n 111 I F lv m HI IF11 WW KI All plv v Concours-hippique van de Bergruiters Wijkvereniging „Holterhaar" Zoiaeravontoncert H.M.V. RAAMMGAÖERING Beleids programma HOLTENS NIEUWS8LAD V' L y iia I Ji If EL U i r I If m m mm m mm a m w H ËL.1 IHf W W HHf WÊSr mtmm IB Verborgen leven werd ontdekt Inzameling J; prachtig geslaagd Bruidspctüf Vdïl de düg Houthakkers- feest Uitstapje Repelsteeltje' HOLTENS NIEUWSBLAD GESLAAGD U AI TC MC MICIIU/CDI kï\ Sï Abonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Op een perceel weiland ter grootte va n ruim 2 hectare aan de Borkeldweg, dat onlangs door de gemeente Holten werd aangekocht, organiseerde zaterdag de Land. Rijver- eniging „Bergruiters" te Holten een concours-hippique waaraan werd deelgenomen door ruiters en amazones van de Land. Rijv. „Markelo" ;,„Eschruiters'\ Wierden; „Lool- eeruiters", Almelo: „Bergruiters", Holten; „Vjennerui- ters" Vriezenveen; „Oosterhofruiters", Rijssen en „Her- truiters" te Hellendoorn. 's Morgens werd door de deelne mers de dressuurproef gereden, alsmede caprille en L-springen. Er werd gereden onder de reglemen ten van de Land. Ruiter Unie met toestemming van de Kon. Ned. Fe deratie van Land Rij verenigingen. Als K.N.F. vertregenwoordiger was aanwezig de heer J Hurink te Vrie zenveen Het parcours was opge bouwd door de h.h. V/. Aaltink te Holten en Joh. Bronsvoort te Mar kelo. De prestaties werden beoordeeld door de jury die bestond uit mevr. Calis-vd Berg, Almelo, B. Roerink, Enschede, Hurink. Vriezenveen, Huizinga, Holten, de Vries, Almelo, mevr N. v.d. Burg, Holten en G. 'Beldman, Holten. Het middagpro gramma opende met een grote pa rade o.l.v. de instructrice van de Bergruiters mej. L. Janssen te Schaarsbergen. De parade werd af genomen en geïnspecteerd door burgemeester Mr W.H. Enklaar, federatievertegenwoordiger J. Hu rink en de voorzitter van de Berg ruiters de heer P van Heeren. Mr. Enklaar herinnerde in een korte toespraak aan de veie hin dernissen die de Bergruiters in een lange reeks van jaren op een zeer groot aantal concoursen vaak met schitterende sucsessen hebben ge nomen. Vandaag namen ze de hin dernissen die stonden opgesteld op een eigen terrein en dit hip pisch evenement is alleen daarom a! hoogst belangrijk aldus mr. En klaar die de Bergruiters geluk wenste met het prachtige met bos- singels omzoomde terrein waarop hopelijk in de toekomst nog vele successen behaald zullen worden. UITSLAGEN: CAPRILLE: 1 B v d Maat, Rijssen met Obelix; 2 J Kroeze, Almelo met Panja; 3. G Huzen, Rijssen met Roland; 4. Carla van Bree, Vriezenveen met Elwin. Dressuur klasse B (ring 3) 1 H Nljman, Hellendoorn met Ho rizon 69 p 2 mej I Schipper, Vrie zenveen met Nora 63 1/Q p.; 3. H. Vincent, Holten met Brigitt 63 p.; G. Huzen, Rijssen met Roland 62 1 IQ p., 5 R Smit, V/ierden met Pandour 62 p., 6 mej L.v d. Torre, Holten met O'duc 61 1 IQ p. Dressuur klasse L en B (ring 4) 1. H. Grobben, Almelo met Mon Bree, Vriezenveen met Nero 130 p.; 6. Mej. I. Overmaat, Almelo met Oriënke 128 1 IQ p. Dressuur klasse L. (ring 6) 1. mevr. T. v.d. V/erf, Markelo met Sunny Boy 139 p.; 2 A. J. Steenhuis, Holten met Bracebourough 138 1 IQ p.; 3 H. Jansen, V/ierden met Phi lippe 134 p.; 4 Dirk Aaftink, Holten met Olga 133 p.; 5. H Jansen, V/ier den met Orsan Abgar 132 p.; 6. Mevr. Dieperink, Holten met Furi 130 1/g p. Dressuur klasse L (ring 7) 1. Ria Getkate, Almelo met Moon light 132 p.; 2 mej. A. Noltes, Wier den met Odessa 130 p.; 3. mej. Vera Klumper, Almelo met Norana 128 p.; 4. mevr. Vrielink, Markelo met Nonalisa 127 1/g p. Dressuur Klasse M 