Ponyconcours uitstekend geslaagd Rugby in Holten Wielsurfen in opkomst Méér dan 200 miters naar concours-hippiqne te Markelo O.K.I.A. HAD PECH Programma Blauw Wit Uitslagen en standen Ponyclub De Bergruiters HOLTENS NIEUWSBLAD - 12 MEI 1978 - PAG. 7 Er werd gereden onder de regle menten van de Kon. Ned. Fed. van Landelijke Rijverenigingen. Het parcours was opgebouwd door de heren J. Bronsvoort te Holten en G.H. Harkink te Barchem, instruc teur van dé „Bergruiters". 's Mor gens werden de dressuurproeven (individueel en afdelingsdressuur) verreden alsmede de voorweds trijden springconcours in de na middag. Het middagprogramma werd rond zes uur besloten met een grote parade, waaraan door plm. 200 jongelui op hun keurig ver zorgde pony's werd deelgenomen Nadat de jongelui zich hadden op gesteld had inspectie plaats door de heren G van Woudenberg te Almelo, vertegenwoordiger Kon. Ned. Fed., W Aaltink. H.W Pieffers en W. Barvelink te Holten De jury bestond uit mevr. E Calis-v d. Berg te Azelo en de heren H Beldman, Wierden, E.H. Lammers. Raalte; H.B. Schotman. Marienheem. H.M. Vulink, Raalte. D J Hofstee. Ambt Delden; A. Huizinga, Holten; GE J Wilmink. Ambt Delden; J G W. Oosterwechel. Schalkhaar e» J.H Kortenhorst te Heeten. SHOW Een zeer gewaardeerd nummer in het middagprogramma was een show van tuigpaarden met voer- tuigen uit het grijs verleden. De jury die bestond, uit de heren H. Beldman te Wierden en W. Barve link en H.W Pieffers. die het totaa' beoordeelde (menners, wagen,® paard en tuig) kende de prijzen als volgt toe; 1. A J Donken, Vorden (achen- bachdressuurvvagen). 2 J Toonk, Vierakker (glazenbrik). 3 H Ham mers. Vorden (open tilbury). 4 E Veneklaas. Holten (tonnautje). 5 G.H. Vincent. Holten (duitse cou pé), 6. G. Waenink. Vorden (Hol landse kassbrik) Er bestond voor het hippische eve nement een grote belangstelling. DANK De voorzitter van de ponyclub Wim Aaltink sprak een woord van dank tot de juryleden, tot de M A C „De Holterberg" voor het. beschikbaar stellen van de perfect werkende ge luidsinstallatie. tot instellingen, verenigingen, firma's en particulie ren die prijzen beschikbaar stelden, tot de pers en de zakenmensen die door hun advertentie de uitgave van een zeer goed verzorgd pro grammaboekje mogelijk maakten. Mevr Luiten te Holten dankte Jan Aaltink (Twenhaars Jan) voor het beschikbaar stellen van liet terrein. UITSLAGEN Ring 1 Afdelingsdressuur - Acht tallen 1. P C. .Markelo 1 Markelo 1321/2 pt.. 2. P.C Hertruiters Hellendoorn 1221/2 pt.. 3. PC Bergruiters. Hol ten 1181/2 pt. Ring2 Individuele dressuur klasse B2 1. Carla Pas. Silvio Markelo 70 pt.. 2e.a. Arie Beldman, Yvonne Mar kelo 69 pt.. Marieke Rozeboom. Chiefcola. Markelo 69 pt.. 4. Gina Jansen. Rudolf, Hertruiters 67 pt.. 5. Jaap de G.root, Fokkie. Markelo 66 pt.. 6. Paulien Rutten. Engehen, Albergen 64 pt. Ring 3 Individuele dressuur klasse B2 1. Anne Marie van Bolhuis Kitty Markelo 70 pt., 2 Carolien Kruims Grey Light Bergruiters 68 pt., 3 Annette Hoek