Eerste plaats voor „Twenhaarsveld" Resultaten pupillen SV „Holten Programma SV „Holten" Magen Junioren 5V „Holten" HOLTEN BLEEF KOPLOPER Trekking verloting Resultaten senioren SV „Holten" Men bleef IJsselboys goed lie baas (2-5) Holten speelt zondag de strijd van de waarheid Ouders van Holten D3 en Holten 04: Attentie n HOLTENS NIEUWSBLAD - 7 APRIL 1978 - PAG. 9 In een enerverende wedstrijd is het Holten gelukt om in Wijhe een ruime 5-2 zege te behalen tegen IJsselboys. De start van Holten was bijzonder sterk en na het eerste kwartier was Je stand reeds 3-1 in het voordeel ran Holten, dat hierna om onbe grijpelijke redenen zich in de ver- Jediging terugtrok, waardoor de thuisclub vooral in de laatste twintig minuten een felle druk litoefende op Holten, dat defens- ef in deze periode soms raar stond ,e schutteren. Gelukkig was de /oorsprong bij de rust nog 3-2 en verd er in de tweede helft veel be er en meer aanvallend gespeeld, :odat nu Holten haar wil oplegde tan de tegenstander. lolten begon sterk aanvallend en n de tweede minuut moest de wei elende doelman Busser op het aatste nippertje een mooi geplaat- te boogbal van Bronsvoort tot loekschop verwerken. Even later ilaatste André Dekker de bal pre- ies op de opkomende back Schoo- jn, die in het strafschopgebied oor back L_Nijhof van de bal werd ewerkt. Scheidsrechter De Korte iit Deventer wees naar de stip en e wel wat zwaar bestrafte overtre,- .ing werd door André Dekker reso- aut benut door de penalty on- oudbaar in te knallen, (O-D. n de zesde minuut werd Brons oort op ca achttien meter voor et doel gehaakt en de hiervoor aegekende directe vrije schop rerd door Dekker schitterend over e muur en doelman in het net ge- eponeerd, (0-2). Weer twee minu- ?n later werd Hendry in het straf- ;hopgebied onderuit gehaald, och nu gaf de scheidsrechter geen ;rafschop maar de slecht wegge werkte bal werd door Dekker kei- ard tegen de paal geschoten. Wat ïn start! iierna kwam IJsselboys goed te lg en kreeg achterelkaar drie oekschoppen te nemen, die alle rie veel gevaar opleverden voor de izeker spelende Holten- ;hterhoede. De laatste hoekschop erd door Hullegien goed inge- ihoten en door keeper Gert Jan 'issink in eerste instantie gekeerd, pch rechtsback Nijman schoot pnieuw in, waarbij de bal door de :hter de doellijn staande Oolbek- .nk werd weggekopt en de op één n staande scheidsrechter consta- •erde dat de bal de doellijn was »passeerd, zodat de score 1-2 erd. Na een klein kwartier kopte uzen uit een hoekschop van Hon- ;link (erg traag en te weinig te- igverdedigend) de bal keurig ngs de mistastende keeper Bus- r en Holten leidde weer met 3-1. aarna kwam IJsselboys goed op- tten en lukte het Holten niet om t de verdediging te komen en na- it Wissink enige keren handelend oest optreden was het na een ein half uur, dat linkshalf Theo shof na een slecht weggewerkte il uit een hoekschop deze van ca. meter schitterend inschoot (2-3). plten kreeg het hierna erg moei- k en kwam steeds meer in de ver- jukking, doch slaagde er in met ze 2-3 stand de rust te bereiken, de tweede helft nam Johan Ve- klaas de plaats in van de tegen- llende Hondelink en het leek er dat de ploeg hierdoor meer ver- mwen