Tweede sportpark aan Larenseweg Als er subsidie komt Schaakclub Holten JPORT Mededelingen Volleybal vereniging Mintonette HocKt~m«> Drainage Inspraak Kosten HOLTENS NIEUWSBLAD - 10 MAART 1978 - PAG. 13 VÖtTfcftU- HOCKfcV- otU> HOCKtV WS.UO Ook uw adres voor het bespannen van uw RACKET o(J_£en spanmachine Wijziging training 14 maart. Doordat op dinsdagavond 14 maart vanaf 20.00 uur te Holten een recreantenkompetitie plaatsvindt, kunnen voor niet alle Mintonette- trainingsgroepen de trainingen op deze dinsdag plaatsvinden. We hebben daarom gedacht de groe pen die normaal na 20.00 uur trai nen te verplaatsen naar vrijdag 17 maart a.s. Wel met gewijzigde aan vangstijden: 19.00 - 20.15 dames recreanten, 20.15-21.55 heren recreanten, 19.00 - 20.30 heren 3 en 4, 20.30 - 21.55 heren 1 en 2,19 00-21.55 dames 1 en 2 (oefenwedstrijden). Resultaten minivoiieybal toernooi te Goor. Op zaterdag 4 maart vertrokken de Mintonettp minivolleyballers (sters) met ouders en begeleiding om 8.30 naar de sporthal in Goor. Drie meisjesteams en anderhalf jongensteam, omdat er jammer ge noeg maar 6 jongens waren zodat steeds twee jongens in beide teams meespeelden. Elke wedstrijd duurde 10 minuten. Meisjes 1 (Ellen Jongman, Marjo lein Spijker. Heima Bulsink en Ja- net Bekkernens olv. Ab Waakop Reyers) won de eerste twee weds trijden maar lieten het er in de derde wedstrijd bij zitten en verlo ren die. In de interne competitie van de Schaakclub zijn tot op heden weinig verrassingen te ontdekken. In groep 1 blijft het stuivertje wisse len tussen de huidige kampioen en de oud-kampioen resp. D. A. v.d. Knaap en J. W. Middelink. Het enige verschil met voorgaande jaren is dat de middenmoot zich berbeterd heeft waardoor v.d. Knaap en Middelink nu wat te vre zen hebben van mensen als J. Scheperman. H. van Beek e.a. Jan Scheperman heeft afgelopen maandagavond hoogstwaarschijn lijk een half punt laten liggen tegen de debutant in groep 1 W. A. Klaas- sen In hun afgebroken partij zit hoogstwaarschijnlijk niet meer dan remise. Hierdoor zou de positie van v.d. Knaap en Middelink beter worden. In groep 2 blijft de jonge Ton van Oyen aan kop gaan met vijf onge slagen partijen, de enige verande ring is dat J. C. Roele de 2e plaats overgenomen heeft. Roek heeft zich in één jaar club schaken opgewerkt tot een ge ducht tegenstander. Daar de 2e groep een laddersys teem speelt gaan deze twee heren maandag tegen elkaar en zouden beiden hun positie danig kunnen versterken bij winst. Het ziet er naar uit dat bekerverdediger Tonny Brands het dit jaar niet redt. Hij is afgezakt tot onderin de mid denmoot. UITSLAGEN GROEP 1 H. v. Beek-J. W. Middelink 0-1. D. v. Beek - T. v. Lindenberg 0-1, J. W. Middelink- B Beijer 1-0, D. A. v.d Knaap - B.v. Beek 1-0, W. A. Klaas- sen - J. E. Scheperman afgebroken. W. G. Blits - D. V. Beek 1-0. T.v. Lin denberg - E. J. Gervedink Nijhuis 1/2-1/2. AAN KOP: J. W. Middelink 41/2 uit 5. D. A.v.d Knaap 4 uit 5. GROEP 2 T. v. Oijen - J.v. Calcar 1-0, J. C. Roele - W. v. Oijen 1-0, G. R. Klaas- sen - J.v. Dalen sr. 0-1, G. J. Krom dijk - A. M. Klaassen 0-1. AAN KOP: Ton van Oijen. J. C. Roele KLEDINGHUIS SPORT HOLTEN, IN T CENTRUM TELEFOON 1397 Meisjes 2 (Astrid Zeelte, Anke v.d. Mespel, Erna Baan. Marianne v.d. Mark en Marti Pluygers olv. Carla van Harmeien) zag geen kans om ook maar een