GEWESTELIJKE BRANDWEER ORGANISATIE «LOOPT GOED UffHMCBT HMV i 4 P.v.d.A. - Gemeentelelangeit en C.Di. halen fel uit tegen mevr. ter Doesf (VVD) GLAS VerOiDiogen zijn nog Se kielpHtjes AFSCHEID VAN MELKBOER ENGELBERT Ere- ei eerste prijzen Jl treitert «r Uitlatingen hoorden niet thuis in „Liberaal-café' Burgemeester Enklaar: HOLTENS NIEUWSBLAD de laatstej Hoeren mm. Gemeente Holten kennisgeving BURGERLIJKE STAND Gemeente Holten OLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 3 maart 1973 30e jaargang - no. 9 Hoofdredacteur J. Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr. W. Beijers Enkweg 5. tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" hn de feestelijke jaarvergadering van de Holtense brand- Iweer, welke vrijdagavond gehouden werd in het wegrestau rant „Holten" aan de E8, zijn twee korpsleden gehuldigd in Verband met hun 20-jarig vrijwilligersschap. Burgemeester Mr. W.H. Enklaar, die met zijn echtgenote aanwezig was peldde brandmeester W. van Diepen en onderbrandmee ster G. Linde het ereteken op, dat hiervoor door de Vereni jging van Brandweer Commandanten (NVBC) beschikbaar iwordt gesteld. De brugemeester maakte van zijn aanwezigheid gebruik om de brandweermensen en hun dames te bedanken voor hun paraatheid ten behoeve van de gemeenschap. Het is goed om de banden te versterken en ieders verantwoordelijkheid te bepalen. De brandweer regionali satie in het Gewest-Midden-IJssel begint goed op gang te komen. Niet helemaal tevreden was Mr. Enklaar over de verbindingen, die over Hengelo moeten lopen, terwijl Hol ten behoort tot de regio Deventer. Hierdoor moet Almelo worden in geschakeld als tussenstation, het geen de snelheid van de alarmering niet ten goede komt. Het gemee ntebestuur heeft zich.hierover dan ook gewend tot de Commissaris der Koningin. De gemeente heeft in de regionalisatie en alarmering veel Op zaterdag 11 maart a.s. geeft de Holtense Muziekvereniging haar jjaarlijkse muziekuitvoering in sporthal 't Mossink. Gezien het mooie weer van de laat- ;ste dagen heeft men deze uitvoe ring de naam "Lenteconcert" mee gegeven. Van H.M.V.-zijde rekent men op een grote belangstelling, zowel van donateurs als niet donateurs, zodat men gekozen heeft voor de Sport hal. Het huren van de sporthal heeft echter wel tot gevolg dat de kosten verbonden aan deze avond enorm stegen o.a. het huren van de hal, stoelen en podium, zodat het principe van H.M.V., jaarlijks één gratis uitvoering voor de Holtense 1 bevolking te geven, financieel niet verantwoord is. Nu heeft men de i entreeprijs gesteld op f. 1,50, een prijs die toch voor niemand een re den mag zijn om verstek te laten i gaan. Tijdens het Lenteconcert zul len alle onderdelen van H.M.V. zich van hun beste kant laten zien. Het jeugdorkest zal de spits afbijten. Op de in Rhenen gehouden paas- veetentoonstelling heeft slager Piet Brands de volgende prachtige successen behaald: vaarzen met 2 brede tanden: eerste prijs; vaarzen met 6 brede tanden: ereprijs; jong vee: ereprijs en eerste prijs. gevolgd door het fanfareorkest dat tot de pauze enkele pittige num mers ten gehore zal brengen. Na de pauze, waarin door de supporters vereniging H.M.V. een verloting met vele aantrekkelijke prijzen is georganiseerd, zullen ook de majo rettes en drummers hun steentje bijdragen aan het zeer gevarieerde programma met overwegend lichte muziek. De aanvang is om acht uur precies. Voor de goede orde nog even dit: De uitvoering heeft dit jaar niet zoals vorig jaar het predicaat show. Een show zoals in 1977 werd geor ganiseerd staat voor 1979 weer op het programma. geld gestoken o.a. door de aan schaffing van portofoons en z.g. piepers, waardoor openlijke alar mering voorkomen kan worden. De burgemeester wees er verder nog op, dat de brandweer bij de ram penbestrijding een belangrijke taak zal krijgen. De commandant brandweer kan op het rampenter rein, waar een crisiscentrum wordt gevormd, niet gemist worden. Hij dankte commandant Prak voor de goede leiding van het korps. Deze vertolkte in zijn welkomst woord aan het begin van een uitge breide maaltijd de grote betekenis van E.H.B.O. voor brandweerlie den. Het korpslid H. Wansink heeft tijdens een duivententoonstelling iemand die onwel was geworden, toen er nog geen arts aanwezig was, door mond op mond-beademing en hartmassage toe te passen, waar schijnlijk het leven gered. De heer Prak bedankte in het bijzonder de dames Knapen en Ter Harmsel, die dag en