Ook TÏV Holten promoveert naar de derde klasse 1 Feestelijke afsluiting schietseizoen Goede prestatie hockey-dames Resultaten SV Holten (Jeugd) Competitieresultaten TTV Holten Tennisclub Holten in de competitieslag Resultaten SV Holten Veldhuis Uilslag had scholentoernooi 'T Litèse Hoes Holterberg en de Schure volleybalden snelste duif Holten (SENIOREN) HOLTENS NIEUWSBLAD - 28 APRIL 1978 - PAG. 17 Holten 1 trad afgelopen week in ei gen zaal aan tegen Twekkelerveld uit Enschede, die op de tweede plaats stond in de kompetitie. Wim Gutlich trad als eerste speler in het strijdperk en na een spannende le game met 17-21 verlies en een kans loze nederlaag-in de 2e game werd het 0-1. Toen Gerard O verve 1de zijn eerste wedstrijd ook verloor met 21-18, 19-21 en 16-21, stond Nico Valk voor de taak om Tw.veld niet uit te laten lopen naar een grote voorsprong. Nico verloor weliswaar zijn eerste game op het nippertje met 22-24, maar in de twee volge nde games bewees hij toch dat hij desterkstewas en won met21-16en 21-13. Toen kwam het dubbelspel met Nico en Gerard en voor het eerst in deze kompetitie werd het een nederlaag met0-2(16-21,12-21). Hierna wilde Gerard zich revan cheren en deed dit door de baas te blijven over zijn tegenstander en te winnen in drie games (21-16, 18-21 en 21-19), waardoor de strijd weer volkomen open was. Na de pauze kon Wim de stand naar 3-3 tillen, maar dat lukte niet zodat het 2-4 werd eh nadat Nico en Gerard hun tegenstanders met ruim verschil opzij zetten was de stand weer ge lijk (4-4). Hierna mocht Nico het be slissende punt maken, hetgeen hem geen problemen opleverde en zodoende werd het kampioenschap een feit! De laatste wedstrijd werd door Wim weer net verloren met 18-21 en 19-21 en dus werd de ein dstand 5-5. Het eerste team van de Tafelten nisvereniging werd kampioen en promoveert. V.l.n.r.: Nico Valk, Wi m Guthak en Gerard Overvelde. HOLTEN 2 Op 4 april kreeg het tweede team de lijstaanvoerder op bezoek, nl. het Wierdense Effekt 2. Ellen Helmer, Henk Hendriksen Gerrit van Leeuwen weerden zich uitstekend maar konden niet verhinderen dat de overwinning naar Wierden ging. De uitslag werd 3-7 in het voordeel van Effekt. Een door griep ge plaagde Ellen deed wat zij kon maar deze keer waren de drie te.- genstanders een te groot struikelb lok voor haar. Henk wist in zijn eerste set met 16-21, 21-17 en 21-17 te zegenvieren, dat was een pit- steknd begin. In de tweede set moest hij het op nemen tegen de sterk spelende Hietbrink en ondanks uitstekend verweer van Henk werd het 7-21 en 13-21 in het voordeel van de Wier- denaar. De derde set ging erg gelijk op en met een beetje meer geluk had Henk deze zeker kunnen win nen. Ook Gerrit was kansloos tegen Hietbrink maar na deze nederlaag kwam hU tweemaal als overwin naar uit de strijd te voorschijn (21- 16,21-16 en21-ll en 21-14). Henk en Gerrit dubbelen samen meestal behoorlijk, maar deze keer wilde het niet best lukken. Met 16-21 en 12-21 werden zij door het Effekt duo op hun nummer gezet. Op 18 april moest het tweede aan treden tegen het Enschedese Gu- nia, een erg sterke ploeg, en het werd dan ook een 0-10 nederlaag voor de Holtenaren. De beide inval lers, Marian de Vrijeer en Johan van Sweden troffen het niet erg om juist tegen deze wat stugge ploeg te moeten uitkomen. Marian deed wat zij kon maar verloor met resp. 6-21, 12-21, 8-21, 6-21 en 2-21, 1-21. Vooral de laatste partij was niet zo prettig