wedstrijd te winnen: tegen Dynamiek werd verloren met 4-16, tegen Coppejans 1 met 14-8 en tegen Achilles 2 met 11-12. Jammer van het ene puntje tegen Achilles. Meisjes 3 (Manita Kramer, Ma rianne Bogaard, Manon Middelink, Jolanda Aanstoot en Monique Eg- gink olv. Wietske Viet) had het erg moeilijk met punten verzamelen. Tegen Vrivo 1 werd met 6-15 verlo ren, tegen Verdan 1 met 31-2 verlo ren en tegen Dynamo 1 met 38-3 verloren. Maar ze hielden deson danks vreugde in het spel. Johan Muller wist met zijn jongensteam (Erik ten Dam, Jeroen Flantuna, Anton Aarsen en Rik-Jan Slotr man) drie overwinningen binnen te halen: Tegen ATC-2 werd met 18-6 gewonnen tegen Devoko 2 werd' met 18-2 gewonnen en tegen Cop pejans 3 werd met 11-5 gewonnen. De jongens hadden dan ook best zin om met het tweede jonge nsteam mee te spelen. Jongens 2 (Roland Welting, Edwin Bakker en aanvulling olv. Piet Zeelte) won met 15-14 van Coppejans 1, tegen Achilles 1 werd krap verloren (11-13) en tegen opnieuw Coppe jans 1 (7-16 verlies) en Achilles 1 (9-14) kon geen winst meer behaald worden. De wedstrijdleiding was in de goede handen van vereniging Dynamiek. De jongens en de meis jes kijken alweer uit naar het vol gende toernooi dat op zaterdag 15 april in Nijverdal het seizoen zal af sluiten. PROGRAMMA VOLLEYBAL KOMPETITIE vrijdag 10 maart (19.15) Mintonette meisjes adspiranten - Holyoke A, (19.15) Mintonette meisjes junioren - Holyoke. 19.15) Mintonette danes 2 - SWN 2, (20.15) Mintonette he ren 2 - Rivo 3, (20.15) Mintonette dames 3 - Flash 6. Zaterdag 11 maart (13.30) Apollo B - Mintonette meisjes adspiranten (Bome), 15.00) Wevo - Mintonette dames 1 (Weerselo), dinsdag 14 maart (22.00) Volley W - Mintonette heren recreanten (Rijs- sen), (22 30) Mintonette heren re creanten - Vredestein (Rijssen). vrijdag 17 maart (19.00) Kuipers - Mintonette meisjes junioren (Goor). zaterdag 18 maart (16.30) Vrivo - Mintonette jongens adspiranten (Vriezenveen). Het nieuwe en tweede sportveldencom plex onzer gemeente zal komen te liggen aan de Larenseweg tussen de Aaltinksweg en de IJsbaan aan de S14. Daarmede komt er dan toch een sportpark ten zuid-westen van ons dorp, zoals reeds in liet midden der zestiger jaren in het voornemen lag. Op 23 oktober 1967 besloot de raad echter op voorstel van burgemeester en wethouders om over te gaan tot aankoop van het Erve „Meerman" van de Gebr. Wansink voor de som van f. 200.000.- om daar een sportpark in te richten. De Grontmij N,V, berichtte de gemeente, dat het terrein kwalitatief aan merkelijk beter was dan het terrein in het Holterbroek. Als een van de motieven werd door de raadsvoorzitter aangevoerd het gevaar dat de uitbreiding van het Dorp aan de Aaltinkssteeg(weg) afgegrendeld zou worden. f. 1.295.500.-, totaal f. 1.854.071.-. De niet subdsidiabele kosten be dragen f. 139.800.-, zodat aan sub sidie gerekend wordt op 95% van f. 1.714.271.-isf. 1.628.557.-. Hetob- ject is aangemeld voor zogena amde D.A.C.VV.-subsidie. De grote vraag is wanneer Holten voor deze subsidie in aanmerking zal komen. De jaarlijks vaste exploitatielasten zullen bedragen: personeelskosten f. 60.000.-, overige kosten f. 40,000.- totaal f. 100.000.-. Rekening hou dend met rente, renteverlies, infla tiecorrectie en subsidie, bedragen' de kosten van uitvoering en jaar lijkse exploitatie bij uitvoering in 1979; financiering f, 988.132.