1978 JAARVERGADERING C.B.T.B. FILMNIEUWS Cijfers werkloosheid Rayon Derenter gunstiger dan vorig jaar Schure nieuws Manifestatie „Techniek in vrije tijd" DË BRUILOFT Wat doen ze nou eigenlijk? MAAK PAASMANDJES VOOR WIE JE MAAR WILT Waar gaan we heen Vrijdag 17 maart in Scholengemeenschap Holten MONTEZUMA -ö- ZWARTBONTEN IN STAMBOEK ièérd°e r ff) Holten krijgt toch wielerronde Verloren en gevonden HOLTENS NIEUWSBLAD - 17 MAART 1978 - PAG. 5 Zoals u al in het Holtens Nieuwsblad van 10 maart jl. hebt kunnen lezen, organiseert de stichting De Koepel in sa menwerking met amateursterrenkundigen en volksster- renwachtenin Nederland een landelijke sterrenkijkdag. Op vrijdagavond 17 maart staan overal in Nederland telesco pen opgesteld waarmee iedereen de maan en een aantal planeten kan bekijken. Ook in Holten is voor deze avond een telescoop opgesteld op het sportveld van de Scholengemee nschap. Deze telescoop - indertijd geschonken door dokter Nagelhout wordt op deze school tijdens waar nemingsavonden, die leerlingen van klas 4 atheneum voor het keu zevak sterrenkunde moeten bijwo nen, intensief gebruikt. Naast de noodzakelijke theorie is het im mers belangrijk dat zij leren zelf waarnemingen aan de sterrenhe mel te doen, zodat zij hun interesse later zelfstandig verder kunnen ontwikkelen. Óp vrijdagavond zul len enige leerlingen uit deze klas aanwezig zijn om bij de telescoop te assisteren en eventueel wat uitleg te geven. Als het helder weer is zijn er op deze avond maar liefst vijf planeten te bewonderen en bovendien nog de maan. Onmiddellijk na zonsonder gang zijn aan de westelijke avond hemel, vrij laag boven de horizon Dit weekend is er opnieuw veel te beleven in jeugdsociëteit de Schu re. Vrijdagavond (17/3) is er een po litieke forumavond. Dit houdt het volgende in: iedere politieke partij die vertegenwoordigd is krijgt vijf minuten spreektijd waarin de ge meentepolitiek aan de orde gesteld zal worden. Daarna krijgt het pu bliek de gelegenheid om vragen te stellen aan de forumleden. Het fo rum zal samengesteld zijn als volgt: voorzitter de heer Van Geel, CDA; de heren A. J. Nijkamp en H J. Westerik, P.v.d.A.; de heer A. Moe- liker en mevr. J. Metsemaker, VVD; mevr. F. ter Doest en de heer J. Ro- bers. Gemeente Belangen; de he ren J. VVarrink en H. Dikkers. Aan vang van deze avond is half negen. Zaterdagavond a.s. vindt er weer een live-optreden plaats in de Schure. Ditmaal wordt de muziek verzorgd door de Apeldoornse for matie Montezuma. Deze band be staat uit de volgende musici: Cees Terwei, sologitaar (ex-Maddoc en Zodiac); Rob Fontain, keyboards (ex-Flavium, ex-Big Wheel en ex- Indian); Hans Top, drums (ex- Zodiac) en Hans Hoogstoevenbeld, basgitaar (ex-Indian). De stijl die deze vier musici spelen is te verge lijken met o.a. James Gang, Joe Walsh en The Almann Brothers Band. Dit alles begint om half negen en de toegang voor deze avond bedraagt 4 gulden voor niet-leden van de Schure en 3 gulden voor leden van de Schure. Er zijn dit weekend ook weer nieuwe ledenkaarten te ver krijgen in de Schure. de planeten Venus en Mercurius zichtbaar. Venus is verreweg de_ helderste van de twee. Vanuit Ve nus is de zwakke, rood getinte Mer curius te vinden; de planeet staat boven Venus. Beide planeten be vinden zich tussen de aarde en de zon en zij worden daarom de bin nenplaneten genoemd. Kijkt men door een telescoop naar deze pla neten, dan zijn zij soms als een