„Als ik twee maal met mijn stoomfluit fluit Holten start omstreeks 21 augustus met Dagschool volwassenen II autohuren Filmtiieuws Geven na leven doet leven JAARVERGADERING BUURTVERENIGING Weekenddienst AGENDA Eiken wandkasten LEEMREIZE MEUBELEN - ENTER BURGERLIJKE STAND TEKENTAFEL 795.- VAN DER STOUW - RiJSSEN HOLTENS NIEUWSBLAD - 7 APRIL 1978 - PAG. 3 EEN UUR OF 4 JAAR? BEL 05480-4225 De Deventer filmclub "filmart 74" komt vrijdag, 14 april, om 22.45 uur in Theater "Cinema" met een bijzondere film naar een roman van Hemmingway, zoals uit on derstaande recentie valt te lezen. "Islands in the Stream" De Toneelvereniging „Christelijke Ontspan ningsclub" heeft zaterdag avond in gebouw „Reho- both" plm. 350 voor het me rendeel jeugdige bezoekers ruim twee uur veel plezier bezorgd met de opvoering van Gerard van Dijks blijs pel in drie bedrijven „Als ik tweemaal met mijn stoom fluit fluit „MARIE LOUISE'' De hoofdrol in dit blijspel wordt ei genlijk gespeeld door een ouder wetse stoomlocomotief luisterend naar de naam „Marie Louise". Als het stuk begint staan Florri stoker op Marie Louise en Cilli Hager op het punt om voor het eerst sinds jaren met vakantie te gaan in de zomer. Aangezien ze geen kinderen hebben gaan ze namelijk steeds met vakantie, wanneer iedereen al geweest is. Maar collega Louis Al- bers heeft toegestemd, dat ze nu eens een keertje in de zomer mogen gaan. Helaas, er komt via de secre taresse van het station, Edith Wagner bericht binnen, dat de va kantie toch niet zal doorgaan om- dat Louis Albers aan zijn blinde darm moet worden geopereerd. Grote teleurstelling bij Flori en Cil li. Edith en Hans Ostler, de machi nist van de trein en tevens hun vriend en kostganger doen alle moeite om ze te troosten, maar het helpt niet veel. Hans wil zelfs een muziekkapel laten aanrukken om ze een beetje op te vrolijken. Wan neer Flori en Cilli weer alleen zijn gaat de telefoon. Het is de directeur van het station, die mededeelt, dat de vakantie toch kan doorgaan. Een schatrijke doch tevens exen- trieke Engelse Lord wil namelijk drie weken als stoker op „Marie Louise" fungeren. Stoken op een ouderwetse stoomlocomotief is namelijk zijn hobby. Het spreekt vanzelf dat Flori eerst dolblij is, doch in de loop van het gesprek be denkt hij, dat die stem in de tele foon niet de stem is van de> direc teur doch van zijn vriend Hans. die hem een beetje wil belazeren. Hij beïndigt het gesprek dan ook met een scheldkannonade als koeie- kop, krotekoker, kameeldrijver etc. Uiteraard tot grote wanhoop van Cilli, die denkt dat Flori zijn baan nu wel zal kwijtraken. Dan komt de reporter van het streekblad. Kasi- mir Schreiberl binnen. Hij wil na melijk, dat Flori en Cilli hem hun annecdotes van de vakantie door geven, zodat hij die in de krant kan afdrukken. Natuurlijk wordt door Flori in geuren en kleuren het ver haal over de Lord verteld hoewel Cilli nog waarschuwt dat alles van A tot Z is gelogen. Als Kasimir is opgekrast komt Edith op de prop pen met Lord Henry Acil. Flori probeert hem in het ootje te nemen, maar als Hans ook nog verschijnt, blijkt dat deze Lord toch heus een echte Lord is, zodat Florri en Cilli, na telefonisch de directeur excuses te hebben aangeboden, toch nog met vakantie kunnen gaan. Als het tweede bedrijf begint ko men Flori en Cilli al weer terug, na enkele uren in de bus te hebben ge zeten. Stel namelijk, dat het met de Lord niet lukt op de lokomotief, dan kan Flori