Programma s.v. .Holten' Eind goed al goed Henk Willen had snelste dnif Redt een TWEEMAAL VERLIES BLAUW WIT Programma Programma Sporthal'! Mossink" Schaakvereniging Holten recipieerdè Toernooi Blauw Wit Resultaten Blauw Wit Blauw Wit' prachtig geslaagd I.EVEN DES 4 - Blauw Wit 2 (JEUGD) I NiEORSiicHTma L WËBBRXANB m Ikuh&TniËrI Om de tarzancup: Holten 12- Holten 8 9.30 u.; Holten 9-Holten 10 9.30 u.; Holten 11-Holten 7 9.30 u. Om de Kwintecup: Holten 5-Holten 3 10.00 u.; Holten 2-Holten 4 10.00 u. Pupillen: Holten F2-Vesos F3 10.00 Blauw Wit Al - RKSV Al In de laatste competitiewedstrijd moest Blauw Wit aantreden tegen RKSV. Blauw Wit speelde met 3 invallers. Voor rust was het een gelijk op gaande strijd. Door niet resoluut in te grijpen kwam RKSV in de 20e minuut op 1-0. Hierna trachtte Blauw Wit op ge lijke voet te komen. Er werd goed gevoetbald en vlak voor rust kwam Blauw Wit op 1-1 doordat Coert Schuppert naar voren ging en uit een vrije schop inkopte. Ruststand 1-1. Na rust speelde het mooie weer Blauw Wit parten. De inzet zakte en de passes werden onnauwkeu rig. RKSV was sterker doordat het middenveld van Blauw-Wit onvol doende stoorde. Toen minuten voor tijd scoorde Wilco Schipper uit een vrije schop 2-1. Blauw Wit ging hierdoor weer beter spelen en de zege kwam dan ook niet meer in gevaar. Rest nog te vermelden dat Teun Schuppert als invaller keeper een volwaardige party stond te keepen. Het seizoen is dus met een 2-1 overwinning afgesloten. Blauw Wit Al eindigde op de 6e plaats in deze competitie. Gezien de mogelijkheden van het elftal niet onverdienstelijk. en beheerste veelal het 16 meter gebied. Een goede afsluiting!! Blauw Wit El - Holten El De laatste competitiewedstrijden van Blauw Wit El hebben geen overwinning opgeleverd. De weds trijd tegen Holten El werd met een nederlaag voor de Blauw Witters afgesloten, geen schande, want Holten heeft een voortreffelijk team. Tegen Haarle El was de ne derlaag echter niet nodig geweest. Voetballend in een lekker zonnetje leek het of de Blauw Witters het voorjaar in de benen hadden. Een enkeling deed z'n best en aan hen is het te danken dat de nederlaag be perkt bleef tot 2-0. Na de wedstrijd waren deze jongens dan ook het meest vermoeid, maar" er waren er ook die helemaal geen vermoeid heid toonden. Door de wat te zware indeling na de winterstop is dit seizoen niet zo best afgesloten. Met 3 punten ein digde El onderaan en dit was be slist niet nodig geweest De angst voor verlies kwam steeds weer naar boven en er werd meer gespeeld op eigen helft dan die van de tegenpartij. Een volgend seizoen met nieuwe frisse moed beginnen en met wat meer inzet lukt het zeker. Sp. Rijssen SI - Blouw Wit BI. Blouw Wi' 12 Twen,he 12 Een uitspelend Blauw Wit BI heeft op de laatste competitiedag één van de beste wedstrijden van dit seizoen gespeeld. Tegen sportclub Rijssen BI keken de Blauw Witters met de rust tegen een 1-0 achterstand aan, maar na de thee was het Gerard Rutgers die de stand gelijk trok. Henk Mekenkamp wist zijn doel in de tweede helft schoon te houden De strijd in4H is gestreden. Holten is kampioen en Zwolle degradeert naar de afdeling Zwolle. Dat de graderen was helemaal een Zwolse aangelegenheid geworden. ZAC was haar plaatsgenoot op 16 april één puntje voorgekomen en dat bleef zo, omdat de beide candida- ten in de laatste twee wedstrijden evenveel punten, nl. drie, wisten te vergaderen. In de kop is Union S.V. Twee honderd zes en veertig dui ven van de P.D.V. „De Bergvliege- rs" werden in een wedvlucht over 157 km. gelost in Wuustwezel. De uitslag: H. Willems: 1, 3, 6, 8, 9, 16.19. 30 en 48; Comb. Egberts: 2,4, 12,13,22,27,28,35; M. Lodeweges:5 en 14; A. ten Dam (2); 7,11,17,20,25, 26. 