Wilde zwijnen-toernooi van Hockeyclub Holten was weer groot succes VERGADERING SP0RTC0MMISSIE Resultaten Blauw Wit (JEUGD) Blauw Wit en PSV uit Almelo even sterk Bergruiter- nieuws Blauw Wit organiseerde seniorentoemooi Programma Blauw Wit Programma Sporthal't Monk" HOKCEYHOEK PJG9- prestatieloop HOLTENS NIEUWSBLAD - 28 APRIL 1978 PAG. 9 Set op zaterdag 22 en zondag 23 april door de Hockeyclub Êolten georganiseerde Wilde Zwijnen-toernooi is. evenals vorige jaren, een groot succes geworden. Het redelijk joede weer op de eerste toernooi-dag, dat werd gevolgd loor prachtig hockey-weer op de zondag, heeft er zeker toe (Ugedragen dat het wedstrijdprogramma nauwkeurig vol gens schema kon worden afgewerkt. hoogtepunt van dit, in Nederland /rijwel unieke toernooi vormde za- ;erdagmiddag en -avond het roos eren aan het spit van enkele wel- ioorvoede zwijnen, waaraan zich ruim tweehonderd mensen ruim schoots te goed konden doen. Daarna werd tot een uur of twee zondagochtend feest gevierd in het clubhuis, dat was uitgebreid met een grote tent met dansvloer. De sfeer in het sportdal werd nog ver-, hoogd door de aanwezigheid van de Wiherian discoshow. Het toernooi werd zaterdagmiddag om 12 uur geopend door voorzitter F. T. Redeker van de Hockeyclub iHolten. In zijn openingstoesraak j heette hij behalve de aan het toer nooi deelnemende hockeyers en hockeysters ook welkom burge meester mr. W. H. Enklaar en echt genote, wethouder L. Kaan. ge meentesecretaris G. J Langenbarg en echtgenote, de heer H. Ruste- i biel, voorzitter van de spor.tcom- l missie Holten en echtgenote. Bij de opening waren ook aanwezig de rector drs. P. Bakker van de Scho lengemeenschap Holten en diens echtgenote, alsmede de heer J. A. Wissink, secretaris van de sport- commissie. Sprekend tot de deel nemers aan het toernooi, zei de heer Redeker, dat het in dit tweed aagse hockey-gebeuren niet alleen om de punten gaat, maar ook om een stuk saamhorigheid en gezel ligheid. „Alle voorwaarden zijn aanwezig om ons toernooi te doen slagen", aldus merkte de heer Redeker op. Wel wees hij op de minder goede conditie, waarin de hockeyvelden in- het sportdal verkeren. De Hoc keyclub kan in Het sportdal be schikken over een wedstrijdveld en een oefenveld. Voor een club met rond de honderdvijftig leden is dat wel wat aan de krappe kant. Burgemeester Enklaar deelde overigens - en niet zonder trots - mee, dat de gemeenteraad zojuist het bestemmingsplan voor het tweede sportcomplex aan de La- renseweg had goedgekeurd. Dit sportcomplex moet voorzien in ruimte voor de zaterdagvoetbal vereniging Blauw-Wit en voor de Hockeyclub Holten. Voordat de velden er echter zullen liggen, zal er nog wel het één en ander moeten gebeuren. „Onze hoop is gevestigd op een schip met geld en dat moet uit den Haag komen", aldus bur gemeester Enklaar, daarmee doe lend op de aanvraag van de gemee nte voor DACW-subsidie in aan merking te komen. Daar is dus het wachten op voordat tot de uitvoe ring van het projekt kan worden overgegaan. Ondanks de beperkte ruimte in het overigens prachtige Sportdal, wa ren de wedstrijden goed. En zoals al gezegd het ging dit keer meer om de sfeer dan om de competitie. De af slag was voor burgemeester En klaar. Tien gemengde elftallen ver schenen in het veld, alle spelend onder de naam van een of andere zwijnesoort. De Hockeyclub