Holten-Sallandia 6-0 HOLTEN KAMPIOEN!!! Holten jtampioen 0. 7 '.'r- oriënteringsrit Programma SV Holten Eindstand volleybal kompetitie Mintonette Holten tegen Lemelerveld Prijzen voor de BAÏ0- JUOO-jeugd HOLTENS NIEUWSBLAD - 28 APRIL 1978 - PAG. 15 23 april 1978. Een dag die door weinig „Hol- tenaren" zal worden vergeten. Een dag ook, die door weinig Rood-Zwarte aanhangers helemaal gerust tegemoet zijn gezien. Maar ook een dag, waarop momenten voorkwa men die ook de meest nuchtere „Holtenaar" ontroerd zal hebben. We denken hierbij aan het doelpunt van good old „Johantje", die er eigenlijk dit jaar al niet meer bij had wil len zijn. We denken aan het moment dat aanvoerder Gert Paalman op de schouders van de tegenpartij het veld verliet. En na tuurlijk het moment dat fronze jongens" met hun trainer Bulteel met bloemen in de hand een ererondje liepen. Het bewijs was geleverd, dat hoe moeilijk het dit jaar soms is geweest, alle moeilijkheden zijn te over winnen, door een vaste wil, opoffering en vooral eensgezindheid. En dan nu de wedstrijd: Het gaat niet aan, in dit soort wedstrijden uitblinkers te noemen. De een heeft meer moeite zijn zenuwen de baas te worden dan een ander. Wel moet zeker vermeld worden, de enorme rust. die er deze middag van Andre Dekker uit ging. Dit kwam de ge hele ploeg ten goede, want, mocht de einduitslag 6-0 doen vermoe den, dater geen „kou aan de lucht" is geweest, in de eerste helft ging Sallandia er nog fel tegen aan en waren er voor Holten nog genoeg benauwde momenten. Pas toen het i 3-0 werd, wisten we het binnen en buiten de lijnen. Het is bereikt!! Sallandia is een geslagen ploeg. I Holten is derde klasser. DE WEDSTRIJD, De Rood-Zwarten startten erg nerveus en waren zich (te) bewust van de belangen die er op het spel stonden. Het plaatsen was in 't bij zonder in de eerste helft zwak en sommige spelers gingen er aan vankelijk te fel in. waardoor de goed en rustig leidende scheids rechter Meeuwenberg uit Zutphen het spel vaak moest onderbreken. Na een kwartier spelen nam Holten de leiding toen uit een hoekschop op rechts de bal door Andre Dekker scherp werd voorgezet, en door de hoog op springende Johan Huzen boven de handen van de mistas tende doelman Fucksin 't net werd geschopt. (0-1). Dit gaf Holten een HOLTEN - SALLANDIA 6-0. HOLTEN KAMPIOEN. Hoor ze juichen, hoor ze zingen! Heel de masse die het treft, Heel de aanhang der Rood-Zwarten, Die dot groot geluk beseft. Nu haar favoriete „Holten", In een steeds versnelde pas, Eindelijk de weg kon vinden Naar de derde klas! Het pleit is beslecht, Holten is kampioen, met 31 punten uit '21 wedstrijden en vooral een prachtig doelsaldo: 55 tegen 21 en met nog één wedstrijd te spelen, namelijk zondag uit tegen Lemelerveld. Uit deze cijfers valt te leren, dat niet alleen de achterhoede van de rood-zwarten een vrij hechte de fensie heeft gevormd. maar dat ook middenveld en voorhoede zich van hun beste zijde hebben laten ken- I nen in deze competitie. Een zware I hypotheek wordt nu echter op het toekomstig elftal gelegd, namelijk een goed figuur slaan in de 3e klas se. Zoals de zaken er nu voor staan lijkt dat geen onmogelijke opgave, maar dan zal er na een rustperiode I zeker flink aangepakt moet worden in de komende maanden Bepalen we ons nu nog maar