voor haar. De tegenstander probeerde haar op 0 te houden, en dat bij een stand van 0-8 in het voordeel van Gunia! Johan van Sweden wist pas een uur voor aan vang van de wedstrijd dat hij moest spelen (en boze tongen uit het pu bliek beweerden dat hij steeds drie ballen op zich af zag komen en dan op de middelste gokte). Ondanks zijn lange'afwezigheid en gebrek aan wedstrijdritme speelde hy toch voortreffelijk. In de laatste partij had Johan een grote voorsprong opgebouwd, maar raakte uit zijn concentratie door de opmerkingen van zijn tegenstander dat die bij het serveren geen „bal" kon zien. (uit slagen 16-21, 13-21; 16-21 en 10-21, 21-23). Gerrit van Leeuwen had geen „Last" met de tegenstander maar ook hij moest drie maal een nederlaag incasseren (19-21, 20-22; 14-21,21-16,12-21 en 12-21,15-21). In het dubbel waren Johan en Gerrit ook kansloos en gingen met 13-21 en 9-21 ten onder. HOLTEN 3 In de afgelopen weken heeft het derde team gespeeld tegen Tref- hoek 7 uit Almelo en er werd ge speeld door Marian de Vrijer, Greta Overvelde en Johan Steunenberg. Het eindresultaat was 0-10 in het voordeel van Trefhoek. Hierna werd er tegen Detac 4 uit Dene kamp gespeeld door Greta Over velde, Johan Steunenberg en Jo- De F.C. Holten neemt dit jaar met niet minder dan 16 teams deel aan de competitie. Het le zondagteam speelt in de 4e klasse In dit team vervangt Hester Brouns de naar Twello verhuisde clubkampioene Reneé Heyting. Robert van Iddekinge speelt in plaats van Martin Beekman, zodat van vorig jaar alleen Monique Durieux en Arjan Beekman over zijn. Tot nu toe werd één wedstrijd gewonnen en één verloren De thuiswedstrijd a s zon dag tegen Enschede zal beslissen of dit team nog een belangrijke rol zal spelen. Ook het tweede team speelt in een afdeling van de vierde klasse. Het kampioens jeugdteam van vorig jaar vormt dit tea m. Gezien de twee nederlagen tot heden wordt het erg moeilijk voor deze jonge spelers. Coach van de Assen zal het niet makkelijk vallen om het vierde klasseschap te behouden. Wel is het zeker dat de jongelui zeer veel wedstrijdervaring zullen opdoen. Op zondag speelt ook nog een derde mixedteam o.l.v. captain Wim Hartkamp in de 5e klasse; dit team wacht nog op de eerste over winning, maar gezien de gezonde wedstrijdmentaliteit zal een goed succes toch eens komen. Een her enteam completeert het viertal zondagteams. De Jonge" heren Hans Hoek, Rob Lefèbre en Erik Ladiger worden gecoacht door de playing-captain Wim Dogterom (iets ouder!) Tot op heden is dit team ongeslagen Indien kampioen dan promoveert dit team naar de 4e klasse. ZATERDAGS DRUK Zaterdag's is het altijd druk op de banen, 's Ochtends speelt in ieder geval één jeugdteam. terwijl 's middags twee of drie teams van de- 5 zaterdagmiddag teams spelen. Het pure recreatietennis komt hier danig in het nauw. De resultaten van de jeugd zijn redelijk, de mixed-teams zijn nog ongeslagen, terwijl de herenteams al her en der wat punten hebben laten liggen. Vooral de resultaten van het tweede mixed-team een mixture van Van der Assems met een snuifje Iddekinge en een scheutje Jan Kramer-geven hoop op een kampioensfeest. Drie damesteams op dinsdagochtend spelend en een mixed- en een jongensteam van spelers en spelertjes van de basis school spelend op woensdagmid dag completeren het geheel Bij het schrijven van dit artikel hadden deze ploegen nog maar 1 x ge speeld. zodat pas over een paar we ken een beschouwing