kreeg. Zij speelden stuk- n beter dan in de eerste helft, •rst schoot Huzen goed in en na ren minuten schoot stopper .alman de bal keihard tegen zijn tegenstander op. waarbij de bal vlak langs het Holten doel ging. In de twaalfde minuut gaf Bert Kna pen (veel kilometers verslindend) een prachtige dieptepass op de sprintende Bronsvoort, die alleen voor de keeper gekomen de bal be heerst in het doel schoof (2-4). Dit doelpunt gaf Holten haar zelfver trouwen terug. Ook leek het er veel op dat de IJsselboys gebrek aan conditie hadden, want het plaatsen en het vrijlopen werd steeds min der, terwijl Holten daarentegen veel consekwenter de mandekking toepaste. Bovendien nam de Hol ten achterhoede geen enkel risico meer (geleerd uit de wedstrijd te gen ZAC?) en zette haar voorhoede voortdurend aan het werk. Het middenveld was nu ook geheel in het bezit van de Rood-Zwarten en er kwamen vele goede scorings kansen, die of net naast of net over het doel verdwenen, terwijl één er van op de doellijn door stopper Bult werd gekeerd. Vlak voor het eindsignaal van de rustig leidende scheidsrechter Korte, was het Bronsvoort die zich netjes vrijs peelde en de bal keurig afgaf aan Joh. Huzen, die, na eerst tegen de keeper te hebben opgeschoten, de bal wederom inschoot, die on houdbaar in het doel verdween, hiermede de eindstand op 2-5 bepa lend. Door deze zege bleef Holten lijs taanvoerder in haar klasse en doordat Schalkhaar in Den Hulst met 2-1 verloor, wordt de voor a.s. zondag in Holten te spelen weds trijd Holten-USV wel zeer belang rijk voor de Holtenaren Zondag 2 april nam zwemclub Twenhaarsveld deel aan de laatste recreatieve wedstrijd uit de vierkamp tussen Z.P.A. (Almelo), H.Z.C.-de Weusthag (Hengelo, de Vlaskikkers (Tubbergen), Scholtenhagen (Haaksbergen) en Twen haarsveld uit Holten. Na drie wedstrijden stond Twen haarsveld aan de leiding en moest er deze middag getracht worden deze plaats te behouden. Gesteund door aanwezigheid van vele ouders werd er in het overdekte bad te Hengelo gestart met de schoolslag. De zwemmers van Twenhaarsveld kwamen met de rest van het veld goed mee doch tikten zelden als eerste aan. Bij de tussenstand bleek dat Twenhaarsveld nog aan de leiding ging. Met veel zenuwen werd er gestart met de vrije slag. Wederom zwom men de Holtenaren redelijk mee, doch weer werden niet de gebruike lijke prestaties geleverd. Ook de es tafettes werden deze keer niet ge wonnen zodat er vol spanning op de einduitslag werd gewacht. En deze was als volgt: 1. Twenhaarsveld 17 pnt.; 2. H.Z.C.-de Weusthag 16 pnt.; 3. Z.P.A. 14 pnt.; 4. V. Laskikkers 8 pnt.; 5. Scholtenhagen 4 pnt. Het was Twenhaarsveld toch ge lukt de Weusthag één punt voor te blijven, zodat de begeerde beker voor de eerste prijs mee naar Hol ten ging. Dit was de derde achte reenvolgende maal dat „Twen haarsveld" de eerste prijs heeft be haald bij deze wedstrijden. Zeker Holten krijgt zondag Union S. V. op bezoek en dat wordt de strijd van de waarheid. Leek het er aanvankelijk op, dat Schalhaar de groot ste rivaal van de rood zwarten zou zijn. Zondag zijn de rollen in eens omge keerd, doordat Schalkhaar tegen Union een 2-1 neder laag leed. Bekijken we het verloop van de