Avondgebeden Stille Week W. ieijers nam afscheid als lil Marktcommissie »®ï2S "•sss NIEUWE SLAGERIJ PvdA en PPR organiseren gezamenlijke forumavond Rijksmusea gratis WÊt Lentebaby's krijgen voorjaarspet AGENDA Schooljeugd plantte twee duizend bomen en struiken Weekenddienst - m£m H m JanVruggink Prijzen voor paasvuren 98.- LEEMREIZE MEUBELEN ENTER KERKDIENSTEN AUTO HUREN Dinsdag 21 maart CJV „9e Vriendenschaar" hondt jaarfeest op HOLTENS NIEUWSBLAD - 17 MAART 1978 PAG. 3 Speciale aanbiedingen in berbertapijt Extra voordelige prijzen ZWARE HUISKAMERKWAUTEIT nu per meter vanaf en gratis gelegd en zeer vakkundig Vrijdag 17 maart 20.00 uur, „Liberaal-Café" in Café ..De Biester" (zie ber.). 20.30 uur: Politieke forumavond in ,de Schure" (Zie ber.). 20.00 uur: Sterrenkijkavond op het Bij het afscheid van de heer Beijers (midden) in de hal van het ge meentehuis. In het midden de heer en mevrouw Beijers. In de vergadering van de Marktcommissie heeft de heer VV. Beijers, die in 1971 met enkele ingezetenen het initiatief nam tot het hou den van een seizoenwa renmarkt in Holten, af scheid genomen van deze commissie waarvan hij sinds 1971 secretaris is ge weest. DANK Burgemeester mr. W. H. Enklaar bracht hem namens het gemeente bestuur dank voor het vele en be- langrijke werk dat werd verricht en hij bood aan het echtpaar Beijers- Holterman een prachtige plant aan. De heer J. Rietberg, voorzitter van de Marktcommissie bood na mens deze commissie een geschenk in couvert aan en ook hij sprak zeer waarderende woorden tot de heer Beijers bij wie het secretatiaat in goede handen was. Men deed nooit een vergeefs beroep op de heer Beijers die met kennis van zaken zijn functie heeft waargenomen. Wij bewaren, zo besloot de heer Rietberg, aan u de beste herinne ringen. De heer W. F. Bönhke te Enschede, penningmeester van de Centrale Vereniging Ambulante handel en adviseur van de Holtense Markt commissie, dankte de heer Beijers voor de wijze waaróp hij de belan gen van de marktkooplieden heeft NED. HERV; KERK 8.30 u. ds. C.C. Addink 10.30 u. ds. C.C. Addink en ds. A. V/. Berkhof, bevestiging nieuwe lidmaten m.m.v. „Heli con". Extra coll. Plaatselijke zondagsscholen. Oppasdienst: mevr. Bolink en Willemien Lo- man. 10.00 uur Jongerendienst in ge bouw „Irene". GEREF. KERK 8.30 en 10.30 uur (Bed. Heilig Avondmaal) en 15.00 uur (Nabe trachting) ds. G. V/. H. Pedde- mors. In alle diensten de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: mevr. Stam- Bosschers, mevr. Getkate- Blankvoort (res. mevr. Dul-de Fockert). Jenny Koordes, Ria Bolink (res. mevr. Hulsman-Zwiers). Goede Vrijdag 19.15 uur ds. G. V/. H. Peddemors. RX KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 DIJKERH0EK Geendienst 0KKENBR0EK 10.00 uur ds. M. de Heer, Kin deroppas in „Ons Centrum" Goede Vrijdag 10.00 uur en 19.30 uur ds. M. de Heer. In beide diensten: Viering Heilig Avondmaal. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 u en 11.00 uur. behartigd en het is mede aan hem te danken dat de markt in Holten bij de marktkooplui goed staat aangeschreven. Ze komen elk sei zoen (maart t.m. oktober) weer graag naar Holten en het meren deel van hen staat met de kraam iedere vrijdag in de Kerkstraat sinds de eerste markt in 1971 werd gehouden en ze hebben hier een vaste klantenkring opgebouwd De Marktcommissie kan rekenen op een goede kern van marktkooplui. Dit werkt niet alleen prettig, maar' is voor het goed draaien van de markt van groot belang. De heer Beijers dankte hierna met een korte toespraak, mede namens zijn vrouw, voor de woorden van dank en waardering en