aan deze teams zal worden gewijd. Het zal duidelijk zijn dat het voor Wim Dogterom competitieleider iedere week weer een hele klus is om alles op rolletjes te laten lopen Daarin is hij vooral door een goede voorbe reiding tot nu toe goed geslaagd. Zowel dit weekend als het volgende wordt weer competitie gespeeld; belangstellenden zijn van harte welkom rondom de banen op „Meermanskamp". han Markvoort. De uitslag hiervan' werd 3-7 voor Detac De drie pun ten voor Holten werden gescoord door Greta (21-17, 6-21 en 21-18) en door Johan Markvoort (23-21,17-21 en 21-15; 21-16 en 22-20). De andere sets die gespeeld werden verloor Holten met niet al te grote verschil len, hierbij waren ook twee „3- setters" voor Johan Steunenberg. Vervolgens werd er nog gespeeld tegen Blauw-wit 6 uit Almelo. Hierbij kwam Holten er niet aan te pas en de uitslag werd dan ook 0-10 voor Blauw-wit Gespeeld werd er door Bea Klein-Teeselink, Greta Overvelde en Johan Markvoort. De laatste wedstrijd van het derde team tegen Vitesse uit Hengelo ver liep weer wat gunstiger want Bea Klein-Teeselink, Johan Steunen berg en Johan Markvoort slaagden er ieder in een set te winnen zodat de uitslag Holten 3 - Vitesse 3-7 werd. Ondanks deze nederlaag heeft het team goed gespeeld. HOLTEN A Op 8 april speelde het eerste jeugd team met Jan Vrugteveen en inval lers Gerard Jonkman en Jan Traanman uit in Almelo tegen Trefhoek, die grote kans maakten kampioen te worden, de spelers van Trefhoek bleken duidelijk veel te sterk,, want zij stonden geen en kele game af. Jan Vrugteveen was wel een keer dicht bij de overwin ning, maar verloor op het nippertje met 21-18. Einduitslag Holten A-Trefhoek: 0-10. De volgende wedstrijd tegen Twekkelerveld F eindigde in een overwinning voor Holten met 8-2. Henk Westerik, Jan Vrugteveen en Robert Klein Was- sink speelden een voortreffelijke wedstrijd, waarbij Henk en Jan ie der twee sets wonnen en Robert zelfs al zijn sets wist te winnen! Ook het dubbel kwam op naam van de Holtense jongens te staan. De laat ste wedstrijd tegen Matchpoint-C werd wederom in een overwinning omgezet. Robert Klein Wassink won met goede cijfers zijn 3 partijen en Henk Westerik wist twee sets in winst om te zetten. Invaller Jan Traanman speelde vooral zijn tweede set grandioos en het is dui delijk dat het regelmatig spelen ze ker zijn vruchten begint af te wer pen! Ook het dubbel werd door Ro bert en Henk in drie games gewon nen Einduitslag: 7-3 in het voor deel van Holten. HOLTEN B Het tweede jeugdteam ontving het team van Trefhoek J maar ondanks goed spel van Gerard Jonkman, Harry Kolkman en Jan Traanman moesten zij toch een 9-1 nederlaag incasseren. Alleen Harry Kolkman wist een set te winnen (21-14,21-14). De uitwedstrijd tegen D T.S H in Enschede werd ook verloren, maar dat was niet te verwonderen aan gezien dit team de kampioenstitel al binnengehaald had Harry Kolkman, Jan Ophof en Gerard Jonkman deden wat zij konden maar hadden weinig tegen déze te genstander in te brengen! Einduit slag 0-10. WEDVLUCHT BUDEL Voor de wedvlucht Budel werden door de P V. ..De Snelle Wieken" 103 duiven ingekorfd. Afstand 125 km Uitslag: 1. 2. 7. 10. 12. 19 G J Bek- kernens, 3 Joh Paalman, 4 W. Hondelink. 5. 14 G J Schuiterd, 6, 9. 15. 18. 20 J Jansen 8, 11. 13, 17 Hassink, 16 A Beltman. 