li U LIE WÊ 2JI IIIE11V V jê IIL jU LI Onderavond KoIkle»terschool kleefde première MOTOCROSS MARKELO J Vijftig jaar getrouwd OPEN DEUR-SAMENKOMST „De Hoolter Daansers Bejaarden- sociëteit 9 9f 91 9 mmf 9 91 9 9f 9 9 9f BfHh99f RONTGENOLOGISCH BORSTONDERZOEK Kan Moedermavo doorgang vinden? SOOee 1 z is 6 S Vrijdag 21 april 1978 HOLTENS NIEUWSBLAD zondag 23 april aanvang 12.30 uur Gemeente Holten Openbare kerinisgeving Tijdelijke verkeers maatregelen GEMEENTE HOLTEN Officiële publikatie fc. 2 c O c q 5 m INTERNATIONAAL UniTEMC MIEIIWCDIAn ïii Abonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Advertentie-adviseur: V/. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij Enkele weken geleden heeft in deze krant een arti kel gestaan over een moge lijke start in augustus a.s. van een dagmavo voor volwassenen, beter bekend als moedermavo, te Hol- ten.Deze mavo zal gaan fungeren als een depen dance van de Deventer Avond Scholen Gemee nschap. Om een indruk te verkrijgen van de animo voor deze moedermavo heeft op donderdag 13 april j 1in de scholengemeenschap een voorlich tingsavond plaatsgevonden. De be langstelling voor deze avond was vrij gering. Burgemeester Enklaar, die als portefeuillehouder van on derwijs aanwezig was, kon in zijn openingswoord slechts een tiental Maandagavond jl. hield de kleuterschool haar jaar lijkse ouderavond, in zaal Vosman. Voorzitter Akkermans heette allen hartelijk wel kom, in 't bijzonder de af- gevaardigen van de kleu terscholen uit de Haar en Tuinstraat, o.l. Kolschool, mevr. Müller van het V.O.O., en de heer Kees Bos. Ondanks 't feit dat 't leerlingen-aantal terug loopt kan de school toch nog een jaar drie-klassig blijven. Een vreugdevolle mededeling aldus de voor zitter. Notulen en kasverslag lagen in de pauze ter inzage. De kas en be scheiden werden in orde bevonden door mevr. Alons en dhr. Wansink. In de nieuwe kascommissie werden benoemd de heren J. Nijland, Kol- weg en J. Ehren, Borkeldsweg. te vinden. Reeën vind je hier in de omstreken: je moet er soms wel vroeg je bed voor uit, aldus Kees Bos. Soms hoor ik de mensen in het mu- seu m nogal eens beweren datje aan het gewei kunt zien hoe oud een dier is, dat is beslist niet waar; je zou een dier daarvoor in de mond moeten kijken. De grootte van zo'n gewei hangt van de kwaliteit voedsel af wat een dier krijgt. De heer Bos liet een prachtig gewei zien van een dier van 6 jaar oud uit de N.O. polder en een schamel ge- weitje van een 12 jaar oud dier hier uit de buurt. Het gewicht van hert en ree verschilt ook nogal; zo weegt een ree 50 pond en een hert 350 pond. Vervolgens draaide hij een film over dieren en planten rondom Holten. Hoe prachtig kan een spin- neweb zijn vol dauwdruppels, een eenvoudige berkentak in knop, een berm of sloot begroeid met bloe men, een eekhoorn die wat heen en weer wipt in de boom, de heide in bloei en ga zo maar door. De men sen gaan vaak aan deze pracht voorbij zo zei de heer Bos. Tenslotte beleefden de aanwezigen de pre mière van de film over Alaska waar elanden gefilmd die waarschijnlijk nog nooit een mens hebben gezien. De voorzitter dankte de heer Bos hartelijk voor zijn causerie en films en bood hem een boeket bloemen en een geschenkenbon aan. Het was al met al een zeer ge slaagde avond waarvoor veel be langstelling bestond. G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bath men bij: H. VOOGSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Dinsdag 25 april hoopt het echtpaar E. Teeselink en G.J. Teeselink-Schutte, Oude Stationsweg 3 te Hol ten, te gedenken dat ze een halve eeuw geleden in het huwelijksbootje stapten. Het gouden echtpaar woont sinds de trouwdag op de boerderij in het Holterbroek. Enkele jaren geleden heeft Teeselink de boerderij overgedaan aan zijn schoonzoon de heer Hoekman. Werken doet de bruidegom alleen nog als hij er zin in heeft, maar hij heeft nog steeds veel interresse voor alles wat met boeren te maken heeft. De heer Teeselink is 73 en zijn vrouw is 75 jaar. Het echtpaar dat zich mag verheugen in een goede gezondheid heeft 3 kinderen, 17 kleinkinderen en 2 achterkleinkinderen. Het gou den paar recipieert dinsdagavond in zaal "Het Bonte Paard" in Dijkerbroek. In de Geref. Kerk zal zondagavond de laatste Open Deur-samenkomst in dit seizoen worden gehouden. Het thema van deze