competitie van de drie rivalen zoals we de koplopers mog mogen noe men, dan is Schalhaar de compe- tite niet zo best begonnen; vier ne derlagen met daar tussen één overwinning. Later hebben de voorstadbewoners van Deventer zich goed hersteld om tenslotte de beide laatste wedstrijden te verlie zen. Union kreeg na een keurig be gin, in november en december een inzinking en verloor driemaal ach ter elkaar, om daarna tweemaal ge lijk te spelen. Na 4 december kwam er een flink herstel, zodat de weds trijd van zondag jl. de doorslag gaf en Schalkhaar werd voorbijge streefd, zij het nog maar met twee puntjes. Holten liet het plotseling in januari tweemaal afweten, speelde daarna tweemaal gelijk met daar tussen door nog een ne derlaag, maar herstelde zich zon dag door een prachtige overwin ning op de IJsselboys. Men zie el ders de competitiestand in dit blad De spanning zit er nog voor hon derd procent in. Het is te verwach ten, dat de gasten veel publiek zul len meebrengen en dat houdt in dat ook de Holtenaren in grote getale aanwezig moeten zijn om hun favo rieten aan te moedigen. Winnen zij deze strijd, dan staan ze er niet slecht voor. Schalkhaar moet naar Overwetering en de Olstenaren staan er voor bekend, dat zij thuis nog wel eens flink uit de slof kun nen schieten, al lijkt de vierde plaats van onderen op de ranglijst dat niet te bevestigen. De supportersvereniging wil van deze belangstelling een graantje meepikken en houdt weer de ge bruikelijke verloting met deze keer weer een dames- of herenrijwiel als hoofdprijs. Supporters van H.V.C. profiteer daarvan en kom tijdig om de sfeer om het groene strijdperk te verhogen. U zult er uw favorieten een hart mee onder de riem steken. SENIOREN: Holten 2-SOS 2 10' u„ SDOL 2-Holten 3 10.30 u„ v. 9.30 u., NEO 5-Holten 4 10 u., v. 8.45 u., Holten 5-Borne 4 10 u., Enter 5-Holten 6'10 u„ v. 9 u., Holten 7-Hector 4 10 u., Holten 8-Wierden 5 10.30 u„ Haarle 5-Holten 9 10 u., v. 9 u.. Holten 10- SDOL 5 11.45 u., Wierden 6-Holten 11 10 u., v. 9 u., Holten 12-GFC 6 10.30 u. JUNIOREN: DOS '37 Al-Holten Al 3 u., v. 2 u., MVV '29 Bl-Holten BI 2.30 u., v. 1.30 u„ Holten B2-SOS B2 3 u., Hol ten Cl-Hulz. Boys Cl 2.30 u.. Holten C2-Nijverdal Cl 1 u.. Excelsior C4-Holten C3 10 u„ v. 9.15 u., Sp. Rijssen C3-Holten C4 llu.,v. 10.15 u. PUPILLEN: Vrijdag 7 april: Holten Dl-SDOL Dl 19 u Zaterdag 8 april: RV Dl-Holten D2 10 u.. v. 9.30 u Markvogels Dl-Holten D3 11 u„ v. 10.15 u., Holten D4-De Zweef D3 9.30u.,Hulz. Boys El-Holten El 10 u.,,v. 9.15 u., Haarle E2-Holten E210 u., v. 9.15 u., Holten E3-Eversberg El 10 u., Markvogels E2-Holten E4 10 u., v. 9.15 u., Haarle F 1-Holten F1 10 u., v. 9.15 u., Hulz. Boys F2- Holten F2 11 u., v. 10.15 u. Zondag 9 april: Holten D3-Holten D4 13.30 u. Woensdag 12 april: Blauw Wit F2-Holten F2 18.30 u. een complimentje waard. Van harte proficiat! TIJDEN; 25 METER SCHOOLSLAG MEIS JES: Ellen Leeftink 33.1, Annet Boode 28.4, Arianne Bannink 27.1, Liesbeth v. d. Berg 24.5. JONGENS: Robert Akkermans 34.3, Mark v. d. Maat 31.5, Gerald Jansen 26.5, André Bekkemens 28.8, Erik Bekkemens 26.5, Michiel Bakker 29.6. 