fJÏ JE VRIENDENSCHAAR' HIELD 31E JAARFEEST Holtense Folkgroep „KJ." in Je ScSinre' EDE-MEDAILLE Wit JAN WILLEM S0TEB00M Koninklijke onderscheiding Liberaal café op 10 april NIEUWE ÏÏV- DIREUTEUR IN DEVENTER H ^gr Hl Hll Hr 1IH HP i v #P HP IfiP Advertlen^efo.T,wboS'^ HOLTENS NIEUWSBLAD GESLAAGD Openbare kennisgeving uniTEUc NIEUWSBLAD EH n M M fefij lil 1ÜÜ Ml gij wi H RS En |gg H Bi W| ggH n Bfl I^UgI gH Red. medewerker D. J. Mondeel PI j- ,j t 3 '"r I i M J ill IM| IM Hha MA Bm Hp H n JBW KÜ JM HK fg&gfjgSr Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Abonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 28.- per jaar. Losse nummers 40 cent. 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Vrijdag 31 maart en zater dag 1 april vierde C.J.V. „De Vriendenschaar" in ge bouw „Irene" voor de 31e maal haar jaarfeest. De avond werd geopend door de voorzitster Annie Rensen-Scheperboer met een kort welkomstwoord, waarbij ze met name dankwoorden sprak aan het adres van de donateurs en ereleden voor de ver leende steun, waar buiten dit stuk jeugdwerk niet denkbaar is. Na het gezamenlijk zingen van gezang 323 las zij Jaco bus 2: 14-27 en ging voor in gebed. Uit het jaarverslag, voorgedragen door Henk Meijerman, bleek dat de C.J.V. het afgelopen seizoen op vele terreinen actief is geweest. Het eerste deel van de avond werd verzorgd door de jongste C.J.V.- groepen met schetsjes en dansjes, o.a. „Aan de deur wordt niet gekocht." „De Dumdumdiedeldans" en „,Dat is toch al te gek." TONEEL Het hoogtepunt van het pro gramma werd gevormd door de op voering van de klucht „Zijne Excel lentie Hein", geschreven door Jack Bess, uitgevoerd door de senioren- groep van het C.J.V. In deze op uit stekende wijze vertolkte klucht is de hoofdrolspeler Hein, de inbreker (Jan Rietberg) binnen gevlucht in het huis van Karei Tiemeijer, direc teur van een kunstmestfabriek (Jan Schooien) en zijn vrouw Lena (Ria Schooien), waar de minister van Bijzondere Zaken, Jhr. van As ser. tot Zutphen (Wim Baltes) wordt verwacht. Hein dwingt de minister met hem van persoon te verwisselen met het gevolg dat de echte minister gearresteerd wordt door veldwachter van Dam (Jan Aaftink). De familie Tiemeijer is bijzonder ingenomen met het be zoek van de minister, omdat ze denken dat hij komt om een dorp te Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bfj: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur stichten, waarvan Karei dan bur gemeester wordt. Teunis, de huis knecht (Bert Aanstoot) en Betje, de dienstbode (Alberta Dollekamp) wordt opgedragen ales goed te ver zorgen en zichzelf zo deftig moge lijk voor te doen. Karei Tiemeijer en zijn vrouw zien in de minister een goede partij voor hun dochter Agatha (Annie Vorkink), die echter concurrentie krijgt van haar vrien din Anna (Ria Vasters). Na vele komische verwikkelingen waarbij o.a. Karei met veel water tot bur gemeester ingewijd wordt, belt veldwachter van Dam op dat zijne excellentie Hein niet de echte mi nister is maar een rasechte boef. Hij heeft echter niet door dat het Hein is met wie hij spreekt. Hein pro beert ook hier weer onder uit te komen door de fam. Tiemeijer op De toneelgroep van „De Vrien denschaar" boeide met de klucht „Zijne excellentie Hein de mouw te spelden dat Teunis ge- arressteerd moet worden van een wettig gedeponeerd burgemeester. Hein verdwijnt, na van iedereen geld geleend te hebben, van het to neel. Dan verschijnen van Dam en de echte minister om de inbreker te arresteren die verdwenen blijkt te zijn. Wanneer Tiemeijer vraagt naar het doel van het bezoek van de minster deelt deze mee dat hij ge komen is om te vertellen dat Tie meijer zijn kunstmestfabriek moet sluiten. De regie was bij Arend Lichtenberg in goede handen. Souffleuse was Mientje Lichten berg