NIEUWE ZWEMBASSIN „TWENHAARSVELD" 16 JUNI IN GEBRUIK Sportvereniging Bate hield judo-examens ïumoiitmoeting ABS en BATO DIPLOMA- ZWEMMEN GEWELDIG SEIZOEN HOLTEN Cl winnen Torpedo-toernooi Gezondmaking betaald voetbal Korte notities van Sportcommissie Mintonette dames A.ten Dam (2) snelste duif P.V. HOLTENS NIEUWSBLAD - 9 JUNI 1978 - PAG. 7 Op vrijdag 16 juni a.s. kun nen de zwemliefhebbers hun eerste duik nemen in het nieuwe bassin van het zwembad Twenhaarsveld. Deze mededeling deed voorzitter H. Rustebiel tij dens de j.l. maandagavond ten gemeentehuize gehou den openbare vergadering van de sportcommissie. Vanwege de vakanties zal de officiële opening eerst plaats vinden op maandag 21 augustus omstreeks 18.00 uur. Deze opening zal dan direct vooraf gaan aan de start van de zwemvier- daagse, die van 21 t.m. 25 augustus zal worden ge houden. Deze opening zal worden voorbereid door de „commissie zwem vier daagse" welke commissie ook aan de ingebruikne ming op 16 juni a.s. een fees telijk tintje zal geven. 19Inkomsten sporthal De inkomsten wegens verhuur van de sporthal hebben over het eerste kwartaal van dit jaar fl. 13 297.- be dragen. Over dezelfde periode van het vorig jaar was dat fl. 11.112.-. Zwartvissers Als het aan de sportcommissie ligt zal strengere controle worden uit geoefend op sportvissers die hun lijntjes uitwerpen in de viswateren van de hengelsportvereniging „De Rietvoorn". Voorzitter H. Ruste- biel zei dat in een gesprek met het bestuur van „De Rietvoorn" deze wens naar voren was gekomen om dat men het vermoeden heeft van de aanwezigheid van veel „zwart vissers" die bovendien nogal wat vernielingen aanrichten aan de wa terkant. Het is dus te verwachten 'dat langs de waterkant binnenkort meer wordt gevangen dan vis al leen. V/ie niet in deze fuik wenst te belanden wordt geadviseerd vis vergunningen te kopen bij de Ra- bonank en een visacte bij het post kantoor!! een product wordt geleverd dat ver beneden de maat is. Voorzitter H. Ruestebiel was van mening dat de sportcommissie dient te streven naar het aanbieden van goede accommodatie. In die lijn bezien stelde hij voor eerst te onderzoeken in hoeverre hier ver beteringen mogelijk zijn en, afhan kelijk van de resultaten, te bezien in hoeverre tariefsverhoging ach terwege dient te worden gelaten, met welk voorstel de sportcommis sie zich kon verenigen. Paardesport .Ten aanzien van de tarieven van het gebruik van het gemeentelijk terrein voor de paardensport denkt de sportcommissie aan een bedrag voor 1979 van fl. 2000.-, te verdelen over beide ruitersportverenigingen, „De Bergruiters" en de „Bergrui- tertjes". Naast de normale tariefsverhogin gen zal het tarief voor dit terrein trapsgewijze worden verhoogd na armate ook de voorzieningen op dit terrein zullen verbeteren. Ten aanzien van de voorzieningen zei voorzitter H. Rustebiel dat het dagelijks bestuur op 30 mei j.l. een gesprek heeft gehad met de bestu ren van beide rij verenigingen om te komen tot inventarisatie van wen sen omtrent de inrichting van het terrein voor de ruitersport. Hij zei tijdens dit gesprek het advies te hebben gegeven het geheel aan wensen in een pakket op tafel te leggen zodat voor het geheel in één handeling een wijziging van het be stemmingsplan kan worden voor bereid, hoewel de uitvoering om fi nanciële redehen wel in fasen zal moeten plaats hebben. De heren H. J. Westerik en J. War- rink waarschuwden hier vooral geen illusies te wekken omdat het terrein in een kwetsbaar gebied ge legen is waar weinig mag. In dit verband vond de heer Warrink het b.v. een illusie om te denken aan de bouw van b.v. een binnenmanege. Tijdens de discussie over de ge meentelijke sportaccommodaties wees voorzitter H. Rustebiel op een brief van .