tot de stand in 4H: Holten Schalk. Union S V. Kon. U.D Broekland Heino L'veld Sallandia Overwe. IJsselboys ZAC Zwolle Zondag worden gespeeld: Union goede stimulans, doch veel rustiger werd het spel nog niet, vooral om dat de vrije schoppen van aanvoer der Egberts van Sallandia veel ge vaar opleverden in de Holten-de fensie De achterhoede bleef echter een goede mandekking toepassen en in laatste instantie was ook doelman Gert Jan Wissink op zijn qui-vive. Nadat er enige goede kansen van Holten verloren gingen door te gehaast spel en zenuwen, werd vijf minuten voor de rust de stand op 2-0 gebracht. Een vrije schop op links, genomen door Dekker, welke de bal vergezeld liet gaan met de kreet „Hantje - Kan tje" belandde precies op 't hoofd van bedoelde Johan Veneklaas en met een achterwaartse kopbal pas seerde Johan tot zijn grote vreugde de verraste doelman van Sallandia. Met deze stand brak ook de rust aan en waren de ruim vijftienhon derd belangstellenden reeds in de juiste stemming gebracht, die ech ter na de pauze tot een ware hap pening zou losbarsten. Ook na de thee was het een sterk aanvallend Holten die steeds maar weer de Sal landia verdediging onder druk zet te. en toen in de zestiende minuut na een prachtig lopende Holten aanval Bert Knapen de bal loeiend hard in de touwen schoot en zijn ploeg daarbij op een 3-0 voor sprong zette, was het verweer van Sallandia gebroken. De rust keerde in de Rood-Zwarte gelederen terug en vijf minuten later scoorde Andre Dekker, eveneens met een kei harde knal Holten's vierde treffer. Wat een feest en wat liep het ge smeerd! De H.V.C.-ers gingen maar door en na ruim een half uur maakte slager Egberts hands in het strafschopgebied toen hij een strakke voorzet van Huzen met zijn hand afweerde. De penalty werd door doelman Wissink hoog in de touwen geschoten. „Zo moet dat" schijnt hij gedacht te hebben en Holten leidde met 5-0. Enkele mi nuten voor tijd begon Holten's grote jeugdige aanhang reeds luid te zingen met „Wij zijn er bijna". Ook midvoor Bronsvoort deed nog een duit in het zakje door Holten's zesde doelpunt te scoren na goed doorzetten In eerste instantie keerde doelman Fucks de bal nog, maar de wegspringende bal werd nu door Hendry in het doel gelopen. Onder het gezang van een heel groot deel der toeschouwers klonk de fluit van scheidsrechter Mee uwenberg voor de laatste maal en mocht het eerste elftal van Holten zich met trots kampioen van de vierde klasse H noemen. Een jaar eensgezind en keihard werken kreeg op „Meermanskamp" zijn be loning. Er kwamen bloemen, er kwamen tranen er kwam cham pagne en er werd gezongen en ge lachen. Rood-Zwarten Allee. RONDRIT Toen de eerste storm wat geluwd was werd er door de jongens met een Jan Plezier, onder begeleiding van een geluidswagen een rondrit door het dorp gemaakt, maar velen inmiddels de vlag al hadden uitge hangen of ten minste een rood-zwart shirt uit het raam lieten wapperen. De stoet werd vergezeld door een rij auto's met suppor tersisters) en een hele grote groep jeugdige aanhangers op de fiets, al len in Holten tenue. In De Haar, was een gedeelte van de Churchill- straat door de buurtbewoners he lemaal versierd. Kennelijk alle maal Holten supporters. HET DINER. Hierna volgde een diner bij Hotel Vosman, waarbij spelers