Ody Markelo 671/2 pt., 4. Jeroen Bakker Tanny Berg ruiters 661/2 pt.. 5. Maike v d. Woude Stormy Looleeruiters 66 pt.. 6. Jan Henk Hargeerds Rosa Mar kelo 621/2 pt Ring 4 Caprilli cat. A, B en C. 1. Paulien Rutten Engelien Alber gen 127 pt.. 2 Andrea Dieperink Ai\ja Bergruiters 122/12 pt3 Ja cob de Koff Gompy Bergruiters 122 pt., 4ee Henk Jan Rohaan Betsy Oosterhoffruiters 120 pt., Ben Klaassen Red Rum Albergen 120 pt.. Thea Paalman Kenneth Berg ruiters 120 pt.. Aad Jan Aaltink Tybie Susan. Bergruiters 120 pt. Ring 5 Caprilli cat. D. 1. Marcel Veldhof Light Feet Al bergen 155 pt., 2. Jeroen Bakker Tommy Bergruiters 150 pt.. 3e a Marion Klein Nageivoort Lady Ro- sita Markelo 145 pt.. Janny Hiet- brink 8uraz Markelo 145 pt.. Jan Henk Hargeerds Rosa Markelo.145 pt.,6 Gina Jansen Rudolf Hertrui ters 140 pt., Girette Ravenshorst Lovell Hertruiters 135 pt.. Carla Pas Sylvio Markelo 135 pt Ring 6 Individuele dressuur klasse LI l Annelies Holterman Beauty Looleeruiters 1421/2, 2 Margo Kloppenburg Sindy Hertruiters 142 pt 3. Sandra Dieperink Anja Bergruiters 1351/2 pt., 4. Arlette Jansen Quikky Looleeruiters 135 pt.. 5e. a. Marieke v Woudenberg Ririgo Looleeruiters 1311/2 pt.. Jan Hargeerds Springfield Markelo 1311/2 pt., Solita Bakker Robbe does Bergruiters 1311/2 pt. Ring 7 Individuele dressuur klasse LI 1. Silvia Vlaskamp Horatie Loleer- uiters 1361/2 pt., 2. Hetty Veldman Marhabo Looleeruiters 1351/2 pt 3 Hans Pettinga Pinto Bergruiters 135 pt.. 4. Gerard Wagemans Roc ket Albergen 1331/2 pt.. 5 Wim Kloppenburg Radja Hertruiters 133 pt. Ring 8 Individuele dressuur klasse LI 1 Anita Kuiper Richard Loleeruit- ers 1371/2 pt., 2e a. Anita Telgenhof Romantico Albergen 1291/2 pt., Irma Sinnema Estera Looleerui ters 1291/2 pt.. 4 Edit Krake San- tana Looleeruiters 129 pt.. 5 Ar nold tér Maat Duke Nergruiters 128 - pt. 6. Ronnie Tempelman One Duck Markelo 1271/2 pt. Ring 9 Individuele dressuur klasse LI 1. Biele Rientjes Peggy Albergen 1371/2 pt., 2 Erna Bultink Pascal Looleeruiters 1331/2 pt., 3. Mieke Beyer Ronald Looleeruiters 1331/2 pt.. 4. Miriam Hulshof Romeo Al bergen 1301/2 pt., 6 Alide Bosch Prins Oosterhoffruiters 130 pt. Ring 10 Individuele dressuur klasse L2 1. Gerdiene van Egmond Emir Her truiters 1361/2 pt.. 2. Jacomien Kloosterman Bart Hertruiters 136 pt.. 3. Marian de Visser Sunny Boy Markelo 1341/2 pt Individuele dressuur klasse M. 1. Marina Kuipers Katinka Loolee ruiters 1411/2 pt.. 2 Jannie Hiet- brink Kliska Markelo 138 pt. SPRINGEN Klasse B. Cat. B 1. Erik Vincent Coen Bergruiters 29 p.. 2 Jaap de Groot Jacky Markelo 28 p.. 3. Arlette Jansen Quicky Looleeruiters 27 pt.. 4 Jan Aaltink Roman Bergruiters 25 pt. Cat. C. 1. Sandra Klein Nagelvoort Broomy Pancy Markelo 28 pt., 2. Marianna Leestemaker Cindy Her truiters 26 pt... 3 Aldide Bosch Prins Oosterhoffruiters 25 pt., 4e.a. Sander van Kooten Jacky Markelo 24 pt.. Geert Ulfman Maurits Berg ruiters 24 pt. Cat. D. 1. Jeroen Bakker Janny Bergrui ters 33 pt., 2. Arie Beldman Yvonne