Jaarvergadering Kring Deventer OLM FILMNIEUWS In woonerf ook denken aan welzijn van blinden O.C.H. speelt voor de bejaarden Lezing ever transcendentie meditatie Hoe lang moet men lo Holten wonen om Holtenaar te zijn? Waar gaan we heen? Mevrouw Ter Doest-Bos (WD) VROUWE KOLTENS NIEUWSBLAD - 3 MAART 1978 - PAG. 7 Toe lang moet men in Hol den wonen om Holtenaar te ;ijn? Deze vraag werd aan le orde gesteld door me- /rouw F. M. ter Doest-Bos, ïjdens de jl. maandag- ivond gehouden openbare aadsvergadering. Bij een tevoren schriftelijk gestelde vraag refereerde nevrouw Ter Doest aan een irtikel in het Deventer Dagblad van 16 februari jl., vaarin wethouder L. Kaan -n sportambtenaar Wissink -erklaarden met belang- telling op gegadigden te vachten, met name zij die in lolten geboren en getogen ijn, om zitting te nemen in le werkgroep Welzijn. >rieven Tamens de WD-fractie verklaarde levrouw Ter Doest bezwaar te .ebben tegen deze tekst omdat er p deze manier niet terecht en zelfs rievend onderscheid wordt ge laakt tussen autochtone Holtena- en en nieuw ingekomenen. Me- rouw Ter Doest voegde hier nog an toe van mening te zijn dat ieder Holten woonachtige belangstel- snde het recht heeft in deze werk- roep zitting te nemen. „Het zou nders interessant zijn te discus- iêren over de vraag: Hoe lang moet ien in Holten wonen om Holte- .aar te zijn?", aldus spreekster. onsporing lamens het college reageerde bur- emeester mr. W. H. Emklaar als olgt: „In het persbericht, dat door e fractie is aangehaald, waarvoor ij overigens geen verantwoorde- jkheid dragen, heeft in onze ogen een enkele discriminatoire strek ing. 'ekst noch bedoeling van bedoeld ourantenartikel kan o.i. als grie- end worden ervaren. Ier vragenstellers zijn wij van oor- eel, dat iedere ingezetene, wan eer deze daartoe de geschiktheid ezit en de bereidheid daartoe lont, benoembaar is in meerbe- oelde werkgroep. /anneer met name op de vanouds i Holten wonenden een beroep ordt gedaan, om zich als belang stellende voor aanwijzing in deze erkgroep aan te melden, kan '.echts worden opgevat als een ter- >opse aansporing jegens de au- jchtone Holtenaren om niet aan e kant te blijven staan, en aansporing die slechts hierin jn rechtvaardiging vindt, dat eze mogelijk van plaatselijke si- ïaties en verhoudingen beter op hoogte zouden kunnen zijn. ij zouden het betreuren, wanneer 3 vraag van de WD-fractie aan- iding zou zijn tot het scheppen in tegenstellingen, welke wij als oogst ongewenst zouden erva- •n." Mevrouw Ter Doest zei nog beslist iet de bedoeling te hebben de ver- oudingen aan te scherpen, maar )nd wel dat een dergelijk krante artikel deze vraagstelling recht- aardigde. smeentebelang stelde jf vragen ïjdens de jl. maandag gehouden aenbare raadsvergadering stelde ït raadslid J. Warrink, namens de actie Gemeentebelang, een vijftal agen welke als volgt kunnen orden samengevat: Allereerst wilde hij weten hoever ■t staat met het wijzigingsplan 3e Haar". HIJ vroeg hierover meer formatie omdat de bereikbaar- •id van het industrieterrein hier in mede afhankelijk is, terwijl ook bouwactiviteiten met langer tstel geblokkeerd blijven. Verder wilde hij weten waarom PTT nog steeds de benaming en lisnummering van Holterbroek inhoudt voor de bedrijven aan de eizersweg. Vervolgens wilde hij weten aarom er niet meer haast wordt •maakt met het inplanten van de rook grond welke is gelegen tus- n het industrieterrein „De Haar" i de woonbuurt. „Is het juist dat klachten zijn geuit betreffende erlast van een tweetal