W. H. Enklaar gehuldigd als ANWB—consul Zaterdag 18 maart Palmpaseioptocbt Geslaagde openbare les majorettes HMV Ledenvergadering Holtense Handelsvereniging 9 Zondagsschool- nieuws Ir v-'3 r VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD Mm Dit najaar Middenstandsbeurs HOLTENS NIEUWSBLAD - -- "gin Officiële publikatie Terrein voor kynologenclub HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 10 maart 1973 30e jaargang - no. 10 Hoofdredacteur J. Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred/secr. W. Beljers Enkweg 5. tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16668 Abonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loef) B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Tijdens de ledenvergadering van de afdeling Overijssel van de ANWB, welke vorige week vrijdag gehouden werd in hotel „Hoog Holten", is mr. W. H. Enklaar, als afdelingsconsul gehuldigd voor het 25 jaar vervullen van deze functie. Behalve aan de heer Enklaar werd eveneens een bewijs van erkentelijkheid uitgereikt voor het gedurende 25 jaar vervullen van een consulfunctie aan de consul wandel- en fietstoerisme, mr. C. P. van Reeuwijk uit Ommen en de algemene consuls J. J. Spykman uit Zwart sluis en Th. A. Oost Budde uit Wijhe. Wegens het bereiken van de daar voor gestelde leeftijdsgrens werd afscheid genomen van C. B. J. Land weer, algemeen consul te Rijssen. Inzake het opmaken van een aan beveling voor een afdelings- en plaatsvervangend afdelingsconsul voor het volgend verenigingsjaar werd bij acclamatie besloten de huidige afdelingsconsul en zijn plaatsvervanger, de heer H. F. Zwartz voor herbenoeming aan het dagelijks bestuur van de ANWB voor te dragen. De heer A. H. J. Jongman uit Hen gelo werd tot lid van de bondsraad herbenoemd. In zijn openingswoord zei ir. F. H. van der Linden can Sprankhuizen, lid van het dagelijks bestuur van de ANWB: „De ANWB heeft zich ge distantieerd van de internationale Benelux-hotelclassificatie zoals deze door het bedrijfschap Horeca werd geïntroduceerd. De bond vindt het jammer dat hierin uitslui tend objectieve normen worden gehanteerd. Wij zijn van mening dat elke classificatie, wil de con sument er iets aan hebben, geba seerd dient te zijn op zowel objec tieve als subjectieve normen. Daarom ook heeft de ANWB beslo ten de gegevens omtrent deze Benelux-hotelclassificatie niet in zijn hotelgids te zullen overne-. men." Ir. J. Barkhof, directeur Hulpverle ning en Voertuigtechniek van de ANWB, sprak tot slot van de ver gadering over een nieuwe diens tverlening die de ANWB tot ont- V Ongetwijfeld zullen velen onder u zich nog de kleurige palmpase noptochten van de afgelopen jaren kunnen herinneren: kindern met een mooi opgesierde palmpaas, de vrolijke muziek van de H.M.V. en vorig jaar voor het eerst de spannende eierendans aan het einde van de optocht. Wij zijn van mening dat deze oude folklore voor Holten niet verloren mag gaan en daarom zal er ook dit jaar weer een palmpasenoptocht worden gehouden. Zaterdag 18 maart vertrekt de stoet om half drie vanaf de Dorpsschool in de Tuinstraat. Van daaruit zal dan de volgende route worden gevolgd: Tuinstraat - Larenseweg - Gaar- denstraat - Haarstraat - Smidsweg - Kerkstraat - Oranjestraat over steken - Kolweg - A. J. Goldsteinstraat - Kerkhofsweg - Stations straat - Kalfstermansweide. Daar zal dan met de kinderen o.l.v. H.M.V. de eierdans worden gespeeld. In verband met dit spel, ver zoeken we de ouders de naam van hun kind op de palmpaas te zetten. Mocht het erg slecht weer zijn. dan zal de route enigszins gewijzigd worden: dit delen wij u dan bij het startpunt mede. We hopen, dat dit jaar weer erg veel kinderen aan de optocht zullen deelnemen en we wensen u en uw kinderen erg veel plezier. WERKGROEP PALMPASEN OPTOCHT. Een kijkje op de jaarlijkse grote ruilbeurs van de had ook altijd nog wel enkele zegels achter de hand Holtense postzegelclub „H.P.C." zaterdag 4 maart in voor een heel „zacht" prijsje zodat ook de jongeren die de aula van de Scholengemeenschap. Er werden heel nog niet zolang sparen en niet zo ruim in de centjes wat zegels geruild en philatelisten die zegels te ver- zitten hun collectie konden aanvullen, kopen hadden deden goede zaken. Elke verzamelaar Burgemeester mr. W. H. Enklaar 25 jaar consul wikkeling wil gaan brengen. Het gaat hierbij om het creëren van de mogelijkheid leden van de ANWB via hun bond kampeerplaatsen te laten reserveren in het buitenland. Vanwege de drukte, vooral in het