Minister president van Agt in Holten Lente concert „H.M.V." in sporthal ,,'t Mossink" Muzikaal onthaal Programma vol variatie laandag vergadert iet Rode Kruis Krentenbrood TWEEDE KAMERLID G. W. KEJA IN „LIBERAAL-CAFE" HOLTEN* NIEUWSBLAD Gemeente Holten Geen spreekuur Burgemeester Openbare kennisgeving Ontsteken van paasvuren Openbare kennisgeving Ophalen huisvuil Officiële bekendmaking Sluiting gemeentelijke diensten en bedrijven 10LTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 17 maart 1978 30e jaargang - no. 11 Hoofdredacteur J Wlgger» Kolweg 14, tel. 05483-1356 Plv.v hoofdred /secr. W Beijers Enkweg 5. tel. 05483-1234 Red. medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 mementsprijs f 10.— per half jaar, f 20.— per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" liet kader van het Overijssels Appèl '.A., gehouden in verband met de ver- tingen voor de Provinciale Staten, cht minister-president A. M. van Agt trdagvoormiddag een kort bezoek aan iten.j Hij werd om plm. half twaalf bij 't duw „Rehoboth" in de Stationsstraat door enkele honderden Holtenaren harte lijk begroet en welkom geheten door de 2e voorzitter van het CDA-Holten de heer H. Stegeman. De minister-president maakte hierna kennis met burgemeester mr. W. H. Enklaar, het plaatselijk CDA-bestuur en de raadsfractie en de CDA-kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen op 24 mei. in korte toespraak herinnerde linister aan de langdurige en izame kabinetsformatie. Uit- elijk kwam er toch een kabinet floor zeer velen, gezien de uit- van de verkiezingen, er niet mogen komen. kabinet dat er nu zit heeft het bngewoon moeilijk en wordt nfronteerd met vele niet of a niet oplosbare problemen. leer van Agt zei graag te willen nen op de steun, overal uit het ook bij de a.s. verkiezingen de Prov. Staten. Als deze ver ingen voor de oppositie een les worden zal dit zeker weer ie problemen opleveren. Wii kunnen beslist niet hebben dat we weer in een regeringscrisis geraken. Er moet nu geregeerd en geleid worden vandaar dat ik u met klem vraag om op 29 maart op het CDA te stemmen en anderen op te wek ken dit ook te doen. Er staat enorm 'veel op het spel zo besloot minister Van Agt. Na de korte toespraak bood de heer J. Wiggers namens het CDA-Holten de minister-president een groot krentenbrood, een pakje echte bo ter en een foto aan van de rood bonte kampioenskoe Jantina 21, die voor haar product nog steeds onderbetaald wordt. Mogelijk zo besloot Wiggers kan uw collega landbouwminister van der Stee hieraan in Brussel nog iets doen. De heer van Agt, die inmiddels op het toerneeschema bijna een half uur was achtergeraakt, nam toch nog ruim tijd om van velen met een handdruk afscheid te nemen. Er gens in Twente was voor de lunch een uur uitgetrokken doch dit moet wel vaker in een half uurtje en mocht er helemaal geen tijd voor zijn dan heb ik altijd nog het verse krentenbrood achter de hand, al dus de minister. H.M.V. gaf een schitterend ge slaagd „Lenteconcert" in de sporthal. De Holtense Muziekvereniging „H.M.V." het Jeugdkorps, de drumband en het majorettepeloton hebben zaterdagavond in de sporthal ,,'t Mos sink" (die door bloemisterij „Holtens Höfke" stijlvol was versierd) plm. 300 bezoekers een programma gepresenteerd, een avond vol muzikaal genoegen, al met al echt muzikaal onthaal. Na een woord van welkom door voorzitter Johan Meijer, die zich in 't bijzonder richtte tot burge meester en mevr. Enklaar en de afgevaardigden van enkele plaatselijke verenigingen en zusterverenigingen uit de kring Lochem van de Kon. Ned. Federatie opende het Jeugdorkest o.l.v. Henk Bouwhuis het pro gramma met de bekende „Moonlight" serenade. De toekomst van „H.M.V." speelde verder „Music to Relax" (met een vleugje dixieland) van Willy Hautvast; de „Euro-ouverture"; „Beat and Sweet" en tot be sluit