be- ijven?", vroeg hij. Ook wees de heer Warrink op het itbreken van een bewegwijzering n het industrieterrein en vroeg anneer dit wordt geregeld. Ten slotte wilde hij weten larom nog geen bouwvergunning ;rd afgegeven voor het plan „Du- (hotel Holterman). ïmens het college zei burgemee- ;r mr. H. W. Er.klaar: Voor het antwoord op deze vraag mogen wij u voor wat betreft de onderhandelingen met de gron deigenaar verwijzen naar het ver trouwelijke discussiestuk, dat wij aan de commissie voor de ruimte lijke ordening hebben overgelegd. Voorts delen wij u mede, dat tegen het concept-plan twee bezwaar schriften zijn ingediend. Omtrent deze bezwaarschriften hebben wij inmiddels een voorlopig standpunt ingenomen en daarover het advies van de commissie ruimtelijke or dening gevraagd. 2. Bij de vernummering van het buitengebied is in overleg met de PTT het betreffende gedeelte van het Holterbroek buiten de ver nummering gelaten omdat de wij ziging van het bestemmingsplan „De Haar" een definitieve numme ring langs de Keizersweg onmoge lijk maakt. De nummering langs de Keizersweg loopt vanaf de Dorps straat naar de Aaltinksweg. Thans valt niet te bezien hoeveel percelen aan deze weg genummerd moeten worden. Een nummering aan de Keizersweg zou op dit moment slechts mogelijk zijn door het ge bruiken van voorlopige nummers. Het komt ons ongewenst voor, dat de betrokken bedrijven thans we derom een voorlopig nummer krijgen waarbij de mogelijkheid niet uitgesloten is, dat voor de derde maal een vernummering moet plaatsvinden waaraan voor betrokkenen extra kosten zijn ver bonden. Het valt thans nog niet te bezien wanneer tot definitieve nummering kan worden overge gaan. Wij zijn ons er van bewust, dat deze situatie niet ideaal is, doch in de gegeven omstandigheden achten wij dit de meest juiste op lossing. 3. Bedoelde strook grond zal door Sgweco worden aangelegd. De aan leg zal vóór het komende groeisei zoen gereed zjjn. In het kader van de Nationale Boomplantdag zullen de bomen in deze groenstrook op 16 maart a.s. worden geplant. 4. Een plan voor bewegwijzering van het industrieterrein is gereed. De voorbereiding van dit plan heeft nogal wat tijd gevraagd in verband met de noodzakelijke verlichting van enkele wegwijzers. Wij hebben echter nog geen opdracht tot uit voering van dit plan gegeven om dat thans onderzocht wordt in hoe verre het geplande industrieterrein ten westen van de Aaltinksweg kan worden ontsloten via de provin ciale weg S14. Een daartoe strek kend verzoek is bij de Provinciale Waterstaat ingediend. Wanneer dit verzoek wordt ingewilligd zal het bewegwijzeringsplan voor het in dustrieterrein aangepast moeten worden. 5. Met betrekking tot de plannen van Dura berichten wij u het volge nde. Het is inderdaad juist, dat nog geen bouwvergunning is afgegeven voor het plan aan de Dorpsstraat. Hoewel een bouwaanvraag was in gediend kon de bouwvergunning niet verleend worden omdat on danks herhaalde verzoeken fun damentele gegevens niet werden verstrekt. Deze bouwaanvraag is in de afgelopen week zodanig gecom pleteerd, dat Bouw- en Woningtoe zicht deze thans in behandeling kan nemen. Uit bouwtekeningen kan worden afgeleid, dat het plan voor de Dorpsstraat acht verkoopruimten bevat, waarvan de grootte varieert van 40 tot 260 m2 plus 22 bovenwo ningen ter grootte van 2 tot 3,5 ver- blijfseenheden. Het plan Binnens traat bevat vier verkoopruimten, variërend van 100 tot 400 m2 en ze ven bovenwoningen met 3,5 tot 4,5 verblijfseenheden. In beide plan nen zijn variaties