nacht klaar moeten staan om de telefonische alarmering op te vangen. Door contacten tijdens de bouw van het restaurant met di recteur Brandriet, die in Ambt Delden commandant van de brandweer is, werd men deze avond prettig en met een voortreffelijke maaltijd ontvangen. Hij reikte aan chaiiffeur-pompbediener Ap Schipper, die 9 jaar deel uitmaakte van de brandweer, maar in verband met zijn werkzaamheden zijn taak moest neerleggen een herinnering uit. Zijn adviezen waren voor het korps van veel waarde. Ook me vrouw Schipper ontving een atten tie. Het korps verjongt zich zei de heer Prak. Ook het volgend jaar zullen enkele mensen terugtreden. G. J. Schuppert en H. Dam Wie- chers hebben zich echter reeds als nieuw korpslid aangemeld. Er is ge lukkig veel animo, zei Prak en de vrouwen doen ook mee. Na de maaltijd werden tal van spelletjes bingo gespeeld met aantrekkelijke prijzen. Het was dan ook al in de kleine uurtjes toen de brandweer afscheid nam van wegrestaurant „Holten". Burgemeester Enklaar speldt brandmeester W. van Diepen het ereteken voor 20 jaar trouwe dienst op. Links onderbrandmee ster, G. Linde, die eveneens 20 dienstjaren bij de brandweer ■heeft. Tijdens dejl. maandag gehouden raadsvergadering legden de gezamenlijke raadsfracties van PvdA, Gemeentebelang en CDA, bij monde van de heer H. J. Westerik een verkla ring af waarin de uitlatingen van mevrouw F. M. ter Doest-Bos (WD), gedaan tijdens een op 13 februari jl. ge houden „Liberaal café", fel werden bekritiseerd. „liberaal café" Tijdens genoemd Liberaal café zou mevrouw Ter Doest verklaard hebben het volstrekt oneens te zijn met de wijze waarop zowel burge meester Enklaar als de heer Van Rossum, die namens Gedepu teerde Staten sprak, tijdens de be handeling van het bestemmings plan Beuseberg voor de Raad van State, de Inspecteur Ruimtelijke Ordening had aangevallen. Vol gens mevrouw Ter Doest is het on juist geweest de inspecteur onbe- Advertentie-adviseur: W. fREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen by: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur „Engelbert, de laatste der melkboeren" zo stond het op één van de borden die op donderdag 23 februari door klanten in de Ab Jansenstraat in de Haar aan de wagen van melkboer Engelbert Paalman uit de Pas toriestraat werden gehangen. Engelbert, eerst vele jaren hulp van Gerrit Soer (die met melkventen moest stoppen) nam drie jaar geleden de wijk van Gerrit over en werd in z'n wijk zeer gewaardeerd niet alleen om z'n service maar ook om z'n humor en vro lijk karakter en hij werd op z'n laatste rit dan ook door de klanten van de Ab Jansenstraat geridderd en tot erburger van de straat benoemd. Onder het motto „met melk meer mans, maar geef de borrel ook een kans" werd de melkboer een geschenkbon en een flesje geestrijk vocht aangeboden. We zullen onze melkboer missen zo zeiden de huisvrouwen want „al wasse noot zo vrog, altied hatte melk genog" Enge lbert was door de spontane huldiging zeer verrast en dankte met enkele woorden voor de borden met tekst en de geschenken die werden aangeboden. Engelbert tussen de dames waarmee hij het altijd heel goed heeft kunnen vinden. voegd te verklaren in zijn beroep omdat hij daartoe volgens de letter van de wet wel degelijk de be voegdheid bezat. Bovendien vond zij het weinig fatsoenlijk dit argu ment tegen genoemde inspecteur te gebruiken zonder hem daarover tevoren in te lichten. Mevrouw Ter Doest heeft de verdediging door burgemeester Enklaar dan ook „oneerlijk" en „onheus aanvallen van de Ispecteur Ruimtelijke Or dening" genoemd. Verklaring Op genoemde uitlatingen van me vrouw Ter Doest nu reageerden ge noemde raadsfracties met de vol gende verklaring: „Het is niet de gewoonte dat raads fracties reageren op krantenartike len, doch er kunnen zich situaties voordoen welke dat noodzakelijk maken. De fracties van PvdA, Ge meentebelang en CDA achten thans zo'n situatie aanwezig en wel naar aanleiding van het verslag in Deventer Dagblad over de gehou- Openbare ONTTREKKING VOETPAD AAN HET OPENBAAR VERKEER Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat bij de gemeenteraad is ingekomen een verzoek van de Erven Dikkers, p/a de heer H. J. Dikkers te Holten, Houtweg 14, tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van een ge deelte van het voetpad „Dikkers- pad", gelegen op de Holterberg, en het aanleggen van een vervangend voetpad. De hierop betrekking hebbende stukken liggen