900J/UR m riELLENPOORNk M f rl i 1 GBOERE WEEK VAN HETPAARD ROND DEN OALEN mm TOORN VAN HELLENDOORN In de werkplaats van Ter Haars daarna zal er gebruik van worden Bakkerij-machines is men al gemaakt voor rondritten door Hei maanden bezig met de bouw van lendoom. Er zijn al veel gegadig- „Bello", het bekende treintje van den die de trein na de feestelijkhe- vroeger. Deze zal straks meerijden den willen kopen, in de grote optocht, maar ook "De week van het paard", die zo omstreeks Juli in ons land wordt gehouden, is ook niet ontsnapt aan de organisatoren van 900 jaar Hellendoorn. De paardesport zal ruim aan zijn trekken komen tijdens dit feest en onder meer een belang rijk onderdeel van het geheel gaan vormen. Dat gaat beginnen met een con cours hippique op dinsdag 18ju- li, dat die dag duurt van 's mid dags 1.00 uur tot 's avonds 10.00 uur en wordt georganiseerd door de landelijke Rijvereni- ging "De Hertruiters" te Hel- lendoorh. Tijdens deze dag we1 it ook het kampioenschap tweespan tuigpaarden voor Midden Nederland verreden Bij dit hele gebeuren zal een spea ker deskundige uitleg geven in dezelfde vorm zoals dat ook ge beurt tijdens de t.v programma's van de NCRV, die aan de paardesport zijn gewijd. Bij de dressuurwedstrijden stelt Siemens Nederland een hoofd prijs ter beschikking, een vaat- wasmachine tw v f 1.200 - De zelfde middag zal er nog een grandioos spektakel zijn in de vorm van een complete wildwest-show: een gebeuren waarover nog iang zal worden nagepraat. Verder is er een stoe lendans door leden van de po nyclub en verder een optreden van de "Marleruiters" uit Hat- tem met hun bekende show. Op 21 Juli houdt de ponyclub de Hertruitertjes voor het eerst in haar bestaan een open uitnodi gingsconcours met als primeur voor het eerst een avondcon cours, dat tot 9.- uur zal duren. Er doen 150 ponys mee, waar voor speciale toestemming is verkregen van de landelijke bond Op zaterdag 22 juli is er een grote paardenshow, georgani seerd door de Stichting Rui tersport Hellendoorn/Nijverdal Dat begint met 's middags een optocht door het dorp van de welbekende "Koetsenkeerls" uit Almelo, geescorteerd door leden van de ruiterverenigin- gen. Er zal ook een optreden zijn van de ponyclub De Schaffe- laartjes uit Barneveld met o a hun beroemde levende pyrami- de. Hellendoorn, een gezellig boe rendorp. Hellendoorn, het dorp rond „den oalen griezen toor'n". Hellendoorn met zijn keiens toepjes en Oudheidkamer. Hel lendoorn met zijn Stichting De Noaberschop Oald Heldern". Wie met al deze zaken gecon fronteerd wordt in deze dagen van uitbundig feest rond het 900-jarigbestaan van het „oude dorp" (weer zo iets!), die moet toch wel zo langzamerhand de indruk krijgen dat het dorp Hel lendoorn de verpersoonlij king is van het de laatste tijd zoveel ge bruikte en misbruikte woord „nostalgie". Is Hellendoorn al leen maar boers, maar oald en gries, alleen maar een monu ment? Het lijkt ons, dat zo langzamer hand de tijd is aangebroken om wat tegengif te gebruiken, om de dierbare lezer van deze bij drage, die ook ver buiten dorp Hellendoorn verschijnt, duide lijk te maken dat Hellendoorn geen duf en ten dode opge schreven dorpje is. Een dorp met nog vele wensen uiteraard, maar wel een dorp waar het on danks of mogelijk juist dank zij vele tradities goed wonen is. Be slist geen dood dorp Hebt u de laatste weken vóór de nieuwsberichten op dc radio de reclameboodschappen ge hoord? Is het u dan ook opgeval len dat dikwijls in één reclame- bloc twee keei het dorp Hellen doorn werd genoemd? Is dat meteen al niet het bewijs van energie, van leven? Wie in Nederland kent zo lang zamerhand niet het Avcntu- renpark van vader en zoons v.d. Berg, een recreatiecentrum dat met een gerust hart en zonder overdrijving kan zeggen dat het jaarlijks honderdduizenden be zoekers ontvangt. Dat is nogal wat. Onlangs vond er een her opening plaats als gevolg van het feit, dat de v.d. Berg's het restaurant en wat daarom heen ligt van Bernard