zich lang niet onbetuigd lieten. De meesten hadden de hele dag, en sommigen zelfs de laatste dagen nog niet al te veel gegeten. Tijdens het diner, waarbij natuurlijk een toespraak door de voorzitter de heer J. War- rink werd gehouden, werd door de vrouwen van de eerste elftal spelers en grensrechter een gedicht voor gedragen. waarbij andere deugden of ondeugden dan voetbal aan de kaak werden gesteld. Hierbij werd de gehele ploeg met trainer, leider, grensrechter en vaste chauffeur ge ridderd in de orde van „Het Meer- menneke" waarbij ze de toebeho rende versierselen ontvingen Ver der werd het woord nog gevoerd door de heer G.J. Kraay, fysiothe rapeut. die de jongens complimen teerde, en zich gaarne bereid ver klaarde, ook het komende seizoen weer hun eventuele blessures te behandelen. DE INSTUIF Ook hier was de stemming gewel dig. Enorm wat een feest1 De stemming zat er al meteen in. maar toen het „eerste" binnenkwam was er geen houden meer aan. Iedereen wilde feliciteren, of nog een keer fe liciteren en nog een keer vertellen hoe geweldig het was. Verrassend was ook de grote delegatie van onze zuster vereniging Koninklijke U.D. uit Deventer, die kwamen geluk wensen. waarbij ook door de voor zitter een toespraak werd gehou den en een prachtige standaard Het eerste van de S.V. „Holten" - zonder meer de technisch beste ploeg in de 4e klasse H van de KNVB - werd kampioen en promo veert naar de 3e klasse. Proficiat! Zittend van links naar rechts: D. Pasop, A. Ongena (grensrechter), Joh. Venéklaas, G. Paalman, TL. Jansen, Ber.t Knapen en G. Schoo ien. Staande van links naar rechts: trainer J. Bulteel, F. Hulleman, André Dekker, Nico Labobar, Gert Oolbekkink, Wim Tuller, Johan Huzen, G. J. Wissink, Hendri Bronsvoort, J. Rietberg en Henny Jalving (elftalleider). werd aangeboden. Praktisch alle tegenstanders uit de 4e kl. H belden nog 's avonds hun gelukwensen door. Ook werden er de gehele avond nog Sallandia gezichten ge signaleerd. Dan was nog aanwezig de heer Aanstoot, of te wel „Bets van de Poppe" om de heer Jalving (leider) een enveloppe met inhoud te overhandigen betreffende een weddenschap. Er werd gedanst en gesprongen en eigenlijk was er geen ruimte voor, waardoor het nog aan trekkelijker werd. Er werd gezon gen, heel veel gezongen bij de mu ziek van Tuitert. waarbij het eerste elftal een bijzondere voorliefde toonde voor het „Kufstrinerlied". Het glas werd geheven, en nog eens.en nog eens.en nog.Holten is Kampioen!!! Hol ten is derde klasser!!! HISTORIE De lange weg naar de 3e klasse K.N.V.B. Ruim 56 jaren waren nodig voor de S.V. Holten om te promoveren naar de derde klasse van de K.N.V.B. Precies elf jaar geleden werd de T.V.B. verlaten. Hoewel de weg lang is geweest, is er steeds met vaste hand gestuurd, zodat er met veel plezier op het doel gekoerst kon worden. In het eerste seizoen in de K.N.V.B. pakte La Premiere uit Almelo de titel, daarna werden we door de KNVB op een ander spoor gezet en kwamen terecht in de vierde klasse H. In het seizoen '68-69 werd Holten tweede en He lios kampioen. Het jaar daarop was Zwolle ons de baas en werd Hollen derde Het bestuur meende toen toch terug te moeten keren op de oude vertrouwde weg van 4B. In de daarop volgende jaren werden res pectievelijk OSV, De Tukkers, Senioren: Hector 2 - Holten 2: Aanvang 10.00 uur, vertrek 9 00 uur Holten 3 - De Zweef 4: aanvang 10.00 uur Holten 4 - BWO 3: aanvang 10.00 uur ATC 4 - Holten 5: aanvang 10.00 uur. vertrek 9.00 uur Tarzencup: Holten 7 - Holten 10: aanvang 9.30 uur Holten 9 - Holten 11: aanvang 9.30 uur Holten 6 - Holten 12: aanvang 9.30 uur Junioren: SVVN A 2 - Holten A 2. aanvang 2.30 uur. vertrek 1.45 uur •Holten B 1 - Dos '37 BI: aanvang 2.30 uur Alle overige junioren-elftallen zijn vrij en uitgespeeld. Pupillen: SVVN E 1 - Holten E 1aanvang 10,00 uur. vertrek 9.15 uur Markvogels E 1 - Holten E 2: aan vang 10.00 uur. vertrek 9.30 uur Holten E 3 - Enter E 3: aanvang 10.00 uur Excelsior E 4 - Holten E 4: aanvang 10.00 uur. vertrek 9.30 uur Excelsior F 2 - Holten F 1 aanvang 11.00 uur. vertrek 10.30 uur VESOS F 4 - Holten F 2: aanvang 11.00 uur, vertrek 10.15 uur Nu in alle klassen de volleybal kompetitiewedstrijden zijn ge speeld volgen tot slot de eindstan den. Voor Mintonette is dit seizoen goed geweest. Het eerste heren team werd kampioen en promo- veeort naar de 2e klasse. Het eerste damesteam wist zich in de 2e klasse prima te handhaven. De overige seniorenteams (dames 2 en 3 en heren 2, 3 en 4) klasseerden zich redelijk tot goed, behalve het 4e herenteam, dat duidelijk te zwaar ingedeeld was. Verheugend is de bijzonder goede eindklasse ring van het meisjes junioren team. De adspir anten meisjes kwamen vooral in de 2e kompeti tiehelft op toeren terwijl de adspi- ranten jongens in de middenmoot eindigden. Dames 1 (2e klas, distrikt) Coppejans 4 20-34, Set Up 2 20-31, Volley W 20-31, Tornado 20-27, Vrivo 20-21, Mintonette 20-16, Coppejans 3 20-15, Devoko 2 20-14, Wevo 20-13, Dynamo 20-12, SVVN 20-6. Dames 2 (3e klas) Markelo 1 18-34, Flash 3 18-33, Eversberg 118-21, Markelo 2 18-20, Holyoke 2 13-19, Mintonette 2 18-18, Rivo 2 18-16, SWN 2 18-9, Flash 4 13-9, Rivo 3 18-1. Dames 3 (4e klas) Flash 615-25, Flash 5 15-23, Flash 7 15-18. Mintonette 3 15-16, Ever sberg 2 15-8, SVVN 3 15-0. Meisjes junioren (distrikt) Rivo A 20-36. Flash A 20-33, Min tonette 20-27, Flash C 20-24, Flash B 20-23. Holyoke 20-22. Eversberg 20-20. Volley A 20-17, Rivo B 20-12, Volley B 20-3, Kuipers 20-3. Meisjes adspiranten (distrikt) ATC-B 22-41, Flash A 22-40, RiVO A 22-39, Apollo B 22-30. Holyoke A 22-29. Markelo 22-22. ATC-F 22-20, Holyokl B 22-14. Flash C 22-9, Mintonette 2£-7, Rivo C 22-7, Flash E 22-6. Heren 1 en 2 (3e klas)- Mintonette 1 14-24, Flash 2 14-23, Rivo 3 14-20, Flash 3 14-16, Markelo 1 14-11, Mintonette 2 14-10, Mar kelo 2 14-8, Holyoke 2 14-0. Heren 3 plus 4 (4e klas) Eversberg 1 14-23, Flash 4 14-23, SVVN 1 14-15, Flash 5 14-15, Rivo 4 14-14, Mintonette 3 14-13, SWN 2 14-7, Mintonette 4 14-2. (Beslis singswedstrijd Eversberg 1 - Flash 4). Jongens adspiranten (distrikt) Flash A 17-31, Kuipers B 17-31, Markelo 17-26, Vrivo 17-16, Rivo 17-16, Mintonette 17-13, Flash B 17-12, Medusa 17-11, Wevo 9-4, Kuipers A 17-2. (Beslissingsweds trijd Flash A - Kuipers B). Rood-Zwart en NEO kampioen, terwijl Holten bleef steken als der de, achtste, derde en tweede. In het seizoen '74 - '75 werd de vierde klasse H weer opgezocht en alles wat Holten is, kan zich nog de wedstrijd tegen RODA in Deventer herinneren. Holten werd derde dat seizoen. Vervolgens snoepten