een mars. De jongelui musiceerden met veel overgave en waren zeer attent. Het applaus dat dirigent en ensemble oogstten was verdiend. heer J. Wiggers bood namens het CDA Holten de minister- president een krentenbrood aan. langrijke medewwerking van tele visie (vooral K.R.O.'S Brandpun tredactie), de pers en radio de eerste grote stappen gedaan om het publiek met de problematiek vertrouwd te maken. De actie wordt gevoerd onder het voor zich zelf sprekend motto „Geven na le ven doet leven". Voor hen die als donor willen toetreden is een uit voerige toelichting voorhanden. De vergadering, waarin men zich kan opgeven, begint om 19.30 uur. afdeling Holten van het derlandse Rode Kruis udt maandag, 20 maart ar jaarvergadering in tel Vosman. Behalve de irverslagen komt aan de ie de bestuursverkiezing verband met het bedan- n van mevr. G. H. A. ;ijl-Goldstein. Van de de van het bestuur is in Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Njjverdal telefoon 05486-13264 dvertenties en abonnementen cunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bfj: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur haar plaats candidaat ge steld mevr. B. Langenbarg-Hols. Me vrouw Weil heeft o.a. de leiding van het Welfare- werk van de afdeling. Te- gencandidaten kunnen ge steld worden tot voor de aanvang van de vergade ring. In deze vergadering zullen een groot aantal Landsteinerpennin- gen worden uitgereikt aan de bloeddonors, die de afgelopen jaren bloed hebben afgestaan voor een van de belangrijke taken van het Rode Kruis. Verder zal er gelegenheid zijn zich op te geven voor orgaan- en weef- seltranplantatie, waarvoor vol doende verklaringen in het bezit zijn van de secretaresse van de af deling, mevr. J. H. Nekkers- Wolterink, Vrijheidslaan 2. Eén van de belangrijkste aanwinsten van de laatste jaren in de geneeskunde is namelijk de Orgaan- en Weefsel transplantatie Het blijkt in een groeiend aantal gevallen mogelijk door het gezond orgaan van een overleden mens, hetgeen levens kan redden of tenminste de ge zondheidstoestand verbeteren. Het Nederlandse Rode Kruis en de Koninklijke Nederlandse Maat schappij tot Bevordering van de Geneeskunst hebben na overleg met deskundigen en met de zo be- „H.M.V." De mars „Glück auf' van Johan Wichers waarmee het grote orkest (bijna 60 musici) opende hield een belofte in voor het verdere deel van het programma, een belofte die door de muzikanten helemaal werd ingelost. Met de keuze van de Hon gaarse Mars van Berlioz in een ar rangement van Meijns onder streepte dirigent Henny J. Fransen nog eens weer duidelijk het ver touwen dat hij in zijn muzikanten heeft. De uitvoering van deze mars door een fanfare stelt de muzikan ten voor grote problemen, omdat het één van de meest virtuoze mar sen is uit de hele literatuur. Het slagwerk komt in deze schepping De H.M.V.-jubilarissen met hun dames. Derde van rechts Hendrik Oolbekkink met zijn echtgenote. van Berlioz ruim aan z*n trekken en in het laatste gedeelte op de voor grond. Al met al een zeer wellui dende presentatie en terecht een klaterend applaus. „H.M.V." speelde verder „Sinfonia" uit de cantate no. 156 van Joh. Seb. Bach. Ook dit werk werd knap gespeeld, mooi van klank met prima solo's en fijne ritmische begeleiding. „Othel lo" (symfonisch gedicht) van Drake Rimmer kreeg een mooie geladen vertolking met prachtige solo's voor tuba en trompet, schoonheid en lieflijkheid muzikaal uitgedrukt in dynamische en tempo tegenstel lingen en variaties. „Othello", een werk op vaandelniveau, zal moge lijk het z.g.n. vrije nummer zijn voor „H.M.V." bij deelname aan het concours. In Ted Huggens „Air",f met glaszuivere trompetsoli van' Wim Dollekamp en subliem slag werk van Joop Heusinkveld, kreeg het concert een zeer klankrijk en muzikaal feestelijk slot. Na pauze waarin de verloting werd gehouden