nog altijd bijsprin gen. Als Hans met de Lord echter van de eerste rit terugkomen blijkt al spoedig, dat de Lord een uitmun tende stoker is. Er is echter één NED. KERV. KERK 8.30 en 10.15 u. ds. C. C. Addink. In tweede diensten Heilige Doop. Oppasdienst: mevr. Veenstraen Janny Scheperboer. Extra coll. voor kerkkoor en Helicon. GEREF. KERK 9.30 en 10.15 u. ds. G. V/. H Ped- demors. Kindernevendienst (klas 3): mevr. A. Haan- Kampherbeek (res. mevr. van Engbrink-Ramaker). RJC- KERK Za. 17.00 u.. zo. 9.30 u. 0KKENBR0EK 10.00 u. ds. M. de Heer. DUKERH0EK 10.00 u. ds. van der Neut van NUverdal. NIEUW HEETEN Za. 19 00 u.. zo. 8 00 en 11.00 u. moeilijkheid, want het hele verhaal staat in geuren en kleuren in de krant. Daar Lord Henry beslist wil, dat zijn incognito gehandhaaft blijft, wordt besloten, dat Flori zo lang als Lord zal fungeren. Hij doet dit zo góed. dat zelfs zijn eigen vrouw eerst denkt het met een broer van Lord Henry van doen te hebben, als Flori zich zo aan haar voorstelt. Intussen zijn een zuster van Lord Henry, Lady Mabel en zijn dochter Sandy op zoek naar hem. Lady Mabel vindt het niet passen, dat een Lord op de loc klimt terwijl Sandy het thuis wel leuk vindt. Ka simir. de journalist krijgt een „in- tervjoe" van Lord Bob Acil, de z.g. broer en maakt terloops nog een se^ rie foto's voor de krant. Hij heeft helemaal niet in de gaten hoe hij er tussen wordt genomen. Ook de ei genaresse van de krant, Emma Spechtenhauser wil beslist de Lord leren kennen, maar Flori is als zij komt net verdwenen. In het eerste tafreel van het derde bedrijf blijkt, dat Sandy een beetje gecharmeerd is van Hans. Hij wordt door Cilli gewaarschuwd, maar lacht er een beetje om. Emma verklaart haar liefde aan „Lord Henry" waarbij ze nog steeds niet in de gaten heeft, dat dit Flori is. Aan het einde van dit tafreel komt Kasimir tot de ontdekking, dat de door hem geïnterviewde lord geen lord is maar een verklede Flori. In het tweede tafreel duikt Lady Mabel weer op, die nog steeds haar broer van de locomotief wil afhou den. Om Kasimir op een dwaals poor te brengen bedenkt Edith een list. Lord Henry zal doorgaan voor een zekere Joseph Lord, een ze nuwpatiënt, die niet praten kan en alleen maar stottert als hem iets gevraagd wordt. Kasimir ver trouwt het toch niet helemaal, vooral als hij bij een volgende bin nenkomst ontdekt, dat deze Jo seph Lord achterna wordt gezeten door twee buitenlandse dames. Tenslotte slaagt Henry erin te ont snappen aan zijn diverse belaag sters Lady Mabel, Emma Spech tenhauser en belager Kasimir door. nadat Hans tweemaal met de stoomfluit heeft gefloten, dwars door iedereen heen te rennen. Ka simir blijft met een kapot fototoe stel zitten en Flori en Cilli kunnen eindelijk met vakantie. Het stuk dat vlot werd gespeeld werd met spontaan applaus beloond De voorzitter van de Geref. jeugd commissie Gerard Beldman bracht de tonelisten dank. Rolverdeling: Flori Hager Cilli, zijn vrouw Hans Ostler Edith Wagner Kasimir Schreiberl Lord Henry Acil Sandy, zijn dochter Lady Mabe, Albertson zijn zuster Emma Spechtenhauser Decor Technische verzorging Grime Souffleur Regie Jan Stam Ina Klein Nagel voort Johnny Stam Janny Rietman-Klein Nagelvoort Jan Willem Manenschijn Erik Zandvliet Hetty Landeweerd Annie Rensen Sonja Rietman-Disbergen Jan Rietman, Johan Rietman en WimJansen Jan Rietman Wander Drent Johan Rietman Erik Zandvliet. Eind 1976 is in Nederland een actie gestart onder