de ge schenken die werden aangeboden. Ook dankte hij de commissieleden voor medewerking en vriendschap die werd ondervonden. Hij herin nerde aan de tijd (1932), toen hij bij de oprichters behoorde van de Ver eniging tot Bevordering van het Marktwezen en Plaatselijke Be langen die aan het gemeentebe stuur het verzoek deden tot. het houden van een eiermarkt op Smidsbelt en uitbreiding van het aantal markten in het voor- en na jaar, een verzoek waarop het col lege toen gunstig besliste. In de komende week, tussen Palm pasen en Pasen, concentreert de christenheid zich op de betekenis van het lijden en sterven van Jezus. Om deze Stille Week niet alleen in houd te geven op de scholen en in de gezinnen, maar ook in kerkelijke gemeenschappen, heeft de Litur giecommissie van de Ned. Herv. kerk het plan opgevat om korte lij densmeditaties/avondgebeden te houden. Rond gebed, schriftlezing, lied, ge dicht. meditatie, muziek is er ie dere avond van half acht tot acht uur gelegenheid om samen te ko men op de lijdensweg van Jezus Christus. Deze samenkomsten staan open voor christenen van alle kerken en worden gehouden in de Ned. Herv. kerk. De volgende liturgen en zanggroe pen zullen er aan deelnemen. Maandag 20 maart ds. G. W. H. Peddemors. Dinsdag 21 maart ds. A. W. Berkhof en 6e klas van de Schakel. EEN UUR OF 4 JAAR? EEL 05480-4225 Holtense schooljeugd druk met het planten van bomen en struiken in „De Haar." „Ik ben heel erg blij dat jul lie allemaal gekomen zijn om mee te helpen ons mooie dorp aan te kleden en door het planten van bomen en struiken nog mooier te ma ken" aldus burgemeester mr. W. H. Enklaar woens dagmorgen tot plm. 200 kinderen uit de hoogste klassen van de vijf basis scholen in het dorp, Dijker- hoek en Espelo toen ze uit gerust met een schop klaar stonden om in het kader van de jaarlijkse boom- plantdag plm. 2000 bomen en struiken te planten op de gedempte Peterswaterlei ding in „De Haar." Het gaat er echter niet direct om dat juliie hulp verlenen bij het planten van bomen, maar meer nog dat kinderen bepaald worden bij het feit dat bomen en struiken bij de cultuur behoren en een onder deel zijn van de samenleving. Mr. Enklaar betreurde het dat er nog steeds zoveel in de natuur wordt vernield en deed een dringend be roep op allen daaraan niet mee te doen. Met medewerking van pers oneel van de gemeente en Soweco werd daarna een begin gemaakt met het planten van eiken, berken, vlier, liguster, sleedoorn, meidoorn, wilgen en rododendrons. Elke school kreeg een prachtig vaantje pe',,es Slijterij-Wijnkoperij Stationsstraat 10 Holten Tel.: 05483-1375 met opdruk „Boomfeestdag 15 maart 1978" terwijl alle kinderen die plantten een mooie sticker kre gen. In totaal zullen er op de strook tussen de woonwijk en het indus trieterrein plm. 5000 bomen en strijken worden geplant. Namens het Staatsbosbeheer was bij het planten aanwezig rentmeester A.G. Teerink te Hellendoorn die met de andere belangstellenden genoot van de ijver en werklust van de jonge planters. De heer P. A. Brands heeft?met het Bouwbedrijf „DüRA" te Rotter dam overeenstemming bereikt over de aankoop van hetpand hoek KerkstraatrDorpsstraat. waarin thans gevestigd is het „Babyhuis" van Gebr. Schuppert B.V. Het pand zal worden afgebroken en ter plekke zal een moderne slagerij worden gebouwd. De slagerij van Brands op Smidsbelt zal t.z.t. wor den afgebroken. Woensdag 22 maart pastoor Ra demakers en jongerenkoor Heli con. Donderdag 23 maart de heer J. Bax en de Herv. cantorij. Wij nodigen u van harte uit één of meerdere van deze bijeenkomsten bij te wonen. In verband