IfJSPAN-TOP OP CIRCUIT „QEZUURBERG" Whirlwind combineert surfplezier en zeilvertier Enorme belangstelling ZOMERPROGRAMM Stratenvoetbaltoernooi Open Holtense badminton kampioenschappen Nieuwe Nederlandse surf-zeilboot Start touwtrek competitie HOLTENS NIEUWSBLAD - 5 MEI 1978 PAG. 5 Op 24 april werd in aanwezigheid van praktisch alle stratenverte- genwoordigers, de loting verricht voor het op 13 mei te houden tweede stratenvoetbaltoernooi. Alvorens tot trekking over te gaan kondigde de nog zacht spre kende Arie Ongena aan, dat de S.V. Holten, vanwege het zojuist behaalde kampioenschap, enkele consumpties aan wilde bieden, hetgeen uiteraard in dank werd aanvaard. Omdat de deelnemers niets voelden voor plaatsing van enkele teams, leverde de trekking een verrassing op doordat de beide teams van de Schoutenstraat dezelfde poule lootten. De poule-indeling ziet er als volgt uit: Poule 1: Schoutenstraat 2; Schoutenstraat 1; Holterenkstraat, Kolweg, Espelo/Neerdorp. Poule2: Hoffesstr. Canadastraat, Larenseweg, Korte- en Diesen- piasstraat, A. J. Goldsteinstraat. Poule 3: Churchillstraat, Dijkerhoek, Lageweg, Burg. v.d. Borch- straat, Ab Jansenstraat. Poule 4: Kozakkenstraat, Noordenbergstraat, Beuseberg, Look/Borkeld, Verzetstraat. De spelers dienen om half negen aanwezig te zijn, opdat er om precies 9 uur kan worden begonnen. De finale zal om ongeveer half vijf worden gespeeld. De door Sporthuis Beltman beschikbaar gestelde Cup zal door één der firmanten aan de winnaar van het toernooi worden uitgereikt. Begunstigd door prachtig weer vonden pl.ra. 8000 motor sportliefhebbers de weg naar het cross-terrein van de M.A.C. „De Holterberg" op de Zuurberg om daar van opti male motorsport te genieten. Hoofdmoot was de kam pioenswedstrijd (de eerste in dit seizoen) voor de zijspan- klassers, die streden om het Nederlands kampioenschap. In de eerste manche was na enige ronden de stand: Biggelaar-August Müller, v.d. Laan. In de tweede ronde was door een foutje van Müller v.d. Laan tweede. De strijd spitste zich in de volgende ronden toe tussen de gebr. Knui- man en Müller, die vochten om de derde plaats. Door vakmanschap van passagier Van Heek kon Müller zich op de derde plaats handhaven, met als einduitslag dat C. den Biggelaar-C. v.d. Bijl eerste wer den, gevolgd door Wil v.d. Laan, met als derde August Müller/Henk van Heek uit Holten/Rijssen. Het circuit werd voor de eerste keer in omgekeerde richting gereden wat in de steile afdaling betekende snelheden tot 100 km. In de training verraste dit verschil lende rijders die daardoor ver bo ven hun kracht reden, de macht over het stuur kwijt raakten en daardoor, zonder te betalen, in de patatkraam belandden wat hun kwam te staan op brandwonden en een opgewonden standhouder. In de tweede manche was iedereen er aan gewend en vonden er ook geen gekke dingen meer plaats, behalve foutjes van de coureurs die bestraft werden met enige plaatsen terugval. In de tweede manche was weer Den Biggelaar als eerste weg met Van Gastel op de tweede en v.d. Laan op de derde plaats. August Mül ler/Henk van Heek kwamen door op de tiende plaats door een te traag vertreksein van de starter, waardoor meerdere equipes të lang in de versnelling moesten staan voor het vertrek. Den Biggelaar en Van Gastel kon den hun