de naam „Geven na leven doet leven", die de bevolking vertrouwd wilde maken met de mogelijk heid na de dood organen en weefsels af te staan, waarmee ernstige zieken kunnen worden geholpen. Honderdduizenden Nederlanders hebben sindien dat besluit willen nemen, maar in de praktijk is dat lang niet genoeg. Daarom vragen het Rode Kruis, de Maatschappij van Geneeskunst, de Nierstich ting, Eurotransplant, de groeistichting, de Brandwon denstichting en de transplan terende oogartsen thans op nieuw aandacht voor dit on derwerp. Zij hebben daarvoor medewer king gekregen van alle drogis ten in ons land, bij wie in deze weken een folder op de toon bank ligt, waarin uitvoerige in formatie wordt verschaften zich ook een codicil bevindt waarop men toestemming kan geven dat men na zijn overlijden nie ren, hoornvlies, huid e.d. be schikbaar stelt. De mogelijkheid om zieke orga nen of weefsels door gezonde te vervangen spreekt nog steeds tot de verbeelding. Het mag dan geen nieuws meer zijn dat sinds 1954 over de hele wereld al 35.000 niertransplantaties zijn verricht, voor nierpatiënten is dat letterlijk van levensbelang. Als er voldoende donors zouden zijn, zouden in ons land jaarlijks 400 patiënten met een ernstige nieraandoening geholpen kun nen worden. Als er voldoende menselijke huid „in voorraad" zou zijn zou een groot aantal zwaar verminkte brandwon denpatiënten beter behandeld kunnen worden. Ieder jaar wor den er 500 hoornvliestransplan taties verricht, maar de wacht lijst blijft groeien. Een jaarlijks zijn 20.000 donors nodig om kin deren met ernstige groeistoor- nissen te kunnen helpen: uit de menselijke hypofyse, een klein hersenaanhangsel, wordt een groeihormoon vervaardigd, dat hen wordt toegediend. Voor vervanging van zieke or ganen of weefsels is de patiënt aangewezen op iemand die deze wil afstaan. In de praktijk is dat vrijwel steeds een overleden persoon. Het verwijderen ge beurt in een ziekenhuis in feite dus alleen bij degenen die in een ziekenhuis overlijden. Ook dan nog kan „medische ongeschikt heid" er toe leiden dat van het aanbod geen gebruik kan wor den gemaakt. Vandaar dat er nog zo'n groot tekort is en alle bovengenoemde organisaties hopen dat iedere Nederlander zich bij zijn leven schriftelijk be reid verklaart dat zo mogelijk na zijn dood zijn organen of weefsels worden gebruikt om patiënten nieuw leven te schen ken. Geven na leven doet leven. Als u dezer dagen toch bij een drogist komt neem dan een fol der mee. Hij kan bovendien na dere inlichtingen geven. En denkt u nog eens rustig over dit onderwerp na. Als u een posi tief besluit neemt en een codicil invult, draag het dan altijd bij u. Dat kan van groot belang zijn voor een medemens in nood. te kust en te keur bij 200 cm. brede wandkast 07 reeds vanaf Onder auspiciën van de De venter Avond Scholenge meenschap zal omstreeks 21 augustus in Holten wor den gestart met dagonder wijs voor volwassenen. Deze vorm van onderwijs heeft ten doel aan volwassenen (16 jaar en ouder) een tweede kans te bieden tot verdere studie en heeft lan delijk dan ook de zeer tref fende aanduiding Moeder mavo meegekregen, het geen echter niet wil zeggen dat deelname alleen open zou staan voor vrouwen. In tegendeel, de Moedermavo geeft een kans aan alle vol wassenen om voor een be paald beroep te studeren ol de bezonken kennis nog eens opnieuw op te halen. MOTIEVEN: Het blijkt dat cursisten in den lande om sterk uiteenlopende re den