met de verkiezingen voor de Provinciale Staten organi seren de afdelingen Holten van de PvdA en PPR dinsdagavond 21 maart a.s. een gezamenlijke forum avond, welke zal worden gehouden in hotel Vosman. Aanvang 20.00 uur. Het forum zal worden gevormd door drs. F. van der Ploeg, hoofd sociografisch bureau van de ge meente Deventer en lijsttrekker Alle baby's die dinsdag 21 maart aanstaande, de eerste dag van de lente tussen 0.00 uur en 8.00 uur worden geboren, krijgen van Flevohof, het re- kreatieprojekt in Oostelijk Fle voland een voorjaarsgroet aan geboden. Een aantal van de nieuwe wereldburgers krijgen die dag zelfs bezoek van een Flevohof-vertegenwoordiging, die een grote mand met verse Flevohofprodukten zal aanbie den terwijl bovendien de gehele familie zal worden getrakteerd op beschuit met muisjes. Vorig jaar werden aan zo'n 700 lente baby's attenties verzonden en kregen 24 families bezoek van Flevohof. Wat moet u doen om als ouders van een lentekind een attentie te ontvangen. Bel op de eerste lentedag vóór 10.30 uur naar Flevohof, telfoon 03211-15 14. voor de PvdA in het kiesdistrict Deventer. Het tweede forumlid is Jos Beijers, schooldecaan en leraar geschiedenis aan het Pius X Col lege te Almelo en provinciaal lijst trekker voor de PPR in Overijssel. Deze forumavond zal onder leiding staan van de heer E. K. Pronk te Holten. De volgende onder het ministerie van CRM ressorterende rijksmu sea, waarvoor entree moet worden betaald, zijn voorlopig op de woensdagen gratis voor het pu bliek toegankelijk: het Rijksmuseum Twenthe te Ens chede het Rijksmuseum en het Rijksmu seum Vincent van Gogh te Am sterdam; het Rijksmuseum Paleis het Loo te Apeldoorn: het Volkenkundig Museum „Justi- nus van Nassau" te Breda; het Rijksmuseum „Huis Lambert van Meerten" te Delft; het Zuiderzeemuseum te Enkhui zen; het Rijksmuseum H. W. Mesdag en het Mauritshuis te Den Haag; het Museum Boerhaave, het Rijksmuseum van Oudheden en het Rijksmuseum voor volken kunde te Leiden; het Rijksmuseum G.M. Kam te Nijmegen. sportveld bij de Scholengemee nschap. Bij bewolkt weer wordt een vervangend dia-programma ver toond. Zaterdag 18 maart 20.00 uur: Feestavond S.V. „Hol ten" in zaal „Het Bonte Paard", Dijkerhoek. 20.30 uur: Live optreden „Monte zuma" in „de Schure" (zie adv. en ber.). Zondag 19 maart 14 00 uur: Start puzzelrit M.A.C. ..De Holterberg" bij café „De Bies ter". 14.00 uur: Discobal in Café „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 20 maart 19.30 uur: Ledenvergadering van de afd. Holten van het Ned. Rode Kruis in hotel „Vosman". 20.00 uur: Eerste informatieve ver gadering i.v.m. Tweede Straten- voetbaltoernooi in clubhuis „Blauw Wit". Dinsdag 21 maart 20.00 uur: Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in „Be- thanié". Paasdienst. 20.00 uur: Jaarvergadering Buurt vereniging „Schoolkring Dijker hoek" in café-rest. „Het Bonte Paard". 20.00 uur: Verkiezingsbijeenkomst P.v.d.A. en P.P.R. in Hotel „Vos man". 20.00 uur: Jaarvergadering Supp. Vereniging S.V. „Holten" in Ont- moetin gscentrum „Meermans kamp". Woensdag 22 maart 20.00 uur: Vergadering Kiesvereni ging „Gemeentebelang" in „Het Bonte Paard". Vaststelling kandi datenlijst gemeenteraadsverkie zing. 20.00 uur: Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in Hotel „Vosman". Demonstratie Pro- duktschap „Groente en fruit". Donderdag 23 maart 19.45 uur: Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Holten in „Irene" Paaswijding. 