sik keltje te feien (net als de maan). Vrijdagavond niet; het zijn dan bijna ronde schijfjes. Beide plane ten kunt u tussen 19 en 20 uur zien, wanneer u een vrij uitzicht hebt op de westelijke avondhemel. Rond 20 uur gaan deze planeten onder. Later op de avond (na 20 uur) zijn drie andere planeten zichtbaar. Het zijn de planeten Jupiter, Mars en Saturnus. Jupiter vindt u als heldere „ster" rechts van de maan. Samen met de maan bevindt de planeet zich in het sterrenbeeld Tweelingen, dat om 21 uur vrij hoog in het zuidwesten staat. Door een sterk vergrotende telescoop is te zien dat Jupiter niet mooi cirkel vormig, maar een beetje afgeplat is aan de polen. Dat komt door de grote snelheid waarmee de planeet om zijn as draait. Een Jupiter-dag duurt ongeveer 10 uur! In de buurt van de planeet zijn door de tele scoop nog enkele manen van Jupi ter te zien. Links van de maan staat een oranje getinte „ster". Dat is de planeet Mars, die door de twee Viking-ruimtetoestellen onder zocht wordt. Nog iets verder naar links staat in het sterrenbeeld Leeuw de planeet Saturnus. Saturnus is bekend om zijn ringen. Deze planeet is iets kleiner dan Jupiter, maar toch vele malen groter dan de aarde. De rin gen van Saturnus bestaan uit rots blokken en gruis, bedekt met ijs. Op dit moment is er een ruimte vaartuig onderweg naar deze pla neet. Het is de door de Amerikanen gelanceerde Pionier 11, die in 1979 in de buurt van de ringen komt. De maan is halfvol waardoor de lange schaduwen op de maan de kraters goed doen uitkomen. Zelfs met een gewone prismakijker kunt u al wat kraters zien! Ten slotte nog een extra attractie: Op beide dagen, maar dan rond vijf uur 's ochtends is de pas ont dekte komeet Bradfield te zien, laag boven de oostelijke hemel. Deze komeet werd op 4 februari jl. ontdekt. Voor wie goede ogen heeft en een vrij uitzicht op de oostelijke horizon, is de komeet later deze maand misschien met het blote oog zichtbaar, maar een prismakijker zal een grote hulp zijn bij het op sporen van deze komeet. U moet hem zeer laag boven de oostelijke hemel zoeken, ongeveer één uur voor zonsopgang. De sterrenkijkavond begint om 20 uur op het sportveld van de Scho lengemeenschap. Bij bewolkt weer wordt een vervangend diapro gramma vertoond. In verband met de nieuwbouw van de school moet u parkeren bij de sporthal; vandaar De manifestatie, die van 23 tot en met 27 maart in de Irenehal van de jaarbeurs te Utrecht gehouden wordt, enkele onderdelen werden reeds genoemd, zal een keur van technieken bevatten o.a. varende scheepsbouwmodellen (met of zonder radiobesturing), materieel van de Stoom Stichting Nederland, de Plastic modelbouw met specta culaire uitvoeringen, de Tramweg-stichting, model spoorwegen, miniatuur auto's van de N.A.M.A.C. enz. Verder zullen er de radio-zendamateurs tegen woordig zijn. Nederland telt mo menteel 7000 (legale) zendama teurs. die dagelijkse vele duizenden verbindingen tot stand brengen met collega-zendamateurs binnen de landsgrenzen of aan de andere zijde van de aardbol. Een aantal bij de vereniging voor Experimenteel Radio Onderzoek in Nederland (VERON) aangesloten zendama teurs zal tijdens deze hobbybeurs demonstreren hoe gemakkelijk verbindingen met het andere einde van de wereld tot stand kunnen worden gebracht. De film, die de Deventer filmclub „Filmart 74" vrijdag, 24 maart in Theater Cinema vertoont vanaf 22.45 uur is van de Poolse regiseur Andraej