dit onderwijs volgen, b.v om meer kennis te bezitten en beter te kunnen meepraten. Maar ook om meer te kunnen verstaan van wat voor radio en T V. in vreemde talen wordt gesproken, of gewoon omdat de tijd en kans er nu ligt om iets te doen dat zinvol is en toch ook leuk om te doen en verder een goede contactmogelijkheid biedt met mede-cursisten. Niet alleen het verrichten van arbeid, maar óók iets leren heeft zin en kan veel ple zier opleveren, zeker wanneer dit gebeurt met cursisten die elk van uit hun eigen achtergrond voor studie gemotiveerd zijn. VOORLICHTING Voor volledige informatie van be langstellenden zal donderdag avond 13 april a.s. een voorlich tingsavond worden gehouden in de aula van de scholengemeenschap. Aanvang 8 uur. Speciaal kan die avond inzicht worden verkregen in de keuzemogelijkheden van de di verse studievakken Vanaf 13 april a.s. ligt bij de afde ling Onderwijs op het gemeente huis een informatiebulletin met aanmeldingsformulier voor u ge reed. Aanmeldingen kunnen ook daar weer worden ingeleverd. De dagen waarop de lessen zullen worden gegeven zijn voorlopig gep land op dinsdag, woensdag en don derdag van 8.30-11.45 uur. maarzo- nodig is hierin nog wijziging moge- lijk KEUZEVAKKEN De opleiding aan de dagschool voor volwassenen leidt op voor het offi ciële MAVO-4 diploma. De normale kursusduur bij een vakkenpakket van 6 vakken is 3 jaar. De mogelijkheid bestaat om min der vakken tegelijk te doen (mini maal 3 vakken). Verplichte vakken zijn: Nederlands, één vreemde taal. Verder keuze uit de volgende moge lijkheden: Nederlands (verplicht) Engels. Duits, Frans, één vak hier van is verplicht, geschiedenis, aardrijkskunde, wiskunde, na tuurkunde, scheikunde, biologie, handelskennis. CERTIFICATEN Wanneer men geen 6 vakken iege lijk doet, kan men met deelcertifi caten het officiële diploma beha len. Voor elk vak, waarvan na het exa men het eindcijfer een z^s of meer is, ontvangt men een certificaat. Zes certificaten kunnen tegen het diploma worden ingewisseld. Door de studie met deelcertificaten is het mogelijk om bijvoorbeeld met drie vakken te beginnen en reeds in het volgende jaar met drie andere vakken te starten. In de examenklassen worden voor ieder vak schoolonderzoeken (ten tamens) afgenomen. Uit de tenta- mencijfers wordt het schoolcijfer samengesteld. In de maand mei worden landelijke schriftelijke examens afgenomen. Het cijfer van deze examens levert het schriftelijk cijfer. Het gemiddelde schooljaar en schriftelijke cijfers geeft het ein- dexamencijfer. Men moet zich bij het kiezen van een vakkenpakket ervan overtui gen, dat men uiteindelijk een zoda nig vakkenpakket dient te hebben, dat het diploma waarde heeft voor verdere kursussen of opleidingen. VRIJDAG 14 APRIL 1978. Regie: Franklin J. Schaffner. 'Islands in the Stream", gemaakt naar een roman van Hemmingway, is een film ln telegramstijl. Niets, behalve het allernoodzakelijkste, wordt uitgelegd. De bioscoopbe zoeker loopt dan ook de kans de betekenis van de film te missen. Iemand krijgt een telegram 'no luck' en hangt zich op. Het is voor zijn omgeving heel moeilijk om de betekenis van deze zelfmoord te vatten. Zulk een telegram is toch geen reden om jezelf van kant te maken? Het gebrek aan veel woorden, dat een bepaald soort typeert, wordt door anderen vaak uitgelegd als kilheid gebrek aan openheid, onwil tot sociaal contact etc. Maar niets van dit alles klopt. Het is gewoon de vaste