Holten liet zich daarbij niet onbetuigd en haalde zelfs de finale tegen Wage- ningen, waarna de laatste club tenslotte zegevierde. De volledige uitslag: l.H. C. Wage- ningen; 2. H. C. Holten; 3. D.K.S. Enschede; 4. H.C. „De Haaskamp" Amerongen; 5. Alternatief team Holten, o.a. bestaande uit be stuursleden en toemooicommissie: 6. M.H.C.C. Hengelo; 7. H.C. Bleis- wyk; 8. H.C. NJjverdal; 9. H.C. De venter; 10. H.C. Lochem. Zaterdag jeugd hockeywedstrijden in het Sport dal Op zaterdag 29 april worden in het Sportdal onderlinge hockeyweds trijden voor de jeugd gespeeld. De aanvang is gesteld op half elf 's morgens. Zaterdagmiddag om half drie wor den er mixed-wedstrijden gespeeld waaraan de oudere jeugd meedoet. Gegevens hierover zijn te vinden in hetclubblad„Sportniemendal"no. 15. Ook jeugdigen die nog geen lid zijn van de Hockeyclub zijn zater dag in het Sportdal van harte wel kom. Kom eens kijken! Bericht voor Heren I-team Holten. De zondag 30 april geplande weds trijd van het heren I-team van de H.C.H. tegen Dieren gaat niet door. Burgemeester Enklaar sloeg de eerste slag. - Blauw Wit Bl-Sp. Rijssen BI Blauw Wit BI heeft in de laatste thuiswedstrijd tegen kampioen Sp. Rijssen een goede partij voetbal op de mat gelegd. Een opgelopen ach terstand werd snel recht getrok ken. Toen de onder druk gezette Rijssense achterhoede het leer in eigen doel schoot. Toen Sportclub de stand op 1-2 wist te brengen was het Gerard Rutgers, die de gelijk maker liet aantekenen. De rust stand van 2-3 werd door de gasten na de thee slechts met grote moeite op 2-4 gebracht. Overigens hebben de Rijssense kampioenen in geen enkele wedstrijd twee tegendoel punten hoeven te incasseren. Blauw Wit Cl -Excelsior C3 Nadat donderdagavond tevoren een onverwachte maar welver diende nederlaag tegen SDOL (1-3) werd geleden, door bijzonder weinig inzet, bracht de wedstrijd tegen Excelsior een zeer verdiende overwinning. Nu zat er wel lijn in, nu was er wel inzet. Een overwin ning met dubbele cijfers had er ze ker ingezeten. Excelsior liet zich reeds in de eerste helft gemakkelijk op achterstand zetten. Door doel punten van G. Meijerink (2x), Pim Boog (2x). D. Jansen en H. Kolk man elk lx, werd een ruststand van 6-0 bereikt. De doelpunten ma chine draaide in de tweede helft wat stroever waardoor in het eerste gedeelte van die helft niet werd ge scoord. Met man en macht werd op doelpunten gejaagd. Tenslotte lukte het Pim en opnieuw D. Jan sen het net te vinden (8-0). Blauw Wil C2-lnter Vooruit C2 Op een door de weekse avond kreeg C2 bezoek van het C2-team van En ter Vooruit. Blauw Wit wist met goed spel reeds voor rust een 4 0 voorsprong te nemen en na 1c In een wedstrijd waarin van beide kanten bleek dat er niets meer op het spel stond hebben PSV en Blauw Wit zaterdag in Al melo de punten gedeeld. Na een le helft waarin ,PSV de toon aangaf en een tweede waarin de Holtenaren do mineerden werd het tens lotte 1-1. De bezoekers uit Holten kregen al in de 2e minuut een klap te verwer ken toen rechtsbuiten Wilco Dik kers in botsing kwam met de keeper en geblesseerd het veld moest verlaten. Na behandeling in het Almelose ziekenhuis kon de on - fortuinlijke speler toch met het elf tal terug naar zijn woonplaats. Hij werd vervangen door een niet ge heel fitte H. Bolink die linkshalf ging spelen waardoor H. Aanstoot op