mogelijk in grootte en aantal van de verkoop ruimten." een film van Anja Breien met FreydisArmand Katja Medbne Anne Marie Otters CF In zaal „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek werd donderdag avond de jaarlijkse bijeenkomst gehouden van landbou wers/veehouders leden van de Overijsselse Landbouw Maatschappij (O.L.M.) in de kring Deventer. RUILVERKAVELING De heer B. A. Haverslag te Okken- broek die de leiding had van de ma tig bezochte vergadering sprak een De Deventer filmclub „Filmart '74" geeft in haar tweemaandelijks bulle tin „Take" weer een uitgebreid overzicht van de films die de komende vrijdagavonden vanaf22.45 uur in Cinema vertoond zullen worden. Voor vrijdag, 10 maart, staat op het programma: „Hustruer" („Vrouwen"), een Noorse film, is één van de beteren uit het kleine rijtje echte vrouwen films. Dat is vooral te danken aan het uitstekende gegeven: op een reünie ontmoeten een aantal vrouwen elkaar, die vroeger samen op school hebben gezeten. Ze ver tellen over hun huwelijken. De één is in verwachting en de ander heeft, tot giechelige verbazing van de an deren, al twee kinderen. Deze ont moeting wordt via een borreltje en een praatje na de bijeenkomst, eerst met een paar uur, dan niet een avond, eén nacht en dagen ver lengd. Een rebelse vlucht uit huwelijks- en beroepssituatie. Hoewel haar film voorbeeldig in de kategorie vrouwenfilms past, heeft Anja Breien geen pamflettistisch werkstuk gemaakt. De drie hoofd personen zijn voor niemand type rend, behalve voor zichzelf en met een genuanceerde mengeling van wit, zwart en heel veel tinten grijs getekend. Heidrun is uit haar huishouden ge stapt voor een baan in de fabriek. Haar betrokkenheid bij de slecht behandelde gastarbeiders leidt evenzeer tot haar ontslag als haar regelmatige afwezigheid, zogena amd vanwege haar menstruatie. Mie, en meer nog de toeschouwer, wordt bij een kort tussentijds be zoek aan haar huis geconfronteerd met de gevolgen van haar spontane uitstapje. Haar echtgenoot, de enige van de drie die in de film ge toond wordt, is aardig en tot begrip bereid eri zit evenzeer in de fuik als de vrouwen. Anja Breien is het sterkst als zij niet poneert of al te uitdrukkelijk een comedie wil bieden. Dat is ge lukkig vaak en dan zijn de drie ac trices ook boeiender en overtuige nder dan in hun meer uitbundige, vrolijke of dramatische momenten. De toegangsprijs bedraagt voor le den f. 5,- en niet-leden f. 7,50; lid maatschap f. 10,- per seizoen - CJP f. 7,50 - Pas '65 f. 5,-; na 1 januari voor ieder f. 5,-. Filmart '74: sekretariaat Brink 30, Deventer, tel. 05700-11637, postgi ro: 3386793. Het laatste nieuws is, dat onder re gie van Daryl Duke grotendeels in Canada is opgenomen een span nende film onder de titel „The si lent partner". Het scenario is ont leend aan de roman „Think of a number" van Anders Bodelson. Het gaat over het leven van een bankbediende die zijn wat saaie bestaan doorbreekt en voor de misdaad kiest. In de hoofdrollen spelen Elliot Gould, Christopher Plummer en Susannah York. De opnamen voor een tweede film, gebaseerd op een boek van de on volprezen Agatha Christie, zijn zo juist in Engeland beëindigd. Peter Ustinov speelt de rol van Hercule Poirot en de vrouwelijke hoofdrol wordt vertolkt door Bette Davis. De regie is in handen van John Guillerman (Towering Inferno, King Kong) - de titel luidt „Murder on the Nile". woord van welkom in't bijzonder tot het voltallige provinciale dage lijks bestuur en in zijn openings woord sprak hij o.m. zijn