ra? Een schoen die in het modebeeld past Sportief, speels en gedistingeerd Zwetschgenknödl Houd niet alleen het hoofd koel Engelse vrouw rookt eis een schoorsteen l/ermageringsrage bezorgt industrie dikke boterham 'I HOLTENS NIEUWSBLAD - 2 JUNI 1978 - PAG. 19 De Engelse vrouw rookt tweemaal zoveel als 25 jaar geleden en er sterven in Engeland meer mensen aan longkanker dan waar ook ter wereld. Dit staat te lezen in een rapport dat onlangs werd gepubliceerd door „Ash", een aktiegroep tegen de nicotinevergiftiging. De sigaret veroorzaakt per jaar de dood van 25.000 Britten, dat betekent dat er per jaar viermaal zoveel Britten sterven aan het roken van sigaretten dan aan verkeersongelukken, aldus genoemd rapport. Maar, zo zegt de aktiegroep, 5,5 miljoen Engelsen hebben de tabak afgezworen en 80 procent van de 18 miljoen rokers wil met roken stoppen, Jammer genoeg gaapt tussen willen en doen een grote, voor velen vaak niet te óverbruggen kloof. VOOR VROUW l We leven in een vreemde, onwerkelijke wereld. Terwijl in het Westen en Amerika door velen kapitalen worden uitgegeven om lichaamsgewicht kwijt te raken dat te wijten is aan te veel en te vet eten en overmatig snoepen, sterven er in andere landen miljoenen mensen door ondervoeding wegens gebrek aan voedsel. In Amerika heeft het vermageringsstreven dusdanige vormen aangenomen, dat de industrie met de aanmaak van vermageringsmiddelen een omzet van meer dan 10 miljard dollar (ca. 22,5 miljard gulden) heeft bereikt. '/olgens het narktbesturingsinstituut frost and Sullivan steken ie Amerikanen méér geld lan ooit in pillen die de .•etlust afremmen, diéten, )oeken met recepten waarin veinig kalorieën zitten, :lankheidsapparaten, idmaatschappen van sport- in trimclubs en andere nanieren om een teveel aan >onden kwijt te raken. De imzet aan 'ermageringsmiddelen van ipotheken en drogisterijen tijgt met ca. 20 procent per aar en bereikt op zich al jen bedrag van 147 miljoen lollar (ca. 330 miljoen lulden). Tegen 1985 zal het en handel met een omzet an tegen de 200 miljoen lollar (ca. 425 miljoen ulden) zijn geworden, ldus Frost and Sullivan. rolgens dit instituut zijn er 0 miljoen Amerikaanse rouwen en mannen die in leerdere of mindere mate ik zijn en gaan er elk jaar ngeveer 50.000 mensen in imerika dood aan kwalen, ie het gevolg zijn van *veel eten in kombinatie iet te weinig chaamsbeweging. Accessoires spelen bij de nieuwe mode dit jaar meer dan ooit een belangrijke rol. En tot die onmisbare onderdelen van de garderobe van de vrouw behoren in de eerste plaats bijpassende schoentjes. Schoenen zi jn zelfs zó belangrijk, dat ze een japonnetje kunnen maken of breken. Geen wonder dus dat het zomerse modeschoentje deze en de komende weken in het middelpunt van de belangstelling blijft staan. Dat de vlotte modelletjes van nü zo wonderlijk goed zijn te kombineren met de nieuwe fleurige zomerkleding, is meegenomen. Ze zijn slank van vorm en hebben behoorlijk hoge hakken. Sexy sandaletjes met hakken van tussen de 6 en 9 cm lopen vooraan. Riempjes en bandjes horen ook bij de nieuwe mode. U ziet ze zowel komfortabel breed tot als het ware spaghettidun. Vooral die dunne rimepjes geven de voet een maximum aan licht en lucht, twee kom ponenten welke eigenlijk voorwaarde zijn voor een gezonde voet. Het onderwerk van dit type sandaletjes is of van hout of van een hard kunstmateriaal; in beide gevallen superlicht. In het wat luxere genre is leer uiteraard troef. Ga u eens op de hoogte stellen van wat er op dit gebied te koop is, zo u dit nog niet hebt gedaan. U zult beslist „geslaagd" thuiskomen en. de hele zomer tevreden zijn over uw aankoop. Boven Superlivhte sandaletjes met riempjes in kontrasterende kleuren en versieringen o a. in de vorm van vlechtwerk zijn won derlijk goed te kombineren met de nieuwe fleurige zomerkle ding. Onder: Hier ziet u een veelgedragen kombinatie sokjes in een sandaletje, in dit geval het zg kabouter- of pagemodel In de hoge lijn herkent men. iets van de zo succesvolle korte laars- jcs-tot-op-do enkel van de afge lopen winter Het typerende is dat de begrippen sportief, speels en gedistingeerd een geheel op zichzelf staande waardering hebben. Toch kunnen ze één gesloten geheel, een drieëenheid vormen. Dan moeten ze wel op de juiste manier, met veel fantasie en een goede smaak tezamen worden gebracht. Zoals bijvoorbeeld de ontwerper van de hier afgebeelde accessoires heeft gedaan. De ontwerpafdeling van deze ledérwarenfabriek heeft kans gezien een unieke tassenkollektie te creëren in soepel pigskin leder, in de kleuren naturel, of zwart gekombineerd met naturel. Kochten modebewuste vrouwen vroeger zonder er een probleem van te maken hier een tas en daar een weekender, het komt er meer en meer in accessoires te kombineren die dezelfde kenmerken hebben. U ziet hier een „shopper" (links boven) die ongetwijfeld zowel elegant als funktioneel is. Bovendien