de rechtsbuitenplaats beland de. Al deze omzettingen waren geen verbeteringen en PSV trok in de beginfase het initiatief naar zich toe, vyaarbij vaak gevaarlijke situa ties voor het Blauw Wit-doel Toch was de beste kans in het le kwartier voor Klein Nageivoort, die nadatH. Aanstoot de bal heroverd had, net naast schoot. In de 17e minuut schoot de PSV-er Steggink hard in maar Trompetter tikte de bal over de lat. Na ruim een half uur spelen kwamen de gasthe ren aan de leiding. Een korte com binatie bracht de bal bij Lensen, de Blauw-Witte achterhoede dacht aan buitenspel, maar de aarzelend fluitende scheidsrechter Linde be duidde doorspelen en de Almelose aanvaller schoof de bal tegen de touwen (1-0). Een voorsprong voor de Almeloërs die op dat moment beslist verdiend was door het weinig doortastende spel van de Holtenaren. Nauwelijks een mi nuut na dit doelpunt moest E. Bel- dman zijn doelman op de lijn bij staan, toen deze reeds was gepas seerd. Tot het rustsignaal bleef de stand en hetspelbeeld ongewijzigd. Na de hervatting een veel beter gemotiveerd Blauw Wit dat meteen de aanval zocht, geconcentreerder en daardoor veel verzorgder ging spelen. De PSV -achterhoede bleek te traag en dit resulteerde in de 12e minuut in de gelijkmaker. Een lange pass van de ver uitgelopen Trompetter werd door Klein Nage lvoort doorgekopt naar de op snel heid liggende invaller rechtsbuiten B. Rietberg, die zijn bewaker voorbij liep en met een harde schuiver in de benedenhoek de ge routineerde PSV -doelman naar het net stuurde. (1-1). Blauw Wit toonde duidelijk over een betere conditie te beschikken. Steeds vaker werden de PSV- verdedigers uitgespeeld, maar hun doelman toonde een goede vorm. Aan de overzijde groeide Gerard Koopman op de linksbackplaats naar grootse vorm en verlamde daardoor grotendeels het gevaar van de PSV-aanval. Ondanks een voortdurend veldoverwicht van de gasten in het laatste half uur zagen de Blauw Witten geen kans dit in een doelpunt uit te drukken, waar door deze wedstrijd in een, over het geheel gezien, terechte draw ein digde. Aangezien SVV en Sc. Rijssen ook tegen elkaar gelijk speelden zijn de beslissingen in deze klasse geval len. Beide bovengenoemde ploegen zullen promoveren naar de 4e klasse Oost van de KNVB. Blauw Wit besluit zaterdag de competitie met een uitwedstrijd tegen DVO in Almelo, nadat gisteravond op het Meermanskamp werd gespeeld te gen het Hellendoornse Vesos. Blauw Wit: Trompetter, Beldman, Paalman, ten Wolthuis, G. Koop man, M. Koopman, Verveda, H. Aanstoot, W. Dikkers (H. Bolink, B. Rietberg) KI. Nagelvoort, R. Bel dman. Op het te Wierden gehouden „Streekconcours" waaraan werd deelgenomen door ruiters en ama zones van Land. Rijvereniglngen te Wierden. Markelo, Vriezenveen. Holten en Rijssen hebben leden van de Bergruiters de volgende successen behaald: Caprille: 1. mevr. I. Dieperink met „Zhara" 142,5 p. L2 dressuur: 2 mevr. I. Dieperink met „Zhara" 130 p. LI dressuur 5 Th. van Dijk met „Pascal D" 131 p. LI dressuur: 5 H. v.d. Lugt met „Nektar" 121 p. L-springen: 5 H. v.d. Lugt met „Nektar". Zaterdag 29 april wordt op de Frie- zenberg tussen Rijssen en Markelo weer de traditionele PJGO- prestatieloop gehouden. De af standen zijn 2 1/2 km, die om 13.30 uur begint, de 4 1/2 km die om 14 uur begint, en voor de meer geoe fende trimmers begint om 14.45 uur de 9 km. Voor iedereen die een af stand uitloopt is een mooie herin neringsmedaille beschikbaar ge steld. Vanwege de grote te verwachten drukte wordt iedereen aangeraden om zich tijdig te laten inschrijven. Dit kan bij kampeerboerderij Scholten aan de Bovenbergweg in Markelo. Van hieruit is een prach tig parcours uitgezet dat o.a. over de top van de Friezenberg gaat. Deze prestatieloop door de mooie Markelose bossen is voor iedereen een mooie kans om eens heerlijk ontspannen te trimmen. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij Henk Daggert, telefoon 05476- 2319. pauze werd de score opgevoerd tot 9-2. Een voor een hardwerkend Blauw Wit C3 een verdiende over winning. Omhoog C3-Blauw Wit C2 Als gast van het Wierdense Om hoog C2 is het Blauw Wit C2 gelukt ook uit deze wedstrijd de volle winst te behalen. Door doelpunten van Hans (3x), Ar jan (3x) en Harry (2x) wisten de Blauw Witters hoewel ze ook 3 te gentreffers moesten incasseren een 3-8 overwinning te boeken. Als de serie ballen die paal en het raakten was zuiverder waren ge weest, dan was deze voor C2 ge makkelijke wedstrijd met record cijfers gewonnen. Excelsior E3-Blauw Wit E2 In een zeer spannende wedstrijd wisten onze Blauw Witters tegen Excelsior niet te scoren en moesten met toch zeer goed voetbal Excels ior E3 toestaan met 2-0 te winnen. De inzet was prima, alleen Vrouwe Fortuna gaf niet thuis. Spel. Rijssen E2-Blouw Wit E2 Goedgemutst trokken wij na de nederlaag tegen Excelsior naar Sportclub Rijssen. Direct in het begin van de wedstrijd was te zien dat er goed gevoetbald zou worden en dit bleek ook door de openings score van Han Dijkink: 0-1. Echter, na rust, wist Sportclub gelijk te maken, waarna na enige schermut selingen Iwan Achtereekte de stand weer op 1-2 bracht. Hierna nam Sp. Rijssen het veldoverwicht en wist nog 3 keer te scoren, zodat de einduitslag 4-2 werd. Een goede prestatie van Sp. Rijssen dat nog geen punt had verzameld. Maar de Blauw Witters vielen na de rust erg tegen. De zaterdagvoetbalvereniging „Blauw Wit" organiseert op zaterdag 29 april op het Sportpark „Meermanskamp" een seniorentoemooi waaraan naast drie teams van „Blauw Wit" wordt deelgenomen door „EGVV", Gelselaar; „MVV '69", Marle; „Markvogels", Markelo; „BZSV", Borne; „Harfsen", Harfsen; „Enter Vooruit", Enter; „VESOS", Hellendoorn en „C.J.V.-ers", Deventer. In de voorronde wordt een halve competitie gespeeld waarna de nummers 1 en 2 uit elke poule 's middags strijden om de le t.e.m. de 6e plaats. Het toernooi begint om 9 uur. De prijsuitreiking is gepland op half vijf. De sportverslagen van zaterdag en zondag moeten uiterlijk maandagavond in ons bezit zijn, daar ze an ders niet meer kunnen worden geplaatst. Redactie Holtens Nieuwsblad PROGRAMMA „BLAUW WIT" Senioren: DVO 1-Blauw Wit 1. 14.30 uur, vertrek 13 15 uur DES 4-Blauw Wit 2,13,00 u. Vertrek 12.00 uur. Seniorentoemooi: Blauw Wit 4, 5 en 6. (zie bericht). Junioren: Blauw Wit Al-RKSV Al, 2.30 uur, RV Bl-Blauw Wit BI, 2.30 uur, vertrek 2.00 uur. Eversberg Cl-Blauw Wit C2,1.00 uur, vertrek 12.15 uur. Maandag 1 mei neemt Al deel aan het toernooi van Enter Vooruit. Vertrek: 12.00 uur. Pupillen: Haarle E2-Blauw Wit El, 10.15 uur, vertrek 9.30 uur. Blauw Wit E2-GFC E2, 10.00 uur. Blauw Wit F2-Hulzense Boys F2, 11.00 uur. Pupillen: Haarle C 1 - Blauw Wit C 1: Aan