^e touwtrekverniging „Okia" waarin wordt verzocht om beschikbaarstelling van een oefen terrein. De thans bij OKIA in ge bruik zijnde Kalfstermansweide voldoet n.l. niet aan de gestelde ei sen wegens het ontbreken van kleed- en wasgelegenheid. Na enige discussie besloot de sportcommis sie dit verzoek in handen te stellen van het dagelijks bestuur teneinde een onderzoek in te stellen omtrent de mogelijkheden. Op zaterdag 3 juni j.l. heeft voor de eerste maal dit seizoen diploma- zwemmen plaatsgevonden. Er wa ren 17 kandidaten voor zwemdi ploma A en 8 voor diploma B. Alle kandidaten zijn geslaagd. De ge slaagden zijn: Voor diploma A: Erik Rietberg, André Tuitert, Joop Jansen, Mar jan Elbersen, Roelinka Boersma, Brigitte Rambonnet, Gea Stroeve, Freddy Sluiter, Wim Schuiterd, In geborg Schakelaar, Bianca Smid, Giedo Groot Obbink, Diannè Scheperman, Henk Kettelarij, Freddy Struik, Marja van Oyen en Roderick Dommerholt. Voor diploma B: Arjan Steinhauer, Gerben Beldman, Jacqueline van Putten, Belia Neurink, Jeroen Neu- rink, Heieen Megelink, Gerald Jan sen en Arjen Willemsen. Zwemabonnement Voor 1979 wordt de aanschaf van een zwemabonnement tjjdens de voorverkoop de meest voordelige manier van zwemmen. Dit bleek tijdens de behandeling van het voorstel van het dagelijks bestuur van de sportcommissie inzake vaststelling van de tarieven voor gebruik van de gemeentelijke spor taccommodaties voor 1979. Te neinde een wat ruimer verscchil te maken tussen de tarieven bij voor verkoop en de verkoop aan het zwembad en de Holtenaren in de gelegenheid te stellen, middels die voorverkoop, goedkoop te blijven zwemmen stelde het dagelijks be stuur voor e abonnementen bij voorverkoop te verhogen met slechts 5% terwijl de overige tarie ven voor het zwembad met 10% zul len worden aangepast. Door de uit breiding van het zwembad met één bassin werd het redelijk geacht de tarieven voor het zwembad voor 1979 meer te verhogen dan die voor de overige sportaccommodaties, waarvoor de tarieven met 5% wor den verhoogd. Teneinde de voor verkoop van zwemabonnementen nog meer aantrekkelijk te maken werd ook overwogen de pasfoto te laten verdwijnen. Ook al omdat de pasfoto in de praktijk weinig func tioneel blijkt te zijn. Ocfenveld Meermtinskamp Tijdens behandeling van het voor stel tot tariefsverhogingen zei de heer J. Luesink weinig te voelen voor tariefsverhoging ten aanzien van het oefen veld op „Meermans- kmap" omdat dit veld niet meer is dan een kale zandvlakte, waaraan weinig onderhoudskosten worden besteed en als trainingsveld van zeer slechte kwaliteit is. Hij was van mening dat het aanbrengen van verbeteringen hier hard nodig is. De heer J. Warrink zag mogelijk heden tot verbetering niet zo zitten omdat dit oefenvcld te intensief wordt bespeeld. De heer Luesink vroeg in dat geval voor