avond is „Belijden". Spreker is brigadier J. Heinsdijk van het Leger des Heils uit Amstelveen. Aan deze bijeenkomst (aanvang 19.15 uur met vooraf een kwartiertje sa menzang met aan het orgel J.H. van Engbrink) wordt medewerking ver leend door het muziekkorps en de zangbrigade van het Leger des Heils te Almelo. De Open Deur-commissie zou graag vernemen hoe of men in Holten denkt over de in het afgelopen winterseizoen gehouden samen komsten en het „Open Deur-werk". Reakties worden met belangstelling tegemoet gezien op het secretariaat, Verzetstraat 16, tel. 12 41 Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met een te verrijden motor cross in de Zuurberg alhier op maandag 1 mei 1978, op die datum tussen 9.00 en 18.00 uur, ten be hoeve van de veiligheid van het verkeer, de volgende verkeers maatregelen van kracht zijn: I. voor de Langstraat, vanaf Rijksweg 44 (Markeloseweg) tot aan de Beusebergerweg en voor de Beusebergerweg, vanaf de Lambooysweg tot aan de Lang straat, een stopverbod voor beide zijden van de weg; II. de Brenderweg, vanaf de Kwin- tenweg tot aan de Evertjesweg; de Evertjesweg, vanaf de Beus ebergerweg tot aan de Lang straat; de Kniepenweg, vanaf de Evertjesweg tot aan de Zuur- bergweg; de Zuurbergweg, vanaf de Langstraat tot aan de Kniepenweg en de Kroepins- weg, vanaf de Beusebergerweg tot aan de Brenderweg, gesloten voor alle verkeer, behalve voet gangers, in beide richtingen. Holten, 21 april 1978 Burgemeester en wet houders voornoemd, W. H. Enklaar, burge meester G J. Langenbarg, secre taris Burgemeester en wethouders maken bekend, dat in de periode van 2 mei tot en met 9 mei a.s. in deze gemeente weer een röntgenologisch borston derzoek zal plaats vinden. De meeste gevallen van snel voortschrijdende en ernstige longziekten komen voor bij mannen boven de 40 jaar. In verband hiermede wordt in deze groep het onderzoek jaarlijks uitgevoerd. By de andere bevolkings groepen kunnen langere tussenpozen in acht worden genomen. In deze gemeente zal dit jaar het onderzoek plaats vinden voor alle perso nen van 40 jaar en ouder. Het onderzoek zal worden gehouden in het Groene Kruisgebouw, Gaar- destraat31, alhier. In het belang van een krachtige bestrijding der tbc is het noodzakelijk dat van iedere opgeroepene een foto wordt gemaakt. De kosten van het onder zoek bedragen f 4,75 per foto. De oproepen zullen binnenkort worden verzonden. wy menen, dat het de plicht is van een ieder, niet alleen jegens zichzelf maar ook tegenover zijn huisgenoten, ja, ten opzichte van de gehele ge meenschap om aan deze oproep gevolg te geven. Voorts zU er op gewezen, dat bij het borstonderzoek soms afwijkingen aan andere organen in de borst aan het licht komen waarvoor men dan zich op tijd kan laten behandelen. In de volgende gevallen behoeft men niet deel te nemen aan het onder zoek: 1. bij ziekte; 2. wanneer men korter dan twee maanden geleden is onderzocht; 3. wanneer men regelmatig onder controle staat van het districtsconsulta tiebureau; 4. wanneer men regelmatig via het bedrijf waarin men werkt wordt onder zocht. Wy hopen, dat alle voor het bevolingsonderzoek in aanmerking komende inwoners voldoende van de noodzaak en de wenselykheid van dit onder zoek zyn doordrongen. De leiding van de voorbereiding en de administratie van het onderzoek berust by de heer R. Petter, Mr. G. Vixseboxsestraat 20, alhier Voor inlichtingen kan men zich wenden tot de heer Petter of tot de gemeente secretarie. De telefoonnummers zijn respectievelijk 1812 en 1666. Wy verzoeken u zoveel mogelijk op het in de oproepingskaart aangege ven tydstip te komen en gepast geld mede te nemen. Wanneer personen uit één gezin op verschillende tijdstippen zijn opgeroepen dan is het toegestaan om gezamenlijk op één van die tydstippen te komen. In het Groene Kruisgebouw zullen voldoende helpsters aanwezig zijn om een vlotte gang van zaken te waarborgen met kleding enz. Holten, 21 april 1978 Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester. O. J. Langenbarg, secretaris. „De Hoolter Daansers" hebben j.l. zondag hun eerste groepsfoto gemaakt bij de fam. Borstlap te Holten. De Hr. Borstlap, die een verwoed paardeliefhebber en kenner is en alom bekend in Nederland, heeft eens een keer tegen een bestuurslid gezegd: „Ik woon hier nu al 10 jaar en ik word nog steeds niet