vreugde uit over het onlangs genomen be sluit tot uitvoering van de Ruilver kaveling Okkenbroek. Hopelijk zal de installatie van de Ruilverkave lingscommissie snel plaats vinden zodat er kan worden begonnen met de voorbereidende werkzaamhe den. Ook in Bathmen worden met de verkavelingsplannen vorderin gen gemaakt en zal binnenkort de inspraakprocedure worden ge start. Mocht men nog twijfelen aan het grote belang van verkaveling laat men dan eens een kijkje nemen in Holten en Markelo waar iets groots werd verricht, zo besloot Haverslag. AFSCHEID Na het openingswoord werd het woord gegeven aan de heer A. W. Kreulen te Zwolle, secr. afd. Over ijssel OLM om afscheid te nemen van de leden binnen de kring De venter. Hij bracht dank aan allen die hem in z'n functie als secretaris de mogelijkheid boden om in Sal- land met vreugde te kunnen en mogen werken. Er is in die dertig jaar enorm veel veranderd maar anno 1978 geldt nog steeds „maar de boer hij ploegde voort" en door de wil van de boer om te blijven produceren kan de mensheid leven/ Kreulen deed tenslotte een beroep op de boeren naar vermogen een bijdrage te leveren aan het welzijn van de organisatie want zonder or ganisatie zou de boer niet zo heel veel meer te betekenen hebben. Voorzitter Haverslag sprak een kort woord van dank voor het vele en belangrijke werk dat door de heer Kreulen ook in het belang van de boeren in Saliand is gedaan. ZONDER EEG NU WEER CRISIS De voorzitter van het Provinciaal Bestuur de heer D. J. Jonkhans te Veilig Verkeer Nederland vindt dat bij de aanleg van woon erven meer rekening moet worden gehouden met de speci fieke behoeften van blinden, slechtzienden, rolstoelgebrui kers en slecht ter benen zijnde ouderen. Het blijkt dat het doorgaans vriendelijk ingerichte woonerf, met veel bomen, gevarieerde bestrating, plantenbakken en allerlei straat- meubilair, onnodig een moeilijk begaanbaar woongebied dreigt te worden voor met name de visueel gehandicapten. VVN bepleit dan ook het maken van looproutes zonder belemme ringen. Deze routes, die 1.70 meter breed zouden kunnen zijn, moeten echter een duidelijk onderdeel zijn en blijven van de vormgeving die het officiële woonerf kenmerkt. Melkbussen Het woonerf, waar voetgangers, spelende kinderen, automobilisten en (brom) - fietsers gebruik maken van dezelfde ruimte, blijkt in de praktijk soms te weinig houvast te bieden voor vooral mensen die niet of slecht kunnen zien. Evenals vorige jaar speelt de toneelclub „O.C.H." op vrijdag, 10 maart, in het gebouw Irene voor de bejaarden en gehandicapten. Voor het voetlicht wordt gebracht het toneelspel in 3 bedrijven van Mevr. Hemmink-Kamp „Dingen van de dag". Deze voorstel ling is gratis. De deelnemers aan de bejaardensoos en de bewoners van „De Diesscnplas" hebben al een uitnodiging ontvangen, maar O.C.H. nodigt ook graag de overige ouderen en gehandicapten in onze gemeente uit om deze toneelavond bij te wonen. De voorstel ling begint om 19.30 uur. Zaal open om goed 19.00 uur. Omdat de stoep en dus ook de stoeprand in een dergelijk wettelijk geregeld woongebied ontbreken, moeten voor de taststok van de blinde andere oriëntatiepunten worden gezocht. En dat valt niet mee op een plek met afwijkend straatmeubilair, zoals de meest uiteenlopende din gen om op te zitten, tonnetjes met bloemen en planten en andere ver sieringen. In het woonerf- van-vandaag ko men we ook oude waterpompen, wc-potten (compleet met stortbak) met groen en melkbussen tegen. Het zijn allemaal attributen, die de buurtbewoners