terwijl Wander Drent de gri me, Wim Wechtstapel en Jan Noot- eboom verlichting en geluid ver zorgden. De meubels werden door de fa. Wonnink beschikbaar ge steld. Het zeer geslaagde jaarfeest werd besloten met het zingen van het C.J.V. Bondslied en dankge bed. Zaterdagmiddag vond een speciale opvoering van het to neelspel plaats voor de Holtense bejaarden. Tijdens 2ijn studie werkte de heer Olbertz als stagiaire bij de Provin ciale streek- en stads-VVV in Alme lo; daarna volgde een stage van zes maanden bij de „Postiljon Pleis terplaatsen" onder leiding van de sales-manager. In 1975 kwam hij bij de streek-VVV Peelland in Hel mond als directie-assistent, waar hij veel ervaring op deed. De heer Olbertz is gehuwd en zijn vrouw en hij mogen zich verheugen in het be zit van een zoon. Vandaag 31 maart 1978 is helaas de laatste dag van het dienstverband dat de gemeente Holten met Hendrik Huisman, hoofd opzichter van het gemee ntelijk electriciteitsbedrijf is aangegaan. Morgen 1 april zijn de banden met de werkgever, deze gemeente, In de nazomer van 1977. op een zeer laat tijdstip, werd bij enige kloeke jongelui het plan geboren om een muziekgroep op te richten, want hoe lang was de laatste Holtense popgroep nu ook al weer „gestor ven?" Bovendien kun je er rijk en Het was voor Jan Willem Noteboom uit Dijkerhoek een complete verrassing toen Diepenveens burge meester mr. S. Crommelin zaterdag in het Hervormd Verenigingsgebouw „Ons Centrum" te Okkenbroek hem meedeelde dat het feit dat hij veertig jaar de Her vormde Gemeente van Ok kenbroek als organist heeft gediend voor Hare Majes teit Koningin Juliana aan leiding was aan hem toe te kennen de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Nadat burgemeester Crommelin de heer Noteboom de onderscheiding had opgespeld en hiermee had ge lukgewenst namens het gemeente bestuur van Diepenveen werd het woord gevoerd door de president kerkvoogd de heer T. van Schoo- ten. Hy bood de draagmedaille in goud aan en overhandigde mevr. Noteboom bloemen. De heer G. J. Brinkman hield een met humor gelardeerd toespraakje en hij bood als geschenk van de Hervormde Gemeente een radio versterker met platenspeler en ge luidsboxen aan. Ds. M. de Heer wees op het grote belang van de muziek in de ere dienst, Hij bracht de jubilaris dank voor de grote trouw 40 jaar betoond en overhandigde een „sabbatkan delaar" en een enceclopedie over het „Liedboek in de kerk". Verder werd nog het woord gevoerd door de oud-predikanten ds Heins en ds. Osinga. Een zanggroep Burgemeester mr. S. Crommelin van Diepenveen speldde de jubile rende organist de ere medaille op. waarbij organist Noteboom nauw is betrokken zong het toepasselijke lied „O, Noteboom, o, Noteboom, watzijnje klanken wonderschoon". Als blijk van herinnering en waar dering boden de vocalisten een prachtig wandbord met de Her vormde Kerk van Okkenbroek aan. Namens het gemeentebestuur van Holten en als buurtbewoner kwam burgemeester mr. W. H. Enklaar ge luk wensen. Noteboom dankte tenslotte, mede namens zijn vrouw en kinderen, voorde koninklijke onderscheiding de waardevolle geschenken en de bloemen die werden aangeboden. beroemd mee worden, en dat willen we wel allemaal. Het is natuurlijk ook niet moeilijk om onderwerpen te vinden om over te zingen, want Holten is een belangrijk toeristisch centrum, het ligt op een steenworp afstand van Bill, Dika, de Wippert en zo. Bovendien worden er Zün- dapps verkocht, hotels afgebroken, en met driefmest geveurd. Genoeg om dus wat over te vertellen. Het is allemaal eenvoudig begonnen, maar aan de vooravond van het succes is er al heel wat veranderd. Een enorme geluidsinstallatie maakt duidelijk, dat er ook wel aan lawaai is gedacht. Dat is voorname- lijk te danken aan de hulp van mensen, die wel wat wilden