21 Voort man. De Holtense Schietvereniging „De Eendracht" heeft in zaal „Vosman" het schietseizoen 1977-'78 feestelijk afgerond met een drankje, een hapje en een dansje en de huldiging van de kampioenen in de diverse klassen. Kampioen in klasse A „Luchtgeweer" werd G. H Paal man met een gemiddelde van 126.30 pnt. over 20 series. Dick Jan sen werd in de klasse B kampioen meteen gemiddelde van 118.50 pnt. terwijl D W. van Geel in deC-klasse de titel veroverde met gemiddeld 107.80 pnt. De hoogste serie (134 pnt.) werd met luchtgeweer ge schoten door B. J. Oplaat. Op het onderdeel „Luchtpistool" klasse A werd met een gemiddelde van 133.65 pnt. H. J. Nekkers kampioen en hij won tevens de eerste prijs voor de hoogste serie met 139 pnt. In de klasse B was de titel voor G. H. Paalman met een gemiddelde van 125.55 pnt. Dick Jansen, die on langs in Delden met 330 punten in de klasse D Twents kampioen werd op het onderdeel „Luchtgeweer" werd extra in de bloemetjes gezet. Holten C2-Den Ham C2 Een zeer goed spelend Holten C2 sleepte deze middag beide puntjes in de wacht tegen mede-degradatie kandidaat Den Ham. Door deze overwinning ontsnapte Holten C2 aan de bezetting van de laatste plaats. In deze groep kunnen geen elftallen degraderen. Hoewel Den Ham eerst de leiding nam door een fout in de Holtense achterhoede, kwam Holten daarna sterk terug door doelpunten van Johan Tuitert en Teun Hofman. Johan kogelde de bal uit een vrije trap ineens in het net. Teun benutte zijn scorings kans zeer goed Het was deze mid dag een verdiende overwinning van Holten C2, Holten Cl kampioen Donderdag 20 april j.l. moest Hol ten Cl het opnemen tegen Sp. Rijs- sen Cl in Rijssen. Door een over winning zou Holten kampioen worden. De spelers van Cl hebben het er dan ook niet bij laten zitten. Vooraf was al bekend, dat Sp. Rijs sen geen elftal was om maar even overheen te lopen. Dit bleek dan ook in de eindstand van 0-1 in het voordcel van Holten Cl. De maker van de kampioensdoelpunt was Elmer Pennewaard. Na terugkeer uit Rijssen hebben de spelers met hun leiders S. Markvoort en J. Heijda nog gezellig in de kantine een feestje gebouwd. Spelers van Holten Cl proficiat met dit kam pioenschap. Excelsior Dl-Holten Dt Afgelopen zaterdag moest Holten Dl aantreden tegen de oude rivaal Excelsior uit Rijssen. Het was te vens de laatste wedstrijd van dit seizoen. In deze wedstrijd moest Holten het onderspit delven, om dat Excelsior beter speelde. Met de rust was de stand 1-0. Na rust werd het 2-0 voor Excelsior. Toch heeft Holten niet slecht gespeeld on danks een gehavend elftal. Het re sultaat van dit seizoen een 4de plaats. De leiders Wansink en Kief- tenbelt danken alle jongens van Holten Dl voor de sportiviteit en prettige samenwerking en ook de ouders die geregeld mee gingen met de auto's. Jongens ga het vol gende seizoen zo door. Holten D3-Excelsior D3 Een niet volledig Holten liet het er toch niet bij zitten ondanks het meespelen van twee D4-spelers. Het altijd sterke Excelsior gaf ook goed partij. Men ging uit van de eerder gespeelde wedstrijd in Rijs sen die ook een gelijkspel opleverde 2-2. Een goed op en neergaande strijd waarbij alle twee beide doel mannen geen zwaar werk kregen. De laatste wedstrijd was dan ook beslist geen topper o mdat er verder geen titel op het spel stond. Een goed seizoen ligt achter ons, maar we zijn er nog niet. In mei is er nog een toernooi Haarle en dan volgend seizoen voor 11 van de 12 spelers is er een C-afdeling weggelegd. Ver der willen de leiders bedanken voor het vervoer naar uitwedstrijden met name de heren Hanenburg, Holten 5-B.W.0. 