vang 10.30 uur, vertrek 9.45 uur Blauw Wit 2-Enter Vooruit 5 In een matige wedstrijd is Blauw Wit 2 er in geslaagd Enter Vooruit met een 5-0 nederlaag naar huis te sturen. Voor rust maakten de Blauw Witters twee doelpunten en toen na de thee de wat oudere Enter-formatie tekenen van ver moeidheid toonde, kwamen er nog drie treffers bij. Henk Schuitema- kev(51 jaar!) eens stopper in het na tionale zaterdagelftal kwam snel heid tekort (wat wil je) maar was technisch en tactisch een van de betere spelers. Voor a.s. zaterdag staat de laatste wedstrijd van dit seizoen op het' programma en wel de uitwedstrijd tegen het Nijverdalse DES 4. Op nieuw volle winst.? Om de Blauw Wit clubhuistrofee In de wedstrijden om de clubhuis trofee speelde afgelopen zaterdag Blauw Wit 3 tegen Blauw Wit 4 en Blauw Wit 5 tegen Blauw Wit 6. Het derde wist met een 2-0 overwinning het vierde te bedwingen, terwijl het zesde met 2-0 zegevierde over Blauw Wit 5. Beide partijen waren voor de aan wezige supporters aantrekkelijk om te zien, en er kan in het verdere verloop van deze competitie nogal wat sensatie worden verwacht. In verband met het seniorentoer- nooi worden a.s. zaterdag geen wedstrijden gespeeld om deze tro fee, aangezien het 4e. 5e en 6e mee doen aan dit toernooi. Hoewel de agenda voor de j.l. maandag gehouden ver gadering van de sport- commissie slechts 2 voor stellen vermeldde, heeft de commissie toch ruim 3 uren nodig gehad om zich door de agenda heen te werken. Voorzitter Rustebiel opende de vergadering met een lange lijst van medede lingen, o.a. betreffende subsidiëring van recrea- tiesportaktiviteiten, de op 23 juni a.s. in Holten te houden wielerronde, het bestemmingsplan sport veldencomplex Larens- eweg en over verdere uit breiding van tennisbanen, waarover het dagelijks be stuur onlangs weer een ge sprek had gehad met het bestuur van de tennisclub. Ook tot de mededelingen behoorde een door de voozitter voorgelezen verklaring van het dagelijks be stuur, waaruit bleek dat dit dage lijks bestuur niet erg gelukkig is met het initiatief van de plaatse lijke afdeling van een politieke partij om sportverenigingen voor bijeenkomsten uit te nodigen, tij dens welke die sportverenigingen hun wensen voor de komende zit tingsperiode van de gemeenteraad kenbaar kunnen maken. „Dit is", zo zie de heer Rustebiel. „een taak van de sportcommissie en het kan worden uitgelegd als een blijk van wantrouwen in het functioneren van de sportcommis sie, wanneer anderen deze taak óók op zich nemen". Hij ver klaarde het recht vaneen politieke groepering om verenigingen te ho ren ten volle te erkennen, doch wees op de mogelijke konsekwen- ties dat straks naast de sportcom missie alle plaatselijke politieke partijen elk op hun eigen houtje hetzelfde zouden gaan doen, het geen uiteraard een hoogst onge wenste situatie zou zijn, zeker in een kleine gemeente als Holten. Het werd betreurd dat over het in itiatief geen overleg vooraf heeft plaatsgevonden. Uit de reacties van de commissie leden bleek dat de mening van het dagelijks bestuur wel werd gedeeld, zonder dat er overigens al te zwaar aan het „incident" werd getild. De heer Leusink vertolkte waarschijn lijk de mening van de gehele com missie met zijn opmerking: „Ach, zoiets komt maar éénmaal in de vter Jaar voor", daarmee duidelijk doelend op de gemeenteraadsver