaar schoolzwemwedstrijden T.T.V. Holten Spring- en dressuur- wedstrijden Vier dagen fietsen vanuit Enschede 25 t/m 28 juli Twente en Duits grensgebied Om de „Snorrewind"-trofee GESLAAGD nuLiiHiiNb m&u wüjöl.al> - óu jum iy<o - rr\ur. Vorige week werden de jeugdclubkampioenschappen van de Tennisclub Holten verspeeld. Evenals vorig jaar vond dit gescheiden van de senio renkampioenschappen plaats, teneinde meer aandacht aan beide tour- nooien te kunnen schenken. De jeugd was in drie groepen verdeeld con form de indeling van de K.N.L.T.B., nl. een groep lagere schooljeugd; een groep tot en met 15 jaar en de oudere jeugd. In alle drie groepen werden in alle vijf spelsoorten gespeeld dus jongens- en meisjesenkel en mixed-, meisjes- en jongensdubbel. Tachtig funioren Bijna 80 junioren hadden inge schreven en zij hebben o.l.v. de toumooicommissieleden Frans Co- lée en Dixie van der Assem meer dan 100 partijen gespeeld. Duide lijk was een progreme aan het ten- nispeil van de Holtense tennis- jeugd te constateren. Het werk van de clubtrainer Cor van Weert en de ervaring opgedaan in competitie wedstrijden en uitwisselingen wer pen hun vruchten af. De jeugd die van begin af aar. via voorbereidend tennis en training zijn begeleid be schikt vaak over een redelijk slage nrepertoire en een goed spelin zicht. Zo was de jongensdubbelfi- nale t.m. 12 jaar een partij waar met alleen technisch aardig geslagen maar vooral ook tactisch goed ge speeld werd. Zo werd de zwakke backhandhoek bestookt en werden harde slagen afgewisseld met tak- tische balletjes vlak achter het net. Verrassend was de overwinning van Sandra Brouwer in de finale op Michèle van der Assem. Het berei ken van de finale was hier relatief wat makkelijker, omdat Yvonne Hospers en Herma Dondertman in de oudste groep waren ingedeeld. Een van de kanshebbers bij de jon gens t.m. 15 jaar was Ted Abra- hamsen maar door ziekte kon hij zijn aspiraties niet waar maken. Hij mocht dan ook de pech-prijs van dit toumooi in ontvangst nemen. Herma Dondertman bereikte zo waar de finale van de oudste meis jes. hierin moest ze de meerdere er kennen van Hedie Redeker. Be paald geen schande wanneer we bedenken, dat Hedie hiermee de wisselbeker definitief in haar bezit kreeg, omdat zij deze finale van de derde maal in sucessie op haar naam bracht. Algemeen kampioen bij de jongens werd Bart Lefebre, hoewel hij in de eerste set met 6-0 door zijn tegenstander Hans Hoek van de „Metheco" mat werd ge veegd. Daarmee had Hans waar schijnlijk te veel van zijn krachten gevergd en kon Bart met rustig en gedegen spel de overwinning beha len en daarmee de beker binnenha len. tweede helft het geweld los van de seniorenclubkampioenschappen. De inschrijving voor deze wedstrij den staat tot 3 augustus open. Er wordt gespeeld in drie klassen. Ook spelers met weinig ervaring kun nen dus best deelnemen door in te schrijven in de C-klasse. De tour- nooileiding zou graag door een overdonderende inschrijving uit gedaagd worden tot een enorme krachtsprestatie qua organisatie. Alleen tijdsgebrek mag een redelijk excuus heten om niet aan deze tra ditionele tennishappening deel te nemen. In de maand augustus hoopt de fa. Tennisbouw de 5e baan aan te leggen. Helaas te laat voor de clubkampioenschappen, maar misschien wel bruikbaar voor de