29 en 37; A. ten Dam (1); 10, 38, 49: A. Veneklaas: 15, 33; G. Steu nenberg: 18, 23 en 40; Comb. Schuppert-Steunenberg: 21,24,45; Joh. Veldhuis: 31,47; J. Aaftink: 32; K. Brummer: 34, 41; H. van Beek: 36, 43; H. J. ten Velde: 39 44; A. Aanstoot: 42, 46. het Diepenveense Schalkhaar, dat als de sterkste rivaal van Holten werd gezien, nog net voorbij ge streefd. Schalkhaar had op 23 april 27 punten vergaard, maarliethetin de laatste wedstrijd tegen ZAC met 1-0 zitten. Union had op die datum 26 punten, maar wist Heino met 4-1 te kloppen, zodat het toch nog als tweede op de ranglijst eindigde met 28 punten. De eindstand is nu: Holten 22 14 4 Union 22 12 4 Schalkhaar 22 13 1 Kon.U.D. 22 10 5 Broekland 22 7 E Lemelerv. 22 7 7 8 Heino 22 7 6 9 Sallandia 22 7 6 9 IJsselboys22 7 3 11 Overweter. 22 4 10 8 ZAC 22 5 7 10 Zwolle 22 4 8 10 4 32 56-22 6 28 37-35 8 27 28-26" 7 25 23-25 I 21 36-42 21 28-36 20 32-34 20 29-50 19 31-31 18 20-29 17 35-39 16 25-24 Toch goedgemutst na de nederlaag tegen Sp. Rijssen van zaterdag gin gen onze jongens de wei in om de club van Twenthe eens aan de voetbaltand te voelen Het werd een zeer spannende wedstrijd met hoogstaand voetbal. Uit een goede voorzet van Hans schoot Albert te gen de keeper waarna de bal terug kaatste en Hans toch 1-0 scoorde. Met deze stand ging de rust In. Twenthe echter, dat nog kansen had om mee te dingen naar het kampioenschap, zette na rust alles op alles en wist uit een vrije trap gelijk te maken zodat de eindstand l-l was. De Blauw Witters werden moreel erg gesteund door de vele aanwe zige ouders hetgeen hun geen win deieren legde. Jammer dat de ou ders niet vaker aanwezig zijn. Ho pelijk volgend seizoen wel! Blauw Wit E2 - G.F.C. E2 Een goed spelend Blauw Wit E2 liet direct in de eerste helft merken dat zij het initiatief durfde nemen. Met een ruim veldoverwicht werd voor rust 3 x gescoord. Na rust behield Blauw Wit het veldoverwicht en wist nog 2x te scoren. G.F.C. redde de eer door in de laatste minuut uit een vrije trap te scoren zodat er een einduitslag werd bereikt van 5-1. Doelpuntmakers: Hans Dijkink 2, Albert Slotman 1, Johan van Zon 1 en een eigen doelpunt van G.F.C. Blauw Wit F2 - SWN F3 In de thuiswedstrijd tegen SWN F3 heeft Blauw Wit F2 laten zien dat het beslist wel kan voetballen en de uitslag 10-0 geeft dit dan ook overduidelijk weer. Henk Potman scoorde het grootste aantal goals terwijl een enorm hard werkende gastspeler de rest voor z'n rekening nam. Het nadeel voor de SWN-ers was dat ze maar met 6 man konden spe len waarvan de Blauw Witters royaal profiteerden. Blauw Wit heeft de competitie op een ietwat onfortuinlijke wijze beëindigd. Nadat donderdagavond met 1-0 thuis van VESOS was verloren werd zaterdag de competitie afgeslo ten tegen het Almelose DVO. Tegen deze gelijkwaardige tegenstander moest toch een 33-1 nederlaag worden geac cepteerd. Nauwelijks had de wedstrijd een aanvang genomen of keeper Paal man die deze middag onder de lat had plaats genomen, moest reeds vissen. De Blauw Witte achterhoe de, deze middag onder leiding van Bert Trompetter als libero, greep niet in toen een voorzet van de DVO-linksachter de rechtsbuiten der gastheren bereikte, die onge hinderd laag en hard kon inschie ten (1-0). Nauwelijks gehinderd door deze achterstand trokken de gasten uit Holten ten aanval, maar het geluk was niet aan hun kant! Er werden 5 corners op rij geforceerd, maar een doelpunt viel er niet, Dit viel zelfs aan de andere kant, toen scheidsrechter Luppes, voor het overige goed fluitend, tot- ieders verrassing een duel tussen Gerard Koopman en zijn opponent met een strafschop meende te moeten beëindigen. Deze buitenkans lieten de Almeloêrs zich niet ontgaan en beheerst werd de de bal laag in de touwen geschoten. (2-0). Meteen daarop werd er gerust en ook na