Nieuwe kaart van Holten B. en W. vragen opnieuw een krediet van ruim een miljoen IJs-speciaal voor lekkerbekken Winkelsluitingswet geeft winkelier wat meer vrijheid Uitbreidingen verbouw scholengemeenschap Verplichte koopavond op donderdag Onttrekking gedeelte Dikkerspad Holterberg aan openbaar verkeer VV V-NIEUWS Wandeling blijft gehandhaa fd HOLTENS NIEUWSBLAD - 9 JUNI 1978 - PAG. 5 In verband met het inwerkingtreden op 1 november 1978 van de nieuwe regeling van de winkelsluiting - Winkels luitingswet 1976 - bieden B. en W. de raad een aantal ver ordeningen ter vaststelling aan in zijn vergadering van maandag, 12 juni a.s. De uitvoering van de wet is geregeld in een tweetal alge mene maatregelen van bestuur ook wel Koninklijke Be sluiten genoemd. BESTAANDE LOKALEN In 1965 en 1967 zijn resp. 6 en 4 noodlokalen gebouwd langs de Haarstraat (F-lokalen). Deze loka len zullen ln de loop van dit jaar worden afgebroken. Een gedeelte van de daarvoor vrijkomende grond zal worden ingebracht in het Grondbedrijf ten behoeve van de partièle herziening van het be stemmingsplan „De Haar". Het af breken van deze lokalen heeft tot gevolg, dat de restant boekwaarde van deze lokalen moet worden af geschreven. Per 31 december van dit jaar bedraagt deze restant boekwaarde f152.774,- (bouwkos ten). OVERIGE KOSTEN 1 Tegelijk met de opening van de school zal het 25-jarig bestaan van de school worden gevierd. De kos ten hiervan zijn thans nog niet be kend. Voorlopig ware een bedrag van f 5000,- te ramen. 2 In het verleden (1968 en 1971 t/m 1976) zijn diverse voorbereidings- kosten gemaakt voor de uitbrei- In de eerste maatregel wordt het uitstallen van goederen hoofdzake lijk ter bezichtiging of voor verkoop buiten de normale openingstijden geregeld Hierbij wordt gedacht aan manifestaties, tentoonstellin gen en antiekbeurzen. De tweede algemene maatregel houdt in het algemeen een handhaving in van de tot nu toe bestaande vrijstellin gen van het verbod winkels voor het publiek geopend te hebben op tijdstippen die niet liggen binnen de aangegeven openingstijden. Het betreft hier o.a. musea, apotheken, nieuwsbladen- en tijdschriften- winkels, winkels in stationsgebou wen en horecabedrijven, bezinesta- tions, kapperszaken en viswinkels. Zo mogen tabakswinkels en vis winkels op werkdagen, niet zijnde zaterdag, tot 19.00 uur geopend zijn. Kapperszaken mogen op werkdagen, niet zijnde zaterdag, tot 18.30 uur geopend zijn. Veiligheid benzinestations Voor benzinestations geldt een re geling. waarbij gedurende de late avond en nacht, openstelling alleen mogelijk is, wanneer nader om schreven speciale veiligheidsmaat regelen zijn genomen. De belang rijkste verschillen tussen de thans nog geidende Winkelsluitingswet 1951 en de nieuwe wet van 1976zijn: 1. de bevoegdheid van de gemee nteraad om een koopavond in te stellen is omgezet in een verplich ting Bovendien is nu bepaald dat de donderdag of de vrijdag hiervoor wordt aangewezen. Tot dusver kan ook een andere werkdag, niet zijnde zaterdag, hiervoor worden aangewezen. Tenslotte zal de koopavond niet langer kunnen du ren dan tot 21.00 uur (thans 22.00 uur). 2 de raad kan gedurende ten hoog ste 10 door hem aan te wijzen werk dagen per kalenderjaar (thans 21) vrijstelling van verbodsbepalingen verlenen. 3 de bevoegdheid voorde gemeen ten een verplichte halvedagslui- ting en een verplichte vakanties luiting vast te stellen komt te ver vallen. 4 de ondernemer mag in beginsel zelf de openingstijden van zijn win kel vaststellen, waarbij hij gebon den is aan een maximum- openstellmgstijd van 52 uur per week De openingstijd dient de on dernemer te kiezen tussen 5.00 uur en 18 00 uur op werkdagen en za terdags tussen 5.00 en 17.00 uur. Het blijft verboden om de winkel op zondag geopend te hebben. 