vaak zelf plegen aan te brengen en die voor een bij zondere levendiheid in de woon omgeving kunnen zprgdragen. Klimplanten Op allerlei plaatsen hebben bewo ners verder soms spontaan stukjes straat „ingepikt". Trottoirtegels willen dan wel eens worden gelicht om planten tegen de gevel te laten groeien: van klimplaten die hun weg tussen de ramen van een huis zoeken tot laag groen over de volle breedte van de woning. Dat betekent dat de voetgangers in een woonerf dubbel uit moeten kij ken. Maar voor de blinde en slecht ziende is er nauwelijks meer uit te komen. Meldingsdienst De heren J. A. van Ommen en H. Vos van de in 1973 door Veilig Ver keer Nederland ingestelde mel- dingsdlenst voor Verkeers Onvei lige Situaties worden geregeld met deze problemen geconfronteerd. „In de meeste woonerven moeten blinden en slechtzienden hun weg maar zien te vinden zonder her kenningspunten, die ze buiten het woonerf wel plegen tegen te ko men", aldus beide VVN-consulten. „De minimumeisen voor de inrich ting van een dergelijk gebied be vatten (nog) geen bepalingen die bedoeld zijn voor de gehandicapte voetganger. Het behoort volgens ons echter tot de verantwoorde lijkheid van het gemeentebestuur én die van de buurtbewoners, die hun woongebied meestal verder plegen „aan te kleden", om van het woonerf ook voor hen een begaan baar gebied te maken". Looproutes De looproutes zonder obstakels, welke voorzieningen al zijn gereali seerd in diverse gemeenten, zouden kunnen beginnen en eindigen met rubber tegels, die kunnen worden afgetast met een blindenstok. „Voorkomen moet worden dat de visueel gehandicapten lelijk te recht kunnen komen in een woon erf', is het streven van de heren van Ommen en Vos. Ze hebben voor het eerst in het openbaar de vinger ge legd op een zwakke plek van de overigens voortreffelijk functione rende woonerven. Veilig en leefbaar „Het mag niet zo zijn dat de juist voor de voetgangers bedoelde woonerven in de praktijk proble men blijken op te roepen voor de gehandicapten onder hen. Want zij zijn het die hun nek drei gen te breken over fietsklemmen, plantenbakken, melkbussen en wat al niet meer. Op zo'n manier raken de blinden en slechtzienden helemaal het (veilige) spoor bij ster". Het enthousiasme van de woonerf-makers mag er nooit toe leiden dat het doel - een veilig, leef baar en aangenaam woonerf voor iedereen - uit het oog wordt verlo ren. Het welzijn van de gehandi capte verkeersdeelnemer is er dan ook ten volle mee gediend. Hardenberg hield hierna een praa tje over de verschillende belang rijke zaken die de agrariërs mo menteel bezig houden. Er zijn zor gen voor de toekomst bij de toene mende produktie en opstapelen van voorraden Lichtpuntjes zijn er ook. In de rundveehouderij ging het de laat ste paar jaar toch wel wat beter mede dank zij de zeer gunstige kaasprijzen. Een belangrijk argu ment - zo niet het belangrijkste - is toch wel dat de EEG is blijven be staan ondanks „dwarsliggen" van Engeland. Jonkhans: Als we nu geen EEG hadden zouden we nu evenals in de z.g.n. dertiger jaren weer in een grote crisis zitten. Dat de heren in Brussel niet akkoord gingen met het voorstel van een stijging met 4.7% is een tegenvaller maar een kansje om van 2% nog te komen tot 3 4% zit er toch nog wel in. Wij hebben als boeren nadeel van onze harde gulden. Engeland heeft als gevolg van de devaluatie de mogelijkheid om de prijzen te verhogen met 71/2%. Na het praatje van Jonkhans wer den door de heer Y. v. d. Wal, alge meen secretaris O.L.M. een aantal