1 mej Diny Buitenga, Almelo met Karin 130 p. Springen Klasse L. 1. H. Jansen, V/ierden met Philippe; 2. K. Fokke, Vriezenveen met San- tana; 3. mej. Hetty Beldman, Hol ten met Blue Boy; 4. J. Bronsvoort, Bergruiters met Nico; 5. C. van Bree, Vriezenveen met Nero; 6. me.i. J. Vosseveld, Vriezenveen met Iwan; 7. R. Voortman, Markelo met Oswald. Springen klasse B 1. B. v.d. Maat, Ryssen met Obelix 0 strafp. rijden 7; 2. mej. E. Poel, Al melo, met Golden Iris 0 strafp. rij den 6 3/»; 3. W. v.d. Berg, Markelo met Nancy 0 strafp rijden 6 1/g; 4. H. ter Harmsel, Rijssen met Pibby 0 strafp. rijden 6 1/»; mej. I. Hofstee, V7ierden met Manzella 0 strafp. rij den 6 1/»; 5. mej. J. Vreman, Almelo met Odelien 4 strafp. ryden 6 1/g; 6. Hans Kippers, Wierden met Pan dour 4 strafp. rijden 6; 7. mej. Gree- tje Beyer, Almelo met Promesse 7 strafp. rijden 7; 8 mej. L. Kamer huis, Almelo met Othello 8 strafp. rijden 6 3/» Springen klasse M/z I. A. Broekhuis, Bergruiters met Auteur; 2. mej. R. Hogeslag, Holten met Vaccarat; 3. T. Beldman, Hol ten met Larito; 4. A. Fokke, Vrie zenveen met Kudiena; 5. E. Bon- vanie, Almelo met Marygold; 6. Ria Getkate, Almelo met Moonlight. Ria Hogeslag werd met „Bacca rat" 2de bij het springen klasse M. De werkgroep „Natuur en Milieu" te Holten organiseerde op woens dag 31 mei j.l in de bovenzaal van hotel Vosman een kennismakings avond voor belangstellenden, waarbij de heer J G Boering, sinds 1965 bij het onderwijs ln Holten werkzaam, voor een informatieve lezing betreffende ,,'t verborgen le ven" op de Holterberg was uitge nodigd De voorzitter, de heer G.S.E. Veg- ter, opende de avond met enige in formatie over doel en aktiviteiten van de werkgroep, waarna hij het woord gaf aan de heer Boering. Voor een redelijk talrijk publiek dat ondanks het warme weer en de verkiezingsuitslagen naar Hotel Vosman gekomen was, gaf deze aan de hand van dia's een overzicht van de natuur op en rond de Holterberg door de vierjaargetijden heen. Met prachtige opnamen van het voor de gewone wandelaar meestal verborgen dierenleven en met sterke vergrotingen van niet in het oog springende bloemen en plan ten wist hij alle aanwezigen van be gin tot eind te boeien. Een ieder bewonderde het geduld en het vakmanschap van de heer Boering, want het maken van één dia van een bepaald dier kostte hem vaak meer dan één dag. Na afloop werd er door de aanwezi gen nog geanimeerd gediscus sieerd. De werkgroep „Natuur en Milieu" zal de heer Boering verzoe ken rin de naaste toekomst nog maals een dergelijke diavoorstel ling te willen geven. De Holtense Muziekvereniging „H.M.V." geeft, ter afwisseling van het vele voetbal op de t.v dinsdagavond 13 juni in de Haar, om precies te zijn op een grasveldje aan de Nagelhoutstraa'c t.o. de huisnummers 35/37 van 19 30-20.30 uur een zomeravondconcert. Het programma vermeldt een aantal bekende vrolijke wijsjes dus echt H.M.V op7de lichte toer. De muzikanten rekenen op een grote belangstelling. De toegang is vrij. Luis teraars die echt op hun gemak willen genieten moeten zelf zorgen voor een stoel. Bij ongunstige weersomstandigheden wordt het concert uitgesteld. De gemeenteraad komt maandag 12 juni om 19 30 uur in openbare verga dering ten gemeentehuize byeen ter behandeling van de volgende onder werpen ingekomen stukken en mededelingen, voorstellen tot aankoop van grond van mevr J Boks-Scholten, Deventerweg 62, alhier, wijziging van de huur woning Burg. v .d Borchstraat 5, wijziging salarisverordening gemeentepersoneel, het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het gebied „Espelo" (terrein erven J.D. Vincent) en de ontrekking van een gedeelte van het Dikkerspad (Holterberg) aan het openbaar verkeer. Voorts komen aan de orde voorstellen tot vaststelling van de Winkelslui tingsverordening 1976, het treffen van voorzieningen ten behoeve van de openbare scholengemeenschap, het verlenen van onderhandse opdrach ten aan de Fa. J .W Klein Horstman en Klein Velderman B. V., tot wijziging van de gemeentebegroting 1977 en 1978 en de beantwoording van ingeko men schriftelijke vragen. Gezien het vorig jaar gebleken suc ces organiseert de wijkvereniging Holterhaar ook dit jaar weer een voetbaltoernooi, hetwelk op zater dag 17 juni a.s. zal worden gehou den op het sportveld nabij de Scho lengemeenschap. De deelnemers zijn hiervoor zodanig ingedeeld dat bij elkaar wonende straatgenoten die dag in hetzelfde team zullen strijden om de hoogste voetbaleer, terwijl, evenals vorig jaar, aan dit toernooi ook zal worden deelgeno men door een team van jongerens- ociëteit „De Schure", waarmee in tocaal acht teams zullen aantre den. Inzet voor dit toernooi vormt een wisselbeker welke vorig jaar voor de eerste keer in de wacht werd ge sleept door het team uit de Cana dastraat. In deze ploeg heersen thans echter grote zorgen omtrent de eindoverwinning vanwege de vele blessures die tijdens het afge lopen oefenprogramma werden opgelopen. Maar in de voetbalsport blijkt steeds weer veel mogelijk en het zou wel eens kunnen zijn dat de Canadastraat met het verspreiden van deze geruchten vanuit de anderdog-positie tevoorschijn wil komea Bekend is in elk geval dat dit team zich tijdens het komende weekeinde zal terugtrekken in ho tel Hoog Holten, terwijl de Ab Jan- senstraat hetzelfde gaat onderne men door zich terug te trekken in trainingskamp op een tot nu toe Vrydag 2 juni vertrokken de Kleu ters van „Repelsteeltje" en de de pendance met hun begeleidsters per auto naar de kinderboerderij te Laren (G.). Het begon al goed voor de kleuters op deze stralende dag, zy mochten namelijk met paard en wagen door de wei ryden, ook werd er een ritje op de ezel gemaakt. Om kwart over elf werden de kleuters op frisdrank en heerlijke broodjes getrakteerd. Na dat de dorst gelest en de honger gestild was werd er gespeeld met de geitjes en bokjes. Eén bokje kreeg zelfs nog de fles. Verder waren er nog konijnen, kip pen, ganzen, schapen met lamme tjes en een zeug met biggetjes te bewonderen. Om de overgebleven energie wat kwijt te raken kon er ook nog geschommeld of geskel terd worden. Verder waren er een wip-wap, ringen en een zandbak om in te spelen. Tussen de middag waren er pannekoeken en limo nade op de zolder om genuttigd te worden en ter verkoeling was er nog een ijsje toe. Om 14.15 uur wer den de kinderen uitgezwaaid door de boer en boerin. De kinderen kwamen moe terug in Holten, na een bijzonder geslaagd reisje. Dank aan de leidsters en helpsters. uiterst zorgvuldig geheim gehou den plaats. De wedstrijden die elk 20 minuten zullen duren, beginnen om 11.00 uur, terwijl het toernooi rond 17.00 uur zal eindigen. Alle partijen die vertegen woordigd zijn in de provin ciale staten van Overijssel, waarvan de eerste zitting voor de komende vier jaar (1978-1982) heeft plaats ge had op 7 juni jl, zijn door on derling overleg gekomen tot vaststelling van een be leidsprogramma voor de thans ingetreden zittings periode. Dat is geschied vanuit de overtuiging, dat in een democratisch bestel ook minderheden een reële mogelijkheid moeten krij gen om het beleid te beïn vloeden. (men zie elders in dit blad). Deze stap is, voorzover