de pauze een vrijmoedig aanvallend Blauw wit, maar het plaatsen was te slecht verzorgd, waardoor de DVQ-verdediging steeds weer kon ingrijpen. In de tweede helft was Henk Veldkamp in de ploeg geko men voor Wim Klein Nagelvoort, waardoor R. Beldman in de spits ging opereren. Door het aanval lende spel van de gasten waren de uitvallen van DVO soms gevaar lijk, maar de (te) rustig spelende Trompetter en Paalman, goed ge assisteerd door de opnieuw goed spelende Gerard Koopman hadden de zaak goed onder controle. In de 22e minuut van de 2e helft klapte echter de buitenspelval te laat dicht, waardoor de midvoor der Almeloêrs alleen op het Blauw Wit doel af kon gaan en Paalman met een schuiver in de lange hoek klop te. (3-0). Meteen na dit doelpunt wisselde gelegenheidscoach Veld huis R. Beldman voor de van een langdurige knieblessure herstelde Jan Lohuis, die meer gewicht in de voorhoede bracht. De aanval werd meteen veel gevaarlijker en dit leidde in de 76e minuut tot een te gendoelpunt, toen Beldman de tweede goede kans die hij kreeg kundig benutte (3-1). Nadat aldus de eer gered was drong Blauw Wit niet al te veel meer aan, de warmte ging zijn tol eisen en plichtmatig speelden de ploegen naar het competitie-einde, dat op het hor loge van de arbiter zelfs 4 minuten eerder bereikt was dan op de klok ken van de toeschouwers. Al met al een aardige afsluiting van de com petitie, waarbij de gastheren ietwat goedkoop aan de doelpunten kwamen, maar door hun technisch iets verzorgdere spel de overwin ning verdienden. Blauw Wit: G. Paalman, E. Beldman, B. Trompet ter, H. ten Woldhuis, G. Koopman. M. Koopman, W. Dikkers, H. Aan stoot, J. Verveda, W. KI, Nagelvoort (H. Veldkamp) en R. Beldman (J. Lohuis).. WEEK VAN 6 T.M. 12 MEI ZATERDAG: 15.00-16.00 u. zaalvoetbal (Pelupessy) MAANDAG: 8.10-16.10 div. scholen 18.00-22.30 u. badmintonclub Holten. DINSDAG: 8.10-15.30 u. div. scholen 16.30-23.00 u. volleybalver. Mintonette WOENDAG: 8.10-16.40 scholengemeenschap 20.00-23.00 u. badmintonclub Holten. DONDERDAG: 8.10-16,40 u. scholengemeenschap 20.00-21.00 u. zaalvoetbal (Schwarte) VRIJDAG: 8.10-16.10 u. div! scholen 20.00-22.00 u. C.J.V. Espelo 22.00-23.00 u. „All Stars" SV Holten. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde. kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 31 80). Alle overige reserve ringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. Sportzaken (tel. 16 66). De S.V. „Holten" hield zaterdagavond in het Ontmoe tingscentrum „Meermanskamp" een receptie i.v.m. met het vijfjarig bestaan, het behalen van het Overijssels kampioenschap door het jeugdteam en promotie van het eerste team naar de eerste klasse SBO. De schaakvereniging was blij verrast met de grote belang stelling die kennissen en vrienden toonde. De voorzitter van de S.B.O. de heer Lulof feliciteerde de SV Holten met het vijfjarig bestaan. Zittend v.l.n.r. de bestuursleden v'.d. Knaap, Brands, van Calear en Middelink. schaakclub zich verzekerd wist van steun van vele vrienden, zodat men met vertrouwen de toekomst te gemoet mag zien. De gezellige re ceptie stond o.l.v. van ceremonie meester Jan ten Velde. „Kantine baas" Herman Schutte en z'n assis tenten zorgden voor een drankje en een hartig hapje. HOLTENS NIEUWSBLAD - 5 MEI 1978 - PAG. 7 Om de clubhuistrofee (6 mei): Blauw Wit 4-Blauw Wit 5 12.30 u.; Blauw Wit 6-Blauw Wit 3 14.30 u. Pupillen: SWN F3-Blauw Wit F2 11.00 u.. vertr. 