-, ex ploitatietekort f. 215.569.-. Bij uit voering b.v. in 1982: resp. f. 1.105.018.- en f 249.207 - Met be trekking tot de zandwinningsvijver worden de jaarlijkse exploitatielas ten begroot op f. 61.630.-, bij uit voering in 1981. Bij latere uitvoe ring stijgt dit bedrag met ca. f. 1000.- per jaar. Het ontwerp-be- stemmingsplan ligt sedert 1 maart jl. gedurende een maand ter visie op de gemeentesecretarie. Op 21 oktober van dat jaar schreef Holtens Nieuwsblad: „Het pro bleem van de gemeentelijke sport velden heeft plotseling een wij zou den haast zeggen, sensationele wending genomen. Als de gemee nteraad maandagavond het voor stel van burgemeester en wethou ders aanvaardt om „Meermans kamp" voor dit doel aan te kopen, dan komen de sportterreinen niet aan de zuid-westzijde, maar aan de noord-oostzijde van ons dorp te liggen. Wij achten dit een gelukkige ontwikkeling, omdat wij het nooit op de situering aan de Aaltinkssteeg-Larenseweg hebben begrepen. Vanaf het eerste stadium hebben wij twijfels uitgesproken of de terreinen in het Holterbroek, vooral in de winter wel geschikt te houden zouden zijn voor de sport beoefening. „Einde citaat". (We gens drassigheid van de bodem) red. Er komt nu dus toch een sportpark aan de zuid-westzijde. Door opho ging en drainage zal het terrein ge schikt moeten worden gemaakt. Het is een ontwerp van het raadge vend ingenieursbureau ir. R. I-Ia- jema en Partners te Deventer. Het totale plan beslaat een oppervlakte van ruim 151/2 ha., te weten een zandwinnings (vis)vijver van 6.3 ha. en een sportveldencomplex van 9.3 voor een kleedgebouw en kantine. Iets ten zuiden daarvan bij de in gang aan de Larenseweg is een parkeerterrein gepland. Het boer derijtje Dorperdijk 7 (H. Oplaat) blijft gehandhaafd. Op 5 oktober 1977 heeft aan de hand van het schetspian een be spreking plaatsgevonden van de voorzitter en secretaris van de Stichting Sportbelangen (thans Sportcommissie), de heren H. Rus- tebiel en J.A. Wissink, met de ver tegenwoordigers van de toekom stige gebruikers, de Z.V.V. „Blauw-Wit" en de Hockeyclub „Holten", waarna B. en W. geadvi seerd werd enkele wijzigingen in het schetspian aan te brengen t.w. vergroting van het voetbal-train ingsveld, een andere situering van de hockeyvelden en het vervallen van het wandelpad, dat vanaf de zandwinningsvijver rechtstreeks toegang gaf tot het sportvelden complex. Deze wensen zijn door het college overgenomen en. na dien ook in het schetspian ver werkt. De kosten van de realisering van het sportpark kunnen als volgt worden geraamd: Verwerving gronden f 6690.100 -, bouwrijpma- ken f 558.571 - inrichtingskosten ha. Hiervan nemen de sportvelden een ruimte in van 7.1 ha, er komt 1.8 ha groenvoorziening en een par keerplaats en paden van 0.4 ha. Dit alles exclusief de ijsbaan. Van ge noemde 151/2 ha is inmiddels ca 12 ha eigendom van de gemeente. Het plan bestaat uit een hoofdvoetbal veld (105x69 iti), twee nevenvelden (100x64 m) en een trainingsveld (voettbal), eveneens (100x64 m). Verder uit 2 hockeyvelden van 91x55 m, een hockey-trainingsveld van dezelfde afmeting en een reser veveldje van 50x64 m. Met boven genoemd aantal velden wordt voor de Z.V.V. „Blauw-Wit" en de Hoc keyclub „Holten", die hier onder dak zullen vinden, voldaan aan de normen van