jeugduitwisseling met Bathmen op 3 september. Over een luisterrijke opening van deze baan worden binnen de vereniging diverse plan nen ontwikkeld, die waarschijnlijk medio augustus gepubliceerd kun nen worden. Uitslagen halve finales en finales jeugdclubkampiaenschappen Groep t.m. 12jaarM.E. halve finale: Jolando Lukkien-Margot Kramer 6-0, 6-1; Arianne van Geel-Carle Heemstra 6-0, 6-2; Finale Jolande Lukkien-Arianne van Geel 4-6, 6-3, 6-4; J.E. halve finale: Joost Bogers-Marcel Coleé 6-2,6-1; Otto Blom-Edwin Brouwers 2-6,1-6; Fi nale Joost Bogers-Edwin Brouwers 6-3, 7-6. M.D. halve finale: Ellen Jong man/Petra van Setten - Yvonne Abrahamsen/Josje Blom 64,75. G.D. halve finale: Edwin Brou- wers/Arianne - Sybrand v.d. Meu- len/Petra van Setten 6-1, 7-5; Joost/Jolande - Margot Kra mer/Marcel Coleé 6-4, 6-3. Finale Edwin/Arianne - Jolanda/Joost6-l, 3-6, 3-6. Groep t.m. 15 jaar: M.E. halve fina le: Ilse Blom-Sander Brouwers 0-6, 1-6; Josje Blom-Michéle v.d. Assem 1-6,1-6. Finale Sandra Michéle 5-7, 4-6. J.E. halve finale: Mark Koelemay-Ted Abrahamsen (Ted n.o.i; Albers Hoek-Henk Christop- hersen 6-4, 6-2. Finale Albert/Mark 6-1, 6-0. J.Am. finale Albert Hoek/Frits Redeker-Alco van Set ten/Mark Koelemay 3-6, 6-1, 0-6. M.A. finale: Renske Hovingh/Heidi Bogers - Michéle van der As sem/Sandra Brouwers 7-5, 7-6. G.D. finale: Sandra Brou wers/Mark Koelemay-Renske Ho- vingh/Albert Hoek 3-6, 2-6. Groep t.m. 18 jaar m.e. halve fina le: Herma Dondertman- Annemarie Bogers 6-2.6-0, Guusta Kamperman-Hedie Redeker 4-6, 2-6. Finale: Herma-Hedie 4-3, 3-6. J.E. halve finale: Bart Lefebre- Ewoud v.d. Sluis 6-3, 6-4, Hans Hoek-Pieter Keestra 6-1. 6-2. J.D. finale: Hans Hoek/Ewoud v.d. Sluis-Pieter Keestra-Bert Fransen 6-2,7-6. M.A. finale: Annemarie Bo- gers/Guusta Kamperman - Chris tine v. Iddekinge/Hedie Redeker 2-6, 2-6. G.D. finale: Bert Fran- sen/Annemarie Bogers - Wouter Dhert/Herma Dondertman 6-2,7-5. Evenals voor de senioren organi seerde de Badmintonclub Holten het afgelopen seizoen een ladder competitie voor haar jeugdleden. Werd de beginstand door loting bepaald, het duurde niet lang voordat er in de top van de compe titie spannende wedstrijden wer den gespeeld. Bij de meisjes was het Martine Schneider die met grote sprongen zich vast op de eerste plaats nestelde. Deze plaats wist zij ondanks felle pogingen be kwaam in handen te houden. Als 2e eindigde Carla Hanenburg, die in een van de laatste wedstrijden Jacqueline Holl naar de 3e plaats verwees. Bij de jongens was het Eddy Wille- mink die de eerste plaats voor zich opeiste. Rik Reisinger werd tweede, terwijl Eric Hanenburg te vergeefs Eddy probeerde te wip pen, waardoor hij op de derde plaats bleef staan. Volgend jaar hopen ze elkaar weer van de bo venste sport te verdringen. Ter gelegenheid van de oplevering van het nieuwe 25 meter bassin had het personeel van het bad in samenwerking met de Sportcom- missie een ballonnenfeest voor de schooljeugd georganiseerd. Het lag in de bedoeling om vele hon derden gekleurde ballonnen over het water uit te spreiden, maar door de harde wind lukte dit niet. Op de foto een groepje jongeren met ballonnen, die aan de opleve ring toch nog een feestelijk tintje gaven. Zoals we in ons nummer van 16 juni reeds schreven worden ook in 1978 in Enschede op zaterdag weer tal van activiteiten