Gierveld had den overgenomen, nadat deze hotelier zijn vleugels uit spreidde over het welbekende Dalzichtop de Nijverdalse Berg. Het Avonturenpark op de Hel- lendoornse Berg: bewijs dat een klein dorp soms groot kan zijn. En springlevend. Wie in Nederland heeft nog nooit van Caraco gehoord? Dan moet men wel doof en blind te gelijk zijn. Ijsfabriek De Valk aan de Reggeweg is een natio naal begrip geworden met ves tigingen door het gehele land. De Caraco kunt u kopen in Den Helder en Vaals, in Delfzijl en Cadzand. Op ons bureau ligt een kaart, gericht aan de redac tie van dit blad. We lezen. Ter gelegenheid van het 25-jarig ju bileum van Caraco en het in ge- brui nemen van ons nieuwe kantoorgebouw nodigen wij u uit tot het bijwonen van de fees telijke opening. De opening zal plaats vinden op dinsdag 13 juni a.s. om 16.- uur, zo laat directeur G. Valk ons weten. Dat deze man ook toevallig vice- voorzitter is van de Stichting Hellendoorn 900 jaar is alleen maar een bijeenkomstigheid, daar is men in Hellendoorn wel aan gewend. We willen maar zeggen: in een kwart eeuw is in Hellendoorn een bloeiend be drijf van de grond gekomen dat de sociale zekerheid voor de De oale grieze toorn. medewerkers nog heeft ver groot door uit te breiüen met een nieuw onderdeel, dat van gebak en toebehoren. We bedoe len- naast de „oalen griezen toor'n", die niet weg te denken De pas gerestaureerde molen „De Hoop" is officieel geopend. De propagandacommissie van 900 jaar Hellendoorn. V.l.n.r.: S.A. Ha verman, G. Valk, W.C.B. Landman en D.F. v.d. Riet. si uit de Hellendoomse historie is er ook die ijsfabriek aan de Reggeweg, die niet weg te den ken is uit het Hellendoomse he den. Dat is óók een stuk Hellen doorn Hellendoorn: een zonnig boe rendorp! Toegegeven, het is mooi bedacht door de Wier- dense reclame gigant Joep Gierveld, een man die van wan ten weet en natuurlijk wel gelijk heeft ock en wie nu in Hellen doorn rondscharrelt ziet met ei gen ogen opmerkelijk veel boe ren, boerinnen en boerenkinde ren, althans wat de kleding be treft, maar er is wel meer in Hel lendoorn. Er is ook het Hellen doorn met een aktief zakenle ven, opgebouwd rond de Helwi. de Hellendoomse Winkeliers vereniging; er is de Hellendoor- nse Ondernemers Vereniging. Het zijn zaken die men niet moet onderschatten. Is dat alles? Kyk eens rond in Hellendoorn en u ziet hoe een gemeenschap bezig is er iets groots van te maken, van deze viering van 900 jaar Hellen doorn. Met tientallen gebeurte nissen, met een aantal uitschie ters die klinken als een klok. Zoals de optocht, het vliegfeest, het driedaagse folkloristische dansiestival. Ze vormen slechts een onderdeel van het grote ge heel, maar beloven uitschieter te worden. Nee, het is niet alles, natuurlijk niet. Als dit blad uitkomt zijn zé naar mag worden veronder steld, juist terug van de Tien- landenrit, het auto-evenement van 3300 kilometer door tien landen jakkeren in vier dagen. Het is reeds de elfde keer dat dit nu gebeurde en inmiddels uitr gegroeid tot een auto evenement van zo langzamer hand nationale allure. Gegroeid uit een Hellendooms initiatief, van zo maar een stel lui die rond de stamtafel van De Kroon gin gen zitten waar ze meteen hun hoofdkwartier vestigden en dat nu nog hebben. Rauris is in middels uitgegroeid tot het va kantieoord van in Oostenrijk vakantie vierende Oost Neder landers. Wéér een bewijs dat de Hellendoomers niet vastge- kluisterd zitten aan hun „oalen griezen toor'n" Hellendoorn: Johanna's zonne bloem overheerst momenteel het beeld van de Dorpsstraat: de „oalen Griezen" is de cen trale plaats in het hart van Hel lendoorn, zoals burgemeester ter Haar Romeny het uitdrukte de opening van het feest, maar uit vorenstaande hebt u kunnen lezen dat Hellendoorn méér is. Het is een boeiend dorp, waar het leven goed is. Waar men van feesten weet en van werken. Hellendoorn, 900 Jaar jong, heet u welkom in deze zomermaan den!!!

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 21