Wajda en is getiteld: Regie: Andrej Wajda 1900 Polen is verdeeld tussen Rusland, Pruisen en Oostenrijk. De intelli- De daling van de werkloosheid onder de mannen in het rayon De venter kan vooral worden gecon stateerd in de beroepsgroepen burgerlijke en utiliteitsbouw en in de metaal. Daar staat echter te genover dat in de beroepsgroep handelspersoneel er een toename is van 76 naar 87. In Holten daalde het aantal werkloze werknemers van 67 naar 58. In vergelijking met de cijfers van het vorig jaar kan van een belang rijke daling van de werkloosheid worden gesproken (1509-1142). Het aantal werkloze jongeren tot 23 jaar daalde in de maand februari van 353 naar 340. Het aantal inge schreven afgestudeerden bleef ech ter vrijwel gelijk (88-87). Het aantal openstaande aanvragen steeg fors, namelijk van 318 naar 380. Deze toename komt geheel voor rekening van de beroepsgroe pen bouw (plus 33) en personeel in algemene dienst (plus 26). Ten op zichte van het vorige jaar is het aantal openstaande aanvragen flink toegenomen (240-380). VROUWEN Het aantal werkloze vrouwen daalde slechts met 8. De werkloos heid onder de jonge vrouwen tot 23 jaar daalde met 13. Het aantal werkloze afgestudeerden vermin derde slechts met 1. Het aantal werkloze mannen van de afhankelijke beroepsbevolking verdeeld over de gemeenten in het rayon Deventer bedroeg in afsolute cijfers en in procenten als volgt. Tussen haakjes de cijfers over ja nuari: Bathmen 15 is 1.9% (14 is 1.8 Deventer 799 is 5.2 (786 is 5.1 Diepenveen 53 is 2.8 (55 is 2.9%), Holten 58 is 3.6% (67 is 4.2 Olst 47 is 2.6 (51 is 2.8 en Raai te 166 is 3.7 (175 is 3.9 me rtoriot Véwos horizo» loopt u langs de sporthal naar naar het sportveld. Ook in Rijssen en Markelo staan telescopen opgesteld. Rijssen: J. Kranenborg, Brederodestraat 11; Markelo: S. Wanrooy, Camping „De Keite", Oude Rijssenseweg 19. Door de heer Mastenbroek, inspec teur Ned. Rundvee Stamboek (N.R.S.) werden de volgende koeien ingeschreven: Stiena 38 Bpl.81, Pietje 18 B79 en Stiena 37 Bpl.84, eig. D. J. Brons voort; Bertha 11 Bpl.80 en Lucie 108 Bpl.82. eig. Firma P. G. Cats; Doutje A99 B77, Doutje Al 13 Bpl.84, Blommetje 19 Bpl.82, Dou tje Al 16 Bpl.83, Ineke 25 B79, Dou tje Al06 B77 en Doutje A177 Bpl.84. eig. H. Stegeman en Zn.; Anna 95 Bpl.82, Anna 87 Bpl.84, Anna 93 Bpl.81, Anna 97 Bpl.84 en Akke 37 Bpl.80, eig. J. W. Haverslag. In het keurstamboek werden inge schreven: Anna 71 AB86, eig. J. W. Haverslag; Doutje A85 Bpl.83, Blommetje 8 Bpl.84, Doutje A93 AB86 en Blommetje 11 Bpl.83, eig. H. Stegeman en Zn.; Tonnie 20 Bpl.82, eig. A. H. J. Groteboer. De volgende stieren werden voor lopig opgenomen: Jeltjes Piet B, eig. Fa. H. Stegeman en Zn.; Bert ha's Keimpe Bpl.. eig. Fa. H. Ste geman en Zn.; Willy's Adema 12 Bpl., eig. Fa. P. G. Cats; Trijntjes Keimpe 4 van H. Jansen, Heeten werd ingeschreven met Bpl.82. In de jaarvergadering van de afdeling Holten van de Chr. Boeren- en Tuinder- sbond heeft voorzitter Hm. Landeweerd in zijn ope ningswoord herinnerd aan de gunstige weersomstan digheden in het voorjaar en de zomer van 1977, waar door de opbrengsten van de verschillende gewassen hoog waren, zodat er door de boeren veel wintervoer kon worden opgeslagen. Op donderdag 30 maart a.s. organi seert de stichting voor sociaal en cultureel werk voor Holten een z.g. Open Dag in het Paalhuus aan de Beusebergerweg. Hierdoor wordt aan de inwoners van Holten de ge