voorsprong hierdoor ver groten toen een botsing met een boom v.d. Laan het liet afweten. Müller/Van Heek bouwden moei zaam een inhaalrace op die resul teerde in een prachtige tweede plaats in het eindklassement. Alle eer voor de jongens die deze plaats voor hun club zo bekwaam opbouwden. Ex-wereldkampioen Ton van Heugten kwam beide manches niet in de uitslag voor door technische moeilijkheden. Fons Scholten uit Varsselder kwam in dit internatio nale gezelschap goed voor de dag met een 17e en 18e plaats. Motor-importeur Piet van Dijk te Enschede deed het in dit sublieme gezelschap goed met een 21e en 14e plaats, temeer daar hij (nog) niet over een H nummer beschikt. Uitslag zijspannen le manche: 1. Cor den Biggelaar- Cor v.d. Bijl, Made; 2. Wil v.d. Laan-Jaap van Vliet, Ter Aar; 3. August Müller, Holten-Henk van Heek, Rijssen; 4.Tonny Bens-Henk Martens, Beek; 5. Frank den Edel-Dick Grootendorst, Gouda; 6. Rein van Gastel-Rien van Summe- ren, Eindhoven; 7. A. v.d. Leest>Ad Verstegen, Oss; 8. Henk en Geert Knuiman, Wychen; 9. Hans en Ger van Goch, Schljndel; 10. Jan Ba kens en Yvan Derks, Asten. 2e manche: 1. Cor den Biggelaar; 2. Rein van Gastel; 3. August Müller; 4 Gebr. Knuiman; 5. Ab Brus en Dick Brethouwer, Halle; 6. Frank den Edel; 7. A. v.d. Leest; 8. Fons en Frank Scholten, Varsselder; 9. Wim Verweij en Marius v.d. Berg. Reeu- wijk; 10. Henk Lammertink-Piet van Deutekom, Rijssen. Voordat het grote geweld van de zijspanners losbarstte, sprak bur gemeester mr. W. H. Enklaar een openingswoord waarin hij herin nerde aan de verjaardag van ko ningin Juliana een feit om in grote dankbaarheid te gedenken en even bij stil te staan. Dat de M.A.C. „De Holterberg" reeds voor de veertiende keer een vergunning werd verleend om een motocross te houden op de Zuur berg dankt ze aan het waarmaken van de afspraak dat men zuinig zal zijn op dit natuurgebied. Voorzitter Schooien sprak een woord van dank voor de medewer king van het gemeentebestuur en bood aan mevr. C. P. K. Enklaar- Van Andel bloemen aan. Streekrenners In de klasse 125 cc junioren lever den streekrenners schitterende prestaties met het behalen van de' le, 2e, 3e en 4e plaats Jan ten Velde (Holten) die met nog één ronde te gaan achter Gerard Kruiper (Haar- le) onbedreigd op de tweede plaats lag. kwam als gevolg van een val partij toch nog in ernstige moei lijkheden maar hij wist het te kla ren. 3. Js. Logtenberg, Dalfsen; 4. Jack Endendijk, Diepenveen; 5. Johan Sikkens, Assen; 6. Peter Veldkamp, Leek; 7. Arie Knoppert, Ens (N.O.P.); 8. Freddy Geuzinge, Em- men; 9. Tonny Hakkenberg, Hee- ten; 10. Henk Bak, Rijssen; 14. Jan Henk van Egmond, Nijverdal; 18. Leo Hoogland, Nijverdal; 21. Ben Braakman, Wierden; 28.. Henk Hofman, Vriezenveen. Senioren 250 cc In deze klasse was de spanning van start tot finish enor m groot en werd een geweldige strijd geleverd om de eerste plaatsen tussen Henk Sep- penwoolde uit Rijssen op „Honda" en Freek Wilmerink uit Okken- broek op „Montesa". Seppen- woolde kwam in de finale zes keer op kop door, maar werd in de voor laatste ronde door Wilmerink ge pakt. 3. Klaas Hoogland, Hoogeveen; 4. Joop Staman, Nijverdal; 5. Anne Kies, Smilde; 6. Jan de Haan, Zei- jen (Dr.); 7. Geert Luxwolda, Lan- gezwaag; 8. Peter van der Meijden, Assen; 9. Jan Moesker, Hoogers- milde; 