Broekland en Ommen ons nog eens de titel voor de neus weg. alvorens we ons als sterksten van de vierde klasse H mochten uitroepen. Drie spelers hebben deze lange rit mee gemaakt, te weten Johan Veen- eklaas. Gert Paalman en Dinant Pasop. Johan heeft het gepresteerd om zonder onderbreking alle elf ja ren in het eerste team te spelen Het feit, dat tegenwoordig alles sneller gaat, moet het mogelijk maken de weg van de derde klasse naar de tweede klasse wat sneller af te leg- Holten aanvoerder Gerrit Paal man op de schouders van Sallan- dia's aanvoerder. Al zijn de Holtenaren dan derde klasser geworden, ze zullen toch de strijd in de vierde klasse H nog even moeten doorzetten. A.s. zondag vindt de laatste wedstrijd plaats, en wel uit tegen Lemelerveld. Uit eraard zal er geen supportersbus meer rijden, dus iedereen wordt verzocht op eigen gelegenheid deze wedstrijd te bezoeken. De strijd om de onderste plaats wordt een Zwolse aangelegenheid, want de club van onze plaatsgenoot Her man Kalfsterman. Sportclub Overwetering heeft zich afgelopen zondag weten veilig te stellen door een gelijkspel tegen ZAC. ZAC speelt thuis tegen Schalkhaar en Zwolle speelt thuis tegen Broek land. De wedstrijd begint om 11 uur in verband met de belangrijke eredi visiewedstrijd Go Ahead Eagles- FC Amsterdam. Het vierde van de S.V. „Holten" promoveert naar .de, 2e klasse. Aan het in Enter gehouden judo toernooi werd deelgenomen door een groot aantal jongens en meisje van de S.V. „Bato". Dejongstentot en met 10 jaar kwamen 's morgens op de mat, de 10 tot 16 jarigen 's middags. De ouders toonden voor het goed georganiseerde toernooi veel belangstelling. De Holtense judokas kwamen heel goed voor de dag. Arjan Nijland, Jeroen Bakker en Erik Roelvink wonnen een eerste prijs en een tweede prijs kre gen Carola Stam, Jan Post en Erik Schmets. De door Enter beschikbaar ge stelde wisselbeker ging mee naar Den Ham. Holten werd in het ein dklassement eervol derde Begunstigd door het fraaie voor jaarsweer waren zondag vele lief hebbers van het rijden van een oriënteringsrit van heinde en ver naar Holten gekomen om daar hun liefhebberij te beoefenen. Er kon worden gestart in de A-klasse (geoefenden) en de B-klasse (min der geoefenden en beginners). De gemeenschappelijke inspanning van de uitzetters de heren T. Bijma en G Nijenhuis had ertoe geleid, dat de deelnemers een tot het uit erste vergende rit voorgeschoteld kregen, die vlekkeloos in elkaar zat, ondanks de vele valstrikken, die er in verwerkt waren. Dat nie mand deze rit foutloos uitreed was dan ook niet zo verwonderlijk, maar ondanks de strafpuntenregen werd de pret niet gedrukt en tijdens de prijsuitreiking bij „De Preuter aan de Markeloscheweg, waar de finish was, heerste dan ook een ont spannen sfeer toen voorz. Dirk J. Schooien tegen half zes de prijzen uitreikte. Deze vielen ten deel aan: A-klasse: 1 H. Paalman, Wierden 150 str.p.; 2 L Roelvink, Deventer, 291 str.p 3 E Tempelman, Wier- den 437 str.p.. B-klasse: 1 H Mooiweer, Holten 368 str.p.2 H Scholten, Zenderen 500 str.p.3 A. Lichtenberg, Holten 512 str p 4 J. Tuller, Holten 522 str.p ;5H J Otten. Kerkenveld524 str.p. De poedelprijs was met 1225 straf- punten voor de heer W. Boode uit Hellendoorn.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 15