ter ge meentesecretarie, afdeling alge mene zaken, voor een ieder ter in zage. Belanghebbenden worden in de ge legenheid gesteld hun bezwaren tegen dit verzoek binnen 30 dagen na heden schriftelijk bij de gemee nteraad in te dienen. Holten, 3 maart 1978 den bijeenkomst van het Liberaal café op 13 februari jl. Bovengenoemde fracties maken bezwaar tegen de passages welke handelen over de verdediging van het plan Beuseberg voor de Raad van State, uitgesproken door de fractievoorzitster van de VVD. Reden waarom zij verklaren dat: De voorzitter van het gemeentebe stuur van Holten door de raad is gemachtigd de verdediging van het plan Beuseberg op zich te nemen. Volgens genoemd krantenbericht is de fractievoorzitster van de WD het oneens met de wijze waarop de voorzitter van de raad die verdedi ging heeft gevoerd. Hetis naar onze meningonjuist dat genoemd raadslid in een openbare bijeenkomst blijk geeft het met die verdediging zo oneens te zijn, dat termen als „oneerlijk en onheus aangevallen" gebezigd worden. Hiervan kennis nemend verklaren de fracties van PvdA, Gemeentebe lang en CDA nadrukkelijk dat de verdediging op een correcte en juiste wijze heeft plaatsgevonden. Zij zullen hierover geen enkele on duidelijkheid laten bestaan. Mocht er over de verdediging zo'n ongenoegen bestaan, dan is de openbare raadsvergadering de plaats waar dat ter discussie ge steld moet worden." Discussie Mevrouw Ter Doest zei in haar weerwoord dat zij als privé persoon geen enkele verantwoordelijkheid draagt voor een artikel in de pers. „Ik heb niet als fractievoorzitster of als raadslid mijn mening naar vo ren gebracht." Toen wethouder L. Kaan vroeg of haar partij ook achter haar uit spraken staat, beaamde zij dit en verklaarde dat zij alles met het- WD-bestuur en de aspirant raadsleden had doorgesproken, nadat bekend was geworden dat de overige raadsfracties er in de raad een punt van discussie van wilden maken. Het raadslid H. Meerman vond dat dergelijke uitspraken van een raadslid, ook al zegt men als privé persoon te spreken, niet los moeten worden gezien van een bestuurlijke functie. De heer J. Warrink (Gem.Bel.) voegde eraan toe dat men de con sequenties voor ogen moet houden als men bepaalde uitspraken doet. Burgemeester Enklaar stelde dat niet hij de aanvaller was geweest, maar de Inspecteur van Ruimte lijke Ordening. „Hij bemoeide zich met zaken die hem niet aangingen. De inspecteur vroeg zich niet af hoe ver zijn bevoegdheid strekte. Hij dacht een onbeperkte bevoegdheid te hebben. Daarom zei ik op een gegeven moment: „Inspecteur, u gaat te ver." Mevrouw Ter Doest bleef bij haar besluit dat zij geen woord terug nam van wat zij had gezegd. Zij was van mening dat de inspecteur had gehandeld naar de letter van de wet. „Ik heb u, met de overige raadsleden mandaat gegeven om het plan Beuseberg bij de Raad van State te verdedigen. Echter niet om de Inspecteur Ruimtelijke Orde ning aan te vallen", aldus mevrouw Ter Doest. De overige fracties bleven echter van mening dat de verdediging van het plan Beuseberg door de raads voorzitter op correcte en juiste wijze heeft plaatsgehad. Van gemeentewege werd ons meegedeeld dat er nog steeds vrijwel glas in de vuilniszakken gedaan wordt. Dit is niet de be doeling! Glas wordt apart afge voerd, u wordt daarom vriende lijk maar dringend verzocht al uw afval-glas naar de daarvoor aangewezen stortplaats van de gemeente aan de VVaagweg te brengen. Als u 't thuis in een doos verzamelt kunt u 't glas bij gelegenheid 's middags naar de Waagweg brengen. Alleens taanden zonder vervoermiddel kunnen misschien door buren of kennissen geholpen worden, 't is een kleine moeite ook wat afval-glas van een ander mee te nemen. U kunt elke middag van 13.00-16.00 uur aan de Waagweg terecht, echter op zaterdag tot 15.00 uur. en wethouders Burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester G, J. Langenbarg, secretaris De voorzitter van de Sportcommis- sie maakt bekend dat een openbare vergadering van de Sportcommis- sie zal worden gehouden ten ge meentehuize op maandag 13 maart 1978 te 19.30 uur. De voorzitter voornoemd, H. Rustebiel Geboren: Marco zv G J Schuiterd enHBekkemens; Hendrik Jan zvJ Bosschers en J Ulfman (geboren te Deventer). Gehuwd: A J C Dekker, oud 26 jaar, Holten en J H Arends, oud 23 jaar, Raalte. Overleden: M C Stegink-Tuitert, oud 69 jaar, Holten (overleden te Deventer)

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1