legenheid gebóden kennis te ma ken met de verschillende aktivitei- ten van de stichting. Zo zullen alle aktiviteiten vertegenwoordigd zijn, van peuterspeelzaal tot yoga en van ballet tot technoklub. Hiermee biedt de stichting tevens de moge lijkheid informatie te verkrijgen over de opzet van het werk, de deelnemersaantallen, het doel van het werk, de beschikbare ruimte enz. enz. Iedere belangstellende is donderdag 30 maart van harte wel kom 's middags van 3 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 10 uur. Ook het voltallige bestuur en vaste mede werkers zullen aanwezig zijn om u uitleg te geven en rond te leiden door de verschillende ruimten. Nogmaals: iedereen is 30 maart van harte welkom om kennis te komen maken met de veelheid van aktivi teiten om zodoende een antwoord te krijgen op de vraag: wat doen ze daar nou eigenlijk. gentia, aristocraten, rijke burgers, kunstenaars komen uit de strenger geregeerde gebieden naar krakau, universiteitsstad en Oostenrijkse vesting. Huwelijken van kunstenaars met boerendochters zijn in zwang: voor de zuiverende vereniging van stad en land. van decadente bohème en sterk volk, voor het uitdragen van nationale gevoelens. Een dichter trouwt met een boe renmeisje. De bruiloftsstoet trekt van Krakau naar de boerderij waar de bruiloft wordt gevierd. De duur van de film is de duur van de brui loftsnacht. Opeengepakt in een vertrek vol al coholdampen dansen bruidspaar en gasten; stadsmensen kokette ren met de boerenstand. Voortdu rende beweging van dansers en de camera. Hoe langer hoe vaker zul len close-up's de personages isole ren, de dynamiek van de stam pende dansers bruusk doorbreken. Een Joods herbergier brengt zijn dochter mee: geëxalteerd, verwar rend, bezeten van poëzie. Na haar komst beginnen de „verschijnin gen", die Wajda in zijn film ver werkt en die voor de niet-Poolse toeschouwer soms wat moeilijk te doorgronden zijn. Iedereen ziet zijn eigen obsessies: de zuster van de bruid haar gestor ven geliefde, de hooghartige dich ter een Middeleeuwse held, met bloedige handen verschijnt de lei der van een boerenopstand uit de vorige eeuw. Het laatste deel brengt de ont nuchtering in de ochtend. De Bruiloft heeft prachtige passa ges, die dankzij theatrale verbeel dingskracht en filmisch raffine ment iedereen kunnen aanspreken. De film is een bewerking van het gelijknamige toneelstuk van de Poolse schrijver Wyspianski. Het is één van de grote, steeds weer ge speelde klassieken van het Poolse repertoire. Achtergrond is de Poolse eeuwe noude obsessie: besef van natio nale identiteit en melancholiek ontwaken uit nationale vrijheids dromen. Leuk toch, om oma, je moeder, en grootvader houdt er vast ook wel van en je vriendje, die in het zie kenhuis ligt, nou ja, je weet het zelf het best, een paasmandje te geven. Met eitjes en een kip van chocola de. Geen zakgeld genoeg? Geen nood! Begin maar meteen lege ver pakking te verzamelen. Plastic boter- of kaasdoosjes, melkkarton nen, maar ook doosjes waar choco lade of weet ik wat in gezeten heeft. Dan koop je wat paaslekkers per ons en wat beesten en je zult zien, datje niet alleen veel goedkoper uit bent, maar dat je ook originele paasmandjes hebt. Je kunt helemaal je eigen fantasie laten werken. Wil je het erg mooi maken, dan werk je het af met wat bloempjes. Eerst moet je als het nodig is. de doosjes goed maken Anders gaat het vies ruiken. Twee kleine ronde kuipjes