kiezingen. Met het voorstel van het dagelijks bestuur tot het vaststellen van èen verordening op het gebruik van de gemeentelijke sportvelden had de commissie weinig moeite. Aanzienlijk meer tijd werd besteed aan het voorstel betreffende de a.s. verkiezing van 6 nieuwe commis sieleden. Met name stonden de di verse leden lang stil bij de vraag of, en zo ja hoe, de door de sportcom missie zelf gestelde eisin de toe komst moest worden gehanteerd dat verenigingen lid moeten zijn van een overkoepelende organisa tie die is aangesloten bij de Neder landse Sport Federatie. Tijdens de discussie werd duidelijk dat hier over geen eensluitende mening be stond en dat men dit vraagstuk voor de verkiezingen van 1982 nog eens uitgebreid aan de orde wil stel len. De heer Sandmann drong er op aan dit binnen een jaar te doen. Ook werd enige tijd gediscussieerd over de vraag of buiten Holten wo nende leden van Holtense sport verenigingen volledig moeten mee tellen bij het bepalen van het aan tal door de verenigingen uit te brengen stemmen. Gebleken was namelijk een paar verenigingen een fors aantal van die leden op hun ledenlijst hebben staan. Men was het er wel over eens dat hieraan voor de a.s. verkiezing niets meer moest worden gedaan, maar dat ook dit aspect voor de verkiezingen van 1982 nader moest worden be studeerd. De heer Westerik deed de suggestie een „drempel* in te voe ren. Rietvoorn. De aanvraag van hengelsportver- eniging De Rietvoorn, die zich pas na de kandidaatstelling van 3 april voor deelname aan de a.s. verkie zing had aangemeld, werd door de sportcommissie niet gehonoreerd. Het bevreemdde de commissie dat de Rietvoorn, ondanks duidelijke berichtgevingen vooraf, niet ge reageerd had vóór de kandidaat stelling. De heer Westerik stelde voor eens met het bestuur van de Rietvoorn te gaan praten, hetgeen door de voorzitter werd toegezegd. De kandidatenlijst en het aantal uit te brengen stemmen per vereni ging werden hierna als volgt vast gesteld: tennisclub Holten, 6 stemmen, W.H. Dogteromvoll. ver. Minto- nette, 4, W. Husslage; badm. club Holten, 3, idem; ijsclub De Noord pool, 3, G.T. Jansen; s.v. Holten, afd. voetbal, 6, J. Leusink;s.v. Hol ten, afd. atletiek, 1, idem; zwem- club Twenhaarsveld, 4, H.J. Meijer; MAC, afd. autosport, 3, D. J. Muller; MAC, afd. motorsport, 4, idem;po nyclub Bergruitertjes, 1, idem;De Bergruiters, 1, H. Rustebielz.v.v. Blauw-Wit '66,4, idemhockeyclub Holten, 3, idem; s.v. BATO, afd. gymnastiek, 6, H. Stokkers; s.v. BATO, afd. judo, 2, H. Stokkers; s.v. Holten, afd. handbal, 2, H. Wan- sink; s.v. Holten, afd. schaken, 1, geen kandidaat; tafeltennisver. Holten, 1, geen kandidaat; schiet- ver. De Eendracht, 1, geen kandi daat; touwtrekver. OKIA, 1, geen kandidaat Week van 29 april tot en met 5 mei MAANDAG 18.00-22.30 Badmintonclub Holten. DINSDAG 16.30-23.00 Volleybalvereniging Mintonette. WOENSDAG 20.00-23.00 Badmintonclub Holten. DONDERDAG 19.00-20.00 Tennis (Oolbekkink). VRIJDAG 20.00-21,00 Zaalvoetbal (Schwarte). 22.00-23.00 „All Stars* S.V. Holten. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Alle overige reserve ringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd, sportzaken (tel. 1666). In verband met de schoolvakantie kunnen in deze week ook ever- dag uren gehuuró worden.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 9