10. Fons ten Vregelaar, Del den; 11. Dries Willems, Holten; 12. Willy Jansen, Nijverdal; 14.1 Waanders, Enschede; 16. Herman Omvlee, Beerzerveld; 17. Herman Roelofs, Nijverdal; 19. Jos Droste, Harbrinkhoek; 21. Joop Lamberts, Westerhaar; 22. Jos Oude Aven- huis, Amelo; 25. Georg Heveling, Oldenzaal; 28. Johan Walhof, Ol- denzaal. De winnaars in de verschillende klassen werden na afloop van het zeer geslaagde motorsportevene ment door de voorzitter van de M.A.C. „De Holterberg", Dirk Jan Schooien in de bloemetjes gezet. Schooien sprak tevens een woord van dank tot allen die in welke vorm dan ook hun medewerking verleenden aan het welslagen van deze veertiende M.A.C.-motocross. August Müller en Henk van Heek finishten in de zi.ispanklasse in beide manches als derde een pres tatie die goed was voor de tweede plaats in het klassement. Gerard Kruiper uit Haarle toonde grote klasse en werd winnaar van de 125 cc junioren. Op 20 mei a.s. organiseert de Bad mintonclub Holten, evenals vorig jaar, open clubkampioenschappen in sporthal 't Mossmk. Tijd: van 12.00 tot 18.00 uur. Inschrijving staat open voor alle seniorleden van BC Holten en voor niet-leden vanaf 16 jaar uit Holten e.o. Voor de laatsten geldt echter, dat zU geen lid mogen zijn van een 'andere badmintonvereniging, ten zij door de organisatie dispensatie wordt verleend. Hierdoor kunnen recreanten dan ook volop aan hun trekken komen. Het toernooi zal in een andere vorm worden verleend dan vorig jaar, toen in poules werd gespeeld. Er zal nu worden gespeeld volgens het af- valsysteem, Indien mogelijk met herkansing via een verliezersronde. Afhankelijk van het aantal in schrijvingen zal op tijd of per game worden gespeeld. Men kan inschrijven voor heren enkel, dames-enkel, heren-dubbel, dames-dubbel of gemengd dubbel, echter voor niet meer dan 2 spels- oorten in totaal. Bij inschrijving voorde dubbels dient men de naam van de partner op te geven. Aange zien niet voor alle partijen tellers aanwezig zullen zijn, is enige ken nis van de spelregels wel vereist. De kosten van deelname bedragen f2.50 per persoon voor leden van BC Holten en f 5.- per persoon voor niet-leden, ongeacht of men aan één of twee spelsoorten deelneemt. Deze bijdrage dient vóór de aan vang van hét toernooi te zijn vol daan. Opgaven voor deelname dienen plaats te vinden vóór 9 mei a.s. bij Theo Evers (tel. 2866) of Frank Ak kerman (tel. 2558). Ma een korte voorjaarsstop begint Dp zondag 7 mei in Eibergen de somercompetitie van de Ned. Touwtrekkersbond. Aan deze Dompetltie zal onze plaatselijke TTV „OKIA" met een ploeg deel nemen in de 640 kg. B-klasse sa men met Bussloo, EHTC, Noord- Uk, Octopus 2, Sportzicht en Vios-Bisons 2. Voor de competitie wordt verder getrokken in Vorden (21 mei); Harbrinkhoek (4 juni); NoordUk (18 Juni); Zieuwent (2 ju li); Aalsmeer (9 juli); Bussloo (6 aug.) en Eerbeek (20 augOp 20 mei neemt „OKIA" deel aan wedstrijden op het volksfeest in Goor. ■:S, Watersportminnende Nederlanders kunnen binnenkort beschikken over een nieuw type zeilvaartuig van Neder lands fabrikaat: de „Whirlwind". Dit is een sportief compromis tussen de bekende wind- surfplank en een klein model zeilboot. Opvallend is de grotere breedte van het drijflichaam, waardoor de boot zeer stabiel is in vergelijking