kun je met een nietje aan elkaar bevestigen. Dan heb je een dubbelmandje. Van ste vig buigzaam karton maak je dan een hengsel en dat niet je ook weer vast. Sommige langwerpige dozen kun je op verschillende manieren gebruiken. Of je knipt er netjes een stuk af, zodat je een hoog „Mandje" krijgt, of je houdt zorgvuldig de korte kanten heel en knipt een lange zijde uit, zodat je een lang- Vrijdag 3 juni Bij de opening van de jl. maandag avond ten gemeentehuize gehou den openbare vergadering van de Sportcommissie Holten deelde voorzitter H. Rustebiel mee dat op vrijdag 3 juni a.s. een wielerronde zal worden gehouden in Holten. „Onlangs heeft de wielervereniging „De Zwaluwen" gevraagd een wie lerronde te mogen houden. Dit ver zoek werd door B. en V/. voor advies doorgespeeld naar de Sportraad. Mede in samenwerking met de plaatselijke politie heeft het dage lijks bestuur van de Sportraad en genoemde wielervereniging een hiervoor geschikte route uitgezet, welke is gelegen in het Kolcomplex en zijn voornemens B. en W. te ad viseren voor dit evenement toe stemming te verlenen", aldus de heer Rustebiel. werpige vorm krijgt. Je kunt ook van een plastic pak van melk of vruchtensap de zijkanten uitknip pen en de voor- en achterkant in een boog knippen en met een mooie gele strik bevestigen. Het is ge woon erg makkelijk, dat de vormen er al zijn, en meestal stevig ook. Maar zo zijn ze natuurlijk nog niet mooi. Je zoekt nu leuke plaatjes bij elkaar van paashzen, kuikentjes, lammetjes en noem maar op. Dat doe je alleen, als je zelf niet zo goed kunt tekenen. Met die afbeeldingen ga je de doosjes beplakken. Kan er niet op het materiaal worden ge plakt, dan is dat een beetje moei lijk. Dan kun je het beste een strook knippen, die je op maat plakt met plakband en die je om de doos heen schuift. Lukt dat niet, dan zetje die band met nietjes vast. Wel eerst met leuke afbeeldingen versieren. Je ziet, dat als je je fantasie laat werken, je erg leuke en niet zo dure paasmandjes kunt maken. Help jij de Paashaas even goed! Een heleboel mensenkinderen stu ren met Kerstmis en tegelijk als nieuwjaarswens een kaart. Maar met Pasen? Kun je iemand Vrolij ke, prettige paasdagen wensen? Waarom niet? Je kunt paaskaarten kopen, maar veel leuker is het ze zelf te maken. Teken op dubbel stevig papier een ei. Je ziet als je het niet uit je hoofd kunt, vast wel er gens een voorbeeld. J e zorgt ervoor, dat de twee eihelften gedeeltelijk aan elkaar blijven zitten. Nu knipje van mooi papier een reepje. In het midden knip je op gelijke afstand een spleetje, waar je een lintje doorheen haalt. Aan de binnen kant van de ene helft van het ei schrijf je de paasgroet. De andere kant beplak je met vloeipapier en daar sprenkel je een beetje eau de cologne of parfum op. Dat blijft aardig lang lekker ruiken. Als dat klaar is, vouw je de twee helften dicht. Het lint erom en in een eneveloppe. En dan adresseren en verzenden. Jc hoeft natuurlijk niet speciaal een geurtje te nemen. Je kunt ook een leuke tekening aan die ene kant maken. En wil je eieren kleuren en weet je niets te beden ken, weet dan, dat wat stroken met grote en kleine stippen of alleen balletjes erop geverfd het al heel leuk maakt. In ieder geval, niet te lang wachten. En veel plezier. Landeweerd wees verder op het grote belang van een gezonde landbouw, wat niet alleen van belang is voor de boeren maar een nationaal belang, gezien de deviezen