50 METER SCHOOLSLAG: Moni que Eggink 49.0, Hetty Jongman 1 00.6. Ingrid Brouwers 52.2, An- nemarie v. Vussel 48.5, Ingrid Jan sen 50.2, Herma Bos 44.7, Ineke Brinkman 46.1, Carolien Delbeek 51.5. JONGENS: Edwin Bakker 55.2, Paul Akkermans 50.8, Edwin Brouwer 51.1, Erik Bekkemens 47.8, Rudie Drenth 56.6, Andries Ligtenberg 42.9, Dipk Megelink 43.0. 25 METER VRIJE SLAG MEIS JES: Inge Kerkdijk 40.8, Rianne Landeweerd 38.1, Floortje Driessen 34.6. Janny Hovenkamp 25.8. MEISJES: Hans Klein Velderman 32.2, Mark v. d. Maat 34.1, Gerben Tornbroers 45.7, Willy ter Harmsel 22.1, André Kers 25.5, Edwin Kers 27.7. 50 METER VRIJE SLAG MEIS JES: Erna Baan 48.5, Jeanet Bek kemens 43.3, Rita Bronsvoort 45.3, Margreet Aanstoot 49.0, Jetty ten Dam 42.7, Hermie Dijkerman 35.6, Annemarie Ophof 36.2, Jenke Hof man 45.8. JONGENS: Benno Jongman 41.0, Marcel Kers 50.0, Herman Klein Velderman 43.2, Jan Ophof 317, Wim Boode 45.8, Arnold Nijenhuis 31.1. SB Iten Bl-Deto BI >lten BI dat in de eerste helft een atte indruk maakte, slaagde er ?t in de vast niet foutloze gasten voor de thee op een achterstand zetten. De verschillende kansen er kwamen bleven onbenut >k Deto slaagde er niet in keeper iljk te passeren, al moest in de itste minuut Egbert Veneklaas n inzet van Deto van de doellijn ippen. i de rust een feller Holten dat •to herhaaldelijk onder druk zet- De zeer hard werkende Kees J an inig bezorgde de defensie van •to volop werk. Holten moest ;h nog tot de 39e minuut wach- 1 op de verdiende voorsprong, n ingooi door Dinant Paalman landde via Richard Vixseboxse Dick Kappert die middels een litterende omhaal 1-0 deed aan- lenen. Wat Deto daarna ook Dbeerde, de achterhoede gaf geen ns weg. De wedstrijd werd op Drtreffelijke wijze geleid door vintenberg, die voor deze mid- g de weggebleven (zonder be- ht) scheidsrechter verving. :elsior B4-Holten B2 or rust was Holten B2 veel ster- r dan het Rijssense Excelsior, t resulteerde al na 10 minuten in een 1-0 voorsprong. Met de rege lmaat van de klok werd de stand opgevoerd tot 4-0. Met deze stand ging ook de rust in. In de tweede helft was het spel wat minder. Vooral in het begin van deze helft wilde het eerst niet luk ken. Na ongeveer 25 minuten werd het toch door een fraai doelpunt 5-0. Holten bleef doorgaan zodat even voor .het eindsignaal er nog een doelpunt aan werd toegevoegd. Eindstand derhalve 6-0 en wel meer dan verdiend. Hollen C3-K0SC C3 Na het jammerlijke verlies van vo rige week wist Holten weer langszij te komen door te winnen van KOSC. Direct na de aftrap ging Holten in de aanval, wat resul teerde in een doelpunt in de eerste minuut. De gasten waren hierdoor van hun apropos gebracht en Hol ten kon met rustig en beheerst voetbal de score opvoeren tot 3-0, wat tevens de ruststand was. Na de thee hetzelfde spelbeeld. De tegenstanders waren volkomen machteloos tegen het spel dat Hol ten op de grasmat legde Bij de drie gescoorde doelpunten van voor de rust mochten de Holtenaren nog viermaal scoren. Eindstand 7-0. Volgende week uit tegen Excelsior van hetzelfde? Zondag a.s. zullen Holten D3 en Holten D4 een voorwedstrijd spe len om half twee. Dit voorafgaand 1 aan de grote wedstrijd van Holten 1 tegen USV. De laatste weken is van beide zijden gespioneerd naar de taetie"k van de leiders. Er