Markelo 231/2 pt., 3. Renee Telge nhof Franky Albergen 32 pt.. 4 Marga van de Linde Kini Ooster hoffruiters 311/2 pt., 5. Anneke Schutte Anabel Albergen 0 ft 31 pt.. 6 Hetty Veldman Marnaba Looleeruiters3 f£'31 pt.,7. Monique Hemmink Margwin P Hertruiters 30 pt.. 8. Anita Telgenhof Roman tico Albergen 27 pt.. 9 Jannie Eb- bekink Saldina Markelo 26 pt.. 10. Christa Minnesma Goldv Markelo 26 pt.. 11 Martin Roelofs Noran Hertruiters 25 pt SPRINGEN KLASSE L Cat. A-B. 1 Henri Veldhof Red Boy Albergen Cat. D 1. Jan Exoo Nysam Hertruiters 0 ft. 67.0. 2 Henk Vreeman Ronnie Looleeruiters 0 ft. 68,0. 3. Sandrina Konink Easter C. Loleeruiters 0 ft. 75,Oj 4 Ronnie Tempelman One Duck Markelo 0 ft. 75,9. 5. Marian Murris Smokey Bergruiters-0 ft. 76.8 Klasse M-Z handicap (na barrage). 1. Alice Bruins Sabine Bergruiters 0 ft. 48.8. 2 Jan Henk Hargeerds Springfield Markelo 0 ft 49.8. 3. Angelien Wagemans Minerva Al bergen 4 ft. 86.4 De demonstratie tuigpaarden met antieke wagens en koetsjes op het ponyconcours was een attractief nummer van het programma In het kader van de acties voor de Nederlandse Hartstich ting wordt in Holten op 21 mei een voetbalwedstrijd ge speeld tussen het Nederlandse Artiestenelftal en het le elftal van S.V. Holten. Als voorgerecht zal de Rugby Club The Pickwick Players uit Deventer, een demonstratieweds trijd spelen. Zaterdag 6 mei waren onze ruiters uitgenodigd deel te nemen aan een concours te Vriezenveen Verschil lende ruiters mochten een prijs mee naar huis nemen. Het 8-tal sleepte de eerste prijs in de wacht met de dressuur behaalden de volgende combinaties een prijs. 5 Rikus Bronsvoort met „Aprice", 6. Jeroen Bakker met „Tonny", 3. Hans Pettinga met „Pinto". 6. Christina Zandberg met „Kitty van Biesterveld", 2. Erma Brouwers metAscot". B-SPRINGEN 2. Jan Aaltink met „Roman". 3. Erik Vincent met „Coen", 4 Jacon de Koff met „Gompie", 7. Solita Bakker met „Robbedoes". 7 Okea Paalman met „Kenneth"; 4. Mir jam Bruins met „Standy", 7. Jeroen Bakker met „Tanny". L-SPRINGEN 3 Hans Pettringa met „Pinto" M-SPRINGEN 3 Alice Bruins metSabine Na de stormachtige groei van de plankzeilerij, ook wel windsurfing genoemd, is uit Frankrijk naar ons land de Wielsurfer komen over waaien. De wielsurfer is een zeil- voertuig dat qua wendbaarheid en mogelijkheden veel doet denken aan de windsurf met het grote ver schil, dat wielsurfen gebeurt op het land. Met de wielsurfer kan men in de duinen, op het strand, op parkeerplaatsen en diverse andere terreinen rijden. Snelheden van meer dan 80 km. per uur zijn geen uitzondering. Het voertuig is uit gerust met snelheidsmeter en kan desgewenst ook worden geleverd met koplamp. Momenteel is de wielsurfer in twee uitvoeringen leverbaar: v - de korte plank, die een lengte heeft van 1.54 mtr. en opvalt door de handelbaarheid en - de lange plank welke 2.54 mtr is, doch waar meer training voor wordt vereist. Voor wielsurfen zijn speciale pak ken geconstrueerd, die, aangevuld met handschoenen en valhelm, zorgen