10.15 u. De laatste competitie-wedstrijd heeft voor Blauw Wit 2 de volle winst opgeleverd In Ny verdal werd DES 4 door de Blauw Witters met een 0-5 nederlaag naar de kleed kamer gestuurd Een goede afsluiting van een sei zoen waarin een verjongd tweede toch het degradatiespook heeft kunnen weren en zelfs een redeiyke plaats bezet in de eindrangschik king. Hopeiyk draait Blauw Wit 2 het volgend seizoen in de top mee. Volgens de voorzitter van de schaakbond Overijssel de heer Lu- lof te Almelo zijn de Holtense wa penfeiten zo overtuigend en veelbe lovend dat hy hier aanwezig wilde zyn ook al was dat niet gebruikeiyk bij een vyfjarig bestaan. Hierna eerde voorzitter Warrink van de S.V Holten Tonny Brands als op richter van de schaakclub Holten. In een grappige speech trok hy een vergelyk tussen voetbal en scha ken en de diverse andere takken van sport van de S.V. Holten. Ie dereen was het met hem eens dat de sportvereniging Holten een zeer bloeiende vereniging is, iets waar wy allemaal terecht trots op mogen zyn. Tonny Brands vertelde als mede-oprichter over het ontstaan van de schaakclub en het wel en wee sinds de oprichting, met ge lukkig meer wel dan wee Drs. J W. Middelink boeide de leken onder de aanwezigen op zeer humoristische- wyze met een praatje over het schaken en het verhaal dat een be paald lid zich eens vertilde aan een (schaak)paard. Middelink slaagde er In de spanning, sensaties en frus traties die onder schakers leven voor de leken onder woorden te kunnen brengen. Veel mensen die misschien altyd dachten dat scha ken maar een duf spel is denken er nu gelukkig anders over. De heer Brand feliciteerde namens de Bathmense schaakvereniging „Het Witte Paard". Hij wees er op wat het betekent te leven in de scha duw van de grote broer waarmee men het heel best kan vinden en waarmee men over niet al te lange tyd zal stryden in de eerste klas. De heer Groenewoud voorzitter van de afd. „Handbal" S.V. „Hol ten" die voor z'n felicitatietoe- spraaKje een minuut had „ge claimd" bleef keurig binnen de tyd. Voorzitter Jan Calcar dankte alle aanwezigen voor hun zeer gewaar deerde warme belangstelling voor deze receptie die in de herinnering zal biy ven als een avond waarop de De zaterdagvoetbalvereniging „Blauw Wit '66" organiseerde zaterdag op het sportpark „Meermanskamp" een toernooi voor lagere senioren waaraan werd deelgenomen door „EGVV" te Gelselaar, „MVV '69" te Marle, „Markvogels" te Markelo, „BZSV" te Bome; „Harfsen" te Harf- sen, „Enter Vooruit" te Enter, „Vesos", Hellendoorn, „CJV-ers" Deventer en „Blauw Wit". De prijzen die bestonden uit fraaie bekers werden gewonnen door: I. „Enter Vooruit" 4; 2. „BZSV" 4; 3. „Blauw Wit" 5; 4. „Harfsen" 4; 5. „CJV-ers" 6; 6. „Markvogels" 2. Alle deelnemende teams (totaal 12) kregen als herinnering aan het ge slaagde en zeer sportieve toernooi een prachtig vaantje. De scheidsrech ters ontvingen een plaquette op standaard met inscriptie „Blauw Wit" 30-4-1978. Het toernooi werd georganiseerd door de Blauw Witters J. W. Manenschijn en G. van Zeijts. Blauw Wit's tweede voorzitter Gerrit Welink sprak een woord van dank tot allen die hun medewerking ver leenden aan het welslagen van dit eerste door „Blauw Wit" georgani seerde toernooi. Het winnende team van „Enter Vooruit". fGlRO 3 88000^ Het C2-elftal van Blauw Wit werd kampioen in de klasse CC 11 en bouwde in het clubhuis een be scheiden feestje. Zittend van links naar rechts: Harry Kolkman, Aart Jan Spijker, Gerrit Aanstoot, André Meijerink, Tonny Nijenhuis 'en Rudi Drenth. Staande v.l.n.r.: leider Wim Bos- schers, Gerald Stam, Henry Tha- len, Robert Klein Wassink, Wilco Stam, Henk Westerik, Hans Stam, René Kolkman en leider Henk Zwiers. Blauw Wit F2 - Hulz. Bays F2 In deze zeer spannende wedstrijd is het Blauw Wit F2 in de laatste mi nuut toch nog gelukt de puntjes thuis te houden. Tegen het ongeslagen Hulzense Boys was het Henk Potman die de winnende treffer scoorde. Ook nu speelde F2 met gastspeler Gerben Beldman die uitstekend z'n best deed. Een goede prestatie F2!

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 7