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwen Bond (CPB) in gebouw „Rehoboth". Overdenking Paasliturgie. (Zie Bondsorgaan maart 1978). Dinsdag 28 maart 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize. Maandag 27 maart-2 april Emmabloemcollecte t.b.v. tuber culosebestrijding en het Groene Kruis Holten. Woensdag 29 maart 8.00-19.00 uur: Stemming voor de Provinciale Staten. Donderdag 30 maart 15.00-17.00 uur en 19.00-21.00 uur: „Open dag" in het „Paalhuus", Beusebergerweg (zie ber.). Vrijdag 31 maart en zaterdag 1 april a.s. houdt de CJV „De Vriendens chaar" weer haar traditionele jaar feest, hetwelk wordt gehouden in gebouw „Irene". Aanvang half acht precies. Alle aangesloten groepen zullen weer hun steentje bijdragen aan het programma. De senioren zijn hard aan het werk voor ae op voering van een toneelstuk dat na de pauze zal plaats vinden. Ge woontegetrouw zal op zaterdag middag 1 april een speciale toneel uitvoering voor de bejaarden wor den gegeven, hetwelk om 2 uur zal aanvangen. De CJV hoopt op een goede opkomst. Evenals voorgaande jaren zullen ook dit voorjaar weer voor de grootste paasvuren die rond Hol ten „gebouwd" worden, geldprijzen beschikbaar worden gesteld. De bouwers die met het aanvoeren van brandbaar materiaal, hout en tak ken reeds enkele weken druk bezig zijn, moeten bedenken dat onder „grootste" wordt verstaan het aan tal kubieke meters. De prijzen zul len worden toegekend aan die groepen die het meeste hout bij el kaar hebben gebracht. Wel is er ook deze keer weer een extra prijs be schikbaar voor de mooiste „boak'n" Wanneer men wil meedingen naar één van de prijzen, moet men dit opgeven voor bij de secretaris van de WV „Holtens Belang", de heer J. Wiggers, tel. 13 56. De plaats waar de „boakens" staan, moet dan tevens worden opgegeven. Zaterdag 25 maart 's middags 4 uur ARTS J. F. Sijtsema, Keizersweg 32. Spreekuur 11.00 u. en 16.00 uur. Spreekuur spoedgevallen: bel len 05483-18 70. WIJKVERPLEGING Zuster B. van Oldeniel, Bath- menseweg 17a, Lettele. Tel. 05705-249 b.g.g. 05700 - 2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen van magazijnar tikelen maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.00 uur, Grone Kruisgebouw, Gaar- denstraat. DIERENARTS W. C. W. Wamelink, Hout weg 18, tel. 05483-20 04. ZIEKENVERVOER A. Müller, tel. 17 45 b.g.g. J. Aanstoot, tel. 29 80 en 13 38. ZIEKENFONDS Spreekuur donderdagavond van 18.30 - 20.00 uur. Dorps straat 16. CONSULTATIEBUREAU VOOR KLEUTERS EN BABY'S Elke donderdag van 9.00-11.30 het Groene Kruisgebouw. TANDARTS H. Scheffer. Pr. Julianpl. 12, Goor, tel. 05470-25 00. Spreek uur spoedgevallen: 5.00-5.30 uur nam. FISIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw, G. J. Kraaij, tel. 22 99. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden-Overijssel" Dorps straat 16, tel. 27 84. Spreekuur maandag t.e.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur. GEZINSVERZORGING Spreekuur maandag t.e.m. vrij dag van 8.30-9.30 uur, Dorps straat 16. Tijdens de weekends zijn Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging bereikbaar onder nummer 05486-1 64 65. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 19 maart B. Groot Obbink, Kozakkenstr. 2, tel. 15 26. Maandag 20 t.e.m. zondag 26 maart H. V/. Goor- man, Kolweg 52, tel. 15 13. Aan gifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 05483-13 18. STORINGSDIENST Zaterdag 18 t.e.m. vrijdag 24 maart: Electra: H. Heijink, Kolweg 44, tel. 2124. Gas: W. C. v.d. Weerthof, Voorsboers- straat 2, tel. 17 93. POLITIE Telefoon: 31 52 - 26 65 en 28 55. Na 6 uur: 's avonds bellen: 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon: 22 22 (Dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3