dit veld geen tariefsverhoging door te voe ren, zodat de gemeente daarmee tenminste te kennen geeft dat hier De jongens van Holten Cl kunnen terugzien op een fantastisch sei zoen. Na een spannend competi- tieslot zijn ze door een overwinning op Sportclub Rijssen kampioen geworden met een voorsprong van vier punten op hun naaste concur rent Enter Vooruit. Maar dat was nog niet alles er volgden nog drie toernooien in Heeten, Laren (Wit kampers) en Epse. Op het toernooi in Heeten werd door Cl de eerste prijs behaald. Het tweede toernooi bij de Witkampers in Laren was voor de roodzwarten en hun leiders wel het mooiste. Door het samentellen van de pun ten behaald door BI en Cl was het in de laatste wedstrijd die Cl moest spelen tegen de Witkampers er op of er onder. Deze wedstrijd moest gewonnen worden om te zorgen dat de eerste prijs mee naar Holten ^ging. Na een spannende eerste helft werd er gerust bij de stand 0-0. Na de rust ging Holten Cl het veld in fcmet maar één doel: Winnen!. Tot ver in de tweede helft ging de strijd nog gelijk op maar dan ging rechts- buiten E. Pennewaard in een snelle rush alleen op de goal af en er was voor de laatste man van de Wit kampers maar één mogelijkheid om hem op professionele wijze af te stoppen en dat gebeurde ten koste van een strafschop. Dit was wel een belangrijk moment waar de zege van afhing. De door Frank Heyda genomen penalty werd feilloos in geschoten (1-0). De resterende tien minuten werd door de Witkampers wel alles op alles gezet maar de verdediging van Holten gaf geen krimp. Ook het derde toernooi in Epse, af gelopen zaterdag, werd door Cl gewonnen. Jongens proficiat! De leiders I. Heyda en S. Markvoort danken jullie in de eerste plaats voor het vertrouwen en prettige samenwerking (wat ook zeer be langrijk is) en willen ook niet verge ten om die ouders te bedanken, die hun auto beschikbaar stelden bij het spelen van uitwedstrijden. Al met al was het voor de jongens en de leiders een onvergetelijk sei zoen! Door de P V. ,.De Bergvliegers" werd met 161 duiven deelgenomen aan de wedvlucht Louvres. Af stand: plm. Lossing: 6.30 uur, eerste duif binnen: 13.56.46 uur. A ten Dam (2): 1,2.19,25.31,32; H. Willems: 3. 5, 7,14,16, 21,23, 24, 26. 29, 30, 33, 34; Comb. Schup- pert/Kreijkers: 4. 17, 20, 27, 40; Comb. Egberts: 6. 15, 22, 35, 37, 39; A. ten Dam(l): 8. 9, 10, 13; k. Brummer: 11; G. Steunenberg: 12, 28, 36, 38; E. Veneklaas: 18; Ein dstand „Vitesse 1978" 1. Comb. Eg berts 5489 p.; 2. H. Willems 5346 p.; 3. A. ten Dam (2) 5317 p. Kampioenvogel: H. 75-1902838 van A ten Dam (2) 99 Door de leden van de PDV „Snelle Wieken" (Holten/Markelo) waren voor de wedvlucht Compiegne 120 duiven ingekorfd. Afstand: 408 km. Gelost om 11.30 uur. Snelste duif geklokt: 18.28.00 uur 1, 3,4. 5,8,12,14,15, 26, 27, 30 G.J. Op donderdag 25 mei en 1 juni de- Bekkernens; 2, 7, 19 G.J. Hassink; den de Judoka's vanaf 4 jaar van 6,21,24,29 G.J. Schuiterd; 9,20,25 S.V. Bato hun halfjaarlijkse judo- Joh. Jansen; 11, 16, 19 Joh. Paal- examen. man; 13,22, Joh. Maatkamp; 17,28 Deze examens werden afgenomen G. Haar; 23 M. Pullen. door dhr. Huizinga jr. uit Nijverdal. Verschillende judoka's slaagden dit keer met lof. De geslaagden zijn: lste groep: Jan ter Beest, gele slip; Wiliam Hovenkamp, blauwe