5 Tegen het onderaanstaande B W.O. uit Hengelo heeft Holten 5 met goed voetbal overtuigend kunnen winnen. Toch was het B W.O., dat de score mocht openen. Niet resoluut optreden in de ach terhoede was hiervan de oorzaak, doch het vijfde liet zich hierdoor geenszins uit het veld slaan Nadat de verdiende gelijkmaker van Jo han Broekmaat was genoteerd, maakte Gerrit Vincent er voor de thee nog 2-1 van. Na de rust een sterk aanvallend en alles overheersend Holten 5. Arne Jansen maakte er met een af standsschot-a 4 van. De wederom onverzettelijke Herman Biesters zorgde voor de beide laatste treffers en voor de eindstand van 5-1. Tarzancup: Holten 10-Holten 6 Na de reglementaire strafschop pen, waarvan Holten 10 er drie be nutte, wist Holten 6. dat met min der mensen speelde, sterk terug te komen. Na een 1-1 ruststand, be paalde Holten 6 de strijd door hard werkend met countervoetbal voor verrassingen te zorgen Jan Bel tman speelde „vliegende keep"en Wim Brinks fungeerde als de man die de goede kansen moest afron den. Met drie doelpunten in de tweede helft, waarbij de achter-, hoede van Holten 10 niet geheel vrijuit ging. bepaalde Holten 6 de eindstand op 44 Holten 11-Holten 12 In een bijzonder fraai duel, onder Ten Veen, de heer en mevr. Jong man. de heer Somer en D3 leider Bargboer Allen hartelijk bedankt. De jongens willen het volgende sei zoen weer graag op u rekenen. Holten M-Blauw Wit D2 In een sportieve wedstrijd heeft Blauw Wit verdiend gewonnen van Holten D4 heeft wel de kansen ge had om een gelijkspel te behalen. Blauw Wit scoorde 2x terwijl Gerrit Aanstoot daar een doelpunt tegen overstelde. Otto Blom was echter de speler die Holten nog een gelijk spel wilde geven bij zijn laatste wedstrijd voor de S. V. Holten, want wegens vertrek naar elders kan hij de kleuren van de S.V. niet meer verdedigen. Otto veel succes bij je nieuwe vereniging. D4 sloot de competitie dus af met een neder laag, maar toch hebben ze een goed seizoen achter de rug. Holten E4-Mori(vogels E2 Holten E4, dat de laatste tjjd alle wedstrijden won, krijgt een beetje verschijnselen van moeheid. Na in drie dagen twee wedstrijden te hebben gespeeld moesten de Jon getjes zaterdag aantreden tegen het wat sterk uitgevallen Markvo gels E2. De woensdag daarvoor had E4 thuis al moeten spelen tegen SVZW uit Wierden. De wedstrijd in Wierden hadden ze wel gewonnen, maar thuis brachten de Jongens van E4 er niet veel van terecht. Doelpunten werden er niet ge maakt, hoewel ze toch legio kansen kregen. Tegen Markvogels zette ditt spelpeil zich door. Markvogels bleek echter goede tegenstand te bieden. Al vrij vlug na de aftrap werd het 0-1 in het voordeel van Markvogels. Holten E4 werkte iets harder dan die woensdag ervoor. Via 1-1,1-2, ging de rust in met 2-2. Markvogels liep toen plots uit tot 4-2. Hetonmogelijke gebeurde deze zaterdagmorgen. Met nog slechts vier a vijf minuten te spelen wisten de jongens van E4 toch nog gelijk te komen met4-4. De doelpunten voor E4 werden gescoord door Benno en Alex. Het gelijke spel was echter beslist niet verdiend Afgelopen maandag 24 april is 's avonds de wedstrijd tussen de teams van de hotels en „de Schure" gespeeld. Het geheel werd een groot spektakel. Het was een op el kaar volgen van hoogtepunten. Zelfs voetbaltrainers zouden over de inzet niets te klagen hebben, er zouden eerder premies dan boetes uitgedeeld zijn. De wedstrijd stond onder