met de vaak - vooral voor de beginner - wat wankele windsurf- plank. De „Whirlwind" kan door kinderen en volwassenen zowel zittend als staand worden gezeild. Zittend wordt het zeil bediend met een schoot en kan de zeiler het roer ter hand nemen. Staand zeilend kan het roer losgelaten worden, omdat dan met het zeil wordt gestuurd. Voorts is de boot voorzien van een midzwaard Hank de Jong enthousiast Tilona Watersport b.v. in Barne- veld, die de „Whirlwind" op de markt brengt, liet een van Neder lands topzeilers Hank de Jong (oud-lid van de Nederlandse kern ploeg) langdurig proefzeilen met deze nieuwe surf-zeilboot. Op zijn aanwijzingen zijn aan het oor spronkelijk ontwerp enige verbete ringen aangebracht. Over de uiteindelijke versie van de „Whirlwind" is Hank de Jong en thousiast. „Een geweldige combi natie van snelheid en stabiliteit", vindt hij. Met name is hij zeer te spreken over het feit dat hij met de „Whirlwind" kans heeft gezien snelle wedstrijd-windsurfers bij te houden. „Ondanks de grotere breedte is de „Whirlwind" een zeer snelle boot, doosdat het gewicht van het drijflichaam zeer laag is en de balans van de boot optimaal", stelde hij voldaan vast. Drijflichaam Het belangrijkste onderdeel van de „Whirlwind", het drijflichaam, is ontwikkeld en gefabriceerd door Fusion Rubbermaid in Deventer. Deze fabrikant, die op dit speciale terrein zijn sporen heeft verdiend, maakt bij de produktie gebruik van zijn jarenlange ervaring met de vervaardiging van drijflichamen van kunststof. De opbouw van de „Whirlwind" be staat uit een deelbare mast (voor gemakkelijk transport) en een zeil van 4,3 m2, vervaardigd door zeilen-specialist Lammerts van Bueren. Voor groot en klein Door de grote stabiliteit kan iedere beginnende surfer en onervaren zeiler met de „Whirlwind" overweg. Vooral voor kinderen is het een aantrekkelijk en onzinkbaar vakantie-vaartuig, want door het lichte gewicht (totaal 38 kg.) kan de „Whirlwind" op elke auto ver wor den meegenomen. Er Is daartoe ook een speciaal im perial leverbaar, dat tevens bruik baar is voor het vervoeren van ski's in de winter. Maar er kan nog veel meer met de „Whirlwind" dan alleen surfen en zeilen; als mast en zeil verwijderd worden is het een prima zonne- eiland voor jong en oud. De „Whirlwind" biedt plaats aan twee volwassenen of drie kinderen. Technische gegevens Lengto: 304 cm., breedte: 112 cm., gewicht: 38 kg., zeiloppervlak: 4,3 m2, zeil materiaal: Amerikaans da- cron (Lammerts van Bueren) Drij flichaam: polyethyleen gevuld met polyurethaanschuim (Fusion Surfbeugel en mast: van ge- ëloxeerd aluminium. Mastlengte: 5 meter, in twee delen uitneembaar. Houten delen: opklapbaar zwaard en roer. Bemanning: 2 volwassenen of drie kinderen. Prijs: f 1.395.-. Informatie: Tilona Watersport, postbus 128,3770 AC Barneveld, te lefoon 03420-5931. NOS-PERSDIENST Omroepvilla's staan niet alleen in het Gooi. Radio Oost, de regionale omroep van Overijssel en Gelder land, is gehuisvest in oude glorie in Enschede en Arn hem. In de loop van dit jaar richting van nieuwe stu dio's. En hierop vooruitlo pend startte Radio Oost maandag 1 mei met een nieuw programma, via de zender Markelo (FM-kanaal 31), waarop anders Hilver sum 3 te beluisteren is. Radio Oost is het resultaat vün de drie-deling van de