wij weten, een unieke daad in ons politiek bestel op pro vinciaal niveau. Het is het democratisch recht van minderheden om invloed te kunnen uitoefenen op het bestuur ener provincie, zoals dat natuurlijk ook geldt op landelijk en ge meentelijk niveau. Er be staan echter nogal wat te genstellingen in het poli tieke in ons, door politieke partijen versnipperde, va derland. Polarisatie is niet het mid del om te komen tot een goed en efficiënt bestuur, al bezondigen praktisch alle partijen zich er in meerdere of mindere mate aan. Maar een beleidsprogramma dat door zoveel groepen is on derschreven kan het gevaar in zich bergen, dat het een slap aftreksel is geworden van de doelstellingen, die de principieel zeer uiteenlo pende gedachtenstromin- gen nastreven. We willen niet suggereren, dat dit met het Overijssels accoord het geval is, maar het gevaar zit er wel in. Hoe houdbaar dit, overigens loffelijk, streven is, zullen de komende vier jaren moeten leren. (w.b.). Ami 66 HQ p.. 2 T Beldman, Hol- ten met Allard 65 p 3 mej M. Nij- kamp, Wierden met Casablanca 62 1/g p. Dressuur klasse LI (ring 5) 1 G Thies, Almelo met Therba 141 1/g p., 2 mevr Dieperink, Hol ten met Zhara 140 1/g p 3 mej G. v.d. Duijn, Markelo met Michiel 140 p 4. W Maassen v.d. Brink, Wier den met Kasa 137 1/g p., 5. G. van Advertentie- adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt in Holten opgeven bij G.W. KANPEN Larenseweg 3, tel 12 24 tot '8 woensdags 15.00 uur ln Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - Tel. 16 65 "tot 's woensdags 12.00 uur De inzameling van goede gedragen kleding, schoeisel en speelgoed die door de Herv Vrouwengroep Dij- kerhoek tijdens de stemming voor de gemeenteraad in het gebouw „Bethanië" ten'bate van het „Leger des Heils" werd gehouden heeft de stoutste verwachtingen ver over troffen. Honderdeenentwintig zak ken met kleding konden worden ingeladen in 'de vrachtwagen van het Leger des Heils dat met deze kleding nog veel goeds kan doen. Tot allen die kleding of andere bruikbare spullen gaven en tot de dames van de Hervormde vrou wengroep in Dljkerhoek zeggen de mensen van het leger heel heel har telijk dank! Aan het Twents Conservatorium te Enschede slaagde voor de „Akte muziekonderwijs B voor trompet" de heer Wim Dollekamp. Te Zwolle zijn voor het uploma, „Doktersassistente" geslaagd Gerda Brands en Joke Woltman. In het kader van het WV- vakantieprogramma '78 organi seert de Holtense Handelsvereni ging in samenwerking met de Hol tense Muziekvereniging, de beide Holtense boerendansgroepen en de M.A.C. „De Holterberg op 6, 13, 27 juli en 3 aug. op Smidsbelt een grandioos „Houthakkersfeest". De tirolerkapel van H.M.V. zorgt alle avonden voor een vrolijke muzi kale omlijsting en de boerendan- sers zullen het publiek vermaken met de Driekusman, Smiet het wiet' weg, de Rozenwals etc. Het „Hout hakkersprogramma" bestaat uit 4 onderdelen n.l. houtzagen, hout- kruien, mastklimmen en touw trekken. U ontvangt een fraaie a su een Gebruik deze Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft Vorige week woensdag 24 mei, stapten Henk Wegstapel en Truus Koen in het huwelijksbootje. En kele leden van de boerendans- groep „De Hoolter Daansers" vormden bij het gemeentehuis een erehaag. De bruidegom is be stuurslid van deze boerendans- groep. voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Naam: Adres: Woonplaats: a Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: l|j Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V jaar/per jaar.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1