georganiseerd, die plaats vinden op de Oude Markt, tenzij anders is aangegeven. Het zijn leuke vakantiegenoegens waarvoor ook bij onze lezers belangstelling zou kun nen bestaan, vooral met het oog op de kinderen. Enschede kan op zater dag een leuk uitstapje vormen. Het programma van de twee eerstvolgende zaterdagen vindt men hieronder. Zaterdag 1 juli: 10.06-10.45 uur: een muzikale rondgang door de muziekvereniging Kunst aan het Volk. 10.30-13.30 uur: De knutselkramen van het Creatief Centrum. 11.00-12.00 uur: een optreden van de Boerendansgroep „de Krekkei". 12.00-12.45 uur: een rondgang door het Enschedees Drum- en Showor kest. 14.30-16.00 uur: de Smurfenshow voor de kinderen. 16.00-16.45 uur: een optreden van het koor East Side. 20.30-23.00 uur: een optreden van het Belcanto Quintet, het Blazersens emble van het Twents Conservatorium. ZATERDAG 8 JULI: 10.00-10.45 uur: een rondgang door de drumband Oost Enschede 11.00-12.00 uur: de Boerendansgroep „de Schaddenrieders". 14.30-16.00 uur: toneelgroep Marmouzet speelt voor de kinderen. 16.00-17.00 uur: de Skiffle-Group Düllekens". 20.30-23.00 uur: het optreden van het Roemeens Orkest Andrei Serban Prijsuitreiking Bij de prijsuitreiking werd Jolanda Lukkien apart naar voren gehaald, omdat ze zoals u hieronder bij de uitslagen kunt lezen in drie spels oorten de eerste prijs behaalde. Na de leden van de tournooicommissie en de spelers en speelsters voor hun sportieve inzet gaf de voorzitter van de club het woord aan Aad Bo gers om met de uitreiking van der tig gouden en zilveren medailles dit uitstekend geslaagde toumooi tot een goed einde te brengen. Komende fennisoctiviteilen Na een maand van betrekkelijke rust op de banen breekt in de Onder ideale weersomstan digheden werden op woens dagmiddag 21 juni j.l. de jaarlijkse schoolzwemkam- pioenschappen gehouden, tussen de plaatselijke la gere scholen. Deze weds trijd werd zoals gewoonlijk In manege „Snorrewind" aan de Markelose Borkeld- weg werden voor de zevende keer onderlinge wedstrijden georganiseerd om de „Snorrewind-Trofee". Aan het evenement werd deel genomen door jongelui da mes en heren, die hier ko men lessen of hun paard of pony in pension hebben. Algeheel winnaar werd Manuèle Kaptein. Bij de dressuur zowel jeugd als ouderen werd met veel in zet gereden en er waren dan ook veel goede combinaties te zien. Ook bij het springen werd een spor tieve stryd geleverd om de bo venste plaatsen. De jury die bestond uit de heer Wim Aaltink en Willy Veltkamp (secre taresse) had geen gemakkeiyke UITSLAG: DRESSUUR-JEUGD: 1. Manuëla Kaptein, 2. e.e. Perta v.d. Heuvel en Livia David., 3. Vera Liedenbaum, 4. Herman Lodewe- gens. DRESSUUR KLASSE B: 1. Caro- lien Bakker. 2. Alle Winkler, 3. Ellen Visëe, 4. Mevr. Bakker. DRESSUUR KLASSE L: 1. Ineke Onstein, 2. Carina van Emmerich, 3. Jelle Zandvoort, 4. Harry Lub- berdink, 5. Jolanda de Bonte. SPRINGEN B: 1. Peter Drent, 2. Ineke Onstein, 3. Jelle Zandvoort, 4. Inge Versteege. SPRINGEN-JEUGD: 1. Frits Uit slag, 2. Geke Hofmeyer, 3. Vera Liedenbaum, 4. Manuela Kaptein. SPRINGEN L: 1. Heiman Vincent. 