is al ge sproken om in trainingskamp te gaan maar of dit de financien toe zal laten is nog een vraagteken. Ouders kom dus zondag om half twee naar de Meermanskamp om deze titanenstrijd te volgen. U kunt dan zien waar uw zoon 's zaterdags Door de fraaie overwinning op de IJsselboys in Wijhe is Holten kop loper gebleven. Wel is haar opvol ger een andere geworden. Schalk haar heeft namelijk plaats moeten maken voor Union S.V. en het toe val wil, dat beide rivalen zondag el kaar in Holten zullen ontmoeten om uit te maken wie nu werkelijk de blankste billen heeft. De stand in 4H is thans als volgt: Holten 18 11 3 4 25 41-20 Union S.V. 18 10 3 4 24 29-25 Schalkhaar 18 11 0 7 22 33-23 Kon. U.D. 18 8 4 6 20 16-21 Broekland 186751931-28 Heino 18 7 5 6 19 29-25 Lemelerveld 18 7 4 7 18 23-30 IJsselboys 18 6 3 9 15 27-27 Overweter 18 3 9 6 15 18-25 Z.A.C 18 3 6 9 12 31-36 Zwolle 18 3 6 9 12 15-28 SaUandia 13 5 5 8 15 2441 Zondag werden gespeeld: Overwetering-Schalkhaar Kon. U D.-Broeklai«d, Holten-Union, Lemelerveld-Zwolle, Sallandia- ZAC en IJsselboys-Heino. mee bezig is en tevens kunt u zich overtuigen of de verhalen waar hij mee thuis komt ook werkelijkheid zijn. Er zal getracht worden om deze wedstrijd onder neutrale lei ding te doen plaatsvinden. Tot zondag dan. Door wachtmeester M. Brands van de Rijkspolitie te Holten werd vrij dagavond in het clubhuis van de ZVV "Blauw Wit" de trekking ver richt van de verloting die werd ge houden ten bate van de "Jeugdaf deling" Vrouwe Fortuna was doelman Jo han Kruithof uit de Hoffesstraat gunstig gezind want op het door hem gekochte lot met nummer 226 viel de hoofdprijs een herenfiets. De 2e t.e.m. de 20e prijs vielen op de lotnummers: 782 (koffiezetappa raat) 1153 (klokradio) 914 (keu kenklok) 899.(draagbare radio) 1363 (barbeceu) 764 - 1949 - 485 - 1938 - 602 - 462 - 488 - 119 - 1776 - 1834 - - 1932 - 379 - 1700 en 1714. Gradus Jansen die de meeste loten (meer dan twee honderd) had ver kocht kreeg van voorzitter Renger G. Veldhuis een extra pluim op de Blauw Wit) hoed. N.E.0. 3-Holten 2 Holten 2 heeft de opgaande lijn van de laatste weken duidelijk gecon tinueerd. Een klinkende 5-0 over winning op het Bornse NEO 3, geeft de krachtsverhouding duidelijk weer. In het begin wisten de Holten- spelers niet doeltreffend met de kansen om te springen, doch het aanvallende spel werd beloond met een doelpunt, door de laatste we ken goed op dreef zijnde Richard Egberts, die koppend scoorde. Vlak voor het rustsignaal scoorde Carl Israël, na een goed opgezette aan val vanuit de achterhoede. In de tweede helft werden de Bornenaren volledig overklast, wat resulteerde in 3 doelpunten. Eerst was het Klaas Broersma, die 0-3 liet aante kenen, alvorens twee bijzonder fraaie doelpunten werden ge scoord. Het werd 0-4 door wederom Egberts, die na een lange rush hoog in de touwen knalde. De eindstand van 0-5 kwam op naam van Broersma, die met een diagonaal schot in de bovenhoek net de schoonheidsprijs in de wacht sleepte. A s. zondag thuis tegen SOS 2. een tegenstander van kaliber. Holten 4-Tilligte 2 Een oppermachtig Holten 4 heeft afgelopen zondag Tilligte 2 geen schijn van kans gegeven. Na een bijzonder snelle