5. ter controle moet een door de gemeente gewaarmerkte aankon diging van de gekozen openingstij den bij de ingang van de winkel worden aangebracht, (de uren waarvoor een vrijstelling of een ontheffing geldt dienen niet op het aankondigingsformulier te worden vermeld, deze kan de winkelier desgewenst zelf afzonderlijk aan het publiek aankondigen). Na een lange tijd van voorbereiding is de nieuwe kaart van Holten net voor het vakantieseizoen van de pers gerold Deze kaart is een grote verbetering, omreden de namen van de wegen in het buiten gebied zijn aangegeven. Tevens staan de namen van de wegen welke overgaan in de gemeenten Bathmen, Raalte, Rijssen, Hellendoorn en Markelo ook aangegeven Dit is een belangrijke verbetering, zowel voorde gasten als destreekbewoners. Alleoriènteringsstenen met nummers en ANWB paddestoelen staan aangegeven Het for maat is een slag groter geworden, zodat de verklaring naast de kaart is afgedrukt De bezitters van deze kaart voor vakantie en vrije tijd, of er nu gewandeld, gefietst of met de auto wordt gereden, kunnen veel plezier en gemak aan deze kaart hebben. Op de achterzijde staan vele advertenties, met een keur van aanbie dingen voorde gasten De kaart is ln 5 kleuren uitgevoerd, de oplage is 10.000 stuks. De verkoopprijs is gesteld op f 4,- De kaart ls bij de VW, alsmede by de boekhandel en toeristische bedrijven verkrijg baar. „Sedert de aanvang van de bouw van de uitbreiding en de verbouw van de openbare scholengemeenschap is het noodzakelijk gebleken om een aantal voorzieningen door te voeren, die niet in het uiteindelijk bestek zijn opgeno men. Deze voorzieningen zijn onder meer een gevolg van gewijzigde inzichten met betrekking tot het gebruik van de ruimten in de school", aldus een voorstel van B. en W. aan de raad. Voorts zijn enkele voorzieningen, die naar de mening van het college wel moeten worden uitgevoerd, van rijkswege uit het bestek geschrapt, terwijl van de zijde van het rec toraat (schooldirectie) een aantal wensen met betrekking tot zowel de nieuwbouw als de verbouw van het oude gedeelte zijn ingediend. In een aantal gevallen kan vol gens B. en W. met zekerheid worden gesteld, dat de kosten die uit deze extra voorzieningen voortvloeien, niet door het Rijk zullen worden vergoed. In verband hiermee ach ten zij het noodzakelijk omtrent deze voorzieningen een beslissing te nemen. Het vorenstaande houdt in dat bij uitvoering van bovengenoemde voor zieningen de navolgende kredieten beschikbaar dienen te worden gesteld A. Uitbreidingen 1. Wegverhardingen, erfscheidingen etc. f 45.000,- 2. Overige kosten 10.650,- B. Aanpassen hoofdgebouw 1. Bouwkundige/elektrische voorzieningen 17.828,- 2. Verwarming 17.850,- 3 Overige aanpassingen 102.700,- 4. Brandveiligheidsvoorzieningen 30.000,- C. Meerwerk 1. Muziek- en overblijflokaal 60.052,- 2 Elektriciteitsvoorzieningen 30.554,- 3. Handenarbeidlokalen 5.595,- 4. Onvoorzien 10.000,- D Inrichting van de school Vervanging etc. meubilair enz. 367.610,- E. Uitbreiding met vier lokalen Voorts is gebleken dat een deel van het thans in gebruik zijnde meubi lair aan vervanging toe is Globaal betekent dit dat de lokalen in het nieuwe gedeelte opnieuw van meubilair moeten worden voor zien, hetgeen tevens geldt voor de zich in dit gedeelte bevindende ne venruimten en de overblijfruimte. Aangezien het hier vervanging van bestaand meubilair betreft, zal het Rijk volgens B. en V/. deze kosten niet vergoeden. UITBREIDING In hun voorstel wijzen B. en V/. er nog op dat met relatief geringe kos ten het mogelijk is om het thans in aanbouw zijnde aantal lokalen met vier uit te breiden. De totale kosten worden geraamd op rond f 150.000.