als Holtenaar er kend", en ik zou het erg op prijs stellen als u met uw groep een foto by mijn boerdery en paardestallen liet maken". Zodoende heeft het bestuur besloten om zijn aanbod te accepteren en toog het hele gezelschap naar zijn huis waar hem een kleine attentie en zijn vrouw bloemen werd aangeboden. Hierop reageerde de Hr. Borstlap, dat hy als eerste donateur van onze boerendansgroep werd. Daarop bevestigde de voorzitter Jan Mossink, dat hy wel degelijk als Holtenaar in onze kring werd opgenomen. Na een gezellig samen-zyn en onder het nuttigen van een drankje en muziek werden er tot besluit nog enkele dansen voor hem en zijn familie ten uitvoer gebracht. De boerendansgroep „Dé Hoolterdaansers" voor de boerderij van de familie Borstlap aan de Haalmans- weg in het Neerdorp dames en één heer verwelkomen. Een speciaal woord van welkom richtte hy tot de heer Harrewijn en mevrouw van Dijke, resp. conrector en lerares van de Deventer Avond Scholen Gemeenschap, die de ver dere avond verzorgden. De burge meester stelde duidelyk dat het gemeentebestuur gaarne ziet dat in Holten een moedermavo van de grond komt en dat dan ook op vol ledige medewerking van de zijde van de gemeente kan worden gere kend. De heer Harrewijn en mevrouw van Dijke gaven vervolgens een'uit voerige uiteenzetting over de mo gelijkheden die het dagmavo- onderwijs voor volwassenen (moe der mav) te bieden heeft. Na deze opleiding verkrijgt men het offi ciële mavo-4 diploma; de cursus duur bedraagt bij een (volledig) lessenpakket van 6 vakken drie jaar. Voorts bestaat de mogelijk heid ook minder vakken te doen. In dit geval kan men met deelcertifi caten toch het officiële diploma behalen. De aanwezigen maakten ruim schoots gebruik van de mogelijk heid tot het stellen van vragen, waardoor werd bijgedragen aan een levendige discussie. O.a. bleek daaruit dat voor som mige dames de schooltijden van de eerste en tweede klassers van sommige largere scholen (2x per week om 11 uur v.m. vrij) een be lemmering vormden zich voor de cursus aan te melden In verband hiermede zal van gemeentewege met de hoofden van de lagere schch len op korte termijn overleg plaats vinden of mogelijk wijziging van deze schooltijden kan worden be werkstelligd, mits dit uiteraard meerdere dames betreft. Het is echter duidelijk dat, wil er in Holten een moedermavo van start kunnen gaan, er meer deel name nodig is. Verwacht wordt dat er wel degelijk meer animo be staat bij de dames - en ook heren - in Holten en omringende plaatsen, doch dat eerst een zekere drem pelvrees moet worden overwon nen. Daarom zal nog een tweede voor lichtingsbijeenkomst te Holten worden verzorgd door de heer Har rewijn. Deze bijeenkomst zal plaats vinden op: woensdagmorgen 26 april a.s. om 9.30 uur in het gemeentehuis (commissiekamer). Belangstellenden zijn van harte welkom op deze bijeenkomst. Ook kunnen informatiebulletins met inschrijvingsformulieren worden verkregen op de secretarie, afde ling Onderwijs c.a. Mevr. J. Kevelam-Ulfman en de heer H. Beldman werden voorge steld als nieuwe oudercommissie leden; zy gingen hiermee akkoord en werden welkom geheten door de voorzitter. Van mevr. A. Oplaat en de heer A. Vincent werd afscheid genomen onder dankzegging voor al het werk dat ze in de loop der jaren gedaan hadden. Beiden kre gen een plant aangeboden. Voorts werden er nog enkele mededelin gen gedaan en werd de rondvraag gehouden. In de pauze werd onder 't genot van een kopje koffie de ver loting gehouden. De ouders werden door de voorzitter bedankt voor het beschikbaar stellen van de prijzen. Na de pauze was het woord aan Kees Bos. Hy begon meteen duide lijke uitleg over het verschil hert en ree. Herten zyn alleen op de Veluwe Kees Bos ruim 14 dagen met z'n camera had rond gezworven. Een uitgestrekt gebied vol prachtig na tuurschoon. Hy had o.a. een groep De maandelijkse bijeenkomst van de Bejaardensociëteit "Holten" zal woensdagmiddag 26 april om 2.30 uur worden gehouden in gebouw "Irene" (Boschkampsstraat). Er zal dan gelegenheid zijn om zich op te geven voor het jaarlijks uitstapje op donderdag 11 mei. Nadere bij zonderheden hierover in ons blad van de volgende week. Nf.öl O O O' <J\ (fi O 0 2 5? p m aan de start o.a. H. Mikkola R Herlings B. Lackey Gerrit Woisink

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1