openingstreffer, beheerst door Gerrit Markvoort gescoord, kon men vrijuit voetbal len. Ondanks een gemiste straf schop nam men voor rust nog meer afstand door een doelpunt van Alle Klein Velderman. Na de thee nam Holten 4 het initiatief volledig in handen en werd er oogstrelend voetbal gespeeld. Alvorens men gas terug nam had den Ronald Logtenberg en Mans Klein Velderman reeds voor 4-0 ge zorgd. De achterhoede hield deze zondag voor de zoveelste keer het doel schoon, wat tegen vele sterke tegenstanders een opmerkelijk feit is. Zondag a.s. uit naar N.E.O.: met dezelfde inzet als afgelopen zondag zij er zeker winstkansen. T.V.0. 2-Holten 5 Ondanks een enerverende partij voetbal is het vijfde elftal er niet in geslaagd koploper T.V.O. 2 een punt afhandig te maken. Nadat in de eerste helft de Holtena ren met een 1-0 achterstand moes ten afsluiten was het direkt na rust Albert Boode, die de verdedigers van de tegenpartij resoluut om zeilde en beheerst scoorde. Holten zette toen alles op alles om de volle winst mee naar huis te ne men, wat gezien de ranglijst zeker moest gebeuren. Het pakte echter anders uit. Met nog vijf minuten te spelen kreeg T V.O een vrije trap te uemen op zo'n twintig meter van he* Holten- Hoorle D 1—Holten D 1 1-3 Holten Dl heeft afgelopen zaterdag zijn aanhang lang laten wachten, voordat het een opening vond om te doelpunten, Holten ging direct in de aanval maar slordig afwerken was het resultaat. Het duurde 5 min. voor rust toen Geert het net trof 0-1. Na rust kwam Haarle even terug maar het was Holten die via Jan de voorsprong vergrootte. Het was de midvoor van Haarle die loon naar werken kreeg die de hem ge boden kans goed benutte. Holten was hierdoor niet aangeslagen, het bleef aanvallen. De doelman van Haarle was deze morgen goed op dreef maar moest toch nog een maal zwichten voor Geert. Gezien de kansen had de score veel hoger moeten zijn. Holten D 2—SP rijssen D 1 Holten D2 heeft zich danig hersteld van de nederlaag tegen RKSV. Holten eiste het spel voor zich op en zette via de vleugels goede aanval len op waar de soms paniekerige achterhoede van Sp. Rijssen geen verweer tegen had. Halverwege de eerste helft schoot Albert van ver op doel en via het been van de keeper vloog de bal in de boven hoek. Sp. Rijssen werd onder druk gezet en het was de jarige Gerrit Klaasses die door goed doorzetten nummer twee liet aantekenen. Toen was de tegenstand van de Rijssenaren gebroken. In de tweede helft eenzelfde spelbeeld. Holten combineerde naar hartelust en er werd intussen nog wel 2x ge scoord. De laatste werd gescoord vanaf de middenlijn. Holten D 3-Omhoog D 3 Holten D3 zet zijn zegereeks voort. Nu werd Omhoog de dupe ervan. In een eenzijdige wedstrijd heeft D3, na het „bekerdrama" van Sp. Rijs sen het juiste ritme weer gevonden. Er werd goed gecombineerd waarbij het scoren niet vergeten werd. Na rust werd er gas terugge nomen omdat de leiders en spelers van D4 kwamen spioneren voor de voor zondag a.s. geplande weds trijd Holten D3 en Holten D4. De tactiek werd iets veranderd en zo kon On. -og nog wel iets terug -doen maar a. oren was er voor hen niet bij. Door deze overwinning heeft zich D3 op de derde plaats ge nesteld. Ga