- (incl. BTW. Op het verzoek van het college om deze kosten voor reke ning van het Rijk te nemen, is nog niet beslist. Indien het Rijk besluit om deze kosten niet te vergoeden, kunnen de jaarlijks uit deze inves teringen voortvloeiende lasten we gens rente en afschrijving worden gedekt door de te ontvangen jaar lijkse normvergoedingen. ding van de scholengemeenschap (ontwerp- en architectenkosten) tot een bedrag van f 10.554,-. In af wachting van de realisering van de uitbreiding en verbouw is tot op heden op dit bedrag niet afge schreven. B. en W. geven er thans de voorkeur aan het gehele bedrag ineens af te schrijven. 3. Aangezien de uitbreiding en de verbouw van de school thans nog in volle gang is, geven zij er ook de voorkeur aan in het thans te verle nen krediet een bedrag voor on voorziene uitgaven in te bouwen van ca. f 100.000.-. F. Bestaande noodlokalen 1. Afbreken F-lokalen 152.774,- G. Overige kosten 1. Kosten opening school en herdenking 25-jarig bestaan 5.000,- 2. Afschrijvingen uitgaven voorgaande jaren O105.554,- 3. Onvoorzien 101.290,- f 1.062.457,- 137.543,- Totaal f 1.200.000.- De onderwijscommissie en de meerderheid van de financiële commissie kunnen zich met het vorenstaande verenigen, terwijl de kleinst moge lijke minderheid van de financiële commissie heeft verklaard, zich haar standpunt voor te behouden. 6. de regeling van koopavonden in verband met de decemberfeesten is vereenvoudigd. De koopavonden zijn vastgesteld op 5 avonden on middellijk voorafgaande aan 5 de cember en 3 avonden onmiddellijk voorafgaande aan 24 december, met uitzondering van de zaterdag. Op deze avonden mogen de winkels geopend zijn tot maximaal 21.00 uur, terwijl deze uren bij de bere- keing van het maximum aantal uren, dat de winkels per week ge opend mogen zijn, niet meetellen. 7. de omstreden openstelling van de winkels voor het publiek op za terdagmiddag is gehandhaafd tot 17.00 uur (thans nog 18.00 uur). Bij de inwerkingtreding van de nieuwe wet vervallen alle be staande gemeentelijke verorde ningen, die vrijstelling van verbo den op grond van de wet van 1951 inhouden. Teneinde belanghebbenden niet te duperen achten B. en W. het van belang, dat de vrijstellingsregelin gen, die de raad en/of hun college op grond van de nieuwe wet wensen te treffen, voor zover nodig, goed gekeurd zijn alvorens de wet in werking treedt. Koopavond Na gepleegd overleg heeft de Hol- tense Handelsvereniging te ken nen gegeven geen speciale wensen te hebben ten aanzien van de nieuwe winkelsluitingswet. In dien tot het instellen van een koopavond moet worden overge gaan, dan zou men gaarne zien, dat deze op donderdagavond wordt vastgesteld. B. en W. willen aan dit verlangen van de Holtense Han delsvereniging tegemoet komen en stellen de raad dan ook voor de koopavond op donderdagavond te bepalen. Uit een nader gesprek met de voor zitter van de winkeliersvereni ging is gebleken, dat men wel be hoefte heeft aan een regeling ten behoeve van een jaarlijkse beurs, doch dat men hiervoor liever geen vaste data aanhoudt teneinde zo veel mogelijk rekening te kunnen houden met de wensen van de ver schillende middenstanders. Naar aanleiding van een advie saanvrage heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Twente en Salland te Deventer aan het gemeentebestuur medege deeld, dat zij zich met de ontwerp verordeningen kan verenigen. Voor het overige geeft de nieuwe winkelsluitingswet het college van B en W voorshands geen aanlei ding tot het vaststellen van nadere regels Grote en kleine lekkerbekken kunnen nu zelf het heer lijkste ijs maken met de ijsvorm van Kaiser. Zowel van vruchtensappen als van ijspoeder maakt u deze lek kere traktatie De vloeistof in de vorm gieten, het stokje goed bevestigen en uw vriesvak doet de rest. Het is zo eenvoudig dat u het zelfs aan uw kinderen kunt overlaten. Niet alleen een leuke bezigheid voor de komende zomermaanden, maar ook een heerlijke ver rassing voor jong en oud! Verkrijgbaar bij zaken in huishoudelijke artikelen en warenhuizen. In verband met de bouw van een aantal woningen op een terrein omsloten door de Ericaweg, het Hoge Heipad en de Motieweg op de Holterberg hebben de