de Nederlandse Sport federatie. Beide verenigingen kun nen nog met 5 (senior) elftallen uit breiden, zonder dat dit consequen ties heeft voor het aantal beno digde velden. Aan de kant van de Aaltinksweg komt een vijver, waarin vis zal worden uitgezet, met speciale visplaatsen. Er omheen komen wandelpaden, zoals op de situatieschets met een stippellijn tje is aangegeven. Tussen de voetbal- en hockeyvelden is plaats Het weekend van 4 en 5 maart gaf voor de Hockey Club Holten veel wisselvalligheden te zien. Zowel het weer als de uitslagen verschil den zeer. Meisjes D speelde tegen Salland en zij won met 2-0. meisjes A speelde tegen E.H.V. en wist de stand op 0-1 te brengen. Heel an ders verging het de jongenselftal len. Zij verloren beide de te spelen wedstrijd met 6-0. Jongens D deed dat tegen Bully. Jongens B verloor zijn punten in de wedstrijd tegen Almelo. Zondag 5 maart werden op het Sportdal de volgende wedstrij den gespeeld: Onderlinge Mixed Wedstrijd: bijzonder gezellig, veel hockeyers op het veld die elkaar daar anders zelden tegenkomen omdat bijna alle dames in de Huis vrouwencompetitie spelen, uitge zonderd de invalsters in deze weds trijd van Meisjes A. Waarvoor nog grote dank. Het team waarin de meeste jeugdspelers zaten ge tuigde toch van mêer conditie, in ieder geval wierp de training hier zijn vruchten af, zij wonmnen deze wedstrijd glorieus, 4-1 De belang rijke clubwedstrijd Veteranen A te gen Veteranen B trok ondanks de kou veel publiek, gelukkig maar want nu konden de supporters el kaar langs de lijn en bu de kachel afwisselen. Zonder enige twijfel werd er een leuke wedstrijd ge speeld. waarbij duidelijk naar vo ren kwam dat men met aardig stijve spieren de wei in ging, Pieter heeft dat ook hi?t best van allen ontdekt en moest in de tweede helft het veld wegens een blessure verla ten Gelukkig heeft onze club nog net voldoende heren veteranen om in zo'n geval de opengevallen plaats te kunnen bezetten. Toch maar goed dat de heren deze weds trijd konden spelen voordat hun competitie weer start. De elftallen deden niet veel voor elkaar onder, hetgeen wel uit de uitslag blijkt: 1-0 voor het B elftal. Dit doelpunt kwam voort uit een strafcorner en werd hard ingeslagen door Kees van der Sloot. In de tweede helft waren de A veteranen zeker sterker maar de B's lieten zich de voor sprong niet meer ontnemen. Het programma voor 11 en 12 maart: TRAINING: 9.15 - 10.00 uur jon gens D. 10.00 - 10.45 uur jongens B en jeugdspelers uit heren. 10.45 - 11 30 uur meisjes A.. 9.30 uur. de heer Pliester traint iedere zater dagmorgen met de pllerjongste le den van onze club. Komen jullie zoveel mogelijk dan mogenjullie op 18 maart om 11.00 uurtegen Nijver dal ee.. wedstrijd spelen in Holten. WEDSTRIJDPROGRAMMA: 11 maart 10 30 uur jongens Holten Dl - Lo- chem Dl, 12.00 uur jongens Holten Bl -Lochem Bl, 12.00 uur Meisjes Holten Dl - D K.S, Dl. 13 30 uur Meisjes Holten Al - Goor Al. Zondag 12 maart senioren: 14 30 uur Dalfsen 1 - Holten 1.10 30 uur Hengelo A - Holten A Vetera nen, 11 00 uur Bully A - Holten B. Veteranen. Een overzicht van het terrein waar het tweede sportpark komt vanaf de ijstent van „De Noordpool" aan de Dorperdijk. Op de achtergrond als witte vlekjes door de bomen heen de woningen in „de Haar".

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 13