2. Anneke Lubberdink, 3. Rikus Bronsvoort, 4. Ans Fraas. georganiseerd door zwem- club „Twenhaarsveld". Onder luide aanmoedigingen van de in grote getale aanwezige sup porters. werd er gestart met de schoolslag voor de jongens en meis jes uit de lagere klassen, die nog niet meetellen voor het totaal klas sement. Hier gingen beide eerste plaatsen naar de Kolschool door In het gymnastieklokaal aan de Haarstraat vond de return plaats van de uitwisseling tussen een se lectie van de voetbalvereniging „Holten" en de tafeltennisvereni ging „Holten". Er werd gespeeld met elk 3 teams die een normaal programma af werkten. De spelers van de voetbal kregen ieder een voorgift afhanke- ïyk van de sterkte van hun tegen standers. In alle wedstryden werd het dubbel-spel gewonnen door de voetballers, die hierby duideiyk hun mannetje stonden. Door de royale voorgift (zonder de sterkte van de tegenstanders te kennen) werd de uitslag tenslotte 19-11, in het voordeel van de voet ballers, die hiermede ook de return winnend afsloten. Annet Voskes en Benno Vincent. Hierna zou de strijd beginnen tus sen de Dorpsschool, Haarschool, Kolschool, het Kompas en de Schakel. Opnieuw werd de schools lag gezwommen, nu door de hoog ste klassen, die probeerden hun beste prestatie te leveren voor hun school. Al snel werd duidelijk dat de Kolschool evenals zoveel voor gaande jaren hoge ogen zou gooien, want na de schoolslag stond zij al negen punten voor op nummer twee „Het Kompas". Vervolgens werd de rugslag gezwommen. Op nieuw was het de Kolschool die door constant zwemmen een nog grotere voorsprong nam. De pers oonlijke le plaatsen gingen niet naar de Kolschool, maar naar Jenny Nijkamp van de Schakel en Betty Harting van Het Kompas bij de meisjes en naar Herman Veens- tra van de Haarschool bij de jon gens. Als laatste slag kwam de vrije slag aan bod. Gestart door de heer van Lemel, legden de deelnemersin record-tempo de 25 mtr. af. Pers oonlijk gingen de ie plaatsen naar Diana Vincent van de Dorpsschool en Geert v.d. Meulen van de Scha kel, maar opnieuw had de Kol school haar voorspong vergroot. De spanning om de 2e, 3e en 4e plaats was veel groter. Met de esta fette nog voor de boeg was de stand: 1. Kolschool 362,7 pnt.' 2. Haarschool '392,3 pnt. 3. Dorps school 392.4 pnt. 4 Het Kompas 392.9 pnt. en 5 De Schakel 422,1 pnt. Een verschil van slechts 6/10 pnt. tussen de 2e, 3e en 4e plaats. De estafette gaf dan ook de door slag voor de eindstand. Die luidde als volgt: 1. Kolschool 500.7 pnt. 2 Kompas 537.2 pnt. 3. Dorps school 537 8 pnt. 4 Haarschool 538,3 pnt. 5. Schakel 573,8 pnt. Op nieuw was de wisselbeker en de le prijs voor de Kolschool die onder groot gejuich in ontvangst werd genomen. Diploma- en medailleverdeling: 25 mtr. schoolslag lagere klassen. Meisjes 1. Annet Voskes 22.9 2. Janny Oolbekkink 24.0 3 Agnes Tulier 26,9 Jongens 1 Benno Vincent 24.4 2. Jan Wander Pronk 24.7 3. Martin Woltman 25.2 25 mtr. schoolslag hogere klassen Meisjes Jeanet Bekkernens 21.7 2. Gea Aanstoot 22 4 Femande Hofhuis 22.4 3. Gerrie Schooien 22.7 Jongens 1. Herman Lodeweges 21.2 2. Jan Hovenkamp 22.1 3. Eric Hanenburg 22.7 25 mtr. rugslag hogere klassen Meisjes 1. Betty Harting 19.4 Jenny Nijkamp 19.4 2. Marjan Jansen 19.5 3. Irma Arfman 20.0 Jongens 1. Herman Veenstra 19.1 2. Erwin Brouwer 19.9 3. Alexander v. Lemel 20.1 25 mtr. vrije slag hogere klassen Meisjes Diana Vincent 16.1 2. Jolanda Lukkien 16.3 3. Gertie Tuller 16 7 Gerrie Veneman 16.7 Jongens 1. Geert v.d. Meulen 15.9 2 Gerd Masselink 16 