voor een goede bescher ming van de surfer. De wielsurfer zal uitsluitend te koop zijn bij windsurfdealers, zodat er een ga rantie is, dat de koper goede voor lichting krijgt ten aanzien van het gebruik Het leren wielsurfen vormt overigens geen probleem. De zeilplank wordt geleverd door vele De L R Markelo organiseert op 13 mei a s. een Nationaal C.H. waaraan blijkens de inschrijving 215 ruiters en amazones zullen deelnemen. Naast de bekende combinaties uit de eigen kring hebben ingeschreven de L R. Bathmen. Barchem. Warnsveld. Geesteren, Enschede. Lochem, Neede. Ruurlo. Laren. Gorssel. Haaksbergen. Zelhem. Delden. Haarle en Heeten. 's Morgens om 8 30 uur zal een aanvang worden gemaakt met het springen klasse B en alle dressuur, terwyl vóór de grote parade ook de L springers nog aan bod zullen komen Het middag-programma met o a barrage klasse L. M en Z springen zal om ongeveer 13.30 uur van start gaan. Verheugend is dat veel M. en Z combinaties hebben ingeschreven. Door dat 2 particulieren hun medewerking hebben toegezegd is het de L R Markelo toch weer gelukt om voldoende terrein te krijgen, wat een grote moeilijkheid bleek toen de Gem. Markelo haar vorige jaar toegezegde belofte niet kon nakomen. Op de eerste touwtrekwedstrijd in dit seizoen in Eibergen die meetelt in de zomercompetitie toonde de OKIA-ploeg te weinig inzet. Toen op een bepaald moment de anker man als gevolg van een blessure moest stoppen was het helemaal gebeurd met de Holtenaren. Het inzetten van een reserveman is bij het touwtrekken niet toegestaan en een man minder^cheelt veel meer dan een ruk aan het touw. Hopelijk gaat het op zondag 21 mei in Medler bij Vorden beter. De uitslag 1 EHTC 9 p., 2 Sport- zicht 9 p., 3 Noordijk 5 p.. 4 Bussloo 5 p 5 Bisons 2 p., 6 OKIA 0 p. Pupillen: Blauw Wit 12-VESOS f4: 10.00 uur. windsurfdealers, die hierbij evenals bij windsurfs de mogelijkheid ge ven les te nemen. Voor eigenaren van een windsurf bestaat tevens de mogelijkheid de wielsurf te kopen zonder zeil en mast. want het zeil van hun surf is op dit nieuwe Franse produkt aan te brengen. Bijgaande foto toont een wielsurfer in aktie. „Testpiloot" is wereld kampioen windsurfen Derk Thijs, die beaamde, dat beide sporten •veel overeenkomsten hebben. „De sensatie van hoge snelheden komt meer tot uiting op de wielsurfer. Hierdoor is deze sport zeker net zo spectaculair, en ik verwacht dat het wielsurfen zeker zo'n explo sieve groei zal meemaken als het windsurfen". Het is gebleken dat in Holten wel degelijk belangstelling is voor de Rugbysport. doch de afstand naar Deventer, de dichtsbijzijnde ver eniging), vormd veelal een be zwaar. Momenteel heeft de R.C. The Pickwick Players twee Holte naren in haar gelederen. Voor de genen die belangstelling hebben voor deze spectaculaire sport is 21 mei een ideale gelegenheid om eens kennis te maken met het rugby zoals dat in Nederland wordt ge speeld. De laatste jaren is deze sport in het oosten van ons land enorm populair geworden en is