RONO, de Re gionale Omroep Noord en Oost. Voor „Oost" beslaat het verzor gingsgebied één-kwart van Neder land. Die regio zal vanaf 1 mei in het weekend 's middags tussen vijf en zes uur kunnen luisteren naar een nieuw sportprogramma, met de nadruk op amateursport Op maandagen staan centraal de knelpunten in de regio (de zorgen in de textiel- en metaalindustrie, ha perende stadsvernieuwing, geeste lijke volksgezondheid, ontoerei kende wegvoorzieningen, de span ning tussen milieubelangen en agrarische belangen). Op dinsdagen staan mensen een-, traal. Mensen die problemen heb ben, mensen die problemen veroor zaken, portretten van bekende en onbekende streekgenoten, enz. Elke woensdag duikt Radio Oost op in de regio op plaatsen, waar veel mensen bij elkaar zijn, In het programma wordt aandacht be steed aan bekende en onbekende streken, aan rekreatie, aan bijzon dere hobby's. Donderdags worden in het pro gramma van Radio Oost kunst en kuituur onder de loep genomeil. Tentoonstellingen en theater, lite ratuur - zowel in het Nederlands als in de streektaal - en muziek krijgen aandacht. Kunstenaars in de regio, beroeps of amateurs, komen aan het woord. En mettertijd hoopt Radio Oost doormiddel van eigen opdrachten premières uit te kun nen zenden. Tot de vaste mede werkers behoort Albert Mol. Vrijdag, het vrije weekend op "'.omst (het drukke weekend voor de huisvrouw). Hoogtepunten van de week en het week-end passeren de revue, uitgaansmogelijkheden worden bekeken en evenals op de andere weekdagen is er een gere gionaliseerd weerbericht plus aan dacht voor vakatures. Vaste programmapunten zijn elke dag: 17.02 u. programmaoverzicht, actualiteiten (zondags incL sport), 17.50 agenda, weersverwachtin gaankondiging, vacatures (zon dags 17.55 u.), 18.00 u. ANP- nieuwsberichten (behalve zon dags), 18.02 u. nieuws uit Gelder land en Overijssel, (behalve op zondag) en 18.15 uur einde uitzen ding (zondags 18.00 uur). Radio Oost is de regionale omroep van Overijssel en Gelderland. Da gelijks kunnen dan ook mensen en groepen aan het woord komen die zich melden met vragen, proble men, aankondigingen of sterke verhalen. Wie naar Radio Oost luistert kan met Radio Oost praten telefoon 08545 47 87, 053-35 16 35. Schrijven kan ook: Hengelose- straat 40, Enschede, Rozendaal- seweg 704, Arnhem. Luisteren naar elkaar - dat kan met regionale radio. Na beëindiging van het zomers chema - op 31 augustus - gaat Ra dio Oost 's middags van vijf tot zes uitzenden. De resterende zendtijd zal dan worden besteed of aan uit zendingen rond het middaguur, bijvoorbeeld na twaalf uur, of op zondagen tussen twaalf en één uur of tussen één en twee uur. Keuze en uitvoering van die plannen hangen weer af van de beschikbaar te stel len zendtijd in de komende tyfl. De bouw van nieuwe studio's is een lang gekoesterde wens. Het staat nu wel vast dat de bouw op zichzelf van de studio's in Hengelo (het oude hotel Deters) en in Arnhem (het schoolgebouw waar nu ook een eenvoudige studio is ingericht) vóór de zomer 1979 gereed is. Het plaatsen van de technische appa ratuur duurt dan nog acht tien weken. Er is overleg gaande om te bewerkstelligen dat In ieder geval in de studio in Hengelo per 1 juni 1979 uitzendingen mogelijk zijn.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5