lenen, want het is duur spul en het grote geld stroomt pas later binnen. De groep wil via deze weg die mensen dan ook hartelijk bedanken. Op onze vraag of je al dat lawaai nou nodig hebt, werd hard gelachen: „Als je net 80 hebt gereden op de brommer, wil je geen smartlappen meer horen." Punk dus? „Nee, om de dooie donder niet. Punks kan het niks schelen, maar wij willen geld verdienen, veel geld, en zodra we binnen zijn, kopen we een Ame rikaanse slee en een leegstaand boerderijtje, en we willen een lief vrouwtje en verder geen gezeur." U merkt het, beste lezer, jongens van stavast, van Jan de Wit, uit één stuk en door dik en dun, waarop ons dorpje trots kan zijn en waar door ons landje klein is gebleven, en die wij daarom even zullen noe men: Albrecht Bulsink, div. gita ren, zang Meindert Koopman, drums en slagwerk, Henk Reitse- ma, basgitaar en zang, Herman Steunenberg, div. gitaren, harmo nica's en zang, Henk Wegstapel, zang, div. blaasinstrumenten. En mocht u één van de jongens een keer op straat tegenkomen: blijf gewoon doen. wees niet opdringe rig, vraag geen handtekeningen, want, en daar zijn ze zelf nog het meest trots op, het zijn altijd ge wone jongens gebleven, die in Amerika nog plat praten, die altijd naar de erwtensoep en de panne koeken van moeder de vrouw blijven verlangen, en die in hun hart altijd een plaatsje zullen heb ben voor dat machtige,.stille mas sief van de HolterbergVrijdag 7 april, 21.30 uur. Dat mag u niet mis sen! Aan de Rijks Universiteit te Gro ningen is voor het doktoraal- examen „Nederlands recht" ge slaagd de heer G. Langenbarg, Oude Diepenveenseweg. Op 1 mei a.s. zal de heer A. G. M. Olbertz, thans nog wonend en werkend in Helmond, bij de VVV Deventer in dienst komen als di recteur. Dit als opvolger van de huidige directeur W. Surink die op die datum met pensioen gaat. De heer Olbertz is afkomstig uit Overijssel, geboren in 1950 te Hen gelo (O.). Na de H.B.S. afgelopen te hebben en na de vervulling van zijn dienstplicht, volgde hij de oplei ding aan het Nederlands Wetens chappelijk Instituut voor Toerisme en Recreatie (NWIT) te Breda. In 1975 werd de studie bekroond met het slagen voor het eindexamen. verbroken en zal slechts het algemeen burgelijk pens ioenfonds er op gezette tijden van doen blijken, dat je 36 jaren de overheid hebt gediend zo begon burge meester mr. VV.H. Enklaar zijn toespraak tot de heer Huisman van wie vrijdag middag in de afscheid raadszaal werd genomen. Met jou Huisman gaat een over heidsdienaar heen, die een voor beeld is van plichtsbetrachting, op wie tenvolle van toepassing is "Wanneer 't gemeen u roept, be zorg het als uw eigen. Plichtsbe trachting siert u niet alleen, diens tvaardigheid is een nog betere ty pering van je karakter. Het G.E.B. is juist in zijn kleinscha ligheid in deze gemeente aangewe zen op de paraatheid van haar be manning. Naast de directeur waart gij de stuwende kracht, de man die mede voorop liep wanneer bij nacht en ontij netten moesten wor den gerepareerd. Het G.E.B. Holten, eén der weinige kleine zelfstandige in deze provin cie dankt zijn zelfstandigheid met name aan zijn voortreffelijke be manning waarvan jij zulk een be langrijk lid bent geweest. Bij stormen, die de laatste jaren over ons land raasden, waren de aangeslotenen op het boven grondse net in Holten vaak eerder geholpen dan lotgenoten in het YC gebied. Waarom? Omdat het G.E.B. Holten met v.d. Berg en Huisman als aanvoerders paraat waren. Nu is dan het ogenblik aangebro ken, dat wij elkaar de hand ten af scheid reiken. Het gemeentebe stuur doet het met een hart vol warme dankbaarheid. Dankbaar heid voor de wijze waarop u aan het bestaansrecht van het G.E.B. Holten inhoud hebt gegeven, er kentelijkheid ook voor de wijze waarop u een voorbeeld zijt ge weest voor