slip; Roland Visser, groene slip; Mark Vermeul, groene slip; Marcel Jager, groene slip; Raimond Jager, oranje slip; Dedmond Vorst, oranje slip; Vergil Vorst, oranje slip; Björn Hahlen, groene slip; Jeroen Leuve- nink, oranje slip; Tjerk v.d. Mei, blauwe slip. 2de groep: Jan Jochem Bax, gele band (met lof); Eric Bogaard, gele band (met lof); Robert Truschel, oranje slip; Marcel van Engbrink, blauwe slip; Gerrianne Wibbelink, gele band; Caroline Dollekamp, blauwe slip; Edwin Dollekamp, blauwe slip; Liesbeth Dollekamp, gele band (met lof); Martine Dolle kamp, gele band (met lof); Johan Dondertman, bruine slip; Betsie Beltman, bruine slip; Frank Dogte- rom, blauwe slip; Arjan Steinhou- wer, gele band; Renate Stam, gele band; Gertjan Ulfman, gele band; Mark Kampman, blauwe slip; Met tin Cubuk. gele band; Paul Bae- rends, bruine slip; Aijan Nyiand, bruine slip. 3de groep: Danny ten Veen, gele band; Roelof ten Veen, gele band; John Hogendoorn, oranje slip; Alco Oolbekkink, groene slip; Bert Krol, gele band blauwe slip; Tinus van Lies, gele band groene slip; Erik Vincent, gele band bruine slip; Anno Müller, gele band, bruine slip; Jan Peter Müller, gele band, bruine slip. 4de groep: Jeroen Bakker, groene band (met lof); Joél van de Ree, gele band (met lof); Jan Post, oranje band, blauwe slip; Ingrid Wibbe link, oranje band, blauwe slip; Ca- rola Stam, oranje band, blauwe slip; Gea Aanstoot, oranje band, blauwe slip; Solita Bakker, gele band; Ingrid Brouwers, gele band; Jeanine Pettinga, gele band; Wendy Pettinga, gele band; Erik Roelvink, oranje band, blauwe slip; Gerwin Leppink, oranje band, blauwe slip. Een moeilijke afsprong op de balk. Zaterdagmiddag 3 juni had er een turnontmoeting plaats tussen de selektiegroep meisjes van de SV „A.B.S." uit Bathmen en de selek tiegroep meisjes van S.V. „BATO" in het gym.lokaal aan de Haar- straat. Ondanks de warmte werd er goed geturnd en het programma vlot afgewerkt. De meisjes lieten hun oefeningen zien op o.a. brug ongelijk, lange mat, evenwichts- balk en paardspringen. De turn- stertjes waren gesplitst in 2 groe pen, t.w. Ie groep meisjes benefen de twaalf jaar, 2e groep meisjes bo ven de 12 jaar. Bij de le groep werd de le prijs behaald door Margot Heller (Bato), 2e prijs Gea Dijker man (Bato) en de 3e prijs Erika Ab- bink (Bato). Bij de 2e groep werd de le prijs behaald door Hetty Lep pink (Bato), de 2e prijs was voor Jacqueline Jansen (Bato) en de 3e prijs voor Lilian Reijnders (A.B.S.). De groepsprijs werd toegekend aan de S.V. Bato. Al met al was het een leerzame middag die zeker herha ling waard is. Tot slot dankte de heer Broersma de leidsters van beide verenigingen voor hun inzet alsmede de jury en de telcommis- sie. Allen werd een kleine attentie aangeboden. Goed gehumeurd vertrokken za terdag 3 juni 7 dames naar Hoen- derloo Daar moest de eerste weds trijd van het toernooi om 9.30 ge speeld worden tegen Primavo 2. Dit team bood weinig tegenstand, waardoor deze wedstrijd na een half uur spelen de eindstand van 39-6 liet zien voor de Holtense da mes. Direkt daarna moest er tegen Torpedo worden gestredén. Er werd iets meer van de donder- tmannetjes" gevraagd, maar toch werd er nog gemakkelijk met 27-13 gewonnen. De laatste wedstrijd in de poule werd tenslotte van Jump gewonnen met 19-21. 