van prijzen die door de Holtense winkeliers beschikbaar waren gesteld, waarvoor voorzitter Meijer hartelijk dankte, brachten fanfareorkest, drumband en majo rettes een 13 nummers tellend zeer gevarieerd programma dat met vaart, show en verve werd gepre senteerd. Afwisselend traden de verschillende ensembles op en ook werden een aantal nummers geza menlijk uitgevoerd door orkest majorettes en orkest-drumband. Het gevarieerde programma werd door orkest en majorettes besloten met „Holland brass". Burgemee ster mr. W.H. Enklaar sprak na mens de bezoekers een woord van dank tot de uitvoerenden. Huldiging. Er werden op deze avond een ze vental muzikanten gehuldigd die een groot aantal jaren hun beste muzikale krachten aan „H.M.V." hebben gegeven. Voorzitter Johan Meijer bracht hen hiervoor grote dank en reikte de bronzen speld voor 40 jaar uit aan Henk Willems, Jan Schippers, Henk Koopman Ant.zn., Teun Nieuwenhuis, Henk Koopman Johzn. en Henk Oolbek kink, Gerrit Broekmaat kreeg de zilveren speld voor 50 jaar en Hend rik Oolbekkink met 82 jaar de nes tor van het korps, werd onder scheiden met de gouden speld voor 65 jaar musiceren in de Holtense fanfare, waarin hij, als maar effe kan nog elke week z'n partijtje meeblaast. De dames van de jubi larissen werden bloemen aangebo den. Het eerstvolgende Liberaal café zal worden gehouden op vrijdag 17 maart a.s. in café De Biester. Aan vang 20.00 uur. Spreker op die avond zal zjjn de heer G W. Keja, Tweede Kamerlid voor de VVD. De heer Keja heeft 13 jaar als machi nist gevaren op de grote vaart en daarna 13 jaar in een fabriek ge werkt. Tijdens deze periode was hij gemeenteraadslid van Amster dam. In de Tweede Kamer behan delt de heer Keja o.a. sociale zaken, mediabeleid, personeelsbeleid van defensie. Het onderwerp zal die avond zijn „Algemene politiek". Burgemeester Mr. W. H. Enklaar is maandag 20 maart a.s. verhinderd zijn wekelijkse spreekuur te hou den. Holten, 17 maart 1978. De burgemeester voornoemd, Mr. W. H. Enklaar. De burgemeester van Holten maakt bekend dat het ingevolge het bepaalde in artikel 116 der Al gemene Politieverordening voor de gemeente Holten verboden is zon der zijn toestemming in de open-, lucht paasvuren te ontsteken. Aangezien gebleken is, dat reeds voorbereidingen worden getroffen' voor het maken van paasvuren, wordt er de aandacht van belang hebbenden op gevestigd, dat vooraf de plaats van het te bouwen paasvuur in overleg met de com mandant van de brandweer moet worden bepaald. Wanneer niet tijdig overleg met de1 commandant brandweer omtrent de juiste plaats van het paasvuur heeft plaatsgevonden, loopt men de kans het paasvuur naderhand te moeten verplaatsen of mag het paasvuur niet worden ontstoken. Aanvragen om ontheffing van het verbod tot het ontsteken van paas vuren moeten daarom uiterlijk op ter gemeentesecretarie worden in gediend en een aanduiding bevat ten van de juiste plaats waar het vuur ontstoken zal worden. Holten, 17 maart 1978. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met de komende feestdagen het ophalen van het huisvuil als volgt zal worden gewijzigd: In plaats van vrijdag, 24 maart a.s. (Goede Vrijdag) op donderdag, 23 maart a.s. In plaats van maandag, 27 maart a.s. (2e Paasdag) op dinsdag, 28 maart a.s. Met betrekking tot het ophalen van het huisvuil in het zgn. Buitenge bied komt er geen wijziging. Dit blijft derhalve dinsdag, 28 maart a.s., de laatste dinsdag van de maand. Holten, 17 maart 1978. Burgemeester wethouders voornoemd, De secretaris, G. J. Langenbarg. De burgemeester, V/. H. Enklaar. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat alle ge meentelijke kantoren en bedrijven, op vrijdag 24 maart a.s., in verband met Goede Vrijdag, de gehele dag gesloten zullen zijn. Holten, 14 maart 1978. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1