vragen beantwoord die door enkele afdelingen uit de Kring Deventer waren ingediend o.a. over Nota Landelijke gebieden, schade door wateronttrekking, trekkerrijbewijs etc. .j|F Donderdagavond 9 maart is 1 er in Holten een inleidende lezing over Transcendente Meditatie. De lezing, die ge geven zal worden door mevr. A. Koel, begint om 20.00 uur in „Hotel Vos man", Oranjestraat 38 te Holten. Transcendente Meditatie is een zeer effectieve methode om op sys tematische wijze het bewustzijn te verruimen. De techniek wordt twee maal daags 15 a 20 minuten beoe fend, terwijl men gemakkelijk zit met de ogen gesloten. Deze tech niek is prettig om te doen en kan door iedereen, ongeacht aanleg, ni veau van ontwikkeling, leeftijd, re ligie, opvatting of levenswijze wor den beoefend. Ontspanning De T.M.-techniek richt de geest naar subtielere, rustige gedach- tenniveaus, waarbij ook het li chaam tot rust komt. Deze welda dige rust neutraliseert diepgewor telde spanningen en vermoeidhe den, waardoor we ons na de medi tatie fris, helder en energiek voelen. Tijdens de meditatie ervaart de ge est een toestand van volkomen rust en verruiming, waarbij (anders dan bij slaap) de geest helder wakker blijft. Met een verruimd bewust zijn, een grotere helderheid van waarneming en een dieper inzicht in het leven, handelen wij meer liefdevol en met meer creativiteit. De "Transcendente Meditatie ont plooit de volledige capaciteit van geest en hart en maakt het leven tot een vreugde, zowel voor onszelf als voor anderen. Interessant is in dit opzicht het uit voerig wetenschappelijk onder zoek dat gedaan is naar de effecten van de T.M.-techniek. Zo is onder meer aangetoond dat regelmatige beoefening leidt tot: ordelijk functioneren van de herse nen verbeterde zintuiglijke waarne ming verhoogde weerstand tegen stress de behoefte aan drugs, alcohol en sigaretten neemt af en verdwijnt verbeterde lichamelijke en geeste lijke gezondheid b.v. verlichting van slapeloosheid, asthma, hoge bloeddruk, angst en nerveusiteit Tenslotte zullen door regelmatige beoefening van de T.M.-techniek alle belemmeringen voor het per fect functioneren van lichaam en geest volledig verdwenen zijn. Het individu kan al zijn natuurlijke ver langens moeiteloos en in volledige harmonie met de omgeving tot vervulling brengen, waardoor een harmonische en evenwichtige ont wikkeling van het leven gewaar borgd wordt. Conüichten ver dwijnen en vrede, harmonie, inner lijke vervulling en maximale voor uitgang in het uiterlijke aspect van het leven zullen het gevolg zijn. Dit is de basis voor een ideale samenle ving. Op de inleidende lezing zal uitgebreid verteld worden over de effecten van de T.M.-techniek en dé toegang is f 2.50. Voor inlichtingen: Centrum voor het Transcendente Meditatie-programma, Kannen- burg 419, Deventer (Colmschate). Tel. 05706-11 71. DEVENTER SCHOUWBURG, Grote kerkhof 1, tel. 1 15 00 vrijdag 3 maart 20 uur Theatergroep Fun- house met hun nieuwste pro gramma AFTER EIGHT, zaterdag 4 maart 20 uur Ton van Duinhoven en Ina van Faassen in het toneels tuk VOLGEND JAAR, ZELFDE TIJD van Bernhard Slade. Maan dag 6 maart 20 uur André van den Heuvel en Kitty Janssen in het blijspel VERWARRINGEN van Alan Ayckboum. Dinsdag 7 maart 20 uur het Hongaars Staats Zige unerorkest Raiko. LUXOR 1, Brink 20, tel. 1 86 62 weekfilm: werkd. 