's Middags moesten de Mintonette dames de kruisfinale spelen tegen Smash 1. Nu ging het om 2 gewonnen sets. De eerste set was snel bekeken en werd met 15-3 door Mintonette gewon nen. Intussen was de hitte in de sporthal zodanig geworden, dat de zweetdruppels alleen daardoor al rijkelijk vloeiden. De tweede set werd mede daardoor en ook door een verslappende concentratie met 15-13 verloren. Maar in de derde set kwam de strijdlust weer terug. Deze set werd met 15-5 gewonnen. Toen zaten de Mintonette speels ters in de finale. Weer ging het om 2 gewonnen sets. Deze finale werd gespeeld tegen Dynamo uit Apel doorn dat in de le klasse speelt. Dat kon je er niet afzien, want het waren net 6 palen die in het veld stonden. Bijna alle ballen vielen vlak voor hun neus op de grond. Ze verzetten geen stap. Deze set werd dan ook gewonnen met 15-4. In de 2e set werden ze iets wakker ge schud door hun coach, maar toch kon Mintonette deze nog met 15-3 pakken. Dus: de eerste plaats was behaald, en daarmee een fraaie be ker! Proficiat! HEREN Ook heren 1 deed mee aan het Tor pedo-toernooi. Het eindigde op de 8e en laatste plaats. Toch werd er beslist goed gespeeld. Het matige eindresultaat kon de tevredenheid over het spel niet wegdrukken. In de eerste partij werd tenauwemood met 17-21 verloren van Torpedo. In de direkt hierna gespeelde partij tegen Be Quick gaven de heren een 10-5 voorsprong volledig weg en de vermoeidheid! deed de rest11-28 verlies. De derde wedstrijd van een half uur tegen Holyoke gaf redelijk spel van Holtense kant te zien. Te gen de uiteindelijke toemooi-win- naar werd met 20-25 verloren. De strijd om de 7e en 8e plaats ging in dne sets verloren: 8-15, 15-3 en 0-15. Al met al was het toch een welbestede dag. Staatssecretaris G. C. Wallis de Vries heeft de vaste Kamercom missie voor CRM laten weten met ingang van het komende voetbal seizoen te willen starten met het gezondmakingsproces van het be taald voetbal. Het bestuur van de KNVB - zo is hem gebleken - heeft het rapport „Gezonder Betaald Voetbal" integraal aanvaard. Holten C I het elftal met de beste totaal-prestatie. KLEDINGHUIS SPORT MODE HOLTEN, IN T CENTRUM TELEFOON 1397 Aan enkele ideeën van de bond wil de staatssecretaris overigens graag tegemoetkomen. Uitbreiding van het aantal contractspelers van 20 Lot 24 k 25 per club bijvoorbeeld stuitbij hem niet op bezwaren, mits de organisaties dit zelf financieel kunnen behappen en daarvoor geen extra beroep hoeven te doen op externe geldgevers. In het brede overleg dat de KNVB voorstelt over het verplaatsen van de speeldatum naar de zaterdag wil de staatssecretaris graag ook de publiciteitsmedia betrokken zien. Bovendien is hij het er met de KNVB over eens, dat een door de Sectie Betaald Voetbal in te stellen werkgroep „marketing" belast dient te worden met de uitwerking van een concreet voorstel voor wat betreft de vaste speeldag en -tijd. De staatssecretaris kondigt verder aan met de minister van Sociale Zaken en de Vereniging van Be taalde Oefenmeesters in Nederland te willen gaan praten over de meest wenselijke vorm van contractue- ring van trainers. Over een halfjaar wil hij daarover zijn definitieve standpunt bekend makea

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 7