deskun dige (nou ja, deskundig?) leiding van de la Mesure, die echter na enige tijd het veld moest ruimen wegens interne calamiteiten (de bakker kon 't niet an) en Jacoby nam plaats op de scheidsrechters- stoel. Dat de teams aan elkaar ge waagd waren bleek wel uit de sets-. tanden: 14-16,15-7,13-15,12-15. „De Schure" kwam dus als overwinnaar uit de strijd: 3-1. Na deze enerverende wedstrijd werd nog even nagepraat en werd afgesproken om een grandioos feest te bouwen, bij Jan op een nog nader te bepalen donderdagavond. Het is wel weer gebleken dat „De Schure" oppermachtig is op het volleybalveld; ook deze wedstrijd is daar weer een klaar bewijs van. Teams van verenigingen, bedrijven etc. die willen volleyballen tegen „de Schure" kunnen contact op nemen om een afspraak te maken. We zullen de uitdaging gaarne aannemen. „De Schure" tel. 05483-27 55. Op dinsdag 25 april j.l. traden de HCH-dames weer aan, nu voor de eindronde van het Noor Huurman- toernooi te Vught Daar waren alle finalisten verte genwoordigd van de voorrondes die 14 dagen geleden gespeeld wa ren in diverse steden van ons land. Tegen de regionale competitiege- note EHV speelden onze dames ge lijk. Ook Ares uit Apeldoorn wisten zij goed partij te geven en een gelijk spel (1-1) af te dwingen. Ares, dat uiteindelijk winnaar van het toer nooi zou worden. Tegen clubs als Kieviten en Den Bosch ging het wat moeizamer. Bij het nemen van strafslagen, weer tegen EHV, won nen onze dames, mede door het goede keeperswerk van J. Boode. Na alle berekeningen bleken de HCH-dames in de middenmoot te zijn geëindigd en dit in een veld der sterksten van ons land. 1. Ares- Apeldoom, 2. HBS-Bloemendaal, 3. MEP-Boxtel, 4. MOP-Vught Uitslag Klein Borculo - Jongens B d.d. 26 april: 3-3. goede leiding van scheidsrechter Akkermans. hebben Holten 11 en 12 de punten broederlijk gedeeld. De strafschop werd door Holten 12 benut, waarna Freek Bekkernens, van een foutieve terugspeelbal pro fiteerde. Holten 11 kwam middels corner specialist Dick Bekkernens op 2-2 Holten 12 kwam zelfs op 3-2 achterstand, toen Bennie Trentel- man een hoekschop verkeerd beoordeelde. Holten kwam terug tot 3-3, alvorens Henk Vincent 4-3 voor het elfde liet noteren. Een ne derlaag voor Holten 12 leek daar mee een feit, doch men zette alle zeilen bij en het was Henk Nikkels, die vlak voor tijd 44 scoorde. De strijd om de Tarzancup blijft door deze uitslag volkomen open. Van de 260 duiven de de P.D.V. „De Bergvliegers," die in de eerste vlucht van het seizoen in Den Bosch (102 km.) werden gelost werd als eerste geklokt de H-222848 van Joh. Veldhuis. Lossing: 9.30 uur, aankomst: 10.43.53 uur. 1, 8, 16, 47 Joh. Veldhuis; 2, 20. 25, 30, 31, 38, 45 Comb. Teun Schup- pert/Kreijkes; 3, 5, 7, 15, 17. 32. 33. 39, 43 H. Willems; 4, 44, 48 H. J. ten Velde; 6, 23, 21 E. Veneklaas; 9, 11, 27,40,49 G Steunenberg; 10,28,35, 41, 42, 46, 54 Com. Egberts, 12, 13, 24, 26, 35, 36, 50, 52 A. ten Dam (2); 14, 19, 53 A. Aanstoot; 18, 21 A. ten Dam1); 22,29,37 H. van Beek, 34 J. Aaftink. WOENSDAG 23 APRIL HAND BAL Dorpsschool - Dijkerlo 2-1; Schakel Kolschool 3-4. Scheidsrechter mevr. Kemper. MAANDAG 24 APRIL VOETBAL Kolschool - Dijkerlo 5-0; Kompas - Schakel 0-0. Scheidsrechter van Doorn. HANDBAL Kolschool - Dijkerlo 6-4; Haar- school - Kompas 3-7. Scheidsrechter F. ter Hoeven. KLEDINGHUIS HOLTEN, IN T CENTBUM TELEFOON 1397 MODE

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 17