zo door in de nog ko mende wedstrijden. Sp. Rijssen D 2-Holten D 4 Holten moest zaterdag aantreden tegen koploper Sp. Rijssen in Rijs sen. Met de nog hun heugende nit- slag van 0-8 nederlaag thuis had men nog al te veel vertrouwen in de wedstrijd. Maar zoals gewoonlijk trok men zich er niet al te veel van aan. Holten D4 gaf zich zo maar niet gewonnen. He. werd tenslotte doel. Deze vrije trap sloeg boven keeper Arfman tegen de touwen. Hiermee was de strijd gestreden. In de laatste minuut werd het zelfs nog 3-1 voor de kampioenskandi daten uit Beckum, die deze weds trijd verdiend wonnen. Desalniet temin een Holten 5 met geweldig veel inzet, dat een topseizoen bijna achter de rug heeft. SDOL 4-Holten 7 Holten 7 heeft de laatste kans om degradatie te ontlopen niet kunnen benutten. Verdedigend werd er zeer goed gespeeld, doch aanval lend kon meri geen vuist maken. SDOL, dat beter kombineerde kreeg in de eerste helft enkele kan sen, maar doelman Gerard Willems wist met enkele katachtige reak- ties doelpunten te voorkomen. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Hol ten leek één puntje mee te nemen, doch een strafschop wegens hands werd hen in de 87e minuut noodlot tig. Daarmee was de nederlaag en degradatie naar de vijfde klasse een feit. Nijverdal 5-Holten 12 Holten 12 kon door blessures en ziektes niet op volle sterkte tegen Nijverdal 5 aantreden. De thuis club bewees zijn sterkte al in de be ginfase door uit een vrije trap te scoren. Deze goal was voor invaller-doelman Adrie Wansink die het overigens prima deed, on houdbaar. Het leek een makkie voor Nijverdal te worden, toen zij even later 2-0 lieten aantekenen. Holten 12 gaf zich echter geenszins gewonnen en uit een uitstekend opgezette aanval kon Henny Tuinman 2-1 scoren. Na de rust hetzelfde spelbeeld met een sterk aandringend Holten 12, dat de gelijkmaker wilde scoren. Nadat Henk Nikkels bij een gevaar- ljjke aanval binnen de zestien- me terlijnen werd gevloerd, kreeg Holten de kans van de dag om de stand gelijk te trekken. De toege kende strafschop werd echter door de Nijverdalse doelman gestopt. Gezien de inzet en het vertoonde spel had Holten een gelijkspel ver diend, alhoewel, een strafschop mag niet gemist worden. een 3-1 nederlaag maar het hele elf tal zette zich voor 100% ln. Een goed streven. Holten E 1-SVVN E 1 En de zegekar, hij dendert maar door. Nu wasSVVNEl hetslachtof- ier. Met name Bert-Jan Vincent was ditmaal de grote schrik van SVVN El Regelmatig trok hfj een verwoestend spoor door de verde diging van de tegenstander en was met 6 doelpunten de onbetwiste topper van deze wedstrijd. Doch zijn collega's lieten zich ook niet onbetuigd, want Heyco Mulder prikte er 2 in het net en Dick Spen- kelink vond het hoog tijd worden om ook een doelpunt te scoren. De eer komt natuurlijk de gehele ploeg toe Er werd ontzettend hard voor geknokt en de resultaten wa ren er dan ook naar. Ook Bert Zoetbrood, terug van ziekteverlof, was van grote klasse. Zag men hem aankomen, dan werd alvast plaats gemaakt teneinde niet in botsing te komen met de „Tank" van Holten El. Enigst wapenfeit van SWN El was ver in de tweede helft een schot op de lat, doch kee.er Martin Sche perman kon in