1 3- Flik Jan Slotman 16.8 De Enschedese fietsvierdaagse heeft in z'n korte bestaan al een goede reputatie weten op te bou wen getuige het steeds stijgende aantal deelnemers. Dat succes mag zeker voor een belangrijk deel wor den toegeschreven aan de met zorg samengestelde routes door het aantrekkelyke en afwisselende landschap in Twente en het Duitse grensgebied Bovendien is fietsen voor de moderne mens een gezonde vorm van „in beweging zyn". De fietsvierdaagse is een toeris tisch recreatief gebeuren d w z. dat er geen prestaties hoeven te wor den geleverd. Iedere dag kan geko zen worden uit routes van 40 of 60 km. De deelnemers kunnen starten Aan de Hogere Technische School te Hengelo zijn voor het eindexa men Weg- en Waterbouwkunde ge slaagd: E. Bruintjes, D. Keveiam en M. Scnaap. Henk Achterkamp slaagde aan de H.T.S. te Utrecht voor het diploma „Landmeetkunde" en Fokelien Meijer slaagde te Apeldoorn voor de akte A Kleuterleidster Aan de Chr. Mavo te Rijssen zijn geslaagd voor het diploma Mavo 4: Elly Dij kink, Marian Harting, Rina Jurjens, Janny Kruithof en Hans Aanstoot Jzn. Aan de Alexander Hegius Scholen gemeenschap te Deventer slaagde voor het atheneum Marie Aaftink te Dijkerhoek, oud-leerling van de o.l.s. in Dijkerhoek. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde rtïet lof voor het doctoraal examen „Geologie" de heer A. Koopman Azn. burgg. v.d. Borch- straat. Onze oud-plaatsgenoot Kor ten Velde, leraar MO Economie le graads aan de Hogere Onderne- mersschool te Enschede slaagde te Amsterdam voor M O Boekhou den. De heer ,W. Spakman, Bor- keldweg is aan de R.U. te Utrecht geslaagd voor het candidaatsexa- men Wis- en Natuurkunde tussen 8.00 en 10.30 uur, terwijl tot 17.00 uur de gelegenheid bestaat de deelnemerskaart te laten afstem pelen. Dat betekent, dat er genoeg tijd overblijft om onderweg een glaasje te drinken, een baantje te zwemmen, of - voor de kinderen - een bezoek te brengen aan de speeltuin. Bovendien ontvangt ie dereen die de tochten volbrengt een herinneringsmedaille. DEELNAMEKOSTEN Personen boven 15 jaar p.p. f6.00. Jongeren p.p. f 4.00. VOORINSCHRIJVING Het invullen en opsturen van het inschrijfformulier spaart u en ons tijd. Het voordeel voor u is o.a. dat uw deelnemerskaart ingevuld ge reed ligt en dat u na het in ontvan gst nemen van de routebeschrij ving onmiddellijk kunt vertrekken. U wordt wel verzocht tegelijkertyd het inschrijfgeld Dver te maken op postgironummer 827502 t.n.v, VVV-Enschede, Markt 31, onder vermelding van „Fietsvierdaagse". INWONERS VAN ENSCHEDE EN OMGEVING U kunt zich ook persoonlyk laten inschrijven op het kantoor van de VVV-Enschede, Markt 31. ATTENTIE - ATTENTIE 1 De voorinschrijving door middel van het opsturen van het inschrijf formulier sluit 10 juli. 2. Tot en met maandag 24 juli kan men zich persoonlyk laten inschrij ven ten kantore van de VVV- Enschede. 3. Op de eerste dag van de fietsvier daagse - dinsdag 25 juli - zijn deel nemerskaarten vanaf 08.00 tot uit- eriyk 10.30 uur nog verkrijgbaar by het startbureau: kantoor WV. 4. De route van vrydag 28 juli voert gedeeltelijk door Duitsland. Ver geet derhalve niet uw paspoort mee te nemen!! FIETS 4-DAAGSE ENSCHEDE Organisatie: VVV-Enschede en Wielervereniging „Hei Oosten".

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 7