kan ze ook als sjieke schoudertas worden gedragen. Daarnaast is een heel ander genre 4 vaks schoudertas afgebeeld, royaal, praktisch en toch niet te pompeus, Grappig is oók het tasje voor om de nek (daaronder), met voor- en ritsvakje, tevens geschikt om aan de broekriem te worden gedragen. Robuust, sportief, funktioneel én modieus-is de rechts afgebeelde weekenderreistas, geschikt zowel voor dames als voor heren. De beide schoudertassen onderaan op de foto zijn sportief en bij uitstek geschikt voor de vrouw met een sportief-elegante smaak. U ziet wel, alle hier afgebeelde accessoires hebben dezelfde kenmerken. Alle hier afgebeelde accessoires hebben dezelfde kenmerken en zijn gemaakt van.pikskin leder Voor de bereiding van het typisch Oostenrijkse, in dat land zelf en ver daarbuiten geliefde gerecht Zwetschgenknödl (kwetsenknoedels), hebt u voor 4 personen de volgende ingrediënten nodig: 500 g aardappelen (schoongeboend), 250 g bloem80 g boter, 1 ei. zout, 500 g kwetsen (soort blauwe pruimen) of ge weekte gedroogde pruimen, suikerklontjes, kaneel, 100 g boter, 4 beschuiten, poedersuiker. Kook de aardappels in de schil gaar. Pel ze en knijp ze door een pureeknijper of wrijf ze door een zeef. Laat het kruim iets uitdampen. Zeef er de bloem bij en leg hierin de boter. Snijd deze met twee messen tot kruimels. Breek er het ei bij. Voeg zout toe. Meng alles, vanuit het midden beginnend door elkaar en kneed het tot een soepel deeg. Rol het deeg uit op een tafel, die vooraf friet bloem is bestrooid. Snijd de verkregen deeglap in zoveel vierkanten als er pruimen zijn. Leg in elk vierkant een kwets of geweekte pruim, waarbij de pit vervangen is door een suikerklontje, dat door kaneel is gerold. Vouw het deeglapje om de pruim, zodat een bal wordt gevormd. Strijk alle vouwen met iets bevochtigde handen glad. Laat ze in een pan met ruim kokend water met zout glijden. Verwarm ze hierin, zonder deksel, tot ze in 8 a 10 min. gaar zij. Ze komen dan boven drijven. Neem ze met een schuimspaan uit het water en laat ze uitlekken. Druk de beschuiten tussen de handen tot grove kruimels. Bak ze in de boter en rol er de knoedels door. Houd de knoedels die klaar zijn op deze wijze in de koekepan warm tot ze worden opgediend. Bestuif ze met poedersuiker en zet ze pp tafel. Het kost vaak moeite het hoofd koel te houden bij het smeden van vakantieplannen. Er hangt dan ook zoveel af van het op de juiste manier voorbereiden van de reis. Eerst moeten we het samen t>f met het hele gezin erover eens worden over het reisdoel i Blijven we in eigen land, trekken we de bergen in of is het strand het voor ons helemaal. Bij het maken van plannen ben je gauw geneigd ervan uit te gaan, dat het er eigenlfjk weinig toe doet waar je neerstrijkt. Je hebt immers vakantie en je bent er eens helemaal uit Dat is op zich al het grootst denkbare feest op het moment dat je nog volop in de dagelijkse sleur meedraait. Maar zij, die niet tot de „doordravers" behoren en in hun leven al wat ervaring hebben opgedaan weten, dat het wel degelijk van belang is alle voor- en nadelen van het hoe-wat-waar van de vakantie dubbel en.dwars te overwegen, als je van de vaak duur verworven vrije weken een kompleet succes wil maken. Zo kompleet mogelijk, zullen we maar zeggen. Want de honderd procent ideale vakantie bestaat nu eenmaal niet. Er loopt altijd wel eens iets tegen, ook al hebt u alles nog zo goed voorbereid. Een reden te meer om u niet „hals over kop' in de vakantie te storten. Houd het hoofd koel, wik en weeg, zorg dat alle vakantiespullen tiptop in orde zijn. Let erop dat alle papieren, welke u nodig mocht hebben onderweg, nog geldig zijn. Zorgt uw echtgenoot voor die dingen, maak hem daar dan even attent op. Houd verder niet alleen het hoofd koel, maar schaf ook wat onmisbare attributen aan. Zoals bijvoorbeeld een koelbox. Want met alleen het hoofd koelhouden komt u er niet. Zo'n doelmatige koelbox blijkt een onbetaalbare en onmisbare reiskameraad te zijn. Niet alleen tijdens het kamperen of het verblijf in een caravan, maar ook tijdens een autostop onderweg. Weet u wat de konsumpties tegenwoordig kosten in de, vooral in de vakantietijd vaak overvolle wegrestaurants? Dan weet u ook dat zo'n koelbox z'n geld dubbel en dwars opbrengt. Bovendien bent u verlost van het ellendige wachten totdat iemand de bestelling komt opnemen, totdat het bestelde wordt gebracht, en totdat u eindelijk gelegenheid krijgt af te rekenen, Deze koelboxen zijn in diverse soorten en maten verkrijgbaar in prijzen vanaf 23.50 tot ca. 60.-. Tussen haakjes, een jerrycan van kunststof, met of zonder kraantje kan óók een uitkomst zijn in de vakantie of tijdens een dagje uit. O Houd niet alleen uw hoofd maar ook de inwendige mens koel tijdens de vakantie en het dagje uit. Zo'n koelbox- van kunststof brengt zijn geld dubbel en dwars op.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 19