deze wedstrijd zijn handen niet warm krijgen. Rest mij nog een dankwoord aan de supporters van El voor de goede ondersteuning en aanmoedigin gen, welke eveneens van grote in vloed v/aren op het vertoonde spel van onze jongens. Beste vrienden en spelers van El, dit was machtig. Het werd 9-0! Holten E 2-Markvogels E 1 De met spanning tegemoet ziende wedstrijd tegen Markvogels El is een echte topper geworden. Een ontmoeting die zoveel spanning bracht, dat het talrijke publiek het er warm van kreeg Kansen aan beide zijden. Keepers die de ene na de andere fraaie reddingen ver richtten. Spitsen die alleen op de doelman aankwamen en dan de juiste richting misten. Het was Je roen die eenmaal de goede richting had en de doelman van de Markvo gels het nakijken gaf. Vreugde aan Holten zijde. Zouden de punten toch in Holten blijven. Het bleef 1-0. Enter E 3-Holten E 3 Was Holten E3 deze competitie van plan is, wordt langzamerhand wel duidelijk. Niet voor een El of E2 onder willen doen. Afgelopen za terdag moest men aantreden tegen Enter in Enter. Dit is meestal een zware klus maar E3 liet zich niet van de wijs brengen. De leiders hadden een goede taktiek toege past en speelden fel op de aanval, want dat is nog steeds de beste ver dediging. Holten E3 ging met een 3-0 overwinning naar huis.' SOS F 2-Holten F 1 Holten F1 heeft in een goed ge speelde wedstrijd de beide punten mee naar Holten genomen. Het was een spannende strijd waarbij Hol ten verdiend heeft gewonnen. Nu de jongens langzamerhand aan het nieuwe systeem van zeven spelers gewend zijn gaat het elke week al beter. Holten F 2-Vesos F 4 Holten F2 heeft zaterdag zijn eerste overwinning behaald en tevens het eerst doelpunt gescoord. Het was een spannende wedstrijd waarin de kleine Holtenaren toch wel iets be ter waren. Vooral de tomeloze inzet waarmee deze jongens spelen is al een lust vooj het oog. De talrijke ouders die hun zoon aansporen. De beide leidsters Henny en Gerry die deze jongens de juiste aanwijzigin- gen geven. Allemaal dingen die dit voetbal tot een ware happening maken. De jongens die na de weds trijd tot aan de kleedkamers vreugdesprongen maken van blijd schap. Misschien dromen ze er 's nachts nog van. Ga zo door jongens en leidsters. Bravo. Holten E 4—Excelsior E 4 Holten E4 speelde afgelopen zater dag tegen het toch altijd sterke Ex celsior. Na een aanvankelijk gelij- kopgaande strijd werd Holten E4 langzaam aan sterker. Na een verre trap vanuit het middenveld beoor deelde de Excelsior-keeper de bal verkeerd. Via een been van de keeper ging de bal langzaam in het doel (1-0). Met deze stand werd van speelhelft gewisseld. Na de toegepaste wissel van spelers aan beide zijden werd Excelsior iets sterker. Omdat de achterhoede van Holten wel erg nonchalant speelde kwamen er gevaarlijke situaties voor het Holten doel. De keeper stond of lag steeds op de goede plaats en hield zijn doel schoon al kwam Holten goed weg toen twee keer op de paal werd geschoten. Uit een snelle uitval scoorde Alex Steg- gink met een keihard schot (2-0). Alex had ook al het eerste doelpunt gescoord. Het was echter geen goede wedstrijd van Holten E4.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 9