20 uur - za. en zo. 18.30 en 21 uur. weekfilm do 2 t.m. wo 8 mrt. THE CAR - 3e week 16 jr. nachtvoorstelling vr 3 maart 23 uur DE SEXKAZERNE 16 jr. matinee zo 5, wo 8 mrt. 14 uur SPEEDY GONZALEZ a.l. 2e matinee zo 5 mrt. 16 uur DE SHERIFF EN DE OUDE VRIJSTER 12 jr LUXOR 2, Roggestraat 3-5, tel. 1 86 62 weekfilm do 2 t.m. di 7 maart DE PAARSE TAXI 16 jr. cyclus- voorstelling wo 8 mrt 20.15 uur PAS SI MECHANT COMME CA 16 jr. aanvangstijden weekfilm: werkd. 20.00, za. 18.45 en 21.15 uur, zo. 15, 18.45 en 21.15 uur. E.D.B.-THEATER, Smedenstraat 10, tel. 1 36 15 weekfilm: werkd. 20 uur, za. 18.30 en 21 uur, zo. 16,18.30 en 21 uur. Weekfilm do 2 t.m. wo 8 mrt. KING KONG CONTRA GODSILLA 12 jr. nachtvoorstel ling vr. 3, za 4 mrt resp. 23 en 23.30 uur BOSNIGGER16 jr. matinee za 4, zo 5 mrt. 14 uur FURIE DER APACHEN a.l. CINEMA, Lange Bisschopstraat 69, tel. 111 00 weekfilm do 2 t.m. wo 8 mrt. DR. VLIMMEN - 2e week 16 jr. nachtvoorstelling za 4 mrt. 24 uur EVERYTHING YOU AL WAYS WANTED TO KNOW AB OUT SEX BUT NEVER DARED TO ASK - 2e week 16 jr.FILMART. vr. 3 mrt 22.45 uur IT'S ME 16 jr. matinee za 4, zo*5, wo 8 mrt 14 uur SJORS EN SJIMMHE al.l. aan vangstijden weekfilm: werkd. 20 uur, za. 18.45 en 21.15 uur, zo. 16, 18.45 en 21.15 uur. HET EI VAN COLUMBUS, Pol straat 76, tel. 12311 FILMIN TERNATIONAL do 23 feb. 20 uur ROME WIL OPNIEUW EEN CAE SAR. zaterdag 4 maart 21 uur Nol Sicking Groep, tentoonstelling 3 t.m. 16 mrt. werk van Eldert Wil- lemsen en Louis Spee. KUNST RONDOM, Openbare Leeszaal, Brink 70, tel. 1 35 06 t.m. 18 mrt. Guillaume LE ROY, houts neden bij gedichten van O. Man- delstam en Charles Baudelaire, ge opend: di t.m. vr. 10-17.30 en 19-21, za. 10-17. GALERIJ LENTEN, Kletterstraat 25-27, tel. 2 18 15, Epse t.m. 5 mrt. geopend: wo. t.m. za 10-17, zo 14-17 Sculpturen van AART LAM BERTS GALERIE TAMBARAN, Berg straat 34, tel. 1 50 77 4 mrt. t.m. 9 april METTEN KOORNSTRA, GRAFIEK WILFRED VOET, gra fiek en schilderijen, geopend: do 19-21, vr t.m. zo. 10-18. ALBERT SCHWEITZER CEN TRUM, Brink 89, tel. 196 75 ge opend: di t.m. vr 9-12 en 14-17, za. 13-16 Tentoonstelling over leven en werk van Dr. Albert Schweitzer. MUSEUM DE WAAG, Brink 56, tel. 1 45 56 t.m. 2 april BROOD ETEN EN KOEK HAPPEN MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9, tel. 1 97 39 Mechanisch speel goed uit de collectie Stekelenburg, openingstijden musea: di t.m. za 10-12.30 en 14-17, zo. 14-17. KUNSTUITLEEN, Grote Poot 19, tel. 1 18 48 geopend: di t.m. vr 14-18, do. ook 19-21, za. 10-12.30 en 14-17. CHEZ ANTOINETTE, Rogge straat 12, tel. 2 18 64 geopend: di t.m. zo 21-3 uur schilderijen van GERRIT KOOIMAN »T HOEKHUIS, Brink 38 tel. 1 32 50 geopend: ma t.m. vr 12-15 en 17-24, za. en zo 17-24 Foto's van oud De venter. I VN-WANDELING landgoed Dorth; zondag 5 maart 14 uur vanaf de parkeerplaats van Huize Dorth. VROUWENCAFÉ, Menstraat 2 donderdag 2 maart vanaf20.30 uur. VOLKSSTERRENWACHT BUS- SLOO, Bussloselaan Bussloos- elaan tel. 05716-577 vr. 3 mrt. vanaf 20 uur Kijk-In-Avond. OVERDEKT ZWEMBAD, Smyr- nadwarsstraat 2, tel. 2 18 64 za. 4 mrt 19-21 uur," Polowedstrijden Kring Overijssel, zondag 5 maart 14-16 uur Polowedstrijden De IJsel. DEVENTER SPORTHAL, Rube nsstraat vrijdag 3 en zaterdag 4 maart 17-23 uur uitvoering gymn. vereniging Sport en Vriendschap. DE SCHERPENHOF, Bandijk 60, Terwolde zondag 5 MAART 10.30-15.30 Clubmatch (honden tentoonstelling) Deventer Kynolo- genclub. CR DE WORP, Twelloseweg 5, tel. 1 41 53 zondag 5 maart 14 uur Puz- zelrit DMAC. DE SCHALM, Dreef 1 tel. 1 81 30 donderdag 2' maart 20.15 uur in spraakavond woonwagenbeleid, vrijdag 3 maart 19 uur Disco voor de jeugd tot 12 jaar

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 7