overtuiging dat met die paar woorden een hele situatie ten voeten uit getekend is. De be knopte expressie heeft verder te maken met een diep geworteld ge voel, dat woorden toch niets zullen veranderen. Middenin de film zit een scene van misschien tien minuten waarin de gescheiden moeder haar echtge noot nog eenmaal komt bezoeken om hem te vertellen dat hun zoonin de oorlog doodgeschoten Is. In die tien minuten wordt de hele ge schiedenis van hun kapotgelopen huwelijk uit de doeken gedaan. De acteurs gedragen zich koel en beheerst, hetgeen er op zijn beurt toe leidt dat dit één van de meesl emotionele scenes is, die ooit op hel - bioscoopdoek te zien zijn geweest Geen seconde neemt de filmer df moeite om uit te wijden over de mo tiveringen. Dit betekent dat de kij ker geen kant en klaar voorgepro grammeerde karakterontwikke ling wordt voorgezet. Maar vooj iemand die iets beter kijkt, word: het gehele complex aan motiever wel degelijk aangeduid. Geboren: Leonie Marieke dv E Eektimmer man en L van Raaphorst; Mark Christiaan zv D J Grit en C Liebeek (geboren te Deventer) Jean Paul zv; J H J Murris en M E R R Breukers (geboren te Deventer) Overleden: B Ebrecht-Bosschers, oud 75 jaar, Holten. Ondertrouwd: A Kelder, oud 24 jaar, Holten en: H A Leurink, oud 19 jaar, Holten. Gehuwd: H J M Huis in 't Veld, oud 23 jaar. Raai te en: W T Leeftink, oUd 22 jaar. Holten. Vrijdag 7 April V a. 10 00 uur Feestelijke Fordshow Autobedrijf Dries Willemss in zaal "Vosman" 21.30 uur Live-optreden Holtense Folkgroep "K.I" in "de Schure" zie bericht eh adv.) Zaterdag 8 April V.a. 10.00 uur Feestelijke Fordshow Autobedrijf Dries Willems in zaal "Vosman" Zondag 9 april 14 00 uur Discobal café "De Wip- pert"(zie adv.) 19.30 uur Dansen ln Bar-danclng "Boode" te Bathmen (zie adv Maandag 10 april 20.00 uur "Liberaal-café" in café „De Biester" Spr. de heer Robaard, weth. WD te Steenwijk 20.00 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in hotel "Vosman" Donderdag 13 april Bezoek afd. Chr. Plattelandsvrou wen Bond aan IJsselcentrale. Vert rek 18.45 uur vanaf „Rehoboth" (Stationsstraat) 19.45 uur Veiligheidsavond afd. Holten v.d. Hout-en Bouwbond C.N.V. in gebouw "Irene" (Bos- chkampsstraat) 20.00 uur Algemene Ledenvergade ring "B.A.T.O." in café "De Bies- ter" Vrijdag 14 april Vanaf plm. 18.00 uur Lompenaktle Holtense Muziekvereniging (Zie ber.) Zaterdag 15 april Lompenaktie Holtense Muziekver eniging (Zie ber.) maandag 17 april 20.00 uur Bijeenkomst afd. Espelo Ned. Bond van PLATTE LANDSVROUWEN IN "Trefpunt". Lezing door de heer Nijhof te Oos terbeek over "Tuinieren met ple zier" 20.00 uur Ledenvergadering Speel tuinvereniging "De Gaarden"in de Scholengemeenschap. Dinsdag 18 april 20.00 uur Bijeenkomst afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in zaal "Vosman" Lezing over "Het werk en ervaringen van een stewardes" door mej. A.A. Tijn te Amsterdam Vrijdag 21 april 20.00 uur Jaarvergadering Vereni ging "Een school met de bijbel" in de hal van "De Schakel" (ing. Bos- chkampsstraat) Maandag 24 april 20.00 uur Vergadering i.v.m. Stra- tenvoetbaltoemooi 78 in clubhuis van ZW "Blauw Wit (zie bericht) Donderdag 27 april 19.45 uur Bijeenkomst Chr. Platte landsvrouwen Bond afd. Holten in gebouw "Rehoboth" Boekbespre king door mevr. Coursin te Deven ter. Boek "Bittere wijn" van Willy Corsari. De voor het Nationaal Rheuma- fonds gehouden collecte heeft in Holten f. 3461.50 opgebracht.Het opgebracht. Het