hoogseizoen, blijkt hieraan grote behoefte. Met een aantal buiten landse zusterclubs van de ANWB is hierover reeds overleg gaande. Vorige week donderdag lieten de majorettes in de sporthal zien hoe ze hun wekelijkse trainingsuren benutten. Zo kan iedereen eens zien hoeveel tijd en inspanning er nodig is om iets voor het voetlicht te brengen. Het twirlen is een be langrijk iets, dit is het moeilijkste wat een majorette moet leren. De rest, zoals maatgevoel, houding en durf moet je hebben. Wat is twirlen? Dit is draaien met een baton. Een baton is een meta len stok met rubber knoppen. Ver der komt er natuurlijk nog veel meer bij kijken. Als we dat allemaal moesten vertellen zou dit blad te klein zijn. De openbare les was een groot suk- ses. Op de tribune van de sporthal zaten zeker 100 belangstellenden, die ook nog genoten van 2 miniret- tes uit Rijssen en van de one-man show met lightbaton de de instruk- teur Toine Paauwe. Het eindresul taat van de les was gauw bekend. Voor H.M.V. 35 nieuwe leden, die onderverdeeld werden in 8 majo rettes en 27 minirettes. Alle nieuwe leden kregen een stencil met in formatie. Hieronder de korte in houd: De instruktie wordt gegeven voor Gerda Blankena en Gea Lodewe- ges, onder supervisie van de majorette-instrukteur Toine Paauwe. Een selektie na ca. 2 maand zal uit moeten wijzen wie wel en wie niet door kan gaan. De groep minirettes zal voorlopig niet op straat verschijnen. Na een soort examen zullen zij moeten bewijzen of ze majorette kunnen worden. De nieuwe groep begint op vrijdag 17-3-1978 in het gymnastieklokaal in de Haarstraat (ingang achter de Vanaf zondag a.s. 12 maart is de aanvangstijd weer 10.15 uur. Met vriendelijke groeten. Het Zondagsschoolpersoneel sporthal) en heeft les van 5-6 uur. Na de selektie is de kontributie f 4,- per maand per persoon. Wil je je nog opgeven, dan kan dat natuurlijk. Vanaf ca. 8 jaar ben je minirette en als je ongeveer 12 bent zou je majorette kunnen worden. Mevr. Voordes heeft pen en papier bij de telefoon klaar liggen. Haar telefoonnummer is 2306. Heb je geen telefoon, dan is het adres Oranjestraat 60. Bel of kom aan, vast en zeker zul je het leuk vinden, zie jè wat mogelijk is. Als je komt, breng dan een turnpakje of korte broek en T-shirt mee, gym- en bal letschoenen zijn verplicht. Tot ziens toch zeker! In de maandagavond in café „Kalfsterman" gehou den algemene ledenverga dering van de Holtense Handelsvereniging sprak voorzitter J. A. v.d. Maat in zijn openingswoord zijn te leurstelling uit over de be langstelling die helaas aan de matige kant was. Voor huis, tuin en keukenzaken lopen de mensen niet meer warm, constateerde hij. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het gemeentebestuur in verband met de nieuwe wet ..Openstelling winkels" en het in stellen van een koopavond. Er zal onder de leden betreffende deze za ken een enquete worden gehouden en t.z.t. zal met de leden en het ge meentebestuur een gesprek plaats hebben om een en ander definitief te regelen. Leden van hengelaarsverenigin gen in Holten, Laren (G) en Mar- kelo hebben het afgelopen week end in liet Beusebergernieer plni. 350# grove ijsselvoorns uitgezet. Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. VOOGSGEERD Deventerweg 34 - tel; 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Beslissingen op verzoeken van politieke groeperingen tot registratie von hun namen, aanduidingen daarvan of beide De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Holten brengt ingevolge artikel G3, lid 2 der kieswet ter openbare kennis, dat dit centraal stembureau bij zijn beschikking van 7 maart 1978, op de verzoeken van de hieronder ver melde politieke groeperingen tot het inschrijven ten behoeve van de komende verkiezing van de leden van de raad der voornoemde gemeente in het register, bedoeld in artikel G3, lid 1 der kieswet, van de daarbij genoemde namen en-of de aanduidingen daarvan, heeft beslist ais volgt. Naam van het orgaan van de politieke groepering dat het verzoek heeft ingediend: Het bestuur van de afdeling Holten van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. Volledige naam en adres van de politieke groepering: bestuur van de afdeling Holten van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, Korte Diessenplasstraat 1 te Holten. Gemeente, straat en huisnummer waar de landelijke zetel der politieke groepering gevestigd is: 's-Gravenhage, Koninginnegracht nr. 57. Aangevraagde naam: Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. Aanduiding van de naam: V.V.D. Beslissing 1): ingewilligd. Lochakfie en winkelweek Uit de verslagen van secretaris penningmeester J. A. Slotman bleek o.m. dat de in dit najaar ge^ houden „Lachaktie" goed was ge slaagd (omzet 307.000 gulden en ook in de Winkelweek (eind nov.