die jaarlijks door de agra riërs bijeen worden ge bracht. Hij waarschuwde voor grootschalige produktie en constateerde met voldoe ning dat er meer begrip komt voor de kleine en mid denbedrijven. Er wordt naar middelen gezocht om die bedrijven te behouden en te beschermen. Aan het slot van zijn ope ningswoord deed voorzitter Landeweerd een beroep op de leden om mee te bouwen aan de CBTB. Ook in de maatschappij van morgen is een christelijke organisa tie nodig om invloed uit te Verloren: Pasje van Eurocheque, blauwe boodschappentas, potje met oranje kurkje, rode portemonnaie met gi ropasje, f 15,- Gevonden: Zwarte vingerhandschoen, zelfge maakt rood popje, bruine knippor- temonnaie, Engelse sleutel. oefenen op de maatschap pelijke structuur. Hij sprak hierna een woord van welkom waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot enkele dames van leden, de afgevaardigden van de plaatselijke afdeling O.L.M., de heren G. J. Bel- dman en J. W. Wesseldijk en de heer G. R. de Greeff te Ommen, „sociaal- economisch voorlichter CBTB, Overijssel. Verslagen Uit het jaarverslag van seer. J. W. Hulsman bleek o m. dat het leden tal met 49 gelijk was gebleven. Penningmeester D. J. Bronsvoort boekte over 1977 een batig saldo van f348,08. De inkomsten en uit gaven bedroegen resp. f 7898,36 en f7550,28. De kascontrolecommis sie die bestond uit de heren A. Lub- berdink en H. Paalman had boeken en bescheiden akkoord bevonden. Tot leden van de controlecommis sie 1978 werden benoemd de heren Lubberdink en H. J. Hulsman. Als bestuurslid werd herkozen de heer J. W. Aanstoot, terwijl in de vaka- ture B. Rietberg werd gekozen de heer H. Hulsman E.H.zn. Klonk beeld Na de pauze werd door de heer De Greeff het nieuwe klankbeeld van de Overijsselse CBTB „Twintig jaar EEG vertoond" en na de ver toning werden vragen ter discussie gesteld over doelstellingen en het funktioneren van de EEG. De goedbezochte jaarvergadering werd door de heer De Greeff met dankgebed beëindigd. BACHCONCERT IN DE BROE DERENKERK woensdag 22 maart 20 uur Overijssels Philharmonisch Orkest mmv Deventer Kerkmu ziek Ensemble kaartverkoop: De venter Schouwburg DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof 1, tel. 11500 Maandag 20 februari 20 uur toneel-op-tone el: Toneelgroep Theater met Blaise Pascal van Pierre Laroche Dinsdag 21 februari 20 uur: Het Na tionale Ballet met de balletten Vier Letzte Lieder, L'apres-midi d'un faune, wereldstad en 5 tango's Woensdag 22 februari 20 uur: De Haagse Comedie met het toneels pel Julius Caesar van William Sha kespeare CHINEMA, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100 Weekfilm do 16 t.m. wo 22 mrt: Dr. Vlimmen - 4e week, 16 jr. Filmart vr 17 mrt 22.45 uur: Cria Cuervos Nachtvoorstelling za 18 mrt 24 uur: Trouble With Girls, a.l. Matinee za 18, zo 19, wo 22 mrt 14 uur: Vrijbuiters van het woud, a.l. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur za 18.45 en 21.15 uur zo 16, 18.45 en 21.15 uur E.D.B.-THEATER, Smedenstraat 10, tel. 13615 Weekfilm do 16 t.m. wo 22 mrt: Young Bruce Lee, 16 jr Nachtvoorstelling vr 17 mrt 23 uur I za 18 mrt 23.30 uur: Roller Ball, 16jr Matinee za 18, zo 19 mrt 14 uur: Pis- tolero van Ave Maria, a.l. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur za 18.30 en 21 uur zo 16, 18.30 en 21 uur LUXOR THEATER, Brink 2D, tel. 18662 Weekfilm do 16 t.m. wo 22 mrt: Mantel der liefde - 2e week, 16 jr Nachtvoorstelling vr 17 mrt 23 uur: TiroTer Slippertjes, 16 jr Matinee zo 19, wo 22 mrt 14 uur: Winnetou keert terug, a.l. 2e matinee zo 19 mrt 16 uurBullitt, 12 jr Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur za en zo 18.30 en 21 uur. LUXOR 2, Roggestraat 3-5, tel. 18662 Weekfilm do 16 t.m. di 21 mrt: Als ik het nog eens over kon doen, 16 jr Cyclusvoorstelling wo 22 mrt 20.15 uur: Tussen twee vuren, 12 jr. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20.15 uur za 18.45 en 21.15 uur zo 15, 18.45 en 21.15 uur HET EI VAN COLUMBUS, Pol straat 76, tel. 12311 Filminternational donderdag 16 maart 20 uur Celine et Julie vont en bateau Zaterdag 18 maart 21 uur: Het Namys Lowski Quartet 17 t.m. 29 mrt dagelijks 21-1 uur wo en za ook 14-17: Tentoonstel ling Bemd Bevers, schilderijen en pentekeningen KUNST RONDOM, Openbare Leeszaal, Brink 70, tel. 13506 t.m. 18 mrt Guillaume le Roy, hputsneden bij gedichten Mandeis- tam en Charles Baudelaire. Geopend: di t.m. vr 10-17.30 en 19- 21 I za 10-17: 21 mrt t.m. 15 apr. Joost van Putte, modefotografie GALERIJ LENTEN, Kletterstraat 25-27, Epse, tel. 21815. Geopend: wo t.m. za 10-17 /zo 14-17 22 mrt. t.m. 18 apr. za 18 mrt 20.30 Don Quishocking Zeker iets verkeerds gegeten 2 Wolfram Aichele, aquarellen, Joël Dabin, schilderijen Anton Voor zanger, gouaches GALERIE TAMBARAN, Berg straat 34, tel. 15077 t.m. 9 apr. Metten Koomstra, gra fiek: Wilfred Voet, grafiek en schil derijen. Geopenddo 19-21 vr t.m. zo 10-18. ALBERT SCHWEITZER CEN TRUM, Brink 89, tel. 19675 Geopenddi t.m. vr 9-12 en 14-17 za 13-16: Tentoonstelling over leven en werk van Albert Schweitzer MUSEUM DE WAAG, Brink 56, teL 14556 T.m. 2 apr Brood eten en koek hap pen MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink 55, tel. 14556 Tentoonstelling van oude ganzen borden MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9, tel. 19739 Mechanisch speelgoed uit de col lectie Stekelenburg Openingstijden musea: di t.m. za 10-12.30 en 14-17/zo 14-17 KUNSTUITLEEN, Grote Poot 19, tel. 11848 Geopend: di t.m. vr 14-18 do ook 19-21 za 10-12.30 en 14-17 CHEZ ANTOINETTE, Roggestraat 3-5, tel. 2 18 64: Geopend: di t.m. zo 21-3 uur: schil derijen van Gerrit Kooiman 'T HOEKHUIS, Brink 3, tel. 13250 Geopendma t.m. vr 12-15 en 17-24 za en zo 17-24: Foto's van oud De venter VROUWENCAFÉ, Menstraat2,teL 11637 Geopend 16 maart 20.30 uur VOLKSSTERRENWACHT BUS- SLOO, Bussloselaan 4, Busselo, tel. 05716-577 Vr 17 mrt vanaf 20 uur Kjjk-in- Avond DEVENTER REN- EN TOERIS TENVERENIGING „DE ZWALU WEN" inl. W. Bekking, Amstellaan 20, tel. 21247 Elke zaterdag fietstrainingsrit start 8.30 van Clubhuis Rielerenk. deelname ook voor niet-leden POSTILJON MOTEL DEVENTER, Deventerweg 121, tel. 24022 Vr. 17 mrt 20.30, za 18 mrt 19.45 uur Skandinavisch buffet ALBERT SCHWEITZER CEN- TRUM, Brink 89 Do 16 mrt 20.15 speciaal concert: Colin Carr, cello en Kathryn Stout, piano Zondag 19 maart luisteren naar Al- bert Schweitzer, rede en orgelspel van A. Schweitzer, aanvang 15 uur VAROSSIAU Donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag, woensdag: Dr. Vlimmen, 16 jr. 14.30 en 20.00 uur Zaterdag 18.45, 21.00 uur: idem Zaterdag 23.15: Het Franse num mertje, 16 jr. Zondag 14.30,18.45, 21.00 uur PALACE Donderdag, vrijdag, maanaag, dinsdag, woensdag: The Spy who loved me 12 jr 14.30 en 20.00 uur Zaterdag, zondag 14.30,18.45,21.15 uur: idem

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5