comité plaatselijk zegt allen die gaven en de collec- tantes heel hartelijk dank. met Jolly railmachine bordmaat 80x120 cm Ideaal voor studie incl. BTW Uit voorraad leverbaar bij Haarstraat 28. tel. 05480-2406 In café-rest. „Het Bonte Paard" werd de jaarlijkse ledenvergade ring gehouden van de Buurtver eniging „Schoolkring- Dijkerhoek". Voorzitter Meijer- man sprak een openingswoord en was verheugd over de goede op komst. Uit het jaarverslag van se cretaris G. J. Klaasses bleek o.m. dat het ledental was gestegen van 100 tot 117 en dat de aktiviteiten in het afgelopen jaar weer vele wa ren. Penningmeester J. Wissink deed verslag over de inkomsten en uitgaven en kreeg goedkeuring op het beheer nadat de kascommissie die bestond uit de heren H. J. Wechstapel en G. H. Rensen had verklaard alles in de gewenste staat te hebben aangetroffen. Als bestuurslid werd inplaats van de heer Klaasses, die niet herkies baar was, gekozen de heer H. Tem pelman, terwijl als bestuurslid werd herkozen de heer D. Podt. Voorzitter Meijerman sprak een woord van dank tot de heer Klaas ses, die eerst als bestuurslid en la ter als secretaris veel en belang rijk werk heeft gedaan. Bij de rondvraag werd o.a. gewezen op het verwaarlozen van de molen in Dijkerhoek, eens een sieraad voor de buurtschap en verre omgeving. Het zou zeer te betreuren zijn als de ene molen die Holten nog heeft verloren zou gaan. VERLOREN - GEVONDEN Groene rijzweep, horloge met bruin bandje, rond bankbiljet van f 100 -, hond, hazewind-model, voorzijde van leren tasje van een fototoestel, groene fiets zonder bagagedrager, gele kinderklompen, witte bal, rij bewijs B.E., kinder-gymschoen, wit met blauw GEVONDEN? Rode sjaal, bankbiljet, bankbiljet, blauw tasje, klein zwart hondje ARTS J F Sijtsema, Keizersweg 32. Spreekuur 11:00 en 16.00 u. Spoedgevallen bellen: 05483- 12 80. WIJKVERPLEGING Zr. T. Kamphuis-Kenkhuis, Groeneweg 20, Gorssel. Tel. 05759-22 85. b.g.g. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen van magazijnar tikelen maandag t.e.m. vrijdag van 8.30-9.30 u. ZIEKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 29 80 en 13 39, b.g.g. A. Müller, tel. 17 45. ZIEKENFONDS Spreekuur donderdagavond van 18.30-20.00 u. Dorps straat 16. CONSULTATIEBUREAU VOOR KLEUTERS EN BABY'S Elke donderdag van 9.00-11.30 u. Groene Kruisgebouw, Gaar- denstraat. TANDARTS E. A. Witkop, Pelmolenweg 4, Rijssen, tel. 05480-22 60. Spreekuur spoedgevallen 5.00- 5.30 u. nam. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw G J Kraaij, tel. 22 99. DIERENARTS W. C. W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden Overijssel", Dorpsstraat 16, tel. 27 84. Spreekuur maandag t.e.m. vrijdag 8.30-9.30 u. GEZINSVERZORGING Spreekuur ma. t.m. vrij. van 8.30-9.30 u., Dorpsstraat 16. Tij dens de weekends zijn Maat- schapp. werk en Gezinsverz. be reikbaar onder nr. 05486-1 64 65. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.e.m. zo. 9 april C. Dijkstra, Schoutenstr. 35, tel. 18 33. Ma. 10 t.e.m. zo. 16 aprill: april: J. Moleman, Lageweg 13, tel. 1974. Aangifte van gestorven dieren op za. van 9-11 u. aan het slacht huis, tel. 05483-13 18. STORINGSDIENST Za. 8 t.e.m. vrij. 14 april: Electra: H. Heijink, Kolweg 44, tel. 21 24. Gas: W. C. v.d. Weerthof, Voor- sboersstraat 2, tel. 17 93. POLITIE Tel. 13 52-26 65-26 55. 's Avonds na 6 u. bellen: 05200-7 12 34. BRANDWEER Tel. 22 22 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3