het aantal verenigingen de laatste ja ren sterk gestegen. Momenteel zijn er reeds verenigingen in Deventer, Zwolle, Enschede. Almelo, Olden- zaal, Hengelo, Apeldoorn en Assen. Wat is rugby en hoe is het eigenlijk ontstaan. Rugby heeft zijn ont staan en naam te danken aan Wil liam Ellis, scholier aan de Public School te Rugby (in het Engelse graafschap Warwichshire), die in zijn enthousiasme tijdens een bal spel de bal opraapte en er mee naar het doel van zijn tegenstander ren de. Sedert die tijd is er wel het een en ander veranderd. Vaste spelre gels bestonden er aanvankelijk niet. Ieder maakte aanvullingen, die in de praktijk niet gewenst ble ken. In Nederland is het met de rugbysport gesteld als met vele an dere dingen: „Onbekend maakt onbemind". In kringen van sport beoefenaars en toeschouwers wor den vaak de vreemdste denkbeel den over dit spel gekoesterd", welke in hoofdzaak voortspruiten uit on wetendheid. Als men hier een wat ruwe voetbalwedstrijd ziet, mom pelt men: „Het lijkt wel rugby", er niet bij denkend dat rugby een hard spel moge lijken, doch dat dit ge enszins ruw spel behoeft te beteke nen. Hoewel de officiële regels van Rugby Football duidelijk en goed geformuleerd zijn, zijn ze niet be doeld als ontspanningslektuur. Voor een beginnend speler hebben ze veel gemeen met de beruchte kleine letters aan de achterzijde van een levensverzekeringspolis. De grootste fout die veelal ge maakt wordt, is dat men het rugbyspel verwart met het „American Foot ball". Dit laatste spel van geharnaste en gehelmde knapen verschilt even wel zó sterk van rugby, dat men zich afvraagt hoe een degelijke misvatting kan zijn ontstaan. Nietr temin is dit een feit en zó heeft het rugbyspel de slechte naam verwor ven die eigenlijk op het „American Football" van toepassing is. We liswaar wordt bij rugby wat open lijker van de lichaamskracht ge bruik gemaakt dan bij de meeste andere sporten het geval is, doch In de negende en voorlaatste ronde van de Eerste klasse van de S.B.O. vielen er twee opzienbarende sco res te noteren. Borne reisde naar Goor om de gelijknamige club op een unieke nederlaag te tracteren: 0-10. Ook Het Witte Paard kon een 10-0 overwinning laten aanteke nen, maar behoefde daar een mi nimale inspanning voor te verrich ten Hengelo 2 kwam niet op. Al melo 2 zal met de 4-6 overwinning op E.N.O. in Nijverdal wel de laat ste horde hebben genomen naar het kampioenschap: het kostbare punt voorsprong op Borne bleef behouden. Stand: 1 Almelo 2, 9 gesp., 16 pnt., 53.5 bordpnt.; 2 Borne 9-15 (60); 3 E.N.O. 9-10(45.5); 4 Het Witte Paard 9-6 (41); 5 Goor 9-3 (30,5); 6 Hengelo 2 9-2 (39,5). In de derde klasse A zijn er, met nog een ronde te spelen, nog twee teams die kampioen kunnen wor den. Het Zwarte Paard 1 en Borne 2 bleven in een nek aan nek race ge wikkeld door ruim te winnen van Bathmen 1, resp. E.N.O. 2 (6-2). De Zwarte Paard 2-Holten 2 5,5-2,5, Almelo 5-Dalfsen 1 3-4 voorlopig. Stand: 1 Het Zwarte Paard 1 7-13 (38); 2 Borne 2 7-13 (35); 3 Raalte 7-10 (37,5); 4 Bathmen 7-8 (29,5); 5 E.N.O. 2 7-6 (27); 6 Dalfsen 7-5 (24,5); 7 Holten 2 8-4 (19); 8 Almelo 5 7-2 (23); 9 Het Zwarte Paard 2 7-2 (21,5). In de derde klasse B zijn er nog drie kampioenskandidaten over. Ol- denzaal 2 wees Drienerlo 3 met 7-1 terug en bleef zo een punt voor op Esgoo 4 dat in Haaksbergen het tweede team van de gelijknamige vereniging met 2-6 versloeg. Eiber gen is ook nog niet helemaal kans loos na de 2,5-5,5 overwinning op Esgoo 5. De overige uitslagen: Weerselo-Favorita 3 3-5, Favorita 4-Oldenzaal 3 4-4. Stand: 1 Oldenzaal 2 8-14 (42,5); 2 Esgoo 4 8-13 (40); 3 Eibergen 8-12 (40,5); 4 Drienerlo 3 8-10 (34); 5 Fa vorita 3 8-9 (34); 6 Oldenzaal 3 8-7 (31); 7 Esgoo 5 8-6 (30); 8 Haaksber gen 2 8-5 (27); 9 Weerselo 8-3 (23); 10 Favorita 4 8-1 (17). Hemelvaartsdag: werd onder ideale weersomstandighe den in de weide van boer Jan Aaltink „Erve Twenhaar" aan de Rijssensestraat het jaarlijks ponyconcours van de ponyclub „Bergruiters" gehouden, waaraan werd deelge nomen door de ponyclubs „Bergruiters"; „Oosterhofrui- terfjes" Rijssen; „De Hertruitertjes", Hellendoorn; pony club „Albergen"; „Looleeruitertjes", Almelo. 0 ft. 72,0.2 Marieke v. Woudenberg Ringa Looleeruitérs 0 ft. 75,0. Cat. C. l Gert Jan Sanderman Zoeffie Oosterhoffruiters-O ft. 56,2, 2. Hans Pettinga Pinto Bergruiters 0 ft. 65.0, 3. Heieen Kastelein Humpy Dumpy Looleeruiters 0 ft 84,4 dit behoeft niet te betekenen dat rugby ruw zou zijn of dat, zoals men in Nederland denkt, het een spel is waarbij alles geoorloofd is. Inte gendeel, het Rugbyspel is streng gereglementeerd en goed be schouwd is er bij de beoefening er van slechts zeer weinig toegestaan. Zo is het verboden spelers die niet J in het bezit zijn van de bal, ook maar een haarbreed in de weg te leggen. Het bij vele sporten toege stane „afhouden" van spelers is bij rugby verboden, evenals het voor waarts gooien van de bal. Daaren tegen stelt de speler die de bal draagt zich bloot aan een tackle. Ook voor dit tacklen bestaan echte regels en ofschoon een tackle op het eerste gezicht wat „wild" aan doet, worden hierbij zelden onge lukken veroorzaakt. Aan de andere kant, als men geen stootje weet te incasseren of uit te delen, dient men ver van het rugbyveld te blij ven. Rugby is ten enenmale een sport waarbij het uiterste van snel heid, uithoudingsvermogen, hard heid en bliksemsnel reactievermo gen wordt gevergd. Voor degenen die een sport zoeken die het gehele lichaam in actie doet zijn en waarbij moed, doorzettingsvermo gen en hersenwerk prachtig tot uitdrukking komen, is rugby het aangewezen spel. MochÈ men be langstelling hebben voor deze sport en t.z.t bij willen dragen aan de oprichting van de rugbyclub in Holten dan kan men zich wenden tot J. Verburg. tel. 27 57 in Holten. De volgende week zal een en ander worden verteld over het spel en de spelregels zodat de demonstratie- wedstrijd op 21 mei a s. duidelijk te volgen is.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 7