grondeigenaren, de Erven Dikkers, p./a. Houtweg 14, aan het gemeentebestuur verzocht, ten behoeve van de privatie der bewoners, een gedeelte van het „Dik kerspad" aan het openbaar verkeer te onttrekken. Ter vervanging van het te. onttrek ken gedeelte worden door de erven Dikkers twee alternatieven voor gesteld. In het eerste alternatief wordt voorgesteld de zuidelijke kaplijn van de verkavelde percelen als voetpad te gebruiken met een aansluiting op het „Hoge Heipad", en een aansluiting halverwege de kaplijn op het noordelijke gedeelte van het „Dikkerspad", uitkomend op de Motieweg. In het tweede al ternatief wordt voorgesteld het voetpad vanaf de ingang aan de Ericaweg in zuidelijke richting te verleggen naar een in het terrein aanwezig pad. met verderop weer een aansluiting op het bestaande „Dikkerspad", weer uitkomend op de Motieweg. Tegen het le alterna tief kunnen de volgende bezwaren worden aangevoerd.- De hier bedoelde kaplijn betreft een „zichtstrook", gebruikt door het kadaster tijdens de uitzetting van de achtergrens van de verka velde percelen. Deze kaplijn, in het terrein nauwelijks te onderschei den, is verkregen door bysnoeiing van de bomen en zal na verloop van tijd niet meer zichtbaar zijn. Het aanleggen van een pad op deze lijn zal inhouden dat er vrij veel bomen moeten worden gekapt, hetgeen ons inziens onaanvaard baar is. „Alternatief 2, zij het enigszins aangepast aan de werkelijke situa tie in het terrein en uitgebreid met een aansluiting op het „Hoge Hei pad". heeft, aldus B en W in hun voorstel aan de raad. onze voor keur. omdat het voor het overgrote deel bestaande paden betreffen, en waar dit niet het geval is weinig werkzaamheden behoeven te wor den verricht". Hoewel b. en w. aan vankelijk bezwaren hadden tegen onttrekking van een gedeelte van het Dikkerspad menen zij thans dat deze onttrekking in relatie met het openbaar verklaren van enkele andere paden in het belang is van degenen die in dit gebied wande len. De heer H. J. Dikkers kan zich met dit voorstel verenigen. Het verzoek om onttrekking aan het openbaar verkeer heeft tweem aal zestig dagen voor belangheb benden ter inzage gelegen.Er zijn geen bezwaren tegen ingediend. Resumerend stellen B. en W. de raad voor een middengedeelte van het Dikkerspad aan het openbaar verkeer te onttrekken, een be staand en een nieuw aan te leggen pad (in de richting van het „Hoge Heipad") de bestemming „open baar" pad te geven en te bepalen, dat de onttrekking aan het open baar verkeer van het gedeelte van het Dikkerspad ingaat op het tijd stip, dat de vervangende paden voor het openbaar verkeer zijn opengesteld. Wanneer U dit leest is het al begonnen: het Holland-Festival in De Hagen in Almelo. De voorstellingen waar u kunt genieten in het kader van het Holland-Festival van de onvervals te Twentse Humor. Verschillende plaatselijke revue's die het afgelopen winterseizoen volle zalen trokken in en buiten eigen woonplaatsen, zullen in de Hagen worden opgevoerd. Het begint op 3 juni met de Haaksberger Revue ..Allo Jan- nao"Een team van 60 mensen met een revue waarin muzikaal de vier jaargetijden worden vertolkt als intermezzo voor het optreden van de markante luentse figuren zoals Graads, Jannao, Toon. Truike.- Gaitjan etc. Op 8 juni treed de Hengelose Revue op met ..Woar blif de tied". de 25e revue van dit veel gevraagde - gezelschap, waarin Naads Knuppel (Ben Vos) en Toon Gaffel (Henk Aaldennk) de hoofdfiguren zijn. -• Op lOjunigaat 't ..Hêénigméeran" met de Rijssense Revue Het zal er - beslist niet rustig toegaan: sketches. liedjes en Harm oet Riessen staan - daar borg voor. Op 20 juni is er een uitvoering van - de bekende Glanerbrugger N1uzi- - kanten en een optreden van .Gait oet Klooster'. Het is verstandig vroegtijdig te reserveren.Het tel.no. van de kassa van De Hagen is 05400-11260.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5