- begin dec.) liep de verkoop naar wens. De omzet steeg tot boven een miljoen en dat is nog niet eerder gebeurd. De kascontrolecommis sie, die bestond uit deheren Bos, en Busz had boeken en bescheiden akkoord bevonden. Als leden van deze commissie werden benoemd de heren Bos en Steunenberg. Bij de gehouden bestuursverkie zing werden bij akklamatie herko zen de de heren P. A. Brands, J. Wissink en K. van Bruggen. Beurs Na bespreking van het punt „Beurs of voorjaarsaktie" werd bij stem ming besloten tot het houden van een Middenstandsbeurs eind sep tember begin oktober. De aktivi- teitencommissie zal zich over de opzet nader beraden en t.z.t. in een extra ledenvergdering nadere voorstellen doen. Houthakken Ook zal deze commissie met plan nen komen om iets te doen voor de vakantiegasten in het a.s. seizoen. De suggestie werd gedaan om een houthakkerswedstrijd te organise ren voor ploegen van de. verschil lende vakantieverblijven en aan de wedstrijd een extra attraktie te verbinden. Met verschillende ver enigingen (H.M.V., TTV „OKIA", VVV .Holtens Belang" zal hierover kontakt worden opgenomen. Als nieuwe leden, van de aktiviteiten- commissie werden benoemd de he ren Bos, Heusinkveld en G. Bel- dman. Deze commissie zal t.z.t. ook met voorstellen komen om Holten in het vakantieseizoen door straat- en gevelversiering 'verlichting!) wat feestelijker aanblik te geven. Naam van het orgaan van de politieke groepering dat het verzoek heeft ingediend: Dagelijks bestuur van de Afdeling Holten van de Partij van de Arbeid. Volledige naam en adres van de politieke groepering: Bestuur van de afdeling Holten van de Partij van de Arbeid, Nagelhoutstraat 47 te Holten. Gemeente, straat en huisnummer waar de landelijke zetel der politieke -groepering gevestigd is: Amsterdam, Tesselschadestraat 31. Aangevraagde naam: Partij van de Arbeid. Aanduiding van de naam: P.v.d.A. Beslissing 1): ingewilligd. Naam van het orgaan van de politieke groepering dat het verzoek heeft ingediend: Bestuur van het Christen Democratisch Appèl, afdeling Hol ten. Volledige naam en adres van de politieke groepering: bestuur van het Christen Democratisch Appèl, afdeling Holten, Broekweg 24 te Holten. Gemeente, straat en huisnummer waar de landelijke zetel der politieke groepering gevestigd is: 's-Gravcnhage. Aangevraagde naam: Christen Democratisch Appèl. Aanduiding van de naam: C.D.A. Beslissing 1): ingewilligd. Naam van het orgaan van de politieke groepering dat het verzoek heeft ingediend: Bestuur van de Kiesvereniging Gemeentebelang. Volledige naam en adres van de politieke groepering: Bestuur van de Kiesvereniging Gemeentebelang, Houtweg 14 te Holten. Gemeeente, straat en huisnummer waar de landelijke zetel der politieke groepering gevestigd is: - Aangevraagde naam: Kiesvereniging Gemeentebelang. Aanduiding van de naam: Gemeentebelang Beslissing 1): ingewilligd. Een ieder kan, binnen veertien dagen na de dagtekening van deze ken nisgeving, tegen de bovengenoemde beslissingen schriftelijk in beroep komen bij de kiesraad. Datum: 7 maart 1978 De voorzitter voornoemd, W. H. Enklaar. In verband met een mondelinge aanvrage van de heer J. van der Harst Houtweg 25, om beschik baarstelling van een terreintje ten behoève van een in Holten op te richten kynologenclub stelt het D B. aan de Sportcommissie voor aanvrager voor een periode van tien weken, gedurende 1 tot 1 1/c uur per week gebruik te doen ma ken van een, in overleg met de be heerder te bepalen veld van het complet „Meermanskamp" (ge dacht wordt aan veld 5) tegen een gebruiksvergoeding van f 1,50 per uur. De activiteiten zullen plaats vinden onder auspiciën van de De venter Kynologenclub. waarvan ook een aantal Holtenaren lid is. Gerekend wordt op 15 tot 20 deel nemers. Gegarandeerd wordt, dat van vervuiling van het terrein be slist geen sprake zal zijn. HOLTEN - Geboren: Janna Hend- rika dvGJ Luggenhorst en H B H ten Hove; Richard Gerhardus zv G Neurink en G J ten Dam. Overleden: B Klein 63 jr (overl te Deventer); W Harmsen 78 jr (overl te Deventer). Ondertrouwd: G Kolkman 27jren M Batink 22 jr; H J M Huis in 't Veld 23 jr Raalte en W T Leeftink 22 jr.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1