geheel het ambtenaren corps. In de positie waarin je ge steld bent geweest heb je optimaal je taak vervuld, en dat is aanlei ding geweest voor Hare Majesteit de Koningin om aan Hendrik Huisman toe te kennen de ere medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau die tenvolle is verdiend zo besloot mr. Enklaar. Namens het gemeentebestuur bood mr. Enklaar een fraaie wan- dtegel aan met het wapen van de gemeente Holten en aan mevr. Huisman-Bosman werden bloe men aangeboden. Het eerstvolgend Liberaal Café wordt gehouden op 10 april in Café De Biester Aanvang: 20.00 uur De spreker die avond zal zijn dhr Ro- baard uit Steenwijk. Dhr. Robaard is wethouder voor de VVD in Steenwijk en heeft veel bemoeienis met de woningbouw Hij komt van oorsprong uit de landbouwsektor en kent ook de recreatieproblema- tiek voor een plattelandsgemeente. Hij komt spreken over de bestuur lijke mogelijkheden die raadsleden hebben op verschillende terreinen van het gemeentebeleid. De draagmedaille werd aangebo den door de heer V.A.S. v.d. Berg, dir. G.E.B. v.l.n.r. mevrouw Huis man, de heer Huisman, de heer v.d. Berg en burgemeester mr. W.H. Enklaar De heer A.S. v.d. Berg, directeur Gem. Energie Bedrijf sprak na mens het technisch en adminstra- tief personeel een afscheidswoord en hij dankte voor de nauwgezette plichtbetrachting, de prettige sa menwerking en vriendschap. Veel mooie en ook moeilijke dingen hebben wij in de achter ons ligge nde zestien jaren dat ik uw direkte chef mocht zijn beleefd. Moeilijk als de storm ons parten speelde en mooi als we het met onze jongens weer snel hadden geklaard en de verbruikers weer over stroom kon den beschikken. Lachend om vreemde voorvallen als bijvoor beeld Huisman in z'n ijver zelfs zijn bril in het kabelgat begroef.Het b"e- grip "Huusman van 't G.E.B." is onverbrekelijk verbonden aan ons energiebedrijf en zal ook na dit af scheid nog dikwijls worden ge noemd, temeer nu uw zoon Stienus binnenkort onze gelederen komt versterken. De heer v.d. Berg dankte ook mevr. Huisman die al jaren ook ergens een eigen plaats binnen het GEB heeft gehad o.a. bij het aannemen en doorgeven van storingen. De heer v.d. Berg bood namens het personeel de bij de onderscheiding behorende draagmedaile aan en een prachtig horloge met inscriptie en offreerde mevr. Huisman- Bosman een boeket. De heer H.VV. Goorman sprak na mens de afd. Holten A.B.V.A. Hij bood een geschenk in couvert aan en overhandigde aan mevr. Huis man een boeket De heer T. Prak, cdt. van de plaat selijke vrijwillige brandweer en di recteur gemeente werken wees in zijn afscheidswoord op de prettige samenwerking met de heer Huis man waarop men nooit tevergeefs een beroep deed. De heer Huisman dankte hierna mede namens zijn vrouw en kinderen voor de konin klijke onderscheiding, voor de waarderende woorden en geschen ken die werden aangeboden. Tijdelijke afsluiting spoorweg overgang in Geskesdijk Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat in ver band met werkzaamheden aan de spoorwegovergang in de Geskes dijk deze overweg op maandag 10 april a.s. van 7.30 uur tot 17.00 uur voor alle verkeer zai zijn gesloten. Het verkeer zal worden omgeleid door middel van verwijzingsbor den, welke borden langs de omlei- dingsrouté zijn geplaatst. Holten, 4 april 1978 De burgemeester, W. H. Enklaar De secretaris, G. J. Langenbarg Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter openbare ken nis, dat in een op 11 april te 14.00 uur te houden openbare vergade ring van hun college zullen worden uitgeloot 2 obligaties van de per 1 mei 1952 gesloten obligatielening, groot f. 60.000,-. Holten, 5 april 1978 Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemee ster O. J. Langenbarg, secretaris

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1